V.V.V. „Texel" Distributienieuws De stichting „Texels Museum" officieel een feit invullen van aanvraagfor mulieren voor aardewerk. 61e JAARGANG. No. 6175 COURANT WOENSDAG 10 DECEMBER 1947 TEXELSCHE UITREIKING Levensmiddelenkaarten 802, Schoenen bonnen, Tabaks en-of Versnaperings- kaarten 802. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt. Aan hen. wier stamkaart eindigt op het cijfer 8 en de cijfers 04, 14, 24, 34, 44 en nog in het bezit van inlegvelbon 612, als mede aan kinderen, geboren in de maand December van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in Febru ari 1947, die nog in bezit zijn van inleg velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden medegenomen. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ta baks-, versnaperings- of gemengde kaart; vrouwelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ver- snaperingskaart. Meegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsle den en de inwisselingsbon van bonkaart 713. Deze inwisselingsbonnen mogen zon der bonkaart worden aangebeden. Men wordt verzocht toe te zien, dat al le stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel. daar anders geen bon kaarten mogen worden afgegeven. De uitgereikte bescheiden moeten di rect worden gecontroleerd, daar reclames later niet meer in behandeling mogen worden genomen. Men wordt verzocht op 'de aangegeven tijd zijn bescheiden af te halen Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Donderdag 11 December 1947 9-10 geen zelfverz. Parkstr. 10-11 geen zelfverz Warmoesstr. 1-40. 11-12 geen zelfverz Warmoesstr. 41 en hoger. 1,30- 2,30 geen zelfverz. Waalderstr. 2,30-3,30 geen zelfverz. Weststr., Witte Kruisweg. 3,30-4,30 geen zelfverz Hogerstraat. Op Vrijdag 12 December 1947 9-10 geen zelfverz. Kogerstr. 120. 10-11 geen zelfverz. Kogerstr. 2140. 11- 12 geen zelfverz. Kogerstr. 41 en hoger. 1,30-2,30 geen zelfverz. Weverstr. 140. 2,30-3,30 geen zelfverz. Weverstr. 4170. 3,30-4,30 geen zelfverz Weverstr. 71 en hoger. (Publ. no. 195.) KOSTELOZE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en herinenting tegen pokken voor kinderen in de navolgende plaatsen: Den Hoorn op Woensdag 10 December a.s., des middags 12 uur in de o.l. school; Oudcschild op Woensdag 10 December a.s. des namiddags 4 uur in de o.l. school te Oudeschild; De Koog op Donderdag 11 December a.s., des namiddags 4 uur in de o.l. school te De Koog; Midden-Eierland op Vrijdag 12 Decem ber a.s., des voormiddags 9 uur in de o.l. school te Midden-Eierland; Oosterend op Vrijdag 12 December a.s., des namiddags 4 uur in de o.l. school te Oosterend; Zuid-Eierland op Vrydag 12 December des voormiddags 9,30 uur in de o.l. school te Zuid-Eierland; De Waal op Zaterdag 13 December a.s., dse voormiddags 11 uur in de o.l. school te De Waal; De Cocksdorp op Zaterdag 13 Decem ber, des middags 1 uur in de dokterswo ning te De Cocksdorp; Den Burg op Zaterdag 13 December a.s., des namiddags 3 uur in de o.l. school te Den Burg. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen te voorkomen, dienen trouwboek jes, waarin de namen van de betreffende kinderen zijn opgenomen, te worden me degebracht. Onder de aandacht wordt gebraéht, dat kinderen vóór het bereiken van de leef tijd van één jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar die tot op he den nog niet werden ingeënt, te laten in enten. De kinderen, die bij de vorige ge legenheid ingeënt zijn en nog niet voor de controle zijn verschenen, worden aan geraden alsnog te verschijnen, teneinde hun vaccinatiebewijs in ontvangst te ne men. Texel, 2 December 1947. Burgem. en Wethouders van Texel, De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. INDIENEN VAN BOUWPLANNEN. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter kennis van belanghebbenden, dat ten behoeve van de Adviescommissie voor Bouwontwerpen en Uitbreidings plannen te Amsterdam, voortaan ieder bouwplan (tekening) via het Bureau Ge meentewerken in viervoud moet worden ingediend. De bouwplannen dienen vergezeld te gaan van een staat van gegevens voor het verzoeken van advies aan deze commis sie, welke staat op het bureau van Ge meentewerken vêrkrijbaar is. Ook indien men bouwontwerpen met deze commissie vooruit wil bespreken, dient bovengenoemde staat aan haar te worden afgegeven, daar de commissie het bouwplan anders niet in behandeling neemt. Deze regeling wordt 1 Januari 1948 van kracht. Texel, 8 December 1947. Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. TEXELSE MARKT. Den Burg, 8 Dec. 1947. Aangevoerd: 10 lammeren f 40-55; 6 paarden f275 425; 3 biggen f 2540; 140 kippen f 2,25- 4,50 3 n. kalveren (levering). Dinsdag 2 Dec j.l waren in Hotel „De Lindeboomter vergadering bijeen, de navolgende corporaties' het bestuur van N.V. TESO, het hoofdbestuur der V.V.V. „Texel" en het voorlopig bestuur dei Stichting „Texels Museum". Dhr W H. Lap, als voorlopig voorz fungerende, maakte in zijn openings woord gewag van het grote belang tot het ^instandhouden van een Museum op Texel. Spr. releveerde in het kort de ge schiedenis van het Museum Aanvanke lijk door de WV zeer bescheiden opge zet, was het de stoere werkkracht en het initiatief van wijlen dhr Kraai, die 't Mu seum maakte tot iets. wat de moeite van het bekijken waard was Gedurende de oorlog werden plannen gesmeed om na de oorlog te komen tot een grootsere opzet en aangezien de V.V. V. gedurende die tijd noodgedwongen op non-actief was, nam de N.V. TESO het initiatief daartoe. Tijdens de Russen-oorlog werd het Museum, dat ondergebracht was in een gedeelte van de o.l school, echter zwaar beschadigd en had niet de TESO 'zien over de eigendommen van het Museum ontfermd, dan was er waarschijnlijk mets van overgebleven. Aangezien de VVV door gebrek aan geldmiddelen niet in staat bleek te zijn om het Mus mm uit te bouwen, werden de plannen uitgevoerd, om het op bredere basis te schoeien. En zo staan we thans voor het feit. dat de Stichting „Texels Museum" officieel haar loopbaan zal moeten beginnen. Het hoofdbestuur der VVV heeft in haar laatste vergadering besloten, alle eigen dommen kosteloos over te dragen aan de nieuwe Stichting en spreker is de WV daar erkentelijk voor. Spr. stelde hierop voor, over te gaan tot het verdelen van de bestuursfuncties. Op de voordracht tot verkiezing van een voorz. kwam voor de burgemeester Mr G. D. Rehorst, doch deze stelde zich- niet verkiesbaar. De burgemeester be riep zich op zijn onwetendheid wat Mu seumzaken betreft en stelde de vergade-* ring voor. dhr W H. Lap bij acclamatie tot voorz. te verkiezen. Dhr Lap nam dan op aandringen van alle aanwezigen de benoeming aan, zij het voorlopig voor één jaar. Tot secr. en penningm. werden