DE BOEKENCOLLECTIE BOEKHANDEL PARKSTRAAT Hallo Bandoeng Haar Koninkrijk is dit jaar zeer groot. Vandaar dat van elk ex. geen grote voorraden aanwezig zijn. Heeft U voorkeur voor een bepaald boek, haast U dan mooiste cadeau Een Boek Een enkele greep uit de grote voorraad Voor een goed Boek en grote keuze naar EERSTE PRAATAVOND OUD-LEERLINGEN L.L.S. (Slot.) De tweede spreker was dhr Comello. Zijn onderwerp was: Zuivelaangelegen- heden. In deze lezing werd vooral aandacht besteed aan de verschillende manieren van graskuilen en de invloed van kuil- voer op zuivelbereiding. Het hoofddoel van graskuilen is voor al om naast hooi te kunnen beschikken over sappige voedermiddelen, waardoor de dieren in staat zijn meer ruwvoeder op te nemen. De verliezen bij deze wijze van conservering zijn bij droog weer iets groter dan bij hooiwinning, bij ongunstig weer kleiner. Om de verliezen bij het kuilen zo klein mogelijk te maken, zal men doelbewust moeten streven naar een bepaalde tem peratuur in de kuilhoop, om op deze wij ze het millieu voor de goede bacteriën zo gunstig mogelijk te maken. Bacteriën, waarvan we voordeel hebben, zijn de melkzuurbacteriën; tot de nadelige beho ren de rottingsbacteriën, de azijnzuurbac- terie en de boterzuurbacterie. Vooral de laatste kan veel schade veroorzaken bij de zuivelbereiding, daar ze in de kaas het gebrek „knijper" veroorzaakt. De rot tingsbacteriën veroorzaken grote eiwit- verliezen in de kuilhoop en daar dit het meest waardevolle voederbestanddeel is. is het van groot belang de invloed van deze bacterie zoveel mogelijk tegen te gaan. Dit kan o.a gebeuren door een snel oplopen van de temperatuur in de kuil hoop. Bij deze hoge temperatuur kan de melkzuurbacterie zich nog goed ontwik kelen; de kuil wordt nu zuurder en hier- door worden de omstandigheden voor de rottingsbacteriën ongunstiger. Men heeft getracht de verliezen tegen te gaan door aan de kuilhoop bepaalde conserveermiddelen toe te voegen. Hier van is wel het meest bekend de Finse methode, waardoor op kunstmatige wijze c-en millieu wordt verwerkt, dat ongun stig is voor de boterzuurbacterie. De ver liezen aan zetmeelwaarde worden hier door onder gunstige omstandigheden met 15 pet., diq aan verteerbare eiwitachtige stoffen zelfs met 50 pet. verminderd Terwijl de gewone Holl. kuil evenwel een gunstige invloed heeft op de gezond heidstoestand der dieren is die bij de Finse kuil vaak ongunstig Men lette vooral op de reactie van de urine. Is deze zuur, dan moet men maatregelen nemen. Ook dunne mest is een waarschuwing, dat er iets niet goed zit. Om zooveel mogelijk te voorkomen, dat de zuivelbereiding schade ondervindt, geve men geen kuilgras tijdens het mel ken, terwijl het zeer gewenst is na half Febr. geen kuilvoer meer te gebruiken. Ook op dit onderwerp volgde een druk ke bespreking In de pauze, die nu volg de, werden nog enkele mededelingen ge daan, welke betrekking hadden op in dit seizoen te houden cursussen en op de to neelavond, die waarschijnlijk in de 2e helft van Januari zal worden gegeven. Na de pauze volgde nog een lezing van dhr C. J v Leeuwen over het onderwerp Kunstmatige Inseminatie. Op zeer bevat telijke wijze heeft deze spr. ons het doel en de techniek van de kunstmatige inse minatie uiteengezet. Daar over dit onder werp reeds eerder in ons blad werd ge schreven, moeten we volstaan met deze korte mededeling In de bespreking bleek duidelijk, dat de heer v. Leeuwen dit onderwerp zeer goed beheerst, terwijl ook zijn wijze van voor dragen voortreffelijk was. Aan het slot van deze avond kon voor zitter Joh. Roeper met voldoening consta teren, dat de avond zeer goed is geslaagd. C. v. Gr. DAMMEN. Stand comp.