Bonaire een rustig eilandje in de Caraibische zee Hallo Bandoeng Ons Esperanto hoekje Haar Koninkrijk Bonaire, 18 Juli 1947. II. Als men voor het eerst Bonaire bezoekt in de droge tijd, dan maakt het op u een vrij armelijke indruk. De natuur is kaal en dor en als het hard waait en dat doet het nogal eens dan ziet men op vele plaat sen grote stofwolken opvliegen. Op som mige plaatsen is het dan met uit te hou den. De bomen zijn kaal en het geheel maakt de indruk van een onherbergzaam winterlandschap op de Veluwe. Als de regen komt (en dan komt er veel), is het in enkele dagen of er een fee met haar toverstaf de aarde heeft aange raakt. Overal ziet men de bomen groen worden en op de meest ongelofelijke plaatsen ziet men allerlei mooie planten en bloemen, opkomen. Vele bomen gaan bloeien en staan als mooie bouquetten te geuren. Het land ligt er als een sprookjesland, met als enig ste kelig intermezzo de honderden cactus planten, die meters hoog hun scherp be haarde lichamen omhoog steken. De mensen ontwaken ook uit hun „win terslaap" en overal ziet men de mensen zaaien én hfct land bewerken In enkele dagen ziet men dan overal de velden groen worden, de mais groeit dan. Schapen en geiten, die maaj- net aan de hongerdood ontsnapt zijn, beginnen weer dik te worden en alles wat van de droogte heeft geleden, herstelt zich als bij tover slag. Een paar maanden lijkt het of alles zc mooi zal blijven, maar dan begint al het groen weer af te sterven, de droge tijd gaat weer komen. Onder de bomen valt het meest op de tamarinde, een mooie, bijna altijd groen blijvende boom, die veel gelijkenis ver toont met onze eik. Er, komen iange dikke peulen aan, die heerlijk zuur smaken en door de jeugd als lekkernij wordt gegeten. Ook de Divi Divi is een veel voorko mende boom. De vruchten hiervan worden verzameld en als grondstof voor de leer looierijen verzonden naar verschillende landen. Dan zijn er natuurlijk de cactus sen, die een stempel drukken op het ge hele landschap. Kom er niet te dicht bij, want ze steken gemeen. Trouwens bijna alle planten zijn van stekels voorzien en dit is dan ook hun enige verdedigingsmid del tegen de overal in het wild loslopende schapen en geiten Vogels ziet men hier vrij veel en het doet leuk aan om er verschillende Hol landse vogelsoorten terug te kennen. Zo ziet men hier vrij algemeen de kleine stern, die hier ook broedt, ik heb enkele nesten gevonden. Ook heb ik hier enkele malen de scholekster gezien en ik zou haast met zekerheid zeggen, dat ze hier ook broedt. Verder zie je hier heel veel blauwe rei gers en ook nog een kleinere reigersoort, die ik niet ken. De meest beroemde vogelsoort van Bo naire is wel de Flamingo, die hier in vrij grote getale voorkomt. Ik heb zelf de ko- lonie bezocht en telde toen ongeveer een drie- tot vierhonderd vanJRlie prachtige vogels. Wie ze wel eens in Artis heeft ge zien zal zich een tamelijk fletse vogel her inneren in een kleur die het midden houdt tusser» rose en wit. De werkelijk heid is heel wat mooier, de kleur is fel rood en als men dan ook een vlucht van deze reuze dieren ziet gaan, is het of er een rode wolk aan .de lucht drijft. Ze leggen maar één ei in een hoog opge bouwd^ van klei gemaakt nest. Veraer ziet men hier veel papegaaien en parkieten, meest in kleuren, die iets met groen te maken hebben. Ook de aller kleinste vogel ter'wereld, het kolibrietje, komt hier