Praatavond Vereniging v. Oud-leerlingen L.L.S. LEZENDE MENSCHEN Boekenweek 1948 £e- VASTSTELLING KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1948-1H49 van heden tot en met IC Maart 1948 ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en tegen betaling der kosten in afschrift en stemdistrictsgewijze in'uittreksel ver krijgbaar w ordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een iede1 bevoegd bij het Gemeentebestuur verbi tering van de vastgesteld kiezerslijst aan te vragen, op grond dat hijzelf of een ander in strijd met de wet daarop vooj komt, niet voorkomt, niet behoorlijk' voorkomt, of al dan niet voor enige ver kiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Texel, 23 Februari 1948. Burgem en Wethouders voornoemd Mr. G. T>. REHORST, Burgemeester P. REEMSTERBOER, Secretaris PRIJSBEHEERSING. De Burgemeester van Texel vestigt et de aandacht op. dat ingevolge de prijs- beheersingsvoorschriften te koop aange boden artikelen in winkels voorzien mot ten zijn van een goed zichtbare prijs aanduiding, terwijl ambachtslieden enz hun, rekeningen behoorlijk dienen te spe- ciferen naar arbeidsloon, geleverde ma terialen, enz. Den Burg, 21 Februari 1948. De Burgemeester, REHORST. RECTIFICATIE. Behoudens goedkeuring v.d. Wederop bouw werd door B. en W. vergunning verleend aan C. Kuip te De Koog vooi het verhouwen van een schuur tot woon gelegenheid. Wij schreven C. Kuys, wat niet juist was. AANBESTEDING BESTRATING VAN WEGEN. Door B. en W. van de gemeente Texei werd Maandag in het openbaar aanbe steed het aanbrengen van een klinker bestrating op de Suikerveg, Westerweg. Haffelderw ég, Oosterenderweg, Bosweg en Kaïnerweg. Dt uitslag in massa was: J. A. Barhorst, Texel f 13,371,90 (bui ten gebruik van de wals) C. Nieuwcnlniis, Heilo f19,248. N.V. P. Daalder, Alkmaar 122,349,—: .1, Ooms Zns., Avenhom f22,361, ,T. S. Dekker, Texel f23,750. S. D Dienaar. Den Heldpr f25,875,- D. Meijer Zns., Den Helder f29,400' G. Groot, Den Helder f31,800,—; Fa. Petenbrug-Godsohalk, Rotterdam, f 36,000,—; Fa. S'eenvoorde Kret, Noordwiik f 42,348,75; J. P. Schoonderwoerd, Rotterdam, f48,900,-. De hoTnting was f22.449. Gunning aangebonden. DE WINTER F,N DE BOOTDIENSTEN. Het was wel te voorzien, dat er met het koude winterweer stagnatie :n de bool- verhinding zou komen. Tiet begon Don derdagavond al, toen de boot een uur te laat van Den Helder vertrok. Naar ons van de zijde van de Rijkswaterstaat werd medegedeeld, was de waterstand om 8 uur precies even boog dan om 9 uur, zo dat deze boni op tijd had kunnen ver trokken. Vrijdag ziin de diensten met vertra ging u'tgevoerd en Zaterdag eveneens De laatste boot. van Den Hplder echter vi»l uit. Zondag ging er maar één boot. nl. om 1 uur van Texel en 3 uur van Den Helder. Maandag vertrok de eersie boot, on 5,po vvopgp bont) en 's middags om hp'f drie nog oen. Later kwam het be richt, dat pr 's avonds om 7 u. nog een dlrmot an Den Helder zou vertrekken En D!nsdag kon door de veranderde windrichting fmeer N O.) de dienst biina weer normaal functionneren. behalve de dienst van 12 n Zoals gewoonlijk maken we de diensten bij winterweer dagelijks per bulletin aan ons bureau bekend. Bij deze voortgang kan de hoo; mogelijk gauw weer in ziin o-eheel veliedig varen zoals voor het winterweer. Naar wij ver nemen. lag er vorige week in de liave" al boel snoedig ijs en nok verder op. Fen bpnrtschpppjp, d"t Zaterdag 300 m. van de haven door het, iis niet verder kon, ia late' weer vrij gekomen. .Laten we