Belangrijk! Nieuwe bonnen R' (I)' Op reis V. V. V. „Texel" Aan alle Texelse Narcissenkwekers Driekoningenfeest in Den Burg „De Dictator" Ij ZATERDAG 17 JANUARI 1948 61e JAARGANG. No. 6184 TEXELSCHE COURANT GE EESTELIJK LEVEN f Een echt landelijk stationnetje. In de verte komt de Dieseltrem al aandënde- n Even slechts wordt er gestopt en dan egt het weer voort! Er is niemand uit- ;estapt, met het gevolg, dat er bijkans .één muis mefer bij kan. We wringen ons dan ook moeizaam het compartement bin- agi len, om er althans een rustig staan- ilaatsje te zoeken Nadat dit gelukt is, ilaats ik m'n hoededoos in het net, om morts,geposteerd tussen twee stalen stij- en, wat naar buiten te kijken en alzo an m'n vele en velerlei gedachten vrije ,oop te laten n.l Od een bepaald moment valt het me Cp, 'dat net is gaan regenen. Duizenden spetters kleven zich vast aan de brede ■nlruit Hier en daar verenigen zij zich tot e, dikke druppels, die dan langs grillige lij enen zijwaarts en schoksgewijze naar be- peden schieten. Dit beweeglijk druppei- nslpel houdt m'n aandacht enige ogenblik ken geboeid. Het lijkt wel een soort inelheids-race van kleine kikker-visjes, die we als schooljongens vaak uit de '0lkerksloot visten en ..donderpadden' ""noemden. In éénmaal schiet me te bin- nSïien ,hoe één der oude filosofen héél hel wereldgebeuren samenvatte in enkel deze éne formule: ..Panta rei", alles vloeit! Mogelijk vindt u het niet erg duide lijk? Nu ja. filosofen lijden gewoonlijk ook niet aan overduidelijkheid. Weshalve een groot man eens de filosofie gequalifi- >K|eerd heeft als het zoeken in een donke- Kjie kamer naar een zwarte kat, die er niet js. De Bijbel zegt het, dunkt me, dan ook zoveel duidelijker, dat, althans wij men sen, alle op reis zijn naai de toekomende ïtad. Nog steeds sta ik. M'n oog dwaalt nu Wat rond in de wagon Rechts van me zit 'een jonge, rustige vrouw. Ze is bezig haar kindje te voeden. Hqar klederdracht maakt haar openbaar als een Urkse. Maar aangezien het oorspronkelijke Urk steeds meer is gaan verdwijnen, heeft de ze kleine Urkenaar alvast een wél flat teus, doch veel minder karakteristiek jiakje aangetrokken. Noem het jammer, maar zeg er dan bij, dat dit kleine man- peke toch wel een vooruitziende blik fheeft. ,,Nog maar vier maanden" zegt de t rots-gelukkige moeder tot een tegen óver haar gezeten dame, die vriendelijk haar pink in het gesloten kinderknuistje tracht te boren. Hij laat het gewillig toe ?en gaat intussen rustig voort met aldoor licht klokkende slok-ge)uidjes te maken En dal alles zo maar in de trein i Wat zou dat meisje met haar zwarte fvenkbrauw-lijntjes, haai' vermiljoenen r(lippen en als bloedbelopen nagels er wel Jvan denken? Neen, ze hoort blijkbaar niet direct tot de volgelingen van Rous- I Jpeau: „keer tot de natuur terug!" of gaat |J tenslotte, óók bij haar, de natuur nog bo even de leer? Intussen, de trein jaagt voort, van rust- punt tot rustpunt, met die eigenaardige kadans. Ja. we zijn allemaal op reis? Hoelang zal de reis van dat kleine Urker- tje duren? Ik kijk naar m'n hoededoos We waren op de begrafenis van een ster ke, jonge man. Hem was een vreselijk ongeluk overkomen en na een smartelijk Ziekbed van enige weken was de verlos sende dood gekomen Dit ziek- en sterf bed was hem echter tot eeuwige zegen •«geworden. Zijn predikant, die hem meer malen had bezocht, sprak in het sterfhuis ei over 2 Samuël 12:23. Ongetwijfeld geheel - in de geest van de wel diepbedroefde doch tok wonderlijk gesterkte en vertroost' uders. Want op hét wit-zwarte lint van hun laatste bloemen las ik: „Tot weer ziens lieve jongen!" Ja, dat wisten ze ffliun jongen was, als door een laatste, he wige storm heen, thuisgekomen! Eiger ;aardig, die oude, diepe woorden: „God [kent alleen het naaste pad, dat uitloopt jjop de hemelstad". s Zo zijn er al zovelen thuisgekomen. Onze reis intussen duurt nog voort. Oók die van het nu wel verzadigde