Nieuwe bonnen S Ondanks onze lage prijzen, h Vrijheid De Ballero-Week van de Tex. Middenstandsver. 11 November Klaprozendag JT Sint Maarten geven wij bij alle artikelen BALLERO-BONNEN. N.V. Goederenhandel PH. VLESSING t. I; Inkoop Comb. „Nederland", Telef. 20, Den Burg, Texel. =J)IERDAG 8 NOVEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6166 TEXELSCHE COURANT elt aril '"U JESTELIJK LEVEN. v. Joh. 8:36. Indien dan de zoon U 'nd zal vrijgemaakt hebben, zo zult gij waarlijk vrij zijn. Geen aardse macht begeren vrij; Die gaat wel ras verloren! Ons slaat de sterke Held ter zij, Die God ons heeft verkozen.- Vraagt gij Zijn naam, zo weet, v' Dat Hij de Christus heet, Gods Eengeborep Zoon, Verwinnaar op de troon! ,r De zeeg' is ons beschoren! Er is een woord, dat als toverkracht mensenharten grijpt. Het klinkt in het I den, als de herinnering aan oude gou- 1 n tijden; en als de profetie van een e tere en schone toekomst. Dat woord j j eft mensen bezield tot de edelste da- U(j n en de grootste ongerechtigheden zijn n i haar rekening geschoven. Bloed en n anen heeft dit woord over de aarde ge- ,ej acht, en nog altijd heeft dat woord de T(j ensenharten in haar greep, het heeft ets van haar toverkracht verloren. De aaf dorst er naar in zijn keten, de zie- bidt. er om in zijn smarten, de daglo- r verlangt er naar in het zweet zijns 1^. nschijns. Er zijn tijden, waarin dit oord alseen stormwind gehele volke- n aangrijpt, in mensenharten als een lur gaat branden, als een koorts in de leien gloeit, als evangelie van alle lip- I in vloeit. Wij kennen dit woord, dat is m( ons hart en in onze mond. Het is: n rijheid! Wat is dat voor een woord? (j 't. waarheid of leugen? Komt het van ls hemel of uit de hel? Is het bereik- lar of blijft het ideaal? Wij begeren het, i bezitten het niet wij zijn gebonde- e(j en. Gebonden met vele banden, dat is e breuk van het mensenleven, het juk zijn schouders, het kruis dat smart, j. fant God heeft de mens geschapen om eer, koning te zijn, als een vrij schep- x. 1 met een van blijdschap zingend hart, leven tot eer van zijn schepper, nie- and boven hem als zijn God. De mens eerde God de rug toe en vergat Zijn ge- od en verloor zijn Koninklijke vrijheid, elen zijn gekomen met de belofte ons l rij te maken, steeds vaster zijn wij ge- cinden. Wij zuchten in de macht van inde, dood en hel, en verlangen naar \T( rijheid, de vrijheid die maar niet komt. V harem niet? Omdat wij ons niet omke- in Wij staan met het aangezicht naar ia i goden dezer eeuw christelijke en on- rs instelijke, wij verwachten het van hen, iensen als wij, gebondenen, in de macht m de zonde, dood en hel. Achter ons U aat Hij die ons bevrijden kan en wil. Niemand en niets kan ons verlossen, lies en allen zullen ons teleur- ellen. Onze nocd en armoede is, dat ij alles verloren hebben, en wij hebben cs zelf overgehouden Wij moeten van ns zelf verlost worden, dan zijn wij vrij. En nu is het aan ons, vasthouden aan nze goden, dat is aan ons zelf en onder aan in ramp en nood. Wij zeggen im- ers, dat deze wereld ondergaat aan ego- Ti ne. Of ons omkeren en Hem vragen: 3j 're verlos mij Hij verlost ons. ril -j verlost allen die het willen i i vragen. Hij maakt ons waarlijk vrij. it is de blijde boodschap in deze in zich- !lf verloren wereld. De blijde bood- hap voor naar vrijheid dorstende men- in, God heeft ons lief. van 9 tot en met 22 Nov. 1947 lonkaartcn KA, KB, KC 711 (serie R) 1-01 brood is 800 gram brood 1-01 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet t-02 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 1-01 vlees is 100 gram vlees 1-02 vlees is 400 gram vlees 1-01 melk is 3V2 liter melk 1-03 melk is liter melk 1-05 melk* is 6V2 liter melk 