Het werk van de V.V.V. „Texel" Actie Rechtsgeldigheid Stad en Platteland Hallo Bandoeng Ons Esperanto hoekji» Haar Koninkrijk. Dankbare gasten. De beide verkeersbureaux te De Koog en Den Burg zijn thans gesloten. Inlich tingen, propaganda-materiaa! etc., thans uitsluitend ten huize van de administra teur, Wilhelminalaan 45 (tel. 185). Uit de talloze dankbetuigingen, welke onze Ver voor haar bemiddeling en werk mocht ontvangen, laten wij onderstaande spontane ontboezemingen volgen van gas ten, die hun vacantie dit jaar op ons eU land hebben doorgebracht. „Geacht bestuur, Na een verblijf van 14 dagen op Texel, waarvan 7 doorgebracht ten huize van de heer Laféber te Den Burg, en 7 bij de familie Veldman in De Koog, waar wij bij beide families uitstekende huisvesting en verzorging hebben genoten, willen we hiermede onze grote vreugde uitspreken over de kennismaking met uw eiland. Wij zijn ruim 40 jaar getrouwd, ieder jaar, behalve de oorlogsjaren de vacantie door gebracht of in eigen land of in het bui tenland, maar nog nooit waren we op Texel geweest. We zijn zo blij, dat we nu de schoonheid van Texel gezien heb ben, zowel wat bos, duin en strand be treft, dat we een woord van dank willen richten tot uw bestuur. Wat de bevolking betreft, daarvan hebben we alle vriende lijkheid ondervonden; kortom, we hebben een ideale vacantie gehad, natuurlijk heeft daar het weer ook veel toe bijge dragen. We hopen volgend.jaar nogmaals uw eiland te bezoeken en bevelen uw ei land aan vrienden en kennissen ten zeer ste aan. Al is er ook een bekend spreek woord „Goede wijn behoeft geen krans' daar tegenover is een spreekwoord: „On bekend maakt onbemind". U nogmaals dankend, voor de goede adressen, die we door uw bemiddeling ontvingen, teken ik, in dankbare herinne- ïing aan de genoten vacantie, Hoogachtend, w.g. Mevrouw A. DAMMERS." De volgende brief ontving de Algem. Ned. Ver. v. Vreemdelingenverkeer te Den Haag, welke ze belangrijk genoeg vond om hfrar te plaatsen in het Medede lingenblad, welke aan alle plaatselijke V. V.V.'s in NedeVland wordt toegezonden Onder het hoofd „Goede propagandisten vcor ons land", schrijft het bestuur der A.N.V V „Wij ontvingen dezer dagen van een Belg, die enige tijd vacantie had genoten in ons land, het navolgende schrijven Voor ongeveer 5 maanden terug, vroeg ik inlichtingen aangaande een reis in uw mooie laTid. Momenteel is de reis ai weer achter de rug hebben en we hebben 't werk weer hervat Ik hield er aan u te bedanken om de goeie tips, die u me gaf. Ik heb er dankbaar gebruik van gemaakt. Een pluimpje verdient ook de lieve juffrouw van de VVV te Den Burg, Texel (mej. F. Jullens). Ze deed al het no dige om ons onderdak te bezorgen, iets waarin ze wondergoed geslaagd is. Ook de TESO is een pracht instelling. We hebben dan ook met tegenzin afscheid ge- n<fmen van het mooie Texel en zijn har telijke bevolking. Moge de toenadering tussen Noord en Zuid nog nauwer aangehaald worden, we hebben er beide voordeel van". DRUK BEZOEK AAN DE JEUGDHERBERG. DEN BURG. De Jeugdherberg Panora ma aan de Hoogeberg heeft deze zomer wel een zeer druk bezoek gehad. Niet minder dan 5600 personen hebben hier overnacht, w.o. alleen al 20 scholen met 1800 leerlingen. Als men weet, dat er in het drukste jaar voor de oorlog in 1933 4500 personen geweest zijn, komt wel duidelijk tot uiting, dat de jeugdherberg op Texel een tehuis is, waar de ti'ekkers gaarne vertoeven. Voor de jeugdherberg-ouders een mooi resultaat. AARDAPPELTELERS BLIJFT LETTEN OP DE COLORADOKEVERS OOK BIJ HET ROOIEN. Door het hoofdbureau van de Planten- ziektenkundige Dienst is een bericht ge publiceerd om de aardappelverbouwers op te wekken, ook nu, te letten op de aanwezigheid van coloradokevers en lar ven in de reeds afstervende of nog groe ne aardappelen. Deze waarschuwing is daarom juist voor N.