r De Dopperen Ouderavond O.L. School te Den Burg Pietje's wens vervuld of Sint Nicolaas bracht een Broertje Texels Fanfare Opent muzikaal seizoen Vorstverlet Bouwbedrijven WOENSDAG 3 DECEMBER 1947 61c JAARGANG. No. 6173 TEXELSCHE COURANT Op twee oude, lekke schoenen, Tot het tandvlees haast vergaan, Met een randeloze hoed op En een vaalgrijs jasje aan; Met een broek, die bij de gratie Nog die naam droeg, meer ook niet, Stond hij boven op de steiger En hij zong het hoogste lied. Sloeg de wind hem om zijn oren En de stol hem in 't gezicht, Hij ging door, één doel voor ogen: 't Dak moet vóór de avond dicht. 'k Heb die kerel stil bewondmd, Die geen munt sloeg uit de nood, Door te eisen of te staken. Maai deed, wat zijn plicht gebood, 'k Zag in hem het beeld van velen, Die hun roeping nog verstaan, En hun ruw verweerde knuisten, Dapper om 't gereedschap slaan. Stoere makker op je steiger, Zolang jij nog met een lied Neerlands opbouw helpt voltooien, Vrees ik voor de toekomst niet! HUIB DE RIJMELAAR. Nadruk zonder toestemming verboden). UITREIKING Levensmiddelenkaarten 802, Schoenen- bonnen, Tabaks en-of Versnaperings- kaarten 802. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen. wier stamkaart eindigt op het cijfer 8 en de cijfers 04, 14, 24, 34, 44 en nog in het bezit van inlegvelbon 612, als mede aan kinderen, geboren in de maand December van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in Febru ari 1947, die nog in bezit zijn van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personerr moet het inlegvel worden medegenomen. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ta baks-, versnaperings- of gemengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ver- snaperingskaart. Meegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsle den en de inwisselingsbon van bonkaart 713. Deze inwisselingsbonnen mogen zon der bonkaart worden aangebeden. Men wordt verzocht toe te zien, dat al le stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel. daar anders geen bon kaarten mogen worden afgegeven. De uitgereikte bescheiden moeten di rect worden gecontroleerd, daar reclames later niet meer in behandeling mogen worden genomen. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd zijn bescheiden af te halen Te Oosterend in de o.l. school Op Donderdag 4 December 1947 9-10,30 alleen zelfverz. Oosterend. 10,30- 11,30 geen zelfverz. Bosweg. 11,30-12,30 geen zelfverz. Schoolstraat. 1-2 geen zelf verz Weststraat 2-3 geen zelfverz. Hoek- straat. 3-4 geen zelfverz. Peperstraat nrs I—20. Op Vrijdag 5 December 1947 9-10 geen zelfverz. Peperstr nrs 21-40. 10-11 geen zelfverz. Peperstr nrs 4160. II-12,30 geen zelfverz. Peperstr. nrs 61 en hoger. 1-2 geen zeifverz. Nieuwstr. 2-3 geen zelfverz. Kerkstr 3-4 geen zelfverz. Kerkplein. (Publ. no. 193). GENOEG PEULVRUCHTEN, mits men genoegen neemt met de voorradige soorten. De belangstelling van het publiek voor peulvruchten neemt toe naarmate men zich meer zoigen maakt over ue voedsel voorziening. Men deelt in verband hier over mede, dat er in 1947 van de peul vruchten niet minder geoogst zijn dan het vorige jaar. Echter, evenals een jaar geleden, is ook nu weer de beschikbare hoeveelheid beschikbare fijne peulvruchten, zoals bruine bonen, grauwe erwten, capucij»- ners en schokkers, niet groter dan 1 pond per hoofd van de bevolking. Anders is het met groene erwten, waarvan het kwan tum naar schatting tienmaal zo groot is. Daarbij komt nog een vrij belangrijke hoeveelheid uit import verkregen witte bonen. Van alle peulvruchten tezamen is er ongetwijfeld voldoende. Koopt echter niet meer dan direct nodig is. STORM LIET ZICH DANIG GELDEN. DE KOOG. De storm, welke vorige week ook in dit kustgebied woedde, had ).a. tot gevolg, dat in de betonnen oprit naar het strand, die de Duitse bezetter in de oorlogsjaien liet maken, een groot gat is geslagen. Voor het seizoen 1948 valt er nog veel op te knappen. KOGER WARENHUIS HEROPEND. DE KOOG. De vorige week is het Ko- ger Warenhuis, Dorpsstr. 