Nieuwe bonnen Ons Gebed JMgHIgS Bus no- 11 De laatste overblijfselen van de oorlog Scholingscursus voor Metselaars en Losse Arbeiders Het woningvraagstuk op Texel MIJNHARDT iTERDAG 25 OCTOBER 1947 61e JAARGANG. No. 6162 EXELSCHE COURANT EESTELIJK LEVEN Het geloofsleven van de mens kent ver killende uitingsvormen Met verscheide- e ervan zijn we min of meer vertrouwd. We kennen naast aanbidding de zede- v jke activiteit, offerbereidheid, trouw aan n strijd voor zedelijke waarden, waarin et geloof zich kan uiten. Uit het zich ook het gebed; deze vorm is zeker niet do linst belangrijke. Wel is het de uitings- orm. die met de meeste schroom en aar- sling benaderd wordt. Ten dele, omdat et terrein, dat hier betreden wordt, zo Nil ersoonlijk is, ten dele, omdat misvatting n misbruik hier zo algemeen en het zui- ere zo zeldzaam is. En eerlijk gezegd Jok, omdat wij er vaak maar moeilijk ,niefaad mee weten. Er dient onderscheid gemaakt te wor- en tussen het persoonlijke gebed en het ebed te midden van en voor het gezin ebeden. We zullen eerst met de vragen n moeilijkheden, die het persoonlijk ge- ed bij ons oproept, een weinig in het eine moeten komen, vóór wij over het tijd ;ebed in het gezin kunnen spreken. Daar- m beginnen wij met het persoonlijk ge- ejied. Nu moet ge allerlei bezwaren en rms- ferstanden, die mogelijk bij u leven, een jgenblik ter zijde stellen. Het kunnen er ele zijn. Bezwaren tegen gebeden, die neer op een verlangenlijstje dan op een n( ;ebed lijken, tegen de sleur en de achte- oesheid, waarmee tafelgebeden door ou ters en kinderen soms behandeld worden, 30r >ez waren tegen verhalen die getuigen opvillen van een al te vlotte verhoring yan gebeden. Deze en andere bezwaren zijn zeker geldig, maar we moeten er be- ilist niet van uitgaan als wij over het ge- j bed spreken. We vragen en zoeken naar het waarachtig gebed. Wij weten wel licht, dat dit in ons leven te veel ont- eekt, wij verlangen er misschien naar alle oprechtheid. Eerst wanneer we iets ontvangen en gevonden hebben, zui len wij met recht over de bezwaren een enkel woord mogen spreken. En dan al leen met de bedoeling, ons inzicht te ver diepen. De vraag klinkt: wat is het gebed? Een eenvoudig antwoordt luidt: een gesprek met God We denken hierbij aan een mens, in wiens leven een bijzondere gebeurtenis plaats vindt, zo, dat zijn le en daar diep door wordt geraakt. Een groot leed, een dreigend gevaar, een ziekte die een ernstige wending neemt, of een groot geluk, en met ver wachte blijdschap. Het betreft zijn gezin, n werk, zijn land. Nu is alles veranderd, de gewone le vensorde en de sleur zijn verbroken. In het zieleleven roert zich dan allerlei. Vrees, verdriet, dankbaarheid, vreugde. In zulke uren ontstaat er een gesprek of gebed. lc gr van 26 Oct. t m. 8 Nov. 1947 Bonkaarten KA, KB, KC 711 (serie Q) Q-01' brood is 800 gram brood Q-01 boter is 125 gram boter Q-02 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet' 'ii Q-03 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet Q-01 vlees is 100 gram vlees 1-02 vlees is 400 gram vlees Q-01 melk is 4 liter melk Q-03 melk is 6 liter melk Q-05 melk is 6Vt liter melk Q-01 Diversen is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas Q-02 Diversen is 50 gram cacao Q-03 Reserve is 1600 gram brood Q-04 Reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas Q-06 Reserve is 800 gram brood Bonkaarten KD, KE 711 (serie Q) Q-ll brood is 800 gram brood Q-ll boter is 250 gram boter Q-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet Q-ll, Q-12 vlees is 100 gram vlees Q-13, -15 melk is 10 liter melk