„Klein Toneel" van Oudeschild trad als laatste op in de Toneelwedstrijd De Wederopbouw van de door de oorlog verwoeste Boerderijen op Texel vindt voortgang. Brandweer heeft een nieuw tehuis gekregen V WOENSDAG 25 FEBRUARI 1948 61e JAARGANG. No. 6195 TEXELSCHE COURANT De verwachtingen voor de tie en laat ste opvoering van de toneelwedstrijd der Texelse toneelverenigingen, welke Vrij dagavond werd gehouden, zijn niet be schaamd geworden. Deze uitvoering zou toch de beslissing brengen aan wie de prijzen werden toegekend. Wie zou de beste zijn? Di meningen waren verdeeld, a! was men het er wel algemeeifc-pver eens, dat de laatste drie verenigingen tot de rivalen gerekend konden worden. De spanning kwam er eerst-met recht in, toen bleek, dat het „Klein Toneel" van Oudeschild met het toneelspel „Er staat geschreven" van Jaap van der Poll, een heel goed figuur sloeg. Het stuk speelt in oen stadje bij Londen geduren de oorlogsjaren 1914-1918 en ten slotte in 1919 als aan deze wereldoorlog een einde is gekomen. We leven al direct mee als de eerste tekenen van deze wereldoorlog zich open baren. Er is niets nieuws onder de zou, zegt men wel eens er. zo ook hier, want na deze oorlog is wereldkrijg no. twee gekomen en vandaag de dag dreigen in Europa nieuwe gevaren en vraagt de mensheid zich angstig af; of er wederom een mensenslachting zal komen, nog er ger dan die welke achter ons liggen. Een stuk als „Er staat geschreven blijft hierdoor actueel. Londen, het aloude Engeland, het land waar nog steeds gezongen wordt „God save the King". Hier worden we midden m geplaatst als de vredige rust van het gezin Henderson ernstig gestoord vorat door klokgelui, straatrumoer en oorlogs geruchten. Het blijkt helaas waar te zijn. De ene zoon Thomas (dhr H. Ver meulen) geraakt in een opgewonden en geestdriftige stemming. Hij voelt het aan als een dure plicht zijn vaderland te dienen en tekent als oorlogsvrijwilli ger, ondanks 't smeken zijner moeder i mw. G. Hoogerheide-Bakker) en Floren ce z'n vrouw (mw.A. Dros-Kuyper), om niet te gaan. De andere zoon James (dhr .1. P. Dros), van beroep zanger en niet getierd in zijn eigen land, komt in ze nuwachtige stemming thuis. Hij ziet de oorlog als een strijd van grote machten, waarvan de massa het slachtoffer word' In plaats van ook als vrijwilliger weg 'e gaan, vertrekt hij naar Zweden om daar als kunstenaar carrière te maken. De liefhebbende moeder, die van alle twee zoons evenveel houdt, blijft verslagen met Florence achter. De oorlog, waarvan gedacht wordt, dat deze voor Kerstmis zal zijn afgelo pen, duurt 4 lange jaren. Er komen dan berichten, dat Thomas spoedig thuis zal komen. Hij is gewond.... Dit is erg maar erger is, als Mr. Parker (dhr Bakker), de vader van Florence en een van de mensen, die in 1914 enthousiast propaganda maakte voor vrijwillige dienstneming, met het ontstellende be richt komt, dat Thomas invalide is en van de trein moet worden afgehaald, omdat hij hulp nodig heeft. Hoe vrese lijk is dit nieuws en wat een thuiskomst De moeder mw. Henderson doet alles wat in haar vermogen ligt om het haar zoon met zijn verminkte gelaat en zon der armen, het leven dragelijk te ma ken, doch Florence kan dit alles niet aanzien en vervreemd van haar man. De pogingen om hierin verbetering te bren gen mislukken en deze twee mensen, die dkaar eenmaal trouw beloofden, gaan uit elkaar. De zoon van Mr. Parker, John tdhr H. Collou)bij het uitbreken van de oorlog nog een kind, vertrekt in het laat ste oorlogsjaar nog naar het front, na door zijn vader te zijn aangespoord om dienst te nemen, hoewel hij zelf in het geheel niet geestdriftig is. Zijn voorge- i oelens, dat hij niet zal terugkeren, ko men helaas uit. We zien Mr. Parker als een