-Holland van belang, omdat door de droogte in andere delen van ons land de aardappelen ïeeds veel eerder zijn af gestorven dan bij ons. Vooral op Texel en in de andere grotere polders vindt men nog grasgroene aardappelen Deze aardappelen geven de nog laat verschenen kevers 'n prachtige gelegen heid om bij dit mooie weer zelfs nog eie ren af te zetten. Deze kevers zijn dus voor de overwintering veel gevaarlijker dan de kevers, die men in de zomer of in het voorjaar kon vinden. Juist* het feit. dat deze kevers aan de aardappelen praktisch geen directe scha de meer doen, kan aanleiding zijn, dat men er wat licht over denkt Denk er - echter aan, dat deze kevers volgend voor jaar de hele omgeving kunnen besmetten. Wie in zijn late aardappelen nog kevers vindt, moet dus onmiddellijk waarschu wer. en de nodige maatregelen treffen. Geen dag wachten, want zodra het weer omslaat, kruipen de kevers in de grond en men kan ze veel moeilijker bestrijden. Bij het rooien moet men op dergelijke besmette plaatsen opletten en uitzien naar in de grond gekropen kevers: Ze zijn bij het rooien gemakkelijk te vinden, vooral op lichtere gronden. Late haardjes van kevers of larven kan mén het beste vernietigen door een flinke hoeveelheid stro te verbranden. Meldt iedere vondst, ook als die bij uw buurman zit. Hec is in uw eigen belang Dit is de enige manier om de Colorado kever de baas te blijven. De Techn. ambtenaar bij de Plantenziektenkundige Dienst, VAN HERWIJNEN. DE GEBROEDERS IvNOOPENSCÏIAAR door G. TH. ROTMAN. (Nadruk verboden) 91. Ja, het werd zo erg, dat ze bijna aan het vechten raakten, en toen de ruzie uit was. was de melkboer vertrokken. „Daar zal ik een eind aan maken", dacht Pieter. Hij nam een lange stok, maakte aan het eind een katrolletje, waarover 'n lang touw liep. Dit vernuftige instrument werd buiten het raam gestoken en aan de vensterbank bevestigd, terwijl het ene eind van het touw aan een poot van het ledikant gebonden werd. 92. Het gemak, dat ze van Pieters ge niale uitvinding hadden, was geweldig. Toen de melkboer de andere ochtend belde, liet Pieter van zjjn bed uit de em mer zakken en brulde vervolgens met een stem als een generaal: „Twee liter"! waarop de melkboer de melk in het em mertje deed en Pieter het ophaalde. Hij had' maar even zijn handen buiten het raam te steken en het emmertje neer te zetten, en kon toen weer onder de de kens duiken. DE PRIJZEN DER GROEN VOEDER GEWASSEN. De Prov. Voedselcomm. v. N.