Nieuwe bonnen Met Gods hulp Verordening Woonruimtewet 1947 Bij het vertrek van Dr. van Dommelen V ZATERDAG 10 JANUARI 1948 61e JAARGANG. No. 6182 TEXELSCHE COURANT 3EESTELIJK LEVEN Bij het terugdenken aan de jaren, in In donesië doorgebracht, valt het me altijd weer op, hoe de herinneringen van de laatste, moeizame jaren klaar liggen als het ware voor het grijpen liggen terwijl de vroegere tijd maar langzaam, moeilijk daar achteraan in me opkomt Dit is de ervaring van vele „kampmen sen" Die indrukken Uit de verdrukking zijn zo rel en diep en vooral ook veel ge weest, dat ze alle andere telkens'weer verdringen Daarom een Zendingsge- schiedenis uit die dagen. Begonnen als Zendingswerk, geëindigd als Zendings- -cerkewerk. Begonnen in vredestijd, voort gezet in de bezettingstijd. Een bekerings geschiedenis. Zoals er duizenden zijn. ^Goddank! En zoals er dat geve God nog duizenden zijn zullen, zij het on- 3er andere omstandigheden, maar toch iók wel in Indonesië Hij had het zwaar. Hij stond op wacht. oor de poort van het vrouwenkamp „Tjihapit" in Bandoeng. Een lange bam boe in zijn hand. Zo wilden het de Jap pen. Ik had hem daar al dikwijls gezien. Het was in de maanden tussen Maart en Juli '43. Duizenden vrouwen en kinderen ■woonden toen al in dat kamp. Maar ik ■woonde nog buiten Met een papiertje, dat als ,,pas" dienst deed, ging ik elke dag in en uit. Daardoor kon ik binnen en buiten het kamp mijn tijd en kracht geven aan Tiet geestelijk werk en aan de steunver lening. Het kamp moest zichzelf nog on derhouden. De bezetters waren nog niet klaar met het organiseren van de gaar keuken. Vandaar dan ook dat ik vrijwel elke dag een geldbedrag smokkelde in een alledaagse, gele enveloppe in m'n actetas. Juist door die actetas Was hij me op gevallen. Als hij die tas nakeek, haalde hij er maar weinig uit. En z'n houding was die van een mens, die zich veront schuldigt voor wat hij doet. Daarom dacht ik al wel, dat hij het met makke lijk had. „Nippon" liet dit kamp bewa ken door Indonesische jongens van onge veer 18 tot 21 jaar Hij was daar één van. IJSommigen deden dit werk graag. Deden dik als ze mijn tas onderzochten. Maar hij nooit. We wisselden soms een woord, iuchtig-weg, als normaal. 't Werd 30 Juni. 's Avonds laat, toen ik liet kamp verliet, stond er een nieuwe wacht. M'n pas werd gecontroleerd Bleek geen pas te zijn. Gevolg (en t liep won der goed af!) ik moest de volgende dag om vijf uur in het kamp wonen met mijn kinderen. Zo gebeurde. Vracht na vracht werd met kleine grobaks (vrachtkarren) het kamp ingebracht. De laatste vracht bestond uit mijn kinderen en mij. Hij stond bij de poort En toen werd het hem te machtig Waarschijnlijk vreesde hij, me nu niet meer te zien te krijgen En toen z'n collega-stokbewaarder wat uit de buurt was, sprak hij gespannen met de ogen op de kinderen gericht: „Ik heb het zwaar. Ik ben djongos geweest in Bata via. Heb daar wel eens een bediende Kerstfeest en -Paasfeest meegemaakt. En nu is het leven zo moeilijk. Want ik moet hier wel staan. Anders ga ik tegen de muur hebben ze gezegd. En ik heb al een paar kinderen. In uw tas heb ik zo vaak uw „heilige Boek" gezien. Daar wil ik ■graag meer van weten Is het er ook in Ihet Maleis?".Kort daarop had hij een JMaleis Bijbeltje in zijn bezit In Oct. '45 kwam ik hem tegen. We deden voor elkaar niet onder wat onze „lijn" betreft, 't Was in Batavia. Daar was 't lang niet rustig En dus gevaarlijk voor ■hem, mij zo maar aan te spreken. Toch