vervolgens gekozen de heren F J. H. v. Twisk en J. J. v.d. Vlies. INGEZONDEN. DE VIERING VAN HET OUWE SUNDERKLAASFEEST. Geachte redactie. Mag ik voor het volgende een plaatsje in uw blad. Het zal u ongetwijfeld ook opgevaren zijn, dat het St. Nicolaasfeest van 5 Dec om het maar gewoon te zeggen, waarde loos was. Och, mijnheer de redacteur was is het toch jammer van dit op Texel mooie oude feest. Het wordt ook alle jaren minder. Ik weet wel dat 15 a 20 jaar ge leden, dit heel anders gevierd werd. Hoe zou dit komen? Er kwamen nu nog wel wat jongelui naar Den Burg toe, doch die zoeken direct de danszalen op en geen wonder, op de straat wordt niets gebo den en waarom niet? Ik denk, redacteur, dat dit hem zit in de zeer onsmakelijke instelling der dansgelegenheden, om daar de beroerde f 1,20 entree te vragen Dit had men vroeger niet Toen was het dub beltjes dansen dan kunnen zij betalen, die van dansen gebruik maken. Dit houdt de gemaskerden ook weg. Eerder was men gemaskerd en liep dan de ene zaal uit en de andere in. Nu zeggen degenen, die graag gemas kerd aan dit feest deelnemen, we sloven ons maar niet uit, want er is toch niets aan. Oudere mensen zeggen, we blijven lekker thuis, want je moet f 2,40 entree betalen, wil je in een dansgelegenheid gaan zitten om iets te verteren. Wanneer men radicaal besloot deze entree's uit de weg te ruimen, zouden we weer een heei ander beeld krijgen van Ons oude tradi tionele St. Nicolaasfeest. En nn deze week het Ouwe Sunder- klaasfeest, dat moet ook heel anders. Ik meende, dat ik al gelezen heb, dat de lo kaliteit, waar de jury plaats neemt om een oordeel te vellen over de Ouwe Sun- derklaasmaskerade, door geen anderen dan gemaskerden mag betreden worden, met als gevolg, voor het straatpubliek niets aan. Een tip wil ik geven. Bij goed weer en daar hopen we op, moet de jury plaats nemen midden op de Groeneplaats, welke rondom goed afgezet is met touwen en door schijnwerpers verlicht. Dan valt er voor het publiek ook veel meer van te genieten Juryleden, welke er tegen op zien, om een paar uurtjes op de Groene plaats te zitten of te staan, zijn de echte niet. Als zij er op hun gemak in een ver warmde zaal, doodkalm het program af werken, begint het publiek het op straat vlug te vervelen en snelt men weer spoedig huiswaarts. Dit toch is een feest, om ten le de gemaskerden te vermaken en het publiek. De jury zit toch voor de gemaskerden en de gemaskerden met voor de jury. Wanneer hier een beetje de aandacht aan geschonken wordt, dan moet ons al-oude traditionele feest weer in ere terugkeren. Overmorgen is 't ouwe Sunderklaas. redt nog wat er te redden valt, het is nu nog tijd! U, red. hartelijk dankend, teken ik M. Opmerking: Laten we hopen, dat er Vrijdagavond vele gemaskerden op straat zijn, en dat de jury een moeilijke taak zal hebben om tot een juiste beoordeling te komen.Dan geloven we, dat het Ouwe Sunderkiias- feest wel zal slagen. Redactie. Nadat aldus het bestuur der Stichting was geformeerd, hield voorz. 'n korte in stallatierede. Hij bracht de VVV dank voor haar bijdrage en constateerde tot z'n genoegen, dat de Stichting thans op eigen benen staat. Spr. hoopte, dat ze zal groeien en bloeien In aanmerking geno men, dat dit jaar 8500 personen het Mu seum met een bezoek vereerden, kunnen we, aldus spr,, tot ons genoegen consta teren, dat het Texels Museum een uitste kende naam heeft verworven en alles zins waard is bezocht te worden. Het bekende Museum Denekamp, dat tot één van de drukst bezochte soortgelijke Mu seums kan beschouwd worden, boekte 'n bezoekersaantal van 3500. Wij hebben dus alle reden om tevreden te zijn met de bereikte resultaten. De hoofddrijfveer zal steeds moeten zijn de bezoekers dich ter tot de natuur te brengen en hen het mooie van het Texelse landschap voor ogen te stellen. Spr. wil ook de N.V. Teso zijn warme dank betuigen voor al he'.' geen zij vooral na de oorlog voor het Museum heeft gedaan. Was TESO ei met geweest ri.ui zouden wij thans nog niet zo ver geweest zijn, aldus spr. De burgemeester maakte zich vervolgens tot tolk van 't bestuur der Stichting, door nogmaals de verdiensten van de N.V. TESO voor het Museum te releveren Het was de TESO, die de brokstukken redde na het bombardement en het was TESO. die de hand legde^op een weermachtsba rak, die met veel geld van de TESO tol Museum werd omgetoverd. Daarvoor kan de TESO niet genoeg dank worden ge bracht Benoeming directeur. Bij acclamatie werd dhr H v.d. Horst benoemd tot directeur van het Museum. Voorz. merkte daarbij op, dat dhr v.d. Horst reeds zijn sporen op dit gebied ver diend heeft en dat wij in hem een per soon hebben gevonden, wiens sympathie voor het Museum groter is dan de zucht naar geldelijk gewin. Spr. zou thans gaarne dhr v d Horst het woord willen verlenen, cm de vergadering iets te ver tellen over de plannen met het Museum in de toekomst. Dhr v.d Horst dankte allereerst het be stuur voor het vertrouwen in hem ge steld. Inderdaad staan er grote plannen op stapel en alhoewel deze in de nabije toekomst nog met kunnen worden ver wezenlijkt, dient de basis daarvoor thans reeds te worden gelegd Spr. las hierop het jaarverslag vooi, waarin hij allereerst een terugblik wierp ever de afgelopen, jaren vanaf 1942 Ook maakte spr. gewag van het verdienstelij ke werk van dhr Kraai, de helaas te vroeg gestorven promotor van Texels Museum. In 1946 boekte het Museum 4300 bezoekers, welk aantal in 1947 aan gegroeid is tot 8500. De plaats van het Museum achtte spi. uiterst gelukkig gevonden en het staat voor hem vast, dat het toekomstige gro te stenen gebouw ook in deze omgeving zal dienen te verrijzen. De mogelijkheden van het huidige noodgebouw zullen dit jaar volledig wor den uitgebuit We zullen moeten komen van een provisorisch, tot een permanent gebouw. Een modern ingericht museum. Er zal daartoe met aller medewerking een bouwfonds moeten worden gevormd in de vorm van renteloze voorschotten, welke na 10 jaren zullen worden terug betaald. De inkomsten bedroegen over 't afge lopen jaar ongeveer f 4000,waar te genover de uitgaven staan van f 3000. Alzo een gunstig resultaat. Dit mag wel een unicum in den lande genoemd wor den, want practisch houden alle musea het hoofd boven water door subsidies. Het ligt in de bedoeling een zeer nau we samenwerking met de VVV tot stand te brengen, voor wat betreft de uitgifte van drukwerken. Er zal een speciale Mu- seumgids verschijnen, terwijl de organi satie van natuurhistorische excursies ter hand zal worden genomen Alle moge lijkheden zullen worden uitgebuit. Na een korte discussie pver enige huis houdelijke aangelegenheden, sloot voorz. met een woord van dank tot alle aan wezigen, deze belangrijke