Distributienieuws „In Hem is geen r-' onrecht" De Toneelwedstrijd der Texelse T oneel verenigingen Ouderavond O. L. School te Oudeschild sprak Partij De heer Postuma voor de van de Arbeid Alg. jaarvergadering van de V.V.V. „Texel" I WOENSDAG 19 NOVEMBER 1947. 61e JAARGANG. No. 6169 TEXELSCHE COURANT UITREIKING LEVENSMIDDELENKAARTEN 713 EN SCHOENENBONNEN Op onderstaande data worden hovenge- |poemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaartnummer ein- Si£t op het cijfer 1 en nog in het bezit ijn van inlegvel 612, alsmede aan kinde ren geboren in de maanden Oct. en Nov. an de jaren 1932 t.m. 1945, en aan kin leren geboren in de maanden Dec. 1946 en Jan. 1947, nog in het bezit van inleg- elbon 604, ontvangen een schoenenbon. yoor deze personen moet het inlegvel porden meegenomen, i Medegebracht moeten worden alle Itamkaarten van het gezin, en titelstrook lan levensmiddelenkaart 711 (losse bon- pen mogen niet worden aangenomen). Men wordt verzocht toe te zien, dat 11e stamkaarten voorzien zijn van een poen TD zegel, daar anders geen kaar- en mogen worden afgegeven. Men wordt 'erzocht op de voor ieder aangegeven ijd te komen; z'elfverzorgers moeten be- list komen op de voor hen aangegeven ijd, daai deze anders niet geholpen kun- len worden Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Donderdag 20 November 1947 9-11 voor hen,die nog niet hun kaarten (ebben afgehaald. (Publ. no. 180). er TEXELSE BOOT ONDERVINDT MOEILIJKHEDEN DOOR WERKZAAM HEDEN IN DE HAVEN VAN DEN HELDER. Onlangs belichtten wij al eens. dat het binnenlopen van de Texelse hoot in de «ven van Nieuwediep zeer bemoeilijkt «rordt, door de bergingsvaartuigen, die verankerd liggen en wekzaamhe- !en verrichten om de schepen, welke de luitsers daar in de oorlog hebben laten inken, boven water te halen. Vooral voor de bootdienst Texel—Den Helder is dit een ware plaag. Het is vo- ige week al eens gebeurd, dat de passa- fiers met een bootje naar de wal werden [ebracht en ook kon éénmaal de eerste ■ienst uit Den Helder niet uitvaren. Bij lecht weer en in het begin van het vloed- f ;etij zal waarschijnlijk wel meerdere ma- en een dienst moeten uitvallen Vrijdag- acht heeft de „Dr. Wagemaker" een ex- ra reis moeten maken met een patiënte, ie naar het ziekenhuis te Den Helder noest worden overgebracht en is de boot aanvaring gekomen met één dier ber- ingsvaartuigen. De ,,Dr. Wagemaker" reeg geen averij, doch het bergingsvaar- uig wel. Laten we hopen, dal het altijd to goed afloopt. OOSTEREND. Mevr. Lever-Brouwer uit in Helder sprak Dinsdagavond 4 Nov., oor de Geref. Vrouwenver. alhier. Deze ïieeksler, die in Geref. kringen, maar ok daarbuiten zeer gezien is, is onge- vijfeld een spr. van goede kwaliteit. Zij as het, die reeds voor de oorlog een ru- riek verzorgde in ,,de Standaard" en nu ennen wij haar uit het dagblad „Trouw" 'aarin zij de rubriek „Trouw voor de- Vouw" verzorgd. „In Hem is geen onrecht", dit was het nderwerp waar zij die avond over sprak. Hoe hebben we ons in de oolog vast- ehecht aan de psalmen. Voor de oorlog ebben we ze wel gelezen, maar' ze zijn iet tot ons doorgedrongen. In de oorlog izen wij de psalmen met hongerige har en Het onrecht in de oorlog was benau- end. We denken aan de allerwege plaats indende corruptie, de kwestie Indië, de eiligheidsraad, enz Hoe dit alles de reugde en de vrijheid na de oorlog in e weg