vrij veel voor en reeds ver scheidene malen heb ik zo'n aardig beestje voor de bloemen zien staan, heel stil en met de lange snavel de bloemen- nectar uit de bloem halend. Tot slot noem ik u nog de verschillende duifscorten, die men hier in het wild vrij veel aantreft Heel leuk is het „Blauwe Deifi", een verbastering van het Hollands blauwe duif. Het is een heel klein duifje, die ongeveer dezelfde plaats inneemt als bij ons de brutale mus. Aardig is ook nog het Suikerdiefje, dat dol is op zoet. Erwin legt vaak een schep je suiker op de balconlcuning en staat dan vol spanning te wachten of hgt kleine groene vogeltje nog niet komt. Meestal behoeft hij niet zo lang te wachten en dan komt ons diefje aan. Veel ziet men ook nog de pelikaan, een lelijke plompe vogel, die een echte vis- rover is. En dan de laatste, die ik u zal noemen, maar zeker niet de minste, is de vis-arend, een machtige vogel met een vlucht van bijna 2 meter, geheel zwart, met een lange omgebogen snavel. Al deze vogels hebben Papiamentse na men, maar ik ben daarin nog niet zo ver gevorderd, dat ik u die allen zou kunnen noemen. Ik besluit deze keer mijn brief en ik hoop, dat u een en ander genoegzaam in teressant hebt gevonden om tot het eind alles te lezen. Mochten er onder de lezers zijn die graag wat meer willen weten van een speciaal ding, dan ben ik te allen tijde bereid, om u voor zover het mij mogelijk is, de gewenste inlichtingen te verschaf fen A. ALDERLIESTE, Hoofd der Prinses Beatrix School, Kralendijk. Bonaire. OOK IN 1948 NOG TROEPEN NAAR INDONESIË. In de begroting van het dep. van oor log, wordt o.a. bekend gemaakt, dat het handhaven en waar nodig herstellen van de rechtsorde in Ned.-Indië ook in 1948 de uitzending van troepen noodzakelijk maken, zij het in geringere mate en uit sluitend ter aflossing. In verband hier mede en met 's lands fin. omstandighe den zal het nog niet mogelijk zijn, een bijdrage van enige betekenis te leveren aan de militaire bezetting van Duitsland. De troepensterkte wordt beperkt tot 50,000 man. door G. TH ROTMAN. DE GEBROEDERS KNOOPENSCHAAR (Nadruk verboden) 93 Maar och, de tweede morgen liep het al mis. Klaas Lampepit, moet je we ten. de petroleumkoopman, was die och tend al vóór dag en dauw opgestaan om z'n dagtaak te beginnen. Hij wou vroeg klaar wezen, want hij moest een erfenis gaan delen, en daar wou hij niet te laat bij komen. Hij stond dus al, vóórdat de melkboer kwam, bij de gebroeders Knoo- penschaar voor de deur. 94. Groot was Klaas' verrassing, toen hij, na gebeld te hebben, een emmer op z'n hoofd kreeg. Hij had de emmer name- iijk nog nooit gezien, daar hij maar twee keer 's weeks aan de deur kwam. „Wat zijn dat hier voor rare chinezen?" mom pelde hij, terwijl hij de emmer, die door de schok van het haakje gewipt en op de grond gevallen was, weer op z'n plaats hing. DE RICHTPRIJS VOOR GRANEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N.- Holland maakt bekend. Het blijkt, dat zowel in kringen van de landbouw als van dg handel, nogal eens misverstand bestaat t.a.v. het begrip richtprijs. De voor de verschillende akkerbouwgewas sen vastgestelde richtprijzen betekenen noch maximum-, noch minimumprijzen, doch prijzen, die voor het betreffende product zo goed mogelijk benaderd zul len worden. Daarbij zal, voor zover dit voor de verschillende producten wense lijk is, gebruik worden gemaakt kunnen worden van middelen als prijsstelling voor producten, die uit deze akkerbouw producten worden vervaardigd; de prijs stelling bij export dezer producten en bij import van deze en overeenkomstige pro ducten; de inname tegen richtprijs e.d. Voor graan, dat een lager vochtgehalte heeft dan normaal, kan dan ook geen recht worden ontleend aan hogere prij zen. Wel zijn in die gevallen, waarbij droger graan dan normaal een voordeel bij de verwerking betekent, regelingen getroffen dat ook de telers hiervan kun nen profiteren. Zo zal de handel door de basis vpn aankoop van de meelfabrieken en de molenaars in staat zijn voor tarwe en rogge met een lager vochtgehalte een naar verhouding hogere prijs uit te be- lalen. DE PRIJZEN VAN CONSUMPTIE-AARDAPPELEN Voor consumptie-aardappelen van de oogst 1947, die practisch vrij van grond zijn en waarin geen aardappelen kleiner dan 35 mm. vierkan(smaat, mogen ten hoogste de volgende prijzen in rekening worden gebracht: t.rn. 14 Dec. 11 ct., 15 Dec. t.m. 26 April 1948 12 ct., 27 April '48 t.m. 31 Mei '48 13 ct. en daarna 14 ct., alles per kg. Voor thuisbezorgen mag 1 cent oer kg. meer worden berekend. Bovenstaande prijzen mogen voor de betere kwaliteiten met 1 ct. worden verhoogd, indien de klein-han- delaar daarnaast consumptie-aardappelen voor onmiddellijke levering in voorraad aanbiedt tegen een prijs, die 1 ct. per kg. lager ligt dan de hierbovengenoemde. OVERNAME VAN SLACHTSCHAPEN VOOR EXPORT GAAT DOOR. Behouden onvoorziene omstandigheden zullen in de eerstvolgende weken op de hierna te noemen data en overnameplaat sen nog slachtschapen voor export wor den overgenomen op de reeds gepubli ceerde voorwaarden- 29 Sept. Alkmaar ca. 150 stuks; 30 Sept. Purmerend ca 400; 1 Oct. Leiden ca. 400; 2 Oct. Delft ca. 200, 2 Oct Schagen ca. 300; 6 Oct. Utrecht ca. 250; 7 Oct Rotterdam ca. 300; 7 Oct. Groningen ca. 350; 8 Oct. Hoorn ca. 250; 10 Oct. Leeuwarden ca 300; 13 October Utrecht ca. 250; 14 Oct. Sneek ca. 400; 14 Oct. Puimerend ca. 400; 17 Oct. Leiden ca. 400 stuks. RECEPTEN. Broodpunnckoek: 200 gr. oud brood, 4 dl. melk en-of water, 2 eetlepels bloem, zout, kaneel, margarine (vet). De melk en-of het water aan de kook brengen, het brood er in laten weken en fijn wrijven. De bloem en kaneel er door heen mengen. Van dit beslag in de hete margarine (vet) een pannekoek bakken. De pannekoek met suiker of jam geven. Broodgehakt: 150 gram oud brood, plm. P/2 dl. melk en-of water, 1 gesnipperde ui, 100 gr. gekookte vis of visfilets, zout, paneermeel' of bloem, margarine. Het brood in de vloeistof brokkelen, la ten weken en fijnwrijven, de vis. de ui, het zout en de kruiden toevoegen. Van de massa 4 balletjes vormen, deze door bet paneermeel of de bloem wentelen en in de koekenpan aan alle kanten bruin bak ken. Tomaten in azijn. Groene tomaten, enige laurierblaadjes, peperkorrels, dille, 6 Spaanse pepertjes, 25 gram zout per liter azijn. Van de tomaten de kroontjes verwijde ren en ze wassen. De tomaten in een zeer goed schoongemaakt Keuls potje opstape len, terwijl men de kruiden er tussen sch'kt. De tomaten overgieten met de ge kookte en daarna geheel afgekoelde azijn, waarin het zout is opgelost. Na plm. 3 weken zijn deze tomaten voor het ge bruik gereed. Men gebruikt ze op de zelfde manier als zure augurken. NIEUWE POSTZEGELS VAN 2Vi CENT. De serie frankeerzegels van 1, 2 en 4 cent, ontworpen door de heer J. van Krimpen, is uitgebreid met een zegel van 2Vs cent; kleur oranje. Men is tot ver vaardiging van dit zegel overgegaan, om dat bij het publiek behoefte bleek te be staan aan een zegelwaarde van 2V2 cent ter bijfrankerig. VOOR DE NEDERLANDSE KINDEREN IN INDIE. Het Ned. Rode Kruis heeft in nauwe samenwerking met Nederland h#elpt In- diè en de NIWIN een plan uitgewerkt, om in de Kersttijd aan Nederlandse kin deren in Indië een geschenkenpakketje uit te reiken. Voor deze pakketjes is een aantal arti kelen ingekocht, zoals tandenborstels, tandpasta, schrijf- en tekenbehoeften, knikkers en ander speelgoed, alsmede kleine versnaperingen. De pakketjes voor Indië zullen door de Nederlandse jeugd in eigen kring worden ingepakt en worden voorzien van een speciale boodschap. Waarde Vrienden, 23—9—''47. Het bijzonder mooie en warme weei heeft ons eindelijk vaarwel gezegd en de herfst doet thans zijn intre.de. Na een bui tengewoon lange periode van droogte, be gint er nu weer regen te vallen, waarnaar de gehele bevolking met verlangen heeft uitgezien. Vorige week vierden we hier het Aan- biddingsfeest in de parochie en naar pastoor ons mededeelde, is dit kerkelijk feest keurig verlopen en werd daarvoor de gehele parochie dank gebracht. Onze Z.Eerw. heer pastoor is 111 een ziekenhuis geweest voor onderzoek, doch is thans weer in de pastorie terug. Z.Eerw moet echter nog 6 weken absolute rust houden. We vragen hierbij jullie allemaal hem ook in je dagelijkse gebeden te willen ge denken, opdat hij weer spoedig geheel hersteld mag zijn. Want er is nog veel te doen voor hem. We krijgen binnen af zienbare tijd weer een klok in de toren, een zwaardere en betere als die er tij dens de bezetting werd uitgehaald en nergens meer vindbaar schijnt te zijn. Ook deelde pastoor ons vorige week me de, dat we, als de opbrengst van een te houden collecte zou meevallen, een luid sprekerinstallatie in onze kerk geplaatst zal worden, alsmede enige koptelefoons voer minder goed horenden. Dat zal een grote verbetering betekenen en we ho pen, dat de collecte, waarvan de op brengst ons nog niet bekend is, van dien aard mag wezen, dat tot directe aanschaf fing kan worden overgegaan, waarvoor de gehele parochie, pdstoor en kerkbe stuur zeer dankbaar zullen zijn. Pater C. Witte is naar de missie in Br.- Oost-Afrika vertrokken. Hij heeft, alvo rens da«r heen te gaan, afscheidspreken gehouden en daarna gecollecteerd voor zijn missie aldaar, welke collecte in onze parochie ruim f 1500 opbracht. Ook al weer een prachtig resultaat, hè? We ver wachten, dat hij met dit bedrag wel raad weet in dat nog zeer arme missiegebied. Zo hebt ge voor deze week eens echt parochienieuws, wat naar we menen, jullie toch ook wel zal- interesen Tot zover echter voor deze week. Tot volgende keer maar weer. Vele groeten van alle Texelaars KATH. THUISFRONT. JONGENS VAN TEXEL. De afdelingen van geheel N.-Holland zijn vorige week weer bijeen geweest om jullie belangen te bespreken. Een van de belangrijkste zaken, welke in behandeling kwam, was de opheffing van de sociale dienst. Tot deze dienst wendde zich het hoofd bestuur van de Band Ned.