Nieuwe bonnen De Combine in praktijk op het Texelse Land Brood en Nylons Het Vacantie-seizoen voorbij. Vergadering Bloembol lencultuur afd. Texel IaTERDAG 13 SEPTEMBER 1947 61c JAARGANG. No. 6150 TEXELSCHE COURANT i Zak voor zak deponeert de gecombineerde maai-dorsmachine het graan op de stoppels. 21 estelijk leven. „Hoe dankbaar is mijn kleine hond a Voor beentjes en wat brood". Jankbaar zijn ook nog de koe en het 2, ken, verzorgd en gemest om straks ten i irdele van de verzorger, geslacht te rden. loe hond-, koe- en varkensachtig zijn mensen vaak, blij met wat materieel e irdeel, zonder belangstelling en begrip Ti >r het geestelijke leven waarvan het teriële afhankelijk is. I leef het volk brood en spelen, (zo re- ieerden de Romeinse keizers) dan zijn zoet en wij doen wat we willen n s het nu veel anders? Zie de rijpere gd. Zie de ouderen. Brood en spelen, ;i es en nylons. Velen kennen alle siga- tenmerken en alle vliegtuigmodellen, nieuwste films en mantelmodellen. Ze i dol met een nieuw dressoirtje. Maar oziet ernstig uit naar iets, dat de men- geestelijk en zedelijk vernieuwen n g Jyions komen uit Amerika en ananas Indié. Maar wie onderscheidt duide- de geestelijke gevaren en de geeste- e leiders uit die landen en uit alle lere landen? hood is in Holland al weer niet ker zonder-wat-er-op. Maar wie heeft Veangstelling voor het vraagstuk der vormingen die nodig zijn om voorlo- ,r althans iedere aardbewoner voldoen- droog brood te geven? lylons zijn begerenswaardig, maar Ike vrouwen interesseren zich voor de !,e meuwing der geesten, die nodig is om J. voorkomen dat de dame die nu zo LJ' ts is op haar nylons, niet in de volgen- oorlog een stukgeschoten wrak wordt, II geen kousen meer nodig heeft? Vie? Velen. Vele ernstige mensen (wat t hetzelfde is als somber). Maar niet l loeg. Wie? niet de mensen, die deze soortgelijke stukjes niet lezen omdat n met van gezeur houden. Zet Snip en Snap maar aan. vader en t de'klok maar luien. q loe spoedig kan het de doodsklok zijn a >r mens èn wereld! IGN. >f d D d INRICHTINGEN i lke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge- - ente Texel brengen ter openbare ken- dat het verzoek van de N.V. Shell Ne- 1 land, Wassenaarseweg 80, te 's-Gra- ;e, om op het perceel De Koog, kadas- al bekend in sectie H, no. 2423, Dorps- g ïat 7 (garage I. Bonne) een electrische .jj Ireven benzinepomp te mogen oprich- door hen is ingewilligd tfede is 'ngewilligd een verzoek van Jn. j, Waalderstraat 15, te Den Burg, om het perceel kadastraal bekend in sec- K, no. 1939. Waalderstraat 15, een be- arplaats voor jacht- en revolverpatro- te mogen inrichten. I lede is ingewilligd een verzoek van 1 Witte, Weverstraat te Den Burg, om op perceel, kadastraal bekend in sectie n. 2636 een inrichting voor het bakken I i brood- en banketwaren, waarbij ge- 1 atst zullen worden 4 electromotoren t een gezamenlijke capaciteit van 5 1/3 een hete luchtoven en een rijskast te gen oprichten ede is ingewilligd 'n verzoek van C. A. czor, Oudeschild 46, om op het perceel, lastraal bekend in sectie D, no. 3065, Oudeschild 64, zijn bestaande bakkerij t een hete luchtoven en een electro- tor van 2 pk. te mogen uitbreiden. )e aandacht wordt er op gevestigd, dat gens de bestaande jurisprudentie even- el niet tot beroep van de beschikking roegd zijn zij, die indertijd niet voor gemeentebestuur zijn verschenen om ine bezwaren mondeling toe te lichten. 'exel. 8 September 1947. rgemeester en Wethouders van Texel, - )e Burgemeester. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 711, TABAKS- EN VERSNAPERINGS- KAARTEN 711. )p onderstaande data worden bovenge- q mde kaarten uitgereikt. 