RUWE HAMPER De vereniging voor bedrijfsvoorlichting kwam in Jaarvergadering bijeen Ir. Rinsema sprak over graslandbemesting Haar Koninkrijk Volksdansen Hallo Bandoeng I De Ver. v. Bedrijfsvoorlichting hield Dinsdagavond haar jaarvergadering in Hotel „Texel". Zoals gewoonlijk was ook deze samenkomst druk bezocht, een be wijs, dat de ver. een zeer belangrijke plaats inneemt bij de Texelse boeren en landbouwers. Opening. De voorz., dhr C. J. de Lugt. opende met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot Burgemeester Rehorst, de spr. Ir. Rinsema, dir. der R.L.W.S. te Schagen. dhr Bruin, hootd v.d. Voor lichtingsdienst in X.rHolland en verder aan de heren veeartsen, de heer Laan, hoofd der Lagere Landbouwschool en d< bedrijfsassistenten. Spr. uitte zijn genoe gen over de grote opkomst en hoopte op eeen prettige en aangename avond. Spr deelde mede, dat de assistent, dhr van Leeuwen per 1 Febr. j.l. is overgegaan in dienst van de Ooop. Zuivelfabriek. De samenwerking met de bedrijfsver. blijft echter bestaan. Voorz. zei verder, dat d-1 bedrijfsver. thans een tijdsgewricht mep- maakt, waarin een tegenslag is te eonsta teren. Alle zeilen zullen moeten worden bijgezet om het huidige welvaartspeil te handhaven, v aarbij vooral het land bouwonderwijs in al zijn vormen, van veel belang is. Spr. 'noopte, dat men d* moeilijkheden het hoofd zal kunnen bid den en door een hetere bedrijfsvoering tot een welvarend bedrijf zal komen. Na het voorlezen der notulen, die on veranderd werden goedgekeurd, volgde het Jaarverslag. Het jaarverslag van de secr., dhr .J'n Roeper Johzn., vermeldde o.a., dat wat de landbouw en veehouderij betreft, de vel schillende factoren zich 111 gunstige richting hebben ontwikkeld. De kunsl- mestpositie is belangrijk beter dan vlak na de oorlog, zelfs zo, dat sommige kunstmeststoffen vrij van distributie zijn gekomen. Ook de veevoederpositie stak het afgelopen jaar weer gunstiger af dan voorgaande jaren. De voorzie ning van machines en gereedschappen is ook ruimer geworden. In liet arbeids vraagstuk valt een kentering waar te nemen. De strenge winter en droge zo nier waren van invloed' op de opbrengst der gewassen. Wel had het bijzonder mooie zomerweer tot gevolg, dat er vrij behoorlijk hooi geteeld werd van uitste kende kwaliteit. De aanhoudende droog te en daarbij de late uitzaai hebben ech ter veroorzaakt, dal vooral op de lichten- gronden de oogst ver onder normaal is gebleven en soms geheel tot misoogst leidde. Op de zwaardere gronden was de opbrengst echter nog zeer behoorlijk. De weersomstandigheden waren ook van in vloed op het veehoudersbedrijf. De schapenfokkerij. Ook de uitkomsten van hel schapen - bedriji" gaven geen bemoedigend beeld te zien, al was het hier stellig niet al 31. l>e Pegasus was evenwel nog ni< t kiaar met het veroorzaken van ongeluk ken. Het anker, zo plotseling van de lan taarnpaal en z'n aanhangsel ontlast, be gon gevaarlijke bogen door de lucht te beschrijven. Nu stond op liet eind van de straat hei huis van Mr. Straw hoard, schoenlapper van beroep. Pats! Daar greep het anker de bovendorpel van de voordeur, zodat het hele bovenlicht er aan ging. FEUILLETON naar het Engels van IDA BOYD 45.1 „Mag ik even zien?" zei Lenila, opslaand' met de bankbiljetten in haar ene hand en hel papiertje dat de butler had binnengebracht in de andere. Ze legde hel papiertje op tafel naast het getekende ontvangstbewijs als wilde ze controleren of de liandtekeiung juist was. En terwijl ze dit deed, nam ze heel ge woon het ontvangstbewijs op en ging weer terug naar haar stoel. „Je weet misschien niet, dat chanta ge geld afpersen door bedreiging een misdrijf is voor de wet?" zei ze. Wanda's gezicht was nu rood van op winding. Draga keek verachtelijk naar haar daarna naar Lenda Lemla legde het papier hij de bankbil jetten en nam hef pakje stevig in hpar handen. „Je hebt ons hier je handtekening ge geven onder een erkenning, dat je dat misdrijf lieht. begaan." De donkere ogen kregen een uitdruk king van schrik. „Als ik een politieagent laat roepen en hem dit papier geef. arresteert hü op staande voet." Draga Alexandrowna lachte dof. ,,U niet durven. Ik vertel dan alles". „Dat zou je niets haten, in elk«geval van chantage houdt de politie de feiten leen het weer, dat zijn invloed deed gel den. Van deze bedrijfstak dient opge merkt. dat men zich hierbij op de zo zeer gewijzigde omstandigheden zal die nen in te stellen en er naar zal moeten streven zich minder aihankelijk te stel len van de aankoop van gmte hoeveel heden krachtvoer, nodig 0111 liet wolvee gedurende de wintermaanden 111 behoor lijke conditie te honden. Dat hiervan een gi'ont. deel van de schapenhouders wel overtuigd is, bewijst wel het grote aan tal schapen, dal in de lonp van zomer en herfs! 1947 is verkocht. Do prijzen der producten. De weinig bevredigende wijze waai1 op de prijsvaststelling der producten ge schiedt en de onrust die hierdoor komt, w erden nog gereleveerd. De eindconclusie in 't verslag luidde, dat vooral de bedrijfsresultaten over het afgelopen jaar werden beïnvloed door de zeer ongunstige weersomstandigheden. Tenslotte werd nog aangehaald, dat d" prijzen der producten, hoewel in vele ge vallen verhoogd, niet in alle opzichten bev redigend zijn vooral doordat de steeds stijgende hedrjjfsuitgaven dei produc tiekosten zich in stijgende lijn bewegen. Het ledental is vrijwel geiijk gebic- vcii. Er werden 1 alg. en 2 bestuursver gaderingen gehouden. Het dag. bestuur kwam vrij geregeld bijeen. Er is een federatie van bedrijfsvereni gingen in Noordhollanil gevormd, waar bij ook Texel is aangesloten. De sect heeft zitting in liet bestuur dezer fed"- ratie. Met de assistenten C. van Gronin gen, t'. Witte en C. van Leeuwen werd op de meest aangename wijze samenge werkt. Met ere werd dhr van Groningen de ziel der ver. genoemd. Ken goede voorlichting. Een goede voorlichting is de komende tijd meer dan van node. Grote moeilijk heden zullen er nog overwonnen moeten worden. Het verslag, dat onder applaus werd goedgekeurd, eindigde met een be roep op aller medewerking. Financieel verslag. De penningm. dhr Jolt. de Graaf, bracht het financieel verslag uit. De ont vangsten bedroegen f 5684,30, de uitga ven f 3852.26, zodat er nog 1 1832,04 in kas w as. Namens de rek. commissie werd verklaard, dat boeken en bescheiden wa ren nagezien en in orde bevonden, zodat de penningm. voor zijn gehouden beheer decharge werd verleend. Contributie blijft gelijk. Besloten werd de aanslag van de con tributie op betzelfde peil te handhaven, als het voorgaande jaar. Verslag diverse proeven door de assistent C. v. Groningen Grondonderzoek. Door de heer C. van Groningen werd hierna een uitvoerig verslag gegeven van de diverse proeven. 