-Indië met ver schillende moeilijkheden, die je familie hier in Holland had in verband met jul lie verblijf in Indië. Vooral moeilijkheden van financiële aard, werden door ge noemde dienst dikwijls opgelost. Het is daarom te betreuren, dat deze nu zo plotseling is opgeheven. Wij menen, dat zolang er nog van onze jongens in Indië zijn, deze Sociale dienst onontbeerlijk is. Wel is op de Prov. vergadering met waardering meiding ge maakt van de hulp, welke door de Prins Bernard Stichting werd geboden. Vele van onze leden in de provincie en ook op Texel hebben van deze Stchting reeds hulp gehad. 01 m r Hoewel 'de' Band Ned.-Indië de van het Prins Bernardfonds ten waardeert, meent zij toch, dat zij protesteren tegen de opheffing vai Sociale dienst. Elke afdeling zal dientengevolge protest zenden aan de betrokken in tie en trachten deze te overtuigen de noodzakelijkheid van een orgaan, ke de belangen van jullie fami trekkingen behartigd. Misschien komen we nog wel ee dit onderwerp terug, maar voorlopi noeg. Nog veel goeds toegewenst e BAND N.-I., AFD. TEX] en at: e: DE STEM VAN NIWIN-TEXEI Thans is het de- beurt van Den 1 om in dit hoekje van „de Texelaar te vertellen over de actie, die aldaar is gevoerd en over de plannen, die wijk H gemaakt zijn. Het Hoornse Niwin-comitó word vormd door de heren Ds. J. A. var ven, P. A. H. Schneiders en J. D. T Een zestal dames zal dit comité echt 101 nodige hulp verlenen Wat zouden noemde drie heren der schepping m beginnen zonder Duuw Bakker, Am J d Geest, Trijntje Koopman, de m •Smit en Annie Troost? Het elfde get voortaan in Den Hoorn: wie één va)e zestal ziet, denkt aan haar vrient vriend in Indonesië engrijpt zijn portemonnaie voor een gift aa|m N.I.W.I.N Natuurlijk vraagt ieder Hoornder af: Hoeveel wordt van ons verw Welnu: In Den Hoorn (wijk H) m in elk geval 30 Kerstpakketten verkocht. Hiermee zijn dus 150 gu gemoeid. Het Hoornder Niwin-comi er echter heilig van overtuigd, dat Hoorn meer kan en zal opbre Iedereen heeft daar gehoord hoe bli van der Geest, vorig jaar was met Niwin-pakket; allen kennen de en siaste brief van Aris Troost over de balschoenen, die de Niwin aan z'n heeft geschonken. Het comité verv dus, (fat de beurzen wel zullen open voor de Niwin. Wat is er nu al gebeurd? Vorige week begon de actie me! verschijnen van de aanplakbiljetten de Niwin, op verschillende plaatsen gemeente. De Hervormde Jongen beloofde toen reeds, in elk geval te gen voor één Kerstpakket. Deze werd Maandag een collecte geho voor de Niwin op de repetitie-avond t, het Hervormd kerkkoor; Dinsdag de huis-aan-huis-collecte ingezet (in^ Prins-Hendrikpolder). Wat zal er verder gebeuren? Dc huis-aan-huis-collecte wordt tuurlijk voortgezet en ook staat het dat D.E.K. zal blazen voor de Nnvii dat binnenkort in de de étalage Troost te zien zal zijn, wat er voor lijkheden zijn verborgen in een Ni pakket. Het comité hoopt verder, d; Hervormde Zusterkring, de Jongens en de Meisjes verenigingen aan de zullen kunnen gaan voor de bazar, voor geheel Texel in Den Burg zal den gehouden ten bate van de Kers! kettenactie. Of deze verwachting w< lijkheid zal worden, hangt echter al de „toewijzing" van materiaal. De van het comité hopen nu maar, dat najaarsschoonmaak grote hoeveelh triplex, vilt (oude hoeden, enz 1, enz. woéden afgedankt! Tot de volgende week. ESPERANTO EN DE WEDEROPBC Drie films over de Wederopbouw in Nederland door het Ministerie Wederopbouw in het Esperanto nag< chroniseeid voor vertoningen in Ame Zwitserlac^ en andere landen. De zijn getiteld „Thuiskomst", „Ontklui: Land" (deze film verwierf een 2e pri het filmfestival te Locarno) en Droogmaking van Walcheren". In ber a.s. zal Mevr. Ir. J. Isbrücker Amerika vertrekken om daar in thans georganiseerde bijeenkomsten Esperantisten deze film te vertonen te verklaren. Deze maand zal het Hongaarse mentslid Stephan Csurgai (agrar partij) in ons land een Esperanto kende film vertonen over de vernieli en de wederopbouw in Hongarije. b« 'ft isi te 5. b?r 6 i.