Nieuwe bonnen leven van de mens De Polder Eierland en de droogte Knipc cursus De tocht van de Ouden van Dagen De N.H. Zusterkring naar Haarlem ItERPAG 20 SEPTEMBER 1947 61c JAARGANG. No. 6152 ien olli Ot ?og rerl /an ien ;ro] in EXELSCHE COURANT STELIJK LEVEN. Want gij zijt een damp, die voor korte tijd verschijnt en daarna verdwijnt. Jac. 4:14 •s mensenleven is een strijd ;n water, dat snel henen leidt, ;n pluim-licht vliegend dinge, n bloem, een rook, een wind, een bel ■n grote niet, beziet men 't wel. »n schouwspel vol veranderingen, zingt Neerlands blijspeldichter Bre- Jacobus, de dienstknecht van God Jezus Christus, schrijft met dieper t; ,,want gij zijt een damp, die voor lijd verschijnt en daarna ver- int". het sterfhuis, vóór de laatste tocht de stille dodenakker aanvafrgt, bij htpen groeve, de laatste rustplaats van nens op aarde, doet de waarheid de- woorden zich dubbel krachtig gevoe- Wat is het leven? Een golf brekend iet strand der oneindigheid; een lik de klok der eeuwigheid. Jeugd, man- jke bloei, ouderdom, zij vormen één nde in de geschiedenis der mensheid, mester-dichter Guido Gezelle spreekt uit in zijn lied: Morgens bloeien en 's avonds ver flensen, al is de aard van blommen en mensen [emento mori (gedenk te sterven). De- voorden zijn niet alleen bestemd om vorden aangebracht op het hek van kerkhof, ge moet ze, in gedachten u zien, iedere dag, ieder uur van uw ■-S| ial' llin nei o ?elc VOfoc' spreekt tot ons van vergankelijk- van sterven, doch God spreekt ook ii leven en werken. Gij, mensenkind, l| ns aards bestaan een damp gelijkt, niet de dingen, die verderven en gaan, maar zoek naar hei blijvende. de eeuwigheidsgoederen, welke irde hebben voor God. Wees zuinig uw tijd, verkwist de uren niet; 'n ver- n uur keert nimmer terug. Gelegen- ilsft om uw dagen goed en nuttig te be ien is er voor ieder en zeker voor de {sten, die God lief heeft en het ge- van zijn naaste wil vermeerderen, grote staatsman Thorbecke heeft eens egd: „werk ijverig en tracht wat af te Een wijs woord, een richtsnoer allen. Niet' alleen arbeiden, maar :rig arbeiden, een inzetten van alle chten, een jagen naar een hoog en ig doel. De oorlog heeft veel verwoest vernield, om ons, in de wereld, maar in óns, in ons hart. Niemand behoeft ig te staan en werkloos te blijven. De gste Werkgever roept u op in Zijn nsl God heeft voor ieder, die werken en werken kan een taak. Als ge e taak verstaat, krachtig aanpakt, ern- tracht „vat af te doen" van hetgeen u opdv-gt, dan moge het leven een ip zijn, die voor een korte tijd ver- ijnt en daarna verdwijnt, er zal toch uw leven iets blijven, iets meer ge el kunnen worden dan: hij werd gebo- at, dronk, sliep en stierf, liet de duur van uw leven, maar de oud bepaalt de waarde. an 21 Sept. tot en met 4 Oct. 1947. nkaarten KA, KB, KC 709 (serie M) 05 Diversen is 750 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 1500 gr. jam, stioop enz. of 750 gr. versnaperingen 06 Diversen is 250 gr. zachte zeep 03 vlees is 100 gram vlees nkaarlen KD, KE 709 (serie M) 13, M-14, M-15 Diversen is 250 gr. sui ker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. stroop enz. of 250 gr. versnaperingen 16 Diversen is 250 gram zachte zeep 17 Reserve is 500 gr. bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbiscuits |18 Reserve is 250 gr. zachte zeep ïkaarten MA, MD 710 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) (serie M) 21 Suiker is 250 gr./suiker, boterham strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. versnaperingen >ak- en versnaperingenkaarten, enz. QA, QB, QC 707 11, M-32 tabak is 