'fe Den Burg op het Distributiekantoor )p Maandag 15 September 1947 -10 geen zelfverz. Julianastr. 10-11 n zelfverz. wijk B nrs 150. 11-12 n zelfverz. wijk B nrs 51100. 1,30- 0 geen zelfverz. wijk B nrs 101150. 0-3,30 geen zelfverz. wijk B nrs 151 en r (er. 3,30-4,voor hen. die hun kaar- ,c niet afhaalden. ledegebracht moeten worden alle mkaarten van de gezinslede^ en le- ïsmiddelenkaert 709 (losse bonnen gen niet worden aangenomen met dien stande, dat volstaan kan worden met ïrlegging van de titelstrook van bon- irt 709). Mannelijke personen, geboren 1929 en vroeger ontvangen naar keuze 1 tabaks-, een versnaperings- of een nengde kaart. Men wordt verzocht toe zien dat de stamkaarten voorzien zijn i een groen TD-zegel, daar anders geen 'kaarten mogen worden uitgereikt. Ge ve op de aangegeven tgd de kaarten af halen. (Publ.*no. 99.) ZON, MAAN EN HOOGWATER. 5e zon komt 13 Sept. op om 6,11; onder 7,Maan: 14 Sept. N.M., 22 Sept. Hoog water ter rede van Texel: 13 >t. 8,30 en 8,54; 14 Sept. 9,17 en 9,38; 15 >t. 9,58 en 10,17; 16 Sept. 10,36 en 55; 17 Sept. 11,14 en 11,32: 18 Sept. 51 en 19 Sept. 0,09 en 0,27. Dit jaar worden voor het eerst de maai dorsers of combines, op grote schaal ge bruikt. In diverse polders hebben ze de boeren goede diensten bewezen bij het binnenhalen van de oogst Ook op het Texelse land werden een 7-tal van deze machines bij de oogstwerkzaamheden in geschakeld, zodat we ons langzamerhand een oordeel kunnen vormen over de waar de van de combines voor de Nederlandse landbouw. Wel zijn er nog zeer veel sto ringen voorgekomen,, waardoor de ma chines om de haverklap uitvielen, dochi met de hulp van een handige smid werd de zaak weer spoedig op gang gebracht. We moeten deze storingen rangschikken onder de kinderziekten, die wel spoedig overwonnen zullen worden. Bij het uiter mate gunstige oogstweer, zoals we dit jaar hadden, is de combine uitstekend te gebruiken, doch ook bij slecht weer be hoeft men de machine niet thuis'te laten. Toen het vorige jaar Augustus abnormaal nat was, heeft men in Engeland bv. veel totaal verregend graan, dat met een zelf- binder niet te maaien was, met de com bine behoorlijk kunnen oogsten. Het dor sen levert zelfs dan blijkbaar geen over wegende bezwaren op, maar wel moet dan de capaciteit van de graandrooginrichtin- gen groot genoeg zijn, om het natte graan te verwerken. Doch daar hebben wij dit jaar geen last van gehad. Er zijn op Texel honderden ha. met de combine gemaaid en gedorst. Wat een besparing heeft dit" gegeven aan arbeidskrachten, waar de boeren steeds zo dringend om verlegen zijn. Op het land van de heer de Lugt, die twee combines in gebruik heeft, zijn wij eens wezen kijken naar deze prachtige machines. Voor ons reed een machine van ongeveer 5 meter lang met een tractor er voor en die doet van alles. Zij maait en van 14 tot en met 27 Sept. 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 709 (serie M) M-01 brood is 800 gram brood M-02 brood is 400 gram brood M-01 boter is 250 gram botei M-02 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet M-01 vlees is 100 gram vlees M-02 vlees is 300 gram vlees M-01 melk is 4 liter melk M-03, M-05 melk is 7 liter melk M-01 Diversen is 200 gr.- kaas of 250 gr korstloze kaas M-02 Diversen is 1^5 gram koffie M-03 Diversen is 50 gram thee M-04 Diversen is 250 gr. waspoeder (geen soda) M-03 Reserve is 1600 gram brood M-06 Reserve is 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 709 (serie M) M-ll brood is 800 gram brood M-ll boter is 250 gram boter Mi-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet M-ll, M-12 vlees is 100 gram vlees M-13, M-15 melk is 12 liter melk M-ll Diversen is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas M-12 Diversen is 250 gr waspoeder (geen soda) M-13 Reserve is 800 gram brood M-16 Reserve is 250 gr. waspoeder (geen soda) Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG. MH 710 (bijz. arbeid, a.s moe ders en zieken) (Serie M) M-21 brood is 800 gram brood M-21 boter is 250 gram boter M-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet M-21 melk is 5 liter melk M-21 vlees is 300 gram vlees M-22 vlees is 100 gram vlees M-21 kaas is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas M-21 eieren is 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 12 Sept. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 15 Sept. mag worden gekocht. Op de vleesbonnen voor personen, ge boren in 1942 en vroeger, is deze 14 da gen 400 gram vlees beschikbaar, dus 100 gram extra. BRANDSTOF VOOR KAMERBEWONERS. De bon 74 BV van de aan kamerbewo ners E.D. uit te reiken brandstoffenkaart TB 707 is geldig voor het kopen van drie eenheden vaste brandstoffen. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 29. Er wordt gewonnen door; wit 117; zwart 1x12; wit 2823; zwart 45x18; wit 4238; zwart 43x32; wit 3328; zwart 32x23; wit 104 en de zwarte dam heeft geen enkel vluchtveld. zij dorst tegelijk. In een lichtgouden stroom vloeit het graan door de smalle trechter in de zak en zak voor zak valt van de machine af, na eerst door een rappe hand te zijn vastgebonden. De lijd van sikkels blinken, sikkels klin ken is voorbij. Het lied blijft even schoon, maar de sikkels hebben haar tijd gehad. Het is alles mechajiiek, wat de klok nu slaat De dorsmachine met haar zwerm van medewerkers heeft bij gebruik van de combine afgedaan Het grootste bezwaar, dat men tot nu toe in Nederland heeft, is, dat de combine het stroo in stukjes hakt en over het land verspreidt. Dit komt doordat in Amerika, waar deze machines uitgevonden zijn, het stro in de grote graangebieden nagenoeg waardeloos is en vroeger achter de dors machine werd verbrand. In Nederland is het stro te kostbaar om zomaar te worden vernietigd waarom het eersX_bijeenge- harkt wordt en dan in pakken geperst. In middels is men hierbij ook niet blijven stilstaan, daar de Zeeuwse landbouwer B. Vogelaar te Anna-Jacobapolder (St. Phi- lipsland) een apparaat heeft ontworpen, dat hij een stroosleper noemt en waar mede met behulp van twee paarden en 1 arbeider per uur 1 ha. stro, dat de com bine op het land heeft achtergelaten, bij elkaar kan worden gehaald. Het dadelijk persen van stro zou dit jaar wel goed gaan, doch kan in vochtige zomers ook niet gebeuren. Het is dus niet waarschijnlijk, dat de combine alle zelf- binder§ overbodig zal maken, maar zij is een uitkomst bij het grote arbeidstekort. Met dit alles verandert het gehele ka rakter van het werk van de landarbeider. In stee van zwoegen met een gebogen rug boven stovende landerijen, wordt hij monteur-mecanicien-machinist. Z. NED. R.K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN „ST. FRANCISCUS VAN ASSISIE", AFD. TEXEL. Bovengenoemde vereniging hield op Dinsdag 9 Sept. j.l. een algem. vergade ring. Toen de voorz. de vergadering opende, waren 12 leden aanwezig, w.o. ook enke le adspirant-leden. De beschrijvingsbrief van de 25 en 26 Oct. a.s. te houden buitengewone bonds vergadering werd punt voor punt be handeld en besproken Hierdoor kreeg onze jonge afd. een goed beeld van de werkwijze en