Feestavdhd Centrale Bond van Transport arbeiders, afdeling Oudeschifd De nieuwe Koers in de Ned. Herv. Kerk UOENSDAG 5 NOVEMBER 1947 Gle JAARGANG. No. 6165 TEXELSCHE COURANT OUDESCHILD. Het Eigen Gebouw was eheel gevuld, toen de heer Jac. Bruin, afwezigheid van de voorz., de aanwe- igen welkom heette. Wij hebben deze vond belegdom te trachten de on- en erkeérd georganiseerden in onze rijen te rengen, aldus spr. Wij hopen, dat we ierin door middel van het Gezelschap Iharles Terts en de spreker, bondsbe- luurder Krook. zullen slagen. Hierna was het woord aan hét gezel- chap Charles Terts, bestaande uit Ch. 'erts, Elly Rexon, Nol v. Dijk, Willy Rex n Jan Lemaire Sr. De aanwezigen zijn enige uren aange- laam bezig gehouden met zang, voor- rachten en conférence. Onbedaarlijk rerd er gelachen, toen enige mannen uit et publiek door Elly Rexon aan de tand rei den gevoeld. Jan-Lemaire v/as wel de- ene, die het meeste succes oogstte. Deze, oor vele Texelaars een oude bekende, £eft met zijn verhalen van de zee en an- ere geestige -sketches de aanwezigen oen genieten van zijn meesterlijke oordrachtkunst. Velen vonden het tenminste" jammer, at geen extra nr. werd gegeven. De spreker, dhr Krook, zeide dat deze vonden hoofdzakelijk uit prop. oogpunt rorden belegd. Hoewel het wakkere afd. !estuur er in geslaagd is.de afd. Texel op en behoorlijk peil te brengen, zijn er )ch nog altijd on- en verkeerd georgarn eerden en tot hen richten wij ons in het ijzonder. Als wij spreken over de Cen- rale Bond, kunnen wij ons niet losmaken ran de huidige toestand. Toen wij bevrijd verden, was hier een grote chaos en hei teenrijke Nederland een zeer arm land jeworden. Er stond 200,000 ha. land on- ler water, d.i 8,5 pet., er was een tekort an kunstmeststoffen. 30 pet. van de ma- hines was verloren, de havens waren ge- ilokkeerd, van de 48000 vrachtauto's wa ren er 7000 over, van de 3,5 millioen fiet - en alleen wat oud roest. 25000 van de 9000 spoorwegwagons verdwenen, 9/10 ran de bovengrondse leiding, 181 spoor- iruggen vernield, 40 pet. van de seinhui- en, 1000 rijnaken tot zinken gebracht en ele duizenden weggevoerd, telefoon, te- egraaf en waterleiding ontredderd, 80000 luizen totaal, 35000 huizen zwaar be- chadigd. kilometers kademuur opgebla- en. enz. Uit deze chaos moest de vakbeweging opnieuw opgebouwd worden en wanneer we dan zien, dat het NVV thans 317000 leden telt tegen 323000 in Mei '40, dan geeft dit reden tot verheugenis. Aan dit tekort is onze bond schuldig, daar wij 10000 leden minder tellen dan voor de oorlog. De transportarbeiders hebben nog geen voldoende bestaanszekerheid en het bedrijf werkt nog lang niet op volle toe ren. En er zijn vele ontevredenen, die niet met onze loonpolitiek mee kunnen gaan.- Het N.V.V. staat voor 100 pet. achter de loon- en prijspolitiek van de regering Helaas heeft men de lonen beter in de hand, dan de prijzen, maar toch is een andere houding onmogelijk. In Frankrijk heeft men de zaak vrijge laten. De lonen zijn met 342 pet geste gen, de prijzen met 759 pet., een pond biefstuk kost daar f 10,een liter melk f 0,40 en de kringloop, hoger lonen, ho gere prijzen, gaat door. Het eind is niet te overzien. In het buitenland heeft men vertrou wen in onze politiek, daarom hebben we bv. onze dollarlening vlotter gekregen. Er wordt veel gekankerd -op de Rijksbemid delaars, doch 75 a 80 pet van de lonen worden veilig gesteld door collectieve en bindend opgelegde arbeidscontracten. On willige werkgevers worden via Rijksbe middelaars spoedig