1 rantsoen cigaretten of kerftabak 35 tabak is 2 rantsoenen cigaretten of kerftabak 33 versnaperingen is 200 gram ver snaperingen of 200 gr. suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram, jam, stroop enz. P 86 versnaperingen is 100 gram ver snaperingen, of 100 gr. suiker, boter- hamstmoisel enz, of 200 gram jam stroop, enz. bovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 19 Sept. 1947 worden gebruikt, niet-aangewezen bonnen van serie L inen worden vernietigd. RANTSOENBONNEN VOOR RIJST. let CDK deelt mede, dat op de rant- nbonnen voor rijst in den vervolge ir keuze verkrijgbaar is 250 gram rijst, em, zelfrijzend bakmeel, kindermeel, Ie soorten) of kindevbiscuits. PLOSSING DAMPROBLEEM No. 30. Ir wordt gewonnen door: wit 3832, irt 28x48, wit 3228, zwart 48x17, 4035, zwart 22x33, wit 35x2. ZON, MAAN EN HOOGWATER. }e zon komt 20 Sept. op om 6,22; onder 6,43. Maan: 22 Sept. E.K., 30 Sept. 4. Hoog water ter rede van Texel: 20 Pt. 0.45 en 1,03; 21 Sept. 1,22 en 1,43; Sept. 2,04 en 2,29; 23 Sept. 2,57 en 3,33; Sept. 4,16 en 5,05; 25 Sept. 5,54 en 26 Sept. 7,15 en 7,46. Je zoudt het bijna niet geloven, Maar niettemin is het tóch waai. Vandaag neemt onze zomer afscheid, En staat de herfst alreeds weer klaar. Zo is er dan een eind gekomen Aan deze zomer vol van zon. Die, wat vacantievreugde aangaat, Niet beter en niet mooier kon. Maar.'t leven heeft altijd twee zijden, Een zon-, doch ook een schaduwzij, En wie zijn ogen goed de kost geeft, Ontdekt ze zeker allebei. Want was de zomer voor de badgast En de pensionhouder dan best, Voor onze boeren en de tuinders Was hij in menig ding funest. Waaimee ik dit dan maar wil zeggen, Dai het op allerlei terrein, Oók in ons dagelijks leven, Niet altijd zon kan zijn. Dus laat ons daarom maar niet klagen, Dat nu de herfst staat voor de deur, Want ook dit jaargetijde geeft toch Aan 't leven weer een eigen kleur. Wanneer de lamp weer vroeger aangaat En straks de haard weer lekker brandt, Dan is dat weer een stukje vreugde, Dat eigen is aan Nederland. Alzo heb ik de moed, mijn lezer, U allen, zonder onderscheid, Een prettig herfst-tij toe te wensen, Vol huislijke gezelligheid. HUIB DE RIJMELAAR. {Nadruk zonder toestemming verboden) INGEZONDEN. DE OPVOERING VAN „DE OPEN DEUR". We namen kennis van een artikel van de hand van de heer M Bonke, lid van het hoofdbestuur v.d. Ned. Amateur To neel Unie, in haar orgaan „Contact" van Aug. 1947. In dit artikel wordt door hem verslag gedaan over de opvoering van het toneel stuk „De open' Deur", opgevoerd door de ..Leidse Studenten Toneelgroep", in het „Casino te Den Burg. Wij vinden dit ar tikel oelangrijk genoeg om dit hier te pu bliceren, mede omdat hier de V V.V. in het geding wordt gebracht. „Toneel in dc vacantie. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan, en zo zullen er wel meer van die gehelde toneelliefhebbers zijn, die evenals wij, ook in hun vacantieoord speuren naar iets wat op toneelspel lijkt. Onze aandacht werd getrokken door 'n raambiljet te De Koog, Texel, waarop werd aangekondigd, dat de Leidse stu denten Toneelgroep een opvoering zou geven te Den Burg (Texel) van „De open deur", toneelspel in 4 bedrijven van mw. F. Porte-Wit.' Troffen we dat even? Stuk en schrijf ster waren ons onbekend, maar de groep die het stuk zou spelen, wekte hoge ver wachtingen. Zoals wij, hebben vele va- cantiegangers er ook over gedacht, naar ons later gebleken is. De zaal, die 450 plaatsen telde, was geheel bezet. Wat zijn we echter bedrogen uitgeko men. Het programma vermeldde, dat het stuk speelt in het noorden van Noord- Holland. als