Haar Koninkrijk Hallo Bandoeng INGEZONDEN. DE WONINGBOUW AAN DE HAFFELER- EN SUIKERWEG. Geachte redactie, Als bestuur der Schade-commissie in de bouwbedrijven werd ons van verschil lende zijden uw schrijven toegezonden van 13 Sept. en het ingezonden stuk van 17 d.a.v., voorkomende in uw veel gelezen blad Volledigheidshalve willen wij eerst me dedelen, dat de Schade-commissie uitgaat van leveranciers en onderaannemers en geen organisatie is, alleen in de kop van N.-Holland, maar over geheel ons vader land is georganiseerd in diverse rayons, gecentraliseerd in de Centrale Schade- commissie te Utrecht, welke vereniging ook een eigen maandblad heeft, genaamd „Bouwschade". Het doel onzer ver. is: gezondmaking van het Bouwbedrijf en waar de zaken fout lopen, deze te regelen in het alge meen belang, loen dan ook de woning bouw op Texel fout liep, en wij naar Texel werden geroepen, is door ons het Algemeen belang niet uit het oog verlo ren! De inzender van het ingezonden stug noemt de heren aannemers van Texel onmaatschappelijke elementen, om dat zij door hoog in te schrijven, trach ten uit de narigheid van de woningbouw veel beter te worden. Hoe is echter de werkelijkheid7 Het werk is gegund aan een aannemer ver buiten Texel voor een cijfer dat be langrijk lager was dan de opvolger. Nu hel werk voor ca. 3/a gedeelte gevorderd was, kon die goedkope aannemer 't werk niet meer financieren en blijkt het te kort reeds groter te zijn dan het verschil in aanneemsom met de (belangrijk hogere) opvolger. De strop dragen thans de le veranciers van de materialen en de onder aannemers welke dit werk tot zover opge bouwd hebben. De Texelse aannemers hadden dus wel degelijk goed gerekend en ligt de fout hier bij die instantie wel ke willens en wetens dc bouw voor een veel te Lage prijs gegund heeft. Zij had den kunnen weten, dat dit fout moest lo pen. De schade-commissie was dan ook geroepen, hier op te treden, want het al gemeen belang vordert niet alleen dat er woningen gebouwd worden, maar dat ook de aannemer en leverancier blijven bestaan. Wij hebben getracht, in conferentie, zowel met de Gemeente als met de WO. te Den Haag een regeling in het algemeen belang te treffen, waar zeer zeker ook de heren leveranciers en onderaannemers een flinke veer bij zQllen moeten laten. Waar echter over het algemeen bij de aanbesteding naar wordt gevraagd, hoe komen wij het goedkoopste klaar, is het niet meer dan billijk, dat in zulke ge vallen ook de aanbesleder (als grootste risiconemer) mede werkt om het tekort te dekken De Schade-Commissie heeft gemeend, als gevolg van het bovenstaande in het belang van haar leden tot het nemen van maatregelen te moeten overgaan, welke echter direct worden opgeheven indien van de zijde van de aanbesteder de boven gememo reerde fout wordt erkend en zij hun aandeel in de strop betalen. Een ieder zal het met ons eens zijn, dat het bouwen van woningen nimmer mag gaan op kosten van enige te goeder trouw zijnde leve ranciers én ambachtslieden. Schade-Commissie „Noord-Holland". Naschrift. Wat deze aangelegenheid betreft, ver wijzen wij onze lezers naar ons eerstvol gend nr., waarin het verslag van de Vrij dagmiddag gehouden gem. raadsvergade ring zal worden opgenomen. In deze ver gadering zijn nl. nadere bijzonderheden medegedeeld over dit „woningbouw-dra- ma" Redactie Texelse Crt. BOEKBESPREKING. ONS KONINKLIJK GEZIN. Gerard Rutten vertelt in „Ons Konink lijk Gezin in bevrijd