maar hopen, dat het leed weer spoedig achter de rug is, want iso lement smaakt ons geen van allen. Nader vprnemen we. dat de bnntdienst vanaf Dinsdag (dus gisteren) weer ge heel normaal is. VRIJAF Of DE NATIONALE FEESTDAG VOOR DE OPENBARE SCHOLEN. On 5 Mei, de herdenkingsdag der be vrijding. zal bij de gemeentelijke instel lingon dienst worden gedaan als op Za terdag. De openbare scholen zullen de gehele dag vrijaf hebben. FILMAVOND CHILIS ALPETER Op verzoek delen we nog even mede, dat deze avond nok toegankelijk is voel de huisgenoten on verder verwijzen wij naar de adv., waarin de route der auto bussen vermeld staat. Toegang is vrij. TEXELSE MARKT. Den Burg 23 Febr. 1948. Aangevoerd: 14 biggen f 60-75. Voor de levering 7 koelen en 9 n. kalveren. MARKTBERICHT medegedeeld door de Cnöp. Veeafzetve: 17 Februari 1948. Varkens: grotere vraag door de ver hoogde toewijzing, maken het gemakke lijk de varkens te plaatsen. Biggen duur. Gebruiksvee: grote aanvoer. De stij ging der prijzen kwam tot staan. Bonnen: Ook hier trad een kentering in Onze notering is 10 ct. per kg. voor N.- en Z. Holland, niet inbegrepen onz> provisie. Een zeer leerzame lezing van dhr Jn. v. d. Pijl over de wegen. Dat de ver. van Oud-leerlingen ziel» niet alleen interesseert voor onderwer pen. die "rechtstreeks met het boerenbe- drijl in verband staan is gebleken op ae Praatavond, die gehouden werd op Don derdag 19 Febr. jj. Voor deze avond was nl. uitgenodigd de opzichter van de. 30 Gem. Polders, dhr J. v.d. Pijl met het doel iets meer aan de weet te komen over een onderwerp, waarvoor op het moment vrijwel iedere Texelaar belangstelling heeft. De wegen. In ziji. openingswoord sprak de voorz. der ver. dan ook een hijzonder woord van welkom tot de spr. Door de weers omstandigheden was de opkomst kleiner dan verwacht was. Dhr v. d. Pijl begon zijn praatje met een terugblik in het verleden. Dan zien we, dat ook reeds in de oude geschiede nis ovei wegen gesproken wordt. In al lereerste aanleg waren deze wegen niets meer dan een gebaand pad zonder beharding. In liet oude Babel vinden we evenwel reeds geplaveide wegen. Het merkwaardige is. dat in de oude steden de richting der wegen steeds Noord- Zuid is. De andere wegen liggen haaks daarop. In het oude Perzié vonden we reeds een wegennet van 2600 km. en ze waren zo goed aangelegd, dal thans nog verschillende gedeelten in goede toe stand verkeren. Vooral de Romeinen waren goede we genbouwers. zij hadden re?ds wegen met 'n betonnen ondergrond, waarover dan zand werd gebracht. Uit alles blijkt, dat de wegen in deze oude tijd steeds aangelegd werden met militaire bedoe lingen. Na de Romeinen volgde een tijd van grote verwaarlozing. De wegen in Europa kwamen in desolate toestand en eerst in de 18e eeuw komt hierin veran dering. Dan wordt met name in Frank rijk de wegenbouw weer aangepakt en we mogen de Fransen dan ook besehou wen als de grondleggers van de moderne wegenbouw. Dit wordt gekenmerkt door liet systeem van een fundering van grof materiaal met daarover heen een fijnere deklaag. Pas in 1823 horen we evenwel van nieuwe voorschriften voor de aanleg van wegen. Als belangrijke punten wor den daarin genoemd de zorg voor een goede drainage, vermenging van het ma teriaal met leem en het aandrukken met de wals. Aanvankelijk gebruikt men hiervoor een wals. die door paarden werd voortbewogen. In 1869 wordt de stoomwals uitgevonden. Wanneer we ons nu tot ons eigen land bepalen, dan vinden wij plm. 306 jaar v. Ohr. de zgn. balkwegen. Dit waren wegen met een ondergrond van rijshout, waarover dan boomstammen kwamen. Tegenwoordig gebruikt men nog op plaatsen met een slappe bodem een laag rijshout van ongeveer 1 ra. dik als on dergrond. Dil soiiijm met name in de Zaanstreek goed tc voldoen, en wc-1 spe eiaal voor asphaltwegen. Evenals in het overige gedeelte van Europa geraakten ook in ons land de wegen na de Romein se tijd ernstig in verval. En Napoleon moest komen om daarin verbetering te brengen. Uit zijn tijd dateren de houten wegen. Deze werden aangolegd van hou ten blokjes, zoals wij ze ook voor de oor log in Amsterdam nog kenden. Toen de eerste treinen begonnen U rijden, meende men, dat het wegenpro- liieem nu voorbij was En men nas dan ook voornemens om de rijkswegen smal ler te gaan maken. Hel is wel heel an ders gelopen. De fiets en de motorvoer tuigen deden hun intrede. Met een zeke re schrik is :net name ook het rijwiel ontvangen. Zo kwamen er gemeentever ordeningen, die bepaalden, dat men ir. de kom van het dorp naast het rijwiel moest gaan lopen. Kwam men een voer tuig tegen, dat door een paard werd voortbewogen, dan moest men 200 meter van te voren van zijn rijwiel afstappen, enz. Toen het motorvoertuig kwam, werden weer geheel andere eisen gesteld. We kregen toen de kei- en klinkerwegen. De ONZE EMIGRATIE-RUBRIEK. F. v. Z., Den Burg. Onze emigratie-rubriek begint mot Canada, daarna volgt Australië en daar op komt Zuid-Afrika aan de beurt. In die artikelen worden de meeste uwer vragen volkomen en zeer uitvoerig beantwoord. Om u echter op dreef te helpen volgen hier enkele korte antwoorden: Zuid-Afrika is voor u (timmerman) het meest aangewezen land. U moet zicli schriftelijk aanmelden bij de Stichting Landverhuizing Nederland, Lange Voor hout. 20, Den Haag. Alle inlichtingen over Zuid-Afrika kunt u bovendien ver krijgen van het Suid-Afrikaans Immi gratie-Comité, Raamweg 8, Den Haag. Overtocht kost ongei. 1 1000,per per soon, hetgeen u zelf moet betalen. Vrien den of kennissen in Zuid-Afrika hebt u niet direct nodig. Inderdaad zorgt er nie mand voor uw gezin als u het achterlaat. Neen, invloedrijke relaties zijn niet no dig. U komt er toch wel. Het beste kunt u echter wachten tot we de Zuid-Afrika- artikelen hebben gepubliceerd. Mocht u daarna nog meer inlichtingen wensen, dan zijn we steeds gaarne tot uw dienst Degene, die vragen willen stellen over emigratie verwijzen we naar het in dit nr. voorkomende artikel. Redactie Texelse Crt. PRINSELIJK GEZIN NAAR ZWITSERLAND. Het prinselijk gezin is voornemens in het midden van de maand Maart voor enige weken naar Zwitserland te gaan met vacantia, zo deelt het A.N.P. mede. eerste zijn nu meest vervangen omdat ze als bezwaar hadden, dat zij hij gebruik glad werden. Er zijn nu nog slechts en kele van deze wogen over in N.-Brabant. De klinkerwegen zijn hun waarde blij ven behouden, vooral nu er een gewalste steenlaag onder gebracht wordt. Op deze wijze wordt ook thans de Hoornderweg aangelegd. Toch zijn ook de klinkerwe gen bijna overal verdrongen door de as phalt- en betonwegen. De klinkerw egen hebben liet voordeel, dat ze minder glad zijn en daarom zijn ze prima geschikt voor paardentractie. Zo vindén we op zeer grote wegen soms een speciaal ge deelte. dat bestemd is voor vervoer met paarden en dat dan nok uit klinkers be staat. Later kwam de betonweg. Het herstel van deze wegen is zeer moeilijk. Als bezwaar hebben ze nogal eens, dat de verschillende delen, waaruit deze wegen zijr. opgebouwd, ongelijk zakken en men krijgt dan het euvel, dat ons bekend is van de Kooi—Wie-ringen. Bij de voegen krijgt men 'soms een verschil in hoogte ligging van 5 cm. en dit, is bij liet rijden zeer onaangenaam. Toch zullen deze wegen waarschijn lijk in de toekomst steeds meer in ge bruik komen, omdat het materiaal, waai - van ze worden opgebouwd, voor het grootste deel in ons land aanwezig is Zand, grint on cement hebben we ge noeg en ook met het ijzer voor de bewa pening begint het al goed te lopen. Komende tot de wegen op Texel, deelt dhr v.d. Pijl mede, dat voor de 30 Gem Polders de wegen in enkele groepen zijn ingedeeld. Tot groep I behoren de we gen, die de dorpen onderling v erbinden, bv. Hoornderweg, Oosterenderweg, enz. Het is de bedoeling deze wegen een breedte van 5 meter te geven. In de bochten worden ze nog iets breder. De lengte van de Oosterenderweg is 4500 m. en we komen dan tot een totale op pervlakte van 22000 ni2. De kosten van deze weg zullen naar schatting f 9 per m2. bedragen. De wegen in groep I heb ben een totale lengte van 16 km. lil groep II vallen de wegen, die door de belangrijkste buurtschappen gaan. Hiertoe behoren o.m. de Westerweg, de weg door Zuidliaffel en de weg door Spang. Deze wegen zullen een breedte van 3,50 m. tot 4,25 m. krijgen. In totaal hebben deze wegen een lengte van 35 km. In groep III hebben we een lengte wan 45 km. Het. zijn de belangrijkste binnenwegen. Dhr v.d. Pijl stelt zich voor, dat deze wegen een breedte van 3,50 m. zullen krijgen. Tot groep IV behoren de landwegen. In totaal een lengte van 47 km. (Wordt vervolgd.) INGEZONDEN. Geachte redactie, Het ingezonden stukje van B. in uw lilad van 18 Febr., aangaande de nieuwe vuilniswagen, doel mij u verzoeken, het volgende in uw krant te willen plaat sen, waarvoor.bij voorbaat onze dank. De nieuwe wagen blijkt de instem ming van de schrijver te hebben; de ma nier van bediening tijdens liet ophalen van vuilnis en tijdens het straatvegen echter nog niet. Ten opzichte van dit laatste kan ik opmerken, dat hij het, beslui! tot aan schaffing door het gemeentebestuur eveneens te kennen werd gegeven, dat door die zijsturing mogelijk personeel uitgewonnen zon kunnen worden. In zo verre dus ook overeenstemming met de schrijver. Verder dient in de practijk liet perso neel voldoende gelegenheid gegeven te worden vaardigheid met de zijbesturing op te doen, om daarna op de juiste mo menten, wanneer er tijd mee uitgewonnen kan worden, die vaardigheid in toepas sing tc brengen. Een breuk aan de zijbe sturing veroorzaakte vertraging. Wanneer verder mocht blijken, dat 'n 2-mans bediening voldoende is om de gestelde taak gedurende de beschikbare tijd te volbrengen, zal -het zeer zeker niet nagelaten worden. De Directeur van Gem. Werkei te Texel, J. TIESSEN. NIEUW VERLETLOON BIJ D.U.W. Bij beschikking van de Min. van We deropbouw en Volkshuisvesting a.i. is bepaald, dat wanner en voor zolang door ongunstige w eersgesteldheid (uitgezon derd sneeuw, vorst en de gevoigen daar van) niet. kan worden gew erkt de werk nemer in de D.U.W. 80 pet. van het voor hem vastgestelde uurloon per verletuur ontvangt. Deze maatregel geldt met in gang van 9 Febr. Tot nu too ontving de werknemer 70 pet. van het uurloon vooi verleturen wegens ongunstig weer. BILJARTCLUB „FORTUNA" HIELD EEN WEDSTRIJD 01' DE VLOTBRUG. De biljartclub „Fortuna" liield een wedstrijd op de vlotbrug met de volgen de uitslagen: le pr. W. Sambeek, 106 p., fiets; 2c prijs S. J. Zijm, 103 p., polshorloge; 3e prijs J. