Nieuwe bonnen [iet zeggen, maar doen Gen geschenk Een prachtige prestatie van de Marine Van A tot Z /fef lied van de maand Ei-Mijmerij C.Z. „Eendracht" Texel 25-Jarig Jubileum MIJMHARDT jVTERDAG 22 NOVEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6170 EXELSCHE COURANT is it i ÈSTELIJK LEVEN Mattheus 7:21-27. (Niet een ieder, die tot mij zegt: Here, re, zal het Koninkrijk der hemelen bin- ngaan. maar wie doet de wil mijns ders, die in de hemelen is". Dus een- idig: niet zeggen, maar doen. De Bergrede, waarvan het bovenge- smde stukje het sluitstuk, is, zegt jd-eenvoudige dingen, alorn bekend; in woorden die ook elders te vinden Maar het belangrijke is, dat het die ivoudige dingen anders bedoelt dan bij lervlakkige lezing schijnt. Want het niet zo maar om het doen, maar om doen van de wil des Vaders! Wij lieb- in ons geheugen nog te duidelijk het reeuwen van: „De Daad, de Daad", het onverantwoordelijke van dat da- willen niet te beseffen. Het gaat om Ike daden. Us Jezus, in de Bergrede het bovenge- mde woord gezegd heeft, voegt hij er toe dat hij weet, dat er nu velen tot zullen komen, die zich op hun daden roepen: wij hebben geprofeteerd en bo- geesten uitgeworpen en vele krachten aan, zo zullen zij zeggen. Ja, zij zul- er zelfs bijvoegen, dat zij al die daden ien in Zijn Naam. Maar, zo zegt dan „Dan zal Ik hen openlijk zeggen: heb u nooit gekend; gaat weg van Mij, werkers der ongerechtigheid!" Uleen wie als levensdaad ziet het hecht iwen van het levenshuis, en wie dit doet op de zandgrond, maar op de van het doen van Zijn woorden, al- zijn huis zal niet vallen. :a; van 23 Nov. tot en met 6 Dec. 1947 tkaarten KA, KB, KC 713 Melk is 4 liter melk Melk is 6 liter melk Melk is 61/* liter melk Vlees is 100 gram vlees Vlees is 400 gram vlees Boter is 125 gr. boter of marg. of 100 gram vet Boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet Algem. is 250 gr. marg. of 200 gr. vet Algem. is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas Algem. is 1 ei Algem. is 2000 gr. brood (geldig t.m. 29 November) Res. is 800 gram brood (geldig t.m. 29 November) Res. is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Res. is 400 gram brood (geldig t.m. 29 November) (kaarten KD, KE 713 Melk is 10 liter melk Melk is 11 liter melk 507 Vlees is 100 gram vlees Boter is 250 gr. boter of marg. of 200 gram vet Boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet Algem is 1 ei Algem. 800 gram brood (geldig t.m. 29 November) Res. is 400 gram brood (geldig t.m. 29 November) Res. is 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas kaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 713 (bijz. arbeid, a.s, moe ders en zieken) Vlees is 300 gram vlees Margarine is 250.gr. marg. of 200 gram vet Brood is 800 gram brood Kaas is 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas Vlees is 200 gram vlees Melk is 5 liter melk Boter is 250 gr. boter of marg. of 200 gram vet Eieren is 5 eieren ovengenoemde bonnen kunnen reeds Vrijdag 21 Nov 1947 worden gebruikt, uitzondering van de bonnen voor k, waarop eerst op Maandag 24 Nov. worden gekocht. De bonnen 022 Alg. en 016 Res., 520 Alg. en 513 Res. voor )d zijn geldig t.m. 29 Nov Op 27 Nov. en wederom broodbonnen voor één worden aangewezen. De bonnen Brood der toeslagkaarten zijn even- j yoorheen 14 dagen geldig, derhalve St 6 December. voor elke vrouwen- en meisjeshand, vooral in herfst en winter, is een tube Hamea Gelei (Mijnhardt)pr. 73 ct. OUDERAVOND O.L. SCHOOL. EN BURG. We willen nog even de pp iacht vestigen op de Ouderavond der school, welke a.s Donderdag wordt luden in „De Lindeboom", aast de gewone huish. zaken ver- it d agenda een causerie door Dr Fries, dir. v.d Schoolartsendienst, die spreken over „De zorg voor de ge heid van de schoolkinderen". MARKT PURMEREND. Nov. 1947. Aangevoerd: 268 schapen Së animeren resp. f5585, stil en f 36 til. Voor de levering: 110 stuks. LOSSING DAMPROBLEEM No. 39. wordt gewonnen door: Wit 2420, t 15x24, wit 4439, zwart 35x44, wit !4 zwart 19x30, wit 3429, zwart l, wit 38x40, zwart 27x29, wit 36x7, t 12x1, wit 25x5.' zon, maan en hoogwater. vo izon komt 22 Nov. op om 3,13; onder ,39. Maan: 28 Nov. V.M., 5 Dec LK water ter rede van Texel: 22 Nov. en 4,48 23 Nov 5,27 en 6,02. 