Nederland", boeiend en ontroerend over de glorieuze terug keer van ons Vorstenhuis na de overwin ning op de Duitse horden. (Zwaar roman-druk-papier, 106 prach tige foto's in koperdiepdruk, prachtband f6,90) DE WEG LANGS HET WATER Dit boek,, geschreven door W. van den Boogaard, vertelt ons op boeiende wijze van een eenvoudige werkman, die toch tevens een diep denker blijkt te zijn. FILMNIEUWS. DE VIJFDE COLONNE IN TEXELS BIOSCOOPTHEATER. Het is Pinksteren 1942. Bramley End, een klein Engels plaatsje, knus en veilig, schijnt niets van de oorlog af te weten. Niets doet de bewoners vermoeden, dat zich over hun rustige akkers woeste ge beurtenissen zullen afspelen. Ze zijn zeer verrast, als ze de vrachtwagens van de Kon. Genietroepen over hun grasvelden zien rollen, welke echter met grote har telijkheid begroet worden. Er bestaat voor hen totaal geen vermoeden, dat de soldalen wel eens vermomde Duitse para chutisten kunnen zijn: nog minder heb ben ze een enkele reden, de leider van hun kleine gemeenschap Oliver Wilsford (Leslie Banks) te wantrouwen. Het Duitse hoofdkwartier heeft dit kleine dorpje uitgekozen om daar een speciale technische installatie op te stel len. die Engeland's gehete radio-net moet verstoren, waarna binnen 48 uur op grote schaal een lucht- en zee-invasie zal vol gen. Dit in het kort de inhoud van deze film. De 5e colonne is aan het werk getogen, de vijand is vermomd in Engelse unifor men het kleine dorpje ingetrokken, daar bij geholpen door Oliver Wilsford. De bewoners proberen contact te krijgen met de buitenwereld en het gelukt ten slotte aan een klein evacueetje de linie te doorbreken en de buitenwereld van het gebeurde op de hoogte te stellen. Dc bur gerwacht valt nu spoedig aan, het plaats je wordt ontzet, en het werk van de ver- raderlijke 5e colonne onmogelijk gemaakt DE GEBROEDERS door G. TH. ROTMAN. K>(OOPENSCHAAR (Nadruk verboden) 95. Toen klonk, boven door het open raam. Pielers stentorstem: „Twee literrr!" Ha, nu begreep Klaas er alles van. Hij moest twee liter petroleum in de emmer doen. De baas had zeker geen tijd om te betalen; dat zou de volgende week wei in orde komen. Hij liet dus twee liter in de emmer lopen, noteerde het in zijn zak boekje, nam netjes zijn hoed af voor de emrner en ging verder. FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 18.) Maar als de oude mrs. Bullingham op Oastwood was, ging het niet zo ge makkelijk. Als ze haar in Cretton Street ontmoette, zou dat tot onaangenaamheden aanleiding kunnen geven. En bij één ge legenheid, toen Wanda nog net aan een ontmoeting had kunnen ontkomen, was ze er helemaal met zeker van geweest, of ze aan de haviksblikken van de kamenier Elliot of de chauffeur Hale ontsnapt was. Dat de oude mrs. Bullingham haar aan wezigheid in Cretton Street zou toe schrijven aan „liefdadigheid" zoals ze dit bij Linda gedaan had was natuur lijk onmogelijk. Maar het gevaar gaf voor Wanda een nog verhoogde prikkel aan het avontuur. Linda ging gedurende enige tijd niet meer naar Arthur en Loutje. Haar hart was zwaar in die dagen. De uren kropen traag voorbij. Ze verloor alle hoop. Toen ze eindelijk weer eens op bezoek kwam, zag ze er slecht en moe uit. Arthur was ook gedeprimeerd in die tijd. Hij was, evenals Loutje. gewoon ge raakt aan het straatleven en bij na dere beschouwing voelde hij eigenlijk hitter weinig voor een vaste betrekking. Alleen zijn liefde voor Linda maakte de gedachte draaglijk voor