-Holland maakt bekend, dat voor de zaden van groenvoedergewassen dezelfde prijsrege ling als voor oogst 1946 zal gelden, d.w.z. dat alleen voor het voederbieten- en sui kerbietenzaad een prijs zal worden vast gesteld Hierbij wordt opgemerkt, dat de telersprijzen als richtprijzen te beschou wen zijn, terwijl de verbruikersprijzen maximumprijzen zijn, welke gelden af pand handelaar DE RUNDVEESTAPEL BIJ DE INVEN TARISATIE LAND- EN TUINBOUW 1947 geeft een ongunstiger beeld dan 1946. De in het zo juist verschenen Bulletin van het Centraal Bureau v.d. Statistiek, no. 49, jaargang 1947, gepubliceerde uit komsten van de inventarisatie van land en tuinbouw 1947, geven een verminde ring van de rundveestapel met bijna 43,500 stuks ten opzichte van 1946 en van ruim 450,000 stuks ten opzichte van 1939 te zien. In vergelijking met 1946 komt de ze teruggang het sterkst tot uitdrukking in de rubriek gust jongvee van 1-2 jaar, welke in 1946 400,210 vermeldde tegen 347,402 voor 1947. De rubriek vrouwelijk jongvee beneden 1 jaar geeft een daling te zien: 483,146 is 1946 tegen 435,562 in 1947. Het totaal aantal melk- en kalf- koeien nam daarentegen toe van 1,279,36+ in 1946 tot 1,325,855 in 1947. De terug gang var de veestapel moet vnl. worden toegeschreven aan de strenge en langdu rige winter waardoor de toch al moeilij ke veevoederpositie tot nog ongunstiger verhoudingen leidde. OPBRENGST RODEKRUIS-COLLECTE. De opbrengst van de gehouden Rode Kruis collecte in de dorpen is als volgt: Den Burg f 162,171/s; Gerritsland f34,27, Zuidhaffel 20 75; De Cocksdorp f40,12; Eierland f 51,80'/2; Den Hoorn f 46.69V2; P.H. Polder f 14,60; De Koog f30,81; Oos terend f55,Oudeschild f 52.32V2; T.E. S.O.-boot f51,421/»; De Waal f 13,26'/-. Totaal f573,24. Het bestuur van de afd. Texel dankt allen, die tot het slagen van deze collecte hebben medegewerkt. BOEKBESPREKING.' „MARGRIET" KOOKBOEK. Bereid de dagelijkse maaltijd eens op een andere manier Met behuip van dit kookboek kan men de gewenste variatie in de dagelijkse, maaltijden verkrijgen. Het vermeldt meer dan 600 recepten. Ook aan tafeldekken en dienen, het schenken van wijnen, ijsbereiding, wekken en voe dingsleer zijn aparte hoofdstukken ge wijd (In halflinnen band met afwasbaar om slag f 2,50). (f4,90). Internationaal congres van Esperantisten. Deze week wordt te Zaandam het Inter-' nationale congres van Esperantisten ge houden. 11 landen nemen hieraan deel. Zaterdag werden de deelnemers officieel ontvangen door de burgemeester van Zaandam. Mr. J in 't Veld. RECEPTEN. Tomatencocktail (voor 6 glazen). 2Vs kg. tomaten, 3Ai liter water, peper korrels, thijm, laurierblad, 1 eetlepel fijn- geraspte ui, 1 eetlepel fijngesneden peter selie of kervel, zout, peper. De kruiden in het water V» uur laten trekken en het vocht laten afkoelen. De tomalen ontvellen, in stukken snijden en door een zeef wrijven Het koud gewor den kruidenaftreksel zeven erv bij de to maten roeren. Het geheel op smaak ma ken met peper, zout, fijngeraspte ui, fijn gesneden peterselie of kervel. Daarna de cocktail in de glazer. doen. Bramen-limonade. Neem bv 7 pond bramen, 70 gr wijn steenzuur, 2 1. water, samen 24 uur laten staan, dan uitpersen door een dun doekje, op het laatst nog een kopje water ér bij, om na te knijpen. Op één pond sap ruim een pond suiker, roeren zo nu en dan, totdat alles opgelost is. Dan in flessen doen met een lapje er op, (geen kurk, want dan springt de fles) Een kwart limonade, drie kwart water in een glas. Ook zo koud bij de pudding, maar dan geen water er bij; het smaakt heerlijk Wanneei men zich aan dit recept houdt, bederft het sap beslist niet, ook al staat het een jaai of langer in de kelder. In deze gemeente is op verzoek van het voorlopig landelijk comité van Actie Rechtsgelijkheid Stad en