Liefhebbers voor e dam- ol bridgeclt v. d. Schaakvi „Philidor" S.Ï.C. De Cocksdo herencolbertcostui Distributienieuws Mist te Vergaderinj hedenavond Bietenrooiers Meisje een haard portemonneetje INLEVEREN BONNEN WINKELIERS. Brood: N-01. N-ll N-21 brood, N-03 res, N-06 res, N- 13 res. Boter: N-01, N-ll N-21 boter. Margarine-vet: N-02, N-03, N-12, N-22 boter. Kaas: N-01 div., N-04 res., N-ll div., N-21 kaas. Vlees- en vleeswaren: M-03, N-01, N-02 N-03, N-ll N-12, N-21, N-22 vlees. Grossiers Tabak: coup C 458, C 459, X 162. Voor bovenstaande artikelen kunnen de rantsoenbonnen van de E-serie niet meer worden ingeleverd (Publ. no. 182). HUISSLACIITINGEN. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat huisslachtin gen verricht kunnen worden bij de sla gers op Maandag en Zaterdag en bij par ticulieren aan huis op Woensdag. Men dient er voor te zorgen dat de aangifte van het voornemen om een varken te slachten plaats vindt op Maandagmorgen in Hotel Texel" bij de heer Stechweij. VESTIGINGSVERGUNNING. OUDESCHILD. Door de Minister van L., V. en V., is aan de heer J. Jongedijk, Oudeschild 160, vergunning verleend toi 't vestigen van 'n inrichting, bestemd of mede bestemd voor het uitoefenen van het kruidemersbedrijf in bovengenoemd perceel. KANTONRECHTER TE DEN HELDER BERECHTTE DIVERSE PRIJSOVERTREDINGEN. Boeten van f25 maar ook van f 1000. De Kantonrechter te Den Helder be rechtte Donderdagmiddag diverse prijs- overtredingen Op de rol kwamen de na men voor van 21 Texelaars Enkele zaken werden aangehouden tot 30 Oct. as Er werden flinke boeten uitgedeeld, nl. van f25 tot f1000. De eerste was de winkelier W. P. G., die klompen te duur verkocht had en ver der zwarte klompen had gekocht. Verd., die grif bekende, werd veroordeeld tot f 50 en f 25 boete. B. Th. O., strand- exploitant, was te duur met zijn con sumptieprijzen. Hij beweerde geen prijs lijst te hebben ontvangen van de Vak groep. Deze zaak werd aangehouden om de Inspecteur van Horeca alsnog te ho ren Van de kruidenier F. v.d. K. had de kantonrechter een hele waslijst met arti kelen, die te duur verkocht waren. V. d. K. beweerde o.a., dat hij door ziekte een en ander aan zijn personeel-moest over laten. Verder noemde verd., de hoge vrachtprijzen Het kwam hierop neer, dat er 10 artikelen te duur verkocht zijn; veroord. tot f 100 boete. De caféhouder C. B. verkocht bier voor 35 ct. p. glas en jenever voor 50 cent. Voor het bier werd 32 ct. per 1. te veel gevraagd en voor de bols 30 ct. Tweemaal f 125,Bij een volgende overtreding zal de zaak onherroepelijk gesloten worden, betoogde de rechter. C. G., pensionhouder, had f 7,voor z'n pensiongasten berekend en geen f 6,-, wat cte vastgestelde prijs was. Het ergste was, dat hij f 7 ontving en een kwitantie van f 6 als prijs afgaf, hetgeen hem zeer kwalijk werd genomen. Verd. beweerde, dat zijn bedrijf 6 jaar had stilgestaan en dat hij gedurende die tijd z'n vaderlandse plicht vervuld had. De prijzenbeschikking van'Horeca had hij te laat ontvangen. Verd. betuigde zijn spijt over het ge- gebeurde. f 500 en f 50 voor de adm. overtreding De hotelhouder J. D. wachtte op een prijsindeling en had daardoor z'n prijzen niet aangeduid. Dan maar eerst informe ren, zei de rechter f 50, De prijslijst van E. B. voor z'n hotel was ook niet in orde. Verder had hij bier" voor 40 ct. en jenever voor 35 ct. ver kocht. Resp. f 25, f 75 en f 25. De