hem. Maar hij haatte het vooruitzicht, van gebondenheid en verantwoordelijkheid en hij had moei lijke ogenblikken doorgemaakt met Lou- 96. Rikketikkerikketik, ging het em- emertje weer de hoogte in. Maar vlak er achter kwam de melkboer, en belde ook. Pieter, die net weer wou indomme len, dacht dat de melkboer hem niet ver staan had en daarom nog eer^s belde. Hij liet dus het emmertje dadelijk weer zak ken en brulde nog harder: „Twee li terrrr!" Waarop de melkboer, die druk in een gesprek gewikkeld was, en dus slecht oplette, twee liter melk boven op de petroleum plonsde. RECEPTEN. Appelstrooptaart (voor 4 personen): 200 gr. bloem met 5 gr. bakpoeder of 200 j*ram zelfrijzend bakmeel, 4 dl. melk, zout, boter of margarine, appelstroop en desgewenst poedersuiker. De bloem en het bakpoeder of het bak meel met het zout vermengen en in een kom doen. Onder roeren de melk er bij schenken tot een gelijkmatig beslag is verkregen. Hiervan pannekoeken bak ken in de gesmolten boter of margarine en ze op elkaar leggen met appelstroop er tussen De taart laten afkoelen, desge wenst met poedersuiker bestrooien en in punten snijden. Men kan deze lekkernij zowel als nagerecht gebruiken, als ook bij de thee presenteren. Vissoep (voor 4 personen): 1 liter viskooknat, 35 50 gram (3Vg 5 eetl.) bloem, 15 gram (1 eetl.) boter of margarine, scheutje melk, peper, fijnge hakte peterselie. Het overgebleven kookvocht zonodig met water verdunnen tot 1 1. Dit aan de kook brengen en binden met de met een scheutje melk aangemengde bloem. Van het vuur af de boter of de margarine er door roeren en de soep afmaken met peper en fijngehakte peterselie. DE KOGERWEG. De Kogerweg is zo goed als gereed ge komen als wij dit schrijven (Woensdag). Het wachten is nog op wat materiaal om de verdere asphaltering te voltooien. Het geheel maakt een keurige indruk, waar mede de aannemer de fa. Ooms te Aven- horn alle eer mee heeft ingelegd. De vacantiegangers, die van de zomer de wegen op Texel meermalen verwenst hebben, zullen volgend seizoen heel an dere ogen opzetten Vanaf Oudeschild naar De Koog is nu een prachtweg ge worden. PRAKTIJK OVERGEDAAN. DEN BURG. De heer C. Th. Lankamp, Veearts, heeft zijn praktijk overgedaan aan de heer F. W. Joh. Swart uit Neder- langbroek (U.). De heer Swart hoopt zich einde Oct. hier te vestigen. BESTUURSVERGADERING SVC. DE COCKSDORP. Vrijdag 26 Sept. j.i. werd er een bestuursvergadering gehou den ten huize van de heer Lefferman. Ter sprake kwam de deelneming aan de reeds begonnen comp. Het is zaak, dit maar rustig af te wachten, daar de diver se formulieren die hiervoor nodig waren, allen op de plaats van bestemming zijn. De voorz. kan mededelen, dat het schoon maken van het gymlokaal tot zover goed geregeld is Verder werd aanbevolen om het paard deskundig na te laten kijken, opdat dit de nodige reparatie kan ohder- gaan. De oude brug zal verkocht worden, daar de gym afd over een goede brug beschikt. De waterleiding op het terrein is prima in orde. Voor een volgende be stuursvergadering zullen 2 dames worden uitgenodigd om plaats te nemen in hei bestuur, die dan de gym. afd. zullen ver tegenwoordigen Als laatste punt kwam aan de orde het organiseren van een re vue voor de a.s. wintermaanden. Dit moet gebeuren in samenwerking met de gym- afd. Hierover volgen t.z.t. nog wel nadere bijzonderheden. HET CONCERT TE DEN HOORN. De vier Texelse corpsen hebben Zater dagavond 27 Sept. onder grote belangstel