Distributienieuws Gemeenteraad besprak de woningbouw aan de Suikerweg en Haffelerweg l'OENSDAG 8 OCTOBER 1947. 61e JAARGANG. No. 6157 EXELSCHE COURANT UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN. Op onderstaande data worden bovenge- emde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein- gt op het cijfer *1 en nog in het bezit jn van inlegvel 612, alsmede aan kinde geboren in de maanden Oct. en Nov. in de jaren 1932 t m. 1945, en aan kin- Ten geboren in de maanden Dec. 1946 i Jan. 1947, nog in het bezit van inleg- »lbon 604, ontvangen een schoenenbon )or deze personen moet het inlegvel orden meegenomen. Medegebracht moeten worden alle amkaarten van het gezin, en titelstrook in levensmiddelenkaart 711 (losse bon- si mogen niet worden aangenomen. Men wordt verzocht toe te zien, dat le stamkaarten voorzien zijn van een oen TD zegel, daar anders geen kaar- n mogen worden afgegeven. Men wordt rzocht op de voor ieder aangegeven d te komen; zelfverzorgers moeten be st komen op de voor hen aangegeven jd, daar deze anders niet geholpen kun- in worden Voor Den Hoorn zie Tex. Crt. van 4 clober 1947. Te De Waal in de kerkekamer van de bopsgez. kerk. Op Vrijdag 10 October 1947 9-10 alleen zelfverz. voor dorp en wijk letters AF. 10-11 alleen zelfverz. >rp en wijk W letters GKik. 11-12 al en zelfverz. dorp en wijk W letters Ko •R 1-2 alleen zelfverz dorp en wijk W tters SZ. 2-3 geen zelfverz. dorp. 3-4 (en zelfverz. wijk W. (Publ. no. 171). ANTSOENBONNEN TEXTIEL SERIE B NA 18 OCT. ONGELDIG. Het CDK deelt mede, dat de rantsoen- e|onnen voor textiel van de serie B na 18 niet meer geldig zijn. Na genoemde datum zijn alleen de mtsoenbonnen voor textiel van de serie geldig. De geldigheid van de punten der ™twone textielkaarten ondergaan geen ijziging. HUISSLACHTINGEN. lurgemeester en Wethouders van Texel laken bekend, dat op grond van artikel 2e lid, der'verordening op de vleeskeu- ngsdienst, zijn aangewezen als dagen aarop de keuringen van huisslachtin- ?n dienen plaats te vinden, de Maan dagen, Woensdagen en Zaterdagen. Texel, 6 October 1947. urgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST De Secjetaris, P. BEEMSTERBOER GEMEENTEREINIGING. 'Burgemeester en Wethouders van Texel Estigen er de aandacht op, dat het inge- olge artikel 139bis der Algemene Poli- everordening voor bewoners of gebrui- ers van percelen in een bebouwde kom er gemeente verplicht is het in of die rcelen aanwezige haardas, keukenafval ander droog huisvuil minstens een- laal per week mede te geven met de ge- ieentelijke ophaaldienst van huisvuil. Ontheffing van deze verplichting zal echts in enkele uitzonderingsgevallen orden verleend. Texel* 3 October 1947. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester van Texel Mr G. D. REHORST De Secretaris, P. BEEMSTERBOER DE BUSDIENSTEN NAAR DE COCKSDORP. In de dienstregeling van de bussen van )en Burg via Eierland naar De Cocks- orp vervalt de bus van 16,uur Naar Cocksdorp via deze route vertrekken 's middags bussen om 15,45 en 17,30 VERENIGING VOOR KUNSTMATIGE INSEMINATIE OPGERICHT. Onder voorzitterschap van de heer C. oeper, Holl. weg, kwamen Dinsdag- ond j.l. plm. 70 veehouders bijeen in lotel „Texel". Na de zaak eerst uitvoerig te hebben esproken, werd een vereniging voor .unstmatige Inseminatie voor Rundvee pgericht, met het volgende bestuur: C. Roeper, Holl. weg; C. Roeper, Spang. nac Roeper. Den Burg, N. J. Kikkert. >en Hoorn, C. de Wit, Eierland. Het is de bedoeling, 1 Jan. 1948 met de. 