-wedstrijd O.K.K., A-klas se, resp. gesp., gew., rem., verl., punten: S; Ros 7 5 2 0 12 H. Steenhuis 6 3 3 0 9 D. Lap 7 3 3 1 9 S. van Heerwaarden 5 4 0 1 8 C. Dijker 4 3 10 7 C. van Heerwaarden 8 2 3 3 7 D de Vries 7 2 2 3 6 A'. J. Vonk 7 13 3 5 J. Vonk 10 1 3 6 5 G. Dros 7 0 0 7 0 B-klasse: S Hin 9 5 3 1 13 C. \v d. Werf .9 5 1 3 11 A. v. d. Slikke 7 3 2 2 8 J. Huisman 7 2 4 1 8 v. d. Kerkhof 5 2 0 2 6 J. Stam 5 14 0 6 J. v. d Star 6 2 2*2 6 W Boon 5 2 12 5 P. Kooij 9 13 5 5 S. Bakker 4 12 1 4 J. Vinke 7 12 4 4 H Gomes 7 12 4 4 C -Klasse: A. Vinke 14 10 2 2 22 J. Koorn 11 9 0 2 18 v. Ernst 13 9 0 4 18 F. Witte "13 8 2 3 18 A. Eelman 11 5 3 3 13 D v. d. Werf 12 6 1 5 13 J. van Lenten 12 6 1 5 13 A. Homma 12 5 3 4 13 J. Jonker 12 6 0 6 12 G. Wortman 14 6 0 8 12 D. Bruin 8 4 0 4 8 B Leen 8 2 2 4 6 P Bakker 10 2 2 6 6 W van Leersum 12 2 0 9 6 A. Huisman 11 2 18 5 P. Bruin 11 0 1 10 1 O.K.K. I zet zijn overwinningsreeks rustig voort. Nu bond zij de Zijpe weer aan haar zegekar, wat de 3e achtereenvol gende overwinning betekende. De uitslag was als volgt: C. Dijker P. de Wit 2—0 S Ros A. Slijkerman Jzn. 02 H. Steenhuis A Slijkerman Szn. 20 S. v. Heerwaarden C. v.d Linden 20 C v. Heerwaarden P. Hoedjes 11 D. Lap J. Weijers 20 D. de Vries Th. Kooiman 20 A. J. Vonk P. Koopman 11 G Dros A. Blokker 20 J. Vonk A. Louwe 11 Totaal uitslag 15—5 DE LUCHTREIS VAN Wonderlijke avonturen van de door G. Th ROTMAN. DE PEGASUS. heer Van Emmen en zijn reisgenoten. Nadruk verboden. 5. Toen kwam de dag, dat de eerste proefnemingen zouden plaats hebben Door middel van een slang, vastgemaakt aan het gaskraantje in de keuken, werd het toestel gevuld. Toen zette mijnheer Van Emmen, met kloppend hart, de mo tor aan en na enige handige bewegingen vloog de Pegasus majestueus omhoog. Mijnheer Van Emmen voerde enige ver bazingwekkende loeren boven de daken uit; daarop daalde hij, met tranen van ontroering in z'n ogen 6. „Vrouw!" riep hij uit, „ik ga 'n reis om de wereld maken, en ik neem jou met Hans mee!" „Dank je, m'n waarde!" antwoordde mevrouw Van Emmen; „voor geen millioen krijg je me in dat ding!" „Goed! Goed!" zei mijnheer Van Emmen, „dan moet Hans z'n vriendje Piet maar meenemen!" Hans holde naar zijn vriend je. „Pietje!" nep hij, met z'n vinger in de lucht wijzend, „we gaan vliegen!" UITSLAG VERKOPING. DE COCKSDORP. Ten overstaan van Notaris Mulder werd Dinsdagavond in Hotel „De Hoop" verkocht voor dhr W. H. N. Butter: A. 8 woningen aan de Dorpsstraat te De Cocksdorp, nrs. 49 t.m. 63 Koper S. C Eelman (Spikerkoning) voor f5525, B. een woonhuis nr. 151 met erf en tuin aan de Achterweg. Koper T. Roorda, Eierland, voor f 800, C. een woonhuis nrs. 161 en 163, met erf en tuin a.d. Achterweg. Koper S. C. Eelman (Spikerkoning) voor f950, DE L.T.B. IN JAARVERGADERING BIJEEN. De R.K L.T.B. kwam dezer dagen in een druk bezochte jaarvergadering bij een. Besloten werd o.a. voor f 25,000 deel te nemen als garantie voor het Franse emigratieplan. In N.