ling 'n concert aan Den Hoorn gegeven De voorz. van Texels Fanfarecorps, dhr. Schrama, sprak enkele woorden van dank voor het grote medeleven bij dit optreden. Spr. hoopte, dat het volgend jaar ook de zangver. van Den Hoorn zou meewerken bij een gem. concert Spr deelde nog mede, dat de burgemeester en zijn vrouw verhinderd waren aanwezig te zijn. Daar we reeds eerder 'n uitvoerig ver slag gaven van de gezamenlijke concer ten der Texelse corpsen, volstaan wij met te schrijven, dat de aangekondigde nrs. met alle aandacht beluisterd werden. Tot slot speelden de ver. tezamen de mars „Wilhelmina", die machtig klonk en 'n waardig slot was van dit mooie con cert. Waarde Vrienden, 1—10—'47. Daar zijn we dan weer op dezelfde golflengte, om jullie weer een en ander te vertellen wat er alzo in de afgelopen week is gebeurd. Zoals jullie uit de krant wel zult heb ben gelezen, is kapelaan Tulp overge plaatst naar Beverwijk en is in zijn plaats benoemd kapelaan de Groot, die Vrijdag avond reeds was gearriveerd en zijn taak hier inmiddels heeft aanvaard. We woonden een gezellige afscheidsre ceptie bij en alle verenigingen waarin kapelaan Tulp als leider of adviseur zit ting had, waren daar met meerdere le den vertegenwoordigd om hem een laat ste afscheidsgroet te brengen en hem in zijn nieuwe standplaats het allerbeste toe te wensen. Schreven we de vorige week, dat bin nen afzienbare tijd een luidsprekerinstal latie in onze kerk zóu worden geplaatst, thans kunnen we reeds mededelen, dat deze installatie al geplaatst is. Zondag konden we de grote verbetering reeds vaststellen. De collecte daarvoor had blijkbaar zoveel opgebracht, dat tot di recte levering en inwerkingstelling kon worden overgegaan, behoudens, dat de koptelefoons voor minder goed horende nog niet konden worden aangeschaft. Maar dit zal ook wel niet zo lang meer duren, want als wij hier in de parochie wat willen, en vooral als net iets goeds blijkt te zijn, zijn onze mensen best in staat, dit in de kortst mogelijke tijd op te brengen' De gehouden collecte voor dit doel bracht, naar we hoorden, plm. f 700,— op. Wij zijn bezig voor jullie geestelijk wel zijn hier een biddend leger te vormen, bestaande uit alle kinderen van de R K. School, die dagelijks een daarvoor voor geschreven gebedje voor of na de school tijd zullen bidden. Wij stellen ons voor, dat deze jeugdgebedsactie er mede veei toe zal bijdragen jullie geestelijke zorgen en noden te helpen verlichten, wat met de hulp van dit kindergebed o.i. zeer wel mogelijk is. We weten, dat de verleiding in jullie omgeving groot en zwaar is en daarom menen wij ook in jullie geest ge handeld te hebben, deze actie in het le ven te moeten roepen. Octobermaan<4 is rozenkransmaand, daaraan mogen wij jullie zeker ook nog wel even herinneren? Doet allemaal deze maand ijverig hieraan met ons mee, want eten hebben we het juiste contact. Binnenkort hebben we weer vergade ring en wij zijn al benieuwd, wat daar weer voor jullie zal worden uitgeknob- beld. Voor deze week weer genoeg. Alle maal tabé. KATH. THUISFRONT. DE STEM VAN NIWIN TEXEL. We zijn weer present voor ons weke lijks praatje. Men zegt wel eens, dat Friezen, meer dan anderen, nooit hun verbondenheid met hun geboortegrond willen verliezen, dat is waar, en zo is dan ook hier op Texel, zoals we weten, een Fryske Krite opgericht; maar is het met ons Texelaars niet evenzo gesteld? Of we nu geboren Texelaars zijn of dat we behoren tot de „import", vrijwel zonder onderscheid zijn we gehecht aan ons eiland, de „Parel der Waddeneilanden". De Texelaars onder ling voelen zich min of meer één; een IJmuidenaar, een handelsreiziger, stond deze week beduusd te kijken, toen hem verteld werd, dat er dit seizoen duizen den en nog eens duizenden „vreemdelin gen" «ons eiland bezochten. Hij vroeg hierop, hoe het al die mensen, bv. Belgen, Engelsen, Fransen, zoals hij dacht, dat er mee bedoeld werden, toch mogelijk zou zijn, toestemming en geld te krijgen om naar Holland te reizen. Hem is toen gauw duidelijk gemaakt, dat met „vreemdelingen" niet. werden bedoeld buitenlanders, maar mensen van de vaste wal. Dr. Thijsse schrijft in de Verkade- Album over Texel, dat hij, hoewel slechts een enkel jaar op Texel gewoond heb bende, zijn hele leven in zijn hart Texe laar zou blijven. Als eer. middel om die band Ie verste vigen, kan zeker dienen ons lijfblad de „Texelaar In een van de wekelijkse brieven van Kath. Thuisfront konden we lezen, dat het „Texelaartje" door onze „jongens" in Indonesië wordt verslonden; zelfs anderen laten ze het lezen! Daarom zou het zeker goed zijn, alle Texelse sol daten overzee de krant te sturen. Niwin- Texel wil het zo gauw mogelijk doen; we kunnen gerust zeggen: het geld er voor is voorhanden. Het enigste, wat we nog nodig hebben, is het adres van iedere Texelse militair in Indonesië. Van de ge meente-secretarie zijn aan de familieleden van militairen om deze adressen ge vraagd. Laten deze familieleden, dii antwöord nog niet hebben inge; hiermee niet langer wachten, maar middellijk het adres opsturen. Ook den ter secretarie gaarne ingewacht adressen ftan vrijwilligers overzee, wier familièleden tot nog toe. door bekendheid, geen verzoek om op werd gedaan. Ja, velen onzer jongens zullen dik denken aan de Parel der Waddene den. Er wordt^pp Texel niet alleen jullie gedroomd. Er gebeurt wat. En als hierboven dan staat, dat andere Nederlanders, niet-Texe „vreemden" noemen, dan wil dit toch niet zeggen, dat we alleen maar voor ze eigen kring willen zorgen. Zo ve. pen we de etiketten voor kerstpakk< f» voor al onze Nederlandse jongens,.; r deze ook vandaan komen. En de ver' loopt goed. loopt zelfs aardig boven wachting. We ontvingen eerst. 200 ketten; deze week werden er nog 100 bijbesteld. Zeker willen we dan zien, hoe de schillende dorpen hun best doen, orn ze actie te doen slagen; daarom zu we de bereikte resultaten wekelijks o ven. Ook hier zullen we vragen: h< de stand, Mieke? Daar gaat-ie dan niks! Voor niks? Neen, voor jullie, toch zeker te zorgen, dat ook jullie zins een idee zult hebben van een derlandse Kerst. Hier de resultaten: Den Burg 52 ketten, of 7 ct. per inwoner; Eierl nog geen opgave verstrekt; De Cocksi nog geen opgave verstrekt; Den Ho 40, dus 23 ct.; De Koog: nog geen opj T. verstrekt; Oosterend: (mw. J. Bak 20 (w.o. 4 onder leerl. 'der bijz. sch dus 7 cent; Oudeschild: 70, dus 38 De Waal nog geen opgave verstrekt Nog enkele kaarten beschikbaar, 1< we verschillende keren in een adv dikwijls blijken dan later nog tienta plaatsen onbezet. Maar Texelaars, haast u, een Kerstj ket op uw naam te krijgen; straks w het zeker: nog maar enkele eti ten beschikbaar. Zal dan Oudeschild de kop blijven met het grootst gemid de per inwoner? Andere dorpen, doet best. Jongens van Texel; in gedachten stevige handdruk; van harte sterkte tot volgende week! HALLO, JONGENS IN INDIE. Deze week hebben we weer een