Platteland een plaatselijk comité ingesteld. De installa tie-vergadering had plaats op 15 Sept. j.l. ten raadhuize. Zitting hebben de he ren C. vd Kolk; PI. Steenhuis; P. Smit; K. Stoepker; Th. J. Witte; H. J. Abma; C. W. Heule; C. P. Laan; J A. Schol en P. Beemsterboer. De heer Heule werd be noemd tot voorzitter en de heer Beemster boer tot secretaris. Het doel der actie is, te komen tot de afschaffing van de stand- plaatsaftrek( welke wordt toegepast op -de ambtenaren-salarissen. Het ligt in de bedoeling, dat over het gehele land plaatselijke comités worden ingesteld, zodat hier sprake is van eer- krachtige landelijke actie. Het streven is niet alleen van belang voor de bezoldi ging van de ambtenaren, doch zal in ge val van succes, bovendien een der voor naamste oorzaken wegnemen voor de trek raar de grote steden, welke speciaal onder de ambtenaren thans duidelijk is waar te nemen. Hopelijk zal de actie een volledig suc ces opleveren. Waarde Vrienden, Onze geachte secretaris, die de vorige week het artikeltje schreef, heeft ons mooi in het zonnetje gezet! Je zou haast beginnen te denken, dat hij tijdens zijn beschreven bezoek bij de voorzitter, met zijn andere collega's, daar aardig wat spraakwater had opgedaan. Door dat babbeltje is onze belofte om de verjarende jongens in Indie te felici teren even in de verdrukking geraakt. We zullen dus daarmee nu eerst be ginnen en de "Jarigen van 15 Sept., n. 1. Jac Zijm, 33e hulpverb. afd., Ie pél Ba tavia, van harte gelukwensen met zijn geboortedag. We hopen, dat je een ge zellige dag zult hebben gehad en dat je volgend jaar om deze tijd weer in ons midden mag wezen. Vervolgens Jb van Heerwaarden, 3e veldcomp. genietroepen te Padang. Van harte gefeliciteerd met je verjaardag op 16 Sept We wensen hem nog vele jaren toe, in gezondheid door te brengen. In gedachten hebben we jullie beider ver jaardagen hier meegevierd, hoor. We kregen afgelopen dagen weer en kele brieven uit Indië, waarvoor we de schrijvers hartelijk dank zeggen.<?We na men van de inhoud goed nota en we ho pen de daarin vermelclg wensen eri ver langens "ten uitvoer te 'kunnen brengen. Binnenkort wordt jullie het maand blad „Salvo" toegezonden, wat door Kath. Thuisfront in Den Haag wordt uit gegeven en waarop we voor jullie alle maal een abonnement hebben genomen. We veronderstellen, dat dit blad bij jul lie wel in de smaak zal vallen. De abonnementskosten zijn vrij hoog en het bezorgt ons weer een hele aderlating, maar we meenden dit blad jullie niet te mogen onthouden, temeer waar het spe ciaal voor de jongens in Indië bestemd is Doet er dus jullie voordeel mee! Volgende week weer ander nieuws. Hou je maar haaks. Stevige poot van KATH. THUISFRONT.. DE STEM VAN NIWIN-TEXEL. Woensdag, 17 Sept. 1947. In de afgelopen week "herdachten we het eenjarig bestaan van de Niwin in Ne- deiland; in de krant van Woensdag heb ben jullie al kunnen lezen van de mooie 10 minuten lange toespraak, die Prins Bernhard voor dé radio heeft gehouden. Ik verzeker jullie, dat er hier Zondag avond aandachtig is geluisterd. Hebben jullie cok kunnen luisteren? Een avond later was ons eigen comité bijeen in de Raadszaal van het gemeente huis. Wat daar allemaal besproken is, kunnen jullie vandaag elders in de krant lezen. Er is in ieder geval volop werk aan de winkel en van week tot week zullen jullie eerstdaags de resultaten ervan in de krant kunnen lezen. A propos, zeg, is er iemand van jullie, die nog een mooie prijs voor onze bazar ter beschikking heeft en ziet hij kans om die vóór 22 Oct. hier in Nederland te krijgen, dan houden wij on§ Sanbe eventuele kosten natuurlijk ook voorl Een aapje;za! wel niefr gaan, maar e in Indië toch klapperbomen?! 250710081, ik heb je brief gelezen; op als je durft'). Tot slot moet ik nog even een v< sing van vorige week goed makei namen van ons comité stonden niet afgedrukt;" de volgende namen on ken er nog. C. B. Termaat; mej. J wer; mevr. C. Koorn-Ploeg en 1 HartdoiTf. Deze week trad ook nog de heer P. Schneiders. Jongens, voor deze week weer ge Houdt goedé moed. Pakt al je zorg, je plunjezak, en fluit! HALLO, BOYS. Ook deze week weer een hart groet namens „De Band". Hoe makei J" lie het? Horen wc eens of dit hoek j: de Couiant jullie bevalt? Nu de vacanties weer ten einde keert de rust op ons eiland -terug duizenden pensiongasten en touristd zochten deze zomer Texel en zij he er genoten, dank zij het prachtige zo weer. Gisteravond (15 Sept.) hadden wi prettige vergadering met het Thuisfront onder leiding van de NI voor een te voeren actie voor de K pakketten, waarnaar jullie allen wé belangstelling uit zullen zien. Terwijl ik dit zit te schrijven, kr een telefoontje, dat nog een gift var is binnengekomen van de N.V. voor de Radiotoestellenactie, waai 5 onze hartelijke dank. Zo jullie zien, denkt men ook hier wij leven mee, met onze jongens ove Voor jullie allen, onze beste wensei Tot een volgende keer. BAND NED. INDIE, afd. Tex 9 >1 0 r 1 q EEN ENGELSE BURGEMEESTE OVER ESPERANTO. Het congres van de Engelse Espen bond werd in Birmingham gehouden burgemeester dezer stad. de heer E. Bradbeer richtte een schrijven aai congres, waarin hij zijn hoop uitdr dat het congres zou slagen en waan o m. zeide, dat Birmingham vele grof dustriën lelt, die grotendeels op e: zijn aangewezen. Een der grootste hii palen in de internationale handel u grote verscheidenheid van talen. B meermalen bleek, zegt deze burgen ter van een grote Engelse stad, dat d ternationale correspondentie gebas alleen op de Engelse taal, niet voldo was. Het zou dan ook zeer wenselijk zegt hij verder, dat men kon besluit* komen tot het gebruik van een gei kelijke internationale taal. Dit zou alle volken het beste zijn. Het is twijfelachtig, meent hij, dat de volk ooit het Engels als wereldtaal zuller cepteren Hij spreekt de hoop uit, d; beweging ten gunste van Esperanto wereldtaal spoedig goede vorderingei maken in alle landen. Woorden van dank uit Boeda-Pe De heer Th. Tiessen deelde ons dat hij uit Boeda-Pest een brief ontvangen, waarin de schrijver, de Julio Kristof hem zijn dank betuigd het gezonden pakket, waarvoor onl in „de Texelse Crt" een oproep were plaatst. We publiceren hieronder schrijven, dat voor zichzelf spreekt Beste Vriend, juist ontving ik uw je en ïk deel u mede, dat de inhoud heel compleet is, niets mankeert er In de bijgesloten brief deelt u mee, met dezelfde post een brief hebt ver den, om de afzending aan mij te bei ten. Die brief heb ik nooit ontval Beste vriend, neem vooral onze harf dank aan, van mij en mijn gezin, zal ik de vreugde vergeten die u mijn kinderen hebt bereid. Ook har dank aan uw buren en kennissen, wat ze hebben gegeven. Wanneer u eens een pakje zoudt kunnen zendei er dan 'n