tot rede gebracht. Ondanks een tekort van 1,5 milliard, is de noodwet voor ouden van dagen to.t stand gekomen. In het steenrijke Neder land voor de oorlog was na een strijd van 20 jaar, slechts f 3,uitkering. Een vrij behoorlijke overbruggingsre geling, die van Jan.Maart f52 millioen kostte, was voor de arbeiders een hele vooruitgang. Daarom steunen we de re- geringspolitiek. Helaas kunnen velen dat niet begrijpen, maar de toekomst zal ons stellig gelijk geven Sinds de oprichting van het NVV in 19Ó6 is er zeer veel ver beterd erj ontzaggelijk veel werk verzet. Vooral de jongeren hebben tot taak, dit werk voort te zetten. Geeft u daarom on verwijld op als lid. Strijdt mee voor een betere toekomst van ouderen en jongeren in het NVV en de Centrale Bond van Transportarbeiders in het bijzonder. Het was voor de afd. Texel een zeer goed geslaagde avond. AFD. TEXEL VAN DE VER. VOOR DIERENBESCHERMING BOEKTE 50 NIEUWE LEDEN. Dat Dierenbescherming geen sinecure s, zijn we Donderdagavond te weten [ekomen, toen dè afd. Texel van de Ned. ter. een propaganda-avond organiseerde, vaarbij, behalve een zeer vlot spieker, mkelc mooie films vertoond werden op lit terrein. Woensdagmiddag en 's avonds werden e Oosterend in het gebouw v. Chr. Be- angen bijeenkomsten gehouden, eerst foor de jeugd en later voor de ouderen. )e volgende dag gebeurde dit in Den iurg, in .Casino". In beide plaatsen was Ir vc -1 belangstelling, hetgeen voor de Ifd. 7*eker een grote voldoening geweest al „Zijn, ook omdat er zich plm. 50 nieu- feden hebben aangemeld, nl. 32 te terend en 20 te Den Burg. Hieronder /aren ook enkele kinderen, wat wel een lewijs is, dat de dierenbeschermiing voor- .1 aan de jeugd veel te zeggen geeft. In testerend was er zélfs een, die zich reeds ils lid opgaf, Voor de spreker nog een woord had gezegd. Opening. Bij de opening in Den Burg was ook lanwezig Burgemc* ster Rehorst en Op perwachtmeester Smit, die in het bijzon der werden verwelkomd. Medegedeeld •rd, dal de afd. 't vorig jaar is opge richt met 120 leden. Met de nieuwe toe getreden leden mee. telt de afd. Texel dus thans meer dan 170 ledèn. Deze avond droeg een bijzonder karakter, daar de burgemeester het erelidmaatschap der ver heeft aanvaard en als zodanig ge ïnstalleerd zou worden. Rede van de heer Nieuwenhuijaen. Afgewisseld met mooie films, werd loor de heer Nieuwenhuijsen een propa- gandarede gehouden, welke niet alleen gericht was tot de ouderen, maar ook tot e jeugd. Dhr. N is een zeer goéd spr. iemand die leeft voor de dierenbe- herming en bovendien deze taak ziet in het licht van het Evangelie. Dierenbe- tcherming'is niet een hond of kat ver wennen en ook geen vorm van darwinis- ne en pantheïsme. Er staat een nieuwe iierenwet op stapel, waarvan .spr. veel 'envacht. We moeten het dier zien ais 'n chepsel van God, tot de naaste behoort lok het dier. De mens mag zich voeden sn kleden -van het dier, maar het niet nishandelen. Met voorbeelden bracht spr. ele dierenmishandelingen naar voren, :rger dan men zo oppervlakkig denkt. Zo werd onlangs van een hond de tong uit- [esneden en op een eiland hier in de 'uurt werden meeuwen gevangen met ouwen en haken. In ons land zijn er ze- ter nog wel 80,000 kettinghonden. In irt 286 van de gem. wet staat, dat een Waakhond niet in z'n bewegingsvrijheid teperkt mag worden. Spr. prefereerde üervoor een lange looplijn. Dank zij de Irekhondenwet is dit aantal honden ver minderd van 36000 voor de oorlog tot nu 500. Er is een stroom van leed in deze ja-oorlogse