M:1'U Nieuwe bonnen De Boer en de Coöperatie De Ijsfabriek komt er Zilveren Priesterfeest Pater M. J. Witte 61e JAARGANG. No. 6174 COURANT ZATERDAG 6 DECEMBER 1947 TEXELSCHE GEESTELIJK LEVEN Ik zal U volgen, Heer, maar.... Lucas 9 61. ,,Maar'\ een woordje van vier let ters. dat de mens zo gemakkelijk op de lippen neemt en eindeloos herhaalt. „Maar"en dan volgt de reden, waarom de mens zijn plicht verzuimt, waarom hij zich aan zijn taak onttrekt. „Maar"... een machtig woord; het verijdelt de schoonste plannen en doet de beste voornemens mislukken. „Maar"een treurig, een ellendig woord, indien het als nasleep komt op een toezegging en dient om de aftocht te dekken en men zich toch weer terug trekt, het goede besluit onuitgevoerd blijft. „Maar".... de slagboom tussen woord en daad, zoals het ook voor de man in het Evangelieverhaal het grote beletsel was, toen hij tot Jezus sprak: Ik zal U volgen, Heer, maar. Er zijn nogal wat „maar's", ook in on ze tijd. Daar is het weifelend „maar", ge bruikt door de onzelfstandige, besluiten- loze mens, die heen en weer geslingerd tussen ja en neen, tussen pro en contra, maar steeds aarzelt een beslissing te ne men. Zo zal de man geweest zijn. van wie het Evangelie vertelt, dat- hij tot Jezus zeide: „Ik zal U volgen, Heer, maar.... laat mij eerst afscheid nemen van mijn huisgenoten". Vervolgens is er het uitstellend „maar", verderfelijk in zijn gevolgen, welke ge tuigen van slapheid en onverschilligheid. Zeker, men heeft geen bezwaar tegen onze plannen, men wenst ons streven te steunen, maar... men stelt uit. Dc Spaanse dichter Cervantes heeft eens ge zegd: langs de straat van „straks" komt men aan het huis van „nooit". Opbouw? Prachtig. Doch hoe groot de bewondering of toegezegde medewerking ook moge zijn, het blijft meestal bij enige sympha- tieke woorden of een mooi klinkende be lofte. Voor allen, die zo gaarne uitstel len geldt dit gedichtje: Laat nimmer iets tot morgen staan Wat heden dient te zijn gedaan, Morgen.... maakt de handen traag, Daarom, doet uw plicht.... vandaag Jezus sprak in het bekende Evangelie verhaal tot één der mannen: „Volg mij" Doch ook deze stelde de beslissing uit en antwoordde: „sta mij toe eerst heen te gaan en mijn" vader te begraven". Deze mens en ach hoe velen met hem wensen uitstel; uitstel en nog wat wach ten eer zij het goede doen, de handen aan de ploeg slaan, de maatschappij en ge meente helpen opbouweneer zij Je zus volgen. Willen wij waarlijk onze plicht doen jegens mens en maatschappij, kerk en staat, dan past ons geen „maar", doch moeten wij getuigen, krachtig en spon taan, uit het diepst van ons hart: „Heer, ik zal U volgen". van 7 t m. 20 December 1947. Bonkaarten KA, KB, KC 713 031 melk is 3V* liter melk 034 melk is 6 liter melk 035 melk is 61/* liter melk 036 vlees is 100 gram vlees 037 vlees is 400 gram vlees 038 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 039 boter is 250 gr. marg. of 200 gr. vet 059 Algem. is 2000 gr. brood (geldig t.m 13 Dec a.s.) 058 Algem .is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 057 Algem. is 125 gram koffie 056 Algem. is 50 gram thee 054 Algem. is 250 gr. waspoeder 043 Reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 13 Dec a.s.) 046 Reserve is 400 gr. brood (geldig t.m 13 Dec a.s.) Bonkaarten KD, KE 713 534 melk is 10 liter melk 535 melk is 11 liter melk 536, 537 vlees is 100 gram vlees 538 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 539 boter js 125 gr. marg of 100 gr. vet 559 Algem. is 800 gr. brood (geldig t.m. 13 Dgc. a.s.) 558 Algem. is 500 gr. waspoedei 543 Reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 13 Dec. a.s.) 545 Reserve is 100 gr kaas of 125 gram korstloze kaas Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 713 (bijz. arbeid, a.s. moe ders en zieken) 1013 brood is 800 gr. brood 1018 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 1012 margarine is 250 gr. marg. of 200 gram vet 1014 kaas is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 1019 eieren is 5 eieren 1017 melk is 5 liter melk 1011 vlees is 300 gram vlees -1016 vlees is 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 Dec. 1947 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 8 Dec mag worden gekocht. ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 6 Dec. op om 8,33; onder om 4,29. Maan: 12 Dec. N.M., 20 Dec. E.K. Hoog water ter rede van Texel: 6 Dec. 3,56 en 4,34. 7 Dec. 5,13 en 5,49. 8 Dec. 6,20 en 6,49. 9 Dec 7,16 en 7,42 10 Dec. 8,06 en 8,28. 11 Dec. 8,48 en 9,08. 12 Dec 9,28 en 9,47. „De Boer en de Coöperatie", dit was 't onderwerp, waarover Dr. H. J. Frietema, directeur v.d. Ned. Coop. Raad, Dinsdag avond sprak voor de landbouworganisa ties op Texel Er was een flinke belang stelling voor deze vergadering. Opening. De voorz., dhr C. Roeper Mzn„ opende met een woord van welkom, in het bij zonder aan de spreker. De Coop, is om streeks 1880 ontstaan, als gevolg van de nood der tijden en nu de tijdsomstandig heden weer moeilijk zijn, zullen we onze steun ook nu moeten vinden bij de Co öperatie. Rede van Dr. Frietema. Dr. Frietema begon met te zeggen, aai hij deze spreekbeurt met genoegen had aanvaard. Het is goed om ons af te vra gen, wat de betekenis is van coöperatie, waarbij spr. zei, zich met te bepalen tot de plaatselijke toestanden. Normaal is, dat particulier initiatief 't fundament der maatschappij is. Waarom coöperaties opgericht? Waarom zijn de coöperaties opgericht? Het antwoord is volgens spr., dat deze 50 a 60 jaar terug door de nood der tij den zijn ontstaan. We zagen in Nederland een achterlijke landbouw, ook op tech nisch gebied Daarbij werd men overval len door een grote crisis. Landen als Amerika, Australië, Rusland e.a., kwa men met hun producten aan de markt Het was toen zo, dat welgestelde landbou wers berooid ons land moesten verlaten. De exporten van genoemde landen zijn toegenomen. Nederland kwam er bovenuit Het resultaat was, dat Nederland er bovenuit is gekomen, dank zij een betere voorlichting en 't toepassen van technische verbeteringen. Er ontstonden landbouw organisaties en boerenleenbanken, waar bij spr. opmerkte, dat de particuliere grote banken in die tijd het platteland volkomen hebben verwaarloosd In rap porten en geschriften is dit duidelijk tot uiting gekomen. De boerenleenbanken' werken buitensporig goedkoop, zoals in de practijk wel bewezen is. Verder ont stonden de Coop. Zuivelfabrieken, de Coop. Aankoopver., Coop. Strocartonfa- bneken, Verkoopver., e.a organisaties, daar de practijken van industrie en han del elke beschrijving tartten. Niet alleen in Nederland, maar over de gehele we reld ging men tot stichting van Coop over.-Het ging en gaat nog om de soc. ec. onafhankelijkheid. De Coop is een yer- lengstuk voor de boer, om de scheve po sitie recht te zetten. Dc invloed van de Coöperatie. Driekwart van de melk wordt thans geleverd aan de Coop Zuivelfabrieken, aardappelmeel gaat allemaal over de coop.,"de coop, boerenleenbanken hebben de grootste afzet, terwijl de coop, aan koopver. 50 pet. in hun branche leveren. Er gaat van de coop, een geestelijke ze delijke betekenis uit. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 802, Schoenen- bonnen, Tabaks en-of Versnaperings- kaarten 802 Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen. wier stamkaart eindigt op het cijfer 8 en de cijfers 04, 14, 24, 34, 44 en nog in het bezit van inlegvelbon 612, als mede aan kinderen, geboren in de maand December van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in Febru ari 1947, die nog in bezit zijn van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden medegenomen. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ta baks-, versnaperings- of gemengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ver- snaperingskaart. Meegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsle den en de mwisselingsbon van bonkaart 713. Deze inwisselingsbonnen mogen zon der bonkaart worden aangebeden. Men wordt verzocht toe te zien, dat al le stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel. daar anders geen bon kaarten mogen worden afgegeven. De uitgereikte bescheiden moeten di rect worden gecontroleerd, daar reclames later niet meer in behandeling mogen worden genomen. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd zijn bescheiden af te halen Te Oosterend in de o.l. school Op Maandag 8 December 1947 9-10 alleen zelfverz wijk O letters A B. 10-11 alleen zelfverz. wijk O letters C K. 11-12,30 alleen zelfverz. wijk O let ters LZ. l-2 geen zelfverz. wijk O nis I100. 2-3 geen zelfverz wijk O nrs 101 en hoger Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Dinsdag 9 December 1947 9-10 alleen zelfverz. Den Burg letters AG. 10-11 alleen zelfverz. Den Burg letters HR. 11-12 alleen zelfverz. Den Burg letters SZ. I,30r2,30 alleen zelf verz. wijk B letters AB. 2,30-3,30 alleen zelfverz. wijk B letters CH. 3,30-4,30 alleen zelfverz. wijk B letters IK. Op Woensdag 10 December 1947 9-10 alleen zelfverz. wijk B letters L-S 10-11 alleen zelfverz. wijk B letters T-Z. II-12 geen zelfverz. Gravenstr.. Wester- weg, Stenenplaats, Kantoorstr.,, Vismarkt. 1,30-2,30 geen zelfverz. Achterom, Schoonoordweg, Molendwarsslr.. Haffe- lerweg, Hollewalsweg. 2,30-3,30 geen zelfverz. Gasthuisstr. Hallerweg.^ 3,30- 4,30 geen zelfverz Nieuwstr., Zwaanstr. (Publ. no. 194). Frankrijk een voorbeeld hoe het niet moet. Met dhr Louwes had spr. een studie reis naar Frankrijk gemaakt, waarbij wel zeer scherp naar voren kwam, de ontvol king van het platteland. Sinds de tijd van Napoleon wilde men daar centraliseren, doch van dit alles is niets terecht geko men. Het platteland is aan zijn lot over gelaten. De Franse boer moet lang wer ken met vrouw en kinderen met achter lijke methodes Er wordt daar hoofdza kelijk de graanteelt uitgeoefend en men ziet geen mogelijkheid, andere producten "te telen. 20 pet. van het land ligt braak, de rest wordt maar sjofel bewerkt. Het Franse volk leeft aan de rand van de af grond. Door de strenge winter en de dro ge zomer bedraagt de oogst slechts 40 pet. van de normale opbrengst. Dit land eens een centrum van beschaving, is red deloos verloren. Het is het voorbeeld van een regering, die geen voldoende open oog heeft voor de landbouw, kortom een slechte politiek In Nederland gaat het anders. Spr. is positief van-mening, dat de po litiek van Nederland niet zo is. De Ned regering ziet de belangen van het platte land heel anders, al verheelde spi. met, dat ei zich ook nier moeilijkheden voor doen. Als er geen coop, waren, zou het er net zo uitzien als in Frankrijk. Hoe staan wij er voor? De positie van de Ned. landbouw is op het ogenblik weinig opbeurend. Neder land is zeer verarmd, de staatsschuld is duizelingwekkend en de positie van de Nederlandse boer op de wereldmarkt is verzwakt. In de vorige eeuw lag de we reldmarkt in West-Europa. Toen had Ne derland een gunstige positie, te midden van het West-Europ industriegebied. Er was veel vraag naar voedingsmiddelen. Er ontstond een intensieve zuivelindu strie, akkerbouw, tuinbouw, pluimvee en varkensstapel, waarvoor de nodige voe dingsmiddelen werden geïmporteerd. Er is toen niet voldoende beseft, dat zich buiten Europa krachten ontwikkelden. Als voorbeeld noemde spr. de Amerik. tarwe. De vrachtprijzen van een bushel of 27 kg. Am. tarwe naar Liverpool was in 1860 20 doll, cent, in 1870 5, en in 1920 1 doll, ct., wat gerekend naar Holl. munt 6 a 7 ct. per kg. bedroeg Als men weet, dat in 1929 