Filmavond De Koog Mkein De Waal Hoe kunnen wij in de toekomst een Landbouwcrisis voorkomen 0r. Schalkwijk Alg. Vergadering IJsclub Eierland Losse Kellner Uitvoeringen Texels Fanfare Leger Jeeps Paarden Ven „Draagt Elkanders lasten Deelnemers- vergaderin N.I.W.I.N. Bazar Luxe auto te kooi jongen R. K. meisje net meisje De vergadering, waann Ir. Vondeling sprak over het onderwerp: Hoe kunnen wij in de toekomst een landbouwcrisis voorkomen? was zeer matig oezocht. In zijn openingswoord zeide de heer Steenhuis, dat het hem verheugde, dat Ir. Vondeling zich bereid had verklaard naar Texel te komen. Op ons eiland is de technische voorlichting v. d landbouw goed in orde, maar we hebben allerlei vragen, die op econ. gebied liggen. Hierna volgde de rede van Ir. Vonde ling, waaruit we slechts enkeie dingen kunnen aanstippen. Spr. zeide, dat de moeilijkheden in de landbouw slechts een klein onderdeel zijn van de geweldige moeilijkheden, waarvoor onze regering zich geplaatst ziet. Spr. denkt in dit ver band aan de kwestie Nederland-Indone- sié. Toch zal onze regering zich ook moe ten bezighouden met de landbouw en daarbij gaat het dan niet in de eerste plaats over de positie van de landbouw op dit ogenblik, maar vooral over haar plaats in de toekomst. Invloed landbouwende bevolking neemt af. Spr gaat dan na hoe de invloed van de landbouwende bevolking in de laatste eeuw is afgenomen In 1830 was nog 50 pet. van onze bevolking in de landbouw werkzaam, thans minder dan 20 pet. Dit betrekkelijk kleine deel heeft de moeilijke taak voor onze steeds groeien de bevolking, zo veel mogelijk voedsel tc produceren en dat op 'n zo goedkoop mo gelijke manier. Voorwaar geen gemakke lijke opgave! De omstandigheden toch zijn voor de Holl. landbouw in veel op zichten ongunstiger dan van voor die in andere landen en werelddelen, waar men onmetelijke landbouwgebieden heeft, waar het levensniveau veel lager ligt en sociale maatregelen een lang niet zo'n zware last op het bedrijfsleven leggen dan in ons land Concurrentie in de toekomst on mogelijk. Het is daarom onmogelijk in de toe komst met andere landen te concurreren met de prijzen van graan, vlees, vetten en suiker en daarom zullen wij ons moeten toeleggen op de productie van kvvaliteits- artikelen, als bloembollen, pootaardappe- len, fruit, fokvee. Op dit gebied moeten wij proberen een soort monopolie te ver krijgen Mechanisatie. Daarbij zal onze landbouw gebruik moeten gaan maken van nieuwe werk wijzen. De land moet zoveel mogelijk ge mechaniseerd worden. De voorlichting en het onderwijs kunnen ook nog uitgebreid worden. Voor het onderwijs voor vaklie den wordt in ons land plm. driemaal zo veel geld besteed als voor de landbouwen de bevolking en het wil er bij mij, aldus spr., niet in, dat voor een metselaar een schoolopleiding van een paar jaar nodig is en voor een landarbeider niet. Van de laatste wordt zeker zoveel kennis ge vraagd als van een timmerman en metse laar. Dat met een intensieve bedrijfsvoor lichting nog veel »te bereiken is moge blij ken uit het feit, dat op volkomen soort gelijke bedrijven de uitkomsten zeer uit een lopen. Het moet mogelijk zijn het mindere bedrijf tot het betere op te wer ken Verder zal de aandacht moeten worden besteed aan een goede verkave ling. Ook hierin hebben wc een mogelijk heid om de kosten omlaag te brengen. Kleine bedrijven. Hel is nu eenmaal een feil, dat een groot aantal kleine bedrijven geen levens mogelijkheid hebben. Wanneer we de positie van de land bouw op dit ogenblik bekijken, dan moet worden gezegd, dat de bedrijfsuitkomsten dit jaar zijn tegengevallen. Spr. verwijst dan naar de interpellatie, die hij enige tijd geleden in de Tweede Kamer heeft gehouden. Duidelijk worden door spr. de moeilijkheden genoemd, waarvoor de re gering staat bij het vraagstuk van een lo nende prijs voor de diverse producten. We zitten daarbij nl. met het feit, dat de productiekosten zeer verschillend zijn. Wanneer de zandboer maar amper aan zijn trek toekomt, heeft de akkerbouwer op de goede bouwgronden nog een inko men van f 8000,Daarom is gepleit voor een zgn. Egalisatiefonds, waarin de klei boer een gedeelte van de prijs zou moeten storten, waaruit dan de zandboer een toe slag zou kunnen ontvangen. Industrie maakt enorme winsten. Het prikkelt daarbij de boer, dat in an dere industrieën enorme winsten worden gemaakt. Spr. noemde als voorbeeld een directeur van een bepaald uedrijf, die naast zijn salaris het vorige jaar nog 163,000 tantièmes ontving Ook in de conservenindustrie, de meelhandel en de aardappelexport worden grote winsten gemaakt: We zitten met de wantoestand, dat de marge tussen producent en consu ment veel te groot is. Wanneer er op een totaal van 23000 tuinders 18000 groente handelaren zijn, is er iets niet in orde Zo heeft men bv. in Kopenhagen bereikt, dat de melk voor de consument 20 pet. goed koper is geworden, terwijl de producent 15 pet. meer ontvangt. Een rechtvaardige beloning van de landbouwende bevolking zal tevens kunnen bewerken, dat de kloof lussen stad en land verkleind wordt. Europa wordt bedreigd. Wanneer we de kranten lezen, dan we ten we, dat Europa door grote gevaren bedreigd wordt. Uit Frankrijk. Polen en Tsjecho-Slowakije komen berichten, die ons verontrusten en die ons er op wijzen, dat Europa in een chaos dreigt te verzin ken. Wij zullen ons hiertegen moeten wa penen. Uit de besprekingen, die op deze rede volgde, noemen we een paar dingen. De graanprijzen. Waarom worden de graanprijzen zo laat bekend gemaakt? Spr. gaf toe, dat het voor de boer van veel belang zou zijn, wanneer dit vroeger kon gebeuren. Onze prijzen zijn evenwel gebaseerd op de kostprijs van de producten. Indien we 'n meer stabiele toestand krijgen, zal dit veel eenvoudiger worden In dit verband meende spr evenwel zijn grote afkeu ring te moeten uitspreken over de orga nisatie in de Wieringermeer. die deze herfst haai leden de raad gaf geen tar we te zaaien alvorens de prijzen waren bekend gemaakt. Waarom ligt onze graanprijs zo ver be neden de wereldprijs voor graan? Spr. zegt, dat de prijzen voor onze granen niet bepaald worden door de wereldprijs, maar door de kostprijs in ons land. Tenslotte wees spr. er op, dat er zeer zeker nog veel te wensen over laat in ons land. Wanneer we onze toestand evenwel vergelijken met andere landen, dan mo gen we zeer dankbaar zijn. Onze voedsel positie is veel beter dan in de meeste lan den van Europa. Onze regering weet de critieke momenten telkens weer meester lijk door te komen Daarbij past ook een woord van dank aan de landbouw, die in ons land zeer goed heeft meegewerkt, om de moeilijkheden te voorkomen of kleiner te maken. Het is onze taak, het beroep van boer en landarbeider omhoog te brengen. Er is geen sprake van, dat een landarbeider minder is dan