Binnen ieders bereik: Heerlijke Zandringenj net keukenmeisje aannemersbedrijf voor grondwerken H.H.Landbnuwers Coöp. Aank. Vereen. Texel G.A. Oranjevereniging „De K Herfstfeest K. MANT JE PH. VLESSING Maurits van Pr< plm. '2 H.A. Narcissen Texelse Jagersvereniging Vergadering Vergadering Damclub De Koog Notaris Mulder publiek en a con tant verkopen: SCHOUW Woensdag 1 Oct. 1947. Adverteert in dit blad Dr. Elias Dr. Renout geen spreekuur Net Kosthuis enig administratief werk Berkei snelweger Wed. D. Witte Dzn. onder no. 163 SCHOUW Vruchtbomen Th. Witte Hij is er weer De Stofzuiger Jan Agter zorgt er voor net kosthuis een Meisje Zoekt U iets fijns in Kaas flinke hulp voor Bakkerij J. H. Kikkert Wie kan Leden „Con Amore" allen op de repetitie verwacht. Vermist vlagtriet modern eiken orgel Bekendmaking Telefonisch aangesloten onder no. 27 enige dagen in de week vrij voor werkhuizen. U vraagt en wij draaien jongeman zoekt werkkring 8 uur Feesthal in ..De Toekoi 3-jarige Barsoi Algemene Coöperatie een bediende mnl. of vr. Voor prima Schoenreparatie naar HEDEN GESLOTEN N.V. GOEDERENHANDEL Als extra reclame slechts 21 cent per stukj Bakkerij „DE HOOP";l Dagelijkse Beurtvaart autodiensten van en ;na vertegenwoordiger Opleiding Vestigings-Vakdiploma Rijwit Remec-cursus. Algemene Ledenvergaderii Soos en Biljartclub „FORT FIRMA NEELS heden Woensdag, 24 tember GESLOTEN. Gezamenlijk Concert Den Hoorn SPORT OP TEXEL S.V. TEXEL. Na de glorieuze overwinning van ons Ned. elftal op de Zwitserse ploeg, waarin weer het oude, verrassende element ons de zegen bracht, keren we weer terug tot onze eigen voetbalbelevenissen. A.s. Zondag dan begint voor Texel 1 de competitie in haar „uit"-wedstrijd tegen JVC. Hoewel we er ernstig op gehoopt hadden, met onze sterkste ploeg te kun nen aantreden, moeten we het toch zon der Vonk stellen, die nog met vacantie is. In onze ploeg zit werkelijk een goede geest, die, naar we hopen, door het voor beeld van onze nat ploeg j.l. Zondag in A'dam, nog flink van zich zal doen spre ken en dat kan, maar allemaal ter trai ning. Het wil er bij ons niet in, dat deze ene avond per week niet vrijgemaakt kan worden. De leiding is in goede handen en we kunnen het aan onze spelers zien, wie er getraind is. Laten we niet meer aan dringen, maar er op rekenen, dat ieder zijn taak begrijpt. Na JVC uit krijgen we de vuurproef op ons veld tegen Watervo gels. Texel 2 ontvangt W'vogels 2, waar het ook kan spannen Onze reserves heb ben goed ingezet en zullen zich tot het uiterste geven om ook dit seizoen tot de „runners up" te behoren. Ook adsp A komt op het tapijt legen HRC A en heeft tot taak eens wat anders te laten zien dan tegen Helder A Met genoegen werd door ons vernomen dat ook onder onze trouwe bezoekers ernstig het voornemen bestaat om een supportersvereniging op te ricnten. Dat dit de juiste weg is om van enkel toe schouwer te komen tot medeleven niet alleen, maar ook tot deelnemen aan de instandhouding en tot het brengen der ver. op hoger plan, is zeer zeker. Geza menlijk zullen club en supporters zich één voelen en een sterke band leggen. Ook hier op Texel moet het mogelijk zijn, groter belangstelling te wekken. Binnenkort zal een vergadering worden uitgeschreven om tot oprichting te ko men, wij van onze kant hopen op een daverend succes Zaterdagmiddag werd de eerste wed strijd gespeeld voor de jeugdafd. en de jongens hadden weer gelijk. A was te sterk, met 6-0 wonnen ze van B. Geluk kig dat het nog niet om de punten ging Maar toch mogen we de B-keeper wel een pluimpje geven René, je deed het flink, hoor. Nu Zaterdag CB en dan zullen we eens zien, hoe die het er afbrengen. Zul- 'en de twee Japen ook present zijn? Ook de Onderwijzers tegen het Gem.