vergadering. HET SINT NICOLAASFEEST AAN DEN BURG. Na afloop van het Sint-Nicolaasfeest in ..De Oranjeboom" van de Nutsbewaar- school, hebben de grijze bisschop en zijn trouwe knecht de zieke kindertjes bezocht in een versierde auto, die gratis ter •be schikking gesteld was door TESO Daarna bezochten de Sint en Piet de o.l. school, waar, behalve tractaties ook cadeautjes werden uitgedeeld. Ter afwis seling werd nog een leuke tekenfilm ver toond van Tijl Uilenspigel, Al. Tijl als bakkersknecht. Dit was het 3e St Nico- aasfeest na de oorlog, dat evenals de vo rige, uitstekend geslaagd is. 's Avonds vonden in de verschillende localiteiten de traditionele bals plaats, waarvan een druk gebruik werd ge maakt Van maskerades was al heel wei nig te bekennen. We veronderstellen, dat het op Ouwe Sunderklaas wel drukker zal wezen. DAMPOBLEEM No. 42. Zwart: 11 sch. op 7, 9, 12, 18, 19, 22, 24, 26, 29, 35 en 36. Wit: 11 sch op 32, 37. 38, 40, 41, 42, 43, 44, 46, 48 en 49. Een vraagstuk met een prachtige ontle ding. De oplossing verschijnt in een vol gend nummer. BEROEPEN. OOSTEREND. Op Ds. Winter, Ned. Herv predikant, is ook een beroep uitge bracht door de Ned. Herv. gemeente te Landsmeer. HET 25-JARIG PRIESTERJUBILEUM VAN PATER M. J. WITTE. DEN BURG. Niet alleen voor Den Burg maar in het bijzonder voor de parochie van St. Joan de Doper was het Zondag (de 2e Advents-Zondag), een belangrijke dag, daar in een plechtige Hoogmis het 25-jarig jubileum herdacht werd van de Priester-Missionaris, Pater M J. Witte, die 14 dagen terug, na een voorspoedige reis uit Brits Oost Afrika in z'n gebooi- teplaats is teruggekeerd. Vanzelfsprekend bestond er voor deze dienst een zeer grote belangstelling. On der de talrijke aanwezigen waren burge meester Rehorst en wethouder Hin, als vertegenwoordigers van het gem. bestuur. Voor het altaar was een mooie passen de fclcemversiering aangebracht. De H. Mis en feestpredikatie. De plechtige Hoogmis werd bij deze ge legenheid opgedragen door Pater M J Witte, Presbyter assistens was Pastoor J. Gussenhoven met assistentie van kape laan C v. Wel als diaken en kapelaan P de Groot als sub-diaken. De feestpredikatie werd gehouden dooi de Hoog Eerwaarde Heer D. Bont, Deken van Zoeterwoude, oud-kapelaan van deze parochie, die 26 jaar geleden bij de le H. Mis eveneens de predikatie heeft ge houden. Z.Hoog-Eerw. hield zijn predikatie naar aanleiding van de brief van Paulus aan de Romeinen, nl. uit het 15e hoofd stuk 4-13. In een bezielend betoog wekte de De ken de parochianen op, hun geloof als christenen te belijden, en daaibij Jezus Christus als voorbeeld te nemen. Op de R.K. Kerk rust in deze een verantwoorde lijke taak. Meer sprekende over het 25- jarig jubileum van Pater Witte, zei Z Hoog-Eerw., dat hij 26 jaar geleden het voorrecht heeft gehad, de priester werk zaamheden van deze in te leiden Het is wel gebleken, dat het werk van Pater Witte in Brits Oost Afrika van verschil lende kanten gewaardeerd wordt, zo zelfs, dat hem door de Engelse regering een ridderorde werd toegekend. „Wat u daar gedaan hebt, weet God alleen", al dus de Deken. Deze 2e Zondag van de Advent leent zich wel uitstekend voor het priesterjubileum. Spr denkt nog met ge noegen terug aan de tijd, toen hij hier 26 jaar geleden arbeidde als kapelaan. De jubilaris wenste spr. Gods beste wensen toe voor de