32. En toenkrakkeboemDaar stort- le met donderend geraas liet hele huis in elkaar. Mogelijk was het krotje niet a'. te solide; of misschien was de kalk wal verweerd. Hoe het zij. de l'egasus trok hei hele huis pardoes in 1 weren. Stof- cn kalkvvoiken stegen op en een regen van puin daalde neer.... Niets bleef overeind, dan het schuur tje eu een stuk van de achtermuur! geheim en ook do namen van de mensen juist nin die reden. Dat wist je natuur lijk niet. Je hebt jezelf in een scheve po sitie gesteld. Je bent niet slim genoeg 0111 de streken uit te halen, die je wilt uithalen. En nu ga je met mij mee naar je advocaat -- wie dat ook zijn mag en je laat hem mij alles geven wat je heb; en wat bezwarend v oor ons kan zjjn. O ja. dat doe je! Want als je niet met mij gaat. ga je met een politie agent. Ik wil weten, wat je advocaat te zeggen heeft over dit bezoek, dat je mijn zuster gebracht hebt en of hij jc misschien geraden heeft, dat lveznek te gaan brengen". „En neem bel papier niet mee!" liep Wanda. „Ze zouden het je afhandig ma ken. Geef alles maar hier, dan leg ik het in de brandkast." Het was geen prettige tocht in de laxi met dat woedende, verbitterde gezicht, naast haar En het onderhoud met E. A. Jenkins, dat er op volgde, was evenmin prettig al was liet kort. „Heb je dat vervloekte papier gete kend?" riep hij tegen de vrouw van zijn cliënt. „Weet je wel, wat je gedaan hebt?" snauwde hij tegen haar. toen Lenda ver trokken was met de elastieken banden en met de verzekering van E. A. Jenkins dat dat het enige was, wat overgebleven was van de bezwarende bewijsstukken. Zii had die verzekering geloofd, eens deels om de toon, waarop ze gegeven werd, anderdeels omdat ze klopte met welke in het afgelopen jaar door hein werden genomen, alsmede het grondon derzoek. Evenals het vorige jaar, zullen we dit verslag bij gedeelten in onze cou rant opnemen. De voorz. was zeker de tolk der verga dering, toen hij dhr v. Groningen harte lijk dank bracht voor zijn zeer uitvoerig en keurig verzorgd verslag. Spr. hoopte, dat men nog lange tijd van de diensten van dhr v. Groningen gebruik zou mogen maken. (Zie ook volgend nummer.) INGEZONDEN. Mijnheel' de redacteur. Beleefd verzoek ik u opname van het volgende, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Hoogachtend. J. SCHOT. Den Brug. EVEN TERECHTZETTEX. Beheersinstituut maakte fouten, waarvan politieke delinquent de dupe werd. De thans 24-jarige.Jan Schot uit Den Burg kreeg in de oorlogsjaren last van de beruchte Arbeitseinsatz en zijn vader, die NSB-er was, liet zoon Jan inschrij ven ais sympathiserend lid van de be weging, hoewel Jan in het geheel niet sympathiek stond tegenover Mussert's partijtje. I11 ieder geval behoefde Jan niet naar Duitsland, maar kon in Neder land blijven 0111 daar werk te verrich ten, dat menig „goede Nederlander" heeft nagelaten. Dat Jan geen zwaar ge val was. blijkt wel uit het feit, dat hij pas een maand 11a de bevrijding w erd ge arresteerd. Na een jaar internering werd hü voorwaardelijk buiten vervol ging gesteld, zonder meer, ofschoon hij zich wel moest melden hij de Stich ting. Maar een plotselinge ziekte overviel Item en Jan was niet in staat 0111 naar Alkmaar le komen. Per brief meldde hil zich toen en bij dacht er van af te zijn. Het ging echter iets anders. Na enige tijd kreeg hü een oproep om weer naar Alkmaar te komen. Hü ging en werd er door enige „dames" uitgemaakt vuoi leugenaar, hetgeen bescli. natuurlijk wat vreemd in de oren klonk. Hij werd vervolgens weer naar