Nieuwe bonnen e hoogmoed des men- in zal hem vernederen Een nieuwe Bakkerij Wolprijs stijgende Aan de te leveren Surplusbollen worden hoge eisen gesteld De najaarskeuring op a.s. Maandag Kerkconcert Hulde aan Piet van Dokter llTERDAG 27 SEPTEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6154 TEXELSCHE COURANT 1ESTELIJK LEVEN Spreuken 29:23. Sr is geen hoogmoediger schepsel op da ise narde dan de mens En je vraagt af, waarom een mens zo hoogmoedig n zijn? Is hij zo voortreffelijk9 Kan hij >1 recht een brede borst opzetten? n als je daar even over gaat denken, n moet je tot de ontdekking komen dat geen enkele reden is om zo hoogmoe- te zijn; dat de mens geen enkele re- n heeft, zich zo te verheffen boven een der. Want wij beschikken niet eens er eigen leven. We doen wel net alsof, lar het is dan ook niet meer als schijn zijn geen moment zeker van onszelf toch. wat een grootse plannen koes- t die mens! Wat kan hij veel! Hij kan rijkdom, eer en macht geraken. En n menen wij dat daarmee als vanzelf echt gegeven is om hoogmoedig te En wat is de mens in zichzelf toch stumperig wezpn! Een diep afhanke- schepsel! Zie, die kennis zijn we in ze tijd kwijt en daarom ziet het er in wereld zo ellendig uit. Want wie zich- f kent, belijdt allereerst wel zijn diepe lankelijkheid. Wat zagen we dat in de ;log duidelijk! Wat was de mens toen lin! We waren geen ogenblik zeker van leven en daarom was er in ons toen verlangen dat een hogere Macht maar zou grijpen en een einde aan die ver- iilirikkehjke oorlog zou maken. e Haar de oorlog was nog niet voorbij, de mens van voor de oorlog ontwaak- weer. En wat we toen zagen was met mooi Weer staat daar voor ons de fgenoegzame mens, die alles alleen wel kan doen; die niemand, nodig heeft en meent, dat hij weer een hoge borst n opzetten En daarom ziet het er weer ellendig uit als in de oorlog. De merts n zich nu in zijn hoogmoed en eigen- lan geheel uitleven. Er is geen Duitser, hem weerstaat. We krijgen nog hulp vendien van onze politieke partij of n ons vakverbond. En we roemen van- ag in het getal en staan op onze reeh- We prediken onze rechten met lui- stem en zien niet njeer dat we af- ^nkeiijke schepselen zijn En juist omdat we alleen in de weer n voor onze rechten, en daarom onze chten vergeten en verzaken, kan de tns van vandaag een hoogmoedig we- genoemd worden. Wie trekt er zich 'der ae arbeiders wat aan van een snel- we.ieropbouw indien niet ten volle met j echten van de arbeider gerekend irdt? Wie trekt er zich onder de gro- V der aarde wat aan van de wereld ede ais er met hun politieke eisen en ogram geen rekening gehouden wordt? s i daarom kan het nooit goed komen. Alleen een wereld, een mens, die weer at verstaan, dat hij zonder God zich cli roeren noch bewegen kan, alleen Ik eer wereld heeft een kans bij God ar, gezien de diepe afhanke- ihc'd ontbreekt bij leiders en geleiden, t oude Bijbelwoord van de Spreuken- de hoogmoed des mensen zal vernederen. Of om het in woorden n o.ize tijd te zeggen: hoogmoed komt or de val! Mensen, we staan en leven te hoog! t leven een schijnleven. Begin met uw chten te verstaan en te vervullen ant die hebben we allereerst en aller lest. Alleen God kan van rechten spreken en rechten laten gelden. Ook op u! wie zich voor Hem buigt, zich voor vernedert, zal door dien God ver worden. Wat wilt ge dan: hier in ogmoed leven en dan straks ondergaan hier u buigen voor deVi God der ganse rde en straks verhoogd worden? li !