'erkzaamheden te beginnen. Er zijn door leden reeds 356 koeien opgegeven. Dit kan voor 1948 nog worden uitge reid tot 450-500 stuks. Veehouders, die lee wensen te doen in 1948, gelieven ich nu op te geven. VESTIGINGSVERGUNNING. Door de Minister yan Econ. Zaken is es an W. Bakker, Weverstraat 32, te Den lurg, vergunning verleend tot het vesti- en van een inrichting bestemd of mede temd voor de uitoefening van een c leinhandel in parfumerieën en toiletar- kelen in het perceel Weverstraat 32. De- gemeenteraad kwam Vrijdagmiddag in openbare vergadering bijeen, o.l.v. Burgemeester Mr. G. D Rehorst. Alle raadsleden waren aanwezig. Opening. De voorz. opende met een woord van welkom, in het bijzonder aan wethouder Dr. v Dommelen, die na het hem overko men ongeval weer aanwezig was. Spr. wenste de wethouder en ook de gemeente van harte geluk met dit herstel, waarbij hij ook dank bracht aan de heer de Waard, die tijdelijk het wethouderschap waarnam en daarbij tevens de burge meester tijdelijk verving. Op enige raadsbesluiten was de goed keuring van Ged. Staten ingekomen, o.a op de gem. begroting 1947. Het woningbouwdrama aan de Suiker-'en Haffelerweg. De voorz. deed hierop mededeling van het verloop van de vertraagde woning bouw aan de Suiker- en Haffelerweg. Het is van den beginne af niet van een leien dakje gegaan. Er waren eerst moei lijkheden met de vorst en daarna fin strubbelingen De bank trok nl. het cre- diet in van de aannemer, de fa. Plate- kamp. Diverse conferenties zijn er toen gehouden. De leveranciers hebben de bouw geboycot en wensten een regeling, alvorens de bouw weer doorgang kon vinden. De gemeente heeft nu een voor stel gedaan om de leveranciers en onder aannemers gedeeltelijk schadeloos te stel len, hoewel men er juridisch in het geheel niet toe verplicht is. Spr. bracht de Tex. aannemer v. 't Hoog hulde voor de be reidwilligheid, om de zaak weer op gang te krijgen Hoewel de bouw aanvankelijk zou beginnen, kan deze nog niet plaats vinden, daar de wederopbouw in Den Haag er niet mee accoord ging. B. en W. hadden v. 't Hoog opdracht gegeven, in afwachting van de houdeing van de le veranciers. Volgens de voorz. is er wel een weg te vinden om door te gaan, waar over spr. in comité nader wenste te spre ken. Met de aannemer v. d. Linde is een regeling getroffen om de bouw van de woningen in De Cocksdorp af te maken. Een woning is er inmiddels gereedgeko men. In comité. De raad ging hierop in comité-verga dering. Na heropening deelde de voorz. mede, dat de raad B. en W. gemachtigd heeft de voltooiing van de nieuwe wo ningen aan de Suiker- en Haffelerweg op te dragen aan P v. 't Hoog voor de somma van f 45315,inclusief een post van f 1000 onvoorzien. Scherpe woorden van afkeuring werden gesproken aan het adres van de Schade- commissie uit de leveranciers, die zonder overleg met het gem. bestuur tot "boycot cf staking is overgegaan, hetgeen als in strijd zijnde met het volksbelang, zeer is te veroordelen. Voor 18 in aanbouw zijnde woningen van het bouwplan 1947 stelde de raad resp. bedragen beschikbaar van f6840,- en f 223500,onder voorbehoud, dat de van het Rijk te vragen geldelijke steun wordt verkregen. De bedoeling is, deze woningen te gelegener tijd over te