Nieuwe bonnen Waarheen met onze Levensmoeiten? Oecumenische Jeugdavond te Den Burg ff ij Komt 25-Jarig ambtsjubileum Eerw. Heer Th. Schaap V. ZATERDAG 15 NOVEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6168 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN Wij leven in een tijd van klemmende spanningen. Hoe dikwijls wordt dit niet herhaald. De spanningen zijn van velerlei aard en ieder die niet geheel aan de oppervlakte leeft, kent de groeiende ernst waarin wij leven Daarbij komt dan de moeite en het [verdriet in het persoonlijk leven. De doornen en distelen wonden ieder op zijn beurt de voet, en ieder mens maakt op zijn beurt kennis met de waarachtigheid van de vloek die God in het paradijs heeft uitgesproken. Bewijzen behoef ik dat niet, want ie der mens ervaart dat. Waar ik alleen op wijzen wil, dat is de Ene Eeuwige rots te midden van alles wat wankelt en wag gelt. De Enige Toevlucht in Wien uw fel bewogen geest en uw dwarrelende ge dachten rust kunnen vinden. Gods woord wijst ons de weg, waar of wij onder alle levensomstandigheden kalmte kunnen vinden, en waar onze ziel haar evenwicht kan bewaren. Wij zijn niet overgeleverd aan het ijzeren noodlot of an het grillige toeval. God aanschouwt de moeite en het ver driet. ï)aarin ligt opgesloten dat Hij van de aanvang af tot het einde loe het oog niet van uw lijden af heeft. Dat niets van hetgeen ons moeite en verdriet berokkend, Hem ontgaat. Dat Hij met de opmerkzaamheid van het godde lijke mededogen druppel voor aruppel na speurt en aanstaart van de lijdensbeker die ieder van zijn kinderen te ledigen heeft. Dat wil zeggen dat God in uw moeite en in uw verdriet met zijn Goddelijke al wetendheid indringt, zoals Hij uw lijden kent, en het in aard en m strekking-nog klaarder doorzet en dieper peilt dan gij zelf. Ja nog meer. God komt niet alleen lot u om uw moeite en uw verdriet aan te zien. Hij komt om uw moeite en ver driet van u op zich te nemen Alleen, God neemt het niet met ge weld. Gij zelf moet het Hem overgeven. Daarom staart Hij zo rusteloos en zo lang cp die last die u neerdiukt, tot u eindelijk verstaat wat dat Goddelijk staren zeggen wil en ge met een laatste geloofsinspan- ning die last omhoog heft en voor het aanschijn uw Gods op het altaar legt en ïfl dan zingt het zacht op de snaren uwer iel: O mijh ziel, wat buigt g' u neder? Waartoe zijt g' in mij ontrust? Voed het oud vertrouwen weder; Zoek in 's Hoogste lof uw lust; Want Gods goedheid zal uw druk Eens verwisselen in geluk. |Voor het tijdvak van 16 November 1947 tot en met 29 November 1947 ionkaarten KA, KB, KC 711 (serie R) 04 diversen 500 gram suiker, boterham- strooisel enz. of 1000 gr. jam stroop enz. of 500 gram versnaperingen 05, diversen 225 gram huishoudzeep of 180 gram toiletzeep icnkaartcn KD, KE 711 (serie R) 11, R-12 diversen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen 11-13 diversen, 450 gram huishoudzeep of 360 gram toiletzeep 1-16 reserve, 500 gram bloem of zelfrij zend bakmeel of kindermeel (alle soorten) of kinderbiscuits Ionkaarten MA, MD, MH 712 (bijz. ar beid, a.s. moeders en zieken) (serie R) 1-21 suiker, 250 gram suiker, boterham strooisel enz. of 500 gr. jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen fabak- en versnaperingenkaurten enz., QA, QB, QC 711 1-01, R-02 tabak is 1 ranis, cigaretten of T kerftabak 1-03 tabak is 2 rants cigaretten of kerf tabak 01 versnaperingen is 200 gr. versnap. of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gr. jam, stroop, enz. 03 versnaperingen is 100 gr. versnap. of 100 gr suiker, boterhamstrooisel, enz., of 2Ó0 gr. jam, stroop, enz. De reeds aangewezen bon R-03 vlees 'oor 100 gr. vlees is geldig t.m. 22 Nov. 0 Ovengenoemde bonnen kunnen reeds op d° Vrijdag 14 Nov. worden gebruikt De niet |C ingtwezen'-bonnen van serie Q kunnen aki v,frden verr;retigd. ATER m, WITTE BINNENKORT WEER OP TEXEL. f-rVhenkort hoopt Z. Eerw. Pater M. Pitfib die 3 Nov. scheep ging uit Afrika, ofiet vacantie naar Texel te komen. Z.Eerw is met een kleine onderbreking lim 25 jaar in de Missie in Oost-Afrika erkzaam geweest. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 38. Er wordt gewonnen door: wit 3329 ^'J4x22), 25x20 (15x24) 44—40 (35x33] 1x16 (27x47) 16x19 (3x14) 34—29 (24x r I) 37—31 (36—27) 48—42 (47x38] 43x3. sl vel ZON, MAAN EN HOOGWATER. wi De zon komt 15 Nov op om 8,01, onder i, d n 4.48. Maan: 20 Nov. E.K., 28 Nov. V.M kr °og water ter rede van Texel: 15 Nov. he '.55 en 11,13. 16 Nov. 11,31 en 11,49. gev Nov. en 0,08. 18 Nov. 0,28 en 0,47. Nov. 1,09 en 1,31. 20 Nov. 1,55 en 2,22. ?d) ^ov* en ^i28. i-o ?eH IN EBEN-HAEZER. Zaterdagavond 8 Nov. j.l. sprak mej Wisker van Utrecht voor 'n groep Doops gezinde, Herv. en Geref. jongeren over de wereldconferenties der Chr. Jeugd, die dit jaar in Oslo is gehouden. Deze avond stond onder leiding van Ds. van Boven, die'de spreekster inleidde met het lezen van een gedeelte uit Joh. 17 en een kort woord. Ds. merkte op, dat we op Texel wel geïsoleerd leven, maar dat we toch wel weten, dat het in de wereld niet in orde is. Jezus zendt ons de wereld in om van Hem te getuigen, maar onze boodschap vindt zo weinig geloof, omdat wij als Christenen zo verdeeld zijn. Spr. hoopt, dat vooral de jongeren deze ge spletenheid als zor.de zullen gevoelen en dat vooral bij hen het besef zal ontwa ken, dat wij allen één moeten zijn. Hierna krijgt mej. Wisker het woord. Spr. herinnerde er aan, dat de wereld- jeugaconferentie te Oslo niet de eerste is, die werd gehouden. Reeds in .1939 werd in A'dam een dergelijke bijeenkomst ge houden. Kort daarop brak de wereldoor log uit en het besef van de eenheid des geloofs, waarvan men op de conferentie te A'dam was doordrongen, is toen wel op een zware proef gesteld. Toch is ook na de oorlog het verlangen naar een ap pèl van de Chr. Jeugd weer ontwaakt en zo zijn ait jaar te Oslo vertegenwoordi gers van de Chr. Jeugd, uit 71 landen bij elkaar gekomen, in totaal 1300 personen. Uit ons land waren 46 personen aanwe zig uit 7 verschillende kerken. Uit En geland kwamen vertegenwoordigers van 33 kerken. Het is dus zowel uiterlijk als innerlijk een wel zeer gemengd gezel schap geweest. Maar deze gevarieerde ge meenschap heeft een eenheid gevonden in de belijdenis: Jezus Christus is de Heer. Spr. vertelde ons dan uitvoerig hoe de dagen in Oslo werden doorgebracht. Ie dere dag begon men met een grote wij- dingsdienst, waarin een bekende per soonlijkheid uit de oecumenische bewe ging vóór ging. Verder w§ren er de Bij- belstudiegroepen en discussiegroepen, die zoveel mogelijk -een weergave waren van de gehele conferentie Zo had spr. de lei ding van een groep van 28 personen uit 17 landen. Bij de Bijbelstudie is telkens weer gebleken, hoe de inzichten over zo'n enkel Bijbelgedeelte als verschilde en het leek vaak wanhopig deze inzichten ook^ maar enigszins tot een eenheid te forme ren. Toch heeft dit tot resultaat gehad, dat men is gaan nadenken en heel vaak heeft men hierdoor de rijkdom van de Bijbel beter leren beseffen. In de discussiegroepen kwamen de vra gen van het maatschappelijke, sociale en politieke leven aati de orde. En ook hier liepen de -mededelingen teïkehs weer ver uiteen. De eerste dagen is er de dreiging ge weest, dat de conferentie zou mislukken als gevolg van het uitbreken van het In donesisch conflict. Juist op de eerste dag begon dé politionele actie. En dit heeft 'n buitengewone spanning veroorzaakt tus sen dc Ned. en Ind. vertegenwoordigers op de conferentie. Met. ontroering vertel de