Q-ll Diversen is 100 gr kaas of 125 gram korstloze kaak Q-12 Diversen is 50 gram cacao Q-13 Reserve is 800 gram brood Q-14 Reserve is 100 gr. rozijnen (voorinl.) Bonkaarten MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG. MH 712 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken (serie Q) Q-21 brood is 800 gram brood Q-21 boter is 250 gram boter Q-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet Q-21 melk is 5 liter melk Q-21 vlees is 300 gram vlees 22 vlees is 100 gram vlees Q-21 kaas is 200 gr kaas of 250 gram korstloze kaas Q-21 eieren is 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 24 Oct. 1947 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor meik, waarop eerst op Maandag 27 Oct. mag worden gekocht. De bonnen Q 14 Reserve voor rozijnen moeten uiterlijk op Zaterdag 8 Nov. a.s. bij een detaillist worden ingeleverd. MARKTEN VOOR OVERNEMING VAN SLACHTSCHAPEN VOOR EXPORT. In de week van 27 Oct. t.m. 1 Nov. zul len slachtschapen voor export worden overgenomen op de overnamemarkt te Groningen, Sneek, Leeuwarden, Leiden, R'dam, Utrecht, Alkmaar," Purmerend, Hoorn en Schagen. ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 25 Oct. op om 7,22; onder om 5,25. Maan: 29 Oct V.M., 5 Nov. L.K. Hoog water ter rede van Texel. 25 Oct. 6,31 en 7,03. 26 Oct. 7,29 en 7,52. 27 Oct. ":,12 en 8,31 28 Oct. 8,45 en 9,—. 29 Oct 9,16 en 9,32. 30 Oct. 9,47 en 10,04. 31 Oct. 10,20 en 10,38. DE WEDEROPBOUW VAN EIERLAND. i Bovenstaande foto is van de boerderij „Rotterdam" van de Gebroeders Slot. We schreven in een vorig artikel over de bunkers, die uit het Texelse landschap verdwijnen. Ja, lezer, dit is inderdaad het geval, doch deze landschap-ontsierende obstakels zijn nog niet allen opgeruimd of onzichtbaar gemaakt. Bij een tocht langs Texel's kustgebied, hebben we dit kunnen zien. Wie bij paal 12 aan het strand komt, ziet aan de duin rand enige afzichtelijke grau w-grijze bun kers, verbonden met een lange muur. De Duitser had de stroming en afbrokkeling der duinen op deze plaats, die bijna ver ontrustend genoemd kan worden, onder schat. Hij liet een muur bouwen om de bunkers aan het gestelde doel te doen be antwoorden doch heeft andermaal de gevaarlijke stromingen onderschat. De stroom schuurt langs de bodem en onder mijnt de muren van de versterkingen, die men eenmaal trots als „West wal" beti telde. Op het strand, doch nog wel te zien, zagen wij nog een overgebleven gra naat, welke inmiddels wel door de mari ne tot ontploffing zal zijn gebracht. In de Dennen. In de Dennen bij Gerritsland waren de arbeiders nog druk bezig om de bunkers onzichtbaar te maken. Er is nog veel voor hen te doen op ons eiland, al heeft men daar zo oppervlakkig maar weinig erg in. Het puin, dat van de bunkers afkomt, ]igt thans in massa's Jangs Texel's wegen en het deed ons goed, toen wij langs de Dennen arbeiders in opdracht van Staats bosbeheer bezig zagen met het beharden van de wegen. Bij paal 17. Bij paal 17 is nog een heel bunker dorp te zien met onderaardse gangen Wat een materiaal is er aan al deze din gen verknoeid en hoevelen van onze ei- gen mensen zullen hieraan hun medewer- UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN. vOp onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein digt op het cijfer 1 en nog in het bezit zijn van inlegvel 612, alsmede aan kinde ren geboren in de maanden Oct. en Nov. van de jaren 1932 t.m 1945, en aan kin deren geboren in de maanden Dec. 1946 en Jan. 1947, nog in het bezit van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden meegenomen. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van het gezin, en titelstrook van levensmiddelenkaart 711 (losse bon nen mogen niet worden aangenomen). Men wordt verzocht toe te zien, dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD zegel, daar anders geen kaar ten mogen worden afgegeven. Men wordt verzocht op de voor ieder aangegeven lijd te komen; zelfverzorgers moeten be slist komen op de voor hen aangegeven tijd, daai deze anders niet geholpen kun nen worden Tc Den Burg op het Distributiekantoor Op Maandag 27 October 1947 9-10 alleen zelfverz. wijk B letters A Boo. 10-11 alleen zelfverz. wijk B letters BouHee. 11-12 alleen zelfverz. wijk B letters HinI. 1,30-2,30 alleen zefverz. wijk B letters JKoog. 2,30-3 30 alleen zelfverz. wijk B letters KoornRoe. 3,30- 4 30 alleen zelfveiz. wijk B letters Scha Vee. Op Dinsdag 28 October 1947 9-10 alleen zelfverz. wijk B letters VelVos. 10-11 alleen zelfverz. wijk B letters WZ. 11-12 alleen zelfverz. Den Burg letters AC. 1,30-2,30 alleen zelfv. Den Burg letters DG. 2,30-3,30 alleen zelfverz. Den Burg letters HKei 3,30- 4.30 alleen zelfverz. Den Burg letters KieR Op Woensdag 29 October 1947 9-10 alleen zelfverz. Den Burg letters SWitte. 10-11 alleen zelfverz. Den Burg letters WijnZ. 11-12 geen zelfverz. Gra- venstr., Westerweg. 1,30-2,30 geen zelfv. Stenenplaats, Vismarkt, Kantoorstraat. 2,30-3,30 geen zelfv. Achterom, Schoon- oordweg, Molendwarsstraat. 3,30-4,30 Haffelerweg, Hollewalsweg. (Publ. no. 176). OPBRENGST SANATORIA COLLECTEN. De opbrengst van de twee Sanatoria- collecten bedroeg f 462,29 en wel als volgt Den Burg f 150,39; Oosterend f47,67; De Cocksdorp f 44,58; D$ Koog f 40,58; Oudeschild f40,53; Eierland f33,07; De Waal f 30,38; Den Hoorn f 20,Collecte op de boot f 55,09. Het comité dankt allen hartelijk, die tot het welslagen van de collecten hebben bijgedragen. king hebben verleend? Materiaal, waar we nu zo dringend om verlegen zitten bij de bouw van onze woningen, wat zou er allemaal wel van gemaakt kunnen wor den. Men moet het gezien hebben om het zich te kunnen realiseren. In Eierland. In Eierland zijn ook al vele bunkers met de grond gelijk gemaakt. Hier is het Landbouwherstel, welke zich beijvert om het land weer bouwrijp te maken. Het duinzand wordt er afgehaald en teelt- aarde er overheen gespreid, opdat de boer zijn land weer in cultuur kan brengen Dat hier eens een vliegveld was (niet te verwarren met „Vlijt"), is nauwelijks meer te zien. Zoals men misschien nog weet, is dit vliegveld nimmer in gebruik geweest. Hier en daar is nog het overblijfsel te zien van een of ander munitiegebouwtje en niet te vergelen de ruïnes van de in brand gestoken of geschoten boerderijen van de Russenoorlog. Gelukkig zien wij allerwegen de nieuwbouw oprijzen van de verwoeste boerderijen en we kunnen constateren, dat er hier hard gewerkt wordt. De foto's hiervan in de krant la ten aan duidelijkheid niets te wensen over. Men zou het zeker nog wel wat vlugger willen zien. doch vergeet niet lezer, dat er een 50-tal boerderijen op nieuw gebouwd moeten worden. Bij de Noordbatterij. Bij de Noordbatterij valt er eveneens nog veel op le ruimen. Het zal niet een voudig zijn deze gevaarten te slopen en watten voornaam ding is, hoeveel zal het moeten kosten en heeft onze regering dit er voor over? Ongetwijfeld wel, maar er is zoveel te doen voor Vadertje Staat. Dit alles kunnen we de laatste over blijfselen noemen van de oorlog, inder daad, doch er zal nog veel moeten gebeu ren eer al deze landschap-ontsierende ob- stakels voorgoed verdwenen zijn.Z De directeur v.h. Bijk. v.h. G.A.B. Alk maar, vestigt de aandacht