Derde praatavond Ver. Oud-Leerlingen Haar Koninkrijk Oud Nieuws vv Hallo Bandoen - Deze praatavond, die gehouden werd op 23 Dec. 1947, was gedeeltelijk bedoeld als Kerstavond, wat duidelijk bleek ui: de aankleding van het schoollokaal. Er bestond voor deze avond grote belang stelling. Als eerste spreker kregen we de lieer Jac. Bas Czn.„ die als onderwerp had ge kozen: De boer voorheen en thans. Spr ging na, hoe er de laatste tiental len jaren in het boerenbedrijf allerlei dingen veranderd waren op het gebied van de mechanisatie, de bemesting, de veevoeding en de selectie van zaai- en pootgoed. Wat de bemesting betreft werd er bv. ongeveer 45 jaar geleden nog practisch geen kunstmest gebruikt, terwijl in de ja ren voor de laatste oorlog de landbouw op de lichtere gronden geheel op kunst mest dreef. Daarbij werd er op gewezen dat er vooral in de eerste jaren wel eens verkeerd gebruik gemaak,t is van kunst mest, door het gebruik van le grote hoe veelheden, het tegelijk uitstrooien van kunstmeststoffen, die elkaar tegenwer ken enz. Speciaal kalkmeststoffen zijn wel eens in te grote hoeveelheden uitge strooid, waardoor het land voor jaren werd bedorven Door het werk van dè N.A.K wordt er op 't moment vrijwel algemeen gebruiK gemaakt van goedgekeurd zaaizaad en pootgoed. Verder is er op het gebied van de ontwatering veel verbeterd. Er is een tijd geweest, dat de boeren dweepten met zgn „harend hooi", terwijl iedere boe» op het ogenblik de voorkeur geeft aan hooi van goed ontwaterd land Ook in de rund veefokker ij is men voor uit gegaan. Alles wordt in het werk ge steld om de productie op te voeren Eén van de dingen, die daarbij op het momen: in het middelpunt van de belangstelling staat is de kunstmatige inseminatie. Naast al deze verbeteringen steekt de inrichting van de bedrijven zelf nog on gunstig af. Hier is betrekkelijk nog wei nig verbeterd in de laatste 10 jaar. De koestallen zijn vaak nog donker en be dompt, de inrichting van gierkelder en mestvaalt laat nog veel te wensen over Deze dingen zijn er mede de oorzaak van. dat ook de zuivelbereiding nog met aller lei moeilijkheden te kampen heeft. Spr. wekte op om ook hieraan aandacht te schenken. Men heeft heel vaak de me ning, dat de boer een lagere trap van ontwikkeling heeft dan de stadsmens Dit geldt zeker niet voor hen, die ook met de bedrijfsvoering met hun tijd meegaan. Er wordt dan van de boeren zeker niet minder gevraagd dan van iemand, die zijn werk heeft op de fabriek of in het kantoor. Als tweede spreker kregen we D. Bak ker, die ons allerlei dingen vertelde over de bedrijven in de omgeving van de Gel derse vallei. Evenals vorige winter bleek ook nu weer. dat dhr Bakker een goed opmerker is. die er tevens slag van heeft om de dingen op een aardige wijze naar voren te brengen. Spr. vertelde ons, dat de pluimveehou derij in dit gebied eefi zeer belangrijke plaats inneemt. Men vindt er talrijke vei lingen en markten, waar enorme hoeveel heden eieren worden verhandeld De om geving van Barneveld lijkt, wanneer des avonds alle kippenhokken verlicht zijn, één grote stad. Deze intensieve pluim veehouderij kan worden verklaard uit het feit, dat de meeste bedrijven hiér zeer klein zijn. Zo vindt men er nogal wat bedrijven van plm. 8 ha., waar men dan bv. een koe of acht houdt en daarnaast zo'n 700 kippen. Schapen vindt