bv. een buschaffeur Wan neer we elkander hiervan weten te door dringen, dan zal de drang naar andere beroepen kleiner worden Het heldere en rustige betoog van lr. Vondeling werd door de aanwezigen» met grote aandacht aangehoord en we menen te moeten zeggen, dat de thuisblijvers veel gemist hebben. C. v Gr. NI WIN BRIDGE-DRIVE 8 DECEMBER. Uitgaande van de Niwin wordt er op Maandag 8 Dec. een bridge-drive ge organiseerd om mooie prijzen, in Hotel Texel". De netto-opbrengst is bestemd voor het aankopen van ontspanningslec tuur, welke naar de militairen in Indië zal worden gezonden. Bridge-liefhebbers(sters) geeft u op voor deze drive, bij de adressen ge noemd, in de in dit nr voorkomende adv UITVOERING „DE DUINKANTERS" DE KOOG. Donderdag 20 Nov. voerde de toneelver. ,,De Duinkanters" ten twee de male „Stormeiland" op. Na een zwak le bedujf kwamen de spelers er hoe lan ger hoe beter in. Vooral in het 3e bedrijf werd uitstekend gespeeld en konden de talrijke toeschouwers (de zaal was uitver kocht) ten volle genieten. Met een harte lijk applaus, dat-aangroeide tot een ova tie, dankte het publiek voor het gebode- ne. De voorz., dhr R. Smit, bedankte in een kort woord het publiek, regisseur en degenen, die hadden meegewerkt om de uitvoering in Den Burg voor de toneel wedstrijd tot een succes te maken. De avond werd besloten met een gezel lig'bal De grime, die ook deze avond werd verzorgd door de heer Venisz te Schagen, was in uitstekende handen. NIEUWE BEOORDELING CONSUMENTENCREDIET. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat eenmaal per halfjaar een algemene hernieuwde beoordeling van ieder ver strekt crediet plaats zou vinden, ter vast stelling van de voorwaarden, welke voor de eerstvolgende halfjaarlijkse afbeta lingsperiode zullen gelden. In verband met de drukke werkzaamheden, ontstaan door het weer openstellen van de moge lijkheid om crediet aan te vragen, werd besloten de eerste hernieuwde beoorde ling te laten vervallen. Aan het einde van de tweede afbeta- Jingsperiode zal deze beoordeeling wel plaats vinden. Daartoe zullen aan alle credietnemers formulieren ter invulling gezonden worden om een overzicht van de veranderingen te krijgen. Na verwerking van deze formulieren, zullen de credietnemers bericht ontvan gen van de eventuele veranderingen. Daar de hernieuwde beoordeling niet te veel tijd in beslag mag nemen, doen wij een beroep op de credietnemers om de formulieren zo spoedig mogelijk in te willen vullen en terug te zenden. De districtsraad v.h Consumenten- crediet Texel. VERVOER VAN PERSONEN DOOR MIDDEL VAN HUURAUTO'S. De Dir.-Generaal voor de prijzen heeft de tarieven, welke maximaal voor het vervoer van personen door middel van huurauto's met ingang van 1 Nov. 1947 kunnen worden bedongen, vastge steld, als vervat in onderstaande rege ling: Binnen de bebouwde kom: f 0,10 per 400 m. van garage tot garage met als mi nimum f 1,50. Buitenritten: eerste aanslag f 0,75 voor 1000 m. Verder f0,10 per 400 m. van ga rage tot garage. Wachten f0,10 per 2Vs minuut. Van 07 uur: 50 pet. toeslag. Bagage: Meer dan 10 kg: f 0,20 per col li (met uitzondering van lichte hand bagage). IR. P. A. DEN ENGELSEN BENOEMD TOT INSPECTEUR"VAN DE LANDBOUW. Bij Kon. Besluit is. te rekenen van 1 Oct. 1947. dhr Ir. P A. den Engelsen benoemd tot Inspecteur v.d. Landbouw. Voorheen was de heer den Engelsen di recteur van de Chr. Landbouwwinter- school te Haarlemmermeer. SPORT OP TEXEL. S.V. TEXEL. In onze afd. begint het te spannen en wordt het een gedrang in de onderste helft. Lieten de leiders Schagen en Berdos zich niet van de wijs brengen, ook JVC ging op de goede weg voort door te win nen van de Westfriezen, met als gevolg, dat er 3 clubs de staart vormen met 6 punten uit 9 wedstrijden, 2 met 7 p. en 2 met 9 p., zodat er nog wel menig spannen de strijd geleverd zal worden. Uitslagen in onze afd. waren: St. George W'vogels 0-1; W.