tijdens de bezetting gastvrij heid wordt ^verleend aan evacué's uit Den Helder Over het stuk willen wij niet veel zeg gen en volstaan met te vermelden, dat de vóór de pauze vertoonde twee bedrijven, in zes stukjes gehakt waren, een metho de. door de schrijfster blijkbaar dankbaar gebruikt om het. gebrek aan tekst en handeling te camoufleren. Het spel in die twee bedrijven was niet om aan te zien en miste alles wat nodig is om een to neelstuk tot zijn recht te doen komen. Van de pauze hebben we gebruik ge maakt om eens polshoogte te nemen bij de „regisseur" van het troepje, waarbij bleek, dat dit troepje niets met het Leids Studenten Toneel te maken had, iets wat wij na het spel gezien te hebben, ook wel gedacht hadden. Kort na het begin van het 4e bedrijf werd het spel even ge staakt om de leidster van het troepje ge legenheid te geven, een toelichting op het stuk en op de bedoelingen van het troep je te geven. Uit deze toelichting bleek, dat het haar bedoeling was om met dit troepje- jongelui op een andere wijze dan tot nog .toe gebruikelijk, toneel te spelen, INRICHTINGEN welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat -ter ge meentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V Texelse Electriciteits Maatschappij T.E.M. te Den Burg, om vergunning lot uitbreiding van het machinevermogen tot opwekking van electriciteit in de centrale, gelegen aan het Schildereind, no. 70, te Den Burg, met 2 dieselgeneratoren van elk 580 pk en 2 van elk 56 pk. en 4 electromotoren van resp 10 en 2 pk., op het perceel, Schildereind nr. 70, kadastraal bekend in sectie D, no. 3661. Op Zaterdag 27 Sept. 1947, des middags om 12 uur, zal ten raadhuize der gemeente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie. da gen voor het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op de boven- bepaalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 13 September 1947. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester. REHORST. De Secretaris P. BEEMSTERBOER terwijl het stuk de strekking zou heb ben het goede gezin ten voorbeeld te strekken voor de ontwrichte gezinnen, zoals er in deze tijd zo vele waren, vooral in de fabriekssteden onder de arbeiders bevolking Die ontwrichting bestond o.a. uil gebruik van lippenstift en moderne kleding e.a., geïmporteerd door de Hel- derse evacué. De toelichting, die blijk gaf van een mentaliteit, zoals wij die kennen van de burgerlijke filantropie van 75 jaar terug, lokte een storm van protest uit. We hebben het sluk tot het einde „ge noten". Gevraagd mag worden of de Ver. v. Vreemdelingenverkeer niet verant woordelijk gesteld moet worden voor de ze vacantieontspanning a f 1,90 per per soon, die tevens een blamage is voor het Amateur Toneel. De Koog. 14 Aug. 1947. M. BONKE." Het artikel van de heer Bonke g^-ft ons 'n ongezochte gelegenheid de bij ons gewekte verwondering uit te spreken, dat de Leidse Studenten Toneelgroep van wier toneelspel, wat kwaliteit aangaat, hier niets bekend was, vergunning werd verleend, een uitvoering te geven, een ciag voordat de Texelse Toneelver. „Het Masker" een uitvoering zou geven. Het gevolg hiervan was, dat deze vereniging voor een halfvolle zaal speelde, terwijl ze gedurende het seizoen al meerdere ma len het bewijs geleverd had, dat ze zeer goed spel wist te leveren, waarvan de badgasten ten zeerste hebben genoten. Bovendien hebben we ook nooit kun nen begrijpen, waarom de Texelse Cou rant zo buitengewoon reclame maakte voor de „Leidse Studenten Toneelgroep", terwijl het haar ook bekend was, dat „Het Masker" de volgende dag een uit voering zou