tijd, waarvan de onschuldige 'teren de dupe worden. Op .Texel. Op Texel is er veel verbeterd, dank zij e Ver. v. Dierenbescherming en de me dewerking van de autoriteiten. Het trof spr. wel. dat de mensen hier zo goed zor gen voor hun huisdieren. Vele bijzonderheden deelde spr. nog mede, o.a. dat de ver. in 2 jaren tijd 23000 nieuwe leden heeft ingeschreven. Wij zijn geen proces-verbaal jagers, maar streven er naar de mensen op te voeden, aldus spr. De dierenbescherming is een belangrijke schakel in de vernieuwing van ons volk Op de film zagen wij vele dingen, ware dierenkwellingen, die zich nog op veemarkten voordoen, doch door controle van de inspecteurs der dierenbe scherming en de medewerking van de politie achterhaald worden. Spr. was zeer dankbaar en verheugd, dat burgemeester Rehorst het erelidmaat schap wilde aanvaarden, waarvoor hij de afd. Texel van harte feliciteerde. Met de woorden gesproken door Koningin Wil- helmina, die zich bijzonder interesseert voor de dierenbescherming en deze ook ziet als een vernieuwing van ons volk, eindigde spr. zijn met overtuiging uitge sproken rede. Burgemeester Rehorst werd hierop als erelid der afd. Texel geïnstalleerd, welke plechtigheid een spontaan applaus ont lokte. De burgemeester sprak hierna en kele woorden, waarbij hij verklaarde tot dusver nog maar weinig van de dieren bescherming te hebben afgeweten, doch dat hij het werk der ver met belang stelling zou volgen, en verder zegde hij alle medewerking toe om het goede werk van de dierenbescherming op Texel te steunen. Laat onze ogen opengaan om 't leed der dieren te sparen, aldus Z.E.A. Resumerende kunnen we wel zeggen, dat het voor de afd. Texel van de Ver. v. Dierenbescherming vruchtbare bijeen komsten zijn geweest, die zich in de ko mende tijd zeker zullen laten gelden, wat het terrein der dierenbescherming be treft. Z. DE STICHTING 1940—1945. Van de zijde van de Stichting 1940'45 schrijft men ons het volgende: Nu op 29 Sept. j.l. de wet Buitenge woon pensioen 1940-1945" in werking is getreden en bovendien op de Rijksbegro ting voor 1948 een post voor de uitvoe- ïing van deze wet is opgevoerd, blijkt het wenselijk om nadere mededelingen te doen omtrent de positie waarin de Stich ting 1940-1945 thans verkeert. Elijkens de begroting voor 1948 van het Min v. Binnenl. Zaken verwacht de re gering, dat in dat jaar een bedrag van zes millioen gulden nodig zal zijn voor de pensioenen van „deelnemers aan het ver zet alsmede van hun nagelaten betrekkin gen", op grond van de wet Buitengewoon pensioen 1940-'45, die in Aug. van dit jaar door de Staten-Generaal werd aan vaard en op 29 Sept. j.l. in werking trad. De slachtoffers van het verzet uit de jaren 1940-'45 ontvingen tot dusver hun uitkeringen van de Stichting 1940- 45, welke zijn werkzaamheden ten dele uit Rijksbijdragen en ten dele uit particulie re giften financiert. Voortzetting van de uitkeringen aan zieken en nabestaanden op dezelfde voet als dat momenteel door de Stichting 1940- '45 geschiedt, betekent een jaarlijkse uit gave van omstreeks f 8,300,000,Verge lijkt men daarmee de 6 millioen, die de overheid zich voorstelt in 1948 voor dit doel te besteden, dan valt te verwachten, dat de Stichting meer dan 2 millioen uit particuliere bijdragen zal moeten putten. Dit verschil lussen overheids- en Stich tingsbudget vindt hierin zijn oorsprong: direct na de bevrijding heeft de Stichting op zich genomen de gezinnen, die een man of vader in het verzet verloren, in staat te stellen zich te handhaven in le vensomstandigheden overeenkomstig hun sociale milieu Daarnaast komt de Stich ting 1940-1945 metterdaad op voor een passende vakopleiding der kinderen. En inderdaad wil ook de pensioenwet deze handhaving van de gezinnen in hun vroegere omstandigheden nastreven. Dat betekent, dat niet aan alle weduwen van verzetsmannen een evengroot pensioen wordt toegekend, ook niet een gelijk pen sioen aan weduwen uit hetzelfde milieu, maar dat het pensioen naar behoefte ge regeld wordt. In principe is dit een rege ling die overeenkomst met wat de Stich- ling tot dusver reeds deed. Indien nu ook de pensioensbijdrage, die de wet voor de uitvoering van dit begin sel beschikbaar stelt, in overeenstemming waren met datgene wat de Stichting tofc dusverre deed. dan zou de pensioenwet in dit opzicht de financiële last geheel van de schouders van de Stichting nemen. Helaas echter is dit niet het geval, zo dat voorzien moet worden, dat de Stich ting in de toekomst twee lasten te dragen krijgt: eerl toeslag op de pensioenen èn voorzieningen voor studie, vakopleiding enz. van d£ jeugd. Vandaar het verschil tussen Rijks- en Stichlingsbudget. De keus voor de stich ting is: verlaging van uitkeringen of verhoging van vaste inkomsten. Het eer ste wenst zij niet. dus zal zij alle krach ten in het werk stellen om het laatste te bereiken. Een taak uiteraard, die al leen door„ een nationale inspanning ver vuld kan worden; d.w.z. door particulie re bijdragen, collecten, p.d. OUDERAVOND SCHOOL VOOR CHR. VOLKSONDERWIJS. DEN BURG. Donderdag 30 Oct. werd in Eben Haëzer de ouderavond van bo vengenoemde school gehouden. De voorz., Ds. van Reijendam, opent de avo»d met een woord van welkom en het lezen van Matth. 5:1-16. Naar aanleiding van dit Schriftgedeelte houdt voorz. een korte in leiding. Deze ouderavond valt vlak voor de Hervormingsdag. En deze dag herin nert er ons ieder jaar weer aan, dat wij, Protestanten zijn. Het wezenlijke ver schil tussen ons en de R.K. is, dat- de Bij bel bij ons het middelpunt is Dat geldt voor het gezin, de Kerk en de school. Het is niet genoeg wanneer wii een school met de Bijbel hebben. De Bijbel moet in ons leven een werkelijkheid zijn, waar we niet buiten kunnen. Wij mogen geloven, dat wij om tot Je zus Christus te komen geen tussenper- soön nodig hebben. Ook de Chr. School mag dat nooit worden. Wij mogen recht streeks leven uit het Woord van onze Heer. Wat is daarvan te zien in ons leven? Jezus Christus zegt: Laat uw licht alzo schijnen voor de mensen, dat zij uw goe de werken mogen zien en uw Vader, die in de hemelen is verheerlijken Dus toch weer goede werken? Luther was zeer huiverig voor de goede werken, zo zelfs, dat hij de brief yan Jacobus, die op wekt tot goede werken eens genoemd heeft „een strooien brief", die geen en kele waarde had. De goede werken, die Jezus Christus echter in dit Bijbelge deelte noemt, hebben mets te maken met het systeem der goede werken, zoals de R.K. Kerk dat heeft opgebouwd. In het Evangelie zijn het „vruchten der dank baarheid", die geen voorwaarde zijn voor onze zaligheid. En waarom dan toch goe de werken? Jezus Christus geeft het ant woord: Opdat door onze goede werken onze naaste gedrongen wordt den Vader iij de hemel te verheerlijken. Wat een grote verantwoordelijkheid! Tegenover deze roeping worden wij klein. Geve God ons de kracht om voor onze omgeving, Ook voor onze kinderen, levende brieven van Christus te zijn. De notulen werden hierna gelezen en goedgekeurd. In de rondvraag deed het hoofd der school enkele