volgende was de echtgenote van C. K., die volgens het procesverbaal te hoge pensionprijzen berekend had, doch vol gens deze verd., die bij haar vertrek de verslaggevers betitelde met „lolmakers", had zij nog niets ontvangen, toen het ver baal opgemaakt werd. Ze. wilde f 5,- p p. ontvangen, doch volgens de rechter mocht er niet meer dan f 4,50 berekend worden voor pensions, welke geen electrisch licht en stromend water hebben. Deze zaak zal nader onderzocht worden. L. de B echtgenote van J. V. kreeg geen straf, daar Horeca hier een verkeerd advies had gegeven De bakker J. C. T. verkocht gev. koe ken voor 17V2 ct en soezen voor 15 cent. Volgens het procesverbaal had hij ver klaard hiervoor „zwarte" grondstoffen te hebben gekocht. Op de rechtszitting ont kende hij dit. Hem werd gevraagd of hij al een zekerheidsstelling ontvangen had. Dit bleek niet het geval te zijn, daar T. dit jaar voor zich zelf begonnen is. f 150. L. S., winkelier, had rokken te duur verkocht Dit \vas volgens hem een ver gissing, daar er hier verschil in prijs klasse was. f 40. J. M en J. K., die beiden haring op de kermis verkocht hadden voor 15 ct. wer den beiden vrij gesproken, daar volgens een door hen overgelegd vakblad deze prijs berekend mocht worden. Niettemin zal de rechter nog een en ander onder zoeken. De pensionhouders D. C. D en S. L. hadden beiden hun administratie niet in orde, zoals dit is voorgeschreven. Beiden f 25,—. De pensionhouder D. E. werd er van beticht, bier, limonade, gebak, eieren en sigaretten tegen fantastische prijzen te hebben verkQcht aan zijn gasten. Bekl. zeide, dat de prijzen in het bij hem ge vonden boekje anders waren, dan in hel verbaal. Zaak aangehouden tot 30 Oct De consumptieijs-bereider J. B., die niet verschenen was, werd bij verstek veroordeeld wegens het te duur verkopen van ijs. Boete resp. f 400 en f 600. De winkelier J. D. werd ten slotte nog beboet met f 100, daar hij textielgoederen te duur verkocht had. Tegen al deze za ken kan binnen 8 dagen 'hoger beroep worden aangetekend. De lucht is gevuld. Het duister omhuld, Deez' dag de mens, Met zijn wens. De wereld zo klein, Zo goed en zo rein. Brengt ons een morgen, Vol van zorgen, Een meter of tien. Kunt g' slechts zien. Blijven we staan, Om aan het denken te gaan, Dan is er de vraag, 't Zij vlug, 't zij traag: ,,Hoe is ons leven, Ons streven? Helder en Klaar, Of mistig maar?" Tre ze. UREN VAN OPENSTELLING VAN HET WITTE KRUIS. Vanaf 1 October is het Magazijn van 't Witte Kruis geopend: van 9-12 en van 24 uur (uitsluitend op werkdagen). Op Zon- en Feestdagen na 4 uur n.m. alleen in spoedgevallen. Zie ook de adv. CORRECTIE RAADSVERSLAG. In ons raadsverslag, waar ter sprake kwam de verhouding tussen de gemeente en de 30 Polders, zei de voorz., dat het streven is, om te komen tot wegschap Dhr. Keijser zei hierop „Dit is bekeken", waarop de burgemeester antwoordde: „Met wat licht", volgens het verslag. Dit moet echter zijn. „Maar wat licht". R.K. VERKENNERSGROEP „ST. JEROEN". Demonstratie-weekend. Ter afsluiting van het kampeerseizoen houdt bovengenoemde verkennersgroep een demonstratie-weekend. Er zal een model-kamp worden opge richt, zoals dat gebruikelijk is op het zo merkamp Ouders, familieleden en belangstellen den worden uitgenodigd a.s. Zondagmid dag tussen 2 en 4 uur op het terrein van de Paardensport achter het Gesticht voor Weldadigheid een kijkje te