affè Distributienieuws 11 IJZERSTERK OENSDAG 29 OCTOBER 1947. Cle JAARGANG. No. 6163 get< kXELSCHE courant de UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCIIOENENBONNEN. Op onderstaande data worden bovenge- lemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein- gt op het cijfer 1 en nog in het bezit jn van inlegvel 612, alsmede aan kinde geboren in de maanden Oct. en Nov h in de jaren 1932 t.m. 1945, en aan kin- ren geboren in de maanden Dec. 1946 Jan. 1947, nog in het bezit van inleg- ilbon 604, ontvangen een schoenenbon. nor deze personen moet het inlegvel orden meegenomen. Medegebracht moeten worden alle amkaarten van het gezin, en titelstrook levensmiddelenkaart 711 (losse bon en mogen niet worden aangenomen). Men wordt verzocht toe te zien, dat le stamkaarten voorzien zijn van een ■oen TD zegel, daar anders geen kaar- v< n mogen worden afgegeven. Men wordt irzocht op de voor ieder aangegeven jd te komen; zelf verzorgers moeten be- ïst komen op de voor hen aangegeven jd, daar deze anders niet geholpen kun- en worden Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Donderdag 30 October 1947 1-10 geen zelfverz. Gasthuisstraat. 10- geen zelfverz. Nieuwstr. 11-12 geen ;lfverz. Hallerweg, Zwaanstr 1,30-2,30 een zelfverz. Parkstr. 2,30-3,30 geen ilfverz. Warmoesstr. 140. 3,30-4,30 Jarmoesstr. 41 en hoger. Op Vrijdag 31 October 1947 9-10 geen zelfverz. Waalderstr. 10-11 ien zelfverz. Weststr., Witte Kruisweg 1-12 geen zelfverz. Hogerstr. 1,30-2,30 iogerstr. 120 2,30-3,30 Kogerstr. 21— 3,30-4.30 Kogerstr. 41 en hoger. (Publ. no. 177). 9- INRICHTINGEN -elke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge- )gi ïeente Texel brengen ter openbare ken- is dat het verzoek van de Fa. A. Lan- ïsleveld Pzn., Warmoesstraat 10, te Den lurg, Texel, om aan de Wilhelminalaan, 'rceel nr. 14, kadastraal bekend in sec- e D, no. 3582 een inrichting tot het dro- en van granen en zaden, waarbij ge- [^iruik wordt gemaakt van 2 electromoto- ler. te mogen oprichten, door hen is inge- C1lilligd. 1 De aandacht wordt er op gevestigd, da( 'ololgens de bestaande jurisprudentie even- ui ueel niet tot beroep van de beschikking ii >evoegd zijn zij, die indertijd niet voor et gemeentebestuur zijn verschenen om co iunne bezwaren mondeling toe te lichten ndj Texel, 23 October 1947. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester REHORST. De Secretaris. P BEEMSTERBOER ZITTING BEAMBTE HUISVESTING. De beambte, belast met de^behandeling ran de aangelegenheden betreffende de huisvesting, zal voor het publiek te spre ien zijn iedere Maandag- en Woensdag morgen van 912 uur en iedere Zater- lagmorgen van 911 uur. Texel. 27 October 1947. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester van Texel Mr, G. D. Rehorst De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Van dc zijde van het gem. bestuur deelt 52 nen ons mede, dat de Burgemeester a.s. Saterdag verhinderd is, zijn gewone ipreekuur te houden. MARKTBERICHT rflnedegedeeld door de Coöp. Veeafzetver. 21 October 1947. Varkens: De prijsverhoging vopr de var- cens wordt per 1 Nov. verwaclit. De sla- jerscombinaties, welke geen hogere prij- ien willen geven dan f 1.91, komen zonder arkens te zitten. Enkele combinaties ge- v i-en wel een hogere prijs en gaan tot f 2 >er kg Biggenhandel slecht. Bonnen: Door het bekend maken v.d. V ianslag van het per 1 Sept. 1947 afgelo- >en jaar, welke aanslag zeer zwaar is, in iet algemeen 130-140 kg. per koe, is er neer vraag naar bonnen. Ook zijn er be- angrijke dekkingsaankopen voor de aan- j, ilag 1947-1948. De inkoop heeft plaats te- jen 4 ct. per kg., de verkoop 4Va ct. per :g voor N- en Z.-Holland. Gebruiksvee. Vraag naar koeien met nelk. Voor export werden j.l. Zaterdag g veer 60 drachtige geregistreerde pinken j verladen voor Engeland; 5 Nov. gaat he1 volgende transport. Voor export vragen wij drachtige vaarzen, stamboek 3,7 pet. vet rpet minstens 2600 kg. melk. Ook stie- jj en van 10-13 maanden en van 14-18 naanden. Schapen: Stille handel. Voor export Wordt 3 ct. per kg. extra gegeven. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 20 t.m 25 Oct. 1947. 577 kg. bot; 3353 kg garnalen; 2 kg. ban; 415 kg. kabeljauw; 34 kg. makreel; kg. rog; 3545 kg. schar; 799 kg. schel vis; 16568 kg schol; 256 kg. paling; 321 'g poon; 1571 kg. tarbot; 5984 kg. tong; 5163 kg. wulken; 11952 kg. wijting; 1270 g. pufgarnalen 18 kg. zalm, 153 kg. krui mels; 292 kg. spiering; 14 kg. hake; 117 g. haai; 3 stuks kreeften. TEXELSE MARKT. DEN BURG, 27 Oct. 1947. Aangevoerd: 45 schapen f 5585. 20 lammeren f 28- 10 12 koeien f 225375. 9 graskalveren 150200. 2 paarden f 375475. 120 kip- d pen f 2,504,50. Voor de levering 6 n.- blveren. HET KORPS VAN DEN HOORN AAN DE KOP BIJ DE BRANDWEER- DEMONSTRATIE Hoe goed het is, dat brandweercorpsen oefenwedstrijden hóuden, kwam Zater dagmiddag weer duidelijk tot uiting, toen er op de Groeneplaats een vreedzame kamp plaats vond tussen de verschillende Texelse brandweercorpsen Het ging er hierbij met alleen om de oefening vlug uit te voeren, maar ook zonder fouten. Hierbij deed zich het merkwaardige ge val voor, dat de brandweermannen van de Groeneplaats, die reeds meermalen bewezen hebben, dat ze vlug kunnen uit rukken, het deze keer af moesten leggen tegen het korps van Den Hoorn. En dit lag hem in de toegekende strafpunten. Den Burg, Groeneplaats, maakte een tijd van 2 min, 49 sec. en 57 strafpunten en Den Hoorn 2 min. 51 sec. en 36 strafp. De Cocksdorp bezette een goede derde plaats, nl. 2 min. 56 sec. en 57 strafp. De oefening was als volgt: het uitleg gen en aankoppelen van 4 slangen over een sloot, waarover een brug geslagen moest worden. Hierna een sluitstuk aan brengen en van dit punt 2 slangen uit leggen. De denkbeeldige sloot was in het Park aangebracht, vanwaar ook de verde re handelingen plaats vonden. Vervolgens klommen de manschappen op een schutting van IV2 m. hoogte om hiervan af water te geven. Er werd nl. op een bord gesproten, op een afstand van 9 m. In dit bord zat een gat van 9 cm., waarachter een kop op een paal ge plaatst was, welke moest worden omge- spoten. Dat het de ene groep beter af ging dan de andere, bleek wel uit de gemaakte tijden en strafpunten. De jury bestond uit de heren P. Beem- sterboer, W H. Lap, J. v.d. Pijl, Remmers J. Veldstra, J. Tiessen en A. de Wilt. Voox het gem. bestuur was weth. Dr. v. Dom melen aanwezig. In Hotel „Texel" werd na afloop het resultaat van de wedstrijd bekend ge maakt door de Commandant, de heer Veldstra. Spr. dankte de jury voor de bereidwilligheid deze middag als zodanig te willen fungeren. Het ligt in de bedoe ling om het volgend jaar, maar dan in de zomer, nogmaals een dergelijke wedstrijd te houden, waarbij de commandant hoopte ook dan op hen le kunnen rekenen. Er is door de manschappen stuk voor stuk gevochten om de eer, de eerste te zijn. Ondanks de korte tijd van oefenen hebt ge er nog veel van terecht gebracht, aldus besloot spreker. Onder applaus deelde de heer Veldstra nog mede, dat Den Hoorn deze keer de leiding heeft. Als een aardige attentie bood spr. de commandant van Den Hoorn, dhr. Duinker en zijn medeleden 2 doosjes sigaren aan. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: lesp. gemaakte tijden (sec.), strafpunten tsec.), totaal (sec.) Den Burg, Groeneplaats: 2,49 sec., 57 strafp 3,46 sec. Den Burg, uitrukploeg: 3,55 sec., 36 strafp., 4,31 sec. Oosterend: 3,40 sec., 111 5,31 sec. Dg.Cocksdorp: 2,56 sec., 57 strafp., 3,53 seconden. Den Hoorn: 2,51 sec., 36 strafp., 3,27 seconden Hierna bleef men nog enige tijd ge zellig bijeen. Onze mening is, dat een oefenwedstrijd niet alleen nuttig is, maar ook bevorde- lijk voor een goede onderlinge verstand houding. Z. VERGADERING S.V. DE COCKSDORP. In Theehuis Hooijberg werd dezer da gen een ledenvergadering gehouden van de S.V. De Cocksdorp. Om half 9 opende de voorz. de vergadering met een wel komstwoord. De opkomst was niet zo als anders. Voor wijziging van de elftalcommissie werd A. Boon Jzn. voorgedragen. Voor deze ledenvergadering zijn vele bestuurs vergaderingen vooraf gegaan in verband met de vele werkzaamheden voor deelna me in de comp. Juist was er bericht bin nengekomen, dat de bond de SVC in prin cipe had toegelaten in het bondsverband te spelen. De secr. heeft ook reads ballenbonnen ontvangen en men Is reeds tot aanschaf fing van ballen overgegaan. Het verslag van de penn. was niet on gunstig en daarover kan de ver. tevreden zijn. De kwestie van het terrein is mee gevallen, ondanks de droogte. Verder is men tot aanschaffing van een clubvlag overgegaan, die bij ieder in de smaak viel. Ook kunnen er shirtinsignes besteld worden bij de heer Verseput. De bekers én medailles zijn weer gerepareerd na de geleden oorlogsschade, zodat die weer zo spoedig mogelijk hun plaats kunnen in nemen in de prijzenkast. Het materiaal van de gym. afd. bevindt zich in prima conditie. Verder werd gesproken over een adsp. elftal, teneinde dit ook in het veld te brengen. Er is sprake van een eilanden competitie. Na de pauze kwam nog aan de orde het organiseren van een revue voor de a.s. wintermaanden Hiervoor kon men zich als deelnemer reeds opgeven. GEZINSVERZORGSTER NED. HERV. DIACONIEëN. De Ned. Herv. Diaconieën op Texel zijn er in geslaagd weer een gezinsverzorgster te kunnen aanstellen. Deze is inmiddels met haar werk begonnen. DAMPROBLEEM No. 36. Zwart: 6 sch. op 8, 9 17, 20, 27 en 36. Wit: 6 sch. op 29, 30, 38, 41, 48 en 49. Een sierlijke afwikkeling. De oplossing verschijnt in een volgend nummer. DE N.I.W.I.N.-BAZAR UITSTEKEND GESLAAGD. De Niwin-bazar is achter de rug en we kunnen wel zeggen, dat een en ander uit stekend geslaagd is Meer dan 1200 per sonen hebben een bezoek gebracht aan deze fancy-fair. De eerste 2 dagen is er reeds meer dan f 1000 aan kas ontvangen de laatste dagen van de bazar zelfs meer dan f 1000. Het definitief resultaat hoper we t.z.t. nog mede te delen. Zaterdagavond gaf de klap op de vuur pijl en het rad van avontuur maakte goe de zaken. De artikelen, welke niet verkocht zijn werden alle via het rad van avontuur aan de man gebracht. Dat Niwin Texel een goede beurt maakt, kwam Vrijdagavond wel tot ui ting in het programma der Ned. strijd krachten, toen er bijzonderheden over de actie op ons eiland werden medegedeeld _In verband hiermede kunnen we nog be kend maken, dat er aanvankelijk 200 kerstpakketten gestuurd waren, doch dat er thans niet minder dan 500 geplaatst zijn, zodat Texel o.i. lang geen slecht fi guur slaat. In het lokaal is nog een gou den hangertje gevonden. Door mv, Vrijdag-Keijser, de presiden te van het plaatselijk Niwin-comité, werd de bazar gesloten met de volgende woor den: Dames en heren Aan alles komt een eind, dus ook aan deze bazar. Zonder overdrijving kan ik u zeggen: het is een enoim succes ge weest. 500 Kerstpakketten zijn geplaatst en de eerste 2 avonden brachten f 1000 op. Bij de voorbereiding heeft het be stuur vaak gesjdderd, maar het optimis me van dhr v.d Pijl en zijn daadwerke lijke steun hielpen ons door te zetten; en later was het de spontane hulp van u al len, die tot dit succes heeft geleid. Gaar ne zou ik iedere medewerker(ster) bij na me bedanken, maar de lijst is hiervoor te omvangrijk en ik zou niet graag iemand vergeten. Deze laatste week heeft vele ontroerende momenten opgeleverd, ik denk daarbij aan het uitladen van de kar ren, opgehaald met ons trouw fanfare corps. Deze bazar heeft wel bewezen,, hoe door eendrachtig samenwerken, zelfs 111 een tijd van geld- goederenschaarste, veel tot stand kan komen. Hopelijk klaren de tijdsomstandigheden zo op, dat dit het laatste Kerstpakketten jaar is; mocht dit r-iet het geval zijn, dan weten we nu, waar we de echte medewerking moeten zoeken Ik geloof wel, dat onze „mannen" overzee, (het woord „jongens" vinden ze maar een kleinering) tevreden kunnen zijn over het medeleven op Texel en dat de spreuk „Ons hart is bij hen", voor ons geen ijdele is. Met de wens, dat dit zo moge blijven, verklaar ik deze bazar be ëindigd Tot slot werd door allen het Wilhelmus gezongen. DR. GRAVENMEIJER SPRAK OVER „DE NIEUWE KOERS". Voor een groot aantal belangstellenden uit alle dorpen van Texel, sprak Zater dagavond in de Doopsgez. kerk te Den Burg de bekende Dr. Gravenmeijer een vooraanstaande persoonlijkheid i. d. Ned. Herv. Kerk, over „De Nieuwe Koers". De bijeenkomst werd geopend door Ds Hartdorff, die eerst liet zingen Gez. 132:1 en 2 en daarna het 4e hoofdstuk voorlas uit de brief van de Apostel Paulus aan die van.Eféze. De predikant deelde mede, dat de Ned. Herv. Kerk bezig is weer een Christus belijdende volkskerk te worden „De Nieuwe Koers". Dr. Gravenmeijer hield hierna een boeiende predikatie, tintelend van ge- loofsovergave, waarbij hij o.a. zeide, dat eerst de zweep van Hitier nodig was, om de Kerk wakker te schudden. De door braak v.d. kerkelijke organisatie in 1816 is na de bevrijding 'n feit geworden, waarbij spr. nog herinnerde aan de Internationale samenkomst in de Nieuwe Kerk te A'dam waar vele vooraanstaande figuren uit alle delen van de wereld van hun geloof ge tuigenis aflegden. In het gijzelaarskamp St. Michelsgesiel (in N.