spr., hoe in dit hachelijk ogenblik de betrokken delegaties werden gedragen door het gebed der anderen. En toen Ne derlanders en Indonesiërs elkaar tenslotte vonden in een gemeenschappelijke ver klaring, die eindigde met de uitspraak, dat men elkaar ondanks alles toch bleef beschouwen als broeders en zusters in Jezus Christus, heeft men het gevoel ge had, dat dit geen mensenwerk was, maar dat hier de Heilige Geest Zijn werk had gedaan. Buitengewone indruk had op spr. ook gemaakt de gezamenlijke Avondmaals viering in de kathedraal van Oslo. Een geweldig ogenblik is het geweest, toen men na deze dienst op het plein voor de kathedraal gezamenlijk en spontaan een Duits lied heeft gezongen, Trams en au tobussen waren voor een ogenblik ge dwongen halt te houden voor deze enor me menigte, die het op dit moment wist, dat er dwars door alles heen en ondanks vaak onmogelijk lijkende verschillen, toch een eenheid des geloofs is. Met ons gezang hebben we toen aan de wereld doorgegeven, wat we beleefd hadden. Op verzoek van de Duitse delegatie heeft ook 'n bespreking plaats gehad tus sen Nederlanders en Duitsers. En bij deze samenspreking hebben de Duitsers ons gevraagd hen te vertellen, wat wij tijdens de bezetting beleefd hebben. Spr. was ge troffen door de ellende waarin het Duit se volk zowel materieel als geestelijk vei- keert Het bleek, dat het Duitse volk het vertrouwen in zich zelf heeft verloren. Spr. meende, dat het onze taak is het Duitse volk niet" alleen materieel maar ook geestelijk te helpen door ons gebed. Het Christendom heeft in Duitsland een kans, maar het ontbreekt hier aan men sen die de boodschap door willen geven. Op de grote sluitingsbijeenkomst heeft de Noorse bisschop ons herinnerd aan ons spontane zingen op het kathedraalsplein. We gaan nu weer naar huis. En daar ko men we weer te staan op eenzame pos ten. Het zal dan niet zo gemakkelijk gaan om het verkeer te laten stoppen, door ons woord. Maar toch hebben we de taak in de werèld ce getuigen van datgene, wat wij beleefd hebben Toen wij naar huis gingen, hebben we al lijkt het mis schien wat overmoedig het gevoel ge had, dat wij apostelen waren, die tot taak hadden de belijdenis van de eenheid des des geloofs in Jezus Christus als Heer in onze eigen omgeving door te geven. Na de inleiding van mej. Wisker, die met grote aandacht werd beluisterd, kwamen nog enkele vragen naar voren. De belangrijkste was wel die, welke be trekking had op 'de basis, waarop deze conferentie samenkwam. Enkele aanwe zigen meenden, dat deze basis te weinig belijnd was. Zij wilden als grondslag ne men de belijdenis dat Jezus Christus onze Verlosser en Zaligmaker is. Uit de discus sie bleek wel, hoe buitengewoon moeilijk het is om bij zoveel verscheidenheid één gemeenschappelijk uitgangspunt "te kie zen. Spr. heeft ons echter door de warm te van haar betoog doordrongen van onze verantwoordelijkheid ten opzichte van onze taak in het oecumenisch werk C. v. Gr INGEZONDEN. IN DE KOOG EN AAN DEN BURG VALT NOG VEEL OP TE KNATPEN. Geachte redactie. Graag wilde ik naar aanleiding van 'n regel in het VW-verslag van De Koog het volgende onder de aandacht brengen van betrokkene. Ik las daar nl in, dat er komend sei zoen een zgn erfwedstrijd zal plaats vin den. Het is al zeer betreurenswaardig, dat men op die manier iets moet uitlokken, om een dorp, hetwelk toch in het seizoen zoveel vreemdelingen herbergt, moet aan sporen om hel aanzien zo te maken, dat het weer toonbaar wordt. Toch juich ik dit plan toe, want het mag eerlijk gezegd worden, wat was het een toestand aan De Koog. Pensions, welke toch een heel sei zoen, zeg maar door elkaar 40 gasten her bergde en dus een kleine of dikke f 300 per dag incasseerden in 7 dagen of een f 2000 per week, en dat