komen.nemen. Waar het kampterrein thans vlak bij Den Burg ligt, rekenen de leiding en de verkenners op veel belangstelling. Toe gang geheel vrij, dit. om misverstand te voorkomen. DE VERENIGDE TONEELGROEP „CHARLES BRAAKENSIEK" komt met het blijspel „Piet de Duvel" Op Zondag 19 Oct. zal bovengenoemd gezelschap in „Casino" een opvoering ge ven van het nieuwe blijspel in 3 bedrij ven ..Piet de Duvel", door Henri van Daele. De naam Braakensiek heeft een goede klank in de provincie gekregen door zijn entree verleden jaar, bij zijn 50- jarig toneeljubileum Hij heeft toen be wezen, dat met ernstig hard werken de provincieplaatsen ook zeer zeker goed toneel weten te waarderen en naar aan leiding van deze ondervinding gaat hij thans een nieuw tournee maken en wel met de populaire actrice Roosje Kohier als hoofdpersoon naast hem^Wij kunnen dus wel verzekerd zijn een goed gezel schap en een goed stuk toneel te zien. In „Piet de Duvel" treden op: Roosje Kohier, Annie Martens, Sophie Vermeu len. Charles Braakensiek, Bram Boelé, Joh. Kohier, Tonny Verwey, Wim Ro- mijn e.a. De regie is in handen van Roosje Kohier. In „De Graafschappen" lazen wij van dit stuk, dat een enthousiast publiek ge noten heeft van dit aardige blijspel. ASPHALTERING KOGERWEG GEREED GEKOMEN. De asphaltenng van de Kogerweg is Woensdagavond gereed gekomen. Het is thans een lieve lust er overheen te rijden. In een paar vrachtauto's reden Donder dagmorgen de arbeiders van de Fa. Ooms (de aannemer), met muziek en de wappe rende driekleur door Den Burg naar de Emmalaan. die gedeeltelijk van n nieuw wegdek voorzien is van het restant as phalt van de Kogerweg. Ze werden daar met een hoera'tje ontvangen. Vanaf - deze plaats willen we de Fa. Ooms en de arbeiders hulde brengen, voor hetgeen zij in vaak moeilijke om standigheden tot stand hebben weten te brengen DURE SCHAPENWOL. Dezer dagen werd bij aanKomst van de Texelse boot in Den Helder een Haar lemse dame aangehouden, die in het bezA was van 13 kg. schapenwol. Ze had deze wol a f 13 per kg. gekocht. De voorraad werd in beslag genomen. HOOIVORDERING 1947. Op 2 Oct. j.l. Is een nieuwe hooivorde- ring in werking getreden. Krachtens de Hooivordering 1947 is 'n ieder verplicht, om op de door het Be drijfschap voor Hooi, Stro en Ruwvoeder te bepalen wijze en tijdstippen, desver- langd opgave te doen ten aanzien van voorraden en handiflingen met hooi Ook is een ieder verplicht, om desverlangd een bepaalde hoeveelheid hooi ter be schikking te houden van genoemd Be drijfschap en-of in te leveren bij een door het Bedrijfschap aan te wijzen natuur lijk- of rechtspersoon of maatschap. Deze ter beschikking houding en inlevering kunnen worden gevorderd bij algemene bekendmaking of door afgifte van een schriftelijke last. Voorts is het kopen, verkopen, afleve ren en ontvangen van hooi verboden. Dit verbod geldt niet voor het Aan- en Ver koopbureau voor Akkerbouwproducten, voor de uiteindelijke gebruikers, voor er kende groot- en kleinhandelaren in hooi, voor exporteurs, voor buitenlandse afne mers en voorzover het ontvangen ge schiedt via het Bedrijfschap voor Hooi, Stro en Ruwvoeder. RICHTPRIJZEN WORDEN VERHOOGD Het ligt in het voornemen van de re gering het verschil in richtprijs van tar we en rogge enerzijds en gerst anderzijds, dat thans fl,bedraagt, te verhogen. De ze verandering beoogt de verbouw van broodgraan aan te moedigen. SPORT OP TEXEL. S.V. TEXEL. Voor Zondag een volledig programma in de 4e kl.: W'vogels-Schagen; Sijbecar- spel-JVC; Westfriezen-W'waard; Oude- sluis-Schoorl; St.George-Texel. Afd. NH Res. 2 F: DTS 3-W'waard; H. R.C. 5-RKAFC 2; LSW 2-Oudesluis 2; Texel 2-ZAP 2. Texel 1 trekt naar St. George, dat 3 punten uit 3 wedstrijden behaalde, ter wijl Texel er 2 uit 2 wedstrijden wist te bemachtigen. Men zou dus op een punten verdeling gaan rekenen, maar gezien de wedstrijd van Zondag, geloven we niet, dat T. daarmede genoegen zal nemen. Juist nu is het parool: „niet verder ach terop" en zo mogelijk revanche nemen Uit de wedstrijd van Zondag i^oeten onze vleugelspelers geleerd hebben, snel ler te reageren en bij 't nemen van cor ners zich beter op te stellen. Zij moeten wel 6 m. voorbij het doel staan, de maat nemen der komende bal en op tijd naar voren komen om een poging tot doelpun ten te wagen Ook ons binnentrio moet elkaar sneller de gelegenheid geven om te schieten door zuiver aan te geven, maar dan ineens schieten en volgens de regels zoals dat werd beoefend. Bedenk, dat een doelpunt in het begin der wedstrijd zeer belangrijk is, dat hebben we Zondag ge zien. De geest is goed, dat moet zo blij ven en daar moeten we elkaar in sterken. Vol tevredenheid over de werklust der ploeg, verwachten we nog een spannende race in deze comp. Good luck,lui! Texel 2. dat ZAP 2 ontvangt, zal ook ditmaal trachten de punten in de wacht te slepen, maar dan allemaal flink aan pakken en doorzetten. In een verslag over LSW 2-Texel 2 werd geschreven, dat T. technisch beter was dan L. Laten we daarvan ook nu kunnen genieten. Nu het volgende en dit geldt voor adsp. in hoofdzaak. Het is verboden, anders van het speelveld gebruik te maken dan voor de training. Neem hier goede nota van, bij niet nakomen volgt straf. Vanmiddag gaan we door met de Za- terdagmiddagccmp en we hopen, dat het er weer zal spannen, evenals vorige week. Nu speelt B tegen C. B gr.-zwart, C in het wit. Denk er om, jongens, nie mand blijft zonder af bericht weg. Komt Gerrit Keijser van De Waal deze keer ook? Succes jongens. Om half 5 traint adsp. A en allemaal present, hoor. In tenue. Volgende week gaan. we naar Alkm. Boys. Zorgt dat je goed in conditie bent, want nu begint het pas goed We hopen zeer binnenkort terug te kunnen komen op de voorbereidingen ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Dinsdag 14 Oct. a.s. houdt het Consul tatiebureau v. Zuigelingen zitting voor buiten Den Burg van half elf tot 12 uur; voor Den Burg van 2,30-3,30 uur, voor kinderen tot U/2 jaar. MARKT PURMEREND. Purmerend, 7 Oct. 1947. Aangevoerd: 609 schapen en lammeren f 4585, kalm, en f 3254, goed. Voor de levering: 1050 stuks. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetver. 7 October 1947. Varkens: De vraag naar zware varkens is groot. De prijzen hiervoor zijn boven de richtprijs van f 1,91. Ook een enkele stichting geeft boven.de prijs. De reden is de terughoudendheid van de mesters Van de te verwachten verhoging is nog niets bekend. Bonnen: iets lager dan vorige week. De inkoop heeft plaats voor 3Va ct. voor Z.- Holland en 4 ct. voor N.