dra gen aan de woningbouwver. .Texel". De raad besloot verder tot renteverlaging van geldleningen. Hierbij zijn betrokken het Alg. Weeshuis, de N.V. TEM, de Ver. voor Levensverzekering ,,St. Eloy" en de Coop. Boerenleenbank. Verder tot con versie van enkele geldleningen. Credietverlening N.V. T.E.M. Aan de N.V. TEM werd opnieuw een crediet verleend, wegens uitbreiding van het electrisch net. Het gaat hier om een bedrag van f 32000,waarbij dan op het programma staat, het zo mogelijk electrificeren van De Westen, Duinweg. Westermient, Burgzicht en de Schoolweg Eierland. Met het Waterschap de Prins- Hendrikpolder kon men nog met tot overeenstemming komen over stroomle- vering voor electrische bemaling, zodat deze polder voorshands nog van elec- triciteit versloken zal blijven Dhr. Keijser vroeg naar de redenen van de P.H. polder om er met op in te gaan. De voorz. antwoordde, dat men de prijs te hoog vond. Het kan best zijn, dat er over 'n paar jaar toe besloten wordt Weth. Hin zeide, dat de Duinweg en De Westen eerder electriciteit beloofd is. Ge zien de afwijzing door de P.H. is dit beter voor De Westen. Dhr de Waard merkt op, dat het niet in de bedoeling ligt de P.H. ten achter te stellen. Weth. v. Dommelen vroeg, ge zien de plannen met de electrificatie van De Westen enz., of het ook mogelijk zou zijn om een jaar in te lopen* met de an dere uitbreidingen. De voorz. vond het, gezien de stijgende prijzen van het mate riaal, beter er nog maar mee te wachten. Dhr M. Bakker wilde er wel mee door gaan, daar men anders zoveel te langer moest wachten. Dr. v. Dommelen sloot zich hierbij aan, opdat ook de boerenbe drijven in Eierland, Spang, e.a. gedeelten er rekening mee kunnen houden in de toekomst. Dhr de Waard dringt er eveneens op aan om door te zetten, daar hij vreest, dat men anders over 10 a 15 jaar nog niet zo ver is. De voorz. zegt, dat in overleg met de technische commissaris besloten is, te wachten om meer materi aal te bestellen, om de rentabiliteit niet in gevaar te brengen. Er gaan tonnen gelds mee gemoeid. Na enige discussie gaat de raad met de plannen accoord. De balans van de N.V. TEM over 1946 gaf een totaalbedrag aan van f 353,552,44 en de winst- en verliesrek. f 215,014,13 De brutowinst bedroeg f 17116,63. Er is 2 millioen Kw. verbruikt in dit jaar. Op een en ander wat de TEM betreft komen we nog nader terug. De gem begroting over 1945 werd voorlopig vastgesteld met een batig saldo van f 42,590,05 voor de gewone dienst en f 24120,68 voor de kapitaaldienst, de re kening van het Alg. Armbestuur over '46 gaf een batig saldo aan van f 8706,29, ter wijl de ïekening van het Alg. Weeshuis over 1946 f 565,65 winst opleverde. De voorz. zeide, dat de administratieve achterstand geleidelijk wordt ingehaald. De woningcommissie. De voorz. herinnerde er aan, dat per 1 Oct. de nieuwe woningwet is ingegaan. Het verheugde spr. dat B en W nu de verantwoordelijkheid met de commissie kunnen delen. De kwestie van het al of niet inwonen zal nu ook bekeken worden. Dhr Keijser bepleitte, dat er in de com missie ook een eigenaar-verhuurder zit ting zou nemen. Voorz. wilde de bestaan de comm. handhaven voor een vlotte gang van zaken. Dhr. v. Heeringen zeide zijn plaats wel te willen afstaan aan een eige naar-verhuurder. Dhr v. Heerwaarden achtte het beter, dat de raadsleden de verantwoordelijkheid op zich