l^jbleef hij staan. En zei: „Ik dank u, dat ik ;jnu weet wie Toewan Allah écht is. Hij Jheeft me overal doorheen geholpen. En wat het ook wordt hier op Java, ik zal IHem nooit vergeten. Want het is een wonder voor me, dat Hij mij als kind wil hebben". Hij had 't zwaar. Hij streed. En over- jwon met Gods hulp. Hij/ zal 't misschien nog zwaarder heb- jben nu.... maar strijden zal hijen •winnen. Want God is alle dagen zijn hulp INRICHTINGEN welke gevaar schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare ken nis, dat het verzoek van G. K. Zoetelief, Groeneplaats 2, te Den Burg, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie K, no 213G (Waalderstraat 41 te Den Burg) een machinale houtbewerkingsinstallatie met het plaatsen van 3 electromotoren resp. van 6, 2 en 1 pk te mogen oprichten, door hen is ingewilligd. Mede is ingewilligd een verzoek'van J. v. d. Linde, Bloemendaalseweg 234, Over- veen, om op 't perceel, kadastraal bekend in sectie K, no. 2228 (Kogerweg, Den Burg) een timmerwerkplaats, waarin zullen worden gebezigd één electromotoi van 6 pk en één electromotor van 1 pk., te mogen oprichten. Mede is ingewilligd een verzoek van H. Vis, Dorpsstraat te Oudkarspel, om op het perceel, kadastraal bekend in sectie H, no. 2089 (Dorpsstraat 161 De Koog) een com pressor in een gedeelte van de garage en een conservator met vliesmeubel in de winkel te mogen plaatsen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie even- tueel niet tot beroep van de beschikking tj 1 ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 10 Jan. op om 8,46; onder om 4,49 Maan: 11 Jan N.M., 19 Jan. E.K. Hoog water ter rede van Texel: 10 Jan. J 8,55 en 9,20. 11 Jan. 9,40 en 9.55. 12 Jan. 10,15 en 10,30. 13 Jan. 10,50 en 11,14 Jan. 11,20 en 11,35. 15 Jan. 11,50 en 16 Jan. 0,05 en 0,25. Wij laten hier de diverse art volgen van de Verordening Woonruimtewet 1947, zoals deze in de gemeenteraadsvergade ring van 2 Jan j.j. werd aangenomen Artikel 1. 1. De vergunning, bedoeld in art. 1 der woonruimtewet 1947, stbl. nr. H 291, moet schriftelijk worden aangevraagd op een daartoe bestemd formulier, dat van ge meentewege verkrijgbaar wordt gesteld De aanvrage dient te geschieden door het hoofd van het gezin, waarop zij betrek king heeft, of zo het geldt een alleenwo nend persoon door deze. 2. Bij aanvrage moet, zo B en. W. dit vorderen, tevens worden overgelegd een verklaring, dat de eigenaar, of ingeval van inwoning, de hoofdbewoner, bij even tuele verlening der vergunning bereid is de woongelegenheid waarop de aanvrage betrekking heeft, aan de aanvrager ter beschikking te stellen. 3. B. en. W. kunnen de overlegging van andere bescheiden dan de hierbovenbe- doelde, vorderen, zo zij dit voor de be oordeling van de aanvrage nodig oorde len. 4. De aanvragen worden, in volgorde van ontvangst, opgenomen in een regis ter van woningzoekenden Artikel 2. 1. B. en W. nemen zo spoedig mogelijk een beslissing op de aanvraag, bedoeld in artikel 1; zij houden daarbij rekening met het bepaalde in de woonruimtewet 1947, alsmede met de door de minister van binnenl. zaken ingevolge art. 3 dier wet gegeven of te geven voorschriften, en slaan overigens acht op alle voor de be oordeling van het geval in aanmerking komende omstandigheden. 