-H., de verkoop voor 4V2 ct. per kg. Gebruiksvee. Zeer grote aanvoer. Han del als vorige week. Een belangrijke ver ruiming van de mogelijkheid tot leveren, was oorzaak, dat ook het slachtvee geen grote Tnoeilijkheden oplevert. Toch heeft er nog handel plaats in oproepen Schapen: handel kalm. Voor export wordt 3 ct. per kg. extra gegeven. DE NIEUWE NACO DIENSTREGELING VERSCHENEN. De nieuwe Naco-dienstregeling heeft even op zich laten wachten, een nieuwe uitgave was niet mogelijk, doch thans is een aanvulling verschenen (welke voor de prijs van 5 ct. in Boekhandel Park straat verkrijgbaar is.) In de dienst op Haarlem is geen veran dering gekomen, vertrek vanuit Haarlem en Den Helder in beide richtingen 10 min. vóór elk uur (uitgezonderd de eerste bus vanuit Den Helder, die om 7,40 vertrekt. Wat de dienst naar Friesland betreft, hierin is een radicale verandering geko men. In Den Helder staan bussen, die naar Den Oever rijden. Ook vanuit Alk maar komen bussen naar Den Oever en van hieruit vertrekken elk uur bussen over de Afsluitdijk afwisselend naar Leeuwarden en Heerenveen. 3 Wij laten hier aansluitend op de boot diensten de aansluitingen naar Leeuwar den en Heerenveen volgen. Verbinding van Texel. Vertrek boot van Texel: a5,20w; b7,45; cl2,dl4,40\v; el7,30. Vertrek bus Den Helder: b8,40; cl4,40; dl6,40, el8,40 Vertrek Den Oever naar Leeuwarden: b9,40; cl5,40w, dl7,40; el9,40. Aankomst Leeuwarden: bil,cl7,-w, dl9,e21, Vertrek Den Oever naar Heerenveen" bl0,30w; cl6,30; dl8,30w; e20,30 Aankomst Heerenveen: bl2,w; cl8,-; d20,w; e22, Verbindingen naar Texel. Vertrek boot naar Texel: f6,30iv; gl0,30; hl3,kl6,w; ml9, Vertrek van Leeuwarden: per bus g6,15w; hl0,15w; kl2,15; ml6,15. Vertrek v. Heerenveen: h9,10w; kil,10;' ml5,10 Overstappen te Den Oever: g7,40; hll,40; kl3,40; ml7,40 De letters voor de tijden sluiten aan op de betreffende letters bij de bootdiensten, de w achter de tijden betekent alleen op werkdagen. voor een op te richten supportersvereni ging Sympathieserenden kunnen zich al vast opgeven aan de heren A. Stolk, P. Dam en J van Zeijlen. Traimngsprogr.: Dinsdag 7,30 alle spe lers; Woensdag 6 uur adsp. vanaf 12 jaar; Donderdag 7,30 Texel 1 en 2 en res.; Vrij dag 6 uur adsp. tot 12 jaar. TEX. BOYS. Zondag a s. speelt het le thuis tegen Holl. T. Volgens de uitslagen van de af gelopen weken is dit een sterk elftal. Zorgen jullie er dus voor, dat je zo goed mogelijk uitkomt, misschien valt er dan wel te winnen, want dat wordt nu eens tijd. De wedstrijd begint om 2,30 uur. Het 2e gaat uit naar ZAP en speelt te gen het-4e elftal van deze club. Als de schijn niet bedriegt, kan deze wedstrijd gewonnen worden. Maar er moet toch altijd voor gespeeld worden. Jullie ver trekken met de boot van 12 uur. Zorg er voor, dat je op tijd bij de bus bent, die vertrekt precies om 11,30 uur. Voor ver der vervoer zie kastje. De adsp. zijn deze week vrij. Hoogstwaarschijnlijk is er volgende week Donderdag vergadering.Laat een ie der op deze vergadering aanwezig zijn, want er zijn verschillende punten le be spreken Hierover krijgen jullie nog na der bericht. H.S. O.V.V.-Niemvs. Morgen speelt het le uit iegen Helder 4. Om deze wedstrijd te winnen zal er meer vaart in het spel moeten zitten dan tegen Succes. Het spel vooral niet te kort houden en niet te lang treuzelen met schieten. Komt dat in orde? We spelen om 10 uur. We vertrekken met de boot van 7,45 en kunnen dan weer om 1 uur terug. SVC De Cocksdorp. Zondagmiddag 2,30 speelt het eerste elftal van SVC tegen de Veteranen. Elf tallen zijn bekend gemaakt in het Kastje. S.V. Zwaluw. Zondag gaat 't le elftal bij Succes 4 op bezoek. Dat moet een