mededelingen over de gehouden schoolreisjes. Hieruit blijkt, dat al deze uitstapjes zee£ goed geslaagd zijn met een minimum van kos ten. Verder dringt spr. er op aan, school verzuim tijdig aan te vragen en daarvan niet achteraf mededeling te doen. Na een korte pauze werd het woord gegeven aan de heer Rosenboom, oud- onderwijzer aan de Doofstommenschool 1e Voorburg „Effatha Dit praatje gaf aan de hand van lichtbeelden een duide lijk inzicht in de geweldige moeilijkhe den die het onderwijs aan doofstommen biedt. We mochten evenwel ook horen, dat dit werk rijk gezegend wordt en hoe ze ook in aanraking worden gebracht met het Evangelie van Jezus Christus. Spr. wekte dan ook op dit werk te steunen. Wat zijn we als ouders rijk wanneer onze kin- dere oren hebben om te horen, wat hen van Jezus Christus verteld wordt en zij een mond hebben om Zijn lof te zingen. Na de inleiding van dhr. Rosenboom gaven de meeste aanwezigen zich op als begunstiger van „Effatha". Ds. van Reijendam sloot hierop deze ouderavond met een kort woord en dank gebed. In de school was gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen en met de leerkrachten te spreken over de voi- deringen der leerlingen. C.v.G. In aansluiting op ons verslag van de samenkomst in de Ned. Herv. kerk, ver zocht men ons nog opname van het vol gende. Hoewel het de gewoonte niet is, om van een door ons zelf gegeven ver slag nog een nabeschouwing cp te nemen, hebben wij gemeend, onderstaande «als nog te moeten plaatsen, gezien de be langrijkheid welke hier voor de Ned. Herv Kerk aan gelegen is en er ook op Texel veel belangstelling voor bestaat. Redactie „Texelse Crt." Hoewel ik uit het geheugen een en an der neerschrijf, meen ik dat Dr. Grave- meijer begon met een kort overzicht van de geschiedenis der Ncd. Herv. Kerk van af 1618, de Dordse Synode; de in 1816 door de Koning ingestelde overkoepelen de Kerkelijke Organisatie; de diverse af scheidingen en ten slotte de in 1945 te Amsterdam gehouden vergadering der Synode der Ned. Herv. Kerk, waarbij di verse vertegenwoordigers van allerlei kerken van binnen- en buitenland uit genodigd waren en gelegenheid kregen, hun geloof te belijden. Het kernpunt in deze was, dat de Sy node van de Kerkorganisatie 1816, on danks dat zij op het gestoelte der ere zat, zichzelf met algemene stemmen heeft opgeheven en deze opheffing door de Prov Kerkbesturen werd bekrachtigd opdat een via de Kerkelijke organen van onder af, d.w.z. via de leden van de Kerk gekozen Synode in Oct. 1945 in Amster dam bijeen kon komen. Een Synode, die in gehoorzaamheid aan de H. Schrift en staande op de bodem der belijdenisge schriften een Christus belijdende volks kerk wil worden. Dr. Gravemeijer gebruikte het mooie beeld van het schip, dat rustig aan de ka de lag gemeerd. Het lag er rustig en vei lig. er gebeurde niets. Dat was de Herv. Kerk van voorheen. De nieuwe Synode wil echter niet stil liggen, maar varen, op gevaar af in de storm verzeild te ra ken. De bekende groepen, rechte en links, of orthodox on vrijzinnig geven soms wel deining rondom de Synode. U't hetgeen Dr. Gravemeijer hierover zei, kunnen we dit samenvatten' De strenge orthodoxie met zijn goedbedoelde zgn. „oude koers" diene te bedenken, dat er veel mense lijks in zijn koers kan zijn, dat niets met geloof of Evangelie te maken heeft. De zgn. ruimte van de vrijzinnigen kan van die aard zijn, dat het ruimte is zonder ondergrond. Beiden menen de juiste koers te hebben en voelen ze zich thuis en gemakkelijk in hun eigen comparti ment; er. toch zittende verkeerd Het is met hen al» met de reiziger, die 20 uur sporen moest en het zien erg ge makkelijk had gemaakt, doch toen hij bijna op het eindpunt was gekomen hij moest naar Frankrijk en was in Duitsland door de conducteur er op merkzaam werd gemaakt, dat hij, -on danks zijn gemakkelijk zitje, „verkeerd" zat.