nemen. Dhr Keijser vond de samenstelling niet demo cratisch. De voorz. zeide. dat de catego rie huiseigenaren goed vertegenwoordigd is. Tot stemming overgaande, werd de be staande commissie herkozen, aangevuld met als nieuw lid het raadslid dhr H. Zijm. Aan dhr F. Daalder, hoofd der o.l.s. te Oosterend, werd eervol ontslag ver leend per 1 Nov. a.s., wegens zijn benoe ming als leraar aan het Kennemer Ly ceum. De voorz. wenste dhr Daalder alle goeds toe. Nadat de raad nogmaals in comité geweest was, werd als nieuw hoofd der school te Oosterend met alg. stemmen benoemd dhr K. Fielmich te Zwanenburg. De kosten van het openb. lager onder wijs over 1946 werden als volgt vastge steld: gewoon l.o. 13,30 per leerl., uitge breid l.o. 24,75 p. leerl., en voortgezet 1 o. 13,30 per leerling. De raad ging accoord met het voorstel om de o.l. school te Midden-Eierland in stand te houden. Over 1947 telde de school gemiddeld 39 leerlingen. Als ge volg van de bouw van een aantal nieu we woningen, zal het aantal leerlingen vermoedelijk in de naaste toekomst stij gen. De vaststelling wijziging v.h. arbeids- overeenkomstbesluit en de toekenning van een gratificatie aan het gem perso neel werden zonder discussie aangeno men. Georganiseerd overleg. De verordening op het georganiseerd overleg gaf deze keer weinig stof tot be spreking. De heren Westdorp en Zijm, die beiden een voorstel op het oorspron kelijke van B en W hadden ingediend, verklaarden beiden met het gewijzigde voorstel accoord te gaan. Dhr M. Bakker stelde voor om ook een werkgever als lid in de commissie te benoemen. Weth. v. Dommelen meende, dat de raadsleden in deze een waardig standpunt in moeten nemen en het gem. belang voorop moeten stellen. Als leden in de commissie werden ge kozen: A. Backer, S v. Heeringen en H. Zijm, plaatsv. leden M. Bakker. Drijvei en J. Westdorp. Goedgekeurd werd de verkoop va i grond aan J Massolt te Leeuwarden en M. C. de Gorter, Den Burg voor f 362,50 (terrein De Koog) en f1125,(terrein Den Burg), beiden bestemd voor woning bouw. De algem. politieverordening werd met enkele bepalingen gewijzigd, o.a. in ver band met de bestrijding van het onbe voegd uitoefenen van de jacht op robben. Dhr P. Bakker, plantsoenarbeider werd per 1 Oct. j.l. benoemd als gem. werkman in vast dienst. RONDVRAAG. De rondvraag werd door de heren raadsleden dankbaar aangegiepen om di verse wensen en grieven naar voren te brengen. Dhr Bruin vroeg naar de bouwmogelijk heden op het Kogereind.. De voorz. ant woordde, dat er op de bestaande funde ringen gebouwd mag worden. De heer Bruin besprak verder de plan nen om een ijsfabriek te stichten. Voorz. zeide, dat een groep vissers uit Oosterena te zamen met Gebr. Blom bij de puffa- briek een ijsfabriek willen laten bouwen. Het wachten is op de vergunning*v.h. Dep. v. landbouw en visserij. Verder moeten enkele vakgroepen er hun goed keuring nog aan geven. Wij zullen er spoed mee betrachten, aldus spr. Dhr A. Backer wilde de gem. er ook in betrekken in verband met de plannen om een koelhuis te bouwen De voorz.: Er komt ook een koelhuis bij. Als de gem. het doet, zou dit bij de haven moeten ge beuren. Het initiatief van Gebr. Blom e.a. is toe te juichen. De havenplannen. Dr. van Dommelen noemde de haven- plannen te Oudeschild. Spr. is vóór een ijsfabriek aan de haven, als deze verbe terd wordt. Alvorens Gebr. Blom