-i id l? J !a FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD. 17.) W^nda had een soort sluwheid, een handigheid voor intrige, die onmiddellijk in werking traden, als ze loskwam uit haar luiheid, en die zelfs Lenda niet naar waarde schatte. En die eigenschappen kwamen in volle werking bij het gesprek aan tafel met mr. France Het was Fred, die de eerste toespeiing maakte op mr. France's ambtelijk werk. „Hè u gaat toch met over rechts kwesties praten"! riep Wanda met ge fronst voorhoofd. „En de rechtskwesties, waar u mee te maken hebt, zijn wel de ergste niet mr. France? Vindt u het geen afschuwelijk werk?" „Och neen dat kan ik niet zeg gen", antwoordde hij. Men zou zo denken, dat een rechter ge noeg van de wereld kon weten om de Wanda's van die wereld en haar grillen en intriges te doorzien. Maar het is en blijft een feit, dat mannen, die zulke en dergelijke verantwoordelijke posities in de maatschappij bekleden, precies even gevoelig blijken voor lange wimpers en zachte wangen als de gewoonste burger man. Mr. France vond het niet prettig, dat de mooie mrs. Bullingham zijn werk iets afschuwelijks vond. Hij begon dus naar anecdotes en grappige voorvallen te zoeken in zijn herinnering. En Cretton Street was een vruchtbaar terrein voor zulke gebeurtenissen. Het. was precies wat Wanda gewild had. Zij luisterde met goed geveinsde be langstelling met het uiterlijk van ie mand, die zich tot een andere zienswijze dan de eigene bekeren laat. Fred nam le vendig aan het gesprek deel en de stem ming werd zo goed als zij nog maar zel den geweest was. Na tafel kwamen Lenda en Jack Las- celles, die op weg waren naar een schouwburg, even aan. „Was u dat niet, die laatst over node loze werkloosheid hebt gesproken tegen de twee mannen tijdens een zitting?" vroeg Wanda aan mr. France. „Ja iets van dien aard", gaf mr. France toe. „Maar zou u hun dan, in deze moei lijke tijden, aan werk kunnen helpen?" „Ik geloof, dat er veel gelegenheid tot werk geschapen zou kunnen worden. Maar.dat is niet mijn werk." „Ik zoek werk voor iemand een be schaafde, fatsoenlijke man een gentle man. Ik zoek behoorlijk werk voor hem. Zou u dat voor hem kunnen vinden, denkt u7" „Stuurt u hem maar eens bij me, mrs. Bullingham. Dan zal ik hem eens testen". „Meent u 't? Heus?" „Zeer zeker". „O hoe zal ik u ooit. kunnen dan ken7 Het zou zovreselijk lief van u zijn en ik zou u altijd dankbaar blijven". „Zegt u niet zulke dingen. Het is voor mij niet anders dan een groot genoegen. Vertelt u mij eens iets meer van die man". „Neen ik geloof, dat het beter is, als hij u zijn eigen geschiedenis vertelt. Het enige, dat ik nu doe, is u hartelijk danken. Het is een nobele daad, die u verricht Neen schudt u uw hoofd nu niet. Het is zo. Lenda, wast jij, .dat mr. France een prachtig afgerichte poli tiehond heeft. Zei je onlangs niet, dat Jack er een zocht? _Hij zal jullie graag alle inlichtingen er T»ver geven en waar je zulke honden kunt krijgen, is 't niet, mr. France?" Ze bleef de verdere avond de conversa tie leiden, bracht