men er weinig. Spr had eenmaal een koppel van 100 heideschapen opgemerkt, die gekruist waren met Texelse schapen. De ontwate ring van het land was over 't algemeen vrij slecht, wat mede veroorzaakt werd door het feit, dat grote complexen in ei gendom v/aren bij kerken en andere in stellingen. Er werden vrij veel aardappelen ver bouwd, hoofdzakelijk Alpha en Record. Deze werden voor een groot deel ge stoomd en gebruikt als varkens- en kip penvoer. Te Bennekom en Ede heeft men grote stoominstallaties voor aardappelen Deze aardappelen werden na gestoomd te zijn bewaard in kuilen, die plm. 1 meter breed en even diep waren Bovenop werd de kuil met papieren zakken afgedekt en hierop kwam dan wat grond. Dit leverde een mooi blank product op. Op deze wij ze maakt men de aardappelen geschikt voor varkens- en kippenvoer en voor komt verdere verliezen. Verder werd er vrij veel rogge ver bouwd en als stoppelgewas volgde hierop steeds herfstknollen. Deze werden voor een gedeelte vers op stal vervoederd men ging wel tot 40 kg. per dag en pei koe de rest ging in de kuil, meestal met toevoeging van A.I.V. zuur. Spr. deed ook nog interessante medede lingen over de inrichting van de stallen en de aard van de bevolkng. Door gebrek aan plaatsruimte kunnen we hierop niet nader ingaan. Op deze lezing volgde nog een geanimeerde discussie. Hierna volgde de pauze, waarin enke le mededelingen werden gedaan. De be langrijkste was wel. dat op 31 Jan. a s. een toneelavond zal worden gegeven. Op gevoerd wordt het stuk „Boerenstrijd", toneelspel in 3 bedrijven van K. Bergsma Na de pauze kwam het meer feestelij ke deel van de avond. En het viel ons ook nu weer op, hoe het bestuur der ver er slag van heeft om telkens met iets aparts naar voren te komen. Er verscheen nl een echte Kerstman ten tonele, die op ^ulle wijze versnaperingen ronddeel de. Het feit, dat deze Kerstman in een Lzwart pak was gekleed wekte enige ver wondering, maar deze gaf ons daarvoor een aardige verklaring. De Kerstman kwam nl. uit Oost-Europa en wilde met de indruk wekken, dat hij tot het Rode leger behoorde. Hij had toen besloten in een wit pak te gaan. Er kwam hem toen ter ore. dat op Texel een Wit leger ope reerde en daarop had hij besloten in een zwart pak te gaan Deze mededeling verwekte een daverend applaus. DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de beer Van Emmen en zijn reisgenoten. door G. Th. ROTMAN. *r. Nadruk verboden 17. Maar meneer Van Emmen had vol strekt geen lust. om op de „bon" te ko men. ,,Ik heb al genoeg geld uitgegeven", dacht hij Hij bracht de motor dus op gang en nam de vlucht, wegzwevend over de wandelpier. Maar in z'n haast vergat hij het anker op te halen, zodat het ge vaarlijke ding vlak boven het talrijke pu bliek bengelde, dat zich op de pier be vond. FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 38.) Lenda, gelukkig omdat zij 'n baby verwachtte, gelukkig omdat Jack er blij om was! Het was iets nieuws! Maar in ze ker opzicht was het niet ongunstig want nu zulke dingen op komst waren, zouden ze meer dan ooit familie-schan dalen willen vermijden. Toch kon ze zich niet weerhouden te zeggen: „Lieve hemel! Ik zou niet graag in je plaats zijn" „Pas maar op. dat je geen erger din gen overkomen!" zei Lenda bits; en dit was zó pijnlijk dichtbij de waarheid, dat Wanda haar mond hield. Na de lunch mocht Linda gaan uitzoe ken „Neem alles wat je maar gebruiken kunt", zei Lenda. „Er zijn nog goede sjaals en kousen en schoenen ook. En dat valies kun je ook meenemen. Het is nog goed. En als we hier weggaan, zullen we c^e meubels ook eens nagaan. Dan kun je wat uitzoeken voor je eigen gedoetje". Dit was het eerste woord over Linda's eventuele huwelijk met Arthur, dat tus sen de zusters gezegd werd Linda kreeg een kleur van blijde dankbaarheid. Ze ging naar Lenda toe, die op het bed was gaan zitten ,Je bent een snoes. Lert" zei ze en kuste haar op haar kruin „En ik ben echt blij, dat jij en Jack mij een kleine neef gaan geven". „Of een nicht", aei Wanda. 18. Voor het restaurant op het eind van de pier stond een Duitse zanger boven op een tafeltje. Hij zong en begeleidde zich op de gitaar Het was „Herr" Untermeier en hij was helemaal uit z'n geboorteland gekomen om te zingen, dat hij er zo graag weer naar toe wou. Droevig klonk zijn lied over de baren: „O, mijn lief dorpje, o mijn vaderland' Hoe smacht ik naar u aan het verre strand' Aan het slot van de avond heeft dhr Laan onder aandachtig luisteren een Kerstverhaal voorgelezen Dit Kerstver haal werd omlijst door zang van de heren C. Witte en C. J. v. Leeuwen. Zo kwam het einde van deze zeer ge slaagde avond. C.v.Gr. DE BOOTVERBINDING TUSSEN TER SCHELLING EN HARLINGEN. In de gehouden gem. raadsvergadering van Terschelling kwam de voorz. terug op de vraag van het raadslid dhr Flam- man over het vrij vervoer van Terschel ling naar de vaste wal Spr. zei, dat de verbinding Zeeuws-VlaanderenWal cheren inderdaad kosteloos is. Het ver keer is daar zeer gestegen, doch aangeno men mag worden, dat dit geen verband houdt met de vrije overtocht maar wel aan de desolate toestand aldaar. Een ver gelijking van Terschelling met Zeeuws- Vlaanderen gaat dus niet op Dat er van Terschelling in 1939 7000 passagiers wer den vervoerd en in 1946 15000, is geen symptoom van isolatie maar kunnen we vaststellen dat de communicatie met de vaste wal steeds toeneemt. De bootdienst Texel-Den Helder is echter niet koste loos, alleen deze bootdienst heeft speci ale tarieven (lees gratis vervoer, Red. Tex. Crt.), voor leerlingen, die Den Hel der bezoeken voor studie Het leven op Texel is met goedkoper, zodat de verhou ding van de tarieven met Terschelling niet ongunstiger genoemd kan worden. Zodra de prov. indeling echter tot stand is gekomen, zal ook aan de boottarieven meer speciale aandacht worden geschon ken. Overigens verklaarde de burgemeester, dat hij niets dan lof heeft vooi de wijze waarop de Rederij Doeksen de verbin ding Terschelling-Vastewal onderhoudt. Dhr Flamman gaf te kennen, nog niet te zijn bevredigd. De zomerdienst was in orde, we hadden toen 4 maal per dag ver binding en het seizoen was nog maar nauwelijks over, of we waren weer op 1 maal aangewezen. Wat dit betreft, zijn we bij 25 jaar geleden, niets gevorderd. Het heeft spr. getroffen, dal men meer voor de vracht en vreemdelingen in de weer is, dan voor de eigen eilandbewoners In iedere geval kan er toch wel een dubbele dienst gehouden worden met lagere ta rieven of zo mogelijk vrij vervoer. De voorz. deed de toezegging een en ander met de Rederij Doeksen te zullen bespreken terwijl dhr Flamman nog zei, zich nader te zullen oriënteren en deze zaak nogmaals aan de orde te