toekomst en dat het Pater Witte gegeven mocht zijn Gods oneindi ge goedheid te loven en te prijzen onder de heidenen. Geheel katholiek Texel zal voor u bidden. Z. Hoogeerw. deed nog een beroep op de parochianen, opdat er nog vele priesterroepingen van hier zui len komen. Met de wens, dat de parochie voor gro te rampen gespaard mag blijven en ge zegend zou worden door de vreugde des Heren, eindigde spr. zijn predikatie. Zoals gebruikelijk, werd ook in deze dienst gezongen door het R.K kerkkoor Zowel de zang als het orgelspel maakte het geheel tot eén indrukwekkende dienst. Receptie. 's Middags werd in „Casino" een druk bezochte receptie gehouden, waar velen van de gelegenheid gebruik maakten de jubilaris persoonlijk de hand te drukken Pater Witte heeft deze dag verdei in uitgebreide familiekring doorgebrachl, zodat deze dag ook voor hem, die het vol gend jaar weer naar het verre Afrika hoopt te vertrekken een onvergetelijke dag is geworden Pater Witte, bij de vele gelukwensen voegen wij gaarne de onze. GREPEN UIT HET RADIOPROGRAM Hoorspelen. Wo. 21,15 Manetje is mijn dochter (I) Klassiek genre. Wo. 9.Dvorak progr (I) Wo 9,35 o.a. 2e pianoc., Brahms (II) Wo. 15,o.a Bolero, Ravel (II) Wo 20,25 o.a. Gasper Cassodo celloc Lalo (II) Vr. 23,15 Scheherazade, Rimski-Korsa- koff (I) Populair genre. Wo. 12,38 Kilima Hawaiians (I) Wo. 17,35 Orkest Malando (I) Do. 14,Metropole orkest (II) Do. 19,15 Lia Dorana en Wim lbo (I) Do. 22 Alex de Haas (I) Do. 23,15 Warsaw concert en Grand Ca nyon suite (I) Vr. 16,New Mayfair orkest (I) Vr. 22,15 Sidney Bechet, sax. (I) Diversen. Do. 18,De melkprijzen (II) DE MARINE VERTROKKEN. De manschappen van de Kon. Ned. Ma rine die deel uitmaakten van de Mijnen- opruimingsdienst, zijn vorige week van ons eiland naar Leiden vertrokken Verscheidene honderen mijnen zijn door hen onschadelijk gemaakt in de tija, welke zij hier gelegerd waren. De Jantjes waren hier gauw thuis en hebben Texel met de beste indrukken verlaten. OUWE SUNDERKLAASFEEST TE DE KOOG. De Oranjever. „De Koog" heeft voor dit feest enige mooie prijzen beschikbaa- gesteld, 3 prijzen voor enkelingen en 3 groepsprijzen De jury zal a.s. Vrijdag van 9-10 uur in „De Toekomst" aanwe zig zijn. Hier worden dan ook gedurende dit tijdstip de deelnemers verwacht In 't bijzonder zal gelet worden op de meest o'riginele gemaskerden. OUWE SUNDERKLAAS TE OUDESCHILD. Behalve de prijs van de feestcommissie wordt door Het Eigen Gebouw nog f 10,- bschikbaar gesteld voor de mooiste groep en f 5,voor de origineelste Gemasker den voor! PREDIKBEURTEN NED. HERV. KERK. DEN BURG. A.s. Zondag Doopdienst. Aangifte Donderdagavond 8 u. in de kerkekamer DOOPSGEZ. GEMEENTE BURG, WAAL OOSTEREND. Bij de op Zondag 7 Dec. j.l gehouden diakenverkiezing -werd voor Den Burg gekozen de heer Jn. Zuidewind Dzn.; voor De Waal de heer C. H. Roeper Lzn. Voor Oosterend kwam nog geen beslis sing, daar geen enkele candidaat de vol strekte meerderheid behaalde. Wanneer geen van de 2, die de meeste stemmen "be haalden, zich terugtrekt, vindt Zondag 14 Dec. a.s. herstemming plaats. Is dit wel het geval, dan wordt het een vrije stem ming. Men zie hiervoor de Tex. Courant van a s. Zaterdag. De Administrateur houdt a.s. Donder dagmorgen van 1011 uur zitting in Ho tel „De Lindeboom" en des middags van 46 uur in Hotel „Het Witte Huis" (Hil- lenus) voor