de graanprijs in Groningen f 10,36 noteerde, komt deze concurrentie wel duidelijk tot uiting. Een ander voor beeld is de boter uit Nieuw-Zeeland. De vracht w?fs daar 2 3 pet, van de waar de van de boter. De ligging van Neder land is minder gunstig geworden. In de jaren 1870-1880 en ook nu hebben we 'n enorme margarine-industrie gekregen en wat de suiker betreft, wordt in Cuba 2Vs maal zoveel rietsuiker verbouwd als de opbrengst van de suikerbieten in Neder land Amerika. Ook in Amerika is iets veranderd. De bedrijven zijn daar 50-100 bunder groot en zwaar gemechaniseerd, terwijl zaad selectie, veredeling van het product en coöperatie toenamen, waardoor de voor sprong op Amerika kleiner is geworden. Duitsland. In 1930 nam Duitsland 1/3 deel of 40 pet van onze producten af Door het ver liezen van de 'oorlog en de huidige le vensstandaard, kan Duitsland geen im port toelaten en we moeten niet rekenen op een spoedig herstel De, ontmanteling van de zware industrie is zo groot, dat het tientallen jaren zal duren, eer dit land zich herstelt. Engeland. Voor de oorlog werd 10 pet. van onze boter naar Engeland geëxporteerd. Van 1924-1928 importeerde Engeland, uit ver schillende landen voor z'n behoefte, 27,5 pet. tarwe, 21 mais, 22 rijst, 40 suiker, 60 rundvlees, 70 varkensvlees, en 30 pet. wol Bovendien alle bacon en ham. In de lange periode 1885-1937 was het verschil in dit l^nd tussen een grote en kleine oogst slechts 19 pet. In de oorlog. In de oorlog 1939-'45 werd de productie daar met 75 pet. opgevoerd. De boeren werden alle geclassificeerd en wie te wei nig produceerde, werd van zijn bedrijf gezet. Dit overkwam 11,000 boeren. In Engeland heeft de ordening een grotere betekenis gekregen dan in Nederland, wat betekent, dat het voor ons moeilijk exporteren wordt. De bevolking van Ne derland breidt zich uit, zodat we de grootste moeite hebben om mee te ko men op de wereldmarkt. De kostprijzen te hoog. Onze kostprijzen zijn te hoog. Wij moe ten exporteren en om dit goed te kunnen doen, moeten we rationaliseren. Rationalisatie is geen verarming, maar wel het meeste uit de menselijke arbeid halen. In cit licht moeten we de taak der coöperatie zien. Onoverzichtelijk. Nergens ter wereld is de coop, organi satie zo onoverzichtelijk dan in Neder land. Hier is het probleem van de bevol kingsdichtheid, de kleine bedrijven ter wijl er ook een te veel aan winkeliers is. We moeten dan ook meer rationaliseren, d.w.z. opvoering van de arbeidsproducti viteit toepassen Als een boer niet«aan de tbc-bestrijdii\g wil, dan moet hij er maar toe gedwongen worden. Een dure aangelegenheid. Met respect voor ieder zijn levensbe schouwing, was spr. van mening, dat men het hiermede niet tot het uiterste moet drijven Het is logisch, dat er een zuivelfabriek is, doch waarom kan het dan hier met de Coop. Aankoopver. ook zo niet? Het wordt op deze manier een dure aangelegenheid. Overal zijn naar de I zuivelfabr. prima wegen aangelegd, om zo econ. mogelijk te werken, waarbij, spr. onder hilariteit der vergadering opmerk te, dat hij hierbij het eiland Texel niet bedoelde. Als een voorbeeld hoe het niet moet, haalde spr. R'dam aan, waar twee verbruikscoop. niet tot fusie konden ko men, alleen door de naam Tenslotte wek te de spr. op, met moderne middelen pro paganda te voeren en om de jongeren een kans te geven, daar de coop, in ons land over het algemeen over een te oud bestuurscollege beschikken. Diverse vragen. Nadat er gepauzeerd was, werd er ge legenheid gegeven tot het stellen van vragen, waarvan verscheidene personen gebruik maakten. Er werd gesproken over de Coop als correctie-middel, de geleide-economie, het te veel aan men sen, over Amerika, enz., waarbij spr. als zijn mening te kennen gaf, dat coöpera tie als correctie-middel groter is bij ge leide-economie. Bij rationalisatie heeft