-Holland bestaat hier veel belangstelling voor. Diverse andere zaken de land- en tuinbouw betreffende, werden nog besproken. Het H.B. deelde mede, dat er gestreefd wordt naar de stichting van land- en tuinbouwscholen in verschillende plaatsen. Het kamerlid, dhr Groen, gaf een toelichting op een en ander. Waarde vrienden. Als jullie deze Texelaar te lezen krijgt, vieren wij hier in Holland het feest van St. Nicolaas. Hoe dat bij jullie zal gaan, hebben wij weinig idee van. Het lijkt wel wat te veel gevraagd van de goedheilig Man om op 6 Dec. tegelijk een bezoek •aan jullie te brengen. Een andere vraag is natuurlijk, of het ook nódig is, dat hij eens bij jullie komt; maar dan stuurt hij wel een Zwarte Piet, die de stoute jon gens wel eens z'n witte tanden zal laten zien en met de ketting zal rammelen. Overigens zal St. Nicolaas zeker een en ander hier op het eiland voor jullie mee brengen. En dat merk je dan over een tijdje wel. Ja, jongens, daar komen weer even 'n paar minder aangename dagen in de ko mende maande voor jullie aan. Maar slaat je er doorheen en viert ze met el kaar. Maakt van de nood een deugd. Bij zonder met het Kerstfeest. Help je aal moezeniers mee met het uitwerken van de plannen, die ze ongetwijfeld voor Kerst mis hebben. En krijgen we dan zo gauw mogelijk daarna een verslag hoe alles verlopen is? Nieuws van het Thuisfront? Genoeg! Sinds Maandag j 1. heeft onze Pastoor zijn werkzaamheden hervat. Van de dokter heeft hij de geruststellende mededeling ontvangen, dat de rustkuur van 6 weken goed succes heeft gehad. Deze week is een bijzondere geweest voor jullie vaders en moeders, 's Middags en 's avonds wérden er in de kerk confe renties voor hen gegeven. Ze zijn iedere keer goed gekomen en hebben met veel aandacht geluisterd naar wat de Pater hun te zeggen had over hun plichten als vader en moeder. Zoals in de krant van Woensdag stond, is Pater. M. Witte na 12 jaar weer eens op Texel. Die kennen jullie natuurlijk al lemaal! Hij heeft heel wat meegemaakt. Een gezellig verteller, echt een van „de Vrolijke"! Misschien schrijft deze „avon turier" jullie ook wel eens in deze ru briek, want in de Texelse Courant voelt hij zich best thuis! Op 16 Dec. viert Henk de Porto van De Waal zijn verjaardag. Nu reeds onze gelukwensen, Henk; houd je taai, hoor! Tot slot: een echt bewijs van meeleven met jullie hebben we pas weer ondervon den. Op de bruiloften van Wim Zuide- windMarie Witte en Theo v Heerwaar denDora Witte, die op 13 en 22 Nov. j.l. in het huwelijksbootje zijn gestapt, is er op voorstel van „Tarzan" een inzameling onder de bruiloftsgasten gehouden ten bate van het Thuisfront. Deze f 11,99 waarderen wij ten zeerste. En nu weer genoeg. Jongens het goede en tot volgende keer. KATH. THUISFRONT P.S. Ouders, hebt u de naam en 't adres van uw jongen in Indië al aan het ge meentehuis opgegeven? Neen. Doet het dan nog vandaag. Bij het verzenden van iectuur en cadeaux, maken de comité's alleen gebruik van de lijst, die door het gemeentehuis verstrekt wordt! Van de P.I.T. werd door ons geen copie ontvangen. Redactie. FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD. 30.) Maar. wacht eens. Een gedachte werd plotseling in haar wakker. Een flik kering van herinnering deed haar uit haar stoel bij de haard opstaan en naar de plek gaan, waar zij elastieken banden verstopt had. Ze bekeek de namen eén voor één en ze dacht aan iets, dat de voorname procureur in Lincoln's Inn te gen haar gezegd had. „Wij zullen Bul- lingham als verdediger nemen". Vanmorgen had zij hem gevraagd, wat hij daarmee bedoeld had dat had hij haar uitgelegd en hij had haar tevens verklaard, waarom noch hij,4 noch mr Bullingham de zaak van haar man wilde behandelen Mr. Bullingham! Bullingham was een van de ramen op de elastieken banden. Mrs Bullingham, de vrouw van de man, die Danilo zou hebben verdedigd Die zou zeker niets liever wil len dan dat de papieren vernietigd wer den! Ja, ja die man, die inbreker was door haar gestuurd Dit was de aanwijzing, waarnaar Dra- ga Alexandrowna gezocht had. Nu wist ze. Nu was ze zeker En ze zou niet tegen Danilo zeggen, dat ze iets wist. Als hij haar niet in zijn vertrouwen nam, zou zij het hém ook niet doen. Maar ze zou zélf handelen. Ze vlijde zich op haar gemak in haar stoel en viel in slaap. Loutje maakte grappen tegen Arthur over de beschrijving, die Draga van de „inbreker" gegeven had. Blauw! En glad geschoren en dik en „hm! hm"! een goed portret Om je dood te lachen. Die politielui moesten wel zot op 'r neus kij ken! „Je kunt er op an, dat de ouwe Mac Gragh er vanavond wat over te zeggen zal hebben bij „De Rooie Terreur", zei Loutje. 't Zou de moeite waard zijn. dat te ho ren. Artie most meekomen om 't te horen En Artie, ongelofelijk opgelucht, beloofde, dat hij zou meekomen. De berichten, die over de telefoon heer. en weer gingen, de avond voor de in braak, zouden ook de moeite waard ge weest zijn om te horen. Lady Betty Mould en Ellie Swayne, Anna Stret en Sara Delton bleven bijna voortdurend met elkaar in contact elkaar opbellend in wanhopig verlangen naar informatie, die ze elkaar konden geven. Lady Mountbel- ton was naar de Riviera met haar man; voor haar zou 't een sensationele thuis komst zijn. De zwakhoofdige Gloria, die niets meer overhad om wie ook iets te kunnen betalen, had zich teruggetrokken in een van de duurste sanatoria van Lon den en wachtte daar de débacle af, ten prooi aan aanvallen van razernij, die haar ongelukkige verpleegsters toi wanhoop brachten. En al die slachtoffers van eigen dwaasheid en karakterloosheid waren dol om te weten of Wanda Bullingham in staat was geweest om iets te doen of iets te laten doen, ten einde de catastrophe af te wenden, die haar bedreigde En ze belden op en belden op tot Wanda er bijna gek van werd. Zij was natuurlijk evenmin in st^at als de anderen om iets te zeggen. 3!J wist niet of haar beroep op Arthur enige uit werking had gehad en zelfs ntet of hij als het uitwerking had gehad, in staat was geweest om iets te bereiken. Ze wist maar al te goed, dat domheden of vergissingen van Arthur's kant haar nog dieper in het moeras zouden drijven dan ze er al in zaten. Als hij zijn doel niet bereikte, of als hij gesnapt werd, zou haar toestana nog veel hopelozer worden. Maar zij wist niets en kon dus niets zeggen en het voortdurende bellen van de telefoon maakte haar dol. De mogelijkheid, dat'Arthur zich van haar zou afkeren en niets doen, was in Wanda's gedachten gebleven op haar te rugweg van Cretton Street en was al een bitter kruid geweest bij de exquise maal tijd, die haar thuis werd opgediend. Fred kuste haar bij de huiskamerdeur toen de gong luidde; en in haar angst en pijn en wanhopig verlangen naar steun gaf ze hem haar liefste glimlach en kuste hem terug met een tederheid, die hij met van haar gewoon was. Hij legde zijn arm om haar heen en liep zo met haar naar de eetkamer. In haar zenuwachtige opwinding met verhoogde kleur, zag ze er liever uit dan ooit. Onder haar ogen lagen donkere krin gen en Fred keek er naar en dacht, dat die misschien een belofte waren van het- Het nieuwe winterboek v.d jeugd, popu laire uitgaaf f 2,50 Margriet's kookboek f 2,50 Nog enkele ex. van het „Winteravond- boek" uit de „Juwelenserie" goedkope editie f 3,50 Jan Ubink: Ruiters a.d. Poort f2,90 Een goedkope uitgave van deze histori sche roman, bekroond met dc roman prijsvraag 1943. Mw. N. Schuttevaer-Velthuys: Gelijmde scherven f 4,90 Hans Martin: Malle, gevallen f 4,90 