Distributienieuws De toekomst van Nederland Oosterend weer een kleuterschool rijk Nieuws uit de Turnkring Holl. Noorderkwartier VOENSDAG 14 JANUARI 1918 61e JAARGANG. No. 6183 EXELSCHE COURANT armelijke personen, geboren in 1930 m9 eerder, die niet in het bezit zijn van „<3 iabakskaart QA 711, kunnen tot nader bepalen datum tegen overlegging van stamkaart in het bezit gesteld worden een rantsoenbon scheerzeep. (Publ no. 2). v TVOERING R.K. ZANGVERENIGING „CON AMORE". S! Gf. SS h; a; DEN HOORN. In „Loodsmanswelva- gaf Zaterdag j.l. het R.K. Gemengd >or ,,Con Amore". onder leiding van de er R. J. Boom een zeer goed geslaagde :voeiing. Hoewel de eerste nrs. wal a iat werden gezongen, hetgeen in hoofd tak zijn oorzaak vond in een zich aan- assen aan de acoustiek van de zaal, n .ng het naderhand veel beter en genoten ij het meest van het nr. Vertrouwen, a ifi Fr. Abt, Ave verum corpus van W. j Mozart, Woudruisen van P M. Zijder- ts an werd subliem gezongen In het ge- Qïel beschikt dit koor over prima mate- lCjeaal en vooral de bassen en alten zijn ."jachtig. Het komt ons voor dat sopranen tenoren nog wel aangevuld kunnen *^0rden Ook bewonderden wij de keurige ^Uspraak en verder het prima op toon ^jven, wat de zuiverheid van de zang ^er ten goede komt en wat met a capella norzang, dus zonder begeleiding, soms ;er moeilijk is. Ook viel het ons op. dat 1 tér een directeur voor het koor staat, daarnaar gekeken wordt en het kooi^ook ^aispireert en men merkt dat dhr Boom 'Idfn wil distribueert waar dit nodig i Het toneelstukje was door de dolko mische situaties die daarin voorkwamen, m lachsucces. njAi met al is het dus een avond geweest l ïar koor en direct.eur met volle tevre- nisnheid op terug kunnen zien en wij zien jan gaarne het volgend jaar in Den Hoorn >u*rug. EEN SMALLE BEURS, behoeft geen beletsel te zijn 0111 toch goed gekleed te gaan. Volgt onze officieel erkende schrif telijke cursus in Patroontekenen, knippen en naaien. Per les 75 ct. Cursisten ontvangen gratis een fraaie modeplaat. Abonné's van dit blad kunnen zich schriftelijk aan melden knipcursus „llmo" Bureau van dit blad. De vorige week sprak het Tweede Ka- irlid Chr. v.d Heuvel te Oosterena er ,,De toekomst van Nederland en die r A.R. partij". Allereerst werd het financiële pro- em behandeld. Hierop dient oj-de ge- '%ld te worden, vooral voor de kleine arian is dit van groot belang. De staats chuld is na de oorlog vervijfvoudigd; 'irkc Nederlander heeft thans f 2500, H;iuld. Het Ned volk beseft dit nog ^eeds niet voldoende. Na de oorlog is ons k>lk niet van de noodzakelijkheid door drongen geweest om flink aan te pakken 1 sober te leven. 'Onze deviezen-positie is slecht te noe- kien; tegenover het invoer-surplus kun- 4'en wij niets stellen; de handelsbalans -roor de oorlog was actief, nu is het juist idersom. De tegenwoordige regering einijt met het geld. Het ambtenaren corps is verdrievoudigd en de arbeids- djpstatie hiervan gedaald. De moraal in u'et algemeen is slecht te noemen. Cor- a^ptie komt veel voor De lonen en de aajjijzen worden steeds tegen elkaar uitge- cbeeld en opgedreven. Het is de taak van 13 regering dit de kop in te drukken, het- usen nu eindelijk ingezien wordt. 