oude en gebroken man terugkomen. In het stuk spelen verder nog de pers, sonen van Ivy Obrien (mw. A. Vermeu- len-Dogger), wier man beroepsmilitair is en reeds enige oorlogen heeft meege maakt, o.a. die van Transvaal. Zij staat heel anders tegenover deze mensenkrijg dan mw. Henderson. Ivy is een vrouw die haar eigen leven leidt en er van weet te „genieten" op haar manier. Verder Freddie, haar broer (dhr P. Dogger) een fatterig jongmens, die de wereld aan kijkt vanuit zijn eigen sfeer, die van de hogere kringen. Hij is het, die Thomas het voorbeeld gaf om als vrijwilliger te tekenen, maar toen het er op aankwam, kreeg hij een plaatsje bij zijn vader in d'e fabriek. Zie hier de wereld can tegen stellingen. Het slot is dat James als een gevierd man uit Zweden thuis komt en nu ook als artist in Engeland gewaardeerd wordt, ook door degenen, die hem eerst verguisden. En Thomas zult ge vragen. Thomas kreeg de inspiratie om lezingen te houden tegen de oorlog en eindigt dit gegeven zo, dat hij zijn moeder dicteert en begint met d'e woorden „Er staat ge schreven", waarbij de gehele Christen wereld wordt aangeklaagd, omdat er van af de kansel propaganda voor de oorlog wordt gemaakt. Het spel. De ver. „Klein Toneel", die de mees ten nog niet eerder zagen spelen, heeft zich boven alle lof van haar taak gekwe ten. Hoe is er niet meegeleefd met het gezin Henderson en de zo zwaar ver minkte Thomas, met James, Florence en al de anderen. Het was stil, zeer stil in de zaal van „De Oranjeboom", een be wijs, dat ook het publiek „meespeelde". zoals de Burgemeester in zijn sluitings woord zo terecht opmerkte. De spelers van „Skil" hebben uitste kend spel gegeven, hetgeen bij d^ beoor deling wel is uitgekomen. Een 2e ver prijs en 2 personele prijzen spreken voor zichzelf. Daar wij van alle ver. het crlti- sche verslag zullen publiceren, zullen wij thans op het spel niet dieper ingaan. Resumerende is onze mening, dat het „Klein Toneel" herwezen heeft met ere mee te kunnen doen in „het koor" der Texelse toneelver. Toneelaankleding en grime waren prima in orde. Daar dit toneelstuk 4 lange bedrijven heeft, was het niet vroeg, toen het doek bij de laatste acte werd neergelaten en er een spontaan en luid applaus opging. Dames en heren van Oudeschild, het was goed! Sympathieke en geestige noorden. Onmiddellijk na afloop betrad mw C. Eelman-Dogger het podium en bracht in sympathieke bewoordingen het „Klein Toneel" hulde namens de vele aanwezi ge Oudeschilders, welke geste zij verge zeld deed gaan van een bloemenhulde aan de dames en een doos sigaren aan de onvermoeide regisseur, dhr C. Bak ker. Zij merkte hierbij heel geestig op, dat, zo er geen prijs gewonnen zou worden, men in ieder geval toch niet met- lege handen naar huis zou gaan. Dhr A. de Wilt, die de avond geopend had, dankte de aanwezigen voor hun be langstelling en hoopte, dat men hier bij een volgende vdestrljd ook op zou mo gen rekenen. Burgemeester Rehorst sprak hierop liet sluitingswoord, waarbij hij achter eenvolgens herinnerde aan het optreden der verschillende ver. Spr. merkte op, dat door deze wedstrijd het amateursto neel naar voren is gekomen. De spelers (eters) hebben allen hun best gedaan en het is een tijd van ernstige voorberei ding geweest. Het publiek in zijn diverse schakeringen verwachtte goed spel van de ver. en omgekeerd werd er verwacht dat de zaal als het ware mee zou spelen. De bescheidenheid van h'et publiek om stil medespel te geven had beter kunnen zijn, waarbij spr. constateerde, dat er ook momenten waren, dat er in deze volle zaal zo intens werd meegeleefd, dat men wel een speld had kunnen horen vallen. Er waren ook ogenblikken van een gulle klaterlach. Deze toneelwedstrijd was een experiment waar we tevreden over mo gen zijn. Spr. is er van overtuigd, dat al le de uitspraak van de jury sportief zul len opvatten. Met een woord van dank aan de spelers en een aansporing om het volgend jaar wederom een wedstrijd te organiseren niet het motief steeds beter, sloot spr. officieel deze eerste op Texel gehouden toneelwedstrijd (applaus). De prijsuitreiking. Nadat de jury zich een uurtje had te ruggetrokken voor nadere beraadsla ging, terwijl de meeste der aanwezigen dit afwachtten, volgde de prijsuitreiking waarvan de uitslag met spanning werd tegemoet gezien. De voorz. van de jury, dhr B. Groone- veld, stelde zicli met zijn twee collega's, de heren Brandt en Kuyper, aan -het pu- blek voor en zei dat ze gezamenlijk 113 jaar dilettantentoneel hadden meege maakt. Deze mededeling werd met en thousiasme ontvangen. Spr. dankte de burgemeester voor zijn gesproken woor den, waarbij hij opmerkte, dat er na de opvoering van „Er komt een vriend van avond" 3 vrienden op Texel zijn geko men. Do ontvangst was boven alle lof. Laat deze wedstrijd een binding zijn voor de toneelver. Het fundament voor een blijvende samenwerking is gelegd. Bouw hierop voort, aldus spr. Wij willen hier- gaarne nog eens voor een 2de toneel wedstrijd terugkomen aldus dhr Groene- veld. Spr. ging hierna tot de bekendma king van de uitslag over, waarbij hij zei- de, dat het maximaal aantal punten dat de ver konden behalen, 450 punten be droeg. En nu het resultaat: le prijs „Het Masker", 309 punten. 2e prijs „Klein Toneel", Ondeschtld, 294'/1 punt. e 3e prijs „U.D.I.", 281 3/5 punt. R.K. Toneclver. „31. Jan", '230 punten. „De Dulnkanters", De Koog 176'/< p. „Herleving" De Cocksdorp 151 8/11 p. De voorz. van de jury.deelde nog mede dat alle ver. een critisoh verslag zullen ontvangen, niet om vijandschap te kwe ken, maar om er van te leren. Hoofdrollen dames, maximum aantal punten 60: le prijs „Locs v. Wendele (A. v. d. Schans) in „Wilde Rozen", „Het Mas ker", 50 p.;2e prijs Dolly (D. Zoetelief), in ,Het Geheim van Dr. Spencer", „U. D.I.", 46 p.; 3e prijs Oleve.i Devenish (mw. de Winter), zelfde stuk en ver. 42 punten. Hoofdrollen beren: le prijs Thomas (H. Vermeulen) in „Er staat geschreven", „Klein Toneel", 48 p.; 2e prijs Lord William Malvern (J. de Winter) in „Het Geheim van Dr. Spen cer",,, U.D.I.", 42 p.; 3e prij9 Dolf (G. Witvliet) in „Wilde Rozen", „Het Mas ker", 40 punten. Bijrollen dames: le prijs Mw. Hanunond (mw. A. v. d. Meulen-Flens), in „Het Geheim van Dr. Spencer", 40 p.; 2e prijs mw. v. Wilt- voorde (mw. v.d. Slruys) in „Wilde Ro zen", 38 p.; 3e prijs Wed. Beukers (mw. De nieuwe boerderij „Rotterdam" In ons nr. van vorige week Zaterdag schreven we, dat er weer twee boerde rijen waren aanbesteed, die opnieuw ge bouwd zullen worden. Inmiddels zijn de volgende 3 boerderijen klaargekomen: 1. „De Padang", eigenaar Mr. Tilmnn, Den Bosch, pachter dhr C. J. de Lugt. Dit enorme gebouwencomplex is ge maakt door de aannemers J. Th. Wurzer en W. Jansen te Leiden. Het betreft hier 4 gebouwen, nl. een woning, veestatllngs- gebouw, landbouwschuur en maohine- bergingsgebouw totaal groot 9890 m3. De gemiddelde bouwkosten bedroegen f 16,60 per m3. Deze percelen waren aan genomen voor de kapitale som van f 156,000,De bouwtijd duurde 35'/2 week. Aanvang der werkzaamheden 27 Mei 1947, eerste oplevering 30 Jan. 1948. De indeling der gebouwen is als volgt: Woning: beneden, woonkamer, woon keuken, slaapkamer, spoelkeuken, W.C.- douche ruimte, boven 3 slaapkamers. Veestallingsgebouw: 36x11,72 m.: a. dubbelrtjige koestal voor 41 koeien: b. dubbelrljige paardenstal voor 14 paarden w.o. 2 boxen; c. tuigenkamer; d. snij- vloer. Landbouwsehuur: 40x17,55 m„ nok- hoogte 12 m. Een geheel vrij overspannen ruimte door middel van 7 gebogen houten Ne- Maho spanten. Machine-bergingsgebouw 25x8 m.: a. voorruimte, berging dorsmachine, persmachine of combiners; b. midden ruimte; berging lage landbouwmachines; c. achterruimte; berging tractoren; d. boven midden en aehterruimtc doorgaan de betonnen zolder voor berging gereed schappen, machine-onderdelen, enz. Algemeen: koe- en paardenstallen uit gevoerd met automatische drinkbakjes, metalen stalbokjes, ventilatiekokers, schokbetonventllatieramen. Stallen ge heel brandvrij d.m.v. gemetselde stenen zolders .Dakbedekking der gebouwen: pannen met stopriet. 2. Boerderij „Rotterdam", eigenaar A. ter Windt, Utrecht, pachter Fam. Slot. Hiervan was de aannemer een Texelaar, nl. H. Daalder, De Cocksdorp voor een aanneemsom van f 68900, De bouwtijd van deze boerderij duurde 65 weken. Aanvang 4 Nov. 1946, eerste oplevering 30 Jan. 1948. De hoofdinde ling van dit plan was: bouw van een woning, schuur, hangar herstellen, ma chineberging en een gebouw herstellen. De totaal nieuwbouw bedroeg 3915 m3„ gemiddelde bouwkosten f 16,85 m8. De indeling der gebouwen was hier: Woning, beneden; woonkamer, slaap kamer, spoelkeuken, woonkeuken, WC.- douche ruimte, boven 4 slaapkamers. Schuur: koestal voor 20 stuks vee; Z.- Holl, model, paardenstal voor 6 paarden, w.o. 1 box, tasruimte, dorsvloer en snlj- vloer, boven paardenstal een zaadkamer. Eveneens voorzien van ventilatiekokers, sehokbetonventllatie-ramen, gemetselde stenen zolders, terwijl de hoofdconstruc tie der landbouwschuur bestaat uit vijf vierkant-spanten. De hangar werd geheel hersteld, terwijl de als noodgebouw ge bouwde machineberging als definitief gebouw werd omgebouwd. 3. Boerderij ,,'s-Hertogenbosch". Eigenaar: P. Witte, pachter P. Witte Jr., aannemer C. van Essen, Den Hel der. Aanneemsom f 36,300,bouwtijd 58 weken. Aanvang 20 Dec. 1946, eerste oplevering na 58 weken. N. Keesom-Logman) in „De Geest v. d Olmenhoeve", 36 punten. Bijrollen heren: le prijs Mr. Parker (C. Bakker) in „Er staat geschreven", 42 p.; 2e prijs Hop kins (H. Room) in „Het geheim van Dr. Spencer", 38 p.; 3e prijs C. Witte Dzn.) in „De Geest v.d. Olmenhoeve", 36 p. Bovenstaande is dus het oordeel van de jury, een uitslag waarbij allen zich zeker zullen neerleggen, al zal er ver schillend over gedacht zijn. Er is een vreedzaam kamp gestreden, die o.i. voor de toekomst voor het dilet tantentoneel op Texel niet anders dan vruchten zal afwerpen. We denken hier b.v. aan een gezamenlijke opvoering van een toneelspel, met de beste krachten. Wie neemt het initiatief hiertoe? Het was reeds ver na middernacht, toen dlir de Wilt met een kort dank woord het slotwoord sprak, daarbij me dedelende, dat er voor de deelnemende ver. nog een feestavond op het program ma staat. Onze eindconclusie is; Het was goed, maar het kan nog beter en daar zullen de Texelse toneelverenigingen zeker naar streven. Z. Deze schuur is een als hangar omge bouwde landbouwschuur, afm. 29,20x 25,46 ra. De staalconstructie is hiertoe omgebouwd en de schuur bevat nu 16 koestallen en 6 paardenstallen, waarvan 1 box, die zowel te gebruiken is als veu lenbox en tractorbox. Daar de vroegere staalconstructie, na de algehele demonta- tie wederom ln het werk aangebracht werd, welke staalconstructie berekend was op 'n dakbedekking van asbest ce- mentplaten, werden wederom noodge dwongen asbest-cementplaten als dakbe dekking toegepast. Ook deze schuur is ingericht met auto matische drinkbakken, ventilatiekokers, schokbetonventilatieramen en geheel brandvrije koe- en paardenstallen. Van al deze boerderijen was architect Het Architectenbureau Joh. G. Bvandste- der, Zwaanstr.3, Den Burg. Daartoe in de gelegenheid gesteld heb ben we al deze fraaie gebouwencom plexen gezien en ons er van kunnen overtuigen, dat hier in een korte lijd veel tot stand is gebracht. Na „Bouw- lust" aan de Vuurtorenweg, dat de eerst gereedgekomen boerderij op Texel was, zijn er dus nu drie bijgekomen. Het doet goed aan, dat de wederopbouw van boer derijen gestadig aan doorgaat en we er zo toch komen. Behalve de opnieuw aan bestede boerderijen zijn er ook al weer 2, die binnen niet te lange tijd klaar ko men, nl. „de Korenschoof" en „Bland-en- Berg". Naar ons van de zijde van de dienst Wederopbouw Boerderijen werd medege deeld, hoopt men over 2 jaar, dat is dus in 1950 met alle nog te bouwen boerde rijen klaar te komen. Veel zal hier na tuurlijk afhangen van de beschikbaar te stellen bouwmaterialen. Laten we hopen, dat dit mee zal rallen en alles volgens „het plan" kan verlopen. De oorlog heeft op Texel diepe wonden geslagen, welk" geleidelijk aan geheeld worden en dat de wederopbouw van de verwoeste boerde rijen hiervan een belnngrjjk onderdeel vormt, zult u ongetwijfeld met ons eens zijn. Z. Voor de Texelse brandweer was het Zaterdag een belangrijk evenement, daar die dag de officiële overdracht zou plaats vinden van het gerestaureerde T.E.M. gebouw, dat nu Is Ingericht tol een naar de eisen des tljds Ingerichte brandweer kazerne. Tijdens de oorlog stonden in dit ge bouw de gasgeneratoren, waarmede de T.E.M. in die dagen haar bedrijf gaande wist te bonden. Het geheel Is een prachtige ruimte met veel licht en maakt een royale in druk, echt iets om trots op te zijn. En de manschappen waren wel een beetje trots. Ge had ze maar eens moeten zien staan in hun keurige uniformen, netjes in do houding toen de Burgemeester hun toe sprak. In de kazerne stonden de twee motor- spuiten, de nieuwe Engelse en de oude spuit. De laatste, het „troetelkindje" van Piet Spigt, is als vernieuwd te voor schijn gekomen, keurig in de rode verf (een compliment voor de gem. schilder, dhr Tjonk) en verder opgepoetst, alsof ze een plaats zou krijgen in een of ander tentoonstellingsgebouw'. Op lange rek ken liggen de slangen, netjes opgerold en verder de brandweerliaken. De com mandant, dhr J. Veldstra, liet ons ook nog een paar zuurstofapparaten zien, welke bij ernstige branden met een ver stikkende rook gebruikt kunnen worden. Boven de groengesehilderde deuren staat met grote witte lettc-rs „Brand weerkazerne". Voorheen en thans. Er is in de loop der jaren wel veel veranderd bij de brandweer. Thans een goed geleide organisatie en vroeger maar zeer primitief met een paar men sen, aangevuld niet vrijwilligers. Ge moet er Piet Spigt maar eens naar vragen. Hij kan u vertellen, dat ze ge alarmeerd werden voor een brand in De Cocksdorp en 2V« uur daarna arriveer- dén (de spuit werd door een paarden span getrokken). Dat er toen niet veel meer te blussen viel. is wel te begrijpen. Of die ene keer, dat Spigt met mijnheer Tiessen op een Zondagnacht naar „Ma dura" ging, waar een paar boerderijen met bijbehorende schuren en al hun heb ben en houden in lichterlaaie stonden. Ze kwamen niet voor Woensdagmiddag terug. Als we nagaan, dat de brandweer nu UITGAVE v.h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j. Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg. Kans ziet in 6 minuten tijd naar De Koog ie lijden en binnen 10 nunuten om wa ter ie geven, is er veel ten goede veran derd. Behalve de Burgemeester, Weth. Hln dhr i lessen, dn-, v. gein. werken, waren ook de brandweeriieuen van de dorpen ouiten Den Burg bi) deze plechtigneid aanwezig. De officiële overdracht Burgemeester Rehorst richtte hierop liet woord tot de commandant en zijn manschappen voor de officiële over- draent, namens het gem. bestuur. Spr. herinnerde aan de vorige bestemming van liet gebouw