de beide mannen tel kens weer op hun geliefde onderwerpen en liet hen naar hartelust praten. Zij zong voor hen en \yas liever, hartelijker, mooier dan ooit. Mr France vond haar „betoverend". Maar toen Lenda en Jack hun weg naar de schouwburg voortzetten in hun auto, zei Lenda peinzend: „Ik viaag me af, wat Wanda nu weer in haar schild voert." De volgende dag schreef Wanda aan Arthur en in haar brief sloot ze een in troductiebriefje in voor mr. France. Toen ze die brief op de bus gedaan had, zakte de thermometer van haar en thousiasme plotseling. In boodschappen doen had ze geen zin. Een bezoek aan Lenda? Neen nu niet. Lady Betty Mould was de stad uit. Maar.de ge dachte aan Lady Betty wekte andere ge dachten. Ze ging naar huis en naar de telefoon. Lady Betty was een pracht-vriendin om intriges mee te smeden. Ze overdreef nooit, maar intrigeerde met koel ver stand en met een warm gemoed. Zij was naar dr. Roder gegaan en was „geanaly seerd". „Het was vreselijk eng", vertelde ze door de telefoon. „Ik heb de wagen na tuurlijk niet genomen Neen. Met de bus en verder te voet. O, dat vreselijke plein- je hoe vin je dal? Ik kreeg er kippen vel van. En heb je gezien Ze praatten over de griezeligheden van Gaunt Square. „Hij kijkt dwars door je heen", ver volgde lady Betty. „Wat een man. Hij heeft in Wenen gestudeerd, zegt hij. Ik kan je-niet zeggen, hoe vreselijk aangrij pend het was. En wat ie je niet allemaal vraagt! En ik vertelde hem gewoon weg alles. Dingen, die ik nog nooit aan iemand verteld heb. Hij zegt, dat dat de enige manier is om tot een grondige ge nezing te komen Sara Delton is ook naar hem toegegaan. Ze gaat er nu geregeld heen. E11 Anna Stret ook. Hij is een won derbaarlijke man. Waar heb je hem in hemelsnaam leren kennen? Bij iemand aan huis?" „Dat kan ik me werkelijk niet meer herinneren", loog Wanda „Bij een wel-* dadigheidsfuif, geloof ik. Ik ben blij, dat hij je goed gedaan heeft". „Hij is wonderbaarlijk", herhaalde lady Betty. En' Wanda belde na dit gesprek dr. Ro der op. Ze had zo'n idee, dat er in de ver trouwelijkheid van die consultatiekamer door lady Betty ook dingen over haar ren gezegd. Zou ze er in slagen de m; bewegen, haar die weer te vertellen was er erg nieuwsgierig naar. „Wanneer mag ik het genoegen he|£ u weei te zien?" vroeg de donkere door de telefoon. „Wanneer?" „Hoe weet u, dat ik behoefte hel weer te zien?" „Ik weet in ieder geval, dat ik u zien zal. En ook, dat dat spoedig zal Zij belde af, glimlachend. Er tocfi opwindende dingen in het lever Onder .die opwindende dingen was de voortdurende mogelijkheid, de mrs. Bullingham tegen te komen, of van haar vele helpsters in het kir huis in Cretton Street. In die buurt armoede en ellende werd naar die dame opgekeken met de achting en bied, die haar rijkdom en goede w( onwillekeurig inboezemden. Haar feur en haar kamenier, die haar naar dat huis vergezelden, verkeerde vertrouwelijke voet met de beambten mr. France's kantongerecht en van politiebureau, waar hij zitting Maar ze werden ook vaak door mrs. Gragh en haar horde, die het „kapit me" allesbehalve welgezind waren, 't lapje gehouden. Als Wanda plan had om naar Cr< Strutts te gaan, trachtte ze altijd te ten te komen, wat haar schoonmo vóórhad op zulk een dag. Dat was moeilijk, zolang de oude mrs. Bul! ham in Londen verbleef. (Wordt vervolg'

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4