- personeel was een aardige wedstrijd, maar de stormlinie van de meesters was sterker dan de aanval van de gemeente- naren. Het ging er nogal stevig naar toe, maar Dries stond z'n mannetje en heeft bergen werk verzet. Uit een goede voor zet van links scoorde de midvoor, maar daarmede had de gem. haar kruit ver schoten. O. schoot 2 bressen in 't G-doel en na de rust werd het zelfs 31. Vol gens een speciaal trainingssysteem met grendels, slmgerback en zo, zal de Gem - ploeg zich voor 'n revanche voorbereiden. TEX. BOYS Afgelopen Zondag speelde Boys A vriendschappelijk tegen ZDH A. Om half 3 werd de aftrap genomen en meteen gingen óe Boys.er vandoor, het samen spel was goed en zodoende kwamen er zeer gevaarlijke aanvallen. Na 15 min.- spelen weet J. v. H. ons^ de leiding te geven. Maar spoedig heeft de keeper var. de Boys ook het nakijken, zodat de stand weer gelijk is 1-1. De Boys zijn het me rendeel in de aanval en waren ongeluk kig met schieten, want de paal en lat brachten verschillende malen redding voor de ZDH-keeper. Als Wim Hoekie hard tegen de kruising van de lat schiet, is het P Keijzer die de Z-keeper kans loos weet te passeren: 2-1. Het spel gaat weer gelijk op met de Boys iets in de meerderheid. Doch doelpunten bleven uit. Zo zie ie, jongens, dat het gerust wel kan, als juliie elkaar maar goed begrij pen. Volgende week hebben we weer een comp.-wedstrijd, probeer dan ook zo te spelen als de afgelopen Zondag, want dan is het niet nodig om te verliezen. Th Rijk is afgelopen Zaterdag uit In- dië teruggekomen. Bij deze wenst het bestuur hem een welkom thuis. H.S. S-V. Zwaluw. De Adsp speelden Zondagmiddag te gen de Boys-adsp en verloren met 2-1. Zondag krijgt het le elftal bezoek van Oosterend, een ieder weet, dat ei aan het terrein nog veel moet gebeuren. La ten zij Zaterdagmiddag eensgezind (dus niet een paar man), maar allemaal, aan het terrein beginnen en met schop of graaf vroeg aanwezig zijn, want het is vroeg donker. Bedenkt, dat er alleen een goede geest in de S.V. kan zijn, als we allemaal van groot tot klein, medewer ken. DAMPROBLEEM No. 31. Zwart: 5 sch. op 16, 21, 28, 29, en 36. Wit: 6 sch. op 27, 37, 39, 42, 47 en 49. In de afwikkeling van dit aantrekke lijke probleem wordt de bepaling van het vastzetten toegelicht Zie oplossing in een volgend nummer. DAMCLUB DEN HOORN. Bij de opening van 't damseizoen 1947- '48, speelde de clubkampioen van 't vo rig jaar, de heer S Lap, simultaan te gen 19 personen. Na felle strijd won de heer Lap 13 partijen, verloor er 1 tegen de heer Jb. de Jager en speelde remise tegen de heren C. Lap, D. Witte (Westen), G. Jonker, C. Bakker en I. Boon. DE YVINTERMELKPRIJS VASTGESTELD OP 17 CENT. Als gevolg van de droogte heeft de Minister van L., V. en V. besloten de winterrnelkprijs op 28 Sept. a.s. te ingaan en deze vast te stellen op 1' Deze prijs is gebaseerd op dëzelfde| vens als die, welke de grondslag gevormd voor de vaststelling thans geldende zomermelkpnjs van De op 28 Sept. ingaande prijs veI ct. staat