v. metselaars en losse arbeiders in de leeftijd van 18 tot plm. 35 jaar, die geschoold of herschoold wensen te worden, op de mogelijkheid voor hen tot het volgen van een spoed cursus voor metselaars, welke nog deze winter te Den Helder zal worden gehou den. Het gem. bestuur van Den Helder heeft nl. in samenwerking met de afd. Vakontwikkeling van het Rijksarbeids bureau, besloten tot de oprichting op kor te termijn van een dergelijke cursus. De Rijks Centrale werkplaats zal komen te staan aan de Kanaalweg, tegenover het Raadhuis, alwaar een 100-tal ongeschool de arbeiders een viermaandelijkse oplei ding zal worden gegeven. De methode, waarmede men in zo korte tijd bruikbare metselaars weet op te leiden, is gebaseerd cp zeer nauwkeurige studies van de» ver schillende onderdelen, waaruit het met selaarsvak bestaat. Practijk en psycho techniek gingen bij het opstellen van deze methode hand aan hand. De eventuele liefhebbers zullen zich dan ook dienen le onderwerpen aan een psychotechnisch onderzoek, hetwelk te Den Helder zal worden gehouden. De resultaten in ande re plaatsen bewijzen, dat arbeiders, die en dergelijke cursus hebben gevolgd, in de bouw zeer bruikbare krachten zijn. Zeer zeker zullen c-r liefhebbers zijn, die zich afvragen: „Waarvan moet ik die vier maanden leven?", doch de deelnemers aan de cursus zullen een zeer behoorlij ke loondervingsvergoeding ontvangen. Een inwonende jongeman van 18 jaar bv. krijgt per week f 12,is hij 21 j£0r, dan ontvangt hij f 18,50 en is hij 22 jaar, dan ontvangt hij £21,Voor gehuwden en kostwinners liggen deze bedragen uiter aard hoger. Zij ontvangen (leeftijd 22 jr. en ouder) een bedrag van f 28,plus de kindertoelage, welk bedrag eventueeLkan worden aangevuld tot het bedrag van de overbruggingstoelage, f 30,60. Een pers- tatietoelagc van f 2,50 per week ontvan gen bovendien degenen, die daarvoor krachtens hun aahleg en ijver in aanmer king komen. Voor deelnemers van Texel geldt bo vendien nog, dat de reiskosten zullen worden vergoed (uitgezonderd die voor de psychotechnische keuring). De cursus vangt aan om 9 uur, zodat met de boot van 7 u. 45 m. van Texel kan worden vertrokken. Eventuele gegadigden gelieve zich ten spoedigste op le geven bij zijn Bureau, Weverstraat 13, Den Burg. Alweer een nieuwe autobus De tweede van de vier. Het reizen met de bussen wordt Gewoonweg een plezier. Wat is het nog maar kort geleên, Dat wij a la sardien, Hall hingen in de „bellenkar" Waarin je niets kon zien. En nu rijdt er een luxe bus Voor een-en-dertig man, Die, daar de bomen zijn gerooid, Ook door Oost'rend heen kan. Dit is alweer een stap vooruit, Naar 't algeheel herstel. Al gaat het nog piano aan, Toch komen we er wel. Wanneer de weg naar Oosterend, Nu ook wordt opgeknapt, Zodat men niet meer van de één' In d' and're valkuil klapt, Dan zal het reizen helemaal Eén groot genoegen zijn, Of het dan gaat per bus of kar, Of op een roestig zwijn. Wij wensen T.E.S.O. veel geluk Met bus nummero elf, Dat heel Oost'rend ei blij mee is, Dat spreekt nogal vanzelf. HU1B DE RIJMELAAR. iNadruk zonder toestemming verboden) Het adres van onze vriend Huib is thans Kinheimstr. 