- Het is ook geen juiste koers als men deze groepskoers vaart, het is een ko^rs door de mens bedacht en zo gemaakt, cius iets nieuws, terwijl de nieuwe koers, die de Synode wil, juist terug wil naar het oude. naar de Bijbel, naar het Evan gelie. Orthodoxen en vrijzinnigen zullen el kaar moeten vinden bij het Heilig Avond maal, dat ons spreekt van onze zonden en van de verlossing door Jezus Christus. In dit verband herinnerde de spr. aan de Wereldraad van Kerken, die hopen- lijk in 1948 te Amsterdam bijeen zal ko men. Het gehele betoog van Dr. Gravemeijer droeg het stempel van een diepe bewo genheid inzake het afdwalen van dc mens van God en Zijn boodschap, zowel in vormelijke vroomheid als in ongeloof. Spr. hoopte, dat door zijn woorden ook onze harten onrustig zouden zijn gewor den. Het was eigenlijk niet anders dan een halt toeroepen aan alle verstarring, par tijstrijd, verdeeldheid en verbittering Werp alle vermeende rechten, franje, schijnvroomheid of vormelijkheid van u af. Volg de nieuwe koers en zoals ge zegd, dan keert ge terug naar het oude. De oude en steeds weer nieuwe bood schap, zoals deze is neergelegd in Zijn Woord, om dan in biddend opzien tot God, die u wil versterken met zijn Hei lige Geest, met liefde en overtuiging, uw geloof te beleven, te midden van uw me demensen, te midden van de verscheur de en ontredderde wereld. Bij de beantwoording van vele vragen kwam o.a. naar voren, dat spr. geen te genstander van Chr. A/erenigingen is, in dien zij werkelijk christelijk zijn. Het gaat bij de ver. helaas vaak om het voor staan van een eigen idee, zodat het ei genlijk niets anders wordt dan een dikke ik. Spr. zag gaarne maar twee verenigin gen, nl. de Kerk en het gezin. Als die goed zijn, gaat de rest vanzelf. Inzake Radio-omroep veroordeelde spr het feit, dat de Radio-ver. dc Kerk kun nen weigeren haar Woord te doen horen De Synode sprak zich uit voor een Nat. Omroep. De Kerk wenst niet onderge schikt te zijn aan een vereniging. Om trent onderwijs zei spr., dat hij wenste een Volksschool met de Bijbel. De Chr. School van thans aanvaardde hij als een noodoplossing. Wat betreft Kerk en Staatkunde of po litiek, antwoordde spr 'dat de Kerk he laas nog niet zo ver was, dat zij kon spreken zoals dit moest zijn. Zodra de Kerk waarlijk, als gevolgd van haar op dracht en in het licht van het Evangelie gaat spreken, zullen naar sprekers over tuiging de oren suizen, zowel van de christelijke als niet-christelijke partijen. UITGAVE v.h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MEDEDELING VAN DE REDACTIE. Nu er door 4 verenigingen in onze ru briek „Hallo Bandoeng" geschreven wordt voor de jonge mannen in Indië, zijn wijv door plaatsgebrek genoodzaakt hierin een wijziging aan te brengen. Vcnaf volgende weck zuilen wij om beurten van twee ver. een artikel opne men, te beginnen met het Kath. Thuis front en de Band Ned. Indië. Dc daarop volgende keer komen dan de NIYVIN en P.I.T. aan de beurt. Dc betrokkenen kun nen dan zelf verder nagaan wiens beurt het is. Voor plaatsing is het gewenst, dat de ccpie dan WOENSDAGMORGEN in ons bezit is. ZITTING BEAMBTE HUISVESTING. De beambte, belast met de behandeling van