geven. In verband met de slotalinea van het epistel van de heer Bonke, menen wij er goed aan te doen mede te delen, dat de V.V.V. generlei bemoeienis gehad heeft met de plannen voor de uitvoering van deze L.S.G. Onder auspiciën van V.V.V. werden uitvoeringen gegeven door de Rederij kerskamer U.D.I. en „Klein Toneel" te Oudeschild, die, naar het oordeel van een ieder, die ze bezocht, als buitengewoon geslaagd beschouwd werden. In het belang van toneelminnende bad gasten wil Jiet ons voorkomen, dat het regelen der gedurende het badseizoen te geven toneeluitvoeringen, behoort te ge schieden in overleg met V.V.V „Texel", opdat, debacles, als door de heer Bonke gesignaleerd, in het vervolg niet meer voorkomen Geheel Texel kan hiervan slechts voor deel trekken. Het bestuur van de V.V.V. „Texel". OPMERKING. Wat betreft de vraag, waarom de „Texelse Crt." zoveel reclame gemaakt heeft voor de opvoering van „De open Deur", kunnen wij het bestuur van de V.V.V. „Texel" mededelen, dat er in onze courant geadverteerd is en wij ook het reclame-drukwerk verzorgd hebben, waarbij een beroep op de krant gedaan werd om er reclame voor te maken, iets dat wij voor iedere andere vereniging ook doen. Dat de opvoering een misluk king was, is duidelijk uit het verslag ge bleken, niemand minder dan wij hebben dit betreurd. Dat de uitvoering een dag voor die van „Het Masker" plaats vond, kon niet anders, omreden de medespelen den die week weer naar huis zijn gegaan. Dat er meer overleg gepleegd wordt het volgend seizoen, kan niet anders dan ten goede komen aan het welslagen van de diverse ihtvoeringen. Wij hopen, dat „Het Masker", hetwelk voor eigen risico optrad, dan evenals ,,U. C.I.", ook voor de V.V.V. „Texel" zal spelen. Redactie „Texelse Crt". VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 8 t.m. 13 Sept. 1947. 56 kg bot, 1428 kg. garnalen; 16 kg. kaan; 43 kg. kabeljauw; 10 kg. horsma kreel; 1478 kg schar; (5717 kg. schol; 42 kg paling; 800 kg. poon; 2289 kg. tarbot; 7787 kg tong; 4015 kg. wijting; 1934 kg pufgarnalen; 4 kreeften; 3 haken. INGEZONDEN. Is waterbevloeiing van het land mogelijk? Texel, 15 September 1947. Geachte heer redacteur. Mag ik nog eens het volgende onder uw aandacht brengen? Enkele jaren geleden schreef ik er reeds een stukje over, maar men wil er m.i. het nuttige nog steeds niet van inzien. Men hoort de laatste maanden steeds klagen over de droogte, dat het niet rege nen wil en eigenlijk alles verdroogt en dat de zo vruchtbare polder Eierland en kel door gebrek aan water een dorre hoek grond geworden is. De gewassen waren matig en van sommige stukken zelfs slecht te noemen; voederbieten hangen slap, gras is er niet meer, met als gevolg, dat er vee moet worden opgeruimd door gebrek aan eten nu reeds en vooral ook in de komende winter. In „De Boerderij" en andere binnen landse dagbladen leest men er grote stuk ken over, want ook in het buitenland heeft men te kampen met watertekort in deze droge, warme zomer, maar m.i. ver keert de polder Eierland in een zeer be voorrechte positie, immers, deze polder heeft een prachtig waterreservoir in de grote strook duinen, welke langs de ge hele polder zijn gelegen en waaruit men met enkele pompstations met zeer gerin ge kosten deze polder in een lustoord kan veranderen, een eldorado als een hoorn van overvloed, want alles wil er groeien Dit weet elke boer en elkeen, die zijn ogen open heeft kan het dagelijks zien door slechts 'n tochtje over Texel te ma ken. Men kan dan constateren, dat over al in de duinen er een strook grond langs de duinen, prachtig groen staat en de voederbieten