26, Alkmaar Degene, die een tip heeft voor een of ander vers, kan zich dus tot dit adres wenden Redactie Zoals we hebben kunnen lezen, is er van gemeentewege 'n oproep in ons blad geplaatst voor samenwonen. Degene, die meent, dat hij of zij gelegenheid heeft om een of meer personen bij zich te laten in wonen, kan dit vóór 1 Dec. a.s. nog vrij willig doen en heeft hierbij zelf nog de keuze een bepaald gezin of persoon bij zich te laten inwonen. We ontveinzen niet, dat het hier geen eenvoudige zaak is. Wie is er nu gesteld op inwoning? Eerlijk gezegd geen mens, en toch zal er iets moeten gebeuren voor al degenen, die reeds dagen en maanden op een goede woongelegenheid wachten. Laat een ieder dit eens onpartijdig be kijken en nagaan of hij of zij voor sa menwonen in aanmerking komt. Nog be ter lijkt het ons, als een onpartijdig per soon, niet Texelaar, dit nagaat en de wo ningen stuk voor stuk nagaat. Als we goed ingelicht zijn, ligt het in de bedoe ling van het gem. bestuur dit, zo te doen. Dit zou een wijs besluit zijn. Zowel in als buiten Den Burg. zijn er gevallen, waarbij men van een noodtoe stand kan spreken, woningen waarbij de gezondheid van kinderen zelfs mee ge moeid is en dan niet te vergeten de vele jonge paartjes, die willen trouwen Te zijner tijd hopen wij bekend te maken, hoeveel het aantal woningzoekenden op Texel precies is. Naar onze schatting is er zeker behoëfte aan 200 a 300 goede wo ningen. Vandaag de dag wonen er op ons eiland nog een 10-tal gezinnen in bun kers en hoe goed deze mensen zich menen te kunnen redden, ideaal is deze toestand toch niet. Verre van dat. Verder wonen er een 3-tal gezinnen in woonwagens, wat ook niet alles is. De woningbouw. De woningbouw is gelukkig weer ter hand genomen cn eerstdaags zullen de eerste nieuwe woningen aan de Suiker- weg gereed komen, zodat er althans een begin is. De bouw te Oudeschild, Schoon oord- en Westerweg schiet gelukkig ook op. Men hoopt voor de winter de zaak onder de kap te hebben. Dit is alles wel mooi, maar het woningbouwprcbleem is er nog lang niet mee opgelost, zodat het idee van samenwonen er bij te pas zal moeten komen om wat verruiming te krijgen Dit is trouwens een maatregel, welke door de regering wettelijk is vast gelegd. In iedere gemeente heeft men dit vraagstuk op te lossen. Nu heeft zich op ons eiland het geval voorgedaan, dat iemand een woning be trokken heeft zonder voorkennis van de woningcommissie. Begrijpelijkerwijze is de bevolking hierover ontstemd en vraag' men zich af, of er nog recht is, te meer daar de betrokkene heel goed bij zijn ou ders of de ouders van zijn vrouw zou kunnen inwonen. Naar wij vernemen, laat de woning- commissie het er niet bij zitten, zodat wel te verwachten is, dat tegen de betrokke ne wettelijk maatregelen zullen worden genomen. De taak van de woningcommissie is lang niet gemakkelijk, misschien is er wel enige reden tot critiek. Bedenkt ech ter, dat het een „hondenbaantje" is, zoals de volksmond zegt. We geloven wel, dat nu het woning vraagstuk wettelijk geregeld wordt, er in deze naar eer en geweten zal worden gehandeld, zonder onderscheid des -per- soons, teneinde een dusdanige oplossing te krijgen, dat de ergste nood gelenigd wordt. Z. HOE IS DE STAND MIEKE? Verkoop van kerstpakketten Ni win. Op de buitendorpen worden de restan ten nog „bewerkt"; spoedig zal de ver koop moeten worden gesloten aangezien het lijd wordt de laatste pakketten te verschepen. De uitslagen zijn tot heden als volgt. Den Hoorn 121 pakketten of 70 ct. p. in woner; Oudeschild 77, of 42 ct.; De Cocks* dorp 25, of 35 ct.; Oosterend 85 of 29 ct.; De Waal 20, of 21 ct.; De Koog 28 of 18 ct.; Den Burg 107 of 15 ct.; Eierland 11 of 5 cent. UITGAVE v.h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Bockhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. POLITIEVERORDENING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat de door de Raad op 3 October 1947 vastgestelde verordening tot wijziging der Algemene Politieverordening voor de ge meente Texel, vastgesteld 20 April 