34, opnieuw geopend. Bij een bezoek aarf9 De Koog hebben we even een kijkje genomen en er ons n kunnen overtuigen, dat er een mooie en uitgebreide hoeveelheid goederen aan wezig is, die in verschillende afdelingen zijn ondergebracht. Er zijn aparte afd voor speelgoed, luxe artikelen, glas- en aardewerk, schrijfbenodigdheden, h.h. ar tikelen, kruidenierswaren en drogisterij- raren, zodat er voor elck wat wils is. Binnenkort wordt ook de afd. rookarti kelen geopend, alsmede de leesbibilio- theek. Gezien de grote verscheidenheid, kan hier dus met recht van een waren huis gesproken worden. Als de toewijzingen nu nog eens wat groter worden, zal men in de naaste toe komst zeker voor al z'n aankopen in het Kogerwarenhuis kunnen slagen. We wensen de ondernemers dan ook veel succes toe. De Ouderavond van de o.l. school, wel ke Donderdagavond in Hotel „De Lirtdc- boom" werd gehouden, was zeer druk be zocht. Opening. De voorz., dhr C. J. de Lugt, sprak z'n genoegen uit over de grote opkomst. Spr herinnerde aan de onlangs gehouden bonte avond, welke zo uitstekend ge slaagd is. Spr richtte een woord van wel kom tot het onderwijzend personeel en de aanwezige ouders, alsmede aan burge meester Rehorst, wiens tegenwoordigheid ook in verband met de plannen tot het bouwen van een nieuwe o.l. school, aan Den Burg, op hoge prijs werd gesteld Voorz. deelde mede, dat de tekening van het nieuwe schoolgebouw zo goed als ge reed is en verder dat er in de onderwijs- vacatures tijdig voorzien is en hoopte, dat juffr. Brouwer weer spoedig hersteld in de school terug zou mogen keren. Met de wens, dat de plannen tot het slichten van de nieuwe school met 1 of 2 jaar werkelijkheid zullen worden en nog een welkom aan de spreker Dr. de Vries, Dir. v.d. Schoolartsendienst. verklaarde spr de bijeenkomst voor geopend. Notulen. De notulen van de wn. secretaris, dhr A. Eelman, werden tnerna voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Bestuursverkiezing. Wegens vertrek van mw. Vellinga naar Indië, was er een vacature ontstaan in 't bestuur van de oudercommissie. Na een gehouden vrije stemming werd als meuw bestuurslid gekozen, mw E. Duinker- Keijser, die haar benoeming aannam. Mededelingen v.h. Hoofd der school. Het hoofd der school, dhr v.d. Kolk, deed hierop enkele mededelingen. De school telt op 't moment 172 leerlingen en het gaat nog steeds in stijgende lijn, zodat spr. hoopte, dat binnen niet al te lange tijd 6 leerkrachten aan de school verbon den zullen zijn Door het vertrek van dhr v. Moort, (die tot 1950 wegblijft) en de- ziekte van mej. Brouwer, zijn er 2 tijde lijke leerkrachten aangesteld, nl. dhr v. Enst en mej. Dijt. Laatstgenoemde is per 1 Dec. weggegaan, doch er komt weer een tijdelijke onderwijzeres voor terug Mej. Dijt werd dank gebracht voor haar uit stekend werk aan de school verricht. Juf frouw Brouwer zal waarschijnlijk met Januari weer aan de school terugkomen. Het handwerkonderwijs vraagt textielpunten. Dank zij de medewerking "van de ou ders is het handwerkonderwijs, dit najaar weer op gang gekomen. Het is jammer, dat het nog zo moeilijk is door het gebrek aan textiel, waardoor er binnenkort nog maals een beroep op de ouders zal wor den gedaan om ieder 1 textielpunt af le staan. De schoolreisjes, waarmede men na de oorlog dit jaar weer voor het eerst be gonnen is, zijn alle uitstekend geslaagd. Nieuw systeem met de schoolpauzes. Spr zei verder nog, dat het aantal pau zes op school is uitgebreid, 's Morgens worden er 2 pauzes van 5 a 6 min. ge houden, in plaats van een kwartier en des middags nog een korte pauze. Dit nieuwe systeem bevalt uitstekend, ook in het belaiTg van het onderwijs. Het St. Nicolaasfeest. Dit jaar zal het St. Nicolaasfeest in de school gevierd worden', in tegenstelling