Ierdag ii October i»47 61e JAARGANG. No. 6138 «nhouwer's zwaard gr Najaarsvergadering Vereniging van Oud-Leerlingen Bunkers die uit het Texelse Landschap verdwijnen Nieuwe bonnen EXELSCHE COURANT telijk leven. I B 1' ïeraal Eisenhouwer krijgt een ere- 1 i d van Nederland. Een gouden ere- d met bijna 200 parels. Dat zwaard ;ele weken in een Haags museum e Angesteld. Toen met het weer uit de uldig afgesloten vitrine te voor- haalde bleek één parel te ontbre- Dicfstal was uitgesloten, zodat men aannemen, dat de parel tijdens ervoer uit het zwaard \yas gestoten ig'gerold. Het zwaard zal nu van een -geplaatste parel voorzien, de reis i. i§Amerika aanvaarden. Het ongelukje 'eenszins onherstelbaar. Er zijn nog s genoeg, aardse parels, gevist uit de Idzeeën. ,is één hemelse parel, zegt Jezus. Dat koninkrijk Gods. Een goddelijke pa- n nochtans niet moeilijk te vinden, ii slechts de weg wijzen door Chris- Die parel ontbreekt de mensheid, og altijd de meeste aandacht schenkt aardse parelen, aan het aardse aan graan en petroleum. Gods parel eekt aan de mensheid, die steeds heieid is het oorlogszwaard te trek- inl im goud, graan en petroleum te ver- of te verdedigen al dan niet in vva linatie met de verovering en verde- p van wat men de mensenrechten b°i ?nt ie -as t oet a scl >e\ 'el le n Christen moest weten, dat alleen 'recht heeft en dat wie Gods ko^- l0° rijk zoekt, (die kostbare parel) al het es*ge dat hij nodig heeft, toegeworpen ste U™ lar nog wordt het zwaard meer ver- wd dan God en men versiert het ird met paarlen. ;h.één parel ontbreekt. tei UITREIKING iVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN. onderstaande data worden bovenge- ïde kaarten uitgereikt, in hen, wier stamkaartnummer ein- op het cijfer 1 en nog in het bezit 'van inlegvel 612, alsmede aan kinde geboren in de maanden Oct. en Nov. de jaren 1932 t.m 1945, en aan kin- in geboren in de maanden Dec. 1946 an 1947, nog in het bezit van inleg- on 604, ontvangen een schoenenbon. deze personen moet het inlegvel Jen meegenomen. edegebracht moeten worden alle ikaarten van het gezin, en titelstrook levensmiddelenkaart 711 (losse bon mogen niet worden aangenomen), en wordt verzocht toe te zien, dat stamkaarten voorzien zijn van een n TD zegel, daar anders geen kaar mogen worden afgegeven. Men wordt locht op de voor ieder aangegeven te komen; zelf verzorgers moeten be komen op de voor hen aangegeven daar deze anders niet geholpen kun- worden Dc Cocksdorp in de o.l. school Maandag 13 Octoberl947 alleen zelfverz. dorp en wijk C ABos 10-11 alleen zelfverz. dorp ijk C letters BovGraaf. 11-12 al- zclfverz. dorp en wijk C letters Gra- ^Kooi 1-2 alleen zelfverz. dorp en C letters KosR. 2-3 alleen zelf- dorn en wijk C letters SVerh. 3-4 zelfverz. dorp en wijk C letters -Z. Dinsdag 14 October 1947 10 geen zelfverz. dorp nrs 120. 10- en zelfverz. dorp nrs 2140. 11-12 zelfverz. dorp 4160. 1-2 geen zelf- dorp nrs 61 en hoger. Eicrland in dc o.l. school te Zuid- e^frlan cl. Woensdag 15 October 1947 alleen zelfverz. letters ADros. alleen zelfverz. letters Druif-Keij- 11-12 alleen zelfverz. letters Kikkert- dei. 1-2 alleen zelfverz. letters Rie- is-S. 2-3 alleen zelfverz. letters T-We. Donderdag 16 October 1947 alleen zelfverz. letters WZ. geen zelfverz. nrs. 140. 11-12 zelfverz. nrs 4180. 1-2 geen zelf- nrs 81 en hoger. (Publ. nr. 172) 10 Pip ti -10 II lp DRIJFSGROEP DETAILHANDEL. Zitting op Texel. ezicn de grote belangstelling, welke dc zijde der Texelse detailhandel voor zitdag van de Bedrijfsgroep Detailhan- voor N.