zullen stellen. uit „de Texelaar" van 16 Jan. 1898. Texel, 15 Jan. Naar ons werd medege deeld was, na aftrek van alle onvermij delijke onkosten, de opbrengst der to- neelvQorstelling der Rederijkerskamer „Onderling Genoegen" en het Muziekge zelschap „Tnnitas" van hier, te Oude- schild, Zondag j.l. gegeven voor een goed doel f 50, De Koog. De heer Arn. Daalder Szn. van De Koog, werd benoemd tot klerk aan het spoorwegstation te Hoorn, welke betrekking bereids reeds door hem werd aanvaard. De Cocksdorp, 13 Jan. Tengevolge van het stranden van het Noor se barkschip „Mentone", staakte een deel der werklieden in dienst van de Commissie voor de werkverschaf fing zijn arbeid, teneinde bij het bergen van schip en lading te ziin. Nu de „Men tone" evenwel te Nieuwediep is binnen gesleept. zullen deze werklieden een wrak op de Vhehors slopen, hetgeen de Com missie geschonken is door de Erven Zun- derdorp. Tot heden werd ruim f400 aan giften ontvangen. Oudeschild De open winter komt de garnalen vissers zeer ten goede, vooral nu hel weer zo buitengewoon mooi is. Dag en nacht kan er worden gevist. De vangst is wel niet groot, doch nu de prijzen in Engeland tamelijk gunstig zijn, kan toch nog een weekgeld worden besomd. Wat misschien in het midden van Jan. nooit te voren heeft plaats gehad, deed zich gisteren voor: de oude haven bevatte slechts twee vaartuigen, anders was alles op zee. Vlieland, 13 Jan. In de eergisteren alhier gehouden publieke verkoping heeft het wrak van de ...Perten" met de lading, f 550 opgebracht. Koper is de heer M Daalder te Terschelling. VERTROKKEN PERSONEN. Johan Dros v. E 37 n. Wageningen, Rijnsteeg 1. Wilhelmina Boon v. C 87a. n. A'dam, Rivierenlaan 94 I Gusta M. Keij- ser v. B 28 n. A'dam, Sarphatipark 112. Maria T. Witte, v. K 91 n. Haarlem, Zijl singel 6. Maria A. v Bakel, v. Groene- plaats 14. n. Haarlem, Vosmaerstr. 4 Jo hanna J. v.d. Méirk, v Kerkplein 6 n. Al kemade, Veerstr. 19. KATHOLIEKE KERKLIJST. Zondag: Missen in Den Burg en Oos terend om 7,30 en 10 u in Den Hoorn om 10 uur Biechtgel van 7-7,30. Com- munieuitreiken onder alle Missen en om 7 en 9 uur. 4 u. meisjescongr. 7 uur lof. Deze week: Missen om 7 en 8 u., (Maand, en Dinsd. ook 9 u Communie vóór en onder de Missen. Woensdag om 8 uur een Mis in Den Hoorn. Om half 8 Jozeflof. 8 u. jongenscongr. Donderdag om 8 u. een Mis in Oosterend Vrijdag: 9,30 gez. hu welijksmis. Half 3 biechtgel. v. schoolk Zaterdag- Van 4-8 u. biechtgel. op hele uren. 6 u rozenkrans. RECEPTEN. Broodgehakt (voor 4 personen) 150 gr oud brood, plm. '/a dl. (plm 1/3 kopje) melk of water, 15 gr. paneermeel of bloem, 1 kleine ui, (peterselie, zout, nootmuskaat, boter, margarine of vet. Het brood in blokjes snijden, in het vocht weken en fijnwrijven. De fijngehakte ui (en peterselie) en naar smaak de kruiden en het zout toevoegen. Van de massa 4 balletjes Vormen, deze door paneermeel of bloem wentelen en in de koekenpan aan alle kanten bruin bakken Broodgehakt vervangt het vlees niet in voedingswaarde Bahmie. met vermicelli of spaghetti of mie (voor 4 personen). 