met vorige jaren, toen het meer een fami liefeest was. Dat dit nu niet mogelijk is, vond spr jammer en het ligt in de bedoe ling, dit het volgend jaar zo te regelen, dat St. Nicolaas 's morgens op school komt en 's middags de ouderen er bij kunnen zijn, dus 'n echte familiefeestmid- dag. St Nic. neemt nu eenmaal op Texel 'een grotere plaats in dan aan de over kant. De film in dienst van het onderwijs. Evenals op het vasteland is men ook hier begonnen om de film m dienst te stellen van het onderwijs. De Ned. onder wijs film-centrale vervaardigt speciale films voor dit doel. Vorige week is de school hiermede voor het eerst aangevan gen Dezelfde film wordt tweemaal ge draaid en de kinderen worden in de ge legenheid gesteld vragen te stellen. Tij dens deze bijeenkomst werd er zo'n school-film vertoond, nl. een aardige film over Giethoorn. We geloven wel. dat het onderwijs hierbij gebaat zal zijn en het de kinderen duidelijker bijgebracht wordt, dan met vertellen. Na de rondvraag, waarbij geen der ou ders het woord voerde, (een unicum) werd enige tijd gepauzeerd, waarna Dr. de Vries een zeer interessante lezing hield, nl. over Dc zorg voor de gezondheid van de schoolkinderen. Dit was het onderwerp, waar Dr. de Vries over sprak Spr. zeide, dat er bij de opvoeding van de kinderen rekening ge houden moet worden met de biologische leeftijd der kinderen, daar dit heel ver schillend is. Met voorbeelden toonde spr dit aan. De kleuterscholen zijn bij de op voeding van veel belang Spr. is er een tegenstander van om de kinderen klaar te stomen voor de 2e klas. Aileen zgn. uitvliegers kunnen dit doen al missen ze doorgaans het gemeenschapsgevoel om zich goed aan te passen. Voeding en tand verzorging. Het kind heeft goede voeding nodig. Voor de oorlog gingen 80 pet. der kinde ren van school af met 1 of meer slechte tanden, hetgeen spr. weet aan de voeding. Bij de volwassenen kwam dit nog in \fèel sterker mate tot uiting daar 90 pet. op 40- jarige leeftijd 1 of meer slecht blijvende kiezen of tanden had. Dat de voeding hierbij een grote rol speelt, kwam bv. tot uiting in het Gomserdal in Zwitseland, waar de bevolking, voordat de St. Gotthardtunnel gemaakt werd, geheel ge- isoleerd woonde. Toen deze mensen uit hun isolement verlost werden en dus meer met de buitenwereld in aanraking kwamen, veranderde ook de voeding en was dit. van ongunstige invloed op hun gebit. Ook in andere gebieden, zoals bij de Eskimo's en op Flores in Ned. Indië, kwam dit tot uiting Tijdens de oorlog waren in de kop van N.-Holiand de ge bitten der kinderen veel beter dan voor de oorlog, waarmede spr. duidelijk hoop te te maken, dat de voeding van voor de oorlog van slechte invloed geweest is op het gebit. In de zetmeelstoffen zitten niet voldoende zouten en vitaminen. Bij kin deren, die op diëet leven zijn de gebitten veel beter Een recept. Spr. adviseerde voor de kinderen het volgende dag. recept; 1 1. melk, het beste te verdelen over 4 porties, 1 of 2 eieren 2 porties groenten van ongeveer 120 gr. elk, waarvan 1 portie rauw. 2 porties vruchten van 120 gram (een flinke c_ pel), waarvan een, een citrusvrucht (si naasappelen. mandarijn, enz. moet zijn of desnoods tomaat of tomatensap, 1 portie vlees, vis, gevogelte of lever van ongeveer 50 gram, 1 theelepel levertraan. Dit alles aan te vullen met brood, (bruinbrood), aardappelen, boter, vetten, enz. De aan wezigen ontvingen allen een uitgebreid recept. De Schoolartsendienst. Na de bevrijding is voor alle school kinderen tandverzorgingsdienst in het leven geroepen De kinderen worden 2 x per jaar onderzocht. Er wordt begonnen met de leeftijd van 6 jaar (de school plichtige leeftijd), omdat de eerste ele menten van het gebit zich dan beginnen te ontwikkelen. De bedoeling is om alleen het blijvend gebit te verzorgen, al leen als het melkgebit hier een slechte invloed op heeft, komt dit ook onder controle