toe stemming te geven, wilde hij dit vraag stuk eerst onder ogen zien. Dhr Backer vestigde de aandacht op 'n koelhuis voor pootaardappelen. Dit zou er mee verbonden kunnen worden. De voorz zeide, dat de ijsfabriek urgent is. Wat be treft de haven is gevraagd of Minister Vos een bezoek aan Texel wil brengen Spr. is er ook nog voor op audiëntie ge weest. Het wachten is echter op het rap port van de Rijkswaterstaat. Het gaat er nu om, welke oplossing het beste is, Ou deschild of het Horntje. Spr. vreesde, dat het nog wel enige tijd zal duren en wilde daarom de ijsfabriek er niet aan vast koppelen. Dr. van Dommelen wilde als er wel een toezegging tot verbetering van de haven komt, de ijsfabriek er wel aan verbinden De voorz. was niet zo erg optimistisch ge stemd, wat de verbetering van de haven betreft en noemde het voor Texel een ramp, als er niet wat gebeurt. TESO staat er voor om een grote boot aan te kopen doch kan, gezien men niet weet, of de haven te Oudeschild verbeterd zal wor den, of dat er «èn nieuwe haven aan het Horntje zal komen, hiertoe nog niet be sluiten. Er gaan millioenen mee gemoeid dus is het niet zo eenvoudig Niettemin hoopte spr. het beste er van. Dhr Backer: „Katwijk krijgt ook een nieuwe haven, waarom Texel niet?" We zullen het bepleiten, zei de voorz. Weth. Hin bracht het vliegveld ter sprake. Dc voorz zeide, dat er nog steeds geen be sluit van de regering is gekomen. We proberen het nu zelf klaar te krijgen Maar het schiet niet op Dhr Bruin stelde voor het Tehuis voor Ouden van Dagen uit te breiden, opdat alleen wonende personen hierin konden trekken, wat ook het woningprobleem ten goede zal komen. Voorz. antwoordde, dat de Doopsgez. gem. plannen heeft voor 'n dergelijk tehuis te stichten. B en W. heb ben het vraagstuk van een eigen tehuis nooit bekeken Dhr Bruin zeide, dat dit zijn bedoeling was. Voorz. deed toezegging, het nader te bekijken. De heer Westdorp wil een vergoeding geven in de reiskosten voor de leerlingen *die het vakonderwijs volgen. Voorz. zeide dat dit door B en W is besproken. We ko men er op terug, omdat het in de kop van N.-Holland aan de orde komt Naar aan leiding van de komende sanering van de gem. financiën is voorzichtigheid echter geboden. Dhr Westdorp vestigde nogmaals d^ aandacht op het slechte uitzicht bij het Molenbos. Spr. wilde er twee verkeers borden plaatsen. Er zal nu aandacht aan besteed worden. Dhr. Westdorp vroeg naar de grondont eigening. Voorz. zeide, dat het wachten is op gem werken. Hierop zal met de eige naars gesproken worden over verkoop van hun percelen. Dhr Roeper wees op de desolate toe stand van het kerkhofmuurtje te De Waal en verder op de onvoldoende verlichting aldaar. Voorz. antwoordde, dat de plan nen tot kerkbouw er mede in verband staan, de verlichting zal het college ir overv/eging nemen. Dhr de Waard sprak zijn vreugde uit over de terugkeer van Dr. v. Dommelen en dankte voor de prettige samenwerking gedurende de drie maanden dat spr. tij delijk wethouder was. Dhr A. Backer wilde de ziekenfonds premie voor onvermogenden evengoed door de gem. laten betalen, ook al profi teren deze mensen thans van de Noodwet ouderdomsvoorziening. Dit zal onderzocht worden. Voorz. deelde nog mede, dat er door de secretaris gegevens" verzameld zijn, teneinde te proberen de gem in een hogere klasse geplaatst te krijgen. Dhr v. Heerwaarden, brak