derhalve los van de winte welke zal gelden van eind Oct '47 eind April 1948 en welke zal zijn seerd op de nieuwe kostprijsberel gen van het Landb. Instituut voor vaststelling van een gemiddele jaa gesplitst in een winter- en zomer prijs voor het tijdvak eind Oct. eind October 1948. De nieuwe melkprijs voor de brengt geen wijziging in de mei voor de consument. ONZE TARWEPOSITIE. Uit Amerika komt het bericht, c tarwetcewijzing voor Nov. voor I n land en, Belgie elk 3400 long tons draagt. Naar aanleiding hiervan k we mededelen, dat deze hoeve 11 slechts 65 pet. van de leveranties vorige maand vormt. Tot nu toe oie Nederland behalve ongemalerL tarw een hoeveelheid tarwebloem. Bij vemberloewijzing ontbreekt nu ech gebruikelijke bloem. Het wordt on schijnlijk geacht dat deze bloem zal worden toegewezen, aldus bericl n Handelsblad, waaraan wij dit bench lenen. - PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk Den Burg 28 September a.s. Doopdienst. Aangifte Vrijdag avond 8 uur in de Kerke ka mer N. H. Kerk. De Waal Donderdagavond 8 uur Gemeente avond. De Koog Vrijdagavond 8 hut Gemeente avond. TEXELAARTJES. Te k. 1 p. z.g.a.n. voetbal schoenen m. 42. J Keizer, Kogerweg 22 Verloren een sleutelbos, gaande van de P. H. Polder naar Den Hoorn Gaarne terug M. Dijker, Den Hoorn B.z.a meisje voor 2 of 3 dagen pér week of halve dagen in De Waal. Adres te bevr. bur. v.d. bl. Tek. z.g.a n. dbl. meisjesmanteltje met dito hoedje Ift. 7-9 jaar. Bertus Weijdt, Oudeschild 173 Te k. 1 pr. I. lieslaar zen, een gazelle herenrijwiel zonder banden en een man teltje z p. Ift. 3 h 4 jr. Ou deschild 187 B.z.a. een meisje tegen half October. C. Henkes, De Waal 54 B.z.a. ged. naaister voor verstel en ander naaiwerk. W. v.d. Molen „Ongeren" De Waal Wie vond Woensdag tussen Den Hoorn en de P. H. Polder Theo Dogger z'n bl. windjack P. H. Polder Gevr. kost huis, omgeving De Cocksdorp Hooyberg, De Cocksdorp Verloren Zondagavond in Den Burg 'n heren polshorloge Tegen bel. gaarne terug bij Cobus Witte, Bloem en Bos K 91 Gevonden geld. 17 Sept. op het Schildereinde. Tegen adv.kosten terug te bek. Schildereinde 46 Ge vonden een damespolshorloge Tegen gemaakte onkosten terug te bek. bij K. Waldus, De Cocksdorp Verloren een portemonnaie met 2 tabaks- kaarten van „Amalia hoeve" naar Den Hoorn. J Timmer, P. H. Polder 'Wie vond Zondagavond mijn zwart rub ber regenjas? Gaarne terug H. Smit, ..Sonja", De Westen Texel Te k. donkerbl. pak m. 52, f20,-, 30 pnt. Hoekstr. 34, Oosterend Verloren een windjack. Gaarne terug Jan Brans, Harkebuurt O 29 Te k. een 12 Volts windchar- ter met installatie. Duinweg B 149 Joop Klaasen Bos en Kassa Vermeulen geven kennis van hun voor genomen huwelijk, waar van de voltrekking zal plaats vinden op 15 Octo ber a.s. te 12 uur tc Den Burg, Texel. Marco Polostraat 45hs, Amsterdam W. „'t Jachthuis", De Koog 100, Texel. Receptie Zondag, ^Octo ber 1947. Toekomstig adres: Dorps straat 5, £>e Koog, Texel. Frans L. v. Ingen Schenau en Jane J. Langeveld hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben a s. Zater dag, 27 September 1947, des n m. 3 uur in de Doops- gez. Kerk te Den Burg, door de Weleerw. Heer Ds. Th. v. Veen. Den Burg, Schildereind 140 De Koog K 64 Texel, 11 September 1947. Receptie op de Trouwdag 4,30 tot 5,30 uur in Hotel „Texel". GEVRAAGD te telen voor de helft Adres bur. van dit blad Zo de Heere wil