het Bewijs van lidmaatschap Horeca mede- nemen. OUWE SUNDERKLAAS AAN DEN BURG. Voor een goede gang van zaken, delen we nog even mede, dat de jury a.s. Vrij dagavond weer zitting zal nemen in „De Oranjeboom" en wel om 7,30 uur. Voor al de jeugdige deelnemers worden ver zocht, zich op dit tijdstip reeds te mei- den. Het laatste kwartier, van 3,45 tot 9 uur zullen de groepen beoordeeld wor den, opdat de prijsuitreiking om half 10 zal kunnen plaats vinden. Om die tijd zal het publiek tot de zaal worden toe- gelaten, dus niet eerder. We zijn benieuwd, wie dit jaar de wis selbeker en andere prijzen zullen winnen. SINT NICOLAASFEEST. OUDESCHILD. De kinderen van de o.l school te Oudeschild hebben hun St. Nicolaasfeest gevierd in het Eigen Ge- bouw in aanwezigheid van ouders en ge nodigden en natuurlijk van St. Nicolaas en Zwarte Piet De kinderen hebben de toeschouwers enige uren aangenaam be zig gehouden. Vooral de kleintjes had den veel succes Het was een zeer pret tig feestje. Zaterdag verscheen de grijze bisschop met zijn knecht in de Kleuterschool. Na het zmgen van de gebruikelijke St. Nico- laasliedjes en het opvoeren van diverse spelletjes, reikte de Sint de cadeautjes uit, die zeer in de smaak vielen. ST. NICOLAAS IN DE KOOG. Donderdag 4 Dec airiveerde de Sint op zijn witte schimmel in De Koog. Bij „De Toekomst" werd hij toegezongen door een grote schare kinderen. Hierna gingen St Nicolaas en zijn knecht de zaal binnen waar de Sint de kinderen vertel de hoe hij aan deze Zwarte Piet geko men was. Ook raadpleegde de Sint zijr dikke boek. Het bleek, dat nij zeer goed op de hoogte was van het gedrag der kin deren. Gelukkig echter hoefde Piet zijr zak niet te gebruiken en kregen de kinde ren van de le, 2e en 3e klasse een aar dig cadeautje, terwijl alle kinderen ver snaperingen ontvingen. Nadat St. Nicolaas'en zijn knecht ver- trokken waren, werden er nog enige kin- der toneelstukjes door leerlingen van dc1 o. 1. school opgevoerd, die zeer in dt smaak vielen Vooral Irene Eelman (hel' zieke kindje), Hansje Afman, (dokter) Corne Pothmann ('t boerinnetje), Aric Eelman (de boer), Johan Henstra (de ge maskerde rover), Klaas van Tatenhov* t (de schoenmaker), Corrie Kikkert (zijr vrouw), Maarten Stoepker (kabouterko- »ing) en Nellie Bakker (kabouterkonin gin), droegen hiertoe veel bij. Zo kwan het einde van deze gezellige middag, di«l bijgewoond werd door talrijke ouders én keerden allen voldaan huiswaarts. BILJARTEN. Einduitslag 11 Nov3 Dec resp. pun 1 ten. Brt., H.S., Algem. gemidd. r „Fortuna": E. Breeuwer 95 N. Rijk 143 Th v.d. Wulp 81 J de Wit 75 Jo Rijk 103 Jb. de Boer 83 N Spaans 63 J. Hopgewoning 107 S. Rijk 41 B. Coevert 70 Joh. Bakker 48 H. C. Prifts 74 M. v.d Slikke 44 Totaal 1037 De Cocksdorp: T Reuvers 97 Jb. Reuvers 136 F. Kikkert 47 K. Kalf 111 J. Rense 93 C. de Graaf 134 C Troost 91 W. v. 't Nocrdende 72 Joh. Zuidema 65 G. v.d. Kooi 65 M. Bakker 109 J v. 't Noordende 74 Totaal 1197 Het resultaat is dus, dat de wedstriji met 160 punten winst gewonnen wer door De Cocksdorp. i- 60 10 1.5! 60 13 2,3; 60 12 1,3! 60 8 1,2! 1 60 9 1,7 60 8 1,3;. 60 4 1,0 60 12 1,7 30 5 1,3 60 8 1,1 30 9 1,6 60 5 1,2 30 9 1.4 60 12 1,6 60 11 2,2' 30 10 1,5' 60 14 1,8 60 10 1,5 60 11 2,2; 60 7 1,5' 30 16 2,4 60 8 1,0 30 6 2,1 60 11 1,3 60 5 1,2'

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1