24 Nov. en 6,58. 25 Nov. 7,21 en 7,43. 26 Nov. en 8,23. 27 Nov. 8,41 en 9,—. 28 Nov. en 9,38. De zee neemt en de zee geeft. Veel is hierover reeds geschreven en de bewoners van Texel kunnen er uit eigen ervaring over mee spreken. In de oorlog waren het de vele mijnen, die gevaar met zich mee brachten en thans, nu het weer vrede in ons land is, ontmoeten we af en toe nog de overblijfselen van de oorlog. Dezer dagen heeft een mijnenveger een grote bobine op de Noordzee verloren, welke op het Kogerstrand was terechtgeko men. Hoe deze 15 ton wegende bobine vervoerd is geworden naar de Mok en daar verscheept, zullen we onze lezers in dit verslag vertellen. De eerste mededeling, die ons bereikte was, dat er een eenmans torpedo bij paal 17 op het strand lag. Bij nadere informa tie vernamen we, dat het een apparaat was, dat gebruikt wordt om magnetische mijnen tot ontploffing te brengen. Zaterdagmiddag zou dit apparaat, een plm. 17 meter lange, rondvormige bobine, met een gewicht van ongeveer 15000 kg., afkomstig van de Duitse mijnenveger „Tanga", thans in gebruik bij de Nederl. marine, vervoerd worden. Dit schip doorkruist systematisch ons kust gebied om de vele mijnen, die er als gevolg van de oorlog ronddrij ven, onschadelijk te maken. De bobine, welke achter genoemde mij nenveger werd meegesleept, is ten gevol ge van het ruwe weer, ongeveer 14 da gen terug, losgeraakt van het s$j)iip en de Noordzee opgedreven. Dit gebeürde tus sen Vlieland en Texel. De „Tango" was nl. op weg van Borkum naar Vlissingen. Bij paal 17. In de buurt van paal 17, niet ver van De Koog. is dit zware gevaarte aange spoeld. Aan manschappep van de Kon. Nea. Marine uit Texel en Den Helder, in sa menwerking met die van de 2de V.P., be horende tot de landmacht, afd. Zwaar Vervoer te Stroe, bij Apeldoorn, was de taak opgedragen deze enorme grote bo bine weer in veilige haven te brengen. Prachtig werk. En dat al deze manschappen van hoog tot laag prachtig werk verrichtten, heb ben we van nabij kunnen gadeslaan. Op het strand stonden een grote Engel se legertruck met aanhangwagen, waarin tijdens de oorlog 50 tons tanks vervoerd werden. En verder twee kraanwagens, waarin ieder een lier met een hefvermo gen van 7Vs ton per wagen Hiermede hebben deze wakkere jon gens de bobine op de aanhangwagen van de legertruck geplaatst. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 802, Schoenen bonnen, Tabaks en-of Versnaperings- kaarten 802. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen. wier stamkaart eindigt op het cijfer 8 en de cijfers 04, 14, 24, 34, 44 en nog 111 het bezit van inlegvelbon 612, als mede aan kinderen, geboren in de maand December van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in Febru ari 1947, die nog in bezit zijn van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden medegenomen. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ta baks-, versnaperings- of gemengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ver- snapenngskaart. Meegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsle den en de inwisselingsbon van bonkaart 713. Deze inwisselingsbonnen niogen zon der bonkaart worden aangebeden. Men wordt verzocht toe te zien, dat al le stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel. daar anders geen bon kaarten mogen worden afgegeven. De uitgereikte bescheiden moeten di rect worden gecontroleerd, daar reclames later niet meer in behandeling mogen worden genomen. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd zijn bescheiden af te halen Tc Oudcschild in „Ons Eigen Gebouw" Op Maandag 24 November 1947 9-10 uur alleen zelfverz. voor Oude- schild en wijk S. 10-11 geen zelfverz. Ou- deschild nrs 170. 11-12,30 geen zelfver- zorgers Oudeschild nrs 71120. 1-2 alleen zelfverz. Oudeschild nrs 121150. 2-3 al leen zelfverz. Oudeschild nrs 151180 3-4 alleen zelfverz Oudeschild nrs 181 230. Op Dinsdag 25 November 1947 9-10 geen zelfverz. Oudeschild nrs 231- 280. 10-11 geen zelfverz. Oudeschild nrs 281 en hoger. 11-12 geen zelfverz. wijk S. Te Den Hoorn in „Ons Huis" Op Dinsdag 25 November 1947 2-3 alleen zelfverz. Den Hoorn en wijk H letters AD. 3-4 alleen zelfverz. Den Hoorn en wijk H letters EJ. Op Woensdag 26 November 1947 9-10 alleen zelfverz. Den Hoorn en wijk H letters KL 10-11 alleen zelfverz Den Hoorn en wijk H letters MR. 11-12,30 alleen zelfverz. Den Hoorn en wijk H letters SZ. 1-2 geen zelfverz. Den Hoorn nrs 160. 2-3 geen zelfverz. Den Hoorn nrs 61 en hoger. 3-4 geen zelfverz wijk H. (Publ. no. 190). Het transport. Zover was het dus, dat de 15-tons bo bine vervoerd kon worden. Dit was ge makkelijker gezegd dan gedaan. Vergeet met lezer, dat de legertruck met aanhangwagen en alles wat er op stond tezamen ca. 60.000 kg. woog. Dit alles moest dus getransporteerd worden. Om het wegzakken in het zand te voor komen, werden er vliegtuigplaten op het strand neergelegd en dan ging het 50 meter voorwaarts Op deze manier zou 't nog lang kunnen duren voor de plaats van bestemming bereikt zou worden. Een experiment. En nu vond er een merkwaardig expe riment plaats, enig in de geschiedenis. De twee kraanwagens werden met kabels aan de legertruck verbonden en daar ging het over het harde strand met een vaartje van 10 km. Met recht kan hier van een gewaagd experiment gesproken worden, als men weet, dat er een transport van bijna 100 ton aan gewicht over het strand reed, getrokken door motoren met in to taal 560 p.k. Bij De Koog. Bij De Koog ging het niet zo gemak kelijk en moest het nog maar uitkomen, of het verder goed zou gaan De beton nen oprit weid door de legertruck goed genomen, doch om verder te tijden moes ten de vliegtuigplaten eerst neergelegd worden en het zand weggegraven. Boven dien was het noodzakelijk, dat de truck nog getrokken werd door een der kraan wagens. Na een ruim uur moeizaam werken ge lukte het de stijgende en dalende gedeel ten van deze weg, die naar het strand leidt, veilig te passeren. Onder ruw en koud weer in een harde N.-Wester, afge wisseld met hagelbuien, hebben deze mannen juist voor het hoge water kans gezien, dit zware en niet alledaagse transport veilig aan land te brengen. 's Nachts is de colonne aan De Koog ge bleven en de volgende dag (Zondag) langs de Kogerweg. Binnenburg, Groeneplaats. Parkstraat, Weverstraat, Schildereinde, Emmalaan, Hoornderweg via Den Hoorn naar de Mok gereden, waarbij in de baai de verscheping in een Jandingsvaartuig (bekend van de invasie in Normandië), heeft plaats gevonden met doel Den Helder. Dinsdagmorgen is de sleep weggevaren Vanzelfsprekend had dit evenement overal veel bekijks. Hier is prachtig werk verricht, waarbij niet alleen de techniek, maar ook durf en ondernemingsgeest een rol hebben ge speeld. Nederlandse marinemannen en -mili tairen, %r\ze hulde voor hetgeen ge hier gepresteerd hebt. Z. Momenteel maakt het A tot Z-cabaret onder auspiciën van de Ned. Landarbei- dersbond een tournee door ons land. Dinsdag j.l. bezocht het Texel. Het ge zelschap bestaat uit slechts 4 personen