1-01 diversen is 100 gram kaas of 125 gr. korstloze kaas 1-02 diversen is 125 gram koffie 1-03 diversen is 50 gram thee 1-03 reserve is 1600 gram brood 1-06 reserve is 800 gram brood ienkaarten KD, KE 711 (serie R) 1-11 brood is 800 gr. brood 1-11 boter is 250 gram boter 1-12 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 1-11, R-12 vlees is 100 gr. vlees 1-13 melk is 10 liter melk 1-15 melk is 11 liter melk 1-13 Reserve is 800 gram brood 1-14 Reserve is 100 gr. kaas of 125 gram lonkaailcn MA, MB, MC, MD, ME, MF, MG, MH 712 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) (serie R) 1-21 brood is 800 gram brood 1-21 boter is 250 gram boter 1-22 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 1-21 melk is 5 liter melk 1-21 vlees is 300 gr. vlees 1-22 vlees is 100 gr. vlees 1-21 kaas is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 1-21 eieren is 5 eieren Bovengenoemde bonnen kunnen reeds p Vrijdag 7 Nov. 1947 worden gebruikt, net uitzondering van de bonnen voo: lelk, waarop eerst op Maandag 10 Nov. lag worden gekocht. De tussentijds aan- ewezen bonnen: Q-03 vlees en Q-06 Di- ersen, rechtgevend op 100 gr. vlees, zijn frldig t m. 8 November ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 8 Nov. op om 7,48; onder Ri 4,59. Maan: 12 Nov. N.M., 20 Nov. 'K. Hoog water ter rede van Texel: 8 fov. 5,48 en 6,24. 9 Nov.. 6,56 en 7,24. 10 fov. 7,50 en 8,12. 11 Nov. 8,32 en 8,51 12 lov. 9,10 en 9,28. 13 Nov. 9,46 en 10,03. 4 Nov 10,20 en 10,38. Dat de Texelse Middenstand niet bij de pakken gaat neerzit ten hebben we reeds meermalen betoogd. Ook nu is dit weer het geval en omdat het nu de Ballero- week is, die onze aandacht vraagt, willen we hierop vanaf deze plaats speciaal de aandacht vestigen. In ce laatstgehouden algem. vergade ring van de Algem. Texelse Midden standsvereniging werd besloten, tot het houden van een Balleroweek. Het is weer verscheidene jaren geleden, dat een dergelijke reclameweek op ons eiland werd gehouden. Dat men hier in deze tijd nogmaals toe overgaat, kan niet anders dan tot verheugenis stemmen. De komende week zal dan ook staan in het teken van de Ballero. Hoe werkt Ballero? Er wordt gegooid met 4 ballen, waar voor 2 maal wordt geworpen, nl. eerst naar de dagprijs en dan naar de hoofd prijs. U heeft dus twee kansen voor één geld, zoals de volksmond zegt. Voor ie dere besteedde gulden bij de deelnemen de winkeliers, krijgt men 1 afgestempel de bon. 5 bonnen geven recht op een worp. Iedere winkelier, die aan deze re clame meewerkt is dan ook verplicht de kopers bonnen af te geven. Er zijn plm. 80 deelnemers aan deze attractie, wat op zichzelf al een groot iucces genoemd kan worden Gaarne wil len we onze ingezetenen opwekken hun inkopen te doen bij de winkeliers in de lijst van deelnemers genoemd. De deelnemende winkeliers aan de Balleroweek, welke van 1016 Novem ber wordt gehouden, zijn: DEN BURG: Jn. Agter, San., Electra en Huish. art. P. J. Appelboom, Kapper Adr. Bakker Jaczn., Bakkerij Joh D. Bakker, Melk. Boter en Kaas W. Bakker, Drogisterij Bakker's Ijzerhandel W. L. vd.. Berg, Meubelhandel R Boom, Muziekhandel P. Boon Hzn., Melk, Boter en Kaas C. D. Bremer, Bakkerij D. Bruin Jzn., Woninginrichting P. Qam, Levensmiddelen J. G Dekker, Manufacturen D Dros Azn., Galanterieën J. G. Dros. Slagerij D. Frank. Manufacturen W. P. Geus, Galanterieën Hotel „De Graaf" C. Huisman, Levensmiddelen J. Huizinga, Melk, Boter en Kaas J. H. Kikkert, Bakkerij Jac. Kok, Vishandel C. v.d. Kooi, Levensmiddelen Frits v.d. Kooi. Levensmiddelen A. P. Koorn, Wijnhandel Fa. Kortenhoeve, Bloemenmagazijn M. S. Langevcld, Groenten en Fruit Langeveld de Rooij, Boekhandel C. Lemstra, Manufacturen Jac. Lips, Melk, Boter en Kaas K. Mantje, Schoenhandel C. Mets, Sigarenmagazijn Mart. Moóien, Sigarenmagazijn Wed. C. Mooien, Bakkerij Fa. A Plaatsman, Sigarenmagazijn A. Plaatsman. Manufacturen D. Peereboom, Slagerij D. J. Roeper, Verf, Behang ,enz. A. v.d Slikke, Drogisterij P. Sluisman, Bloemenmagazijn L. Sok, Manufacturen P. Spanjer, Sigarenmagazijn J. P. Stam, Galanterieën Visser's Vleeshouwerij Wed. G. v.d. Vis, Groentenhandel W. Vlas, Sigarenmagazijn P'a. Vlessing, Manufacturen, Meubelen M. en A. J. Vonk. Rijwielen, Motoren, Electra, Radio C. H. de Waal, Melk, Boter en Kaas K. Wetsteen, Groenten en Fruit A de Wilt. Electra en Radio Fa. Frans Zegel Kzn., Manufacturen Fup Zegel, Rijwielen G. K. Zoetelief, Sigarenmagazijn OUDERAVOND O.L. SCHOOL MIDDEN-EIERLAND. Op Woensdag 29 Oct. werd in de o.l. school te Midden-Eierland, de eerste Ou deravond in dit seizoen gehouden. Om 8 uur opende voorz. Meindertsma deze avond met een bijzonder woord van wel kom aan Meester Kleve en mv. van Moort die voor het eerst een ouderavond aan deze school meemaakten. Hierna voorlezing der notulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Door meester Kleve werd een inleiding gehou den met als onderwerp „Onze School", die een duidelijk beeld gaf over het ver leden, het heden en de toekomstplannen aan deze school Deze inleiding werd zeer aandachtig gevolgd. In de pauze, die nu volgde, werd een kopje koffie en een koekje gepresen teerd. Bij de bestuursverkiezing werd benoemd mv. Ellen-Verbrugge,, die haar benoeming aannam. Om half 12 sloot de voorz. deze zeer geslaagde avond. AANVANG U.L.O. SCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de lessen van de U.L. O. school weer beginnen op Woensdag 12 November (volle dag), d.w.z. alleen voor klas 2, 3 en 4. Texel, 6 November 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. OUDESCHILD: Jac. A. Dros, Rijwielen P. Hoogerheide, Schoenhandel C. A. Kaczor, Bakkerij Fa. Frans Zegel Kzn., Ijzerwaren. Manu facturen, Meubelen en Houthandel DEN HOORN: K. Boon, Manufacturen J. A. Dros, Bakkerij G. Duinker, Bakkerij Minne Goënga, Slagerij Mej. D. de Jager, Levensmiddelen C Lap, Sigarenmagazijn W. Ie Noble, Groentenhandel D Pool, Melk, Boter en Kaas J. D Troost, Rijwielen, enz. DE COCKSDORP: A. Buis, Bakkerij F. Kikkert, Levensmiddelen Fa. Wed. G. v.d. Kooi, Levensmiddelen Arn. Langeveld, Groenten en Fruit Steenbergen, Slagerij OOSTEREND: P. Burger, Groenten en Fruit C. de Jong, Levensmiddelen P. S. Kuiper, Manufacturen A. M. v. Liere, Oost. Levensmiddelen S. Rentenaar, Smederij, Landb. Werktui gen, Huish. artikelen A. Timmer, Levensmiddelen EIERLAND: C. Dros, Smederij en Landb werktuigen J. Lagerveld, Levensmiddelen DE WAAL: Jac. Plaatsman, Bakkerij Z. W. Stolk, Levensmiddelen Op 11 Nov. worden over de hele we reld de gevallenen van de twee wereld oorlogen herdacht. In verschillende plaat sen werden ook al vorig jaar, op oor logskerkhoven of elders, herdenkings plechtigheden gehouden. Is dit niet goed? Ja, het past ons een ogenblik stil te staan bij hetgeen er ge beurde. voordat de laatste kanonnen zwegen; ja het is goed een speciale dag te hebben, waarop men denkt aan allen, die hun grootste offer gebracht hebben in de verschrikkelijke oorlog: hun leven. Mag er dan voor menigeen veel te wensen overblijven, toch behoren we dankbaar te zijn, dat wij het leven er hebben afgebracht; hoe velen hebben de dag van de vrede niet kunnen beleven: bij duizenden zijn ze gevallen in de strijd: jonge kerels, die ook aan het leven hin gen, die ook hun verwachtingen hadden van de toekomst: voorbij, in één mo ment. Wat kan iemand meer geven dan zijn leven? Dat gaven zij! Een eenzaam soldatengraf met een houten kruis is het enigste, dat vertelt van hun daden. Wat