-Brabant). werd de eerste grondslag gelegd voor het inslaan van de „Nieuwe Koers" in de Ned. Herv. Kerk. Met, God als kompas en Jezus Christus als kapitein, willen wij het schip van ons geloof een Nieuwe Koers laten varen, al dus spr. Wij willen de wereld veroveren voor Jezus Christus en het is ons streven, dat rechts (orthodox) en links (vrijz.), el kaar bij het H. Avondmaal ontmoeten. Vele dingen van voor de oorlog. Vele dingen van voor de oorlog zijn weer teruggekomen, zoals, partijstrijd en verscheurdheid. Onze taak is echter, om in opdracht van de Kerk, het evangelie te verkondigen. Na het zingen van Gez. 112:1 en 2, werd er gelegenheid gegeven om vragen te stellen, waarvan velen gebruik maak ten. Het zou ons te ver voeren, deze alle te vermelden. Alleen willen we er dit van zeggen, dat de inhoud der vragen, zowel het wereldlijke als wel het kerke lijk leven raakte. Dr. Gravenmeijer zeide bij de beant woording o.a dat de Kerk al de dingen in de wereld moet zien in het grote licht van het evangelie. De Kerk moet een dui delijke taal spreken en komen tot een op nieuw belijden van het Christendom. Met het zingen van psalm 89:7 en een kort woord van Ds. Hartdorff, werd deze dienst besloten. Z. VOOR DE GEWONDE EN ZIEKE MILITAIREN IN INDIE. Bij de afd. v.d. Band Ned. Indië is vooi de gewonde en zieke militairen in Indië een bedrag van f4,50 binnengekomen. Meerdere giften worden gaarne in ont vangst genomen. SPORT OP TEXEL JVC-Berdos 1-2 (de ingebruikstelling van JVC's nieuwe tribune werd dus nief met een overwinning gevierd); St. George Sijbecarspel 1-1 (Sijb. ontging in de de laatste min. een verdiende overwin ning); West-friezenSchagen 1-3 (onder protest van W., wegens te vroeg eindigen); O'sluisW'waard 3-0 (W. thans hekke- sluiter); Schoorh-Texel 1-3 (alsof dit nog niet genoeg was maakten de A'damse dagbladen en sportperiodieken er 1-7 van) NHVB afd. 2 C: Tex. Boys-Rangers 3-1; Dirkshorn-Kaagv. 2-3 (o. pr. van Dirks- horn). Afd. 2 F Texel 2—HRC 5 3-0; W'vo- gels 2—RKAFC 2 2-1. Afd. 3 G: O'end-JVC 2 4-0; ZDH-Hel- der 4 6-2; BKC 3—Wiron 3-4. Afd. 4 I: C'oog 2-O'end 2 6-0; W'vogeis 3—Tex. Boys 2 4-1" S.V. TEXEL. De altijd lastige uitwedstrijd tegen Schoorl is tot een goed einde gebracht en leverde een volkomen verdiende over winning op. In technisch opzicht en ook wat positiespel" aangaat, waren wij de meerdere, het gevolg hiervan was dan ook, dat wij verreweg het grootste deei van de wedstrijd het initiatief in handen hadden. Alleen voor de rust wist S. en kele keren gevaarlijk te worden, mede door een paar misverstanden in onze verdediging en geholpen door de krach tige wind. Een hard schot tegen de lal had beter lot verdiend. Ook aan onze kant zat men intussen lang niet stil en menige, goede aanval werd door kanthalfs en binnenspelers opgezet. Het resultaat hiervan waren 2 uitstekende doelpunten van Dick, eerst schoot hij hard in de be nedenhoek en daarna knalde hij een voor zet van Hans in het net. Met een 2-0 voor sprong brak de rust aan. Na de thee werd Schoorl gedwongen zich bijna uitsluitend tot verdedigen tc bepalen en had Lolle, die er overigens yit- stekend'het oog op had, verder een rusti ge dag. De ^ele aanvallen van ons lever den ten slotte nog een doelpunt van Jan op, met de kansen werd overigens nogal royaal omgesprongen. Over de spelers kunnen we wel tevre den zijn, al valt er hier en daar nog wel wat te verbeteren. De verdediging en halflinie hebben zeer sterk gespeeld, ter wijl het weer meespelen van Gom het veldspel zeer ten goede kwam. Na lange tijd beschikken we nu weer over twee hardwerkende binnenspelers. Ook de ove rige spelers in de voorhoede hebben het behoorlijk gedaan, al zal het voor de elftalcommissie door een overvloed van candidaten, een heel probleem zijn om hier de juiste opstelling te vinden. Schagen heeft nu de leiding met 1 ver- liespunt, dan volgt Sijbecarspel. waarna dan 3 ploegen met 8 punten uit zes wed strijden. T's papieren rijzen weer en we hebben goede hoop spoedig tot de gega digden te gaan behoren. A.s. Zondag komi W waard, maar pas op, Texel, speel alsof het de beslissing geldt. Maakt u gereed. Het was een goede dag voor Texel want ook Texel 2 won met 3-0. Texel 2HRC 5 was een stevige wed strijd, waarbij het veldspel der gasten dikwijls beter was Zij begonnen met T's veste flink te bestoken, snel en doortas tend, behalve voor het doel, waar Kees en Joop prima werk deden, terwijl Ben eveneens eer. prima wedstrijd speelde. Langzamerhand komt T meer en meer los en blijkt dat haar aanvallen gevaar lijker zijn, vooral het flink doorzetten van de midvcor deed ons goed aan. Toch duur de het geruime tijd voor T. het net kon vinden, al dient opgemerkt, dat de T- r-buiten enige prachtige kansen door overschieten, miste. 10 min. voor de rust slaagfle Piet Eelman er in de bal var dichtbij de paal tussen keeper en back door in het doel te plaatsen. Binnen 2 min. heeft Piet Keijser succes als hij na stevig doorzetten xeen schot lost dat doel treft terwijl vlak voor de rust een bal in het H-doel gewerkt wordt. Na de rust speelt T. tegen wind en heeft het hard te verantwoorden, H. is meestal op de T-helft, waar men maar moeilijk het spel weet te verplaatsen, al hoewel de opstelling van onze midvooi en buitenspelers op doorbraak ingesteld waren. Enkele malen gelukte het en dan waren ze zeer gevaarlijk. Uit een snelle ren volgde een zeer hard schot van J. v.d Sterre, dat met moeite werd gered, nog enkele van deze aanvallen mislukten. In de Zaterdagmiddagcomp. speelde B tegen A en alhoewel B de eerste goede kansen om zeep hielp, zorgde A, dat beter en sneller speelde, dat ze een 2-0 voor sprong kreeg, die na de rust tot 4-0 werd vergroot. Zondag werd een nuttige oefenpartij gespeeld, waarbij wel kwam vast te staan dat we ook een prima elftal kunnen sa menstellen. Denkt er om: trainen en nog eens trai nen voor allemaal. ZONDAG A.S. TexelW'waard Scha genSchoorl Kaagv.Tex. Boys DTS 3—Texel 2 Geel Zwart 2ZDH WironOosterend Wiron 2Oosterend 2 SRC 4Tex. Boys 2 DTS A—Texel A TEX. BOYS. Boys 1 behaalde de afgelopen Zondag hun eerste overwinning en wel tegen de Rangers. Direct na de aftrap zijn de Boys in de aanval en als het spel een minuut aan de gang is, is het Hoekie die uit een schermutseling voor het doel der gasten de Boys de leiding weet te geven. Hier door aangemoedigd, nemen zij 't spel ge heel in handen. Kort na het le doelpunt wordt de keeper weer gepasseerd, maar. scheidsrechter Boekei kent dit doelpunt wegens buitenspel niet toe. Na 15 min. spelen komen de Rangers er beter in en ondernemen enige mooie aanvallen. Tij dens een van deze aanvallen schiet de midvoor hard en door de sterke wind ver andert de bal op het laatste moment van richting en de stand is gelijk. Spoedig hierna maakt een van onze backs hands. De penalty wordt slecht genomen en de bal gaat over het doel. Na de warme koffie krijgen de Boys de wind in de rug en ze zijn het meest in de aanval, maar de achterhoede van de gas ten staat als een rots in de branding en geeft de voorhoede der Boys geen gele genheid tot schieten. Als de r-buiten van Rangers 10 min. voor het einde de bal rakelings over het Boysdoel heen schiet, is dit het sein dat de Boys tot de aanval overgaan. Na goed samenspel en begrij pen van midvoor en 1-binnen, geeft laatst genoemde de bal prachtig door naar onze r-buiten