-Friezen-JVC 0-2; Schoorl-Berdos 1-2; Texel-Sijbecarspel 0-0; Schagen-Oudesluis 3-2. (O-rechtsbui ten Watertor en keeper Wind waren pri ma. En wat te zeggen van Texel 1, dat on danks een llink overwicht en met menig goede kans, nog geen doelpunt wist te maken, dat is toch te erg. Wel waren we niet compleet en stond Gom op de zie kenlijst en Hans moest naar huis, waar voor Gerard Vlas en Jart Boswijk invie len. Vooral Jan maakte een goede beurt en liet mooie staaltjes voetbal zien en bewees overduidelijk, da£ balbehande ling, spelinzicht en snel reageren door training is te bereiken; zijn samenwerken met Herman en Dick sloot veelal keurig. Met zon en wind tegen wordt begonnen met enige goede aanvallen van T. en het ziet er naar uit, dat T deze wedstrijd zal winnen, maar de goede kansen worden niet benut. Langzamerhand weet ook S. zich meer en meer los te werken en gaan de partijen tegen elkaar opwegen, maar toch blijft T. gevaarlijker, doch het juiste schot blijft uit. Ook de tegenaanvallen zijn niet zonder gevaar, maar de achter hoede en halflinie zijn er goed in en Loll.e maakt een solide indruk. Onze verwach tingen zijn hoog gespannen voor de 2e helft en inderdaad volgen de T-aanvallen elkaar regelmatig op en keer op keer wordt de bal goed voor het doel gebracht, maar het schieten blijft slecht of het is de prima keeper of een der backs, die de bal wegwerkt. De tegenaanvallen zijn veel minder talrijk, doch de enkele zijn zelfs erg gevaarlijk, maar worden toch afgesla gen. Na enige tijd zien we Jan Boswijk snel op het doel afgaan, maar juist springt de bal even te ver en de keeper redt. Ondanks de vele kansen komt het einde met de beginstand 0-0. We maken ons ernstig bezorgd en alleen getrouwe training en concentratie, die de juiste wilskracht zal geven en dat door zetten, dat nodig is, om het doelpunt te scoren. Texel 2 bleef in de W'waarder modder steken en verloor met 4-1. Adsp A ging niet door tegen Helder A; terrein afge keurd. Zaterdagmiddagcomp. Uitslag B-C 1-3 Ook nu weer spannend. Blijft volhouden, jongens! A s. Zondag Texel 1 en 2 en Adsp A zijn vrij. Jan Boswijk en Ben Bakker spe len in een Juniorenelftal op het ZAP-ter- rein. Voor andere wedstrijden zullen po gingen aangewend worden. TEX. BOYS Tex. Boys winnen van een sterker spelend S.R.C. Als scheidsr. Helder om 2,30 laat Jos- sen. zijn het de Boys, die voor de wind krijgen te spelen Direct na de aftiap gaan ze dan ook tot de aanval over en krijgt de keeper van S. druk werk. Na 8 min. weet Nico in een schermutseling de Boys met een onverwacht schot de lei ding te geven. Ook S. probeert nu door de verdediging van de Boys heen te bre ken, maar deze staat als een rots in de branding en de keeper weet op voortref felijke wijze het doel schoon te houden. Een van onze backs maakt hands in het strafschopgebied. De penalty wordt ech ter zeer slecht genomen en gaat huizen hoog over het