Urkertje. Immers, in Amsterdam stapt z'n moeder uit en veerkrachtig draagt zij hem de •Haarlemse trein in. Ook ik moet in die •richting, zodat we nog een eindje samen V» aarheen zijn al die anderen gegaan" 'Zu|.en zij veilig thuis komen7 ln de stad, die fundamenten heeft, welker Kunste naar en Bouwmeester God is? Zal „ik" laar komen? Terwijl ik door Haarlems „Kruis straat" loop, denk ik nog even aan het cleine Urkertje en herhaal onwillekeu rig die onvergetelijke woorden van de grafkrans: „Tot weerziens, lieve jongen!' Verhuurders van gemeubileerde huizen. Mworden allen zonder uitzondering ver- ïzocht om op te geven, welke tijdvakken reeds definitief zijn verhuurd. Zodra een bepaald tijdvak wederom besproken is, ps men verplicht hiervan opgave te doen ij de Administrateur. Indien geen be- icht wordt ontvangen, wordt aangeno men, dat men reeds van 1 Juni tot Octo- ïber heeft verhuurd. (I ZON, MAAN EN HOOGWATER. De zon komt 17 Jan. op om 8,41; onder om 5,—. Maan: 18.Jan E.K., 24 Jan. V.M. >f Hoogwater ter rede van Texel: 17 Jan. I 0 40 en 0,55. 18 Jan. 1,10 en 1,30. 19 Jan. 1 40 en 2,05. 20 Jan 2,25 en 3,00. 21 Jan. 3 25 en 4,05. 22 Jan. 4,45 en 5,25. 23 Jan 6,en 6,40. De schade in 1947 door de narcisvlieg veroorzaakt, is weer zeer aanzienlijk ge weest en beloopt, met inbegrip van de bestrijdingskosten zeer zeker in de tien duizenden guldens. En dit, terwijl toch het overgrote me rendeel der kwekers nun bollen, alvorens ze te plantén, tegen vlieg hebben laten behandelen. Hetgeen bewijst, dat we de bestrijding grondiger dienen aan te pak ken. Willen we de bloembollencultuur op Texel in stand houden, dan zullen we te gen dit kwaad grondige maatregelen die nen te nemen, daar bij deze voortgang, het gevaar lang niet denkbeeldig is, dat in de naaste toekomst de Texelse narcis sen zullen worden geboycot. Wij zullen daarom allen gezamenlijk de koe bij de horens dienen te pakken Om te beginnen zullen we zelf de vlieghaar- den moeten opsporen, die we als volgt kunnen onderscheiden: 1. de in de herfst van 1947 geplante bollen; 2. de overjarige bollen; 3. de bij het rooien achter gebleven bollen (het zg. UITREIKING Levensmiddelenkaarten 802, Schoenen bonnen, Tabaks en-of Versnaperings- kaarten 802. Op onderstaande data worden bovenge noemde kaarten uitgereikt Aan hen. wier stamkaart eindigt op het cijfer 8 en de cijfers 04, 14, 24, 34, 44 en nog in het bezit van inlegvelbon 612, als mede aan kinderen, geboren in de maand December van de jaren 1932 tot en met 1945 en aan kinderen, geboren in Febru ari 1947, die nog in bezit zijn van ïnleg- velbon 604, ontvangen een schoenenbon. Voor deze personen moet het inlegvel worden medegenomen. Mannelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ta baks-, versnapermgs- of gemengde kaart, vrouwelijke personen, geboren in 1930 of eerder ontvangen naar keuze een ver- snaperingskaart Meegebracht moeten worden de stamkaarten van alle gezinsle den en de inwisselingsbon van bonkaart 713. Deze inwisselingsbonnen mogen zon der bonkaart, worden aangebeden Men wordt verzocht toe te zien, dat al le stamkaarten voorzien zijn van een groen TD-zegel. daar anders geen bon kaarten mogen worden afgegeven De uitgereikte bescheiden moeten di rect worden gecontroleerd, daar reclames later niet meer in behandeling mogen worden genomen. Men wordt verzocht op de aangegeven tijd zijn bescheiden af te halen Te Den Burg op het Distributiekantoor Op Maandag 19 Januari 1948 van 9-12 uur voor hen, die hun bonkaar ten nog niet hebben afgehaald. (Publ. no. 197). van 18 tot en met 31 Jan. 1948, Bonkaarten KA, KB, KC 802 121 melk is 4 liter melk 124 melk is 6 liter melk 125 melk is 6*/s liter melk 126 vlees is 100 gram vlees 127 vlees is 300 gram vlees 128 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 129 boter is 250 gr marg of 200 gr. vet 146 algem. is 100 gr kaas of 125 gram korstloze kaas 148 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m 24 Jan a s.) 149 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d (geld. t.m 24 Jan. a.s.) 133 reserve is 20Ó gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 134 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 24 Jan a.s.) 136 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m 24 Jan a.s.) Bonkaarten KD, KE 802 624 melk is 10 liter melk 625 melk is 11 liter melk 626, 627 vlees is 100 gram vlees 628 boter is 250 gr boter of margarine of 200 gram vet 629 boter is 125 gr. marg. of 100 gr. vet 648 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 24 Jan a.s.) 649 algem is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 24 Jan. a.s.) 633 reserve is 400 gr brood (geldig t.m 24 Jan a.s.) 635 reserve is 100 gr. kaas of 125 gram Bonkaarten2 MA^BMC, MD, MF, MG, MH 802 (bijz. arbeid, a.s. moeders en zieken) 1043 brood is 800 gram brood 1048 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet 1042 margarine is 250 gr. margarine of 200 gram vet 1044 kaas is 200 gr kaas of 250 gr. korst loze kaas 1049 eieren is 5 eieren 1047 melk is 5 liter melk 1041 vlees is 300 gram vlees 1046 vlees is 200 gram vlees Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Jan. 1948 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 19 Jan. a.s. mag worden gekocht Een rants, vermicelli e.d bedraagt: 300 gr. verm., macaroni, spaghetti, noedels, mie, maizena. tarwezetmeel, aardappel meel, geoxydeerd aardappelmeel, aardap- pelsago, aardappeltapioca, puddingpoe der, custard, tarwegriesmeel of 400 gram vermicellisoep, (d.i. droge soep, waarvan ten minste 75 pet. uit vermicelli bestaat of de vermicellivorm heeft) Men doet verstandig door bovenstaan de opgave uit te knippen en te bewaren. opslag of opschot); 4 het achteloos weg geworpen uitschot. Het spreekt wel vanzelf, dat onze con troleur, niet op Texel woonachtig, niet bij machte is om dit alles volledig op ce sporen en er op toe te zien. dat alles wordt opgeruimd. In ons eigen belang dienen wij hem hierbij te .heipen, zodat zijn taak dan in hoofdzaak een adviseren de en een controlerende kan zijn. Verder zullen we dit jaar, waar enigs zins mogelijk, alle bollen dienen op te rooien en aan een warmwaterbehande ling te onderwerpen. Het uitschot dient tenslotte grondig te worden vernietigd. Teneinde bovenstaande werkzaamhe den zo effectief mogelijk te doen uitvoe ren, heeft ons bestuur een plan opge steld dat we in een op 24 Jan. te houden vergadering (zie adv. in dit nraan de leden ter bespreking en verdere uitwer king' wil voorleggen. In het kort komt het op het volgende neei: We verdelen Texel in een aantal met te grote rayons (P.H. Polder, Den Hoorn, De Westen, enz.) en verzoeken voor elk rayon aan een 3- tot 5-tal kwe kers in dat rayon woonachtig, een com missie te willen vormen De taak van deze commissie zal dan zijn een overzicht samen te stellen van de vlieghaarden, die zich in elk rayon be vinden, overleg te plegen met de betrok ken eigenaars en met de controleur en plannen uit te werken tot zuivering en vernietiging Ter vereenvoudiging van een regelma tig contact tussen de rayons on derling, kiezen de commissieleden voor elk rayon een voorzitter uit hun midden. Op regelmatig te houden bijeenkom sten van deze voorzitters, de controleur en ons bestuur, kunnen we de gang van zaken regelmatig overzien en bij eventu ele ongewenste toestanden onmiddellijk handelend optreden. Wanneer onwil duidelijk naar voren komt. zullen wij er niet voor terug moe ten deinzen om desnoods de politie er in te betrekken. Immers, 'krachtens art. 230 der gemeentewet, kunnen de aange taste bollen, zo nodig, op kosten van de onwilligen, worden verwijderd. Wij vertrouwen er echter op, dat het zover niet zal komen daar we van me ning zijn, dat alle narcissenkwekers het grote belang van een grondige vliegbe- strijding inzien en dat zij allen zullen meewerken om dit plan te doen slagen. Tenslotte willen wij