in de oorlogsjaren. Na die tyd stond liet hier zonuer doel en werd de mogelijkheid onder ogen gezien er een brandweerkazerne van te maken. De T.E.M. was hiertoe dadelijk bereid, waarvoor wij zeer erkentelijk zijn. Het gebouw doet wel wat „hoogvliegerig" aan, doch misschien kan er in de toe komst nog eens een zolder in gemaakt worden. Het gaat met de brandweer nog niet naar wens. Voor de oorlog kon alles aangekocht worden, nu is dit nog niet mogelijk. Voor de gelden van de brand- weerbeiasting zijn we er nog steeds niet in geslaagd, datgene aan te schaffen, van wat voor een goede brandweer on ontbeerlijk is. Met dit nieuwe gebouw is er een stap in de goede richting gedaan, waarbij spr. zei, dat het niet in de bedoe ling ligt bij de pakken te gaan neerzit ten, maar integendeel binnen enkele ja ren met nieuw materiaal voor de dag te kunnen komen. Bij een goede kazerne behoort een goed korps, aldus de burge meester. U siaat altijd klaar met volle dige inzet van uw persoon. Spr. uitte de wens, dat dit ook in de toekomst het ge val zal zijn. Aan de andere kant kunt gt steeds een beroep doen op het gein. be stuur. Met een handdruk aan de com mandant, dhr Veldstra, droeg spr. het gebouw aan de brandweer over. De heer Veldstra dankte. Dhr Veldstra dankte met enige sym pathieke woorden, waarbij hij opmerkte, dat de kazerne ruim en naar de eisen des tijds is ingericht. Er is een bekend spreekwoord van „het ene schaap en de dam", waarbij spr. de hoop uitsprak, dat. voor de zomer ook het nieuw te stichten hrandweergebouw te De Cocksdorp ge reed zal komen. Een speciaal woord van dank richtte spr. tot de brandmeester, dhr P. Spigt, die veel gedaan heeft out de totstandkoming van deze brandweer kazerne werkelijkheid te doen worden. Spigt had hierbij een goede maat gevon den in de persoon van dhr Tjonk, want zei spr., het was hier eerst een „gruwe lijke bende". De 28 jaar oud zijnde „v. d. Ploeg" spuit is door Tjonk in een nieuw pakje gestoken. Spr. dankte ook dhr Moojen roor de organisatie van deze middag. Met een saluut en een hiep, hiep, hoe ra werd deze zeer geriefelijke brandweer kazerne door het brandweercorps aan vaard. Hierna begaven de commandant, de manschappen en genodigden zich naar Hotel „Texel", waar men nog enige tijd in gezellige samenkomst bijeen bleef. We felicteren do gemeente en het brandweercorps met deze nieuwe aan winst, waarbij willen opmerken, dat ook dit weer een stap in de goede rich ting is. Z. Bij Ruwe Handen Ruwe Huid, Ruwe Lippen. 30ct INGEKOMEN PERSONEN. C. Zomerdijk ev. J. Spaans, v. Alkmaar Snaarinanslaan 64 n. Oudeschild 162. Jan Vis, v. Utrecht, Bolstr. 99 n. We verstraat 39. Pierre A. Vervoort, van Apeldoorn, Arnhemseweg 327 n. We- verstr. 90. Anne r an Halen, v. Hilver sum, Irisstr. 83 n. De Koog 105. VERTROKKEN PERSONEN. G. Hartdorff en erhtg. v. De Waal 12 n. België, Antwerpen, Bexstr. 7. Picter Eelman v. De Cocksdorp 31 n. Heiloo, J 137. Nico J. Bruin v. Weverstraat 38 n. Ned. Indië, Batavia, Dep, B.B. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 9 t.m. 14 Febr. 1948: 2201 kg. bot; 351 kg garnalen; 83 kg. kruikels; 3 kg. kaan; 500 kg. kabel jauw; 4 kg. kuit; 8 kg. lever; 4618 kg. schar; 8107 kg. schol; 85 kg. tarbot 1262 kg. tong; 2318 kg. wulken; 24 kg. wij ting; 1 kg. zalm. 25-JARIG JUBILEUM Secretaris Kamer van Koophandel te Alkmaar. Op 1 Maart a.s. zal het 25 jaar gele den zijn, dat dhr D. J. Seheffel in func tie trad als secr. van de toenmalige Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier. De K. v. K. vestigt er de aandacht op, dat er gelegenheid zal bestaan de jubi laris geluk te wensen in Hotel Victory te Alkmaar op Maandag 1 Maart van 3 tot 4,30 uur.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1