met prachtig welig loof staan te groeien en in de polder 't Noor den, welke iets lager ligt dan Eierland kan men stukken land zien om van te watertanden, zelfs staat daar 'n stuk rode klaver, zoals men dit bij uitzondering in een gunstig voorjaar in Eierland wel eens ziet staan. De grondsoort is niet de oorzaak van dit verschil, maar alleen het water speelt hier de grootste rol. Dit is ook in Eier land te bereiken. Eén pompinstallatie staat er reeds kant en klaar onder de dui nen, in de weg van 's Hertogenbos. Deze behoort thans aan het bureau van oor logsbuit, is overgebleven uit Hitiers erfe nis en dSarom zou het nog helemaal geen wonder-wezen, als dit kostbare watersta tion werd afgebroken. Maar dit zou toch zonde en schande wezen, want voor mens eh dier kan er heerlijk drinkwater uit gehaald worden Ik weet, dat er veel mensen zullen zeg gen: onzin, fantasie, in Eierland is het waterpeil niet op te voeren, het zal snel ler wegzakken als dat men het er in kan pompen. Er zijn zoveel bezwaren die overwonnen moeten worden, dat het een onbegonnen werk is, want deze polder is geen vlakke polder, er ligt te veel hoog en laag land in, en als het hoge land er van moet profiteren, verzuipt al lang het lage land, maar dat is niet waar, daar mee wil men de feiten ontlopen, want het armzalige hoekje lage land, wat hier en daar in Eierland ligt, moet dan maar een kleine kaai om worden gelegd en dam men in de sloten met een schuif er in, dan kunnen zij het water op een peil hou den, zoals zij dat zelf verkiezen. In Afrika, Californië, Indië, zijn plaat sen, waar het bijna nooit regent en waar toch van alles welig groeit, enkel en al leen dcor bevloeiing vanuit de natuurlij ke waterbronnen der bergen. Onze dui nen zijn met minder waterrijk. In de kop van N.-Holland heeft men op deze zelfde manier van een onvruchtbare streek een zeer vruchtbare polder ge maakt en wat worden er enorme be dragen besteed tot het maken van nieuw land door inpoldering, terwijl de bevloei ing van Eierland m.i. de kosten reeds het eerste jaar dubbel en dwars *al dekken door de grotere opbrengsten. De voorde len zijn zo groot, dat men het niet langer mag verwaarlozen. Alleen reeds overal drinkwater voor het vee in de sloten zou al een uitkomst wezen Hopende op aandacht voor dit zeer be langrijke object, teken ik Hoogachtend, TH. REUVERS. Naschrift. De heer Th. Reuvers zond ons een in gezonden stuk over de droogte in de pol der Eierland en de mogelijkheid, het land van water-te voorzien vanuit de duinen Wij zouden in deze nog verder willen gaan en daarbij de vraag willen stellen, of men met de plannen, die er bestaan om Texel te voorzien van een goede drinkwatervoorziening, de nodige spoed zou kunnen betrachten. Met deze zomer is toch wel duidelijk gebleken, dat het met het drinkwater op ons eiland nog veel te wensen overlaat. Redactie „Texelse Crt". GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Heden, Zaterdag: 7,30 Een mooie combinatie: The organ, the dance band and me (II) 11,Operaconcert (II) 12,33 Orkest Carlo Cassassola (II) 15,Tango orkest van Juan Llossa^ (Eng. 261) 19,Nelly Wagenaar, piano, speelt Schu mann (II) 21,30 Operette progr. (II) 22,Hoorspel Spet niet met waarzeg sters (II) 22,Operette concert (I) 23,15 Kwartet van Beethoven (I) UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. GEEF ONS EEN TIP! Abonné's, die ons een tip kunnen ge ven voor een aardig rij mei a rijtje, verzoe ken wij dit bij voorkomende gelegenhe den te willen doorgeven. Onze medewer ker Huib weet er dan wel raad mee. Redactie. MIJNHARDT Het ideale Laxeermiddel