verlucht met 40 aardige tekeningen Wester Laan: De groene hel f 3,90 Avonturenroman. Vervolg van „Sabo- tageclub". Nordhoff en Hall: Met bestemming van Marseille f 3,25 naar de film „Passage to Marseille", Cayenne, de beruchte Franse strafkolo nie in Guyana. Nieuwe boeken over Amsterdam: Werkman: Amsterdam, stad van over zee f 4,90 Van der Vet: Amsterdam, stad der wijs heid f 4,90 Hanlin: Eenmaal in ieder mensenleven f3,90 Een novelle met een geheel eigen sfeer. Willem Capel: Kompeltje, roman uit het mijnwerkersleven in Nederland f 4,90 Dr. J. v. Arkel Zegwaard: Vrouwenarts f 3,90 Populaire editie, een nobel boek voor vrouwen en mannen. Rie v. Rossum: Cinderella f 4,90 Een probleemstelling, die nooit haar actualiteit zal verliezen: het leven van een vrouw, die van zichzelf weet, dat ze lelijk is. Marika Stiernstedt: Aanslag in Parijs f 4,90. Een,aanslag in de Metro te Parijs op een Duits officier vormt de aanlei ding tot deze boeiende roman Arth. v. Schendel: Het oude Huis f 4,90 OP LUCHTVAARTGEBIED O.A.: C. C Küpfer: Onze vliegers in Indië f 7,90 Poort, Hoogvliet: Slagschaduwen over Nederland f 6,90 W. v.d. Boogaard: De weg langs het water f 4,90 Een boek vol gezonde humor en goede vertelkunst Johan Luger: Mannen in katoen? Een goed humoristisch boek f 4,90 Alice Tisdale Hobart: De pauw legt zijn staart af f 6, H. is de schrijfster van .Olie voor Chi na's lampen. Nog enkele ex. van „oude successen": Lajla. een verhaal uit Finland f 4,50 De Rode Aarde, de Deense verzetsroman f3,90 Rich Schweizer: De laatste kans f3,90 Een „Nieuwe Schlager". Bob Wallagh: ^loe is stand Mieke? Een 1000-tal vragen met illustraties van B. Ohm VAN BLIJVENDE WAARDE: W G v.d. Hulst: Het grote voorlees boek f 15,50 Het mooiste boek voor kinderen, dat ooit in ons land verscheen! De schrijver is een verteller bij uitnemendheid Zijn zoon, de illustrator, leverde 170 prach tige tekeningen in kleuren. Een rijk bezit! Dr Jac. P. Thijsse: De levende natuur f 12,50. Een blijvende nagedachtenis aan de grote Nederlander. Heiman en Dr. Jac P. .Thijsse. In sloot en plas f 4,50 Nol Bmsbergen en Mr. D. Mooy: Zien is kenr.en! f 7,50 Prof. Walter Schubart: De komende Eu ropese mens f 6,20 Het besef van de tegenstelling tussen de West- en Oost-Europese mens. POLITIEK: Dr. J. v d. Tempel: Nederland in Lon den f 6,90 Persoonlijke ervaringen en beschouwin gen, welke echter objectief verant-, woord zijn. VOOR SPORTLIEFHEBBERS: Reuben Fine: Schaak en win! f 5,90 Aan de hand van een aantai problemen kan de lezer zijn eigen vorderingen toetsen. C. Wed erna: Voetbal-tactiek f5,90 Een sportstudie, een knap stuk werk Sportlieden schrijven over hun sport f 5,25 Geen technische details; 22 sporten wor den uitvoerig besproken. Aad v Leeuwen: Voetbal kreeg een ander aangezicht f 3,90 De bekende radio-commentator zet uit een hoe het voetbalspel evolueerde, hoe wijzigingen van de spelregels een nieuw spelkarakter ten gevolge hadden. J. Langenus: Fluitend door de wereld f 2,50. Herinneringen en reisindrukken van een voetbal-scheidsrechter POEZIE: Herman Salomonsen (Melis Stoke): Re- crutenschool en andere gevangenisver zen f 2,50 Muus Jacobse: Vuur en wind, gedichten 1941—1945 f 2,90 Paul Huf: Ons volk, een karakteristiek in verzen f 2,90 NIEUWE WERKEN OP GODSDIEN STIG GEBIED: Romano Guardini: De Heer f 12,50 Beschouwingen over de persoon en het leven van Jezus Christus; uitgave Het Spectrum. De dag met God f 3,15 Bijbels dagboek. Lize Steutel: Trouw? Roman uit de eer ste tijd v.h. Leger des Heils f 2,90 Maurits Uyldert: De