nog even wijzen op de noodzakelijkheid, dat alle narcis senkwekers lid worden van de Ver „De Narcis". Deze ver. doet veel in het belang van de narcissenkwekers. Ze heeft o.a. toezicht op de keuringsdienst en geeft ad viezen bij het vaststellen van maten en prijzen der narcissen. Hoe groter het aantal leden op Texel nu is, zoveel meer invloed ons bestuur bij De Narcis kan uit oefenen. De contributie bedraagt slechts f 1,per jaar Deze maand zal aan alio narcissenkwekers een kwitantie worden aangeboden als bewijs van lidmaatschap voor 1948 en wij vertrouwen er op, dat deze door allen, die het belang van een sterke afd. Texel inzien, zal worden vol daan. Namens het bestuur der afd Texel, v.d. Alg. Ver.v Bloembollencultuur, H Bruijn, Voorzitter. F. L. de Grave, Secretaris. VERGUNNING VERLEEND. DE KOOG. De Min. v. Landbouw en Visserij*heeft aan dhr A. Wassink te De Koog, Dorpsstraat 34 vergunning ver leend tot verkoop van koloniale waren. In navolging van het vorige jaar heb ben Kath. Actie en de supenoren van de Kath. Jeugdbeweging, Zondagavond j.l. ook dit jaar het Driekoningenfeest weer op de bekende traditionele wijze in het St Janshuis gevierd. Na het lezen van het Driekoningen evangelie en het verhaal en de rondgang door de Driekoningen, werd de koek door de voorsnijder aangesneden De gelukkige die nu onder gejuich, de boon uit de koek haalde, was Hopman Lutterman en koos, na eerst enige verplichtingen cfficieel te hebben afgelegd, mej. Hendriks tot zijn gemalin. Hierna trok het koningspaar zich in hun vertrekken terug, met hun hofdame en lakei, om even later op de troon plaats te nemen, in hun schitteren de koningsgewaden. Met veel plechtigheid werd Koning Bonus II gekroond door de hofprediker, de Zeereerw. Heer Pastoor. Het verdere deel van de avond werd gevuld met enige voordrachten en spelen Mej. Bets Bakker bracht Anita" van Godfried Bomans op uitstekende wijze naar voren Verder viel het optreden van Cor Witte als imitator en later als predi ker in goede aarde. Voor de ernstige noot zorgde raadsheer G Kiljan, die 't „Jon gens in Indië" zong. Het grootste deel echter had dhr Gerritsma, die als hofnar fungeerde en schitterend in zijn rol was. Het schandblok werd dit jaar niet zo veel gebruikt als verleden jaar. Door al deze gezelligheid was het, voordat iemand er erg in had, half een en werd het Ko ningspaar ontnuchterd door de ontkro- ning en sloot raadsheer Slaman als voor zitter dit bijzonder geslaagde feest, met dank aan allen, die meegewerkt hadden, in het bijzonder aan de koks, kokinnen, diensters, lakeien, schenkers en schenk sters. die gezorgd hadden dat er iets goeds goeds op tafel kwam en ook de minstrelen, onder begeleiding van mevr. Gerritsma met gitaar, die het muzikale gedeelte verzorgden. A. C. Secretaris. NIEUWE DIESELMOTOREN DER N V. T E M. SPOEDIG IN GEBRUIK. De nieuwe Dieselmotoren van de N.V. T.E.M. zullen spoedig in gebruik worden genomen, denkelijk over een paar weken Voor enige tijd terug zijn de betonfun- deringen gemaakt en thans is het zo ver. dat de zware motoren er op geplaatst zijn. Tot dusver stonden er 2 Dieselmoto ren en nu 4, zodat de bedrijfszekerheid veel groter is gewoi'den. De nieuwe moto ren hebben ieder een capaciteit van 580 pk. Ze zijn geleverd door de N.V. Werk spoor te Amsterdam De generatoren (stoomopwekkers), die eigenlijk bij de motoren behoren, zullen zeker nog wel lVs jaar op zich laten wachten Ook hier doet de materialen- schaarste van zich spreken en de onont beerlijke deviezen. Tot zolang zullen de 2 oude generatoren gebruikt worden, die vroeger door de locomobielen werden aangedreven De uitbreiding. De uitbreiding van het electrisch net staat ten nauwste in verband met de aan schaffing van nieuwe Dieselmotoren, ai- dus deelde de directeur der N.V. T.E.M. dhr de Rode, ons mede in een gesprek, dat wij met hem hadden. Dat regeren vooruitzien is, bewees de gemeenteraad, toen besloten werd, nu