(|ekenfondshonorarium wordt VERHÓOGD. In afwachting van de wijziging van de ikenfondswet wordt voor 1947 en 1948 honorarium vbor de ziekenfondsartsen j| or de zgn. eerste hulp verhoogd van 35 50 cent per ziel en per jaar. LMNIEUWS. DE VOLKSFEESTEN IN DEN HOORN OP 1 SEPTEMBER J.L. ja En ll! id v Texels Bioscooptheater brengt ons de mende dagen twee films. Allereerst 'n ichtige vertoning van Stan Laurel en iver Hardy, in Achter de tralies". De -fmieken leggen zich toe op het brouwen n bier, dat destijds in het drooggeleg- Amerika een zeer winstgevend bedrijf k is. Deze beide compagnons worden ge- 'esteerd en veroordeeld- tot gevange- straf. Hieruit ontstaan allerlei verwik- jj [jngen, doch ten slotte worden beiden vrijheid gesteld, daar zij een bende be ten te' ontvluchten. De "andere film heet „Contrabande", larin de avonturen van het neutrale lip „Helvig" naar voren komen in de rlog, toen de Atlantische Oceaan door- uist en bedreigd werd door onderzee- vliegtuigen, mijnengevaar, e.d. 'PLOSSING DAMPROBLEEM No. 31. Er wordt gewonnen door: wit 39—34, art 21x41, wit 34x32, zwart 1621, (op art 41—46 wit 42—37), wit 32—27! art 21x32, wit 4943, zwart 4146, t 42—37. zwart 32x41, wit 43—38 art is vastgezet en verliest. ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 27 Sept. op om 6,34; onder 11V i 6,27 Maan: 30 Sept. V.M.; 7 Oct. L.K. log water ter rede van Texel: 27 Sept. 1 en 8,32. 28 Sept. 8.50 en 9,05. 29 Sept. H en 9,36. 30 Oct. 9,50 en 10,04. 1 Oct. .18 en 10,34. 2 Oct 10,49 en 11,05. 3 Oct. ,22 en 11,39. De attractie bij de Kolk, waar menige deelnemer kennis maakte met het zilte nat. DEN BURG. In het midden van Den Burg tussen Weverstraat en Nieuwstiaat in, is een nieuw gebouw gereed gekomen, dat er zijn mag We bedoelen de nieuwe bakkerij van de heer M. Witte, gevestigd aan de Weverstraat 20. Het doet goed aan m deze tijd, dat er nog middenstanders zijn, die niet bij de pakken gaan neerzitten, maar vooruit kijken. De oude bakkerij, achter de winkel, heeft, evenals zovele andere gebouwen, in Den Burg, van de oorlog te lijden ge had, zodat er iets gebeuren moest, ook omdat er van het oude perceel niets meer te maken viel. Dan maar een nieuwe bakkerij, dacht de heer Witte. Ja. dat is gemakkelijker gezegd dan gedaan. En toch is het voor elkaar gekomen, zij het met veel moeite. De eisen, welke thans aan een modern ingerichte zaak gesteld worden, zijn heel anders dan 25 jaar geleden. Dit komt wel heek duidelijk tot uiting bij deze nieuwe bakkerij, die geheel verscholen ligt in het hartje van Den Burg. Het van steen op- gel rokken gebouw is alleen reeds een pracht staaltje van bouwkunst In de bakkerij zelf zagen we een nieu we heetwateroven, waarin een grote bak- ruimte met annex een rijskast. Verder een nieuwe kneedmachine. Handiee wa gentjes rijden het deeg naar de oven. De afd. banketbakkerij is in een afzonderlijk gedeelte ondergebracht. Hier is ook alle zorg aan besteed Er staat o.a. een nieu we klutsmachine. Een trap brengt u naar de zolder, waar de opslagplaats is van meel en de kolenbunker De kolen wor den op een zeer practische manier naar beneden getransporteerd. Zowel het meel als de kolen kunnen vanaf de begane grond op de zolder gebracht worden, daar bii de bouw van de bakkerij met het on gelijke terrein rekening is gehouden. Al le eer aan de vaklieden, die dit tot stand hebben gebracht. Licht %n luchtig is deze mooie bakke rij, zelfs een douche ontbreekt niet. Vanaf deze plaats willen wij de heer Witte dan ook van harte feliciteren met z'n nieuwe aanwinst, met de wens, dat hij en zijn zoons er nog veel plezier van mo gen beleven. Z. Ondanks dat Amerika zijn wolpro ducenten beschermd. Gedurende de laatste 6 jaren is het aantal schapen in de V.S. met 13 