30 Het punt van uitgang bij de Indische uwestie is men al lang vergeten. Neder- ronA treft in deze niet alleen schuld. En- e&and "is mede schuldig aan de tegen >w>rdige loop van zaken. Soekarno ver onderstelde direct gevangen genomen te n'jprden en toen dit met geschiedde, heeft aij de republiek uitgeroepen. Men had nfrst orde moeten scheppen en pas daai- a gaan onderhandelen De regering had dipeten luisteren naar de Gouverneur, afjboi de revolutie te erkennen ontstond e ellende. Dat de Ned. Ind. bevolking et niet eens is met de tenuitvoerlegging Linggadjati, bleek wel toen de Ned. ^cXt' Kerk in plaats van een dankstonde er3oi deze overeenkomst een bidstonde iepor opheffing hield. In het kort wordt "an het verdere verloop van de Indische w es tie behandeld, de politionele actie, 't ^et-optrekken naar Djokja en het optre- en van de Veiligheidsraad (terwijl Enge- DIind genoeg eigen problemen heeft.) De Indische politiek is funest en ver- erfelijk. De regering wordt niet geleid oor beginselen, maar door opportums- wat de R.K. partij had kunnen ver anderen hieraan dient zo snel moge- k een einde gemaakt te worden In dit licht bezien staan straks de ver- ?zingen voor de deur De R.K. partij zal w h wel kunnen handhaven; het volk J eft thans genoeg van de rode invloed de P. v.d. A. zal verzwakt uit de strijd eömen. Moeten we dan nog verder af glijden naar het communisme7 De mis- ïkte politiek veroorzaakt de communis- >ofthe oogst. °De toekomst van de A.R. hangt af van ae trouw, waarmede we onze beginselen eleven: conservatief in de goede zin van el woord. De overwinning kunnen we lechts bereiken door eerst liefde tot God. I'reest God en houdt Zijne geboden. Oosterend is weer een kleuterschool rijk geworden. Dank zij de medewerking van het gemeentebestuur en de een drachtige samenwerking van alle bevol kingstroepen, is de stichting van deze kleuterschool een feit geworden. Men heeft de handen ineengeslagen, ;n hoopvol verschijnsel in deze verscheurde en verdeelde wereld. Niemand zal vandaag de dag het nut van kleuteronderwijs willen ontkennen. Het behoort bij de opvoeding van onze kinderen Zo vond dan Zaterdagmiddag in de oude o.l. school van Oosterend de of ficiële opening plaats van deze opnieuw herrezen kleuterschool in tegenwoordig heid van autoriteiten, bestuursleden, ou ders en leerlingen. Het openingswoord. Het openingswoord werd gesproken door dhr v. Heeringen, die dankte voel de grote belangstelling. Spr. riep een bij zonder woord van welkom tot burge meester Rehorst, Ds. v Veen, de andere vertegenwoordigers van de kerkeraden ea, belangstellenden. Het kleuteronder wijs breekt overal baan en het nut hier van wordt overal ingezien. Spr hoopte dan ook,, op een wettelijke regeling van dit onderwijs. Voor de oorlog was hier reeds een kleuterschool, waarbij spr. nog herinner de aan het goede werk van de initiatief nemer, de voormalige predikant, Ds Kok Het doel is nu. de school nieuw leven in te blazen, waarbij spr. een beroep deed allen een offer te brengen, ook omdat de kosten nu veel groter zijn. Op Algm. Chr. grondslag. De school is voor een ieder toeganke lijk en berust op een algem. chr. grond slag. Dank zij de medewerking van het gem bestuur is dit lokaal gratis ter be schikking gesteld, alsmede de materialen om de school op te knappen. Enkele van ons hebben geheel kosteloos m hun vrije tiid de nodige werkzaamheden verricht. Tot hoofd der school is benoemd mej. Nijhuis, uit A'dam en als assistente mej Brouwer alhier. 