pakje Hollandse pijptabal zou kunnen doen, dan zoudt u mij grote weldaad bewijzen, want dat is helemaal niet te krijgen, in tegenste met sigaretten, dia hier in overvloed Maar ik rook alleen maar een Nogmaals dank ik hartelijk voor het je, ook namens mijn vrouw en ik tevens hierbij uw moeder, die ook wat voor de kinderen zond. JULIO KRISTQ FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 16.) Wanda bleef zitten peinzen, nadat lady Betty was weggegaan. In haar geest zag ze weer, bevend van afschuw en aan getrokken tegelijkertijd, het spookachtige pleintje met huizen, die van vroegere grootheid getuigden, nu vervuild onder een laag kleverige aanslag met zijr. sinister zwijgen, met zijn herinneringen aan een moord. Met een huivering stond ze op en liep naar de telefoon. Ze draaide het nummer, dat op het kaartje stond „Ik heb uw naam en adres opgegeven aan lady Betty Mould", zei ze, toen dr. Roder's stem haar antwoordde. „Het zou kunnen zijn, dat zij u verscheidene pa tiënten aanbracht als uw behandeling haar bevalt". „O nu weet ik wie u bent", zei dr. Roder opeens na een kort zwijgen. „Wan neer mag ik u weerzien om u te bedan ken voor deze viiendelijkheid?" Wanda lachte luchtig en verbrak de verbinding. „Wanda is hier geweest", zei Arthur. Linda werd rood. „Ik vreesde al, dat ze dat wilde doen", zei ze. „Je had haar het adres niet moeten ge ven", zei Arthur. „Dat heb ik niet gedaan, Arthur. Da' begrijp je toch? Ze griste een pakje brie ven uit mijn hand en vóór ik het beletten kon. las ze het adres op de briefkaart, die ik je geschreven heb". Arthur vloekte binnensmonds. Wanda had Loutje en hem de indruk gegeven, dat Linda haar het adres gezegd had. „O je adres heb ik van Linda", had ze ge zegd. Hij had het kunnen weten. „Was ze erg Linda bleef steken. „Opdringerig?" voltooide Arthur. „Ja, dat was ze. Verschrikkelijk! En Loutje is tot over zijn oren. de idioot. Hij ge looft, dat ze van een of ander bovenaards maaksel is". „Het is, dat ze zo mooi is en. haar maniertjes", zei Linda met een zucht. „Ja eens ben ik net zo gek geweest als Loutje. Er was iets in de toon, die niet strook te ipct de woorden of meende Linda dat alleen maar te horen? Bij het verne men van Wanda's bezoek aan deze zol derkamer was haar de schrik om het hart geslagen. Ze had geen vertrouwen 111 zich zelf, in haar eigen hoedanigheden. De ge dachte aan Wanda als kaapster op deze barre kust, omklemde haar hart met een verstikkende greep. Hoe kon ze Arthur beschermen tegen Wanda's onweerstaan baarheid? Hoe kon ze. bij dit nieuwe ge vaar, nog iets aan geluk redden uit de schipbreuk van Arthur's leven? Ze was begonnen een vage hoop te koesteren, de mogelijkheid te zien van een bescheiden, stil geluk, maar wat zou daarvan kun nen overblijven als Wanda hém kwam verstrikken met haar grote, blauwe ogen, haar prachtig figuur, haar zoete lach? Wanhoop voor haar (Linda) en nog meer verdriet voor Arthur dat betekende het; en van die twee was haar eigen wan hoop voor haar minder smartelijk dan de gedachte aan zijn lijden Hij keek naar haar gebogen hoofd en een golf van verlangen overstroomde zijn hart. Wist, hi.i wat er in haar omging? Neen, hij wist het niet en durfde niet spréken. Hoe zou hij nu, onder deze om standigheden, kunnen zeggen, wat er ir hem omging? Hij moest er niet aan denken. Hij moest God danken, dat hij haar medelijden