een andere afde ling gestuurd, waar hij te horen kreeg, dat hü een boete van f'25 moest'betalen, „omdat hij aan de oproep gren gevolg had gegeven". Jan informeerde op wel ke manier hij dit moest betalen en hij kreeg ten antwoord, dat hü wel een post wissel thuis zou krijgen. Zodoende wachtte Jan het geduldig af, maar wat er ook kwamgeen postwissel. Wel kwant er weer een oproep ett toen werd Jan voor de zoveelste maal naar Alk maar ging, bleek, dat de bew uste post wissel nog nimmer was verzonden. Weer werd hij naar huis gestuurd'. Een broer van Jan, die ook geïnter neerd was geweest, was intussen vrij gekomen Deze ging naar het Beheers instituut om een klein geldbedrag, waar over beheer was gevoerd, in ontvangst te komen nemen. Men vertelde hem daar echter, dat er practiseh niets meer van over was. omdat de boete va:t zijn broer ad f 25 er van af was getrokken. Er werd hem een briefje meegegeven, waarin stond, dat dit was gebeurd en dat Jan de f25 dan maar aan zyn moer moest teruggeven, hetgeen gebeurde. Weer dacht Jan da< liet in orde was. Totdat op ten kwade dag do bode van liet gemeentehuis met een oproep kwam, dat Jan naar Amsterdam moest 0111 de boete te betalen. Moeder Schot liet de bode de bewijsstukken zien, dat de boete al betaald was, waarop de bode adviseer de om dan maar een aangetekend schrij ven naar Amsterdam te sturen. Aldus geschiedde en weer dacht Jan, dat hij aan zijn plicht had voldaan. Onaangename Sinterklaassurprise. Het heste bewijs, dat de verschillende instanties die bij de Bijzondere reehls- pleging zün betrokken, langs elkaar heen werken, werd op Sinterklaasavond 1646 geleverd.. Volkomen onverwachts werd Jan gearresteerd, omdat hij de boe te niet had betaald. De advocaat van Jan zette alle zeilen bij de mast om zijn i liënt vrij le krijgen, maar 't mocht niet baten. „Hel moest eerst maar eens goed worden uitgezocht", was de dooddoener, waarmee de advocaat 't voorlopig moest doen. Totdat de advocaat. Mr. Jonker, voor liet Alkmaarse Tribunaal de gele- wat Arthur zo nadrukkelijk gezegd had „Weet jc wel wat je gedaan hebt?" riep E. A. Jenkins. „Wat denk je, dat je man tegen je zeggen zal, als hij je ziet? Maar je zult hem niet zien. Gelukkig voor je, dat ze hem niet zullen loslaten!" Hij wond zich meer en meer op. Hij be greep maar al te goed wat de gevolgen zouden zijn als deze zaak bekend werd. Niemand zou geloven, dat hij die elastie ken banden in bewaring genomen had ten behoeve van het recht. Niemand zou geloven, dat de vrouw op eigen initiatief naar Wanda Riillingham was gegaan Iedereen zou denken, dat liij haar ge stuurd had en.... hu zou geschorst w orden nf v oorgoed van de rol geschrapt „Dit is de tweede maal, dat je de zaak verprutst hebt door op je eigen houtje dingen te doen! Ik vraag me af, wat je man doen zal als hij vrijkomt Dat vroeg Draga zich óók af toen ze weer 111 haar stoel zat in de sombere achterkamer op Gaunt Square. Lenda ging direct naar huis en ver brandde de elastieken banden in de haard van haar zitkamer, tot er niets van over was. Zü nam de moeite niet, Wanda mede te delen, dat ze nu genist kon zijn. Ze was te kwaad op haar. En nu moest te liet allemaal aan Jack vertellen ver schrikkelijk! Jack was ontzet. Het was iets. waarvan ziin eerlijke geest zich nauwelijks een voorstelling kon maken en zün woede tegen Wanda w as even groot als zijn 111c- delüden met Linda. „Wij zullen iets moeten doen voor die Weekend in de Jeugdherberg „Pa norama" op 28-29 Febr. 1948. Dat er reeds eerder op Texel pogin gen gedaan zün, om te komen tot een ge regelde volksdanscursus onder bekwame leiding, zal belangstellenden wel be kend zün. Doch deze cursus is helaai door gebrek aan deelnemers Ier ziele ge gaan. Dat we het desondanks nogmaals proberen willen, getuigt van de levens mogelijkheid van de volksdans, vooral onder de heide Jeugdverenigingen op Texel (V.C.J.G. en N.J.N.), die het ini tiatief tot het te houden weekend namen. Het volksdansen, dat vroeger vooral tot uiting kwam op kermissen en boeren bruiloften, is door de industrialisatie en de opkomst der grote steden in de v ori- ge eeuw, büna geheel verloren gegaan. Slechts in zeer afgelegen streken. Ach terhoek, Twente en Terschelling, bleven enkele platteiandsdansen nog onder ,itl volk voortleven, o.a. de Almelose Kei- misse, Riepe, Riepe Garste, Driekusman en Peerdesprong (Gelderland, Overijsel,'. Zwart laat je scheren en Hakke Tone (Terschelling), terwijl de Skotsche Trye nog heden op Friese boerenbruiloften gedanst wordt. Over het algemeen kun nen we aannemen, dat vele dansen, doo; zeelui uit vreemde landen overgebracht zün. I11 Engeland begon Cicil Sharp aan het begin van deze eeuw met liet regis treren van oude dansen. Morris-, Zwaard-, contra- en reidansen. Dooi zgn toedoen werd in 1911 een grote volksdansbeweging in Engeland opgc richt. Ook elders werden opsporingen gedaan naar oude platteiandsdansen. Jaap Kunst tekende reeds in 1915 in zijn boek „Terschillinger volksleven", vele Terschcllinger dansen op. Met de op komst van de jeugdbeweging vonden de ze opnieuw aan liet licht gebrachte dan sen een tyke voedingsbodem. Samen met „De Meihof", werden de dansen opnieuw ingestudeerd en verbreid, als tegenpool van de veelal wansmakelijke en cultuur loze moderne dansen. Zü, die al eens eerder volksdansten, en weten wat een voldoening het geei'l. een echte volksdans naar lichaam en geest te beleven, verwachten we stellig op liet komende weekend. Iedere jongere die er belang in stelt is van harte wel kom, we beginnen Zaterdagmiddag 2S Febr. om 3 uur, 's avonds zal Cris de Vries de volksdansleider een korte in leiding geven, opdat we een en andei beter zullen begrijpen. De kosten bedra gen f 0,90. Brood meenemen voor drie maaltijden, dekens, kroesen een geweldige hoeveelheid werklust. Opgave liefst zo spoedig mngelük bij de Heer Telmaat Oudeschild en Jaap Binsbergen, „de Marei". Zie nok adv. in dit nummer. RECEPTEN. Veel jus hij weinig vlees. Het vlees op de gewone wijze braden. Hiervoor zoveel boter, margarine of v gebruiken, ais voor itel aantal dagen, waarvoor de jus moet dienen, beschik baar is. Het gebraden vlees uit de pan nemen. De hoeveelheid achtergehouden .jus kan men 1111 op de volgende manie ren vergroten: 1. Onder goed roeren zov eel bloem toe voegen, dat een smeuïge, gelijkmatige (vooral niet te droge) massa ontstaat. Deze massa al roerende lichtbruin laten worden. Haar vervolgens, terwijl men blijft roeren, geleidelijk verdunnen met water, of liever aardappel-, groente- of peulvruehlennat, tot een dunne saus ontstaat. Naar smaak zont (peper en aroma) toevoegen. 