voor de duur van, niet te lang, maar toch zeker wel 12 we ken. is f 24000.Daar kan toch volgens mijn bescheiden mening wel een f 150 a f 200,van worden uitgetrokken om met wat .bloemen of bloemperken, een boom pje enz. het aanzien van hur. pension en hun erf, en hierdoor ook het gehele dorp, een beter en keuriger aanzien te geven. Ik hoop, dat dit goed. komt, want het wordt hoog tijd. Als ieder voor zich zijn eigen perceel netjes onderhoudt, of dit wekelijks een tuinman laat doen, is 't af Maar nu Den Burg bv. Ook daar moet men de zaak eens goed onderhanden ne men. Een paar punten, welke mij zo op vielen, wil ik hier noemen en dan moet de instantie, welke hier iets aan doen moet en kan, hier zelf maar, over oorde len. Zie eens naar de schuilplaatsen op 't terrein van Jac. Geus achter de U.l.o.- school, ze staan op eigen terrein, doch de uitgang is op de Wilhelminalaan. Het is daar een pracht verzamelplaats voor 'n vuilnisbelt je in het klein. Even verder zwalken er gevaarlijke brokstukken ijzer bij de schonerij van de Fa. Langevela en de regenbak bij de schuur van C. Kalis aan de openbare weg is niet voorzien van een» goed gesloten deksel. Ontsierend en gevaarlijk. Bekijk eens de afrastering voor verschillende percelen in Den Burg; met wat goede wil kan dit alles ook wat opgeknapt worden. Dan ontstaan er hier en daar vuilnishopen langs de wegen rond Den Burg. Ook de P.T.T. is bij haar opslagplaats aan"de Wil helminalaan bezig juist aan de weg een oud-ijzerverzamelirjg te stichten. Ook dit kan meer achteraf. De omheining van dit perceel zal bij menig wandelaar een soort kampidee opwekken. Kom dan ver der eens op de Waalderweg, hoek Wilhel minalaan begin Waalderstraat. van tim merman en smid, een keurcollectie van oude wagens, oude machines, enzenz. De opslagplaats van ijzer langs de Wil helminalaan, kon door een betere af schutting wel wat aan het oog van de wandelaar onttrokken worden. Zou er nog een plantsoen komen op de Hollewalsweg bij de Suikerweg? Een mooie driehoek, uitstekend geschikt voor een mooi plantsoen. Het is toch ook nog een weg naar een begraafplaats, en dit dient toch wel even onder 't oog te wor den gezien. Nog even terug naar de Witte Kruis- laan. Ik weet. niet of dit bos- van de ge meente is, maar onverschillig van wie dan wel, het dient te worden onderhouden. Zou men ook'lot demping van de stink sloot bij v.d. Pijl en langs „Sonnevanck" kunnen overgaan? Met al deze dingen te bestuderen en te doen, kan ook Den Burg een beter en fraaier, aanzien krijgen, dit tot ons ei gen genoegen, maar ook voor de vele badgasten, welke Den Burg toch in 't sei zoen herbergt U, redactie, dankencT voor de verleende plaatsruimte, teken ik J. R. GREPEN UIT IIET RADIOPROGRAM Heden, Zaterdag: 7,30 Orkest Victor Sylverster (I) 13,30 Orkest Carlo Carcassola (I) 34,15 Slafmuziekcorps A'damse politie (I) 15,45 Reportage vliegtocht naar Johan nesburg (II) 16,Engels-Ned. festival concert (Eng. 342 m.) 16,15 Voetbalreportage; Om de gouden onafhankelijkheidsbeker (I) 17,Mendelssohn-herdenking, 4e symph. en vioolconcert (I) 22,15 Gracic Fields zingt (Eng. 1500 m.) 22,35 Orkest Malando (I) 23,15 25 jaar Britse Omroep: Geraldo speelt (I en Eng. 1500 m.) 23,25 Mary Hess speelt Schumann piano concert (II) We zien het aan de etalages, We lezen liet weer in de krant, We ruiken het weer bij de bakkers: Sint Nicolaas komt in het land: Nog duurt het ongeveer vier weken, Eer dat de Sint zijn intree doet. Om angst of vreugde te bezorgen Bij kinderen, 't zij stout of zoet. Straks dreigen talloos vele moeders Hun kleuters weer met Zwarte Piet, Oi paaien hen met mooie dingen In het reeds zo nabij verschiet. En oud'ren pijnigen hun hersens Wat of men straks wel geven zal, En wat voor woorden er wel rijmen, Want