125 gr. mie, vermicelli of spaghetti, 5 dl. water, (restjes viees), 250 gr. witte kool, bloemkool of spercieboontjes, 1 win terpeen, 1 ui of prei, koriander en ko mijn of kenie, boter, margarine of vet. Het water aan de kook brengen en dr» gebroken mie, spaghetti of vermicelli er in gaar koken. De groenten schoonma ken en fijnsnipperen en in de boter of margarine of vet met de kruiden fruiten en de gaar gekookte mie of vermicelli of spaghetti ermee vermengen INDONESIË. Bevolking, folklo- re, natuur. De bevolking bij een grote oliepalmonderneming ondervond grote last van een eenzame olifant. Ze verzocht a. d. administra teur een zijner employé's, een bekend grof wild jager, het bos in te willen zen- de om het hinderlijke dier dat de aanplantingen ver nielde, onschadelijk te ma ken. Het was nu zaak het dier te vinden. Er ging een volle dag mee heen eer de jager een spoor in de vorm van een reusachtige afdruk van een ach terpoot ontdekte Het dier had een soort pad door het struikgewas gemaakt, maar het was geregeld bukken en kruipen door de weer dichtgevallen struiken. Nu weer langs steile afgronden, door diepe ravij nen, dan weer klimmen over reusachtige rotsblokken, zo groot, dat men zich niet kan voorstellen, hoe het logge dier die kon nemen. De uitwerpselen werden hoe langer hoe verser. Tegen de avond waren ze al vrij vers. Om ruim 5 uur bivak maken. Bo ven op een bergrug. Water voor een kop thee en het rijstmaal was er met Maar na een half uurtje was er genoeg afgetapt uit lianen en bamboe. Weldra pruttelde het rijstpot je boven een gezellig vuurtje De pijp gestopt, de slaapplaats gereed ge maakt Spoedig heerste er een diepe rust na de zware dag! Om wilde dieren geen zorg: ze komen niet zo bij mensen op be zoek Om half zes na een kop koffie en een bordje rijst weer op stap. „Kijk die hoop faecalièn eens glimmen" roept een der dragers uit. „Ja," antwoord de de jager, „we zijn hem op de hielen". Om 12 uur rust om te koken. Na een uurtje verder. „We krijgen hem vandaag nog niet. Alles wijst er op", meent de ja ger. Om 4 uur kruist een brede rivier ons pad En wat zien hun verbaasde ogen? Op een klein eilandje staat de reus. Geen AANVRAAGFORMULIEREN VOi KUIKENS. De formulieren voor de aanvrage kuikens door boerenpluimveehouder*. 1948 kunnen vanaf heden bij de P, worden afgeleverd. DE STEM VAN NIYVIN TEXEL. Allereerst vandaag een dankwoordje degenen, die ons bij de Jaarwisseling» beste wensen hebben <Joen toekor'O3 Daartoe behoorde ook het Centraal êc reau Niwin. dat antwoordde op onze ze ge brief in de krant. Uit Indie zelf kêc men dezer dagen ook meerdere brie"" maar toch betrekkelijk weinig in veiil ding tot het aantal Texelaars, dat 1 momenteel in Indië bevindt (60). EeJ gezegd, we zijn ietwat teleurgesteld: alleen Ni win, maar ook de andere b| schrijvers in deze rubriek, zoals verleden week al hebt kunnen bemerS Jongens, dat kan best een beetje an<f Niet dat wij er uit zijn om dankbaar* te oogsten, of dat we, als het niet an<w wordt, maar met ons werk zuilen opl w den. We weten maar al te goëd, dat O lie ons werk waardeert. Maar bekijktvc eens even zakelijk. Een brief is als gc gesprek, 't is een uitwisselen van q dachten. Bij een gesprek antwoorden); meestal er tussendoor. Een brief laat* het ware éérst de ene partij helemaal spreken en 'dan komt de tweede psr* aan bod, ook in een brief. Jongens, jullie zijn aan bod! Wie scha de eerste brief in de rubriek Hallo st Texel?! Schaam je er niet voor, denkt s dat je het niet kunt. Je kunt veel hS* dan je denkt. Bovendien zullen we evv; tuele fouten eerst verbeteren. Je ei2€ naam behoef je