De kosten bedroegen voor de oorlog 10 ct. per maand. In Schagen en omgeving was er toen al een dienst. Spr. waarschuwde voor te veel snoep, daar het veel voorkwam, dat de kinderen lege- lijk met de 10 ct. voor de schoolarts, ook een dubbeltje kregen om te versnoepen en dit is de bedoeling niet Spr. vond 30 gram suiker per dag voor een mens vol doende en hij hoopte dat het nooit meer zou worden (vrolijkheid). In plaats van gebakjes kan men de kinderen beter een vruchtenslaatje geven. Dan noemde Dr. de Vries de verkeerde gewoonte bij kin deren, zoals het duimzuigen en het te dik kleden, 's Avonds de kleren uit en n;et een pyama aan naar bed, is het beste. T.B.C. Vooi de oorlog is ook het t.b.c-on derzoek begonnen. Kinderen, die positief reageren, hebben reeds een keer een be smetting meegemaakt. Texel en Wierin- gen maken een gunstige uitzondering, doordat de runder-tbcbestrijding hier reeds geruime tijd krachtig ter hand ge nomen wordt. Met cijfers werd dit de aanwezigen duidelijk gemaakt. In Schagen en omstreken bv. reageerden 20 a 25 pet. ^ïositef op tbc. Dit komt door het drinken van ongekookte melk van met- tbc-vrij vee. Dc percentages voor Texel en Wieringer. waren resp 5,4 en 7,1 pet., dus heel wat gunstiger. Op Tcxei bestaat de verplichte runder—tbc-bcslrijding, zodat Anen hier op dit gebied het vaste land ver vooruit is. Vragen. Er werden verschillende vragen gesteld waarbij we nog vernamen, dat Dr. de Vries een groot voorstander is van semi- openluchtscholen. Een gehouden collecte vcor de kas van de Oudercommissie bracht bijna f 50 op De voorz. ging hier na tot sluiting over met woorden van dank aan de spr.. die hij nog een boek werk aanbood, het onderwijzend perso neel en in het bijzonder nog tot mej Dijt, die hij alle goeds toewenste. Z. VESTIGINGSVERGUNNINGEN. Door de Min v. Econ. Zaken zijn aan de volgende personen vergunningen ver leend lot het vestigen van een inrichting bestemd of mede bestemd voor de uit oefening van een pensionbedrijf: de heer P. Vlaming, Kerkstraat 4 te Oosterend; <ie heer C. Ellen te Den Hoorn 103; Mevr. K. Groenhof, S 9A, te Oudeschild en de heer C. Kuip, H 102 te De Westen. OPPERVLAKTE KOOLZAAD OOGST 1948. Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat niet de ingezaaide oppervlakte moet wor den ingevuld, maar de oppervlakte, die nog aanwezig is op de datum, waarop de ïegistratiel^aart wordt ingevuld. HOE STAAT HET MET DE DISTRI BUTIE VAN RIJWIELEN? De ftorectie van de Simplex-rijwielfa- brieken te A'dam, heeft zich in een tele gram gericht tot de minister van Econ Zaken ir. Den Haag met het dringende verzoek zo snel mogelijk in de rijwiel distributie in te grijpen Financiëring van het bedrijf, aldus het telegram, zal on mogelijk worden als de productie in veel sneller tempo blijft gaan dan de rijwiel bestelbonnen worden uitgereikt, terwijl toch de behoefte aan rijwielen onveran derd groot is. De Vakgroep heeft reeds enige weken geleden- besprekingen met de bevoegde instanties geopend opdat we gen gevonden worden, waarlangs de gro te voorraden kunnen worden afgezet. Iedere avond voordat Pietje slapen ging, zong hij enkele Sinterklaasversjes Dat was voor hem een hele prestatie, want ik mag jullie wel verklappen, dal lnj bijna vier jaar was. Al de liedjes die hij kende had hij van zijn zusje Lieneke geleerd. En het ging werkelijk al heel goed. Zo nu en dan kon hij wel eens geen wijs houden en het ge beurde ook wel eens, dat hij de wooiden niet zo goed uit kon spreken. Maar ook dat vond Sint Nicolaas niet zo heel erg Hij probeerde om het goed te doen. En dat -,vas toch het voornaamste Vinden jullie ook met? Toen Lieneke vier jaar was, had ze ook iedere avond liedjes ge zongen. Zij wilde zo graag een broertje hebben. En werkelijk op de verjaardag van de goede cude bisschop had ze des morgens in een wiegje een broertje ge vonden. Sint Nicolaas had 't broertje na