1929, ter gemeentesecretarie, gedurende drie maanden, te rekenen vanaf heden, ter lezing voor een ieder is nedergelegd. De verordening, welke in werking treedt op 28 October a.s. is in druk alge meen verkrijgbaar gesteld tegen betaling der kosten zijnde f 0,30 per exemplaar. Texel, 25 October 1947 Burgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat hij als regel voor het publiek ie spreken is op Maandagen en Zaterda gen van 10,30 tot 12 uur. Texel, 22 October 1947. De Burgemeester voornoemd, Mr G. D. REHORST. ZENUWTABLETTEN kalmeeren zenuwen OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 35. Er wordt gewonnen door: wit 4439, zwart 33x35, wit 43—38, zwart 42x33, wit 34—29, zwart 23x34, wit 24—19 en op zwart 13x24 volgt wit 20x40, zwart 35x44 wit 50x8. FILMNIEUWS. KARAVAAN. Dit is een film, waarin de strijd om 'n vrouw op leven en dood wordt mtgevoch ten door twee rivalen, die elkaar van kindsbeen haten. Het is een achtervol ging langs de afgronden van het Spaanse hooggebergte, kortom een film vol avon tuur, sensatie en romantiek. Richard Darrall, zoon van een arme dorpsdokter, groeit op met Onana, de dochter van een grondbezitter en Francis, de zoon van een rijk man. De beide jongens bevechten elkaar de vriendschap van Oriana. Oria na gaat naar Spanje en als zij volwassen terugkeert, is Richard een knappe jonge man met schrijversambities. Ze belooft hem te trouwen en Richard vertrekt naar Londen om fortuin te maken. Terwijl hij weg is, sterft Oriana's vader en laat haar zonder geld achter. Francis, die intussen een titel* geërfd heeft, vraagt haar ten huwelijk, maar ze weigert. Richard redt in Londen een rijke Spaanse juwelenhandelaar van een over val, die als beloning Richard's boek wil uitgeven en hem de opdracht geeft een kostbaar collier naar Spanje te brengen. Oriana geeft hem bij het afscheid een medaillon, dat hij belooft zijn hele leven te dragen. Francis, jaloers op Richard's succes, stuurt een handlanger met de op dracht hem te doden. Het slot is een laatste gevecht tussen de twee rivalen en eindigt er mee, dat Francis z'n dood vindt en Oriana en Ri chard achterlaat om samen een nieuw le ven te beginnen. GREPEN UIT HET RADIOPROGBAM Heden, Zaterdag: n,30 Orkest Billv Cotton (I) 8,18 Ensemble j.Vincentino" (I) 9,15 Rich. Strauss en Sibelius (I) 10,15 Slavisch programma (II) 12,Orkest Malando (1) 14,15 Harmonie-orkesten (I) 17,15 Philh. orkest met cello (I) 19,15 Orkest Geralao (Eng 261 m.) 19,30 Orkest Robert Gaden (Brussel 231 meter) 20,15 o.a Peter Pech, Tini Visser (I) 20,15 Symph., Sibelius (Eng. 261 m.) 22,15 Ork Maurice Winninck (Eng. 261 meter) 23,15 o a. Beethovens 5e pianoc. (II) KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag 26 Oct. Feest van Christus Ko ningschap. H.H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 u.; in O'end alleen om 10 u Biechtgel. in Den Burg en Den Hoorn 7-7,30; in O'end 9,30—10 uur. Om 3 u. Koningswake v d jeugd 12-17 j. Om 7 u. lof met akte van Toewijding en Te Deum. In de week: H.H. Missen om 7 en 8 u., behalve Woensdag en Donderdag (dan alleen om 8 u.). Communie-uitreiken Dinsdag en Vrijdag ook om 6,30 u. Alle avonden lof met Oct -gebeden om 7,30 u. Maandag ook een H. Mis om 9 u. Woens dag om 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Don derdag om 9 u. gez. H. Mis. Geen H. Mis in O'end Vrijdag 6-8 biechtgel. Zaterdag: Allerheiligen. Verplichte Zondagviering. H H. Missen 'n Den Burg en O'end om 7,30 en 10 u in Den Hoorn alleen om 10 uur. Van 4-8 biechtgel.. Om 7 uur lof (als op Zondag).

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1