reeds over te gaan tot aankoop van al de benodigde kabels, welke men voor de verdere electrificatie van Texel denkt nodig te hebben. Als gt weet, dat de levertijd ca. lVs jaar duurt, geloven we wel, dat de raad een wijs be sluit nam. Als van de zomer de nieuwe kabels aankomen, kan er dus met de uit breiding van het electrisch net worden begonnen. Eerder met Het zal verder al lemaal afhangen van de positie der de viezen en wie weet, misschien wel van het plan Marshall. Zo zien we dus, dat de N.V. T.E.M al les doet om het bedrijf uit te breiden en zo economisch mogelijk te beheren, iets waarbij wij allen tenslotte gebaat zullen zijn Z. FILMNIEUWS. Na de wel zeer mooie film „Rebecca", heeft Texels Bioscooptheater voor de ko mende dagen op z'n programma staan „De Dictator" (The Great Dictator), een film, geschreven en geregisseerd door niemand minder dan de bekende Charles Chaplin. Wie kent Charles niet uit de films van voor de oorlog, het kleine mannetje met zijn snorretje en typische manier van lo pen? Deze film is een verhaal van de Joodse kapper en de dictator Hinkel, die als twee droppels water op elkaar gelijken. Het kappertje had zijn plicht gedaan in grote oorlog 1914-1918 en het was met zijn schuld geweest, dat zijn vaderland deze oorlog had verloren In zijn land had Hinkel, óe dictator, de macht over genomen met behulp van zijn „Dubbei- kruispartij". De lezer zal wel begrijpen, welk land en partij hier bedoeld worden. Van die twee levens vertelt de film ons en zij doet het op een vvijze die recht naar het hart gaat, want ze toont ae dwaasheid aan van een politiek systeem, dat alleen maar tragisch was, omdat het in zijn consequenties duizenden het leven ging kosten. De film laat ons zien he1 brute geweld van de jodenvervolging Het Joodse kappertje, dat voor dictator wordt aangezien, bestijgt de trappen naar het spreekgestoelte en ziet aan zijn voe ten de duizenden verdwaasden, die be reid zijn te doen wat hun Fuhrer ook van hen vraagt. En hij vertelt, wat hij die duizenden te zeggen heeft en omdat hij een goed mens is, houdt hij een rede en een vurig pleidooi tot allen die verdrukt worden, tot allen, die zuchten onder het juk van de dictatuur Kortom, het is een rede voor een betere wereld, die opwekt tot de eenheid van allen die in een de mocratische wereld geloven. Deze film laat ons opnieuw zien, tot wcike presta ties de kunstenaar Charles Chaplin in staat is Als tweede film van heel wat lichter genre zal vertoond worden „De Blonde Nachtegaal", een zangeres, die in de bar van haar vader zingt. Een hooghartige tante tracht dit te verhinderen. Er komt een verkiezingsstrijd bij te pas, maar het slot is dat vrede gesloten wordt met een verloving. FILMAVOND VOOR DE LANDBOUW. Op 25 Febr. a.s. zal door het Inlichtin genbureau v. Chilisalpeter een filmavond worden gegeven te Den Burg. Naast een film over de Winning en Be reiding van Chilisalpeter zal ook de ge luidsfilm „Het Vruchtbare Land" worden vertoond De laatste film behandelt in 4 gedeelten o m de drooglegging van dc Wieringermeer, diverse ontginnings- werkzaamheden, verbouw van verschil lende gewassen, folklore, enz. Indien e; tijd over is volgt nog een film over het huwelijk van Prinses Juliana Wij menen, dat hier een programma wordt geboden, dat speciaal onze land bouwende bevolking een leerzame en ge noeglijke avond verzekert. Een toegangs prijs zal niet worden gevraagd, daar deze filmavond gratis wordt aangeboden door het Ini. Bur. v. Chilisalpeter. We wekken onze landbouwers reeds nu op deze avond vrij te houden, waarbij wij tevens een beroep doen op land- bouwverenigingen om op deze datum geen andere vergadering te houden. T.z.t. volgen nadere mededelingen over plaats en aanvangsuur. C.v.Gr. FOTO'S OUWE SUNDERKLAAS 1947. De foto's van „Ouwe Sunderklaas" 1947 welke besteld zijn. kunnen vanaf heden in Boekhandel Parkstraat afgehaald wor den. UITGAVE