tuurlijk met in haar schoen gedaan. Dan zou het kleine jongetje het immers veel te koud gehad hebben. Nu was Pietje aan het zingen. Dat deed hij nu al drie weken. Iedere morgen als hij wakker werd, liet hij zich van de trap glijden om te kijken of de de Sint nu ook al in zijn schoen of in een wiegje een broertje voor hem meegebracht had Pietje had gehoord, dat er in Spanje kin dertjes genoeg waren. Dan zou de Sint voor hem ook wei een lief jongetje over hebben. Iedere rnorgen lag er iets in zijn schoentje. De winterwortel, het bosje hooi en het water verdwenen. Dat had het paard natuurlijk gedaan. Pietje vond het wel vreemd, dat zo'n paard door de schoorsteen kon glijden. Er waren zelfs paarden, die konden spreken dus eigen lijk was het nog zo gek met, dat het paard van Sinterklaas door de schoor steen kon. Een broertje. Op een morgen, twee dagen voor de grote feestdag, werd Pietje wakker door een zacht gehuil Onmiddellijk was hij klaar wakker. Hij liet zich, zoals altijd, naar beneden glijden en wat zag hij? Een lief klein broertje, zonder krullen, maar met een heel klein glad knikkertje. Hij was een beetje teleurgesteld, maar toert Lieneke hem vertelde, dat zo iets heel gewoon was, geloofde hij het maar. De Sint had de winterwortel in de schoen laten liggen. Nu ja, zelfs Sinter klaas kan wel eens iets vergeten Mis schien had hij die wortel ook wel vooi het broertje laten liggen. Het ventje kon soms honger hebben en zin .krijgen in een lekkere winterwortel! STICHTING VAN DE LANDBOUW EN DE MOTIE-GROEN. Zoals men weet. heeff de Stichting v.d. Landbouw naar aanleiding van de motie- Groen aan de regering een Nota doen toe komen. Deze Nota is, naar wij vernemen, thans gevolgd door een tweede Mondeling overleg tussen de regering en de Stichting over de motie-Groen heeft nog met plaats gehad. MEER DAN 30 GEMEENTEN WILLEN EEN EIGEN VLIEGVELD. Tussen de 30 en 40 gemeenten hebben bij de regering een verzoek ingediend om te mogen overgaan tot aanleg van een klein vliegveld. Zij zullen die toestem ming vooreerst niet krijgen omdat de re gering van mening is, dat ook zonder de ze veldjes aan de behoefte van het lucht- vaartverkeer kan worden voldaan Wel zeggen deze gemeenten, dat die velden niet ten laste van het rijk zuilen komen, doch de .veiligheidseisen zijn thans zo cherp gesteld, dat de staat onherroepe lijk voor kosten zal worden gesteld. De overheid onderscheidt drie catego rieën vliegvelden; Datwoor transatlantisch verkeer (Schiphol), de secundaire velden Rotterdam, Leeuwarden, Groningen, Twente, Eindhoven, Z.-Limburg. Walche- ïen Zeeuws-Vlaanderen, Haamstede en Texel. Dan is er een derde groep velden met louter plaatselijk belang, Ypenburg, Het Gooi en Teuge zijn particuliere vel den. De velden van de eerste twee groe pen zullen worden beheerd door een N.V. waarvan het rijk de meerderheid der aan delen zal bezitten. Opmerking van de redactie: Wat het vliegveld op Texel betreft, kunnen we mededelen, dat hierover defi nitief nog niets valt te zeggen, al worden er steeds onderhandelingen over gevoerd. T.z.t. komen we hierop terug. UITGAVE v.h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr 11 Postgiro 652 Bankrekening' Rotterd. Bankver en Coöp Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2.25 p. half j Verantw. Redacteur: J# ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg Het Texels Fanfarecorps heeft door een tweetal uitvoeringen thans ook het muzi kale gedeelte van het seizoen 1947-'48 in gezet 'De eerste avond was gedeeltelijk bezet, terwijl de tweede avond reeds da gen van te voren uitverkocht was. De afgelopen zomerperiode betekende voor het corps allerminst een rustperiode, integendeel het concours heeft zware ei- ren aan het .ensemble gesteld. Vooral in het begin van de avond heerste bij en kele orkestleden een r.erveuse stemming, waarvan de onwennige omgeving wel de oorzaak geweest zal