doel heen. Na de rust is S. het meest in de aan val en de Boys worden enige tijd door het prima spel der gasten overspeeld. Dank zij het prima werk van keeper Rijk zagen ze echter kans slechts eenmaal te scoren. Uit een. aanval van de Boys weet de r-buiten mooi voor te zetten en de bal belandt via de handen van de keeper te gen de binnenkant van de paal, maar voordat deze zich weer herstelde, was hij de doellijn reeds gepasseerd, zodat de Boys met 2-1 leiden. Met nog 10 min. te spelen stelt S. alles in het werk om nog gelijk te maken. Als er nog 1 min. is te spelen, wordt er door een van de Boys op ongelukkige wijze hands gemaakt en weer krijgt S. een strafschop te nemen Ieder was in de veronderstelling, dat dit de gelijkmaker zou worden, maar ook de ze penalty werd niet zo goed genomen en belandde naast het doel. De laatste mi nuut was S. nog in de aanval Maar toen de prima leidende scheidsrechter het ein de van deze zeer sportieve wedstrijd aan gaf, waren het de Boys, die juichend naar de kleedkamer gingen. Ook Boys 2 heeft kans gezien de wed strijd tegen Geel Zwart 3 te winnen. Ook speelden de Boys voor de rust met de wind in de rug en waren zodoende over wegend sterker Na 10 min. krijgen de FILMAVOND DE KOOG. Op Donderdag 27 Nov. zal in Hotel De Toekomst een filmavond gehouden wor den om de kosten te dekken van de on langs aangeschafte filmprojector voor de school. Vooral de films Walvisvaart en Oefening met de reddingboot te De Koog zullen de aandacht trekken. NAAR EEN OPLOSSING VAN HET CONFLICT IN INDONESIË? De commissie voor goede diensten der Ver. Naties inzake 't Indonesische vraag stuk heeft bekend gemaakt, dat de Ame- rik. regering haar heeft medegedeeld, dat de „Renville", een transportschip van de Amerik marine, beschikbaar zal worden gesteld voor besprekingen tussen de rege ringen van Nederland en de Indonesische republiek. Het schip wordt omstreeks 2 Dec. in de Javaanse vfeteren verwacht. Het staat onder het bevel van de kapitein der Am. marine Tyree. Boys een penalty te nemen Deze straf schop werd niet zuiver genomen, het tam me schot werd door de G.-keeper gestopt. Enkele ogenblikken daarna weet de r.- buiten de keeper te passeren, zodat de Boys de leiding namen. Deze voorsprong werd al spoedig vergroot. Doch wat de Boys ook verder piobeerden, het gelukte niet meer de keeper te passeren. Na de rust kwam Geel Zwart vanwege het wind-voordeel meer opzetten en als de gasten een corner krijgen te nemen, grijpt de Boys-keeper mis en de stand is 2-1. P Reij weet met een hard schot de stand op 3-1 te brengen. G. speelde met 8 man. Het was een matige wedstrijd. H.S. SVC De Cocksdorp. S. heeft Zondag zijn meeerdere moeten erkennen in BKC 3. Als onder uistekend voetbalweer door S. afgetrapt wordt, speelt S. tegen zon en wind in. En al da delijk wordt de S-veste bestormd door de goed combinerende aanvallen van B. Maar onze verdediging zit er goed in en weet voorlopig doelpunten te voorkomen. Ook S. trekt dan ten aanval, maar in de voorhoede missen we de stuwende kracht van Gerrit, die langs het lijntje staat te kijken. Bij een snelle aanval van B. krijgt de l.