Distributienieuws I De Ouwe Sunderklaasviering een groot succes WOENSDAG 17 DECEMBER 1947 61e JAARGANG. No. 6177 TEXELSCHE COURANT Toeslagkaarten a.s. moeders, jonge moe- I ders en voor bijzondere arbeid. Op bovengenoemde kaarten staat de geldigheid vermeld over welke periode de betreffende kaarten geldig zijn. Dit is dus alleen wat de geldigheids duur der kaarten betreft en niet de gel digheidsduur der bonnen. Daar de-bonnen nu ook nummerbonnen zijn, zijn deze alleen geldig in het tijdvak aangegeven in de bonnenlijst. De bonnen zijn dus gelijk geldig met de bonnen der levensmiddelenkaarten. Rekeningen over 1947 voor de Distri- butiedienst Texel, dienen vóór 31 Decem ber 1947 te zijn ingeleverd. (Publ. no. 202) MEDEDELING. „De Texelse Courant" zal in de Kerst week slechts éénmaal verschijnen en wel op 24 December. Opgave van predikbeur ten, advertenties, e.d. dienen MAANDAG 22 DEC. in ons bezit te zijn. Ons OUDEJAARSNR. komt 31 DEC. uit. Opgaven hiervoor zien wij eveneens tijdig tegemoet. Elke vriend, elke relatie met Nieuwjaar de hand te drukken, is een onmogelijke opgave. U kunt hen echter „GELUKKIG NIEUWJAAR" toewensen door middel van een nieuw- jaarsgoet in onze Courant, bv.. P. JANSSEN, pf Wagemngse weg of Aan alle vrienden en bekenden een ge lukkig Nieuwjaar toegewenst. J. de Groot Weverstraat, Den Burg. Zo'n adv. kost f 1 of f2, grotere adv. worden naar plaatsruimte berekend. Geeft nu reeds uw opgave door, opdat u verzekerd is van plaatsing. Redactie en Administratie Texelse Courant. DOKTER VAN DOMMELEN GAAT ONS EILAND VERLATEN. DE COCKSDORP. Naar we vernemen, gaat Dr. v. Dommelen ons eiland verla ten, wegens zijn benoeming als schoolarts voor de gemeenten Winterswijk, Aalten en Eibergen Voor velen zal dit bericht een verras sing zijn en vooral De Cocksdorp zal z'n dokter missen Door dit vertrek komt er dus ook vei- andering in het college van B. en W., der gemeente Texel, waar Dr. v. Dommelen als wethouder zitting heeft. Texel en De Cocksdorp in het bijzon der zullen de dokter slechts node zien vertrekken. EEN BINNENBRANDJE, DAT SPOEDIG GEBLUST WERD. DEN HOORN. Zondagavond, 10 voor half 11 ontstond er een begin van brand in de woning van dhr M. C de Biuin. De brandweer, die 5 min. daarna al aanwe zig was. behoefde niet op te treden, daar de bewoner, geholpen door omwonenden, hel brandje met water wist te blussen, zodat zich geen noemenswaardige schade voordeed. De oorzaak was kortsluiting. GREPEN UIT HET RADIOPROGBAM Hoorspelen. Wo 21,25 Meisjes, pas op! (I) Do. 21,15 De fam. Stastok (I) Klassiek genre. Wo. 9 Vioolc. Brahms d. Fr Kreisler (I) Wo 14,15 Dumky-trio, Dvorak (I) Wo. 20.25 Theo v.d. Pas sp pianoc. Cho pin (I) Wo. 21,15 Mozart, Beethoven (II) Do. 20,15 Vioolc. Saint-Saens d. Dick de Reus (I) Vr. 19,30 Oratorium „The Messiah" (II) Vr. 23,15 Menuhin in Paganini's vioolc. (I) Populair genre. Wo 7,30 New Mayfair orkest (I) Wo. 12,38 Kilima Hawaiians tl) Do 23,15 Noel Coward mei. (I) Sportreportages. Wo. 23,15 Boksen Luc van Dam (I) Vr 22,35 Biljarten (I) VESTIGINGSVERGUNNINGEN. Door de Min. v. Econ. Zaken is aan de fa. Gebrs. Vermeulen, K 5 te De Kocg, vergunning verleend tot het vestigen van een inrichting, bestemd of mede bestemd voor de uitoefening van een logement cafébedrijf in het bovengenoemde perceel Aan dhr A. J. Wassink te De Koog, werd vergunning verleend tot het vesti gen van een inrichting, bestemd of mede bestemd voor de uitoefening van een kleinhandel in tot verbruik bereide tabak, gymnastiek- en tennisschoenen en klom pen. LOOP DER BEVOLKING DER GEMEENTE TEXEL IN 1947. Bevolking op 1 Jan. '46 9059 pers. Geboorte in 1946 273 Sterfte in 1946 90 Toename 183 pers. Vestiging in 1946 589 Vertrek in 1946 577 Toename 12 pers. Bevolking op 1 Jan. 1947 9254 pers ZATERDAG 27 DECEMBER EEN SNIPPERDAG. Op Zaterdag 27 Dec. mogen de hoofden en bestuurders van ondernemingen aan hun personeel vrijaf geven, mits de ver zuimde werkuren worden ingehaald in het tijdvak van - Dec. '47 t.m. 10 Jan 1948. In bedrijven, waar een regeling voor snipperdagen bestaat, wordt deze Zaterdag als een „snipper-vacantiedag" beschouwd. Aldus luidt een beslissing van minister Drees, afgekondigd in de Staatscrt. van 8 Dec. Waarom vieren wij het Ouwe Sunder- klaasfeest? Deze vraag werd gesteld tij dens het Ouwe Sunderklaasfeest, j.l. Vrijdagavond, door de groep waarin de hersengymnastiek werd uitgebeeld. Het antwoord was: „Omdat het een oude tra ditie is". En zo is het inderdaad. Deze oude tradtie is dit jadr grootser gevierd, dan het vorige jaar, hetgeen ze ker ook is toe te schrijven aan de organi satie, die er aan gegeven was. Er was een streven, een doel, om met mooie groepen en voorstellingen voor dc dag te komen door de prijzen, welke ook nu weer beschikbaar waren gesteld. Niet alleen in Den Burg, had men z'n beste beentje voorgezet, maar ook in dc andere dorpen was er deze keer meer werk van gemaakt dan andere jaren Den Burg. De jury voor Den Burg had reeds vroeg zitting genomen in de grote zaal van „De Oranjeboom", om de vele deelnemers te beoordelen. Allereerst kwamen de jeugdige gemas- kerden voor het front van de jury en la ter dc ouderen, w.o. ook de groepen, die met hun wagens door de Zwaanstraat kwamen rijden. Van de laatsten kwamen er een paar zo groot uit, dat de dames- en her en-jury leden zich naai de Groene- plaats moesten begeven. Zeer origineel was wel de groep van gem.-ambtenaren, die met hun vliegtuig de opening voor stelden van het vliegveld „De Vlijt", door de K.L.M. Hier was veel werk van gemaakt en het intern, gezelschap, dat uit het vliegtuig stapte, had dan ook veel bekijks. De jury^ leden werden zelfs uitgenodigd een „tocht" mee te maken over de Groene- plaats, waar vanzelfsprekend gaarne ge volg aan werd gegeven. Twee andere groepen, die sterk de aandacht trokken, waren die van de ver. van oud-leerlingen der lagere landbouwschool met „Ruilver kaveling, tuunwalletjes, V.V.V. enz." en vooral niet te vergeten de geestige voor stelling van „Het woningprobleem". Vooral de laatste kan zeker een der best geslaagde voorstellingen genoemd wor den. Uit de beoordeling der prijzen en de toegekende punten kwam dit wel duide lijk tct uiting. Van de andere groepen, die maar kort achter de prijswinnaars aankwamen, wil len we nog noemen „Coloradokevers" van de Texelse Boys, die met 52 p. uit de bus kwamen. NIVVIN met 49 p. en „Heffing in eens". 