staat. Ons hart dorst naar gerech- gheid. Er zijn mensen, die met een felle anklacht. komen tegen God. Als God dan e God van liefde is, waarom maakt Hij in geen einde aan het onrecht? Sommi- gaan zover en durven zeggen: „als bestaat is Hij een God van onrecht, lij is er niet". Als wij aan de oorlog een eind hadden unnen maken, zouden we niet getwijfeld ebben, maar het terstond hebben ge- aan. Is dan de mens barmhartig en God >d< 'et? Makkelijk gezegd „God is liefde". le*En toch is God liefde. Van het begin ligt de mens reeds in zonde. Zo is dus oorlog een gevolg van de zonde De chniek, die zich in een snel tempo ont- ikkelde en op een zeer hoog peil kwam staan, was alles het werk van God. Hij if het, maar de mens eert God er niet in, aar zichzelf. Als dan de mens tenslotte P® i techniek omgesmeed tot een machtig irlogswapen, produceert en het daar- tor gebruikt, balt hij in woede zijn vuist gen God. Welk een dwaasheid! Want ha ifs de oorlog in al net leed wat de ens zichzelf aandeed, gaf God kracht te mogen leven, maar zeker in niet dere mate om te sterven Vraag nu met „wat hebben wij aan oei", maar „wat heeft God aan ons?" aor God en tot God zijn alle dingen, ïrst de mens! neen, eerst God, het is les tot Zijn eer. Als je tegen het on- Cht in de gemeenschap en in jezelf wil chten, goed, doe het, maar in een echt loof en een vast vertrouwen op je eiland, die ook uw Heiland is. Hij zal er de kracht voor schenken, want in Hem geen onrecht. De eerste avond van de Toneelwed strijd der Tex. toneelver. is wel een suc ces geworden, een mooie avond met veel bezoekers. De eerste ver. die optrad, was de nog maar een jaar bestaande toneelver. „De Duinkanters", regie van dhr Akkerman, Het optreden van deze ver. is wel met enige schroom tegemoet gezien. Wat zou den ze er van terechtbrengen? Daar het niet in onze bedoeling is, in de taak van de jury te treden, zuilen we de ze keer geen bijzonderheden vermelden. Wel kunnen we zeggen, dat „De Duin kanters" er in geslaagd zijn de aanwezi gen met' dit mooie toneelspel te boeien, vooral in het 2e en 3e bedrijf was dit het geval. Er zitten enkele goede krachten in de ver., die het spel als hel ware dra gen Onder goede leiding valt hier nog veei van te maken. „Stormeiland" is een spel van de zee, waarin de strijd van de mens tegen de woedende elementen op een bijzonder mooie wijze naar voren komt.De mannen van de reddingsbo'ot weten wat hun plicht is, als er gevaar dreigt en hun me demensen in nood verkeren. Dan blijven de nabestaanden achter. Dit kwam in „Stormeiland" wel duide lijk tot uiting. Een aandachtig publiek, allen liefheb bers van toneelspel hebben deze eerste opvoering van de toneelwedstrijd bijge woond. De avond werd geopend door dhr C. Bakker, van Oudeschild, namens de org. verenigingen. Spr nep in het bijzonder een welkom toe aan de burgemeester,, die zich bereid had verklaard, de wed strijd officieel te openen en verder aan de juryleden, de heren Brand, Groenevelden Kuyper. die zich door tussenkomst van de toneelver „Hierna Beter", uit Koog aan de Zaan, spontaan bereid hadden ver klaard, de lang niet gemakkelijke taak van juryleden te aanvaarden. Spr. hoop te, dat deze taak niet gemakkelijk zou zijn. De officiële opening. Burgemeester Rehorst wees in z'n ope ningswoord op het leven in een grote stad, waar de mensen naast elkaar leven in tegenstelling met een kleinere ge meente, waar veel meer saamhorigheids gevoel is. Het houden van een toneelwedstrijd be vordert het saamhorigheidsgevoel. Spi. vond het heel goed, dat er een jury van buiten Texel voor de wedstrijd gevraagd is. Met de wens, dat er op een mooie en sportieve manier gespeeld zal worden, en men zich aan het oordeel van de jury zal onderwerpen, en al deze avonden een succes mogen worden voor de plaatselijke gemeenschap Texei, verklaarde spr. de wedstrijd officieel voor geopend. Dhr Akkerman dankte aan het einde voor de aandacht waarmede het spel ge volgd was en hoopte, dat het rnet zijn ver. zou worden „Hierna Beter". Zo is deze eerste avond gehouden en staat de tweede opvoering al weer voor de deur. Dan is het de toneelver. „St Jan", welke 26 Nov. a.s „De Geest van de Olmenhoeve" voor het voetlicht zal brengen. Z. Woensdag 12 Nov .j l is in de o.l school te Oudeschild een ouderavond ge- huden, die buitengewoon goed bezocht was. Wel 61 ouders waren aanwezig. De voorz., dhr J. Vlas sprak een woord van welkom, waarna de secr., mvr. Hoo- gerheide-Blom de notulen voorlas. De penn. deelde mede. dat 47 van de 50 ge zinnen die kinderen op school hebben f 1 in het ouderfonds hebben gestort. Dhr Bakker deed daarna nog enige za kelijke mededelingen, o.a. dat het er met de leermiddelen, dank zij de medewer king van B. en W. behoorlijk voorstaat, behalve met potloden en schriften, die op de bon zijn; dat het schoolplein voor de helft betegeld is, wat al een reuze verbe- ring genoynd kanworden en dat de school is opgeknapt. Als ook de schilder nog voor de ontbrekende ruiten zorgt is de zaak in orde. Hierna volgde verkiezing van een lid van de oudercommissie, wegens het niet herkiesbaar zijn van de heer J. Vlas, die deze functie reeds 15 jaar had bekleed, doch nu geen kinderen meer op de o.l. school heeft. Gekozen werd dhr J. S. Dros terwijl dhr Vlas door meester Bakker werd bedank* voor alles wat hij in deze 15 jaar voor de school had gedaan. Hierna was het woord aan hel onder wijzend personeel. Juffr. Rietsema vertel de over het tekenen van de kleintjes. Al staat het soms onbeholpen op het papier, toch moeten we het beschouwen als een uiting van datgene wat in hen leeft. De dingen die het meest tot hun verbeelding spreken, worden het meest getekend, zo als schepen, kotters, een nieuwe bus van TESO, etc. In dit opzicht is ook tekenen van belang, om de capaciteiten der kin deren te beoordelen. Juffr Kraai las een heel aardig stukje voor over een volontairtje, dat er slag van had om met kinderen om te gaan. Tot slot, sprak Meester Bakker over opvoeding De taak van de onderwijzers is niet uitsluitend het bijbrengen van ken nis, maar ook het opvoeden tot bruikbare mensen. Het gezin heeft hier de grootste taak. Als de kinderen bv. veel bij de weg zijn, is dit meestal een teken, dat er thuis iets hapert, dat het voor de kinderen geer. thuis is) Veel geduld en veel "begrijpen helpen mee om voor de kinderen thuis 'n prettige sfeer te scheppen. Een goede moeder of een verstandige vader zijn dan van gioter waarde dan een goede juffrouw of meester. Maar ook die kun nen een steentje bijdragen in de goede richting Daarvoor is o.a. nodig, dat de ouders contact bewaren met 'net onderwij zend personeel en niet alleen op de eer ste schooldag belangstelling tonen. Wij moeten niet vergeten, dat de leer-, lingen van heden over 10 of 20 jaar