-Holland enkele maanden ge- bleek te bestaan, heeft de genoem- bedrijfsgroep besloten wederom zo'n in^ te Texel te houden. Maandag 13 Oct. a.s. zal de heer M. VViewel. secr. van de bedrijfsgroep in der lokalen van het gemeentehuis, middags van 25 uur zitting hou- om daar iedereen uit de detailhandel ontvangen die voorlichting behoeft op ïnisatorisch en-of zakelijk gebied. REPEN UIT HET RADIOPROGBAM leden, Zaterdag: Joe Loss en z. ork. (I) Mis, Bruckner (II) Oké progr., m.m.v. Peter Pech (I) Aart Bocnder's hawaiians (II) Ork. o.l.v. Juan Llossas (Eng. 261 m) Ork. met Corry Bijster, sopraan (1) Het Hongaars Strijkkwartet (I) Orkest Geraldo (Eng. 261 m.) The Ramblers (I) Mozart progr. (II) 10 15 ZON, MAAN EN HOOGWATER. zon komt 11 Oct. op om 6,58; onder 55. Maan: 14 Oct. N.M., 22 Oct. E.K.- water ter rede van Texel: 11 Oct. en 7,49. 12 Oct. 8,15 en 8,37. 13 Oct. en 9,17. 14 Oct. 9,35 en 9,52. 15 Oct en 10,27. 16 Oct. 10,45 en 11,02. 17 11,20 en 11,37. Safey';' i De eerste van de tijdens de Russen oorlog verwoeste boerderijen is on langs nieuw opgeleverd. Het is de boerderij „Bouwlust" van de Gebr. de Graaf, aan de Vuurtorenweg nabij De Cocksdorp. Dinsdagavond hield bovengenoemde ver. haar alg. najaarsvergadering", welke slechts matig bezocht was. Dit was ge deeltelijk te wijten aan het feit. dat deze avond samenviel met een filmavond, wel ke door de LTB was georganiseerd. Als gevolg hiervan misten we enkele trouwe bezoekers. In zijn openingswoord memoreerde de voorz.. de heer Joh. Roeper Johzn. enkele feiten uit het afgelopen zomerhalfjaar. Hierna leest de seer. de notulen van de algem. voorjaarsvergadering. Jaarverslag secretaris. Het jaarverslag van de secr. herinnerde ons aan enkele voorvallen uit het afge sloten verenigingsjaar. Zo hoorden we, dat het ledental is gestegen van 108 tot 118, het aantal donateurs heeft een flinke sprong gemaakt en is van 85 op 157 ge komen. In het winterseizoen 1946-'47 werden er 5 praatavonden gehouden met een gemiddeld aantal bezoekers van 27 Ook op de buitendorpen werden enkele praatavonden gehouden met goed resul taat. Er werd een cursus in motorkennis en een in fruitteelt gehouden. De stalwea- strijd was een groot succes, het aantal deelnemers was 30. Er werden excursies gehouden naar het Ruilverkavelingsob- ject op Wieringen en naar de grote Land bouwtentoonstelling in Den Haag. Vooral de laatste heeft een zeer goede indruk achtergelaten. Een daverend succes werd geoogst met de revue ..Alles komt in orde", welke vijf keer voor een geheel uitverkochte zaal werd opgevoerd. Een prachtdag was ook de Landbouw- jongerendag, die dit jaar op ons eiland werd gehouden. Al deze successen zijn voor een groot deel te danken aan ons adviserend lid, de heer Laan, die zich geheel aan het werk onzer ver. geeft. Ook de Texelse Courant werd dank gebracht voor haar bereidwilligheid. Hieraan is het te dan ken, dat ook de buitenstaanders met ons werk op de hoogte blijven. Ook voor het komende jaar deen wij een beroep op „de Texelaar". Een hartelijk applaus bewees de in stemming der vergadering met het door Thijs uitgebrachte verslag. Verslag penningmeester. De penningm., C. J. Witte bracht hier na verslag uit over de fin. resultaten van het afgelopen boekjaar. Er is dit jaai, dank zij de revueavonden en de Land- bouwjongerendag heel wat om gegaan. De eerste gaven een klein batig saldo, de laatste een flink tekort. Niettemin kon 't boekjaar worden afgesloten met een sal do van ruim f 300De heren Joh. Bak ker en C. van Heerwaarden hebben als rekeningnazieners gefungeerd. Het blijkt, dat deze hun taak zeer serieus hebben uitgevoerd. Na enige opmerkingen kon de rekening worden goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Na een zittingsperiode van 6 jaar moet thans de bekende secr. der ver., Thijs Witte, volgens reglement aftreden. Na