2. Zij zullen steeds de naar hun oordeei vleest dringende gevallen of bij gelijke urgentie, het oudste geval, laten voor gaan 3. B. en. W. winnen, alvorens een be slissing! te nemen omtrent de aanvraag, bedoeld in art. 1, het advies in van de commissie, genoemd in art. 8, le lid, der woonruimtewet 1947. Artikel 3. B en W. zullen de vergunning, bedoeld .n art. 1, in ieder geval weigeren indien: a de woongelegenheid, waarop de aan vraag betrekking heeft, naar hun oordeel te groot, dan wel te klein is voor het ge zin van de aanvrager, resp. de aanvrager; b. de aanvrager naar hun oordeel geen tssentiele belangen in de gemeente heeft, waardoor zijn vestiging aldaar wordt ver eist; c de aanvrager wel essentiële belangen in de gemeente heeft, maar van zijn woonplaats uit met een openbaar middel van vervoer de gemeente naar hun oor deel binnen redelijke tijd kan bereiken; d. de aanvrager buiten de gemeente over een woongelegenheid beschikt, die voor ruiling in aanmerking komt, tenzij hij ten genoegen van B. en W aanneme lijk maakt, dat hij, ondanks daartoe ge durende een naaf hun oordeel redelijke termijn ingestelde pogingen, zodanige rui ling met tot stand heeft kunnen brengen; e. de aanvraag betrekking heeft op een woongelegenheid, ten aanzien waarvan door of namens B. en W reeds schrifte lijk aan de rechthebbende is bericht, dal daarvoor van gemeentewege een gega digde zal worden aangewezen. Ai tikel 4 B en W. zullen de vergunning, bedoeld in art. 1, in het algemeen niet weigeren, indien de aanvrage betreft de vestiging van buiten de gemunte of verhuizing binnen de gemeente: a. van een ongehuwd of minderjarig kind, dat in de ouderlijke woning wil te rugkeren, b. van dienstpersoneel, hetwelk bij zijn werkgever, die inwonend personeel pleegt te hebben,inwoont; c. van een opkomende pachter, die hex gepachte wil betrekken; d. van een verpachter, of een van diens bloed- of aanverwanten in de rech te nederdalende linie, die het verpachte zelf in gebruik wil nemen. Artikel 5. Het bepaalde in art. 3 sub b geldt niet ten aanzien van hen. die ter verzorging worden opgenomen in een rusthuis. Artikel 6 In het geval, bedoeld in art. 3, sub a, voor zover dit betreft een woongelegen heid die naar het oordeel van B. en W. te groot is voor het gezin van de aanvrager, resp. de aanvrager, kunnen B. en W de vergunning verlenen voor bepaald aange wezen vertrekken dier woongelegenheid, lerwijl ze met betrekking tot de over blijvende voltrekken een vergunning kunnen verlenen aan een ander door hen aan te wijzen gegadigde. Beide vergun ningen bepalen in dat geval, welke ruim ten, voorzieningen e.d voor medegebruik bestemd zijn. Artikel 7. Het verbod, bedoeld in art. 1 der woonruimtewet 1947, is niet van toepas sing ten aanzien van hotels, alsmede in richtingen voor verpleging van zieken. Het is mede niet van toepassing ten aan zien van pensions, die als seizoenbedrijf zijn le beschouwen. Artikel 8. In zeer bijzondere gevallen kunnen B. en W. ook builen het bepaalde in de arti kelen 5 en 6 van het bepaalde in art. 3 af wijken, indien de weigering van de ver gunning tot niet gerechtvaardigde hard heid zou leiden en door verlening van de vergunning het belang van een doelmati ge verdeling van woongelegenheid in de gemeente niet wordt geschaad. bevoegd zijn zij, die indertijd niet voor het gemeentebestuur zijn verschenen om hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 6 Januari 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST De Secretaris, P BEEMSTERBOER. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat aan Joannes Cornelis Witte, wonende te Texel, B 124 en ingeschreve ne voor de dienstplicht, lichting 1947 uit deze gemeente, met ingang van 30 De cember 1947 krachtens artikel 17 der Dienstplichtwet voor één jaar vrijstel ling van de dienstplicht wegens persoon lijke onmisbaarheid is verleend. Tegen deze uitspraak is, ingevolge art. 21 van bovengenoemde wet, beroep mogelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag, v/aarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht. Tot beroep zijn ge rechtigd de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt, elk der overige voor de zelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordiger. Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, dient bij mij te wor den ingediend. Texel, 6 Januari 1948. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. Een kort bericht in onze courant ver meldde, dat Dr. v. Dommelen ons eiland in het begin van het nieuwe jaar gaat verlaten wegens zijn benoeming als schoolarts voor de gemeenten Winters wijk, Aalten en Eibergen. We schreven, dat velen de dokter slechts node zullen zien vertrekken, vooral de bewoners van De Cocksdorp. In de 10 jaren, welke Dr. v Dommelen hier woont, is hij een der hunne geworden. Daarnaast is het de gemeente Texel, die haar wethouder gaat verliezen. Vanaf '46. bij de gehouden gem. raadsverkiezing werd Dr. v. Dommelen als raadslid geko zen en vervolgens als wethouder be noemd. Hoewel een man van weinig woorden, hebben de gemeentezaken zijn volle be langstelling. We hebben gemeend, voor 't vertrek eens met de Dr te gaan praten en we vernamen dan, dat het vertrek uit deze gemeente vrij onverwachts is opge komen. „Had ik dit voorzien", aldus de dokter, dan had ik mijn benoeming als wethouder niet aangenomen. De reden. De reden, dat Dr. v. Dommelen ons gaat verlaten is gelegen in het feit, dat hij z'n kinderen aan de vaste wal middel baar onderwijs kan laten volgen, zonder dat ze dan het ouderlijk huis behoeven te verlaten. Deze kans heeft zich nu voor gedaan. Door de slechte en tijdrovende reisgelegenheid naar de vaste wal is het voor de kinderen van Texel en vooral voor de kinderen op een afstand van Ou- ceschild praetisch met mogelijk een school in Den Helder te bezoeken Van De Cocksdorp af bv. kost het dagelijks alleen al aan reizen 41/s uur. Het is niet, dat het ons niet meer zou bevallen op Texel, er is een zekere band ontstaan met zijn bewoners, vooral gedu rende de oorlog. Toen is o a tijdens mijn afwezigheid van IV- jaar door /eer velen op voorbeeldige wijze voor mijn gezin gezorgd, verklaarde de doktei ons Nog vele wensen en verlangens. We vroegen Dr v Dommelen nog naar verschillende dingen, die als wethouder zijn belangstelling hebben, o l over de verbinding van Texel met de vaste wal. Hij meent, dat deze enorm verbeterd kan worden met in de eerste plaats door een betere en snellere boot, maar door de af stand over water tot bijna een derde te verkorten, waardoor de reistijd zeker met een half uur verkort wordt. Zoals de ver binding nu is, zijn we nog op hetzelfde peil als 40 jaar geleden. Teso is zeker niet met zijn tijd meegegaan. En ze mogen nu alles in het werk stellen om niet over hel Horntje te gaan varen, misschien dat het TESO nu lukt, maar over 20 jaar komt het toch. De snellere en betere verbinding voor Texel is niet alleen noodzakelijk voor on ze jeugd, maar voor de totale cn algemene ontwikkeling van Texel is hei een eerste eis. Er zijn zeker, nu er toch een haven verandering moet komen, belangrijke voordelen op te noemen om de verkeers- havcn nu niet aan Oudeschild te maken, maar