v.h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. BESTEMMING TOT BUITENGEWÓÓN- DIENSTPLICHTIGE. De Burgemeester van Texel maakt be kend, dat de Ministers van Oorlog en Marine besloten hebben om de wettige broeders en de wettige halfbroeders van hen, die voor het vaderland zijn gevallen, in gewone tijden niet tot het vervullen van werkelijke dienst te verplichten Degenen, die daarvoor in aanmerking wensen te komen, zullen bestemd worden, of zo zij reeds tot gewoon dienstplichtige zijn bestemd of als zodanig zijn ingelijfd, nader bestemd worden tot buitengewoon- dienstplichlige. Voor deze regeling zuilen de omstan digheden van thans als gewone tijden worden aangemerkt. Deze maatregel zal voorshands beperkt worden tot dienstplichtigen van de lich ting 1948. Om op grond van deze regeling tot buitengewóón-dienstplichtige te kunnen worden bestemd, moet een wettige broe der of halfbroeder van de ingeschrevene als militair 1 gedood zijn tijdens de krijgsverrich tingen, of 2. overleden zijn tengevolge van ver wonding. veroorzaakt door de vijand, of 3. overleden zijn in en door de militai re dienst, of 4. overleden zijn tengevolge van ver wondingen of ziekte, opgedaan in en door de militaire dienst. dan wel als lid van een verzetsorgani satie 1. gedood zijn tijdens het plegen van actief verzet, of 2. overleden zijn tengevolge van ver wondingen, opgelopen tijdens het plegen van actief verzet. Voor het geval dienstplichtigen van de ze lichting op grond van het bovenstaan de bestemd wensen te worden tot buiten gewóón-dienstplichtige, dienen zij zich zo spoedig mogelijk bij mij te vervoegen. Texel, 14 Januari 1948 De Burgemeester van Texel, Mr G. D. REHORST. OPENSTELLING RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Texel vestigen er de aandacht op, dat door het publiek in steeds toenemende mate wordt getracht om buiten de daarvoor aangewe zen uren te worden geholpen. In het be lang van de goede voortgang der werk zaamheden kan dit niet langer worden toegestaan Een ieder gelieve er daarom rekening mede te houden, dat de ver schillende kantoren als volgt geopend zijn: Secretarie en kantoor N V. T.E.M da gelijks van 912,30 uur; Kantoor gemeente-ontvanger, (tevens consumentencrediet en noodwet ouder- domsvoorzieining) op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 912,30 uur; Kantoor gemeentewerken Maandag 10- 12 uur, Woensdag en Vrijdag van 1112 uur; Spreekuur ambtenaar woningdistribu tie Maandag en Donderdag van 912 uur (ingaande op een nader bekend te maken datum). Van bovenstaande uren kan niet wor den afgeweken. Alleen in gevallen van dringende noodzaak kan, na telefonische afspraak, een uitzondering worden ge maakt. Des middags zal de deur van het raadhuis gesloten zijn. Texel. 12 Januari 1948 Burgemeester en Wethouders van Texel, De Burgemeester. Mr G. D. REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. M Pij griep en gevatte kou ^IH^ir~Ööör 6 cOChetilOck SPREEKUUR BURGEMEESTER. Ter voorkoming van teleurstelling, wordt er de aandacht op gevestigd, dat bet gewone spreekuur van de Burge meester is op Maandag, en op Zaterdag morgen van 10,3012 uur, behoudens on voorziene omstandigheden. OPVOERING „BOERENSTRIJD" DEN BURG. Door de Ver. v. Oudleer lingen der L. Landbouwschool zal op Za terdag 31 Jan a.s. een opvoering worden gegeven van het toneelstuk „Boeren- strijd". Deze actieve ver. laat veel van zich horen, waarbij wij nog in herinne ring willen brengen de revue, welke het vorige jaai vijf keer door deze jongeren met veel succes voor het voetlicht werd gebracht Gaarne willen we onze lezers opwekken deze toneelavond bij te wonen, daar hier iets goeds geboden wordt. Reeds nu kunnen kaarten besteld worden, waar voor we verwijzen naar de in de adv. voorkomende adressen. Ook kan men zich hier opgeven voor het vervoer met de bussen. Wacht hier dus niet te lang mee, opdat een en ander goed geregeld kan worden.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1