twee vrije stemmingen volgt herstem ming tussen C. J. van Leeuwen en C. Hoogenbosch. De heer van Leeuwen werd gekozen. In het bestuur werden hierna de func ties verdeeld. De heer Joh. Roeper blijft voorz., C. J. Witte wordt secretaris en H Leber penningmeester. Bespreking winterpregramma. We willen, aldus de voorz., trachten het goede van vorige jaren vast te houden en zo mogelijk uit te breiden Daartoe be hoort in de eerste plaats de Stalwedstrijd. In samenwerking met de Zuivelfabriek zal ook dit jaar weer 'n dergelijke wed strijd worden gehouden. Natuurlijk reke nen we op een nog groter aantal deel nemers. Reeds nu kan men zich daarvoor opgeven. De controle op de deelnemende stallen zal dit jaar nog intensiever zijn. De bedoeling is alle stallen driemaal te inspecteren. Ook de lezingwedstrijd wordt weer ge houden en reeds nu vragen we daarvoor sprekers. De spreektijd wordt van tien minuten op hoogstens een kwartier ge bracht Voorz. doet een beroep op de or ganisaties op landbouwgebied en andere instellingen, die onze ver. een goed hart toedragen om prijzen voor deze leerzame wedstrijd beschikbaar te stellen. De drie nrijswinnaars van de afgelopen winter worden van mededinging uitgesloten. Het bestuur heeft plannen gemaakt voor cursussen in motorenkennis, boek houden en aardappelselectie. Naast de gewone praatavonden is het de bedoeling enkele grotere vergaderin gen te houden met sprekers van de vaste wal. Genoemd worden Dr. Frankema, de bekende graslandspecialist, Ir. Vonde ling en Ir O. J. Cleveringa. De praatavonden zullen zoveel moge lijk in de eerste week van de maand wor den gehouden. Om de leden ter wille te zijn, zal men daarvoor niet steeds be paalde mensen nemen, omdat men op de ze wijze steeds bepaalde mensen uitsluit. Het bestuur meent, dat het niet moge lijk is, ieder jaar een bonte avond te ge ven van het formaat van de afgelopen winter. Dit vraagt enorm veel tijd en we moeten vooral niet vergeten, dat we niet in de eerste plaats een ver. zijn die ten doel heeft ontspanning aan te bieden, maar dat we tot taak hebben de ontwik keling van onze leden. Toch meent het bestuur aan het eind van het seizoen weer iets bijzonders te moeten geven in de vorm van „een plezierige nafuif". Verder deelde voorz. nog mede, dat de Landbouwschool volgende herfst 20 jaar bestaat en wellicht is het mogelijk, bij die gelegenheid nog eens iets aparts op te voeren. Dhr Jurr. Beumkes wees op de wenselijkheid om bij uitbreiding van het aantal deelnemers aan de stalwed strijd het eiland in rayons te verdelen In elk der rayons kon dan een bepaalde jury haar werk doen. Hiernaast kon dan een jury worden benoemd, die tot taak krijgt de beste stallen in ieder rayon te keuren voor het uiteindelijk vaststellen der prijswinnaars. Verder meende de heer Beumkes, dat de ver. ook wat het geven van de ont spanning betreft, moet proberen op een hoog plan te blijven. De heer A. Boerhorst zou het op prijs stellen, indien de leden der ver. zoveel mogelijk op de hoogte worden gehouden met de ruilverkavelingsplannen. Dhr Jac. Dros Pzn. oordeelde, dat het aan te bevelen is om voor de organisatie van een cursus in mo.torenkennis samen werking te zoeken met andere organisa ties op landbouwgebied. Dhr C. J v. Leeuwen acht het van belang, dat de ver. propaganda maakt voor het deelnemen aan melkcursussen. Spr. is er verder voor, dat de ver. het publiek een ontspanningsavond aan biedt, die veel minder tijd kost dan een revue, bv. een boerentoneelavond. Aan 't einde van de vergadering sprak de voorz. enige woorden van waardering tot de afgetreden secr. Het zal niet mee vallen Thijs te vervangen, want hij heeft achter de schermen enorm veel werk voor onze ver. gedaan. Voorz. deed een beroep op de leden om ook deze winter de praatavonden trouw te bezoeken en anderen mee te brengen. Wij willen deze opwekking gaarne nog eens onderstrepen. De praatavonden van de ver. v. oud-leerl. behoren tot de meest leerzame voor de landbouwende bevol king en zij kunnen dat steeds meer wor denden, indien de deelname groter wordt. Want een praatavond krijgt zijn grote waarde, doordat we samen „pra ten" en op deze wijze van elkander leren. Laten daarom ook de ouderen deze avon den zoveel mogelijk bezoeken. C.v.Gr. FILMNIEUWS. HET RECHT OP GELUK. Joan Randall, de graag geziene dochter van Dr. Randall is van 's morgens, vroeg lot 's avonds laat in de weer met liefda dige instellingen ten bate van de solda ten, ziekenhuiskinderen en de armen. Dr. Randall interesseert zich in hoge mate voor een nieuv/e spierzenuwbehandeling, welke toegepast wordt bij de gevreesde kinderverlamming. Tex, 'n majoor in het leger experimenteert samen met de dok ter tegen deze gevreesde ziekte. Joan zakt in elkaar als zij op een avond danst voor de soldaten en wordt opgenomen. Het blijkt, dat zij besmet is door kinder verlamming. Tex krijgt nu toestemming om zijn methode van behandelen op haar toe te passen en met succes. Als Tex zich reisvaardig maakt, om de Randalls voor een nieuwe opdracht te verlaten, vindt hij Joan in zijn wagen zitten, die een groeiende interesse voor Tex heeft ïa- ten blijken. Het slot is, dat "zij met hem meegaat WONINGBOUW HERVAT. DEN BURG Aan de aannemer P. v. 't Hoog is officieel opdracht gegeven de woningbouw aan de Haffeler- en Suiker- weg te voltooien, waarmede men dezer dagen is begonnen. Laten we nu maar hopen, dat de wo ningen spoedig betrokken kunnen wor den. De zomer van 1947, die een record van 100 stranddagen bracht, heeft tienduizen den Nederlanders in de gelegenheid ge steld nog even kennis te maken met ge deelten van de Duitse versterkingen, die als „West wal" elke invasie zouden weer staan. Nu liggen ze hier en daar nog ais een voortdurende ergernis voor de wan delaars. En er zijn er wat gebouwd! Bunkers, scherfvrije onderkomens, loopgraven, eenmansgaten, radarpos ten. Evenals zovele plaatsen langs de Nederlandse kust was ook Texel ruim schoots toebedacht met al deze verster kingen. Niet alleen in de duinen, maar ook in de Dennen kan men nog alle da gen de overblijfselen zien, van wat eens een bunker was. Geld noch materiaai, mens noch natuur zijn door de germanen van over de Rijn gespaard. Dag en nacht is geploeterd cm een invasie onmogelijk te maken. Het resultaat was een blama ge voor het natuurschoon van bossen en duinen. De meeste van deze gevaarten kan men niet wegbreken. Velen na ons, zullen zich afvragen, waarom al deze vernielingen, en dan is er maar één conclusie: Het was de angst die de Duitser hiertoe bracht Een wandelaar door Texels duinen be grijpt waarom in deze omgeving iedereen moest evacueren, waarom zelfs een dorp als Petten geheel werd gesloopt. Niemand mocht weten, wat hier gebeurde. Als de Engelsen Napoleon durfden aangrijpen, dan ken je er een lelijk woord op zeg gen, dat ze het Hitier ook wel eens kon den doeu. Tegen zoveel angst, uit het verleden gegroeid woog geen enkele the orie der moderne oorlogsvoering op Daarom bouwde de mof zijn bunkers in ons mooie duinenland en in onze bossen. En toch zal het landschap veranderen. En toch zal het landschap veranderen, ook op Texel. Op de terreinen van het Staatsbosbeheer zijn onder leiding van de Prov. Waterstaat reeds geruime tijd ar beiders aan het werk om de duinen en bossen zoveel mogelijk haar natuurlijke vorm terug te geven. We waren dezer dagen bij Den Hoorn en Westerslag om een