er desnoods niet onde^ schrijven. Je kunt schuilnamen gebruiac als je dal wenst- bv „Jan Pen", of „Pj je Potlood". Kort en goed: we verwi ten tot. half Febr. een brief van de Te: se jongens in Indie, wier namen bel nen met de letters AG. Afgesproken? Doen hoor! Secr. Niwin, afd. Texej? b» Van de P.I T-. niets ontvangen. Volge$ week zijn het. Kath. Thuisfront en Ned. Indië aan de beurt. Red. av k! dOb W INDONESIË. Vanaf heden beginnen we met de opname van de eerste van een scrie^ artikeltjes over Indonesië van dCy, hand van een Indiëkenner bij uitne^, mendbeid, nl. de heer Dr, H. F. Til- Icma, Parkweg 12 te Bloemcndaalpj die zelf drie reizen door het mooit Indië maakte en door persoonlijk^, waarnemingen lot in gebieden wisl door te dringen, waar nog geen^ blanke ooit een voet gezet had. Dr. Tillema heeft van al zijn we-^ tenswaardigheden een nauwgezette studie gemaakt en dit op papier ge- zet. YVe verheugen ens deze bijdrage te kunnen opnemen, nu Indonesië/ meer dan te voren in het teken vanj' ons aller belangstelling staat. /i Redactfe „Texelse Crt." tc spelen met de slurf, geen k'appen if de oren, geei^ wiegen met zijn lichaJ Stil als een rotsblok staat hij daar MP' lang kijken doen we niet. Er klink zwaar schot, het reusachtige dier valt!* Het uitkappen der 1,30 m. lange slfi tanden kost 3 Maleiërs een hele dag! prachtige tropheecn houden jaren lang* herinnering wakker aan de heerlijke matraanse wildernis Dr H F. Til ma. Tekening J G. Sinia „Het wordt een neef", zei Lenda. „En hij moet er later een broertje of een zus je bij hebben. Een enig kindje is niets gedaan" Lenda begon over haar plannen over het huis buiten over de tuin daar over de kennissen, die zij er had, aardige lui. Wanda werd hoe langer hoe zenuwachtiger. Dit was niet de goede sfeer om haar veiligheidsklep te openen. Als ze Lenda, in deze plannen en vooruitzichten, kwam storen met haai narigheden, zou de uit werking vreselijk zijn. En hoe meer ze het ogenblik voelde naderen, waarop ze toch met haar biecht zou moeten begin nen hoe minder Wanda er voor voel de. De verschrikkingen die haar naai" Lenda gedreven hadden, leken nu minder erg dan de woede en verwijten, waarin haar zuster zou uitbarsten, en haar bange ziel begon naar uitvluchten en uitstel te zoeken. Ten slotte zag ze er van af uit louter lafheid en stond op, nam kort af scheid en verdween. „Ze heeft niet gezegd, wat ze wilde ko men zeggen", zei Lenda toen haar zuster weg was „Wat kwam ze dan zeggen?" „Geen flauw idee van maar wel weet ik, dat ze in moeilijkheden zit. De hemel geve, dat het niet iets ergs is. Linda, ga je heus met Arthur trouwen9" „Ja", zei Linda zacht. „Zou het dan niet beter zijn, dat we er zo spoedig mogelijk met Jack over spre ken? Als het werkelijk gebeurt, zal hij het ellendig vinden, dat we hem er buiten hebben gehouden". „Het zal zeker gebeuren en ik vind het heerlijk als Jack alles weet", zei Linda. „Nu Arthur een betrekking heeft. Lenda glimlachte en knikte „Dar. zal ik er vanavond met hem ovei spreken' zei ze. „Hij zal het niet prettig vinden maar hij moet het weten en hel is beter, dat ik het hem zeg, dan dat hij er zelf op een of andere manier achter komt." Linda kreeg een steek bij de woorden: „Hij zal'het met prettig vinden". Haar ar me, lieve Arthur! „Je bent een lastig schepsel, Linda en eigenlijk ben ik kwaad