opbouw van onze bond. Als afgevaardigde naar de bondsverga dering vaardigde de ledenvergadering af de heer Th. van Heerwaarden, penning meester onzer afd. Het voorlopig bestuur trad in zijn ge heel af, doch werd na gehouden schrifte lijke stemming herkozen. Het bestuur is dus thans definitief als volgt samenge steld: F F. Gerrilsma, voorz.; R. J. Tim mer, secr. en Th. van Heerwaarden, pen ningmeester. Voorz. deed hierna mededelingen over de tot stand gekomen C A.O. voor bedien den, werkzaam in het bankbedrijf, de op handen zijnde C.A.O in de kruideniers- branche en bij het ziekenfondswezen. Spr. wekte de aanwezige leden op pro paganda te maken voor de bond en deel de mede, dat het. bestuur niet zal rusten, voordat alle !R K. daarvoor in aanmer king komende bedienden, zich als lid hebben aangemeld. Een nieuw lid meldde zich aan op deze vergadering, terwijl 2 leden toezegden op korte termijn hierover een beslissing te zullen nemen. Met een woord "van dank aan alle aan wezigen voor de vlotte en aangename besprekingen, sloot de voorz. om 10,30 uur de vergadering. NIEUWE BESCHIKKING TOT VORDEREN VAN WOONRUIMTE. De minister van Binnenlandse Zaken heeft een nieuwe beschikking in zake vordering en vergunning tot het in ge bruik nemen van woongelegenheid uitge vaardigd. Betreffende de vordering is o.m. be paald, dat, tenzij onverwijlde vordering noodzakelijk is, van de vorderingsbe voegdheid geen gebruik zal worden ge maakt, dan nadat het B. en W. onmogelijk is gebleken, om op basis van vrijwilligheid een oplossing van de huisvestingsmoeilijk heid te bereiken. Dwang tot samenwoning ten behoeve van a-sociale personen mag niet plaats hebben. POSTDUIVENVERENIGING „TEXEL". De vlucht, welke gehouden zou worden van Roosendaal op 31 Aug. ging niet door wegens stagnatie bij de spoorwegen. Zon dag 7 Sept. is gevlogen van St. Kathelijn Waver, afstand 222 km. De duiven werden gelost om half 10. De eerste duif bereikte haar hok om 13-1-54 uur. De uitslag luidt als volgt: H. C. Prins, 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 11, 13; A. Poel 5; H. Nieboer 10. 12, 16;- Joh. de Graaf 14, 20; B. C. Kikkert 15, 19; Jb. van Heerwaarden 17, 18, 21. A.s. Zondag 14 Sept. wordt gevlogen van Vilvoorde, plm. 240 km. We kunnen nu wel zeggen, dal het vacantie-seizoen voorbij is. Hoe wel er nog enkele gasten zijn, is de grote stroom vertrokken. Tot aan de vorige week waren de hotels en pensions nog bezet. In Den Burg is ?s het zeer goed te bemerken, dat de rust op het eiland weergekeerd is, al had men daar buiten Den Burg met de grootste drukte maar weinig erg in. We hebben ons wel afgevraagd, waar toch al die dui zenden mensen gebleven waren, die TESO hierheen bracht. Over Augustus vervoerde TESO 77000 personen, 18600 rijwielen en 2600 auto's, cijfers die ons veel te zeggen hebben. Dit seizoen zal men wel altijd kunnen blijven onthouden, door hef record aantal bezoekers en de prachtige zomer. INGEZONDEN. Den Burg, 8 Sept. 1947 Aan de redactie van de Texelse Cou rant. DE PLAATSELIJKE PRIJZENCOMMISSIE. Mijne heren, Naar aanleiding van hetgeen in uw blad van j.l. Zaterdag over de prijze- commissie werd geschreven, verzoek ik u bejjjefd voor het onderstaande een plaats in uw blad te willen inruimen: Als voorzitter der Alg. Tex. Midden standsvereniging, en als lid der prijzen- commissie, kan ik mij geheel verenigen met de politiek der regering betreffende de prijsbeheersing. Dit neemt echter niet weg, dat ik be zwaar heb tegen de volgende zinsnede: „De prijzen zijn zodanig vastgesteld, dat de winkelier er behoorlijk aan verdient, enz." Hieraan