-buiten de bal op de vleugel vrij en met een goede voorzet kopt de lange mid- voor de bal in de touwen Na 25 min spelen is het weer de midvoor van B., die gevaarlijk wordt. Maar nu heeft de ach terhoede hem door en voor de bal in zijn bezit komt, wordt hij door vier man van S. zo in de gaten gehouden, aat zelfs de keeper de bal niet goed kaa bemachti gen Met als resultaat, dat B. zijn voor sprong vergroot: 2-0 Bij een aanval van rechts denken we C. v. Boven te zien doelpunten, maar zijn schot gaat rake lings naast. Jammer, Kees. Bij 'n aanval van B. maakt de Kindt hands, en scheids rechter Bakker wijst naar de beruchte stip, die onhoudbaar wordt ingeschoten. De thee, verzorgt door de familie Doot- jes, smaakte uitstekend en vol goede moed wordt met de 2e helft een begin gemaakt. Direct is S. weg en met moeite ontkomt het B-doel aan een doorboring Maar het is Ale, die alleen door de verdediging heenglipt, maar dan wordt er hands ge maakt. En Ale voltrekt het vonnis: 3-1, Geen min. er na is hij er weer doorheen, maar met alleen nog de keeper voor zich, wordt hij net buiten de beruchte lijn ge haakt. Aan de andere kant volgt wegens hands weer een p-.nalty; stand 4-1. Met deze stand komt het einde. De adsp wonnen met 6-0 van De Koog. Goed gedaan, jongens Dat doet ons goed. Want van jullie móet het weer komen. Zondag gaan het 2e en adsp. A naar De Koog. Het le is vrij. O.V.V.-Nieuws, I Het 2e deed Zondag weer goed wer en klopte SRC 4 met 2-1. Aan het ver toonde spel \flas wel te zien, dat jullie ge dacht hadden, dat winnen we wel, alle ging zo kalm. S. speelde eerst voor d wind en opende na 10 min. de score, c zette enige goede aanvallen op en uit ée hiervan wist de O-midvoor gelijk te ma ken: 1-1. 2 min. voor de rust slaagde Ber de uitstekende O-linksbuiten er in oi een voorzet van rechts-in de touwen 1 jagen: 2-1. Na de rust zagen we een ster aanvallend O, maar de met 8 man spe lende verdediging, weet met veel moeit doelpunten te voorkomen, mede doo slecht schieten der O-voorhoede. Verschil lende O-aanvallen worden ook door bui tenspel onderbroken daar moeten julli wat meer op letten, jongens. A.s. Zendag ziin beide elftallen vrij. W S.V. Zwaluw. Het is ZDH niet mogen gelukken or Geel Zwart de 2e nederlaag toe te bren gen. G. had. de aftrap en Z. het eerst he voordeel van de wind, direct nam Z ht spel in handen en al gauw is de stand 1- in ons vcordeel. Dit was het sein voor om het spel te verplaatsen en met keurig aanvallen werd het Z-doel onder vuu genomen en al gauw is de stand gelijl Even later geeft de G-linksbinnen met prachtige kopbal zijn club de leiding 2- Dit werd Z. te bar en het wordt al spot dig 2-2. Even later onthoudt de scheids Z. een penalty wegens opzettelijk hand Nog voor de rust neemt G. de leidinj rust 3-2. Na de rust speelt Z. tegen de wind. Ni een kwartier spelen profiteert G. van ee misverstand in de achterhoede 4-2. N komt Z. opzetten en 't wordt 4-3. Flin aangemoedigd vecht Z. voor de gelijkma ker, maar onder grote spanning fluit i scheidsr. het einde van de sportief g< speelde wedstrijd. Duidelijk kwam n naar voren, v/at traning betekent na dri weken rust, want het samenspel was wee hopeloos zoek. De adsp. konden het in Den Helde tegen W'vogels A niet tot een overwii ning brengen, voor de rust speelt Z. t< gen wind en hield kranig stand 0-0; 1 min. voor het einde was Wim Bakke keurig doorgebroken en ieder dacht reec aan een doelpunt, toen de scheidsr voc buitenspel floot, terwijl een speler van in doel stond; het werd een vrije tra voor W. Vlak voor het einde vergeet d scheidsrechter te fluiten als een W.