de genen zijn die moeten trachten een betere wereld op te bouwen dan we nu hebben In de pauze werden allen onthaald op chocolade en speculaas, wat de prettige stemming rog verhoogde. In de rondvraag dankte de heer Hin voor de waarderende woorden aan B. en W. gericht. Deze zullen helpen zoveel als mogelijk is Op een desbetreffende vraag deelde Abr. Bakker mede, dat er oen beschei den St, Nicolaasfeestje zal komen en mis schien straks nog eens een optreden dei- kinderen op grotere schaal. Ook zal wor den overwogen om voor de oudere loei- lingen een meerdaags uitstapje te organi seren. En hiermede was deze zeer goed ge slaagde avond geëindigd. TEXELSE MARKT. Den Burg, 17 Nov. 1947. Aangevoerd. 5 pinken f 225350 3 koeien f 375 500 18 schapen f 4070 140 kippen f 2,504,25. Voor de levering: 22 koeien en 17 n kalveren. DAMPROBLEEM No. 39. Zwart: 14 sch. op 8/13, 15, 17, 18, 19. 21 23, 27 en 31. Wit: 14 sch. op 24, 25, 29, 30, 32, 33, 34, 36, 38, 40, 41, 44, 47 en 50. Dit probleem is een van de merkwaar digste composities van de Zwitserse au teur, die vooral bekend is gewerden door zijn combinaties met inleiding uit de spel- opening Oplossing in een volgend nr OUD-TWEEDE KAMERLID Maandag 9 Nov. 1.1. sprak m het kamp „Vlijt" dhr Posthuma, oud-Tweede Ka merlid, voor de C.D.U. over „De Partij v. de Arbeid en de nood van deze tijd", vooi een aandachtig gehoor. Vooral tengevolge van de oorlog zijn de noden wel bijzonder zwaar geworden- vernielde huizen, vervoermiddelen, ha venwerken, spoorwegen, enz.; gehele stre ken onder water gezet. En dan de grote nood op geestelijk gebied: politieke delin quenten, zuivering. Daai^iaast overai feest: samen dansen we naar de afgrond. In alle opzichten: een door en door ver- aTmd land. Ook na de vorige wereldoorlog van 1914-T8 was er armoede. Colijn bepleitte „aanpassing", maar de zwaarste zorg werd gelegd op de schouders van hen, die ze het minst konden dragen. Zinvolle pro ductiviteit werd afgewezen. Gevolg: een leger van 350,000 werklozen! Welk een el lende. En toch wilde men de kapitalisti sche verhouding in stand houden. Nu is de toestand nog erger, de armoe de groter. De ministers Schermerhorn, Drees en Lieftinck stonden voor een ont stellende chaos. Alles was weg, helaas lang niet alle ambtenaren te vertrouwen, en.een kankerend volk! Wat is er tot stand gebracht? Walcheren en Wieringermeer zijn weer droog; treinen, bussen, post, electriciteit, telefoonwerken weer bijna normaal. De voeding is ook haast voldoende En dat alles na 2V2 jaar. ondanks een enorme staatsschuld. De armoede woidt verdis conteerd maar niettemin wordt er gezorgd voor een menswaardig bestaan voor een ieder van ons. Minister Lieftinck heeft het geld ge blokkeerd. Zonder die sanering zou de iqpstand veel erger zijn geweest. Dan was er niets meer te kopen, alle prijzen vlo gen omhoog Door zijn beslaglegging op de oorlogswinst is de staatsschuld minder geworden, wat toch in het belang is van een ieder. Vermogensheffing is na 1918 niet ge beurd. We hebben dat jaren later be treurd. Nu heeft die heffing wel plaats gehad en wordt onze staatsschuld ge drukt. Zo kunnen we uit het moeras ko men. Dan minister Drees. Hij heeft gezorgd vooi kinderbijslag, voor het consumen- tencrediet, waarvan een massa mensen gebruik maken, die het hoog nodig heb ben; betere ouderdomsvoorziening; pensi oenen 25 pet. verhoogd; loonstop; prijs- beheersing; het