wordt dan nog toegevoegd: „Meent hij reden tot klagen te hebben, dan kan hij zich tot zijn vakorganisatie wenden, die zijn belangen zal behartigen en de weg zal wijzen hoe in zo'n geval te handelen". Dat de middenstand het hiermede met eens is, blijkt wel uit de bakkersstaking, waar de vertegenwoordigers van de vak groep en de minister het niet eens kon den worden over de prijs, die als bedrijfs- minimum moest gelden. Ook in de kruideniersbranche zijn reeds talloze protestvergaderingen ge houden tegen de willekeurige wijze, waarop het directoraat voor de prijzen de winstmarges vaststelt, zonder de vak groep er in te kennen of zonder zich in het minst aan haar adviezen te storen. Ik noem hier o.a. de winstmarges op zachte zeep, waspoeder, huishoudzeep en importlucifers, die na aftrek van de om zetbelasting. resp. bedragen 11,76; 10,64; 9 en 7 pet., terwijl volgens de officiële pu blicaties van het Econ. Instituut voor de Middenstand het gemiddelde onkosten- percentage 9,8 pet. bedraagt. Hier kan toch moeilijk gesproken worden van „be hoorlijk verdienen", integendeel is er op deze wijze geen droog brood te verdienen. Natuurlijk is het mij bekend, dat de re gering voor bijna onoverkomelijke moei lijkheden staat. Ook weet ik heel goed, dat het bijna iedere huisvrouw onmo gelijk is, haar huishoudbudget in evenwicht te houden. Maar dit geldt evenzeer voor de Middenstand als voor de arbeiders. Ook de middenstanHsgezin- nen zijn consumenten, die dagelijks met de duurte te kampen hebben. Ook wij kunnen niet meer rondkomen met dezelf de inkomens als voor de oorlog. Hiermede heb ik mijn bezwaren tegen genoemde publicatie naar voren gebracht. U dankende voor de plaatsruimte, te ken ik, C. J, VAN DER KOOI. NASCHRIFT: Van de heer P. Spanjer ontvingen wij eveneens een ingezonden stuk van gelijke strekking, waarom wij volstaan om al leen het schrijven van de heer Van der Kooi te plaatsen Wij nemen direct aan, dat de door in zender genoemde winstcijfers juist zijn, doch zijn anderzijds van mening, dat er verscheidene artikelen zijn, waarvan de marge hoger ligt, zoals bijv. met jam, chocolade, pudding en ontbijtkoek. De consumentenprijzen hiervan zijn ze ker niet te hoog. Van de winkeliers in deze branche heeft de plaatselijke prij- zencommissie dan ook nimmer enige klacht bereikt. Overigens is het niet eenvoudig met de prijzen. Men komt wel veel klagen, doch als het er op aankomt, durft de een voor de ander geen klacht in te dienen bij de prijzencommissie, waar ze toch eigenlijk thuis horen. Redactie Texelse Courant. UITGAVE v.h. Fa. LANGE VELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg DE WONINGEN AAN DE HAFFELER- EN SUIKER WEG. DEN BURG. We schreven onlangs over het stopzetten van de woningbouw aan de Haffeler- en Suikerweg, waarbij wij de vraag stelden, waarom niet aan een Texelse aannemer de opdracht was gege ven, de bouw af te maken. Bij navraag is ons gebleken, dat men van de zijde van het gem. bestuur dage lijks met deze zaak.bezig is, doch dat de Schadecommissie uit de aannemers de bouw van deze woningen geboycot heeft, waardoor het voor een Texelse aannemer onmogelijk is het werk te hervatten, daar hem hiervoor niets geen materiaal geleverd wordt. Thans zijn er onderhan delingen gaande tussen de Wederopbouw te Den Haag en de door ons genoemde Schadecommissie teneinde tot eeh verge lijk te komen. Het is te hopen, dat een en ander nu spoedig zijn beslag krijgt, daar er door vele mensen op gewacht wordt om deze woningen te betrekken. De afd. Grootebroek der Alg. Ver. v. Bloembollencultuur, heeft in een door haar gehouden vergadering besloten, bij hét Hoofdbestuur een verzoek in te die nen om op de eerste Maandag in October een algem. vergadering te beleggen waar deze afdeling dan een voorstel zal indie nen, om alle saneringsmaatregelen af ie schaffen. Daar een dergelijk verzoek door mins tens 15 andere afd. moet worden ge steund, heeft Grootebroek aan alle zus- terafdelingen een rondschrijven gezonden met het verzoek haar voorstel te steunen. De afd. Texel belegde daarom Dinsdag een door een 25-tal kwekers bezochte vergadering. De voorz., de heer H. Leber, las na opening het betreffende schrijven voor en gaf de aanwezigen de gelegen heid hun mening naar voren te brengen. De tegenstanders van afschaffing zijn huiverig om alles los te laten, daar zij bevreesd zijn, dat. gezien de algemene verarming in het buitenland, de export het volgend jaar niet vergroot zal kun nen worden. Daar er dit jaar bij een ma tig tot slecht gewas reeds enig overschot is, zal dit het volgend jaar bij een nor maal gewas zeer zeker het geval zijn. Het aanbod zal de vraag dan overtreffen, met als gevolg lage prijzen, daar de mi nimumprijzen, bij afschaffing der maat regelen, komen te vervallen. De voorstanders van afschaffing wijzen op de slechte resultaten der 14 sane ringsjaren én op het ambtenarenkorps, dat door de kwekers moet worden on derhouden. Zij willen liever baas zijn in eigen huis en zijn er van overtuigd, dat de slechte jaren zullen worden gevolgd door goede jaren, hetgeen ook vóór de sanering steeds het geval is geweest. Bij de hierna gehouden stemming werd met grote meerderheid van stemmen be sloten, het voorstel Grootebroek te steu nen. H.B. GIFTEN WITTE KRUIS- Fam. P., Eierland f 5,N.N., Oost f2,50; Wed. T., O'end f2,50; N.N., Oost f 2,50; N.N. De Cocksd. f 1,E. O'end f 2,50; B De Koog f 1,50; H. M., De Koog fl,S0; P. v. V., Den Burg f 0,50; E., Ko- gerveld f2,50; H. P., Burg f5,—; A. K., De Koog f 1W. v. E., Burg f2,50; P. C. Burg f 2,50; J., O'end f 2,50; Fam. G., Burg f 2,50; Z., De Westen f 1,B., Den Hoorn f 2,50; D. L., Den Hoorn f 2,50; W., O'end f 2,50; C. K.. Oudeschild f 2,50; D. K., Burg f 0,50; C. S., Den Hoorn f 2,50; M. B., Oos terend f 2,50; J. W., Spang f2,50; P. B, Burg f 2,50; B., Oudeschild f 1,K. K., Oudeschild f 2,50; C. D., Den Hoorn f 2,50; J. d. M., Burg f 2,50; P. B., O'end f 1,25; C. R., PH. Polder f 2,50; M. W., 't Noor- den f 2,50; v. R., Burg f 1,W. Oude schild f 2,50, L. P., Burg f 2,50; H. D., Den Burg f 2,50; W. R., De Cocksd. f 2,50; K. E. O'end f 0,50; H., O'end f 2,50; V. B.. Den Hoorn f 2,50; D., Den Burg f 1,J. K., De Westen f 2,50; S., De Waal f 1,—; J. S., Oudeschild f2,50; J. H., De Koog f2,50, W. G., Burg f 1,50; B., Oudeschild f2,50; D. E., Burg f 1,50; S., Schilderweg f 2,50; A. L., Eierland f 1,N. E., Burg f 2, G. D., Burg f2,50; H., Burg f 1,F. G., Burg f2,50; N.N., Burg f 2,50; D Den Hoorn f 1,K. E.. O'end f 0,50. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur. In Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 uur. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Lof om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen. Dinsdag en Vrijdag ook om half 7. Maandag ook een H. Mis om 9 u. Dinsdag 9,30 uur gez. huwelijksmis. Woensdag: Quatertemper. Geen Mis om 7 uur. Om 8 uur H. Mis in Den Hoorn. Half 8 Jozef lof. 8 u. jongenscongregaüe. Don derdag: 8 uur H. Mis in Oosterend. Vrij dag: Quatertemper. Half 4 biechtgel. voor schoolkinderen. Zaterdag: Quatertemper. Van 5-9 biechtgel. op hele uren. 6 uur rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1