doen wij uit dankbaarheid? Gunnen wij ze alleen de eer voor hun vaderland, en het onze, gevallen te zijn? Of zorgen wij voor een waardige rustplaats? In verschillende gemeenten werden vorige jaren geldinzamelingen gehouden voor het werk van het Nederlands Oor- logsgravencomité, hetwelk de familie leden van de gesneuvelden alle mogelijke inlichtingen geeft, er voor zorgt, dat de graven door burgers in onderhoud wor den genomen, nabestaanden hulp ver leent, en deze, ingeval van onvermogen, voor de reis naar het graf, geld ver strekt Zo kan men uit dankbaarheid iets doen; Dinsdag a.s. zal ook hier op Texel ten collecte voor de Oorlogskerkhoven worden gehouden. Laten wij tonen, de soldatengraven te eren, dankbaar te zijn voor het grote offer, niet vergeten te heb ben, hoe wreed het einde was: als de on- gelukkigen neerstortten, of wanneer het stoffelijk overschot aanspoelde op Texels kust. Ouders, weduwen of verloofden, zullen ons dankbaar zijn voor onze daad, zoals velen ook nu reeds hun grote dank betuigd hebben. Laten we bij deze open bare inzameling bewijzen te verstaan het droeve verhaal, dat elk eenzaam solda tengraf ons vertelt, neergelegd in deze verzen van Loveling: DE ONBEKENDE SOLDAAT. Zij stoot de vensterluiken open: Een winterdag, een grauwe mist, Er komen rasse schreden nader, 't Zijn vier soldaten met een kist. Wie dragen zij zo vroeg ten grave? Een vreemde knaap, 'n jong soldaat De straat is leeg en dicht de huizen; En niemand, die er achter gaat. Ver van zijn land, alleen gestorven, In 't gasthuis van een vreemde stad; En onbeweend naar 't graf gedragen, Terwijl men ginds zo lief hem had. BLOEDDORSTIGE HOND RICHTTE EEN WARE SLACHTING ONDER DE SCHAPEN AAN. Onlangs hebben we een bericht opge nomen, dat het verboden is tussen 1 Nov. '47 en 1 Mei '48 honden buiten de kom men der dorpen, of zonder behoorlijk toe zicht los te laten lopen, dit krachtens de politieverordening. Dat dit geen overbo dige maatregel is, kwam dezer dagen duidelijk uit toen in de polder 't Noorden van de heer Wuis 22 schapen werden ge dood en van dhr P. Bakker 8. Een 20- tal schapen werden bovendien gewond. De politie stelt een onderzoek in van wie deze bloeddorstige hond is. We vestigen er de aandacht op, dat los lopende honden door de politie kunnen worden doodgeschoten. KLOMPEN TE DUUR VERKOCHT. DEN BURG. Tegen een winkelier, die klompen te duur verkocht, werd proces verbaal opgemaakt. VERGADERING L.T.B. TEXEL. De afd. Texel van de L.T.B. vergaderde vorige week Woensdag in Hotel „De Zwaan". Te ruim 8 uur opende de voorz. met de Chr. groet en welkom aan de aanwezigen, in het bijzonder aan de spreker van deze avond, de heer Peeraer. Ups en downs. Over de algemene toeestand in land- en tuinbouw zeide voorz.: „ons bedrijf is er een van ups en downs, dit is ons be kend, maar de grootste pessimist onder ons had zeker niet kunnen denken, dat we kor*t na de oorlog al weer zó diep in de put zouden zitten. Het grote landsbe lang van een goed geoutilleerde boeren stand is in de achter ons liggende jaren toch wel duidelijk gebleken. Het aanne men van de motie Groen met algemene stemmen gaf ieder weer moed. Hieruit blijkt toch duidelijk, dat de volksverte genwoordiging het in haar geheel niet eens was met de thans gevolgde koers. Het zal iedere boer wel duidelijk zijn, dat in de naaste toekomst alle zeilen bij gezet zullen moeten worden en hierbij vestigde spr. vooral de aandacht op de coöperatie, over welk punt de heer Pee raer zou spreken; verder op voldoende onderwijs; op het noodzakelijke van- een sterke organisatie en tot slot op de ge vaarlijke klip van de zwarte lonen. Al les wat de boer meer betaalt dan door de organisaties is overeengekomen, kan hiertoe gerekend