60 kleuters zullen het onderwijs volgen. De taak om de kleuters bezig te houden leek spr. niet gemakke lijk. Veel geduld en liefde is hiervoor no dig, waarbij spr. de wens uitte, dat God de onderwijzeres deze beide mocht ge ven. Hiermede verklaarde spr. de kleu terschool officieel voor geopend. Andere sprekers. Burgemeester Rehorst zei, gaarne van de gelegenheid gebruik te maken, de ope ning dij te wonen. Spr. hoopte, dat de kleuterschool een bloeiende school mag zijn. Het lokaal was eerst een hok, maar is door een brug van samenwerking, wat beter is dan van boven af, een goed lo kaal geworden. Spr was verheugd, dal eer. ieder er aan mee heeft gewerkt. Geen scheiding. Dat deze kinderen niets scheidt, is voor ons volwassen mensen iets beschamends. Moge dit voer Oosterend het begin zijn van een samenwerking op velerlei gebied. In het respecteren van elke overtuiging zit een gezonde en goede kracht. Spreker eindigde met de beste wensen en hoopte, dat de school mag bloeien en groeien en de onderwijzeres de kleuters iets mee zal geven voor het verdere schoolleven. De voorz dankte voor deze waarde rende woorden en deelde mede, dat er nog een gift voor de school is ingekomen van CABARETPROGRAMMA MET „HEINTJE". Een behoorlijk bezet „Casino" kon Zon dag j.l. een cabaretprogramma bewonde ren, waarbij enkele goede artisten verte genwoordigd waren Het programma bevatte ditmaal een be langrijk deel operette-muziek, gebracht door de bekende zangeres Lisette Jacobi, die over een flink volumineus geluid be schikt en Dolf Driessen. „Casanova", „Grafin Maritza", „Eva" en andere ope rette melodieën konden we beluisteren. Lo de Groot begeleidde op consciëntieuze wijze. Bert van Dongen, de bekende ra diozanger, leverde ook verdienstelijk werk op het gebied van de conference en liet, jammer genoeg, slechts een enkele maal zijn vocale prestaties horen. De me dewerkenden Rudy West, Emmy Emerans en Willy Sibelé werden gecompleteerd door een tweetal „ras-artisten". Ten eer ste Sylvian Poons, de man die dit métier reeds een 35 jaar uitoefent. In een revue is deze artist nog beter op zijn plaats En tenslotte de „Madame sans Gêne", onder orze artisten, Heintje Davids, die geen blad voor de mond neemt. Ze had ditmaal een overwegend vrolijk program makeuze, slechts één ernstig liedje viel te beluisteren en juist dan bemerken we, dat Heintje toch niet meer geheel de ou de is. Zo'n liedje was vroeger vanwege de sentimentaliteit moeilijk te verteren, maar als ze nu het liedje „In de wacht kamer" zingt, dan is het ditmaal geen valse klank meer, dan is het echt, want Heintje heeft veel meegemaakt. In 1942 moest zij te samen met haar echtgenoot, de journalist Pmkhof, onderduiken en heeft herhaaldelijk van plaats moeten veranderen. Waarin schuilt eigenlijk bij deze gezette, maar geestelijk watervlugge vrouv; de schier magische kracht, die in staat is een volkomen nuchter publiek binnen enkele minuten in een toestand van blijde en ongedwongen verrukking te brengen? Met welk een gemak verovert zij stormenderhand haar toeschouwers en laat ze als gewillige slachtoffers zingen, wiegen en handenklappen. We hebben kunnen zien, dat 5 jaren van ellende en ontberingen haar vitaliteit niet hebben kunnen aantasten. f 100 en dat er nog een circulaire zal wor den verspreid met verzoek om een fin bijdrage. Verder deed spr. 