47 punten Er was veel werk van gemaakt, dat zal een ieder wel met ons eens zijn. Geen wonder dat er honderden toeschouwers waren om dit alles gade te slaan. Het weer hield zich goed, ondanks het enkele stof buitje, dat de feestvreugde dreigde te verstoren. De afd kinderen" kwam ook goed uit de hoek. De jury had nl. niet minder dan 20 beoordelingen te doen, bij de enkelin gen 7 en 8 paren. Alle te noemen, gaat niet op, zodat we ons toi de mooiste uitbeeldingen zullen bepalen. Zoals ieder jaar, ontbraken ook nu de Texelse stropers niet, die zich de le prijs zagen toegekend. Verder behoorden tot de hoogsten, hoe wel niet in de prijzen, „Wieken van de molen", 43 p. en „Ome Keesje en Tan te Betje", 42 p. Bij de enkelingen was een groot succes „Criticaster", die met z'n lange rijmelarij, de plaatselijke toestan den op een geestige manier op papier had gesteld. Het gedicht zullen we in zijn ge heel opnemen in ons Zaterdagnummer Van de paren was een heel mooie voorstelling gemaakt van „Koopt u een boek, koop er dan twee", voor de jongens in Indië. Verder „Wilde zwijnen" en „Paddestoelen" Het werd de jury dan ook niet gemak kelijk gemaakt. De prijsuitreiking. Om ongeveer kwart voor tien liep de zaal van „De Oranjeboom" vol en dank te Burgemeester Rehorst alle deelnemers (sters) voor hun medewerking om dit mooie oude Texelse feest, dat enig in den lande is, en waard is om in stand te wor den gehouden De jury heeft in het. bij zonder gekeken naar originele costumes en voorstellingen, die op ons eiland ge passeerd zijn. Vooral over de groep kin deren was men zeer tevreden. Spr. hoop te, dat men het volgend jaar nog beter voor de dag zal komen en dat het feest in de andere dorpen eveneens glorierijk ge vierd is Hierna werd tot prijsuitreiking overge gaan, waarbij zelfs St. Nicolaas, die met Zwarte Piet nog aanwezig was. tot stilte moest worden aangemaand, al werd dit de oude man gaarne vergeven. De uitslag was als volgt. Kinderen: 1 Texelse stropers, 46 p (D J. Barhorst, C. v.d. Hoort en Keijzer); 2 Nrd- en Zdh. Redding Mij., 45 p.; 3 Sin terklaas (bokkenwagen) 44 punten. Enkelingen: 1. Criticaster, 55 p., W v. Heerwaarden Hzn.,) medaille; 2. Polder wegen; 3. Vergane glorie Paren: 1. Koopt u een boek, 53 p. (L. Stiekema en G Witte) medaille; 2. Wil de Zwijnen, 47 p., (M. Rijk en P Spigt); 3 Gebr. Knoopenschaar, 43 p. Groepen: 1. VVV en Ruilverkaveling, 55 p., Ver. v. oud-leerlingen, winnaar wis selbeker Texelse Crt.; 2. Opening Vlieg veld „De Vlijt", 55 p., (ambtenaren, gem huis), medaille TESO; 3. „Woningpro bleem, 54 p., (C.J.M.V., Den Burg), me daille TESO. Deze ver. won vorige jaar de wisselbe ker met de Willem Barendsz. De overige prijzen bestonden uit boe ken. die kunnen woraen afgehaald aan de boekhandel Parkstraat. Op de medail les en wisselbeker moet nog een inscriptie worden aangebracht Zodra dit voor el kaar is, zullen we hier melding van ma ken. Professor Piccard e.a. Van een groep, waarvan zeer veel werk was gemaakt, kon de jury geen beoorde ling geven, omreden deze zich niet ge meld heeft, nl, de grote groep met de vele voertuigen van Prof. Piccard met z'n diepzee-onderzoek. Deze had enorm veel bekijks, vooral toen de professor in de kogel" stapte, die hem tot op de bodem van de zee zou brengen. Dan was nog een aardig idee, de groep ,Het witte leger" (Spikerkomng). Zo is dan de Quwe Sunderklaasviering 1947 weer achter de rug en we kunnen wel zeggen, dat een en ander uitstekend is geslaagd. Dit folkloristische feest zal zeker blijven voortleven in de harten van alle Texelaars en we geloven wel. dat het in de toekomst nog meer zal opnemen, daar de viering op 12 Dec. j.l dit op nieuw heeft bewezen. Z. OUWE SUNDERKLAASFEEST TE DE KOOG. Het Ouwe Sunderklaasfeest in De Koog is weer door nagenoeg de gehele bevol king gevierd. Reeds vroeg op de avond waren gemaskerde kinderen op de straat aanwezig Jammer was het, dat enige groteren door het stuktrekken van hun kleren en 't gooien met zgn. „rotjes" deze pret moesten bederven. Later op dc avond kwamen de ouderen te voorschijn en tegen 9 uur was een groot aantal ge- maskerden in „De Toekomst" aanwezig. De jury stond vooral bij de groepen voor een moeilijke taak. De prijzen vielen ten slotte ten deel aan: Enkelingen: 1. Uncle Sam; 2. De vuur toren; 3. De inbreker, die De Koog on veilig maakt. Groepen: 1 Voetbalver. „Voorwaarts", 2 Walcheren zal herrijzen; 3. Texel, parei der Waddeneilanden. Kort na de uitreiking der prijzen kwam prof. Piccard met zijn ballon voor diep zee-onderzoek de feestvreugde nog ver hogen. Zelfs maakte hij voor „De Toe komst" een geslaagde onderzoekingstocht tot 4000 m onder de zeespiegel! Resumerende: Een geslaagd feest. HET OUWE SUNDERKLAAS TE OUDESCHILD. De poging van het feestcomité om Ouwe Sinterklaas nieuw leven in te bla zen, kan slechts ten dele als geslaagd be schouwd worden. De deelname had veel groter kunnen zijn en het is te hopen, dat volgend jaar nog meerderen het goe de voorbeeld zullen volgen en iets moois of origineels zullen voorstellen, om de traditie van ons mooie feest te handha ven. Thans waren er ruim 30 gemasker- den. Wel was er over het algemeen veel zorg aan de uitrusting besteed en bleven de gewone verkleedpartijen tot enkele beperkt. Er waren aardige vondsten bij, o.a. de Oudeschildcr poppenkast (deze is aan 't Eigen Gebouw geschonken), Neptu- nus, wiens pak geheel gemaakt was van zeekroos en het woningbureau, waar men in kon schrijven op 50 nog te bou wen woningen te Oudeschild en 'bij on dertekening een electrische schok ont ving, of de kaasvisser met 3 kazen op de rug met de vraag, waar de 37 anderen waren gebleven, doelende op een recente gebeurtenis. Ook van Meegeren ontbrak niet, alsmede Zwarte Pieten en „zwarte Pieten", de laatsten de kanker van onze samenleving Ook Bulletje en Boonestaak waren present. Voorts was er nog een be renleider met een beer, die stroom in z'n staart had en behoorlijk ook, zodat men ruim baan voor hem maakte. Al met kunnen we zeggen, voor een eerste begin was het niet kwaad, m5ar het moet nog beter worden. De prijzen werden als volgt verdeeld: Enkelingen of paren: Neptunus en maat le prijs f 15,Kaasvisser, 2e. f 10, Oude Sinterklaas, 3e. f 5,Woningbu reau, 4e f 2,50; Van Meegeren, 5e. f 2,50; Strijdt tegen de duurte. 6e f 2,50. Groepen: Poppenkast, le prijs en pu blieksprijs f 25 en f 5,Mijnwerkers, 2e. f 15,Paddestoelen, 3e. f 10,Be renleider,, 4e. f 5, Rest nog te vermelden, dat een paar jeugdige gemaskerden voor de Niwin col lecteerden en f 23,47 bijeenbrachten. DE OUWE SUNDERKLAASVIERING. (Van onze correspondent). DEN HOORN. Vrijdagavond viel er een lichte regen, maar gelukkig was het om 8 uur droog, toen het Ouwe Sunderklaas feest een aanvang nam. Er waren 29 groepen, die mededongen om de prijzen. De le prijs werd toegekend aan W. Commandeur, met de voorstelling Wa tertoren. 2. P. Zijm e.a. met Distelbestrij- ding De andere prijzen waren voor: 3. Volksdansen, 4 Woningnood. 