op je Je had zo veel beter kunnen terechtkomen Maai het is tenminste een geluk, dat je een hart hebt en èen goed stel hersenen. Jij zult nooit iets misselijks doen, ook al ben je lastig. Het zou verschrikkelijk zijn, twee Wanda's in de familie te hebben". Met de herinnering aan Wanda's hei melijke ontmoeting met Arthur nog vers in het geheugen, gaf Linda gretig toe. dat twee Wanda's vreselijk zouden zijn. Een was eigenlijk al te veel „Zij windt Fred weer meer dan erg om haar vinger", vervolgde Lenda. „Hij draagt naar weer op de handen. Na Kerstmis was hij niet erg over haar te spreken maar nu is ze weer het mid delpunt van alles En nu hij in zulk een stemming is, begrijp ik hoegenaamd niet, dat ze bij Foutet genoegen nam met eén eenvoudige japon. Dat heeft me aan het denken gebracht. „Ja", zei Linda peinzend. „Dat kan ik begrijpen. Maar zeg, Len misschien komt het wel niet, omdat ze m moeilijkheden zit. Misschien heeft ze plannen groot se plannen, begrijp je En misschien be reidt ze die nu voorzichtig voor Het kan wel, dat ze dat sombere huis wil vei ko pen en een flat huren zonder rompslomp Alles electrisch en gemakkelijk. Dat heeft ze immers altijd gewild." „Aan zó iets heb ik helemaai niet ge dacht", zei Lenda. „Het kan best moge lijk zijn". D'e avond zei Lenda tegen Jack: „Lin- dé is vandaag hier geweest". „Zo9" antwoordde hij, „waarom heb jt haar niet «ten eten gehouden?" „Omdat ik met jou wilde spreken". „Spreek op, kind." „Ze heeft trouwplannen" „En wie is de gelukkig?" „Heb je wel eens horen spreken over Arthur Manners?" „Ik meen van wel." „Wij hebben hem goed gekend in Som- mersetshire, toen we nog klem waren. Hij heeft een ongeluk gehad, waardoor hij mank is geworden. Het schijnt hem erg tegengelopen te zijn, want hij is aan lager wal geraakt. Linda heeft hem ont moet, toen hij straatmuzikant was. Hij liep met een andere man met een orgel tje langs de straat. Maar de laatste tijd heeft hij een betrekking een armzalig baantje, geloof ik" Jack Lascelles keek vreemd op. „Goeie genade! Maar dat is toch geen huwelijk voor Linda." „Dat ben ik volkomen met je eens. Maar het zal niets baten, als we dat gen of haar gaan tegenwerken. Het ber is, dat wij het voor kennisgeving aanljj men en geen bijzondere belangstelling nen. Haar eenvoudig haar gang la| gaan, begrijp je9 Dan zal ze opl duur wel gaan inzien, dat het leven \i{ een pakhuisknecht geen pretje is (fl niet voor zijn vrouw. Ze neemt nu hii houdlessen en lessen in kraamverzjj ging. Daar zal ze wel ervaringen opdoft die haar aan het nadenken brengenI „Wat js het voor een man? Hij kan i(!' veel bijzonders zijn, als hij over trouw praat onder zulke omstandigheden' v „Arthur Manners is een beste jong? en hij zou een ideale echtgenoot gewei zijn, als hij niet aan lager wal was raakt Ik wou haar wat meubels vjj ons geven als we hier weggaan „Hier weggaan? Wat bedoel je?" kwam naar haar toe en legde zijn ha op haar schouder. Wij hebben dit h genomen alleen voor jouw plezier. Vi je het niet goed ger.oeg meer, dat je v wilt?" „Ik zou nu eens iels willen hebb voor jou plezier." Jack zei niets, wachtte lot ze vert zou spreken. „Ik heb zowat al mijn japonnen aÜ Linda gegeven Ze wachtte, maar de man Jack 1 greep niet zo gauw als de vrouw Wanj had gedaan (Wordt vervolgd.)?

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4