rijmers zijn 'r dan zonder tal. De kleuters duwen weer hun neusjes Tegen de etalageruit, En kiezen met begeer'ge ogen De allerfijnste dingen uit. Zo staat weer alles in het teken Van 't grote Vijf December feest, Dat als een prettige herinn'ring Voortleven blijft in ieders*geest. HUIB DE RIJMELAAR. f Nadruk zonder toestemming verboden) Uit Nieuwlande schrijft men ons over het jubileum van deze oud-Texelaar het volgende. Zondag 16 Nov. a.s. is voor de voorgan ger der Ned. Herv. Evangelisatie te Nieuwlande (Dr.), ae Eerw I^eer Th. Schaap, een gedenkwaardige dag. In de avonddienst hoopt hij die dag een herdenkingsrede uit te spreken in ver band met zijn 25-jarig jubileum. 20 Mei 1893 werd de jubilaris geboren te De Koog op Texel. Tijdens zijn 5-jarige dienstperiode (1913-1918) bij de Veldartil lerie kwam bij hem de begeerte op om zijn krachten in dienst van Christus te stellen. Hoe en op welke wijze was voor alsnog een onbekende zaak. De weg tot dit doel werd op wonderlijke wijze ge leid. Na beëindiging van de dienstperiode bewoog de jubilaris zich veel op het ter rein van het Kerkelijk Verenigingswerk. Ds. Kroeze, destijds N.H. predikant de De Koog, oefende grote invloed uit op de ontwikkeling en leiding van de bij de heer Schaap gerezen begeerte, en uitein delijk volgde de opleiding tot evangelist, welke fin. bezwaren met zich meebracht. Ook nu werd de weg gebaand. Bij een bezoek aan mej. Mentz. te Den Burg, in verband met een anti-kermis- actie. kwam de opleiding tot evangelist ter sprake; mej. M. ging het als haar roe ping beschouwen om in deze haar finan ciële steun te verlenen. In Oct 1919 be gon de opleiding op de evangelistenschool '„Witteveen" te Ermelo, welke opleiding in 1920 werd ondergebracht bij de Zen dingsschool te Oegstgeest en in 1921 leg de de jubilaris met goed gevolg het eind examen af. In aansluiting hierop volgde een practische scholing op een evangeli- satiepost onder leiding van wijlen de Eerw. Heer de Weert, de schrijver van .Domeneer van Turfland" te Klaziena- veen. Op 15 Nov. 1922 volgde een benoe ming bij de Herv Kerk te Uithuizen, wel ke plaats in 1923 werd verwisseld met Charlois. In Juni 1924 werd de Heer Schaap be noemd tot voorganger van de Ned. Herv. Evangelisatie te Eesergroen (Dr.) en in 1925 volgde zijn benoeming te Beerta (Gr.). Gedurende 21 jaren heeft de Heer Schaap op deze post mogen arbeiden tot zegen van velen Met inzet van heel zijn persoon werkte hij hier o.a. op het terrein van openluchtwerk en straatprediking Vele uit Duitsland terugkerende Neder landers werd de helpende hand geboden tijdens de bezettingsjaren. „Ga maar naar de kleine Dominee" was het advies aan repatriërenden". Sinds Maart 1946 is de Heer Schaap werkzaam in zijn tegen woordige kring te Nieuwlande. Moge hij en zijn echtgenote, die voor 100 pet. evan gelistenvrouw is, velen tot zegen zijn in de komende jaren. TEELTVERGUNNINGEN 1948. De in 1946 en 1947 uitgereikte teelt vergunningen, blijven ook voor 1948 van kracht. Alle in 1947 uitgereikte bijzonde re vergunningen komen per 1 Jan. 1948 te vervallen Voor 1948 zullen geen def. vergunningen onder groep A worden ver leend. Aanvragen voor nieuw tuinbouw- teeltrecht voor jonge tuinders, die een zelfstandig bedrijf gaan voeren; kan aan gevraagd worden vóór 1 Jan. a.s., bij het bureau van de P.V.C. Voor overdracht van tuinbouwteeltvergunningen moet men zich vóór 15 April 1948 tot de P.V.C. wenden Voor inlichtingen kan men zich eveneens vervoegen tot de plaatselijke bureauhouders. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. MEDEDELING. Door omstandigheden kunnen wij deze week nog niet beginnen met ons nieuwe Kinderverhaal. Redactie. SCHAGEN TEXEL. Heeft u reeds uw opgave van de vermoedelijke uitslag van bovenge noemde voetbalwedstrijd aan onze redactie opgezonden? Het kan uiter lijk vandaag nog. LT hebt dan kans een ex. van het nieuwe geïll. boek van Aad van Leeuwen VOETBAL KREEG EEN ANDER AANGEZICHT te winnen. Het spelvcrloop wordt gelijktijdig bij de Boekhandel bekend gemaakt. Direct na afloop worden eveneens de winnaars gepubliceerd. Voor gezonde regelmaat MIJNHARDT FILMNIEUWS. JERICHO, EEN VERZETSFILM. De film verplaatst ons naar een klein stadje in N.-Frankrijk. Het is Juni '1944. De bevolking heeft zwaar te lijden van de mishandelingen en verwoestingen, aange richt door de Duitse troepen. In de nacht van de invasie, waarvan hei nieuws tot in de gevangenis doordringt, komt een trein met een lading benzine aan op het station, tot grote ongerustheid van de Duitse stationchef. Om de kost bare lading voor een aanslag te behoeden, laat de commandant de bewaking ver sterken en eist 50 gijzelaars, die met hun leven zullen moeten instaan voor de vêi- ligheid van de trein. Intussen ontvangt een groep verzetsmannen uit Londen het bevel de trein in de lucht te laten vlie gen, hetgeen door middel van een list ge lukt. Terstond worden repressaille maat regelen getroffen. De 50 gijzelaars en de dochter van de stationchef zullen bij zonsopgang worden terechtgesteld. Op 't ogenblik, waarop ze naar de plaats van executie worden geleid, verschijnen aan de horizon de bommenwerpers van de R. A.F. De muren van de gevangenis stor ten ineen, gelijk eens die van Jericho. De gevangenen vluchten in de wagens van de verzetsbeweging, die staan te wachten, terwijl een van de bevrijding brengende vliegtuigen neerstort en in vlammen op gaat. V.V.V. DE KOOG KRIJGT HAAR VERKEERSBUREAU. Woensdag j.l. belegde De Koog een al- gem. ledenvergadering, welke speciaal ge wijd was aan het plan tot het bouwen van een nieuw stenen verkeersbureau te De Koog. GehQord de uiteenzettingen van het afd.-bestuur en van de administrateur, gaf de vergadering unaniem *te kennen, dat de meest billijke regeling voor het "bij eenbrengen van de benodigde gelden was een vrijwillige bijdrage te vragen van al le belanghebbenden te De Koog, neerko mende op een extra bcddegeld van f 2, per bed en voor de neringdoenden en houders van kampeerschuren en terrei nen één jaar extra contributie. Alle op de vergadering aanwezige le den gaven het goede voorbeeld, en teken den in voor een totaal bedrag van f 1274, in het vertrouwen, dat ook de niet-aan- wezige leden op eenzelfde wijze hun bij dragen zouden verlenen De adm. van de Ver., de heer F. F Gerritsma, zal geheel De Koog met een intekenlijst aflopen en ook bij die ne ringdoenden, die zaken aan De Koog doen aankloppen om 'n bijdrage. Ver wacht wordt, dat aldus het benodigde be drag binnenkort bijeen zal zijn, waarna besloten kan worden tot de definitieve bouw van een verkeersbureau. VAN OUD TOT NIEUW PAPIER. DENKT AAN JAPI Door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is per 1 No vember via de scholen een Jeugd Actie Papier Inzameling (J.A.P.I.) ingezet, om van oud papier nieuw te maken en daardoor dus in ons land de beschikking te krijgen over meer papier zonder dat dit ons extra deviezen kost Zeer stellig zullen ook de scholen cp Texel aan deze inzameling meedoen, die niet alleen geld in het laadje brengt. Bont papier f 4,per iOC kg. Couranten, boeken en tijdschriften (plat) f 8,per 100 kg Schrijfpapier (geen snippers) f9, per 100 kg. maar waarvoor ook nog premies beschik baar worden gesteld (vacantietochtjes, boeken, abonnementen tijdschriften en geldprijzen.) De jeugd komt. het papier halen bij fa milie, buren, vrienden en kennissen. Legt dus allen uw oud papier gereed, opdat de jeugd met een flinke oogst op school komt. Denkt aan Japi!

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1