'n beroep op de ouders om speelgoed voor de school af te staan. Ds. Winter sprak als voorz. van de ker- keraad der Ned. Herv. gemeente en dankte het bestuur voor het genomen initiatief. Spr zei alle steun toe en wenste de school Gods onmisbare zegen toe. Als be stuurslid dankte spr. in het bijzonder de dagel. bestuursleden de heren v. Heerin gen, voorz., en Bremer, secr. Verder be trok spr. in deze dank de penningm., op wien een zware taak komt te rusten. Wil hem van harte gedenken, aldus spr., en dat God de kracht moge geven dit werk goed te volvoeren Dhr Brink bracht een gelukwens over namens de Geref. kerkeraad en dankte eveneens de initiatiefnemers. Deze school is een historische plek. Er is een halve eeuw gewoon onderwijs in gegeven, daar na is het als gym. lokaal gebruikt en vei- volgens als lazaret, in gebruik geweest bij de Duitsers en daarna nogmaals als lazaret Thans zal het lokaal voor eei; schoon doel gebruikt worden, het kleuter onderwijs. Spr. hoopte, dat de jeugd on der Gods zegen in goede banen geleid zai worden en dat het onderwijs vruchten zal mogen dragen. Ds. van Veen, die namens de Doopsgez gemeente sprak, en daarbij enkele jeugd herinneringen ophaalde, hoopte dat de school een succesvol bestaan tegemoet zal gaan. Laten wij ons best doen in het ver- trouwer op God's zegen, besloot spr. De voorz. deelde mede, dat van pastoor Gussenhoven en kapelaan v Wel, die ook voor deze opening waren uitgeno digd, bericht van verhindering was ont vangen. Hiermede was het einde gekomen van deze bijeenkomst en ging de voorz. tot sluiting over. Wij kunnen nog mededelen, dat het lo kaal van deze oude school als vernieuwd in gebruik genomen is, netjes in de verf en voorzien van een raam aan de zuid zijde waardoor het zonlicht binnen kan treden. Alle eer aan hen. die dit zo ge maakt hebben. Het geheel maakt een keurige indruk We hopen, dat de school, die Maandag in gebruik is genomen, een lang leven beschoren mag zijn. Z. GESLAAGD. Te Alkmaar slaagde voor het diploma Kraamverzorgster bij het Wit-Gele Kruis, mej. D Schraag Jd., Zuidhaffel VERGADERING BAND NED. INDIE AFDELING TEXEL. De afd. Texel van de Band Ned. Indië, kwam 3 Jan. j.l. in vergadering bijeen. Wegens ziekte van de voorzitster, mw Abma, werd de vergadering door de se cretaresse met een kort woord geopend Zij was verheugd over de grote opkomst der ieden. De notulen werden onveran derd vastgesteld, waarna de ingekomen stukken ter kennis van de vergadering werden gebracht. Medegedeeld werd, dat er van vele onzer mooie brieven waren gekomen, zulks naar aanleiding van het St. Nicolaaspakje, dat de afd. hen had gezonden. Hierna werd de as. jaarvergadering besproken en werd goedgevonden om aan deze een enigszins feestelijk karakter te geven, waarbij vooral de jongere leden iets ten beste zouden geven. Na de pauze sprak dhr Bruin nog ge- luime tijd over Indië. Deze spr.. die ja ren aaneen in Indië was geweest als re geringsambtenaar, een functie die zo on geveer gelijk is met met burgemeesters ambt hier, deelde de vergadering iets mee over hetgeen hij had ondervonden na de capitulatie van Japan Het bleek, dat spr. ook al geen bewonderaar was van de En gelse handelwijze in ons Indië. Engeland had op zich genomen, ten eerste de Jap pen te ontwapenen; nu wat daarvan te recht is gekomen, ondervinden helaas on ze jongens nog dagelijks. Dan had Enge land nog op zich genomen, de mensen uit de concentratiekampen te verlossen, ook hierop is commentaar overbodig. Dege nen, die het geluk hadden uit het kamp te worden verlost, ondervonden de me dewerking van de bevolking, v/elke zich beijverde om hen ter wille te zijn Het duurde echter maanden, eer men de eer ste Hollandse soldaten zag. In Oct. '46 verlieten de Engelsen N.