zijn. De acoustiek van de schouwburgzaal is ook verre van :dc-aal, de instrumenten op de achter grond geplaatst, komen weinig tot hun ïecnt. De buglepartij is een zwakke plek in het corps, een euvel, dat veelal bij on ze fanfarecorpsen voorkomt. De ouvertu re „Antigone" en vooral de ..Petite scène de ballet" vormden zware opgaven, ter- zijl bovendien laatstgenoemde composi tie een moeilijk ondankbaar werkje is. De uitvoering hiervan voldeed welis- waar niet aan de hoge eisen die deze stukken stelden, doch de toewijding, waarmede gemusiceerd werd, vergoedde veel Langzamerhand kwam men er beter in, vooral bij de uitvoering van de wals van Ivanovici (nu eens niet zijn „Donau- wellen"). Ook Popy's „Zwarte diamant'' kreeg een goede uitvoering. Het slot kan nog iets meer magistraal jclinken en vooral moet aan de verschil lende overgangen voldoende aandacht geschonken worden. De oude karaktei- slukjes: „Gavotte des baisers" en Alet- ter's „Rendez-vous" doen het nog steeds. De tweede avond was men wat meer gewend aan de omgeving en de uitvoe ring belangrijk beter Na de pauze had men ditmaal geen re vue op het programma geplaatst, doch 'n blijspelletje gebracht door enkele leden van „Het Masker". Het betrof hier een viij pretentieloos werkje van Frits van Duin „Het weggestopte pleegkind", waar bij de diverse samenspraken soms wat veel tijd in beslag .ïamen Het goede spel der uil\ocringen vergoedde echter veel al kwam somtijds weer duidelijk tot ui ting hoe weinig gelegenheid men heeft om op het toneel met volledig decor te repeteren; een euvel, dat in dc practijk moeilijk op te lossen is. Overigens heb ben we de-verrichtingen van de rente nier (dhr Zomermaand) met genoegen ga degeslagen. De student Hans (J. v. Len ten) kan in de toekomst een goede kracht worden, wanneer zijn spel wat meer on gedwongen wordt. T. Moojen gaf zijn rol op de hem bekende spontane wijze weer. De vrouwelijke rollen warerr in uitste kende handen^/dë directrice van het pen sionaat (mw v.d. Struys) en mw. Gr. Zijm, het weggestopte pleegkind in kwes tie, die in het aardige prieeltje van haar Hans zat te dromen Lest bestde huisknecht Jan. Een invaller moest enkele weken voor de uit voering deze rol overnemen, doch dit vormde geen bezwaar; Jaap Schotanus gaf een originele creatie van deze rol. Voor dergelijke rollen zal „Het Masker" aan hem een goede kracht hebben. De aankleding van het toneel was bij Van den Berg's Meubelhuis weer in goe de handen. En thans wachten we weer op volgen de muzikale uitvoeringen en onderwijl is het oude leidmotief (hetgeen wij ook op ten ander gebied wel eens gehoord heb ben) weer hét parool: trainen Met ingang van 1 Nov. j.l .is iedere werkgever in het bouwbedrijf, te weten burgerlijke en utiliteitsbouw, water-, spoor- en wegenbouw, heiers, straatma kers, zwarte corps, verplicht 90 pet. van he'. wettelijk vastgestelde uurloon uit te bei al en aan zijn werknemers, wanneer en voor zo lang zij (beide ter beoordeling van de werkgever) als gevolg van vorst- of de gevolgen daarvan (benevens voor betonwerk bij sneeuwval en de gevolgen daarvan) minder uren werken dan de wettelijke arbeidsduur. Deze uitkering geldt uitsluitend voor die werknemers, die kunnen aantonen, dat zij in de 12 maanden, voorafgaande aan het tijdstip v d uitkeiing', 6 maanden in het bouw bedrijf werkzaam zijn geweest De werk gevers kunnen het bedrag der uitkering alsmede het bedrag der daarop vallende sociale lasten, declareren aan het Risico fonds voor de Bouwbedrijven in Neder land. Nadere bijzonderheden omtrent deze uitkering, alsmede over de wijze van de clareren. zullen aan de werkgevers zo spoedig mogelijk worden bekend gemaakt TEXELSE MARKT. Den Burg, 1 Dec. 1947. Aangevoerd: 4 koeien f 3U0375 2 paarden f 275 325. 5 biggen f 17—35. 80 kippen f 2—3,50 Voor de levering: 4 koeien en 6 n, kalve-

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1