worden en moet utt ei gen zak worden bijgepast. Dit kan nim mer in de vastgestelde prijzen worden doorberekend. Ten slotte uitte spr. zijn vreugde over het feit, dat de op 7 Oct. gehouden Oogst- dankdag zo goed geslaagd is. Hierna werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De voorz. deelde mede, dat de algeme ne vergadering zal worden gehouden op 24 Nov. a.s. te Haarlem. Overigens zijn de volgende voorstellen ingediend: 1. Afschaffing van P/2 pet. kerting bij de levering van slachtvee; 2. Bij de inleveringsplicht voor eieren een aftrek van 3 kippen per gezinslid met een minimum van 10. Van de secr. van de Ned. Wolfederatie was bericht ontvangen, dat vaste arbei ders in de schapenhoudende bedrijven ook brei wol zullen ontvangen. De gezamenlijke Texelse Organisaties hebben stappen ondernomen om te ko men tot een toeslag voor de schapenhou derij. Hierna gaf voorz. het woord aan dhr Peeraer, die een heldere uiteenzetting gaf van de opkomst en betekenis van de Coöperatie (d.i. samenwerking) en van de misstanden die hiertoe geleid hebben Spr. schetste de grote macht van trust en kartels en constateerde niet alleen, dat de coöperatie de landbouw van de on dergang had gered, maar ook dat ze een zeer grote vlucht had genomen, bv. bij het bankwezen, de zuivelbereiding, aan koop van veevoeder, kunstmest, enz Thans wilde spr. vooral de aandacht vragen voor dit laatste. De coöperatieve inkoopver. van het K.N.L.C. zijn aange sloten bij het C.B., die van de K.N.B.T.B. bij het C.I.V. Deze beide coöperaties ne men een groot percentage van de totale omzet voor haar rekening. Tot nu toe had het gebied van de L. T.B"nog een N.V. Deze is nu ook omge zet in een coöperatie. In de overgangstijd werken N.V. en Coop, met en naast el kaar; in de toekomst zal de Coop, alles overnemen. Wanneer dit zal gebeuren, hangt van de leden zelf af Met een opwekking om toe te treden, besloot spr. zijn helder en boeiend betoog. Na de pauze werden verschillende vra gen gesteld, welke op overtuigende wijze door de spr. werden beantwoord. Verscheidene aanwezigen gaven zich als lid op, anderen wilden zich nog even beraden. Wegens tijdsgebrek, de bussen zouden om elf uur vertrekken, werd geen rondvraag gehouden. In zijn slotwoord betreurde de voorz., dat niet meerdere leden deze leerzame avond hadden bijgewoond. Hij bedankte de spr. hartelijk en vestigde nog even de aandacht op de belangrijke successen, die de organisaties hadden behaald bij de bespreking met Z.E. Min. Lieftinck be treffende de vermogensaanwasbelasting. Spr. deelde aan het einde nog mede, dat er zeer waarschijnlijk een aanslag vee levering komt voor schapen. Wanneer dit gebeurt, zal er schapen- voor koevlees geleverd kunnen worden en omgekeerd ook De vastgestelde melkprijs is een voorlopige, daar de berekende prijs van het Landbouw Econ. Instituut belangrijk hoger ligt. Hierna sluiting RUITEN VERNIELD. DEN BURG. Van de nieuwe woningen aan de Haffelerweg zijn door een 3-tal kinderen in de leeftijd van 5 jaar, een aantal ruiten vernield. De schade be draagt ongeveer f 40 Voor de betrokken ouders, die deze schade wel zullen moe ten betalen, een minder prettige gewaar wording en tevens een aansporing hun kinderen op het verkeerde van hun han deling te wijzen. MEDEDELING. De Balleroweek heeft ons een grote toevloed van adv. bezorgd, waardoor di verse berichten en verslagen moesten blijven overstaan tot de volgende week. Ook met de rubriek van de jongens in Indië is dit het geval. Als het enigszins kan, zullen we deze a.s. Woensdag plaat sen. De winkeliers, die nog willen adver teren in de Balleroweek, verzoeken wij er voor te willen zorgen, dat de advertenties Maandag in ons bezit komen. Redactie en Administratie. TREKKINGSLIJST „PRINS BERNHARD STICHTING" We kunnen onze lezers mededelen, dat van de gehouden verloting van de „Prins Bernhard Stichting" een trekkingslijst bij ons bureau Parkstraat ter inzage is. RECTIFICATIE. OUDESCHILD. In ons verslag van de feestavond der Centr. Bond van Trans portarbeiders noemden we de naam van het gezelschap Charles Tets. Men leze hier echter voor Charles Aerts. M 1 1 helpen bij de meesle pijnen Het duurt niet lang meer of we staan op de overgang van de herfst in de win ter. Dan verschijnt de winter-heraut in de vorm van St. Maarten Vaak komen op ziin begrafenisdag reeds ijsbloemen op de ruiten en bevestigen, wat kleumerige kinderen op St. Maartensavond zingen: Sinte Maarten is zo koud Geef 'm een turfje of een hout Om zich bij te warmen Met z'n blote armen. Hoewel vele folkloristische feestdagen verdwenen zijn, wordt toch elk jaar weer St. Maarten op 11 Nov in vele plaatsen gevierd, ook op Texel, Deze heilige, waarvan de kinderen thans nog zingen en waaraan ook vele ouderen hun hart hebben verpand, werd als zoon van heidense ouders in het jaar 316 in Sabaria (Hongarije) geboren. Reeds op jeugdige leeftijd voelde hij zich tot het Christendom aangetrokken. Niet zonder dwang zond zijn vader hem in het leger van de Romeinse keizer. Martinus diende slechts in naam en toen de gelegenheid zich voordeed de krijgsdienst te verlaten, greep hij de kans met beide handen. Toch heeft een voor val tijdens zijn „soldaat" zijn hem be roemd gemaakt. Voor de poort van Amiens schonk hij in de koude winter van 338 op 339 de helft van zijn soldaten- mantel aan een armé bedelaar. Deze gebeurtenis vinden we op tal van afbeeldingen over St Maarten en op de Dom van Utrecht staat een windwijzer, die naar deze barmhartige daad werd vervaardigd. Na een verblijf bij de beroemde bis schop Hilarius van Poitiers, werd Marti nus m 375 tot bisschop van Tours ge kozen. Van hem zijn nog vele weldaden bekend. Veel zou er nog over St. Maarten te vertellen zijn, maar we kunnen wel aan nemen, dat uit al deze daden de jaar lijkse St. Maartenviering op 11 November is ontstaan. FILMNIEUWS ONTGOOCHELING. Frank Davis, chef-graveur van een gro te bankinstelling, die bankbiljetten voor talrijke staten drukt, is door een ongeluk misvormd. Zijn gelaat vertoont afgrij selijke littekens. Op zijn 50e verjaardag is hij nog steeds vrijgezel en de eenzaam heid stemt hem somber. Op de kermis maakt hij kennis met een blind meisje, de partner van een messenwerper, Ro bert. Frank besluit ogenblikkelijk haar tot zijn vrouw te maken en stelt de ker misgast schadeloos voor het verlies van zijn medewerkster. Hij voert het beeld schone meisje in een luxueuze woning en omringt haar met alle mooie dingen, die maar voor geld te koop zijn Jeanne houdt zielsveel van de eerste man die haar ooit heeft liefgehad en die zij alleen door z'n stem kent. Om de buitensporige luxe, waarmee Frank haar omringt, te kunnen bekosti gen, neemt deze bij een woekeraar steeds grotere sommen op. Het gevolg is, dat hij in fin. moeilijkheden komt en wordt Frank door een zijner geldschieters ge dwongen cliche's af te staan, waarmede valse bankbiljetten worden gedrukt. Jeanne voelt dat haar man onrustig is en al deze dingen voor hem verbergt. Ze laat zich opereren, opdat zij haar man beter voor alle gevaren zal kunnen bewa ren als ze weer kan zien. De operatie ge lukt en als zij het licht in haar ogen te rug heeft gekregen, komt ook de ont goocheling. Het einde is, dat Jeanne en haar circuspartner Robert weer geheel opgaan in hun nieuwe variété-nummer en in de liefde, die zij elkander dan vrijelijk kunnen bekennen. 3 g IV.VbVWUS%Vb".VAV^JV-V.".V-V-V'-Vd"-,,i

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1