zich altijd werkloosheid voorgedaan, doch men is er steeds bovenuit gekomen. De welvaart van Amerika is te danken aan de rationalisatie. Industriële en <jpm- merciële expansie is het zoeken van Ne derland. De vooruitzichten zijn slecht. Hel doel is de massa der bevolking in de in dustrie op te nemen. Spr. is niet voor samengestelde coöpe raties. In Amerika zijn de kostprijzen door mechanisatie gedrukt. Zweden heeft wel een duidelijk voorbeeld van rationali satie gegeven. Hier wordt drievierde van het geslachte vee via de coop, afgezet. De ontwikkelingsfase. Spr. eindconclusie was, dat de ontwik kelingsfase als volgt is: van 1880-1914 ontstaan en ontwikkelen van de organi saties en coöperaties an de boer, van 1918-1939, consolidatie, van wat vooor dc oorlog gegroeid is, en als derde fase na de tweede wereldoorlog DE RATIONALISATIE. De voorz. ging hierna tot sluiting over. met dank aan de inleider voor z'n leer zaam betoog en de wens. dat het gunsti ge resultaten zal mogen opleveren Z. De plannen tot stichting van een ijsfabriek nemen vaste vormen aan Dit bleek ons uit een gesprek, dat wij hadden met dhr D. Blom te Oudeschild, toen deze ons mede deelde, dat de bouwvergunning was afgekomen. Reeds deze week zal de plattegrond worden uitgezet door dhr A. Blom, aan nemer te Oudeschild. De nodige machines zijn reeds aangekocht en zullen in gedeel ten arriveren, terwijl de bouwmaterialen eveneens op komst zijn Als' het nu met de winter niet tegenloopt, hoopt men met Maart de fabriek in werking te stellen. Het idee om een ijsfabriek te bouwen, dateert reeds van l1/* jaar terug. Aanvan kelijk wilden de Gebr. Blom de bouw al leen ter hand nemen, doch hiervan zijn ze teruggekomen. Er zal nu een combinatie (N V.) gevormd worden, met een groep vissers uit Oosterend, de kottervissers, vnor wie de stichting van een ijsfabriek een direct belang is. Naar dhr Blom ons mededeelde, zal de gemeente nu geen fabriek gaan exploite ren. Van de zijde van het gemeentebe stuur en de burgemeester in het bijzon der, heb ik alle medewerking ondervon den, aldus dhr Blom Dit stemt zeker tot voldoening. Het particulier initiatief kan niet genoeg worden aangemoedigd in deze tijd. Het is ook in het belang van de gem. visafslag en dus indirect van de gemeen te zelf, dat er 'n ijsfabriek komt. De vis sers behoeven dan niet meer afhankelijk te zijn van andere visafzetgebieden, zoals Wieringen en IJmuiden. De vissers, die nu hun ijs uit Den Helder betrekken, kunnen dit in de toekomst hier afnemen, waardoor tijd en kosten bespaard worden. In het koelhuis. En in de zomer, als er bv. geen vol doende afzet is. Kan de vis m een koel huis worden opgeslagen en is het moge lijk bij een gragere markt, daarna te verkopen De handel kan dit dan rustig afwachten. Het ligt in de bedoeling 60,000 kg. ijs per week te produceren, waarvoor 420 cellen in gebruik zullen worden genomen. Een 40 pk Heerhaf motor, aie reeds in 1939 aangekocht is zal voor de nodige energie zorgen. Naast de fabriek komt een aparte ijsopslagplaats en daarbij een grote koelcel van 25x8 m. De koelcel kan behalve voor vis, ook voor andere pro ducten gebruikt worden, zoals wild, ge vogelte (hiervoor is reeds een aanvraag gedaan), en diepvriesgroenten, terwijl ook de Texelse slagers er hun vlees in kunnen' opslaan. Zo zijn er dus vele mogelijkheden. On ze mening is, dat de stichting van deze ijsfabriek niet alleen van veel belang is voor onze visserij, wij zien het ook als een algemeen Texels belang, zodat we het initiatief van de heren Gebr Blom en de Oosterender vissers, niet anders dan met instemming kunnen begroeten. Z SLACHTRUNDEREN KUNNEN ZON DER VERGUNNING WORDEN AANGE BODEN. De Prov. Voeselcomm. v. N.