vasthouden aan een be hoorlijke distributie, waar men anders verschillende artikelen niet meer kon verkrijgen. De Partij van de Arbeid heeft in de praktijk nu reeds bewezen, dat mensen met verschillende levensovertuiging sa men kunnen werken om één doel te be reiken, terwijl we vroeger en ook nu nog zien dat mensen met dezelfde godsdien stige basis over dezelfde problemen een volkomen verschillende opvatting hebben. Deze streven naar geheel verschillende doeleinden en daarom leidt hun samen werking tot niets en kunnen zij ook ge zamenlijk niets bereiken. JAARVERGADERING ORANJEVERENIGING „DE KOOG". Op Dinsdag 11 Nov. hield de Oranje vereniging „De Koog haar jaarlijkse le denvergadering. Nadat de voorz. de 26 aanwezigen wel kom heette, werden de notulen der voii- ge jaarvergadering en 't jaarverslag ge lezen. Hierna volgde het verslag van de penningm., hetwelk een nadelig saldo van f8C te zien gaf Dit verslag werd op voorstel van de kascommissie, "bestaande uit de heren B. Kramer en K. Kikkert, goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd de pen ningmeester, dhr J. P. Eelman, herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden de heren K. W. Afman en J.Bugel gekozen werden. De viering van Ouwe Sunderklaas. Hierna volgde de rondvraag. Allereerst werd critiek uitgeoefend op het feit, dal op Ouwe Sunderklaas in Den Burg bal gehouden wordt. Volgens de oude tradi tie trekken de gemaskerden uit Den Burg naar de buftendorpen, iets wat nu in ge vaar wordt gebracht. Besloten werd een schrijven aan het gemeentebestuur te richten, waarin verzocht zal worden, al leen bal te geven in de buitendorpen. Tevens zouden de leden gaarne zien, dat de Oranjever. zelf een nieuw geluids apparaat aanschafte, gezien de ervarin gen met de versterker, die tot dusver ge huurd werd. De voorz. betwijfelde deze mogelijkheid, gezien de hoge kosten. In ieder geval zal getracht worden de beno digde gelden bijeen te brengen. Op voorstel van dhr Boogaard werd be sloten voor leden buiten De Koog, wijk K en de hoek van Waalenburg dubbel con tributie te heffen W. Dalmeijer had de paardensport in de afgelopen zomer gemist en met hem be treurden vele leden dit. In '48 zal dan ook getracht worden iets dergelijks te orga niseren. Verder zullen op voorstel van de heer Zwan in de a s. zomer enige kamp avonden voor de kampeerders gehouden worden Ook de zomerfeesten zullen in '48 in ieder geval doorgaan, zo mogelijk in samenwerking met de VVV De Koog. Hierna sloot de voorz. deze vergade ring, die een buitengewoon vlot verloop had. Zo werd het eerste verenigingsjaar der Oranjever. De Koog afgesloten. Binnen kort zullen de ledenkaarten voor 1947-'48 aangeboden worden. Gezien de buitenge woon hoge kosten bij feesten e d., zal hier bij een beroep op de leden worden ge daan om ditmaal iets meer dan de mini mum-contributie te betalen. De werkzaamheden der ver. zullen weer beginnen met het a.s. Ouwe Sun- derklaasleest. Dan zullen mooie prijzen beschikbaar gesteld worden, terwijl de prijswinnaars door de jury aangewezen zullen worden. We kunnen de leden aan raden reeds nu hun voorbereidingen voor dit feest te treffen. De alg. jaarvergadering van de V.V.V Texel, was niet druk bezocht; hetgeen ons, gezien de belangrijkheid der ver., eerlijk gezegd, wel enigszins verwonderd heeft. Daar de voorzdhr W. H Lap, door