2. De achtergehouden jus verdunnen met zoveel w ater, aardappel-, groente- of peulvruehtennat, tot men voldoende heeft voor het vereiste aantal dagen. De jus binden met aangemengd aardappel meel en naar smaak zout (peper en aro ma) toevoegen. genheid kreeg, om de zaak recht tc zet ten. Het Tribunaal voelde wei aan, dai hier een grove fout was begaan eti be paalde op verzoek van mr. Jonker, de uitspraak op dezelfde dag. De uitspraak stelde Jan gelukkig tegelijkertijd 111 vrij beid. Wel werd hij nog uit de rechten ontzet, maar toch verliet hij merkbaar opgelucht de tribunaalzaal. Intussen voor het Beheersinstituut een slechte beurt. Manners, als hij gearresteerd wordt", zei hij. „Hy moet goed verdedigd worden.... arme Linda! Ze heeft er de laatste da gen slecht uitgezien. Komt daarvan 11a luurlijk!" Hü had zelfs medelijden met de onge lukkige Draga, die zich haai wraak op die paskwillige luxe-vrouwen had zien ontgaan. Lenda kreeg een wonderlijk zacht gevoel voor hem. Hij was zo men selijk, zo recht dooi' zee, en veel zachter dan ze ooit gedacht had. „Maar wat mg het meest dwars zit", zei Jack, „dat is wat die schurk Horlick over dit alles zal zeggen. Stel ie voor zo'n kerel, die zulk een wapen in handen krijgt 1 De neme! bewaar me, Lenda! Als de vent ziin mond niet houdt, zal ik hem een pak slaag geven, dat hem heugen zal en ik zal hem uit elke club in Londen laten smijten, daar kan hy op rekenen Hü weet, dat ik dal doen kan. En ais hij zyn zuster itt een gpkkenbnis probeert te krijgen. „Och dat zou misschien de best1 plaats voor haan zyn". zei Lenda met een lachje. Haar hart ging uit naar Jack. Hii was een eerlijk, zuiver mens. Hoe dankte zy de hemel, dat zü hem vroeger zo moe dig terzijde had gestaan in al de narig heden met zün broer! Zfj waren juist klaar met eten Len da was laat thuisgekomen 11a haar esca pade naar E. A. Jenkins toen mrs. Rellace opbelde. Ze vroeg of Linda hü hen w as. Het bleek, dat niemand wist, waar Ziezo, jongens, daar zyn we weer 111c ons bericht. Het was weer de beurt vai de Boys en nu is de penningm. aan d beurt 0111 het tr verzorgen, ik zal dai maar een kort overzicht geven hoe d vlag er by waait. Vastenavond is wee achter de rug en het is weer een ech vastenavondfeest geweest. Hotel Texe was geheel bezet en de stemming wa prima. De attracties deden het best Maar de clou van de avond was wel öi hersengymnastiek, nl. de Burgers tegei de Buitenburgers, van ieder 10 deelne f mers. De Buitenburgers wonr.en, diu jullie begrijpt, dat er een gejuich op d ging. De winnaars kregen een fles vvyi s en toen kwam de stemming er pas goei h in, hoor. Ook de penningm. was zeer te P vreden over liet verloop van de avond want die kon best een extraatje gebrtti v ken. a Nu zyn we alweer druk in de weei v voor de Boysavond. Twee leden hebben k hun toezegging gedaan 0111 samen met liet bestuur de avond voor elkaar te zei- j ten. Het belooft weer goed te worden. Laten we hopen dat jullie met de vol- s geilde Boysavond weer allemaal van dc partij bent. Nu nog even een kort overzicht va:i t dp prestaties. Na het schitterende resul- taal van vorige week tegen de Kaagvo- gels (jammer, dat jullie dat niet hebben gezien, jongens, geweldig was het), lieeit liet te nu lelijk verloren. Ze staan 1111 met 11 punten op de 3e plaats van onder. Conzelo heeft 8 p. en de Rangers J. Con- zelo moet nog 2 wedstrijden spelen en wel tegen de Rangers, dus als het tegen 1 zit, komen de Boys op de 2e plaats van c tuier. Het 2e staat no. 3 van boven, dat is dus heel wat beter hè. Eenmaal wis- 1 len zp zelfs met 8 man nog 1-1 te spe len tpgen BKC' uit. De adsp. die aanvan- kelyk alles verloren, hebben