5 Zwaluw is troef en 6. Kaartspel. In het bijzonder vielen op de meisjes, die „de Texelse Courant" voorstelden met het opschrift „leest de Texelse Crt.". Verder zagen we Karei I, Hawwaii, De Zwarte Dood, Stropers, Distributie, Reus, Boer en Ambtenaar, kortom te veel om alles op te noemen. Er waren veel gemas kerden, die goed voor de dag Kwamen en op straat was het druk. Voor het bal bestond grote belangstel ling, zodat, we wel kunnen zeggen, dat Den Hoorn niet is achtergebleven met de Ouwe Sunderklaasviering. TEXELSE MARKT. Den Burg, 15 Dec. 1947 Aangevoerd. 2 koeien f 375450. 3 paarden f 240375 6 biggen f2845 160 kippen f 2,50-4,75 Voor de levering: 6 n. kalveren, 4 koeien 1 schaap. SPORT OP TEXEL TEXEL LOOPT ACHTERSTAND KEURIG IN. 4e klas: Oudesluis-Sijbecarspel 0-0; Berdos-Texel 1-2; JVC-W'Waard 1-1; W' vogels-Schoorl 1-1; St George-Westfr. 3-2. De stand is thans Schagen 9/16; Berdos 10/14; Texel en Sijbecarspel 11/12; Watei- vogels en Oudesluis 11 11; St. George 11/ 10; Schoorl 11/9; Westfr en JVC 11/8; W'waard 11/7. S.V. TEXEL. Texel heeft de 2e ronde goed ingezet en het was voor Ane en Herman, die bei de de gelukwensen van de ver in ont vangst mochten nemen, bij hun 12l/2-jarig optreden in Texel 1, in welke tijd zij zo goed als geen enkele wedstrijd misten een grote dag Hun kameraadschap èn clubgeest sieren hen als prima leden Nog veel succes lui! Het is een uiterst spannende wedstrijd geworden tegen Berdos en het zag er niet naar uit dat we de punten zouden bemachtigen. Reeds in de eerste minuut moest Henk vervangen worden en kwam Gomert op de spilplaats, wat aanvanke lijk onze achterhoede in moeilijkheden bracht, maar spoedig kwam Gom er be ter in, kon de stormloop van B. tot staan brengen om zelfs tot de aanval over te gaan, waarbij bleek, dat we lang met kansloos waren. Telkens werd de bal goed naar voren gebracht en ook Kees Schermer, die als r.-buiten zijn debuut maakte, deed goed werk, zat er flink op en zijn passen en enkele voorzetten wa ren van goed gehalte. Ook Hans de Jong was er ditmaal beter in, en zat er flink op Zo werd T een technisch beter geheel dan B waar het gevaar in hoofd zaak van de l.-buiten te duchten was terwijl ook de r.-buiten nogal eens ge vaarlijk werd. Herman was er weer goed in en ook Arie onderbrak meermalen prachtig en bouwde goed op. Wim was wel in bijzonder goede vorm en wist me nig hachelijk moment te overwinnen, ter wijl ook Gerrit, die het wel erg moeilijk had, onvermurwbaar was en onver moeid vocht en met succes. Gom wisselde goede met minder gelukkige momenten, maar deed het toch prima en stelde zich steeds goed op, z'n doorgeven was dik wijls uitstekend. Lolle was niet te gena ken, was altijd op zijn plaats en redde veel. Voor hen, die de vorige week Be.- aos op ons terrein zagen spelen en de spanning hebben ondergaan bij het wisse len der kansen, zullen zich wel wat on zeker gevoeld hebben. Tot de rust, waar in T. enige goede kansen had gemist door over te schieten of iets te weinig doorzetten, bleef het 10. Na de rust aanvankelijk een gelijk op gaande strijd, maar in het laatste kwar tier werd B sterker en kostte het de grootste moeite om staande te blijven, vermoeidheid deed zich gevoelen. B be gon meer en meer op ons doel af te stor men en met moeite werden de aanvallen afgeslagen, maar toch brachten Herman en Arie de ballen naar voren, doch de B- achterhoede gaf niet veel kans. Juist als we ons verzoend hebben met de kleinst mogelijke nederlaag (er zijn dar 10 min. te spelen), krijgt Dick de