overwinning wor den, hoor Vertrek per fiets om 7 uur van Den Hoorn. Voor adsp. A op het ogen- bli nog niets bekend. Hedenavond om 8 uur in de school allen die zich hebben opgegeven voor de Bonte Avond even bij elkaar komen voor een kleine bespreking. Volgende week komt BKC 3 op bezoek. R.K. SCHAAKCLUB S.I.V. De aangekondigde vergadering op dag'j.l. ging door bijzondere omstai >L heden niet door en is nu bepaa® Woensdag 15 Oct., 's avonds 8 uur in tel „De Zwaan". Het bestuur is vol goede moed en zoekt ieder, die interesse voor schaaksport heeft, deze vergadering tt zoeken. Er staat voor deze winter wat op het programma, o.a. de com, tie. Komt dus allen. Nieuwe leden nen zich op die avond opgeven. P e srn SCHAKEN. We verwijzen de schaakliefheb naar de adv. voorkomende in dit nr. de schaakver. „Philidor", welke heian avond in Hotel „De Graaf" bijeenk Men heeft grote plannen voor het kor de seizoen, doch dan dienen er ook enige nieuwe leden bij te komen. Vo jongeren zijn welkom. Door vertrek" „Philidor" nl. te weinig leden. Laten genen, die iets voor de mooie schaaks voelen,, zorgen present te zijn. „Phili bezit thans het clubkampioenschap Texel en zou gaarne met de andere emgingen om deze titel willen kam Laten de dorpen dus in deze niet terblijven en een schaakclub oprichter deze er niet meer is, opdat er spoedig schaakcompetitie kan beginnen nnt lor Ds oi ia BURGERLIJKE STAND VAN TEXf van 3 tot en met 9 October 1947, Geboren: Tineke dv Ane Koopman m Trijntje Boon. Simon H. zv Pieter Ve put en Elizabeth K. Burger Jannetje Marinus v.d. Star en Wolterrika W. Marianne dv Klaas de Jong en Anna Ziim. Ronald M. zv Jakob H. H. Mu! 0k en Antoma L. van Staveren. Elisabeth e(|, Gerben v.d Meer en Trijntje van Ma! gem. Ondertrouwd: Nicolaas M. Schoo Cornelia M. de Graaf. Johannes J. en Cornelia D. Witte Getrouwd: Jacob Plaatsman en drika Puiman. Overleden: Abraham de Visser, 4 j; zv Adriaan de Visser en Clara C. Krolbij Gevonden: een bril PREDIKBEURTEN ZONDAG, 12 October N.H. KERK Burg 10 u. ds. v. Reijendam i. h. gymnastieklokaal in de Molenstraat. Maandcollecte Cocksdorp 10 u. ds. Dekker Voorber. Winterwerk. Den Hoorn 10 11. ds. v. Boven Maandcollecte De Koog 3 u. ds. Hartdorff Coll. Noodl. kerken en pers. De Waal 10 u. ds. Hartdorff Coll. Noodl. kerken en pers. Oosterend 10 u. dhr. Termaat 3 u. ds. Winter Catechismus Zondag 50 Oudeschild 10 u ds. Winter Bed. H. Doop Coll. Noodl. kerken en pers. Geref. Kerk Den Burg 10 u. Leesdicnst half drie Ds Huismans van H. Hugowaard Oostcrend 10 u. Ds. Huismans Bed. H. Avondm. half vijf Ds. Huismans Bed en nabetrachting Geref. Kerk v.h. H.V. Oosterend 3 u. Dienst Doopsgez. Gem. Den Burg 10 u. ds. v. Veen Maandag, 13 October 8 u. Wijkavond, onderwerp: Vrijzinnig en Orthodox geloof Voor leden en belangst. Ko- gerstr.-weg en Waalderstr. A.s. Donderdag 's avonds 8 uur Zusterkring, TEXELAARTJES. Contant f0 60 Ündei adres te bevr. (niet eerder dan 11 uur in boekh.) of onder nr. f 0,10 meer. Petroleum wordt bezorgd over geheel Texel door C. Ellen, Den Hoorn Tel. 10 Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zitting in Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Te koop petroleumkachel (blauwbrauder), handkar en kippenhok. Kogerstr. 11 Gevonden 1 vulpen met gou den pen. 11. J. Schraag, Oos- terend O 24 Te k. z g.a n. br. mantel (swagger) 15 pnt. f35,- en 1 grijze mantel gr. maat ook z.g.a n. Hockstr. \0, Oosterend Te k. 1 hand- naaimachine, Wittekruisl. 3 Te K gevr. Vf2 p.k. elec. motor of i p.k. Brieven met prijsopgaaf onder no. 252 aan bur. v.d. bl. Te k. een zw. damesmantel voor f20,- en een br. vilten hoed voor f9,- Adres Weverstr. 54, Den Burg Aangeb. nwe. hoge jon- genssch. m. 39 f20,- en bon. Schildereinde 3 Te k. radio Molenstraat 62, Den Burg Ruilen korte leren jas, gevoerd met wol voor textielp. Jac. v. Lenten, Ruigedijk 101 Te k. beste tandem met pr. banden N. Maat, Kogerstr. 2a, Den Burg Te k. elec. wasmachine. Hotel De Toe komst Te k. gevr. 'n i.g. st. z. babybox met vloer en kinderstoel. C. Koorn-Ploeg, Oudeschild 424 - Te k. 12 kg. lelies pootgoed. De Waal 62 Te k. 1 box en goede verrekijker. Schildereinde 90 Te k. een beste herenwin terjas zw. m. 50,25 p. en f25,- een bl. laken jasje m. 50, f10 en 8 pnt. z.g.a. 11. beddentijk 10 pnt. en f5,-, 1 pr. rijg laarzen m. 41 f5,-, een hand wagen met patentas f 15,- en een best kruiwagenwiel f 15,- Adres Oudeschild 210 Met grote blijdschap en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon Dirk J. Terpstra-Maat D. Terpstra Texel, 10 October 1947 Hallerweg 7, Den Burg Tijdelijk Kraaminrichting Westerweg, Den Burg Met blijdschap geven we kennis van de geboorte van onze Dochter wij Elisabeth noemen haar ELLY T. v.d. Meer-v. Maldegem G v.d. Meer Tijdelijk: Kraaminrichting Westerweg, Den Burg Texel, 6 October 1947 Oudeschild 177a Op Donderdag, 30 Octo ber, te 10 uur hopen Nico M. Schoo en Corrie M. de Graai ia.de kerk van de H. Fran- cisca Romana te De Cocks dorp het H. Sacrament van het Huwelijk te ontvangen. Daarna zal tot hun in tentie een H. Mis worden opgedragen, waaronder de Huwelijkszegen wordt ge geven. Minister Ruysweg 99A, De Koog. „Duin en Dal" C 103, De Cocksdorp. Gelegenheid tot feliciteren uitsluitend op de trouwdag in Café Nota, De Cocks dorp. Ondergetekenden zouden gaarne langs deze weg blijk willen geven van hun ingenomenheid met de uit stekende verzorging in de Kraaminrichting alhier ge noten. Mevr. Zijm-Hollenberg Zoetelief-v. Kooten Krugers-v.d Slikke Ladiges-v.d. Linde Schoonhoven- Uijtenhaak de Braven-Kikkert Voor de blijken van be langstelling ontvangen bij ons 25 jarig huwelijksfeest onze hartelijke dank. D. Mets E. Mets-Bethlehem Den Burg, Oct. 1947 Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij de geboorte van ons Dochter tje en Zusje NICOLIENTJE betuigen wij onze harte lijke dank. E. v. EGMOND T. v. EGMOND-Slot Julianastraat 7. Hiermede betuigen onze hartelijke dank de zo vele blijken van langstelling ons bij 45-j; huwelijksfeest ondervon, Kl. BOON E. E. BOON-Kn|aa Den Hoorn, Texel. :dt 15 October 's avonds 8i in de O. L. School te Zn Eierland. Het voorlopig bestiiw .31 De eerste Jd LEDEN VERGADERII wordt gehouden 8 uur in hotel DeGafci Alle schaakliethebn se worden daar verivai Het Bestuur Alg. Ledenvergadering op Donderdag 16 Oct. aanvang 8 uur in Theehi „Hooyberg" Aller opkomst gewe Gevraagd P. HIN, Spas biedt zich aan, liefst vo winkel. Brieven onder no, 248a bur. v.d. blad. In ruil gevraagd voor een prima z.g a vulkachel. MOLENSTRAAT 32 Te koop zwart laken vooroorlogse kwaliteit, Adres te bevragen burO Tex. Crt. VERLOREN waarschijnlijk begin Mi Ienstraat een bruin leden inhoud f35,- Beloning bij terugbezorg» E. A LANGEVELD, Tijdelijk adres: Warmofi straat 1U.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2