-Holland maakt bekend, dat met ingang van heden de slachtrunderen zonder vergunning kunnen worden aangeboden voor leve ring op de overnamemarkten aan het Be drijfschap voor Vee en Vlees. De lastge vingen hebben derhalve hun waarde als vergunning verloren UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg KOSTELOZE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en herinenting tegen pokken voor kinderen in de navolgende plaatsen: Den Hoorn op Woensdag 10 December a.s., des middags 12 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Woensdag 10 Decem ber a.s., des middags 1 uur in de dokters woning te De Cocksdorp; Oudeschild op Woensdag IC December a.s. des namiddags 4 uur in de o.l. school 1e Oudeschild; Zu:d-Eierland op Donderdag 11 Decem ber a.s., des voormiddags 9 uur in de o.l school te Zuid-Eierland; De Koog op Donderdag 11 December a.s., des namiddags 4 uur in de o.l. school te De Koog; Midden-Eierland op Vrijdag 12 Decem ber a.s., des voormiddags 9 uur in de o.l. school te Midden-Eierland; Oosterend op Vrijdag 12 December a.s., des namiddags 4 uur in de o.l. school te Oosterend; De Waal op Zaterdag 13 December a.s., dse voormiddags 11 uur in de o.l school te De Waal; Den Burg op Zaterdag 13 December a.s., des namiddags 3 uur in de o.l. school te Den Burg. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen te voorkomen, dienen trouwboek jes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opgenomen, te worden me degebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen vóór het bereiken van de leef tijd van cén jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar. die tot óp he den nog niet werden ingeënt, te laten in enten. De kinderen, die bij de vorige ge legenheid ingeënt zijn en nog met voor de controle zijn verschenen, worden aan geraden alsnog te verschijnen, teneinde hun vaccinatiebewijs in ontvangst te ne men. Texel, 2 December 1947. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester, Mr. G. D REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. - k helpen bij de meeste pijnen Doo 6cochcki30cb Uj ZITTING CONSULTATIEBUREAU. Het consultatiebureau van het Witte Kiuis houdt Dinsdag 9 Dec. zitting, voor buiten Den Burg van 10,30 tot 12 uur, en voor Den Burg van 2 tot 3 uur. Naar wij vernemen, zal Zondag onder dë plechfige Hoogmis de feestpredicatie gehouden worden door de Hoog Eerw. Deken D. Bont van Zoeterwoude, oud-ka pelaan van Den Burg, die ook 25 jaar ge leden, bij de 1ste H. Mis van Pater Witte, de predicatie heeft gehouden FIETSBANDENBÓNNEN AANGEWEZEN. Tot en met 31 Jan is op de bon D 45 van het inschrijvingsbewijs voor vervan ging van fietsbanden BI 612. een toer- binnenband verkrijgbaar. Verder is eveneens tot genoemde datum op de bonnen A 02 en A 25 van het in schrijvingsbewijs voor eerste montage een buitenband en op de bonnen B 02 en 3 25 van dit inschrijvingsbewijs een bin nenband verkrijgbaar. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 41. Er wordt gewonnen door: wit 3329, zwart 30x39, wit 5044, zwart 39x50, wit 2924. zwart 50x22, wit 3731; zwart 27 x36, wit 4741,. zwart 36x47, wit 2318, zwart 47x20, wit 18x9, zwart 14x3, wit 25x5 KATHOLIEKE KERKLIJST Zondag: 2e Adventszondag. H.H. Mis sen in Den Burg om 7,30 ?n 10 uur, in Den Hoorn en Oosterend om 7,30 uur. Om 10 uur plechtige Hoogmis door Pater M Witte. Receptie in „Casino" van 1,30- 2,30 Biechtgel. van 7-7,30 u. Communie onder de Missen en om 7 en 9 u. 4 uur meisjescongr. 7 u Adventslof. Geen man- nencongr. Deze week: Missen om 7 en 8 u. (Maandag. Dinsd. en Vrijdag ook om 9 uCommunie vóór en onder de Missen. Maandag: Maria Onbevl. Ontvangen. 8 u. gez. Mis. Half 8 lof. Woensdag: 8 u. H. Mis in Den Hoorn. Half 8 Jozef-lof 8 u. jongemannencongr. Donderdag: 8 u. H. Mis in Oosterend, 's av. 7 u. jongedames- congr. Vrijdag. 3,30 u biechtgel. voor schoolkinderen. Zaterdag: van 4-8 uur biechtgel op hele uren. 6 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1