mill, gedaald en de* jaarlijkse wolopbrengst met een derde. Het verbruik daarentegen is met 40 pet. gestegen. De invoer van buitenl wol wordt thans indrukwekkend: ruim de helft van de gehele wereldexport De Amerik. schapenfokkers genieten een ruime steun, terwijl er een hoog invoer tarief op wol geheven wordt. Maar aan gezien de import van buitenlandse wol van uitstekende kwaliteit is (de, fijne me- rino-soorlen), betaalt de welvarende Amerikaanse bevolking gaarne deze ho ge prijs. De grote hoeveelheden inheemse wol blijven op de markt voor wol een druk uitoefenen, hiertegen hebben zich nu de Amerik. wolcoöperaties zoveel mo gelijk verenigd. Wanneer het verbruik van de inheemse wol achteruitgaat zo zegt hel 3e art. van een nieuw aangeno men wolwet zal een extra invoerrecht geheven worden Deze uiting van Amer. isolationisme vormt voor de ,,J. O." de organisatie die moet proberen om de geweldige restanten uit de oorlogsjaren te liquideren en welke voorraden 10 pet, kleiner zijn dan#een jaar geleden een grote teleurstelling. In 1920 hebben we hetzelfde zien gebeuren, de wereld wol- prijs daalde toen ca. 70 pet. Blijve^ de Amerikanen op hun stuk staan, dan zul len de wolprijzen later' aanmerkelijk da len (tot genoegen van onze Brabantse in dustrie, die nog steeds met een groot ge brek aan wollen garen te kampen heeft. Voorlopig zien we evenwel een andere ontwikkeling, de prijs op de heropende wolveilingen te Sydney vertoonde wee een stijging tot 30 pet. De wereldproductie voor 1947 wordt geschat op 2 pet. minder dan het gem. voor de periode 1936-'40. Fr. Gccdc exportkwaliteiten gevraagd. Hoewel de eisen waaraan de bollen moeten voldoen, willen zij door het Sur- plusfonös worden overgenomen, elk jaar worden gepubliceerd en dus een ieder kan weten, of zijn goed ah of met geschikt is, is de practijk zo, dat velen zich van die tisen weinig aantrekken. Was het percen tage afkeuringen altijd al hoog, nu is het helemaal erg: van narcissen 74 petvan tulpen 58 pet. Een tweetal factoren is hieraan niet vreemd. In de eerste plaats het minder goede gewas, zodat men raapt, wat men heeft, in de tweede plaats de gedachte: ,de handel is graag, ze nemen het wel". Met beide factoren houdt het Surplus- fonds geen rekening Integendeel, de han del moge dit jaar wat meer „dooi de vin gers zi?n", het Surplusfonds heeft haar eisen nog verzwaard. Hierop willen wij nog eens wijzen, waardoor misschien te leurstellingen kunnen worden voorko men. De eisen, die door het Surplusfonds worden gesteld, kunnen in het kort als volgt omschreven worden: goede export- kwaliteit in de voorgeschreven maten en sorteringen Voor wat de tulpen betreft, willen we nog od twee dingen wijzen. Tweede ex portkwaliteit (d.w.z. erg gescheurd, los in de huid en kasl),wordt niet meer overge nomen In de tweede plaats: het Surplus fonds houdt onverbiddelijk vast aan de vastgestelde ziftmaat. Wat narcissen betreft valt de nadruk naast goede exportkwaliteit, op gelijke sortering. De gepubliceerde getallen per mand zijn slechts richtlijnen met vaststelling van de uiterste grens tussen I, II en III De meeste narcissenkwekers blijken hier mede geen rekening te houden, hetgeen ook in de handel steeds weer moeilijkhe den geeft. Dikwijls worden er D.N. II door I geraapt of III door II, zonder dat het vastgestelde getal overschreden wordt. Toch is dit niet. juist. Niemand be hoeft de prijs van I voor II, of van II voor III te betalen. Nu wordt er nogal eens opgemerkt, dat het voor het Surplusfonds niet geeft, om- dat ze toch per kg. worden uitbetaald. Daarbij vergeet men echter, dat de onge lijke