hopen wij 30 September a.s. met pnze Ouders en Groot- Jb. Dros en D. Dros-Vlaming de dag te herdenken dat zij voor 40 jaar in de echt werden verbonden. Hun dankbare Kinderen Den Helder R Jansen-Dros L. Jansen F. de |ong-Dros G de Jong Oosterend S. P. Dros M. Dros-Bremer M. Dros en Kleinkinderen Gelegenheid lot feliciteren 1 October. Oosterend, Sept 1947 Peperstraat 77. op DONDERDAG, 25 Sep tember 's avonds 8 uur in Hotel „De Oranjeboom,,. in cale Helenius op Vrij dagavond as. 8 uur Het Bestuur zal op Vrijdag, 26 Septem ber a.s., namiddags 2 uur in de schuur van de beer J. H. GEUS aan het Schil dereinde Diverse meubilaire goede ren, waaronder: huiskamer- ameublement, 4 clubfau teuils, eikenhouten thee- kast,salont.boekenpl leesb. electrisch strijkijzer, kachel, mahoniehouten penantkast, eetservies, stoelen, tafels, glas- en aardewerk, groot biljart, tafelblljart met toe- toebehoren, piano enz. enz. Nog zal op Vrijdag a.s. worden verkocht: 1 groot dressoir, haard, snelwe ger en enige wagens. Nette goederen kunnen worden ingebracht. Opgeven aan dc heer Geus vóór 24 September na middags 5 uur. Opgeld voor kopers 10 ",0 Kosten inbreng 5°/0. Te bezichtigen op de ver koopdag van 10-12 uur v.m. De schouw volgens art. 22 der Keur van dè 30 Ge- meensch. Poldersen art 134 van het Algem. Watersch. Reglement. Over alle tochtsloten en cenen is bepaald op Ingelanden worden er op gewezen, dat bij overtre ding van de bepalingen volgens art 22 der Keur onmiddellijk procesverbaal zal worden opgemaakt. Namens het Bestuur P. Bakker Az., Dijkgraaf D. v. d. Oord, Secretaris is van Donderdag middag tot en met Zaterdag afwezig. houdt Donderdag 25 Sept. Aangeboden Centrum Den Burg Br no. 229 bur. Tex. Crt. Gevraagd door net persoon voor de avonduren. Br. no. 230 bur. Tex. Crt. In de publieke verkoping op Vrijdag 26 Sept. een Kruideniersbedrijf en Klompenhandel Gravenstraat 24, Den Burg is Telefonisch aangesloten Het Dagelijks Bestuur van het Waterschap Prins Hen drik Polder brengt ter kennis, dat de Schouw over de tochten en wate ringen zal plaats hebben op Zaterdag 11 October a.s. en nodigt de ingelanden uil te zorgen, dat op ge melde datum alle voor schriften als bij de keur omschreven, stipt zijn na geleefd. Texel, 17 September 1947 Het Bestuur vnd. J. M. Bakker, Voorz, K. Stoepker, Secr. Sleuteldiploma (algemene ontwikkeling). Erkend door overheid en 100 grote bedrijven. Schrif telijke opleiding in 9 maan den. Lesgeld f5,75 per maand. Gratis prospectus: Stichting IVIO, Westeinde 13-15, Amsterdam. (Erkend door Inspectie schriftelijk onderwijs). Gevraagd hulp van dagmeisje aan wezig. HUYSSER, Bentveldsweg 9, Bentveld bij Haarlem. Int. te bekomen op't Jacht huis, De Koog. Motorschip IJstroom vaart iedere Woens dagmiddag 2 uur naar Leiden Als u nog iets op liet ge- bied van heesters, coniferen, Rhod. elzen, liguster, vaste en rotspianten heeft le be stellen, gelieve dit dan per omgaande even te doen bij „Helianthus", Kogerweg: G. CASPERS,, Koger- straat 47. De fenomenale Klop- Veeg- en Zuigvibrator van Ritseifia. Dit is voor Pension- en Hotelhouders Verder ruime keuze in diverse andere modellen Telefoon 46 - Den Burg Aangeboden n.h. De Koog. Adres bur. Tex. Crt. Voor direct gevraagd voor dag of dag en nacht RENTENAAR, Oosterend Meer don dO bed'Cry/ntp geniet- U bi/den koossoeao/d BAKKER s ZUIVELHANDE WEVERSTRAAT 104 OEN BURG