bal vrij op de vleugel, brengt de bal via een B-been voor het doel en tot onze grote vreugde geeft Jan Bruin -de B-keeper geen schijn van kans: 1-1 Er is verade ming, het geeft nieuwe inspiratie. Een corner, goed door Dick genomen, wordt afgeslagen, de bal komt bij Bert, die voor het doel plaatst, waar Jan Bruin de bal bemachtigd en doorbreekt en op nieuw de B-keeper het nakijken geeft Nog 3 min, zijn er te spelen en in de stand komt geen verandering en kan T 1 en zijn aanhang juichen, hetgeen ook spontaan geschiedde. Texel 2 moest een veer laten bij W vogels 2, met 1-0 werd verloren, Kees had pech door de bal in eigen doel te werken. W. was sterker, maar slaagde er toch niet in zelf ook maar één doelpunt te scoren. In Hoorn speelde Jan Boswijk in het elftal van het Noorderkwartier tegen Drechterland en speelde vooral in de 2c helft prima. Met 4-2 werd van Drechter land gewonnen; in 3 der doelpunten was Jan de voorbereider We zijn nieuwsgie rig of hij volgende week weer moet mee spelen, maar geven hem een goede kans. Zaterdagmiddagcomp. won C van B met 4-1 en bereikte de 2e plaats. Het was weer spannend, de laatste wedstrijd wordt a.s Zaterdagmiddag gespeeld door AC. Donderdag allemaal ter training TEX. BOYS Zondag j.l. is Boys 1 bij de Rangers op bezoek geweest en zij zijn er in geslaagd de punten mee naar Texel te nemen. Direct na de aftrap zetten de Rangers er een hoog tempo in en het duurde gerui me tijd eer de Boys aan dit tempo kon den ontsnappen. Als de Boys doorbreken is het de keeper der Rangers die de bal nog juist corner weet te werken De te nemen corner wordt goed voor het doel geplaatst en de spil der Boys geeft met een mooie kopbal de keeper het nakij ken. Hierdoor aangevoerd komen de Boys er beter in en al heel spoedig was het de VERBETERING SUIKERWEG. DEN BURG. De Suikerweg, die reeds lang om verbetering vraagt en de laatste tijd in een ware modderpoel herschapen was, wordt thans goed onderhanden ge nomen. Er is reeds puin ingewalst, ter wijl de weg verder bestraat zal worden De Suikerweg zal, naar ons werd me degedeeld, door de gemeente van de 30 Polders worden overgenomen. ZONDAG A.S.: Texel—JVC Tcx. BoysCon Zelo WironDe Cocksdorp Z.D.H.—JVC 2 Succes 4Oosterend Oosterend 2Z.A.P. 4 VViron 2Tex. Boys 2 Z.D.II. A—JVC A Tex. Boys ACon Zelo A. midvoor die de voorsprong der Boys met een mooie schuiver weet te vergroten. De Rangers probeerden met snelle aan vallen door te breken, maar de achter hoede was in prima vorm en riep al deze aanvallen een halt toe. Na de rust krijgen we eerst hetzelfde spel te zien, maar als de l.-binnen het 3e doelpunt scoort, verslappen de Ran gers Het spel wordt nu mooi open ge gooid en weldra voegde de midvoor er no. 4 aan toe. Toch proberen de Rangers het nog eens en hun moeite wordt met een prima doelpunt beloond. Daarna gingen de Boys er weer vandoor en wederom was het de midvoor, die de bal in de touwen werkte (zat dit in de schoenen?). Verdere doelpunten bleven uit, zodat het einde van deze zeer sportieve wedstrijd kwam met een 5-1 overwinning voor de Boys Ook het 2e heeft weer eens laten zien, waartoe ze in staat is. Zij heeft nl. kans gezien'om W'vogels 4 met 4-1 te ver slaan. De Boys zijn direct goed in de aanval en het duurde dan ook niet lang, of door de midvoor werd de leiding ge nomen, welke voor de rust tot 3-0 werd opgevoerd. Na de rust waren het