en ander van nabij gade te slaan. Wat is er al niet ver anderd in een jaar tijd! Heel wat bunkers zijn er dichtgemet seld, gedeeltelijk gesloopt en verder aan geaard met zand en verder beplant mef helm, zodat men niet zou zeggen, dat hier eens een bunker het landschap ontsierde. Massa's prikkeldraad zijn bij elkaar ge zocht, in eerwandkuil gedeponeerd, met zand toegedext en verder eveneens be plant. Het is al weer een vreedzaam ge zicht als ge aan de duinrand,het vee ziet grazen, terwijl in de verte de zee ruist. Een uitkijktoren? Nu is er bij Loodsmansduin nog een grote zware bunker blijven staan, éen originele Hollandse, die moeilijk te slo pen is. Wat zou men hiermede beter kun nen doen, dan deze bunker groen te schilderen en er een uitkijktoren van te maken? Hier is o.i. een mooie taak te vervullen voor de V.V.V. Bij Westerslag en Gerritsland. In de Dennen bij Westerslag worden 22 en bij Gerritsland 'n 60 van deze gevaar ten ged. of geheel gesloopt, het groot ste aantal wordt als heuvel aangeaard, zodat ook hier evenals in de duinen het landschap haar natuurlijke vorm terug krijgt. Behalve aan de bunkers, wordt ook aan de zandverstuivingen in de duinen alle aandacht besteed. Door de oorlog konden deze werkzaamheden geen doorgang vin den We heoben ze gezien, de diepe inham men in de duinen. Als dit zo doorging, dan zou het er met onze duinen slecht be ginnen uit te zien en er op de duur niet veel van overblijven. Arbeiders zijn nu bezig deze sluifgaten weer hun natuur lijke vorm te geven en te beplanten mei helm, waardoor de wind er geen vat meer op heeft. In sommige binnenduinen, waar geen helm voorkomt, wordt er dan stro gepoot, waardoor het zand als hel ware vastgelegd wordt Met een paar da gen arbeid is al duidelijk te zien, dat het duinbeeld veranderd. Zo wordt ook hier gewerkt aan de we deropbouw van ons vaderland, onze dui nen, de natuurlijke zeeweringen krijgen weer haar natuurlijke gestalten terug Dit is maar een onderdeel van de her stelwerkzaamheden. Irf een volgend arti kel hopen we u er nog meer van de ver tellen. Z. NIWIN ACTIE, OUDESCHILD De bijdragen voor de Kerstpakketten actie voor de Niwin te Oudeschild zijn reeds van f 350.gestegen tot f 375, Zij, die niet thuis waren of om gpdere reden nog niets konden geven, worden verzocht hun bijdragen te willen zenden naar Mw. KoornPloeg of de heer Ter- maat. HOE IS DE STAND M1EKE? Verkoop Kerstpakketten Niwin. Thans Den Hoorn aan de kop. Den Hoorn verkocht 116 stuks, of 66 ct. per inwoner; Oudeschild 77, of 42 ct.; Oosterend 25 of 8 ct.; Den Burg 54 of 7 ct.; De Cocksdorp 5 of 7 ct.; Eierland, De Waal en De Koog nog geen opgave. Voor de bazar werd ontvangen: N.V. Poa, Alkmaar, 2 dozen postpapier; Bol- doot: parfum; fa. Heikamp. Den Burg: 32 wandtegels, 36 kleurentekeningen; bakker Witte, Timmer, Bremer en Huiberts, elk een taart; overige giften; 2 paar hand schoenen, 1 p. 'dameskousen. UITGAVE v h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. COOP. PLUIMVEETEELT- VERENIGING In de komende weken zal de Coöp. P.T.V. „Texel" een vergadering beleggen. Immers doordat twee bestuursleden zijn overleden zal hierin voorzien moeten worden, terwijl ook de andere leden van het bestuur bij normale omstandigheden in de afgelopen jaren reeds hadden moe ten aftreden, hoewel zij dan wel herkies baar waren geweest. Eveneens moet voor de commissie van Toezicht op het Beheer 3 personen uit de leden gekozen worden. Het ligt in de bedoeling om een nieuw le- denregister aan te leggen, de pluimvee houders zal dit in de komende weken ter tekening worden aangeboden Punten van bespreking voor de komen' de vergadering zullen de mogelijkheden zijn tot het openen van een ledenkapitaal voer de leveranciers en de samenwerking met andere coöperatieve verenigingen. Binnenkort hoopt de vereniging in het bezit te kernen van 'n eigen bedrijfsauto, zodat dan, evenals voorheen, de eieren eens per week afgehaald kunnen worden. De financiële positie van de vereniging is zeer gunstig. De geldmiddelen bedragen op de aanvangsdag van dit jaar f 6.993,77, waarvan ca. 64% geblokkeerd is. De di verse activa zijn practisch afgeschreven, met uitzondering van de kisten welke re kening een bedrag van f701.