Zoals reeds eerder werd aangekondigd, openen wij voor de abonné's van dit blad een schriftelijke cursus in het patroon tekenen, knippen en naaien. U kunt het dus thuis leren. Het zijn wekelijkse lessen, rijk geïllus treerd met voorbeelden. Tijdens de cursus wordt u met raad en daad in uw naaiwerk bijgestaan door er varen leerkrachten. In de 7e les maakt u al een leuk jurkje. Het lesgeld bedraagt 75 ct. per les zon der verdere kosten. Zij, die aan deze gursus wensen deel te nemen, gelieven duidelijk naam en adres schriftelijk op te geven. Op enveloppe te vermelden Naaicursus ILMO, Bureau van dit blad. (Ingez. Med.) Dat was een onvergeeflijke tocht. Die tocht van de ouden van dagen. En kwam er soms nu en dan eens 'een bui. Je hoorde toch nooit iemand klagen. Ze zongen als lijsters, de hele tocht door Het v/as soms een twee- soms een vier stemmig koor, Maar dat mocht de pret heel niet drukken. Elk vogeltje zingt zoals 't is gebekt, Je bracht er niet een van z'n stukken, En weet je wat bi] de vuurtoren was, Van de ouden van dagen 't refrein. Regen, wind, kunnen ons niet deren, Wij zijn JONG en dat is fijn! Oudeschild, 14, September 1947. DE KOOG. Woensdag 10 Sept. maakte de Ned. Herv. Zusterkring, onder de lei ding van Mevr. Epe, een uitstapje naar Haarlem. 's Morgens om 7 uur vertrokken wij per bus van TESO, uit De Koog. Het weer liet zich in het begin niet al te best aanzien, de boot schommelde nogal, en enkele leden kregen last van zeeziekte. Toen we echter in Den Helder kwamen, en weer allemaal in de bus zaten, was alle leed gauw weer vergeten, temeer daar de zon begon te schijnen, en we dus alle hoop hadden dat het prachtig weer zou worden. In Alkmaar bij de Herten kamp werd uitgestapt en een uurtje rondgewandeld. Na een prachtige rit door de verschil lende dorpen, zoals Beverwijk, enz., be reikten we Haarlem, waar we na een ge zamenlijke warme maaltijd, naar de Gro te- of St. Bavokerk reden en deze be zichtigden. Deze is in het jaar 1400 ge reed gekomen en de sindsdien meermalen verbouwde en verfraaide kerk laat ons een schat van oudheidkundig houtsnij werk zien. 't Is een overweldigend groot gebouw, dat alleen in de zomer voor godsdienstoefeningen gebruikt wordt. De ze kerk bezit ook een prachtig orgel, het bevat 5000 pijpen en is in 1738 gebouwd. Het is wereldberoemd. Vandaar vertrokken wij langs allerlei bosrijke wegen naar Bloemendaal. Op het kopje van Bloemendaal gekomen, kon niemand 't nalaten, de uitkijktoren te be klimmen. Dit loonde de moeite wel, een sprookjesachtig uitzicht had men daar. Er was een oriënteertafel, zodat men al les wat men zag, ook kon thuisbrengen. Prachtige villa's, verscholen in bos en duin, zo ver het oog zag. Verder de hoog ovens, verschillende fabrieken, enz. Node werd hiervan afscheid genomen, maar we moesten verder. De terug>veg ging langs de duinkant, zodat we door prachtig landschap en ver schillende dorpen reden. In Bergen pau zeerden wij in een theetuin. Na heerlijk verfrist te zijn, ging het toen naar Den Helder, waar we precies op tijd voor de laatste boot aankwamen. Óm ruim 9 uur kwamen we allen heel voldaan thuis. De stemming was de hele dag uitmuntend. Menig lied werd er gezongen en ook me nige kwinkslag werd er ten beste gegeven. Het is 'n dag geweest, waaraan we heer lijke herinneringen zullen behouden en welke ons weer dichter bij elkaar ge bracht heeft. We kunnen niet nalaten on ze dank te brengen aan mevr. Epe voor haar goéde zorgen en leiding, aan TESO voor de keurige service en aan de chauf feur voor zijn goede zorgen.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1