en deze plaatst de bal onhoud baar in de hoek 2-1. Weer zijn het de Boys die in de aanval zijn en nogmaals is het Pietse, die met een vliegend schot de overigens goed spelende keeper het nakij ken geeft. Spoedig hierna volgt het eind signaal van deze zeer sportief gespeelde wedstrijd welke scheidsr. Boekei goed leidde. Het 2e elftal is naar W'vogeis 3 op be zoek geweest en heeft geen kans gezien deze wedstrijd te winnen In een forse wedstrijd verloren zij met 4-1. Dit is jammer, 2 kostbare punten zijn nu verlo ren, doch jullie hebben je best gedaan, maar dit W-elftal was sterker als gevaar lijk dus ging het niet. Maar daarom de moed niet laten zakken. De adsp. zijn na 4 weken rust Zondag a.s. eens 'n keertje vrij. We zullen trach ten nu eens een oefenwedstrijd voor jullie te krijgen. Dit is wel moeilijk, want Texel A en ZDH A zijn ook in de comp en die moeten :edere Zondag spelen. Daarom moeten jullie nog. maar even geduld heb ben, het bestuur doet zijn best om jullie zo spoedig mogelijk een wedstrijd te ge ven. Adsp B zijn naar ZDH op bezoek ge weest en kwamen met 8 man in het veld (waar waren de andere spelers?). Zodoen de verloren zij met 3-1. Een volgende keer zijn jullie er toch allemaal? H.S. SVC De Cocksdorp. Zondag is het le elftal n'aar De Koog geweest om daar een wedstrijd te spelen S, speelde met 3 invallers maar ondanks dit was het al duidelijkste zien, dat S. hier de beste was. Spoedig weet S. te doelpun ten en zo de stand op te voeren tot 4-0 met de rust. Na de rust was S. nog meer in de aanval, aangezien ze nu het terrein voordeel had. De stand werd gebracht tot 8-0. En nu Zondag a.s. de comp., dan be gint het pas. Met een goede wil is heel wat te bereiken. Zeker zullen we de zwakste niet zijn in de 3e klasse. Het pro gramma zal Zaterdag gepubliceerd wor den en is ook vanaf Woensdag bij de secr. te bekomen. S.V. Zwaluw. Het was Zondag een goede dag voor Z. D.H.. net begon Zaterdagmiddag met een overwinning van de adsp B op Boys adsp. B met 2-1. Om 1 uur opende adsp. A Zondag de comp. tegen Helder B. Voor de rust speelde Z tegen de straffe wind in, er werd keurig gecombineerd, maar de rust kwam met blanke stand. Na de rust was Z overwegend sterker, maar het zat niet mee, toen vlak voor het eind onze 1.- binnen de bal op z'n slof nam en dwars door het net verdween de bal, wat was-ie hard. Henk en wat een vreugde! Dus de eerste overwinning is binnen en nu door zetten, jongens. Dat waren 2 overwinnin gen van de adsp., dus was het le verplicht met een overwinning le sluiten Met een gewijzigde opstelling ging het voor de rust met de wind mee er van langs, zes voltreffers tegen Helder één. Na de rust met een 6-1 voorsprong, verdedigde- Z. zich als leeuwen, vlak voor het einde maakte Z er 6-2 van en de le overwinning is een feit geworden. O.V.V.-Nieuws. Het le won in een zeer kalm gespeelde wedstrijd van het met 8 man spelende J. V C 2 met 4-0. Rust 3-0. O. begon goed en had na enkete minuten al een 20 voorsprong, maai daarna was de gang er uit. Dit had toch wel anders gekund, he ren, waar was onze geestdrift gebleven? Volgende week moet er meer pit in zit ten, want dan spelen we tegen Wiron. Het 2e verloor met 6-0 in Callantsoog, een volgende keer niet zoveel goals in eigen doel maken, jongens, dat is de be doeling niet. Volgende week weer uit, nu met het le mee naar Wiron 2. W.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1