aan 't Horntje. Wanneer wij trouwens vandaag de dag nog moeten beginnen met een vaste boot verbinding, dan geloof ik niet, dat men naar Oudeschild ging varen, zelfs de he ren van TESO niet Het havenprobleem. Het havenprobleem is hiermee trou wens zeker niet opgelost. De haven in Oudeschild dient in het algemeen Texel se belang te worden uitgebreid, als handels- en industriehaven. Wat is het niet geweldig jammer voor de visserij, dat de ijsfabriek en het koelhuis nu niet aan de haven kunnen komen. Dat is zeker niet economisch. We moeten in de toekomst een haven hebben, waaraan pakhuizen en opslag plaatsen gebouwd kunnen worden. Dat zou Texel wel enige duizenden besparen. Hiermede in verband staat tenslotte ook nog de ruilverkaveling, die van groot belang is voor Texel. Er zal zeker met Texels eigen natuurschoon rekening moe ten worden gehouden, zó, dat het echte Texelse landschap niet verdwijnt, maar dat er belangrijke veranderingen op til zijn, daar ben ik van overtuigd In verband met die ruilverkaveling dient onder de ogen te worden gezien, de eventuele mogelijkheid een kanaal te gra ven door het slechte land tussen Oude schild en De Waal. Dit kanaal kan als af wateringskanaal dienst doen, waarschijn lijk ook nog voor Eierland en Waalen burg en tevens kan er in de buurt van De Waal een loswal komen, waardooi verschillende polders hun producten niet over zo'n lange afstand behoeven te ver voeren. Ik geloof nl. niet, dat er econo misch een oplossing te vinden is van los- wallen, die voldoen, aan de buitenkant van Texel. Onverbrekelijk verbonden aan het ha- venvraagstuk is nog het wegenprobleem. Er zal een oplossing gevonden moeten worden, om ook dit zo snel mogelijk tot een goed einde te brengen. In de eerste plaats wel de verbindingen met de dor pen, en daarna nog diverse andere wegen Ik geloof, dat op de duur Texel he1 beste en tenslotte toch nog het goedkoop ste gebaat zou zijn met een brede, goede verkeersweg midden over Texel, van Noord naar Zuid, met daarop aansluitend vrij korte verbindingsstukken vanaf de dorpen naar deze weg Dan zal de lengte „goede verkeersweg" op Texel zeer ver kort worden, hetgeen wat onderhoud be treft, wel aanmerkelijk goedkoper zal zijn. Het is ioch zo. dat het vervoer per as steeds meer zal toenemen en zo zal worden, dat geen van de Texelse wegen daartegen bestand zal zijn.. Daarmede zal rekening moeten worden gehouden. Hel woningvraagstuk. Het meest urgente vraagstuk voor het moment is wel het woningvraagstuk. Na tuurlijk is bouwen de eerste en meest dringende eis, maar de vooruitzichten zijn zeker nog somber. Een verlichting zou brengen de bouw van een goed en mo dern Tehuis voor Ouden van Dagen. Een plan, waarmee enkele kerkgenoot schappen zich bezig houden en naar ik hoop in 1948 tot oplossing kunnen bren gen. Dit zou enige verlichting van het huizenprobleem geven, terwijl uiteindelijk het tehuis, wanneer het goed is, aan een grote behoefte zal voldoen. Momenteel zal de oplossing van het woningvraagstuk gezocht moeten worden in inwoning. Geen mooie oplossing, maar het kan niet anders. Daar slechts weini gen vrijwillig over gegaan zijn tot inwo ning, zal woninginventarisatie plaats hebben en zal verplichte inwoning het ge volg zijn Electrificatic en waterleiding. Algehele electrificatie van het eiland en waterleiding zijn twee problemen van een groot Texels belang. Ook deze dingen zijn zo ver, dat zij binnen afzienbare tijd opgelost zullen zijn en dat gebieden als de