sortering van een partij oorzaak kan zijn geweest, dat zè door de handel niet werd gekocht En daarmee moet 't Sur plusfonds wel degelijk rekening houden en vandaar ook, dal ze op grond van on gelijke sortering worden afgekeurd. Voorts is de maat voor rond I van en kele soorten verhoogd. Deze worden meest aangeboden met D.N. III, wat vaak deze naam niet mag hebben Met het oog op de vele afkeuringen wegens te klein, zullen we hier deze maten even noemen Trompet, Incomparabilis en Poëtazvarië- teiten 14 cm., Barrii, Leedsii, Poeticus- variëteiten, Golden Spur en Von Sion 13 centimeter. De inlevering van bloembollen. In het belang van de bollenkwekers onder onze lezers, zullen wij hieronder publicaties van 't Bedrijfschap v. Sier teeltproducten inzake inlevering verkor4 weergeven: Verplichte inlevering hyacinthen 1947. Ingeleverd moet worden 4,2 kg. hya cinthen per rechtmatig beteelde are. Dc- bollen moeten zijn boven 10 cm. kurk droog, vrij van grond. Kras- en scheur- bodems kunnen worden ingeleverd. Inlevering voor de vrijwillige in krimping 1947. Tulpen: 84 kg. per ingekrompen are. Hiervan hoogstens een derde onder zift 8 De bollen moeten zijn: gepeld, kurkdroog, goed geschoond, vrij van grond. Onder 8 en boven 8 moeten afzonderlijk worden aangevoerd. Het te veel onder 8 wordt afgekeurd Beide maten moeten op een en dezelfde veiling worden aangevoerd. Narcissen: 140 kg. fijne of 175 kg. grove per ingekrompen are normaal aflopend, kurkdroog, vrij van grond. Inleveringsdata: Hyacinthen in de maand October. Tulpen van 27 Oct. t.m. 8 Nov. 1947. Narcissen 20 Sept. t.m. 11 Oct. 1947. Inlevering dient te geschieden in veiling-fust, netto T?0 kg-, terwijl de bollen niet met een of ander chemisch product mogen zijn behandeld. Overboe king van inleveringen van de een op de andere geregistreerde worden met toege staan. VOOR 1948 WORDT ER NOG MEER VREEMDELINGENBEZOEK IN ONS LAND VERWACHT. Critiek op het fooienstelsel. „De grootste critiek van de buitenlan ders die hun vacantie dit seizoen in Ne derland hebben doorgebracht, kwam neer op het fooienstelsel. Ook heeft een en quête onder deze gasten uitgewezen, dat de zindelijkheid van Nederland niet meer zo hoog staat aangeschreven. In het alge meen vindt men de treinen en straten vuil en de welgestelde buitenlander kan niet begrijpen, dat er zoveel huizen in Nederland zijn zonder badkamer", aldus de regeringscommissaris voor het vreem delingenverkeer, dr. W. L. Groeneveld- Meijer tijdens een persgesprek. Het vreemdelingenverkeer heeft meer deviezen gekweekt dan het vorige jaar, aldus de heer Groeneveld, doch nog niet zoveel als wij hadden gehoopt. Het vol gende jaar biedt echter gunstiger pers pectieven, want dan komt de „Nieuw- Amsterdam" in de vaart, terwijl tevens een regeling piet Frankrijk beperkte we derzijdse uitwisseling van vacantiegan- gers mogelijk maakt. De Nederlanders zullen can f 400 mogen meenemen. Het is te verwachten, dat soortgelijke overeenkomsten gesloten zullen worden met België en Zwitserland. Reden tot klagen bestaat er overigens niet. Het publiek ljeeft zien, in tegen stelling met voor de oorlog, uiterst ge disciplineerd gedragen. De oude klacht, dat Nederland te duur is en dat men er gauw uitgekeken is, heeft men ditmaal niet gehoord. De prijzen in de hotels waren in ver houding tot andere landen matig. Nog steeds behoren Marken en Volendam tot de geliefde touristencentra, terwijl iede re vacar.tieganger bij een bezoek aan de residentie de Gevangenpoort en het Vre despaleis wilde bezichtigen. Molens en klompen zijn nog steeds beste reclame objecten. De gemiddelde