er nu drie achter elkaar gewonnen, dus krijgen ook de smaak te pakken. Zondag a.s. gaat al les uit. Het le naar Holl. T„ het 2e en de adsp. naar Geel Zwart, dus weer een volledig programma. Dan resten ons nog 1 voor het le en 1 voor net 2e en 2 voor de adsp., dus schieten we al best op. Het le zal nog deelnemen aan de Gouden Kruis wedstrijden, dus mis schien ook nog een mooie vvedstryd. Boys, ik ga eindigen. Ik wens jullie liet allerbeste toe. Dok de andere jon gens van Texel en laten we hopen, van allemaal tot weerziens. De penningm. JAC. SCHKAMA. BAND NED. INDIE. Beste vrienden! Zoals jullie in onze „Texelaar" hebt kunnen lezen, hebben we Zaterdag 7 Febr. een eerste jaarvergadering gehad van onze afdeling B.N.I. Wij mochten constateren, dat de be langstelling groeiende is, hoewel wy de hoop uitspreken, dat meerderen hun be langstelling zullen tonen in hel werk dat v oor jullie welzijn wordt verricht. Ander zijds hebben wy grote waardering voor de vele gaven welke nu weet" door goede vrienden werden geschonken. De opbrengst hiervan werd bestemd om t.z.t. weer eens wat naar jullie op tc zenden. Maar 0111 aan ieder van jullie '11 pakje te sturen, hebben we aan porto kosten alleen al ruim 170 nodig. Houden jullie ie maar haaks, hel komt wel weer 'goed Vorige week is er ook weer een van jullie kameraden op Texel teruggeko men; het is sergt.-marinier P. Savel kouls, wonende De Koog 69. Wij wensen hem en zyn vrouw en familie geluk met deze behouden thuiskomst. Dat er spoedig vele van jullie in goede welstand mogen wederkeren, hopen wij van harte. Nu lui. alle goeds toegewenst en tot weerzien: Afd. Texel B.N.Ï. Volgende week NÏWIN en P.I.T. Red. ruwe huid Purol 50 cl. PUROLIN (verfijnd product voor de vrouw) Doos 40 cv. BENOEMING. De heer A. J. Zwaai, le A'dam, is door B. en V. met ingang van 23 Febr. a.s. benoemd tot tydelük ondervvyzer aan de o.l.s. ie De Cocksdorp. Linda was. Ze was thuisgekomen en da- delyk weer uitgegaan zonder tegen ie mand te zeggen, waar ze heen ging - en ze was niet teruggekomen voor tafel. „Maar moeder", zei Lendn, Linda is geen kind meer. Ze is toch vry tc komen en te gaan wanneer ze wil!" „Ja dat kan wel. Maar ze kon ons toch even zeggen, of ze kotr.l eten of niet. Zoiets heeft ze haar hele leven nog niet gedaan Met moeite maakte Lenda een einde aan de woordenstroom van haar moeder. Dat ging - als gewoonlijk niet ge makkelijk en het duurde enige tyd voor zij de hoorn weer op liet toestel kon leg gen. Toen ze opkeek, was Jack weg. Hü was met de honden naar buiten gegaan, wat hij elke avond deed voor het naar lied gaan. Lenda ging by de haard zitten en verzonk in gedachten. Zü kon een ze kere ongerustheid over Linda niet van zich afzetten. Toen Jack een half uur later terug kwam, was hij zeer opgewonden. „Ze hebben Manners gearresteerd", zei hij. „Ik heb een krant gekocht. Het slaat in bet laatste nieuws. Ik vrees, dat Linda wist, dat het komen zou, en naar hem toe is gegaan om bij bent te zün als 't gebeurde Dat is net iets voor haar". Lenda was dadelyk een cn al actie. Zü ging onmiddellijk met .Jack op weg naar het politiebureau in Cretton Street, 11a dat ze nog ev en mrs. Rellace bad opge held, die geheel buiten zichzelf was. (Wordt vervolgd.) DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de lieer Van Enimen en zl.ju reisgenoten. door CL Th. ROTMAN.Nadruk verboden

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4