-spe buitenspel staat en het is 1-0, even late no. 2. waarbij 3 man buitenspel staan. Voor de uitvoering zie men de adv. D leden en donateurs kunnen tegen betalin van f 0,30 bel beide avonden bezoekei De dansliefhebbers kunnen hun hart op halen. TEXELAARTJES. Te k. aangeb. z.g.a.n. don- kerbl. damesmantel m. 40- 42, sportmodel 20 pnt. Ko- gerstraat 55, Den Burg In ruil aangeb. 40 pnt. voor een overjas, costuummaat 50 Suikerweg 6c Te k. een kamerkachel, keuze uit twee. Suikerweg 6a Te k. een houten trap. J. Bakker, Min. Ruysweg 103, De Koog Te k. herenfiets met mass, banden, bollentafels en radio toestel. Witte Kruisl. 13 Gevonden een vulpen, terug te bek. tegen adv.kosten bij M. Bakker, Kapberg Wie heeft mijn parapluie meege nomen? Gaarne terug War moesstraat 38 Goed tehuis gez. voor volw. j. D. herder zeer lief. Oudeschild 182 Met dank aan God en grote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onze Zoon en Broer tje Herman Bernhard J. Boks-Huisman B. H. Boks Ria en Martha 24 November 1947 Den Burg, Texel GEBOREN Pieter Jan Zoon van J. KOORN-v. Egmond en M. KOORN Hoogte B 53, Texel. 24 November 1947. Zondag, 30 November ho pen onze geliefde Ouders J. Smit en E. Smit- v. Heerwaarden hun 25-jarig huwelijksfeest te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen RIE en Verloofde GRÉ en Verloofde PIET D1NA Receptie van 3-4,30 uur, De Waal 79, Texel. Langs deze weg groet ik vrienden en kennissen bij ,mijn vertrek naar Indië K. de Vries a.b. Constellation 22-11 '47 Hiermede betuigen wij, ook namens de kinderen, onze welgemeende dank voor de vele blijken van belangstelling 16 Nov. j.l ondervonden. J. H. v. Heerwaarden P. H. v. Heerwaarden-Dijt De Koog, Nov. 1947 Heden behaagde het de Here uit ons mid den weg te nemen, on ze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder HENDRIKA v. EIJK weduwe van Ph. de Jonge, in de ouderdom van 82 jaar. Zevenhuizen: J. Basrde Jonge C. Bas Dijkmanshuizen Z. de Jonge De Veen: D. de Jonge M. de Jonge-Bas Amsterdam: A de Jonge H. de Jonge- Bekenkamp Dijkmanshuizen H de Jonge 't Noorden: K. Breman Oosterend: C. Vermeulen- de Jonge J. Vermeulen Dij kmanshuizen M. de Jonge en kleinkinderen. Dijkmanshuizen, Texel, 21 Nov. 1947 De teraardebestelling heeft plaats gehad op Maandag 24 Nov. te Oosterend, Texel. Donderdagavond in Hotel ,.De Toekomst" filmavond o a. over de Walvisvaart en Oefening met de Red dingsboot. Zie ook bericht I HEDENAVOND spreker: ledereen is welkom! op 29 NOVEMBER bij de heer Hooijberg. Gevraagd Hotel De Lindeboom Laatste gelegenheid to plaatsbespreken DONDER DAG, 27 NOVEMBER va 7 tot 8 uur in de grot zaal van „De Oranjeboom Uit voorraad leverbaa: DROS, Eierland Maandag, I December 11,30 uur in Hotel Lindeboom". Agenda 1. Opening 2. Bespreking verdelin werkzaamheden van hl Bestuur. 3. Taxatie prijzen van d Paarden. 4. Rondvraag 5. Sluiting Het afhalen van de op l< NO. 129 gevallen keuken uitzet is uiterlijk gesteld o Woensdag, 3 December a.i Na deze datum wordt dei prijs voor een ander NIWil doel bestemd. Prima staat en zeer zuini 1 op 14. Merk Fiat, m< nieuwe banden. Brieven onder no. 279 aa bureau v.d. blad. Gevraagd: om als tegelzetter te wo den opgeleid, 15 16 jaa D. LUTTERMAN, Warmoesslraat 14 BIEDT ZICH AAN v. d. en n. als hulp in huishouding. Brieven onder no. 277 aa bureau v.d. blad. Gevraagd een voor halve dagen. Leeftijd ongeveer 14 jaa LUTTERMAN, Warmoesstraat 14

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 2