nogmaals 'n lans voor gem. toezicht op de particulie re woningen In de practijk komt him weinig van terecht. Voorz.: „de eigenaars verschuilen zich achter het gebrek aan materialen". Dhr Drijver merkte op, dat het vast zit op de huren. Thans staat alle onderhoudswerk stop. Dhr v. Heerwaarden zeide nog, dat P T.T. een opslagterrein in gebruik heeft aan de Wilhelminalaan. Spr. achtte dit uit den boze. Er zal aandacht aan worden besteed. Dhr v. Heeringen had een lange lijst van verlangens, o.a. de nieuw geprojec teerde weg te Oosterend, het bouwter rein aldaar en de modderpoel aan de Bos weg. De voorz. antwoordde, dat de weg te Oosterend in het grote plan is opge nomen en betrokken is bij de onteigening De Bosweg is van de Dertig Polders Dhr Drijver wilde er werk van maken de weg te verbeteren. Voorz. achtte be spreking met de Dertig polders wense lijk. Dhr v. Heeringen noemde verder de verlengde Peperstraat. Hier is gewalst Het wachten is nu op de teer maar het duurt zo lang. Dhr Jak. Bruin vond de verhouding tussen de Dertig polders en de gemeente niet zo erg safe. Dhr Keijser zeide, dat er meer moei lijkheden zijn. Spr. constateerde, een wanverhouding in wegbezit tussen de ge meente en de Dertig polders. De gemeen schap gebruikt steeds meer de wegen. De boerenbelangen komen hierdoor op de achtergrond. Een wegschap de oplossing. De voorz.: „Ons streven is een weg schap". Dhr Keijser: „Dit is bekeken". Voorz.: „Met wat licht?" Dhr v Heeringen vroeg naar het on derzoek der toestand van de bijz. school te Oosterend. Dit zal bekeken worden. Dhr Drijver vreesde ongelukken met al het puin langs Texels wegenen noemde dit onverantwoordelijk van de 30 polders. De voorz. hoopte, dat de 30 polders het puin zouden verwerken in de wegen. Er volgde nog een algemeen wegen- praatje. Dhr M. Bakker noemde de Ko- VERGADERING PARTIJ v. d. ARBEID (Slot.) De sociale vrede in Nederland is, dank zij de vakbeweging bewaard gebleven. Hier wordt minder gestaakt dan in an dere landen. Als derde noemde spr. mi nister Mansholt, die men toch moeilijk de schuld kan geven van de strenge winter en de droge zomer. De agrarische vraag stukken zijn bijna niet op te lossen, ge zien ook de toename van de bevolking De opbouwende plannen van minister Mansholt reiken tot in de verre toekomst. In Amerika schrijdt de techniek voort en kan Nederland bij lange na niet meeko men met de productie aldaar. Er is dus nog veel te doen. Minister Vos heeft de plannen van de KLM gemaakt tot een zaak voor de ge hele gemeenschap, daarbij ook het oog gericht houdende op de toekomst. Als laatste noemde spr. minister Neher, de man van de wederopbouw. Pas als er per jaar meer dan 40,000 woningen ge bouwd kunnen worden, kan de achter stand worden ingelopen. Dit kan dus nog jaren duren. Spr. noemde bij deze voort gang het jaar 1970. Al de maatregelen van deze ministers kunnen uiteindelijk leiden tot het socialisme. Indonesië. Sinds Aug. 1945 heeft het vraagstuk Indonesië als een molensteen aan het re geringsbeleid gehangen, aldus spr. Nie mand zal kunnen ontkennen, dat er een ontwaken is van de Aziatische volken. Nederland kan zich hieraan niet onttrek ken. We zouden onze matten kunnen op rollen, doch Nederland en Indonesië zijn met historische banden aan elkaar ver bonden. De regering heeft er eerlijk naar gestreefd tot een vergelijk te komen. He