TEXEL Gevraagd Brood- en Banketbakkerij Weverstraat 12 Den Burg op terug weg vracht uit N. Niedorp meenemen. Brieven no. 228 Tex. Crt. worden vanavond De Directeur 2 lammeren rode stip op schoft. Inlichtingen ver zocht door BAKKER Molenstraat 24 Te koop L. VERMEULEN, Westergeest TE KOOP met 13 registers z.g.a.n. Adres: S. van Heeringen Peperstraat, Oosterend HET ADRES voor: DROGISTERIJ- ARTIKELEN is A. v. d. SLIKKE. Ondergetekende maakt bekend; dat hem door de Minister van Economische Zaken, volgens beschikking no. 19813, vergunning is verleend tot het vestigen van een Onderneming, be stemd of mede bestemd voor de uitoefening van een J. A. BARHORST, „De Wulp", De Koog, Texel Goede tarwe is schaars Wij raden U daarom aan, reeds nu uw benodigd zaaizaad te bestellen Uit voorraad leverbaar: le nab. Juliana tarwe, le nab. Staring C.3. tarwe 2e nab. Carsten V. tarwe Den Hoorn. S. LAP BCzn., „Zeewijk", P. H. Polder R.K. meisje heeft nog Brieven onder no. 226 aan bureau van dit blad. Schijfeggen cultiveren en Ploegen tot 60 c m. diepte C. KEYSER, Stenenplaats Flinke actieve 24 jaar oud, ongehuwd, algemeen ontwikkeld en in staat leiding te geven, op Texel. Brieven onder no. 227 aan bureau v.d. blad. op Zaterdag 27 September a s. 1.30 uur. Muzikale rondgang door li J Texels Fanf: 2 uur. Volksspelen op het sporttereiiju V V. „Dek: Heren: Touwtrekken Hinderniswedstrijd Dames: Blinddoekspel Trein halen ParenKrtiiwagenrace 5 uur. Gecostumeerde Voetbalwedsh 5 30 uur. Strijd om de Man Deelname aan de volksspelen en de voetbal™ opgeven bij de heer R. Daalder te De Koog TE KOOP (Russische Hazewindhond) J. M. VROOM, Stenenplaats 6, Den Burg Te koop een met electro motor, speciaal voor poters. M KOORN Czn., „Tubantia" Voor alle verbruikers is er Woensdag avond 8 uur vergadering in Hotel „De Toekomst" te De Koog. Voor vvinkehverk in ons filiaal Oude schild gevraagd voor direct. Goed loon. Goede vooruitzichten. Eventueel komen ook leerlingen in aan merking. Sollicitaties aan de Bedrijfsleider, Koningstraat 102, Den Helder, Tel. 2060 of na C uur 2704. Hogerstraat 6 - Den Burg Wegens Israëlitische Feestdag zijn onze zaken vandaag de gehele dag gesloten Inkoop Combinatie „NEDERLAND" Telefoon 20 Den Burg Texel 12'stuks a 40 rent i 12Tstuks a 40 cent vanaf Woensdag tot en met Zaterdag 27 September voor inlevering 1 ons boter, '/z suiker J Alkmaar, Zaanstreek, Ams dam, Haarlem, Leiden,DenH Delft, Rotterdam, met doorv i naar alle plaatsen. Aanleveren v. goederen dagelijks Warmoess Den Burg en Haven Oudeschild. Telefoon Den Burg 52 en 51 Leveranciers van Staal, Gereedschappen chines en Slijpschijven zoekt op Tu andere eilanden op provisiebasis. Br. onder no. 2067 Adv. Singel 512, Amsterdam. Bur. ReclaTech Aan de Ambachtsschool ie Den Helder vang October a.s. een cursu.- .aan, die opleidt vo diploma Aanmeldingen Jot 1 October bij de d p/a Vakschool voor Meesjes, Middenweg 2( Helder, van 9 tot 17 uur, .dip alle gewenste tingen geeft. 26 September n.m. 8 uur in hotel „De Oranj Nieuwe leden kunnen zich dan opgeven. Het Best is wegens Grote Verzoenda op ZATERDAG, 27 SEPTEM 's avonds 8 ulir te verzorgen de Vier Texelse Muziekcorpsen: DEK. Directeur U. Bouwsina, V.I.O S. Directeur A. Flokstra, Excelsior. Directeur C Brem# Texels Fanfare. Directeur A J Zie voor Programma elders dit blad.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2