reis van Tobias f 4,50 De auteur heeft het bijbelboek slechts als stramien gebruikt voor zijn humor en fantasie De reis waarvan hier wordt verteld, is een levensreis en symboli seert Tobias' ontwikkeling van kind tot JEUGDLECTUUR: Een greep uit de uitgave van „De SleuteL" 610 jaar: Hop Marianneke 1 f 2,50 De draak vertelt f 3,50 Drie zeekabouters f 2,50 Kaboutereiland f 2,50 1015 jaar: Tob knapt het op f 3,90 JONGENSBOEKEN WELKE NOOIT VEROUDEREN: De avonturen van Tom Sawyer en Huck Fin (Mark Twain) f 3,90 De laatste der Mohikanen f 4,50 Gullivers reizen f 3,25 Robinson Crusoë f 3,50 BOEKEN VOOR OUDERE MEISJES: Loeki onder de mensen f3,50 Een meisje en Jazz f3.90 f 4,90 Meisje Miek f3,90 geen, waarop hij zo hoopte. Hij kon nau welijks wachten tot de maaltijd afgelopen was, om haar in zijn armen te nemen. „Ik voel me moe en suf, Fred", weerde ze hem af. „Kun je niet iets doen om mij wat op te beuren? Kun je mij niet iets interessants vertellen? Wat doe je op het ogenblik? Er moet toch iets nteressants zijn in je werk nu je het zo druk hebt!" „Je toont anders niet veel belangstel ling gewoonlijk, in wat ik doe. „Dat is onzin! Hoe kun je zoiets zeggen? Vertel me van jé werk. Die zaak, waar over West Lewis en Ridgewav je opbel den zal die nog een groot honorarium opbrengen9 En je zei, dat het iets heei anders is, dan je gewoonlijk doet. Bete kent dat, dat het interessanter is? Sommi ge zaken, die je behandelt, zijn zo inge wikkeld en zwaar, dat ik er niets van be grijpen kan. Ik zou het veel aardiger vin den, als je ook leuke processen behandel de. Kwesties uit de betere klingen en zo". Zo roerde zij het onderwerp aan, met luchtige woorden en een sidderend hart. Fred sprak in privé nooit over de za ken die hij behandelde, maar dit was een bijzonder geval. Om Wanda zou hij alles doen, wat hij bij mogelijkheid doen kon Doch van déze zaak wist hij zelf nog vrijwel niets. „Die zaak van Lewis en Ridgeway", zei hij. „Daar kan ik je pas iets van vertel len, als ik tot verdediger benoemd ben. En ik word niet benoemd, zolang hij niet for meel in staat van beschuldiging gesteld is en naar een rechtbank verwezen. En er is veel kans, dat hij vrijgelaten wordt" „Maar het was. wel prettig geweest, te vernemen, dat er iemand was, die er spe ciaal op stond, hem tot verdediger te hebben", merkte hij op Wanda ging er op in. „Hij heeft natuuiéijk van je gehoord zei ze. „Hij schijnt een buitenlander te zijn Heb je er over gelezen in oe krant?" „O, de krant zegt er maar weinig van. Er is nog veel meer!" riep Fred lachend. ,Uit wat de krant zegt, zou je opmaken, dat hij maar 'n gewone avonturier is maai ik voor mij geloof, dat het een lelijk ge val van chantage is". Wanda's hart stond een ogenblik stil van schrik. „Chantage?" vroeg ze zwak. „Ja er is een vrouw een van zijn patiënten hij zegt, dat ze verliefd op hem geworden is en omdat hij daar niet op inging, heeft ze zich, volgens hem, op hem gewroken, door de politie tegen hem te waarschuwen Zij zegt, dat hij haar allerlei confiden ties ontlokt heeft, zwart op wit. en dat hij later daarmee geprobeerd heeft, haar geld af te persen. Zij heeft alles aan haar man verteld en die is buiten zichzelf van woede. Maar West Lewis heeft informa ties over haar gekregen. Ze schijnt niet erg goed bekend te staan en 't is best mo gelijk, dat zij even schuldig is als hij, z° niet meer". „Maar ik dacht, dat de man alleen maar beschuldigd werd vangeen dokter te zijn?" zei Wanda. (Wordt vervolgd.;

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 4