verblijfsduur van de Amerikanen in ons land bedroeg voor de oorlog drie dagen. Dit jaar hebben 2,000 Amerikanen een vijfdaags bezoek aan Nederland gebracht. Dit waren vnl militairen met hun gezinnen van het be zettingsleger in Duitsland. Wij nopen, dat binnen enkele jaren de inkomsten van het vreemdelingenverkeer het vijfvoudige van voor de oorlog zul len bedragen, aldus dr. Groeneveld, die schatte, dat omstreeks 1951 50 millioen gulden aan deviezen kan worden ver diend. Reeds nu gaat de Alg Ver. voor het Vreemdelingenverkeer aan de slag voor hel volgend seizoen. Het hotelbe- drijf heeft, aldus dr. Groeneveld, de steun van de overheid nodig voor de uitbreiding en de modernisering van de bedrijven. 80 pet. is verwoest,'in Scheveningen zelfs voor 40 pet. DE N.I.W.I.N.- KERSTPAKKETTEN-ACTIE. Tijdens een bijeenkomst van de afd. Texel van de Bond voor Plattelandsvrou wen werden er niet minder dan 13 Kerst pakketten verkocht, Voor te te houden bazar stelden de vol gende bakkerijen een taart beschikbaar: J. H. Kikkert, Wed Moojen en Bakker (Bakker de bakker). Wie volgt? Voor de a.s. Maandag te houden Na jaarskeuring zijn een 80-tal opgaven bin nengekomen. De laatste maal. dat dooi de Rundvee Fokv^f. „Texel" een keuring werd georganiseerd, was in 1939. De oor log veroorzaakte, dat dit niet eerder kon plaats vinden. Hoewel de verwachting was, dat de toenemende belangstelling voor produc tiecontrole een grotere deelname zou wet tigen, is dit helaas niet het geval. De bui tengewoon droge zomer zal hieraan niet vreemd zijn. Niettemin heeft het bestuur toch ge meend, deze Najaarskeuring te moeten laten doorgaan. Het vee, dat a.s. Maandag te zien is, zal zeker een goede indruk ge ven van hetgeen onze Texelse fokkers presteren. DE COCKSDORP. Zondagavond wordt er in de Ned. Herv. kerk een kerkconcert gegeven, waarvan de opbi engst is be stemd voor de wederopbouw in de ge meente Eierland. Gaarne willen wij onze lezers, in het bijzonder, die van De Cocksdorp en Eier land opwekken dit concert te bezoeken Zie adv. in dit nummer INGEZONDEN. TEXEL HELPT TEXEL. Weet u nog dat direct na de beschie ting door verschillende personen boven genoemd comité werd opgericht, dat zich belangeloos beschikbaar stelde om de getroffen burgerij te helpen in haar nood? In die dagen werd door Texels burgerij gehoor gegeven aan de oproep om arti kelen af te staan voor hun medeburgers Er is heel wat afgestaan en gedistribu eerd door bovengenoemd comité, hetwelk na gedane zaken weer is ontbonden. Nu is een der milde gevers van ledi kanten bij mij geweest met- het verzoek nu hij dit zelf nodig heeft, het in bruik leen afgestane wit-ijzeren ledikant met opklapbaar hoofdeinde en matrassen, we derom terug te mogen ontvangen. Daar uit het nog beschikbare archief niet blijkt wie dit ledikant heeft ontvangen, wordt met deze gevraagd, wie het onder zijn berusting heeft. Gaarne bericht bij een der oud-bestuursleden of bij de oud- magazijn-chef UKO AGTER. VLIELAND GEEFT DE VOORKEUR AAN FRIESLAND. In de gehouden gem. raadsvergadering van Vlieland kwam o m. ter sprake of het eiland bij Friesland zal blijven, of te rugkeren naar de prov. N.-Holland De voorz hield een pleidooi voor Friesland, daar men economisch bij deze provincie behoort. Weliswaar is Vlieland onder Duitse druk bij Friesland gekomen, maar voordien bestonden hiertoe reeds plan nen De raad besloot eenstemmig het Col lege van Ged.-Staten van Friesland te berichten, dat indeling bij deze provincie gewenst blijft. Men sprak er zijn be vreemding over uit, dat Terschelling aan sluiting bij N.-Holland heeft gevraagd, gezien de Friese invloed aldaar. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp.-Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. bij zijn 40-jarig jubileum op 1 Oct. 1947. Zieke mensen te bezoeken, In Texels afgelegen hoeken, Die altijd sukkelen of huilen. Ik zou met geen dokter willen ruilen. Dokter Wagemaker, Boswijk of Hellema, Blijven figuren, die je altijd voor je ziet* Maar welke Texelaar Kent Piet van dokter niet? Huizinga, de man van flesjes Van medicijnen, zo je weet, Die met dokter Wagemaker, Voor 't eerst hier in een auto reed. Waar je altijd op kon bouwen, Die je altijd kon vertrouwen. Lag de sneeuw ook meters dik, Bleef de doktersauto steken, Met duwen en trekken, In de donkere nacht, Wist Piet van dokter door te breken. Veertig lange jaren van dienst, Zijn aan U voorbijgegaan. En bij zon zeldzaam jubileum Dachten wij een ogenblik stil te staan, Want niet alleen als Piet van dokter Heeft U steeds Uw plicht gedaan, Ook als trouwe man en vader Ging U steeds vooraan. Werkzaam was Uw hele leven, Voor Uw huisgezin het meest, En als wij kijken in het heden, Is dat niet vergeefs geweest. Wij hopen, dat Uw kleinkinderen. Op zullen groeien tot Uw rijke zegen, Dat ook hèn de toekomst schenkt Van z'n gouden regen. Piet van dokter, trouwe knecht. Uw jubileumdag zal U doen weten, Dat veie oud patiënten U nog niet zijn vergeten. EEN VAN DE PATIËNTEN. pi J n en WEER 12 EENHEDEN BRANDSTOF DEZE WINTER. We krijgen deze winter weer 12 een heden brandstof, evenveel als de vorige winter. Volgens berichten zal de afleve ring nu vlugger geschieden en zal het naar menselijke berekening niet voorko men, dat de kolenhandelaar in April of Mei nog met de laatste twee mud komt aansjouwen. De productie in de mijnen is met noe menswaard gestegen. Het blijft dus nog zaak om zuinig te stoken. Nutsbedrijven en industrieën krijgen meer dan het vorige jaar. van 28 Sept. tol en met 11 October 1947 Bonkaarten KA, KB, KC 711 (serie N) N-01 brood is 800 gram brood N-01 boter is 125 gram boter N-02 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet N-03 boter is 250 gr. marg of 200 gr. vet N-01 vlees is 100 gram vlees N-02 vlees is 400 gram vlees N-01 melk is 4 liter melk N-03 melk is 6 liter melk N-05 melk is 61/* liter melk N-01 Diversen is 100 gr. kaas of 125 gr. korstl. kaas N-03 Reserve is 1600 gram brood N-04 Reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstl. kaas N-06 Reserve is 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie N) N-ll brood is 800 gram brood N-ll boter is 250 gr. boter fr-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet N-ll, N-12 vlees is 100 gram vlees N-13, N-15 melk is 10 liter melk N-ll Diversen is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas N-13 Reserve is 800 gram brood Bonkaaiten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) (serie N) N-21 brood is 800 gram brood N-21 boter is 250 gram boter N-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet N-21 melk is 5 liter melk N-21 vlees is 300 gram vlees N-22 vlees is 100 gram vlees N-21 kaas is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas N-21 eieren is 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 26 Sept. 1947 worden gebruikt, met uitzondering van de jonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 29 Sept. mag worden gekocht. Het -melkrantsoen voor volwassenen zal voor de hierop volgende 14 dagen 31/» liter bedragen, zodat, gerekend over 4 weken per week 17/8 liter beschikbaar is. Het 14-daagse rantsoen zal dus wisse len tussen 4 en 31/? liter.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1