-Sumatra en toen zagen dc Nederl. dienstplichtigen (want, oorlogsvrijwilligers had spr. daar toen nog niet ontmoet) zich voor een zware taak geplaatst. Zonder enige tro- penervaring van betekenis, moesten zij, met enkele duizenden manschappen min der dan de Engelsen, de verdediging van de Demarcatielijn op zich nemen. Zij hebben dit gedaan op bewonderenswaar dige wijze en met veel toewijding. Spr. was dan ook vol lof over onze soldaten. Overal waar onze mannen orde brach ten, ontmoette men een opgeluchte be volking. Nadat spr nog enkele vragen had be antwoord, wekte hij nog op om vooral de jongens in Indië niet te vergeten, onze kleinste attenties worden door hen ten zeerste gewaardeerd en het bevordert hun goede stemming, want hun moreel wordt dikwijls zwaar beproefd. Dhr Bruin ontving voor zijn betoog, waarnaar door alle aanwezigen met de grootste aandacht was geluisterd, de har- lelijke dank der vergadering en de wens werd er aan toegevoegd, dat wij hem nog eens weer mochten horen. Het was een goed geslaagde vergade ring, die daarna met een kort woord werd gesloten. Secretaresse afd. Texel B. N. I. DE „STICHTING" 1940-1945.VRAAGT UW BELANGSTELLING. Het blijkt noodzakelijk te zijn nog eens te wijzen op de belangrijkheid van de Stichting 1940-'45. haar werk, haar doei, haar strijd Er zijn tekenen waar te nemen, dat de Stichting minder in de belangstelling staat dan dit in het begin van haar werk zaamheden het geval was Wij constate ren dit waneer de kwitanties worden aan geboden voor 3- maand., halfj. en jaarl. bijdragen. Het schijnt dat men van de veronderstelling uitgaat, dat de noodzaak van het Stichtingswerk niet meer zo ur gent is, als 2 jaar geleden. Niets is ech ter minder waar. De Stichting heeft zich ten doel gesteld om voor de slachtoffers van het verzet niet alleen in de eerste tijd, doch voortdurend de zorg op zich te nemen voor diegenen, die door hun ver zetswerk invalide zijn geworden of welke er het leven bij hebben verloren, en vrouw, kinderen of ouders hebben nage laten. Deze zorg blijft bestaan zolang door de regering geen volledige vergoeding van het gederfde kan worden gegeven. Er is nu wel een „Wet buitengewoon pen sioen 1940-1945" van Oct. van het vorige jaar, doch deze lost lang met alle fin moeilijkheden op. Er zal dan ook naai alle waarschijnlijkheid, een blijvend be roep op de gemeenschap nodig zijn. Ook op Texel kennen we de slachtcf- iers en de nagelaten betrekkingen van 't verzet. Ook hier is het nodig, dat wij niet, vergeten, wat er is gebeurd. Ook hier is het noodzakelijk, dat er medewerking blijft bestaan. Toen in 1946 een beroep werd gedaan op uw vrijgevigheid in de vorm van een bijdrage ineens en op pe riodieke bijdragen, stond Texel aan de cpits, en was de bijdrage per hoofd op 3 gemeenten na het grootst. Een groep in woners, welke de 200 benaderde, meldde zich aan als contribuant Dit aantal is in de loop van de tijd gedaald, te veel ge daald. Naar onze mening kunnen er meer deren een bijdrage leveren. De incasseer der wordt d kwijls al te gemakkelijk van de deur gestuurd met een ,,ik kan het niet meer betalen", of „daar doe ik niet meer aan". Laten we bedenken, dat de slachtoffers van het verzet dit nimmer tot hun leuze hebben gekozen en dat zij zich nimmer hebben afgevraagd of dit of dat wel kon. Zij gingen waar de plicht hen riep. Dit, deden zij ook voor ons. Het ligt in de bedoeling in de loop van dit jaar een actie op touw te zetten, teneinde de belangen van de slachtoffers van het, verzet in de toekomst te garande ren. Er zal nogmaals een beroep op u worden gedaan uw offer te brengen in de vorm van een geldelijke bijdrage. Laat dit niet tevergeefs geschieden Meer dan 4000 gezinnen, die tengevolge van het verzet van vader, moeder, zoon of doch ter in geldelijke moeilijkheden zijn ge raakt, ontvangen maandelijks tezamen ruim f600,000 voor levensopdeihoud. Het maatschappelijke leven van na de oorlog kent nog vele andere problemen dan fi nanciële. De Stichting Herstellingsoorden, een zusterinstelling van de Stichting 1940- 1945, nam de gehele verpleging van zieken en ruslbehoevenden op zich van oud-illegale werkers. En op velerlei an der terrein deed de Stichting goed werk. Laat dan niet, tevergeefs een beroep op u doen, doch geef naar vermogen en met gulle hand. Een ereplicht rust op ons al len ten cpzichte van hen, welke hun le ven of hun gezondheid gaven voor de goede zaak. J. WESTDORP De Turnkring Holl Noorderkwartier vergaderde te Scnagen o.l.v. Mr D. Bree- baart. Het jaarverslag van de secr. was niet optimistisch gesteld, daar net aantal leden met niet minder dan 700 was te ruggelopen en nu nog 3100 is Aan de an dere kant was de kring zeer actief, ge zien de zeer goed geslaagde turndagen In het bestuur wërd herkozen de aftre dende secr., dhr J Kaan Kzn., Anna-Pau- lowna. terwijl in de plaats van dhr Jb. J. Sleutel werd benoemd dhr K. Slot Jbzn van „Lycurgus" te Schagen. Alle leden van de Techn. commissie weraen herko zen, w.o. ook de heer C. Mets van Texel Het besluit van de T.C. om de oefen stof op de voorjaarswedstrijden voor afd. Ie graad dames en heren geheel naar keu ze der deelnemers(.sters) te laten en het plan van de T.C., klasse 1 A dames en heren te laten vervallen en deze deelne- mers(sters) mee te laten doen met de le graad, werd z.h.s. aangenomen De 12 hoogst geplaatsten komen dan in het keurcorps Als overgangsmaatregel tellen bij de voorjaarswedstrijden in 1948 de 1 A-turners(sters) met mee voor het behalen van verenigingsprijzen (volgend jaar wel). Verder werd besloten de Febr.-Maart- wedstrijden in ver. nrs. te doen organise ren door „Tavenue" van Heevhugowaard en de voorj aars wedstrijden in Juni na het Jubelfeest van hel, K.N.G V., wat de le dendag betreft te doen organiseren door „Hercules-Hygiëa" van Oudkarspel en de Adsp. dag door „De Westfries" van Bar- singerhorn. De vaardigheidsproeven zul len weer te Oudesluis worden gehouden in Oct.-Nov. Voor de turndag te Arnhem hadden zich nog maar 7 verenigingen op gegeven met een aantal deelnemers van 240 De wisselprijs 1947 dames werd ge wonnen door „Hercules-Hygiëa", Oud karspel en van de heren door Oudesluis. INGEKOMEN PERSONEN. Cornells Zutphen v A'dam, Nieuwen- dammerdijk 499hs n. K 49. Pieter E. J Kuiper v. A'dam, Lomanstr. 61hs. naar Waalderstr. 9 Hendrikus Nijhuis en dochter v A'dam, G. v.d. Veenstr. 44 II n. Weststr. 17, Oosterend. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat ter ge- mëentesecretarie ter inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V. Texelse Graan- en Kunstmesthandel v.h. C. R. Keijser Co., Den Burg (Texel), om ver gunning tot uitbreiding van een electrisch gedreven inrichting voor graanbewerking, zodat daaraan aanwezig zal zijn een ge zamenlijk machinevermogen van 441/« pk. op het perceel De Waal 93, kadastraal bekend in sectie C, no. 1303. Mede een verzoek met bijlagen van G. Kikkert, Dorpsstraat 53, te Den Hoorn (Texel), om vergunning tot het oprichten van een electrisch te drijven inrichting voor machinale houtbewerking, waarbij geplaatst zullen worden twee electromo- ioren, resp. van 3 en een Vs pk., op het perceel. Dorpsstraat 53, Den Hoorn, Texel kadastraal bekend in sectie F, no. 1843. Op Zaterdag 24 Januari 1948, des mid dags om 12 uur, zal op het, Gemeentehuis gelegenheid