tactavond gehouden, nadat er in 2 nuLJ den niet was vergaderd. Dit had zijn zaak, dat wij nogal wat drukte ha< met de R^dio-actie. Maar nu dit in de bus zit, zouden lie misschien menen, dat het karretje de Band weer op een zandweg r Niets minder dan dat. De leden vai Band helpen nu de Niwin met de Ke pakketten-acie. Het is dus hier niet 8 R zorgt er voor, maar de Niwin zorge' voor, en de Band helpt mee. Om nu op de vergadering terug te men, deze was goed bezocht en vo was er veel belangstelling van de Je van de Band. Het bestuur deelde in vergadering mede, dat het tot op he niet is gelukt, om eens een spreker g Indië te laten optreden. De toezegj es voor een spreekavond werd door plotseling vertrek naar het buiten! opgezegd. Het verheugt ons echter, dat wij daag bericht hebben gehad, dat er oj Oct. zulk een avond kan worden gek j den en wij hopen, dat er dan velen, al zijn het geen leden van de Band, men luisteren. Verder, jongens, heb ik zo'n voo voel, dat met een paar maanden Sum 0 klaas, ik bedoel niet die van Sp; maar die van Texel, bij jullie- komt eens hoogte en breedte te nemen van lie gedrag Want als jullie niet zoet krijgen jullie een standje en mogen ji geen mandje zetten, begrepen? Dus gens: Vol verwachting klopt ons hart, de koek krijgt, wie de gard. Nog vele groeten en tot weerzien. BAND N, MEDEDELING VAN DE REDACT Nogmaals verzoeken wij dc inzen van ccpie van Niwin, Band Ncd. Ir enz. er zorg voor te dragen, dat hun richten WOENSDAGMORGEN in bezit zijn, daar wij er anders niet kunnen instaan, dat ze worden opgi men. Verder moeten wij op meer knopthcid aandringen. 'J tje, toen hij over het idee gesproken had Loutje was in tranen uitgebarsten Arthurhad uitgelegd, getroost, ge argumenteerd. Hij zou er met aan den ken, hem in de steek te laten, als het niet om het meisje was het meisje, van wie hij was gaan houden. „Ja dat is het. Die vrouwen, die vrouwen," snikte Loutje. „Zich indrin gen tussen een man en zijn vriend. En wat geeft het7 Met 'r trouwen kun je loch niet. „Niet met haar trouwen?" vroeg Ar thur verbaasd. „Ja ze is toch al getrouwd met een rijke meneer?" En Arthur begreep, dat Loutje Wanda bedoelde. Het is mrs Bullingham niet, idioot", zei hij. „Het is Linda haar zuster. Hoe kun je zo dom zijn?" „Die?" riep Loutje, zijn verdriet ver getend in zijn verbazing. „Die? Dat kan toch niet?" Arthur legde hem uit, dat het inder daad die was. Loutje's verbazing was ko misch om aan te zien. Dat iemand Linda kon verkiezen boven de godin van de bo venste plank, was hem totaal onbegrij pelijk maar het was in zoverre ge lukkig, dat het de spanning brak. Mr. France beloofde nog mets, maar opende hoopvolle verschieten. Hij was streng en een beetje uit de hoogte en zijn houding prikkelde Arthur. Maar Wanda's bescherming gaf hem zoiets als 'n aureool. Mr. France was geheel door haar ingepalmd, waarbij nog kwam, dat zij de vrouw was van een rijk en succes vol rechtsgeleerde en hij zette zijn bes te beentje vóór voor haar beschermeling meer dan hij voor een ander zou heb ben gedaan Maar in die tijd kwam Linda niet naar Cretton Strutts en Arthur miste haar erg. Hij verlangde er naar, het haar te ver tellen, haar gezichtje te zien opklaren, haai alles te zeggen, wat er in hem om ging. En toen zij eindelijk kwam, kon hij bijna niet wachten tot Loutje weg was en toen Loutje eindelijk gegaan was, zocht hij minutenlang tevergeefs naar woorden. „Je ziet er niet goed uit", zei hij ein