P.H.Polder en 't Noorden ook van goed water voorzien worden, waardoor deze vooral in nog sterkere mate dan vele an dere delen van ons eiland geholpen zijn en verlost worden van een plaag, die wij allen deze afgelopen zomer gevoeld heb ben. Dit is alles niet mijn mening, aldus eindigde ons gesprek met Dr. v. Domme len, maar van velen, ik ben er ook van overtuigd, dat het gehele college van B. en W. dit alles in grote trekken met mij eens is. Tot slot nog dit, dat wethouder van Dommelen met ons van oordeel is, dat de verhouding in de huidige gemeenteraad en in het college van B en W. uitstekend is en dat hij d.d. 2 Jan in een openbare raadsvergadering afscheid heeft genomen van zijn mede-raadsleden. Wij van onze kant, wensen Dr. van Dommelen en zijn gezin verder alle goeds toe in hun nieuwe woonplaats Winters wijk. Z. FILMNIEUWS. DE FILM „REBECCA". De film „Rebecca" is een wereldsuc ces. Overal waar zij vertoond werd, trok deze film volle zalen, ook in ons land Vier weken draaide deze rolprent in het Tuschinskitheater te A'dam, terwijl de pers eenstemmig enthousiaste beoordelin gen gaf. „Rebecca" met Laurence Olivier en Joan Fontaine in de hoofdrollen is gemaakt naar de roman van Daphne Maurier. Om de doods en verlaten ruïne van wat eens een prachtig iandgoed was te Manderley (Cornwall) hebben zich dra matische gebeurtenissen afgespeeld. Eens brandde achter al die vensters volop licht en was Manderley beroemd om zijn feesten en partijen. Dat was in de tijd, toen Rebecca er de scepter zwaaide. Maar Rebecca vond een tragische dood en daar mede verdween de glorie uit het oude, reusachtige landgoed. Maxim de Winter haar echtgenoot, vertrok na haar dooa naar het Zuiden van Frankrijk en op een goede dag kruiste daar een eenvoudig meisje zijn levenspad en dat meisje was door het lot bestemd de tweede Mrs. de Winter te worden Ze trouwden en na een kort verblijf, nog vol van zon en. ge luk. keerde Maxim terug naar het koude Engeland en de tweede Mrs. de Winter maakte haar entree op Manderley, be groet door een klein leger huispersoneel en de herinnering aan Rebecca Daarte gen kreeg zij te vechten en er spelen zich spannende gebeurtenissen af We twijfelen er niet aan, of deze bij zonder mooie film zal zeker vele bezoe kers trekken. OPLOSSING DAMPROBLEEM No. 45. Er wordt gewonnen door: wit 3540, zwart 26x17, wit 29—23, zwart 19x28, wii 3429, zwart 25x32, wit 3127, zwart 22 x42, wit 33x2, zwart 42x44 (op 46x44 wint wit eveneens), wit 2x4. zwart 46x49, wit 4x40!, zwart 44x35, wit 5044 zwart 49x 40, wit 45x34. UITGAVE v.h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. van 11 tot en met 24 Jan. 1948 Bonkaarten KA, KB, KC 713 113 algem. is 750 gr. suiker, boterham strooisel enz of 1500 gr. jam, stroop, enz. of 750 gr. versnaperingen 112 algem. is 250 gram waspoeder 109 algem. is 1 ei 110 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 17 Jan a.s.) 111 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak (geldig t.m. 7 Febr. a.s.) 105 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 17 Jan a.s.) 108 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 17 Jan a.s.) 115 algem. is 500 gr. sinaasappelen (voor- inleveringsbon) Bonkaarten KD, KE 713 613, 614 algem. is 250 gr. suiker, boter hamstrooisel, enz of 500 gr. jam, stroop, enz. of 250 gr. versnap. 