familieomstandigheden, verhinderd was aanwezig te zijn, werd de vergadering geleid door de ere-voorz., burgemeester Rehorst. Spr. vond het jammer, dat de voorz., die uit de aard van de zaak beter met een en ander op de hoogte is, niet aanwezig kon zijn. Met een beroep op me dewerking der leden en de wens. dat de bespekingen in een prettige sfeer zouden mogen verlopen, verklaarde spr de verga dering voor geopend. De notulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd vast gesteld Ingekomen stukken en mededelingen Enkele ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Wat het verkeersbureau te De Koog betreft, hebben de intekeningen de ver wachtingen verre overtroffen. De voorz. dankte de Administrateur en de leden te De Koog voor hun spontane medewer king. De kosten voor de bouw van het verkeersbureau worden op 5 a 6000 gld. geraamd. De bedoeling is, dat het gebouw een aardig geheel zal vormen en goed in gericht wordt. Dhr Hooijberg vroeg of de Schoon heidscommissie er al zijn goedkeuring aan had verleend. De voorz zeide, dat het plan al eens opgestuurd was. Spr. dacht wel, dat de bouw de goedkeuring zou ver werven. Verslag controlecommissie. Namens de controlecommissie bracht dhr C v.d. Kooi verslag uit. Kas en be scheiden zijn gecontroleerd en keurig in orde bevonden. Het fin. resultaat kan gunstig genoemd worden. De balans per 1 Nov. 1946 sloot in ontvangsten en uit gaven tot een bedrag van f 2864,89, met een kapitaalbezit van f 2104,89, de balans per 1 Nov. 1947 gaf een bedrag aan van f 6493,11 Het kapitaal of bezit der ver. bedroeg f 5994,19. zodat er een winst is gemaakt van f 3889,30. Het jaarverslag, dat wij reeds in ons Zaterdagnr. opnamen, werd in zijn geheel door de admdhr Gerritsma voorgelezen. Voor het behoud van het oudheid kundig schoon, enz. Naar aanleiding van dit verslag werd o.a. gevraagd of het bestuur der VVV voor het volgend seizoen overleg gaat plegen met de toneelver. „Het Masker", betreffende uitvoeringen en verder over het behoud der Tuunwaltjes, oude boerde- UITGAVE v.h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij' en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg ST.-NICOLAAS LUISTERWEDSTRIJD VOOR HET KIND. Het Ned. comité voor Kinderpostzegels bericht, dat er op 21 Nov. a.s om half 8 ever Hilversum II en om 5 over 8 over Hilversum I een St Nicolaas-luisterwed strijd v. h. Kind zal worden gehouden. Op 5 Dec., op de avond van het kind, zal St. Nicolaas voor de microfoon de winnaars en de prijzen van deze wedstrijd bekend maken. rijen, e.a.. welks behoud voor Texel van grote waarde is. Geantwoord werd, wat het eerste be treft, dat het in de bedoeling ligt om met div. verenigingen tijdig een bespreking te houden om elkaar niet onnodig in „het vaarwater" te zitten. Wat de tuunwalle- tjes aangaat zeide de voorz., dat er weinig aan te doen is als deze niet meer in de bedrijfsuitvoering passende, gaan ver dwijnen. We kunnen ze wel onder onze hoede nemen en zo harmonisch mogelijk laten aanpassen aan de tegenwoordige tijd. De ruilverkaveling is een urgent iets, cok omdat de landbouw zich tegenwoor dig voor een zware taak gesteld ziet. De bedoeling is dit zo uit te voeren, dat het landschapsschoon er door gespaard blijft. Dhr D. Eelman wees op de wegverbe- tering tussen Den Burg en Oosterend. Buiten de oude, worden nieuwe, rechte wegen gemaakt, de afscheiding der