weei de Boys die de toon aangaven, maai toch was het eerst W'vogels die met eer prachtig doelpunt de achterstand wister te verkleinen Maar ook de Boys lieter zich na dit doelpunt niet onbetuigd en d< stand werd dan ook spoedig op 41 ge bracht waarmee het einde kwam vai deze wedstrijd. Jammer, dat het tegei het eind wat ruw begon te worden. Den! er om Boys, dit is heus niet nodig, ei blijf daarom ten alle tijde sportief. H.S S.V. Zwaluw. Keeper Manus laat zich niet ver schalken. Het le heeft Zondag 'n bezoek gebracf bij het nog ongeslagen Wiron in Den Oe ver. Wiron had zijn 10 gesp. wedstrijde allen gewonnen en een overwinning voc W. lag voor de hand, maar onze jonger dachten er anders over Al direct werd Manus in het doel op c proef gesteld, maar hij was in een prirr vorm. Nadat het Z-doel een paar ma onder vuur had gestaan, kogelde on: rechtsbinnen de bal hard tegen de h rust 0-0. Na de rust kwam W. geweld opzetten, aangemoedigd door het talrijl publiek, maar steeds weer dook Man als een tijger de ballen uit de hoeken. 1 wedstrijd werd in een hoog tempo g speeld; 20 min voor het eind kwam on aanvoerder in botsing en verliet het ve met 10 man streed Z. verder en wist h spel af en toe te vei plaatsen, beide dc len ontsnapten vlak voor het eind a een doorboring en onder grote spanni floot de goed leidende scheidsrech Pijnacker het einde en W. heeft het verliespunt kunnen boeken. Iwcn zijn plaats werd ingenomen dc J. Kikkert Manus speelde z'n laat wedstrijd voor onze ver. en gaat naar Amsterdamse club wegens z'n we zaamheden elders. Hij heeft afscheid men in een wedstrijd, waarin hij zelf grootste aandeel had. Manus, we hop dat je ook voor je nieuwe ver. op z wijze als Zondag het doel mag verdc gen en de prettigste herinneringen i onze S.V mag behouden. Het ga je gc Manus; namens de hele Zwaluw fami O.V.V.-Nieuw. In een voor de rust spannende w strijd heeft het le Zondag SVC met geklopt. Na ongeveer 10 min. spe T opende de S-linksbuiten met een h schot de score. S. had hiermede al f kruit verschoten en O. nam het, steeds meer in handen. Arie maakte een kalm schot gelijk. Uit een voo van iechts tikte Klaas in: 1-2 Na de in had S niets meer in te brengen en voerde de score regelmatig op. Uit corner kopte Rinus mooi in:l-3 1 schoot vanaf de vleugel hard in de u ;n ste hoek 1-4. Meester maakte er 1-5 .3; en 5 min. voor tijd schoot Wim nogrr vanaf de vleugel in en bracht de c stand op 1-6. 9, riet 2e stelde teleur en verloor 1 me 5-0 van BKC 4. Dat hadden we »e verwacht, jongens, volgende week ter. 1 fel SVC De Cocksdo Zondag j.l. moest S. de vlag str voor het beter spelende OVV. O. tra en zet meteen alles op de aanval haar goed combinerende voorhoede, weet S. na een snelle aanval op door Dirk de leiding te nemen met best schot 1-0. Hierna wegen de pa. tegen elkaar op en dachten we een nende strijd te zien, maar het were ders. Het fatale punt was, dat S. zie heel in de verdediging terugtrok het niet direct aanvallen wist Kalis r dichtbij de partijen op gelijke voc brengen Nog voor de rust weet B (OVV) een 2-1 voorsprong te geven 2 Na de rust is het steeds O., dat dc aangeeft en vele malen het S-doel te belegeren en zodoende de stand voeren tot 6-1. Scheidsrechte)- Rijk ben we wel eens beter gezien. Willen de jongens er om denke er vanaf deze week Donderdagse g trainen is?

Texelsche Courant | 1947 | | pagina 1