de aangelegenheden betreffende de huisvesting, zal voor het publiek te spre ken zijn: iedere Maandag- en Donderdag- morgén van 9 tot 12 uur. Texel, 3 November 1947 Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester van Texel Mr. <5, D. Rehorst De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein digt op het cijfer 1 en nog in het bezit zijn van inlegvel 612, alsmede aan kinde ren. geboren in de maanden Oct. en Nov. van de jaren 1932 .t.m 1945, en aan kin deren geboren in de maanden Dec. 1946 en Jan. 1947, nog in het bezit van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden meegenomen. Medegebracht moeten worden alle stamkaarten van het gezin, en titelstrook van levensmiddelenkaart 711 (losse bon nen mogen niet worden aangenomen). Men wordt verzocht toe tc zien, dat alle stamkaarten voorzien zijn van een groen TD zegel, daar anders geen kaar ten mogen worden afgegeven. Men wordt verzocht op de voor ieder aangegeven lijd te komen; zelf verzorgers moeten be slist komen op de voor hen aangegeven tijd, daai deze anders niet geholpen kun nen worden. Tc Den Burg op het Distributiekantoor Op Donderdag 6 November 1947. 9-10 geen zelfverz. Emmalaan 10-11 geen zelfverz. Groeneplaats 11-12 geen zelfverz. Suikerweg, Binnenburg. 1,30- 2,30 geen zelfverz. wijk B nrs. 1—35. 2,30- 3,30 geen zelfverz. wijk B nrs 3670. 3,30-4,30 geen zelfverz. wijk B nrs 71-100. Op Vrijdag 7 November 1947 9-10 geen zelfverz. wijk B nrs. 101 125. 10-11 geen zelfverz. wijk B nrs. 126- 160. 11-12 een zelfverz. wijk B nrs. 161 en hoger. 2-3 voor hen die hun kaarten niet hebben afgehaald. (Publ. no. 179). EXTRA SUIKER MET ST. NICOLAAS EN KERSTMIS. In verband met-St Nicolaas en Kerst mis zal tweemaal een extra rantsoen sui ker worden verstrekt van 200 gram. Deze exta 'suiker wordt voor alle leeftijdsgroe pen beschikbaar gesteld. MARGARINE IN PLAATS VAN BOTER. De voor deze winter gereserveerde bo- tervoorraad geeft niet de mogelijkheid, om het aandeel boter in het totale vet- rantsoen ongewijzigd te handhaven. Een aantal keren zal voor personen van 5 jaar en ouder 125 gram boter in het 14- daagsc rantsoen vervangen moeten wor den door 125 gram margarine, zodat voor deze groep het ranlsoen dan geheel uit margarine en-of vet bestaat. Deze omwis seling zal voor de eerste maal geschieden in hel anteoen, dat in de bonnenlijst van 6 Nov. a.s. bekend wordt gemaakt. Het rantsoen boter voor kinderen van 0-5 jaar wordt niet gewijzigd. OVERDRACHT VAN VEELEVERINGSBONNEN. Dc veehouders zullen in het vervolg in de gelegenheid worden gesteld leverings- bonnen voor slachtvee na de levering over te dragen, onder voorwaarde dat: a. dc betrokkene aan de op zijn bedrijf rustende leveringsplicht heeft voldaan; b. de aanvraag voor overschrijving van een leveringsbon bij dc P.B.H. wordt in gediend binnen 3 weken na het tijdstip, waarop het betreHende rund werd gele verd. T.m. 15 Nov. a s. zal het tijdelijk mo gelijk zijn leveringsbohnen voor slacht vee dat na 31 Mei 1947 is geleverd, over tc dragen, waarbij de hierboven genoem de termijn van 3 weken met in acht zal worden genomen. Met ingang van 16 Nov. a.s. ochter wordt aan deze termijn streng de hand gehouden. EERVOL ONTSLAG AAN H. BOS, ALS LERAAR AAN DE RIJKSTU1NBOUW- SCKOOL TE HOORN. Bij beschikking van de Min van L,, V. en V. is aan dhr H. Bos op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leraar aan de Rijkstuinbcuwschool te Hoorn, te reke nen met ingang van 1 Jan. 1948.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1