en een pianist. Dat zij er in slaagden om de volle zaal voortdurend te boeien is wel een bewijs, dat zij volledig de techniek van de cabaretkunst beheersen. Het programma werd in een lofwaardig tempo afgewerkt en was zeer veelzijdig samengesteld. De vlotte conference van Jan de Kleyn en de diverse korte skel ches werden afgewisseld met vocale pres taties. Ap Hofstee beschikt over een goe de stem en toonde zich ook in het operet tegenre thuis. De duetten uit Zeller's „Der Vogelhandier" was één van de ge- slaagste nummers, ook wat toneelaankle ding betreft. De spreker van de avond, dhr Koos Knip, voerde ons vanuit de romantische operettestemming terug naar de werke lijkheid en bracht ons in herinnering dat de lonen van de landarbeiders vroeger al tijd het sluitstuk van een kloppende be groting moesten vormen. Om hierin ver betering te brengen is men reeds 40 jaar geleden begonnen met het organiseren van de landarbeiders hetgeen door het ontbreken van een gemakkelijk contact, zoals dat in fabrieken plaats vindt, moei lijk geschiedde om zodoende ook een agrarische sector te verkrijgen. Na de oorlog is reeds veel verbeterd en hebben de landarbeiders „de winu mee gehad". Doch helemaal is men er nog niet. Een uurloon verhoging van 2 ct. is weer afgesprongen „omdat het voedsel pakket dan voor de Ned. bevolking te duur werd". En toen deskundigen dit ontzenuwden, was er plots geen geld meer. Om op dit gebied iets te bereiken, moet iedere landarbeider zich aansluiten bij de organisatie. Individueel bereikt men niets en werkt remmend op elke verbetering. Men moet de grote lijn in 't oog houden: de Ned. Landarbeidersbond wil zijn een socialistische organisatie die tracht te komen tot 'n soc maatschappij. De opkomst was deze avond zeer groot. Achter in de zaal gedroeg men zich veel al zeer onrustig, werpt het komende bal dan reeds zijn schaduw vooruit? POLITIERECHTER ALKMAAR. Voor de politierechter te Alkmaar stond terecht Ger. C., die zich schuldig had ge maakt aan het stelen van een rijwiel. De eis luidde 3 maanden. Omdat verdachte nog nimmer met de justitie in aanraking was geweest, werd hij veroordeeld tot een gecomb. straf nl. f 100 boete of 20 dagen en 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar Joh. v. S. moest voor hetzelfde feit terecht staan. Uit spraak f75 of 18 dagen en dezelfde voor waardelijke straf. Een landbouwer in Haelen (Lim burg) zag dat zijn varken een nest maakte naar de wijze der vogels en daarin een. ei legde. Bij het afwassen bleek het een stenen ei te zijn, wat de krulstaart waar schijnlijk had geconsumeerd. Alk. Courant. Ja, ja, we leven tegenwoordig Wel in een heel, heel rare tijd. Nog onlangs schreef men van 'n bok, die Gelijktijdig bleek te zijn een geit. Maar wat de kranten ons nu melden, Dat is toch wel fenomenaal. Een „toet" die eieren kan leggen, Biedt perspectief op grote schaal. Wie weet, wat of men door atoomkracht Eerstdaags nog meer bereiken zal. Misschien een koe, die whiskey levert. Dat is gerust nog niet zo mal. Want als men dan zo'n whiskey zoog dier Met zulk een varken kruisen laat. Dan haalt men strakjes uit de uier De allerfijnste advocaat. De vraag is, of de C.C.D. dan Zo'n clandestiene zwijnerij Nog bij de horen weet te grijpen, Wie lacht daar stilletjes? Ei, ei. Zo gaat de wereld al maar verder En wordt steeds meer nog vervolmaakt. Straks zullen wij het nog beleven, Dat men van ezels mensen maakt. En zóver zal het óók nog komen, (Want niets is heden meer te raar), Dat men nog veren weet te plukken Van kale Jan de ambtenaar. HUIB DE RIJMELAAR. {Nadruk zonder toestemming verboden Dezer dagen had een bijeenkomst plaats van leden van het onderling Boerenver zekeringsfonds te Leeuwarden, waarbij onze fabriek is aangesloten. Aanwezig