tuun- walletjes maakt plaats voor harmonica gaas. De voorz. wilde over deze aangele genheid een bespreking voeren met het bestuur van de Dertig Polders. Dhr v.d. Vlies merkte op, dat de tuun- walletjes de afwatering der wegen belem merd, waardoor er thans rechte wegen ge maakt worden. Dhr Hooijberg bepleitte de oprichting van een aparte ver., die al deze historische dingen onder bescher- mng zou kunnen nemen Dhr Gerritsma noemde nog de Schoon heidscommissie, welke in deze gevallen tech ook een taaK.heeft. Nadat dc voorz. dhr Gerritsma dank had gebracht voor z'n uitstekend verslag werden als nieuwe leden van de controle missie benoemd de heren J Brügemann, Den Burg, D. C. Drijver, Den Hoorn en Arn Daalder Rzn., De Koog. Punt 6 van de agenda, het aangaan van een overeenkomst met de gem. Texel, werd aangehouden. Dit staat ook in ver band met een pensioenregeling voor de administrateur. Bestuursverkiezing. De heren Jurr. Beumker, Oudeschild en J. v d. Vlies werden bij acclamatie als leden van het bestuur herkozen. De plannen voor het seizoen 1948. De plannen voor het seizoen 1948 ko men vrijwel op hetzelfde neer als die van 1947 De pensiongids wil men reeds in Dec. uitgeven Verder is het voornemen, oen afzonderlijke kampeergids te laten drukken. Dhr Gerritsma deelde nog me de dat er dagelijks reeds aanvragen bin nenkomen voor het volgend seizoen. Als er plaats voor 1000 bedden bij zal komen, behoeft dit geen bezwaar te zijn. Het ver keersbureau te De Koog wordt volgend jaar van 9-6 uur geopend en in Den Hoorn 's middags een paar uur in Café Rotgans. De houten kiosk uit De Koog zal in Den Burg een plaatsje krijgen. Dhr Arn Daalder wilde de kiosk in De Koog ook 's avonds een paar uur openstellen. Dhr Gerritsma zeide, dat het niet zo ge makkelijk is om personeel te krijgen. Er zal met De Koog overleg plaats vinden. Rondvraag. Dhr P v. Tatenhoven stelde voor het beddegeld, dat thans f 2,is, te verla gen, gezien de goede fin. positie der VVV. Geantwoord werd, dat het tarief zo blijft, daar er ook een reserve gevormd moet worden Voor de toekomst heeft het be stuur meerdere plannen, o.a. de stichting van een verkeersbureau te Den Burg en waarschijnlijk in de toekomst subsidie verlening voor het behoud der tuunwal- letjes. Dhr Kikkert (Lindeboom), vroeg of het mogelijk was, de kermis later te houden, ten behoeve van het toeristenverkeer. De voorz.: „De kermis benast op een traditie en bovendien wordt het seizoen steeds vervroegd". Spr wilde het nog wel eens bekijken met het gem. bestuur. Dhr J. Rijk zeide, dat er nog velen zijn die pension houden, doch geen lid zijn van de VVV. Dhr Gerritsma antwoordde, dat er met Jan in Den Burg een prop. actie voor nieuwe leden gehouden zal worden. Deze mensen moeten wij steeds op hun plicht wijzen, aldus voorz. Verscheidene verlangens en wensen kwamen nog naar voren, o.a over de rio lering in De Koog, maatregelen tegen on behoorlijke kleding, het verstrekken van kampeervergunningen, de verkeersbor den, late postbestelling aan de Kogerweg, en de slechte toestand waarin de fietspa den verkeren Al deze dingen hebben de aandacht Hierna ging de voorz. tot sluiting over met de wens, dat 1948 even gunstig mocht zijn dan het afgelopen seizoen. Laten wij er voor zorgen, dat er hier geen vreemde lingenindustrie ontstaat, aldus besloot spreker. Z.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1