bestaan, om bezwaren in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie met tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet: overeenkomstig art 7 der Hinderwet op de bovenbepaalde dag voor het gemeente bestuur zijn verschenen ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Texel, 10 Januari 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST P. BEEMSTERBOER. Secretaris OPENSTELLING RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op, dat door het publiek in steeds toenemende mate wordt getracht om buiten de daarvoor aangewe zen uren te worden geholpen. In het be lang van de goede voortgang der werk zaamheden kan dit niet langer worden toegestaan Een ieder gelieve er daarom rekening mede te houden, dat de ver schillende kantoren als volgt geopend zijn: Secretarie en kantoor N.V. T.E.M da gelijks van 912,30 uur; Kantoor gemeente-ontvanger, (tevens consumentencrediet en noodwet ouder- domsvoorzieining) op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912,30 uur; Kantoor gemeentewerken Maandag 10- 12 uur, Woensdag en Vrijdag van 1112 uur; Spreekuur ambtenaar woningdistribu tie Maandag en Donderdag van 912 uur (ingaande op een nader bekend te maken datum) Van bovenstaande uren kan niet wor den afgeweken. Alleen in gevallen van dringende noodzaak kan, na telefonische afspraak, een uitzondering worden ge maakt. Des middags zal de deur van het raadhuis gesloten zijn. Texel, 12 Januari 1948. Burgemeester en Wethouders van Texel. De Burgemeester. Mr. G. D. REHORST. De Secretaris. P BEEMSTERBOER. VRIJSTELLING VAN DE DIENSTPLICHT. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat het verzoek om vrijstelling we gens een bijzonder geval, ingediend door Gijsbertus Aart Oskam, wonende te Texel Den Burg, Weverstraat 101 en ingeschre vene voor de dienstplicht, lichting 1946 uit de gemeente Purmerend, door de mi nister van Oorlog is afgewezen. Tegen deze uitspraak is, ingevolge art. 21 van bovengenoemde wet, beroep mogelijk tot uiterlijk de tiende dag na de dag, waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht. Tot beroep zijn ge rechtigd de ingeschrevene, wie de uit spraak geldt, elk der overige voor de zelfde gemeente en voor dezelfde lichting ingeschreven personen of de wettelijke vertegenwoordiger Het verzoekschrift, dat met redenen omkleed moet zijn, moet bij mij worden ingediend. Texel, 12 Januari 1948. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. DS. HARTDORFF NAAR ANTWERPEN. DE WAAL. Naar wij vernemen heeft Ds. Hartdorff het beroep bij de Protes tantse kerk van Antwerpen aangenomen. 29 Febr. a.s. hoopt de predikant daa>" zijn intrede te doen. Voor het op hem uitgebrachte beroep te Soest heeft de predikant dus bedankt. „HERLEVING" UIT DE COCKSDORP MET „MARJATTA". DEN BURG. Voor de derde uitvoering van de toneelwedstrijd bestond wederom een grote belangstelling Deze keer was de beurt aan de toneelver. „Herleving" uit De Cocksdorp met het mooie Noorse toneelspel in 3 bedrijven „Marjatta", een zwaar stuk, dat zeer hoge eisen stelt aan de spelers. In hoeverre „Herleving hier in geslaagd is, zal de jury t.z.t wel be kend maken. De mooie decors, costumes, enz. waren in een woord prachtig en volkomen in overeenstemming met de sfeer, waarin het stuk gespeeld werd. Ook de verlich ting was keurig verzorgd. De aanwezigen hebben dan ook weer een mcoie avond meegemaakt De vierde ver., die volgende week op treedt is „U.D.I." met „Het Geheim van Dr. Spencer".

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1