— vermeldt. De vorderingen zijn f 1.605,90 groot en de schulden f2.336,13 Op 1 Jan. 1941 was de reserve f4.098,63 door geaccumuleer de winsten (slechts 1943 leverde een ver lies op) bedroeg zij dit jaar f 6.949,54. VERGADERING OUDERCOMMISSIE. ZUID-EIRLAND. Deze avond diende hoofdzakelijk om bekend te maken, dat de Reizende Bibliotheek ons (op verzoek) een kist met 100 goede boeken zond: ro mans, reisbeschrijvingen, levensbeschrij vingen, van alles wat. Deze boeken wor den Donderdagsavonds van 7-8 aan de school uitgereikt a 5 ct per boek per week. Men betaalt f 0,25 entree-geld om als lezer mee te doen. Verder is door het bestuur het winter- programma vastgesteld: er komt een le zing van Ds. Hartdorff over Parapsycho logie, waarschijnlijk al in Oct., van Pastoor van Dijk over een nader bekend te maken onderwerp, van Ds. Dekker w.s. over Alb. Schweitzer, van de heer S. Bakker over „Rusland en wij", en een boekbespreking. Het voorstel om eens per maand de lezings- en scholingsavonden te houden, werd verworpen. Men vond dat te weinig. Weliswaai was deze avond de opkomst nog niet groot, maar we hopen weer op de opgaande iijn, als andere jaren, en zul len zorgen de lezingen niet meer te doen samen vallen met de bioscoop-avond van de D.U.W., zoals thans het geval was. De mooie film over Egypte, z'n pyramiden en doden-cultus, werd zeer gewaardeerd. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 33. Er wordt gewonnen door: wit 3430, zwart 36x47, wit 3328, zwart 22x44, wit 4540, zwart 44x35, wit 3731, zwart 26x28, wit 3833, zwart 47x29, .wit 24x 15, zwart 35x24. wit 20x27. voor het tijdvak van 12 t.m. 25 Oct. 1947 Bonkaarten KA, KB. KC 711 (serie P) P-01 brood is 800 gram brood P-01 boter is 125 gram boter P-02 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet P-03 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet P-01 vlees is 100 gram vlees P-02 vlees is 400 gram vlees P-01 melk is 3V2 liter melk P-03 melk is 6 liter melk P-05 melk is 6V2 liter melk P-01 Diversen is 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas P-02 Diversen is 1 ei P-03 Diversen is 125 gram koffie P-04 Diversen is 50 gram thee P-03 Reserve is 1600 gram brood P-06 Reserve is 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie P) P-ll brood is 800 gram brood P-ll boter is 250 gram boter P-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet P-ll, P-12 vlees is 100 gram vlees P-13, P-15 melk is 10 liter melk P-ll Diversen is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas P-12 Diversen is 1 ei P-13 Reserve is 800 gram brood Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 711 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) (serie P) P-21 brood is 800 gram brood P-21 boter is 250 gram boter P-22 boter 250 gr. marg. of 200 gram vet P-21 melk is 5 liter melk P-21 vlees is 300 gram vlees P-22 vlees is 100 gram vlees P-21 kaas is 200 gr.' kaas of 250 gram korstloze kaas P-21 eieren is 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 10 Oct. 1947 worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 13 Octo ber mag worden gekocht.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1