delijk, „wat is er met je, kind7" Ze kleurde. Als hij het eens wist. Wat een domme gans zou hij haar vinden. „Wat is het, Linda? Zeg het me". Zijn stem was zacht. Hij legde zijn arm om haar schouders en zijn zelfbe heersing verliet hem. „Geef je een beetje om mij?" vroeg hij telkens weer. „Na al die jaren Wat een idioot ben ik geweest Wat een mislukkeling. Houdt je een beetje van me?" Haar wang was even zacht en warm als die van Wanda, al was ze bleker Hij drukte de zijne er tegen aan, dankbaar, dat ze het toeliet dat ze een schuch tere arm om zijn hals sloeg en niet toe stond, dat hij zijn hoofd "terugtrok om haar aan te kijken. En Linda kreeg op dat ogenblik haar grote inspiratie. Arthur zou nooit te we ten komen, dat zij, precies als nu, al van hem .gehouden had in die dagen, lang geleden, toen hij alleen maar oog had voor Wanda Als hij het te weten kwam, zou dat het nu bederven. Hij zou denken, dat ze uit medelijden bij hem gekomen was. Neen hij moest de trots kennen van het gevoel, dat zij hem had liefge- kregen in zijn ellende, in zijn hoedanig heid als straatmuzikant, wonend op een zolderkamer in Cretton Strutts. En dat geschiedde. Hij geloofde het en dat ge loof gaf hem min of meer zijn zelf respect "en zijn levensvreugde terug. En toen moest hij haar alles uitleggen Hij liet haar Wanda's brief zien en ver telde haar van mr. France en van Lou tje's wanhoop. En toen was het Linda, die in tranen uitbarstte. „Het het zou precies hetzelfde ge weest zijn", zei ze. „Ik zou met je mee gegaan zijn met de clarinet. als je 't gewild had". Hij sloeg zijn armen om haar heen en dwong haar, hem aan te kijken. Zijn ogen straalden in de hare. Zijn ,handen hielden haar met een greep, die haar pijn deed. En terwijl zij in zijn armen lag, met een gevoel van zalig heid, zoals ze nooit gedroomd had te zul len bezitten ging de deur zachtjes open en verscheen Wanda, met een sluw verleidelijk glimlachje op haar lippen, op de drempel en keek naar binnen. Het glimlachje verdween en maakte plaats voor 'n vreemde uitdrukking van bijna dierlijke haat. HOOFDSTUK VIII. Weer was het voorjaar. In de straten van Londen was hef druk. „Iedere was in stad en ontmoette iedereen. Freö Bullingham had in de voorwi zijn eerste grote proces gewonnen naam was gevestigd en hij zette zijn ste schreden op de weg der politiek, was al bezig een kiesdistrict voor hen zoeken. En er zou zeker een plaats voor openkomen bij de rechterlijke macht procureur-generaal allicht. De oude r ei Bullingham was buiten zichzelf van en verrukking. Zij zag in die dagen haar schoondo16 ter maar zelden. Zij had nóg eens rilc met haar gehad over Freds belangen daarna waren zij elkaar zoveel moge uit de weg gegaan. Maar de oude vrouw had opgemeja: dat Fred niet iVieer zo toegevend was hij geweest was. Het leek wel, alsof de teugels vaster ter hand walde nemenk: dat stemde zijn moeder zeer tevrec 1« Het Kerstfeest, dat Wanda zichzelf loofd had, had de anderen een licht doen gaan over haar karakter en plezi tjes. Zij was tot de uiterste grens gaan, en Lenda was wóedend geworc o Jack verontwaardigd en Fred werke Ir bang Het was angstwekkend, dat p: vrouw er naar verlangde, zich op manier te amuseren. Wat voor voldoenfu kon zulk soort pret geven aan een schaafde vrouw? vroeg Fred zich af, zielige onwetendheid van heT feit, dat niet met een beschaafde vrouw getroufc was. (Wordt vervolgd a

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4