was de heer Noordenbos, oud voorzitter van het fonds, die een inleiding hield. In 1917 werd het Coöp. Verz.fonds ge sticht ten behoeve van de werknemers. Al spoedig vernam men toen klanken, waarom niet een fonds voor de werkgever de boer dus, en zo ontstond in 1922 het onderlinge Boerenverzekeringsfonds. De gedachte is, dat leden van Coop. Zuivel- brieken hiervan lid kunnen worden, dat bij opheffing van bedrijf de verzekering doorgaat en dat bij afbreken van de ver zekering, voor de verzekerde geen schade ontstaat Afkopen zoals bij andere verz. maatschappijen bestaat niet. Het onderling Boerenverzekeringsfonds dat begon met 23 leden (boeren) telde in 1940 reeds 5000 leden (verz. kapitaal 10 mili.gulden) en in 1947 staan 8000 leden ingeschreven (verz kapitaal 25 mili.gul den Daar uitsluitend boeren, plattelanders dus, lid kunnen zijn, doet zich het feit voor. dat de sterftecijfers veel lager zijn dan de theoretische statistische gegevens zouden doen verwachten. Dit heeft tot ge volg, dat het fonds erg voordelig werkt. Het is een zuiver coop onderlinge ver zekering voor boeren, waarbij zeer vele coop, zuivelfabrieken zijn aangesloten, die zich belasten met de inning van de pre mies, door van elke melkgelduitbetaling het geld in te houden, in tegenstelling dus met andere verzekeringen, waar men vooruit betaalt. Verder is het een absoluut feit, dat de premieën lager zijn dan van welke verzekering ook. Besloten werd voor Texel een afdeling op te richten. Bestuursleden zijn geworden D. Slot, J Duinker en C. Roeper Mzn. M.W. DE EERSTE BRUYNZEELWONINGEN OP TEXEL. Deze week zijn de eerste Bruynzeel- woningen op Texel neergezet, nl. een voor dhr P. de Graaf aan de Hollewals- weg en een aan 't Klif te Den Hoorn voor dhr S. Zijm. Het zijn de woningen van het nieuw ste type met een inhoud van 260 m3 en een oppervlakte van ruim 54 m2, waar over wij reeds eerder een uitvoerige be schrijving gaven. Dit type is gemaakt naar een ontwerp van architect P. de Graaf, die ons nog mededeelde, dat hij in de gelegenheid is nog 3 van deze woningen te plaatsen. Bruynzeel is pas begonnen met het afle veren van genoemd type woningen De eerste woning is in Nijmegen geplaatst, de tweede en derde op Texel. In de ge meente Emmen komen er zelfs 20. De fundering is eerst gelegd en daarna zijn de woningen geplaatst. In anderhalve dag was men zover, dat de huizen glas- en waterdicht overeind stonden. Met 5 men sen is hieraan gewerkt, w.o. 4 vaklieden van Texel en een deskundige van de fa. Bryunzeel. De ommetseling van de halve steens muur volgt nog, zodat de verwach ting is, dat het geheel over een ruime week gereed zal zijn gekomen. De woningen, die een aardig aanzien geven, vallen binnen het kader van de rijks-financieringsregeling 1947. ROBBEN-HORDEN IN DE ZEEUWSE WATEREN. De vissers in Zeeland hebben alarm ge slagen. door de grote horden robben, die in de Zeeuwse stromen huizen. Met na druk dringen zij er dan ook op aan^ dat de overheid maatregelen zal nemen, ge zien de grote schade, die deze dieren be rokkenen aan de visstand. Voor de oorlog bestond er een premiestelsel, dat nu niet meer geldt en gaf de staat voor een ge dode rob f2,50 (mannetje) en f3,voor een wijfje. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, te] 157 Den Burg E. NOORDIJK VESTIGDE ZICH 16 NOV. J.L. 25 JAAR GELEDEN ALS DIERENARTS OP TEXEL. DEN BURG. Naar wij vernemen was :t Zondag 16 Nov. j.l. 25 jaar geleden, dat de heer E. Noordijk zich als dierenarts op Texel vestigde, als opvolger van wijlen dhr J W. Roelofs. De heer Noordijk ós. een welbekend Texelaar en door zijn werk in het bijzon der ook bij de boeren een geziene per soonlijkheid. Hoewel dhr N. gemeend had er geen ruchtbaarheid aan te geven, is dit jublileum toch niet ongemerkt voor bij gegaan, al is het meer in intieme en huiselijke kring herdacht. Behalve de felicitaties van enkele ken nissen, gaven ook het gemeentebestuur de zuivelfabriek en de landbouworganisa ties blijken van belangstelling. De heer Noordijk, die z'n practijk reeds in 1933 heeft overgedaan, is thans werk zaam als directeur van de gem. veteri naire hyg. dienst, een functie, welke hem uitstekend ligt BEROEP NIET AANGENOMEN. DE WAAL. Ds. G Hartdorff heeft be dankt voor het op hem uitgebrachte be- roep naar Landsmeer. ZENUWTABLETTEN FILMNIEUWS. Texels Bioscooptheater heeft de komen de dagen niet minder dan twee-verschil lende films op z'n programma staan. De eerste is de film „De Millioenen- bruid" (There goes my heart) Als de warenhuismagnaat Cyrus But- terfield op weg is naar Londen voor za ken, neemt zijn kleindochter Joan de gun stige gelegenheid waar, zich zelfstandig te maken. Als rijkste meisje van de we reld was het haar tot nu toe onmogelijk gemaakt te doen en te laten wat zij ver koos te doen. Tijdens een pleziertochtje in de Middellandse Zee, beveelt zij de ka pitein van haar jacht koers te zetten naar New-York. Haar daad wordt groot opge maakt, door de Amerik. kranten bespro ken. Bill Spencer, een all-round verslag gever, krijgt de opdracht over deze zaak te schrijven. Het slot van de verwikke lingen is, dat Bill en Joan een echtpaar worden De tweede film heet „Les Enfants du Paradis, welke in een Amsterdams The ater meer dan 30 weken acnter elkaar heeft gedraaid. Deze film is volgens de pers een belevenis, zoals men maar wei nig keren zal meemaken De sfeer van dit Parijs met z'n weemoed en zijn charme, zijn bontheid en zijn verfijning, is zo meesterlijk weergegeven zo volkomen doorleefd, dat het werkelijkheid is en te gelijkertijd de grootsheid van het onwe zenlijke. Elk onderdeel is even verant woord en volmaakt. De muziek vormt een ideale omlijsting. Men komt niet uitgekeken aan Arlet- ty's levenswijze, charme, aan het brillan- te comedianten-voila van Pierre Bras- seur en men volgt met diepe bewonde ring Jean-Louis Barrault, een acteur vol sfeer en verfijnde melancholie. Drie en ten half uur ondergaat ge de bekoring van Marcel Carne's droefgeestige poëzie Het is een film van verrassende, zéér bij zondere kwaliteiten, die ongetwijfeld die- •pe indruk zal maken. Ook hier zal deze film zeker vele be zoekers trekken. POSTDUIVENVERENIGING „TEXEL". Door omstandigheden plaatsen wij eerst heden de uitslagen van de 2 laatste wed strijden. De uitslag hiervan luidt- Mons 21 Sept., afstand 295 km - H. C Prins 1, 2, 3, 4; B. C Kikkert 5. 8; Jb. v. Heer waaiden 6 en H Nieboer 7. Op 28 Sept. werd gevlogen vanaf Quièvrain, afstand 304 km De uitslag was: H. C. Prins 1, 2, 3, 4, 5, 7; B. C. Kikkert 6 en 8 Thans is een welverdien de rust voor onze gevleugelde vrienden aangebroken Van P.D.V „Texel" werd le kampioen Generaal, H. C Prins met 112 p 2e kam pioen Generaal, B C. Kikkert met 68 p.; 3e kampioen Generaal, IJ. Nieboer met 44 p. le kampioen oude duivenvluchten werd B. C. Kikkert met 52 p.; 2e. H. C. Prins 38 p.; 3e G. Buis. 24 p., en 4e H. Nieboer, 20 punten. le kampioen jonge duivenvluchten H. C. Prins, 34 p.; 2e H. Nieboer, 24 p Kampioen navluchten (oud en jong) H. C. Prins met 40 punten. Als bijzondere prestatie kan nog ge meld worden, dat H. C I^rins le kampi oen werd van Rayon West van Afd. A der Ned. Algem. Bond van Postduivenhou- ders, over de navluchten. GEEN OVERNAMEMARKTEN VAN SLACHTSCHAPEN. De Prov. Voedselcommissaris voor N - Holland maakt bekend, dat vanaf 24 No vember 1947 tot nader order geen slacht schapen op de overnamemarkten in N.- Holland worden overgenomen. Overna me voor export is eveneens stopgezet.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1