en vriendschap had. En hij dacht er dus des te meer aan en pijnigde zijn hersens en lag halve nachten wakker en wist geen vrede te vinden. Wanda kwam terug en kwam weer. Ze begon op de onbeschaamdste maniêr mei Arthur te flirten, stuurde Loutje op bood schappen uit en kwam vertrouwelijk op het veldbed zitten, met haar .arm om Arthurs schouders. Maar ook niet één maal merkte ze aan woord of gebaar, dat de oude liefde nog in zijn hart smeulde, dat daar nog een vonk over was, die weer tot gloed kon worden aangeblazen. Meer dan eens zelfs moest hij zich uit alle macht beheersen om haar niet in haar ge zicht te zeggen, hoe hij over haar dacht. Over Linda sprak hij nooit en zij even min Natuurlijk begon haar die houding al spoedig te verbitteren doch ook niet één seconde kwam de gedachte bij haar op, dat de oorzaak bij haar lag. Zij schreef zijn houding toe aan zijn gewonde trots, aan de voor hem zo pijnlijke herinnering aan vroeger dagen, aan, ja, aan alles, behalve aan de mogelijkheid, dat hij on gevoelig zo\i zijn voor haar bekoorlijk heden. Na enige tijd veranderde zij van tac tiek en begon ze de goede fee te spelen, de beschermster, degeen, die haar invloed kon doen gelden. Ze zei, dat hét op deze manier niet kon voortgaan. Er moest een betrekking voor hem gevonden worden; waarom had Lin da daar niet aan gedacht? Het was be spottelijk onmogelijk, dat een oude vriend in zulk een situatie gelaten werd door haar en Lenda, wier echtgenoten zo veel connecties en invloed haddeh. Zij zou die zaak eens ter hand nemen en Ar thur. met een hart vol verlangen naar Linda, greep met beide handen haar hulp aan. Als zij een fatsoenlijke werkkring voor hem vinden kon. Ze zat daar in de wankele, krakende stoel honderd uit te praten over wat hij graag zou willen en wat zij misschien voor hem doen kon. Ze beloofde en voorspelde en streelde haar handen en klopte hem op de schouder en ten slotte hief ze haar ge zicht naar hem op om een kus tot belo ning t-e ontvangen. Hij kuste haar wang. Die was zo zacht en geurig en warm. Hij sloot zijn ogen. Hoe schaamteloos was ze. Zou ze me nen, dat ook hij geen gevoel van schai had daar ze hem op deze wijze in zoeking bracht7 Ze keek hern in de sloeg haar lange wimpers neer en weer op. Hij stond op en ging een achteruit. „Het is aardig van je, je zoveel rn< voor mij te geven", zei hij. „En ik ma, van jou ook wel aannemen, want we ben elkaar ons hele leven gekend, waar? Mijn eerste goede betrekking ik door je vader gekregen. Het zou dig zijn, als ik nu mijn tweede door kreeg. Ik ben je erg dankbaar." Zij verliet hem bij de bushalte en hem glimlachjes toe, zolang zij hem kon. En in de bus, toen hij uit het zicht was. bleef ze in zichzelf glimlac tevreden. Hoe wonderlijk had hij gek< toen hij haar gekust had. Nu zou het zoveel moeite niet meer kosten, zijn op hol te brengen tenminste: hem haar voeten te krijgen. Wat een liev gen was hij eigenlijk. En zo knap! zaam knap! Zij bleef glimlachen en riede nu en dan 'een wijsje. En thuis, was ze wonderlijk geheimzinnif genover de arme Fred, die zich afvi wat er in 's hemelsnaam nu weer in omging. „Ik zou graag de politierechter, France, eens ten eten hebben", zei z< toen Fred vroeg waarom, lachte ze praatte er omheen. Maar mr. Fri kwam dineren, juist zoals ze het wei (Wordt vervolg'

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4