laas moest er in uiterste nood wapenge weld gebruikt worden. Indië is een internationale zaak, die ook internationaal zal worden opgelost. We hopen van harte, dat men alsnog tot over eenstemming zal komen. Ten slotte had spr. het nog over de te genstelling Amerika-Rusland, welke mis schien al bij velen de angst van een oor log teweeg heeft gebracht. Het is mede de taak van de Soc. bewe ging te strijden voor een betere maat schappij en om een derde wereldoorlog te voorkomen, ook in het belang van onze kinderen. (Applaus.) Na een korte pauze werd er gelegen heid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan enkele aanwezigen gebruik maakten. Dat hierbij ook over Indonesië werd gesproken, stond wel bij voorbaat vast. Gevraagd werd of de partij aan de militaire maatregelen wel haar medewer king had mogen verlenen. Spr. antwoord de, dat de capitulatie van Japan ons land heeft overvallen. Had Nederland niet in gegrepen, dan zouden de gevolgen nog veel erger geweest zijn. Met feiten toon de spr. dit aan. Het zou ons te ver voe-» ren, dit alles op te nemen, ook omdat niet alles voor publicatie geschikt werd ge acht. De woningbouw op Texel. Er was nog een schriftelijke vraag ge steld over de vertraagde woningbouw op Texel, nl. of er geen maatregelen geno men moeten worden tegen de tfbycot van de Schadecommissie. De heer Thomassen zeide, dat, als dit niet door de plaatselij ke autoriteiten kan worden opgelost, men zich tot de Kamerfractie kan wenden en deze op haar beurt tot minister Neher. Met een opwekking, om het vaandel van de partij trouw te blijven en woorden van dank aan de spr. werd de vergadering gesloten. Z. VERLOTING TEN BATE KLEUTER SCHOOL TE DEN HOORN. De uitslag van de trekking van de ver loting ten bate van de kleuterschool te Den Hoorn luidt als volgt: 667 1080 287 572 514 1373 474 1426 98 245 415 478 1056 1089 677 1400 274 885 137 971 967 173 89 1253 —1203 1443 862 611 483 —592 170 1290 1356 58 874 174 1213 286 1021 1313 495 1078 1026 218 688 1096 236 638 528 1037 1072 1448 1210 927 580 489 920 1382 105 268 890. De prijzen kunnen afgehaald worden bij S. Lap Bzn., Den Hoorn 89 ONGELUK. DEN HOORN. Het zoontje van de fam. Dreesen had het ongeluk onder de bak van een kar te komen. Toen het ventje uit deze benarde positie bevrijd werd, had het reeds enkele ernstige verwon dingen opgelopen. De toestand is thans vooruitgaande. BENOEMD. Ter vervulling van de vacature, welke is ontstaan door het vertrek van de heer Th. P. van Nuland, is tot adjunct-com mies ter secretarie benoemd de heer P. A. Zuurendonk uit 's-Gravenhage. DAMPROBLEEM No. 33. Zwart: 12 sch. op 5, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 21, 22. 23, 26 en 36. Wit: 12 sch. op 20, 24, 32, 33, 34, 37, 38, 39, 41, 42, 45 en 48. In dit vraagstuk ziet men, hoe de ene slag de andere kan voorbereiden. De op lossing wordt in een volgend nr. gegeven. gerdwarsstraat, dhr Zijm het slechte uit zicht Emmalaan-hoek Hoornderweg en verder de Suikerweg. welke laatste ook in beheer is van de 30 polders. De voorz. bepleitte nogmaals een sa menwerking met,, de 30 polders. Dr. van Dommelen dankte voor de tot hem gesproken vnendelijke woorden. Nadat weth. Hin eveneens zijn felicita tie had gesproken aan het adres van Dr. v. Dommelen, ging de voorz. klokslag zes tot sluiting over.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1