612 algem is 500 gr. waspoeder 609 algem. is 1 ei 610 algem. is 400 gr brood (geldig t.m. 17 Jan a.s.) 611 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak (geldig t.m. 17 Febr. a.s.) 604 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m 17 Jan a.s.) 608 reserve is 500 gr. bloem of zelfrijz. bakmeel of kindermeel of kinder biscuits 615 algem. is 500 gr. sinaasappelen (voor- inlevenngsbon) Bonkaarten MA, MB, MC, MD, MH 801, (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1035 suiker is 250 gr. suiker, boterham strooisel enz of 500 gr jam, stroop, enz. of 250 gr. versnaperingen Tabaks- en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 711 V-01 V-02 tabak is 1 rants, sigaretten of kerftabak V-03 tabak is 2 rants, sigaretten of kerf tabak V-01 versnap. is 200 gr. versnaperingen of 200 gr suiker, boterhamstrooisei enz of 400 gr. jam, stroop enz. V-03 versnap. is 100 gr. versnap. of 100 gr. suiker, boterhamstrooisei enz. of 200 gr jam, stroop, enz. Tabak 4-reserve is 50 gr. scheerzeep of 100 gr. scheercrême of 400 gr. snel- scheercrême Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 9 Jan. 1948 worden gebruikt. De bonnen 115 en 615 algem. voor sinaasap pelen moeten uiterlijk op 17 Jan. a.s bij een handelaar in groente en-of fruit wor den ingeleverd De bon voor scheerzeep blijft voorlopig geldig. Een rantsoen gebak bedraagt: ongev. 280 beschuit (2 hele rollen), of 300 gram biscuits, ongevulde wafels, crackers, mat zes, toast, of 400 gr. speculaas, koekjes of 560 gr. ontbijtkoek, taai-taai. Amsterd. korstjes of 600 gr stroopwafels of een hoeveelheid gebak, waarin 280 gr. bloem en-of zetmeel is verwerkt, met uitzonde ring van poffertjes, verse Hollandse en Parijse wafels en oliebollen. Men doet verstandig door bovenstaan de opgave uit te knippen en te bewaren. Niet aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden de bonnen 049, 051, 549, 551, 554 algem., 040, 041, 042, 048, 547, 548, 070, 071, 072, 077, 576, 577 reserve, 032 033, 533, 062, 063, 563 melk HENRIETTE DAVIDS EN SYLVIAN POONS KOMEN ZONDAGAVOND IN „CASINO". DEN BURG Henriëtte Davids en Syl vian Poons, wel bekend door hun op treden voor de radio in de Bonte Dins- dagavondtrein, in de Cabaret-revue „Hoe langer... hoe gekker", komen Zondag avond met een aantal medwerkenden in „Casino". Goede wijn behoeft geen krans, is een bekend gezegde en zo is het ook hierme de. Het wordt weer een avond vol vro lijkheid. zoals we dit van Henriëtte Da vids gewoon zijn en bovendien is net met de eerste keer, dat dit gezelschap hier komt, zodat men wel weet, dat er iets goeds voor het voetlicht komt. Zie adv. D.U.W. INGESCHAKELD BIJ HET SNEEUWRUIMEN. In verband met de moeilijkheden tij dens de winter van 1947 bij het sneeuw ruimen, heeft de regering nu de moge lijkheid geopend hiervoor de D.U.W. in te schakelen. Allereerst komen daarvoor in aanmerking buitenwegen en belangrijke verbindingswegen door de bebouwde kom. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag. Missen in Den Burg en Den Hooin om 7,30 en 10 uur, in O'end om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 u. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 u. Lof om 7 u Deze week: Missen om 7 en 8 u. (Donderd niet om 7 u.) Maand., Dinsd. en Vrijdag ook om 9 u. Communie vóór en onder de Missen. Woensdag: In Den Hoorn om 8 uur een H. Mis. Half 8 Jo zeflof. 8 u. jongemannencongi Donder dag. in Oosterend om 8 u. H. Mis. Om 10 u. gez. huwelijksmis 7 u. jongedames- congr. Vrijdag: 3,30 biechtgel. v. schoolk. Zaterdag: 4-8 u. biechtgel op hele uren. 6 uur rozenkrans

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1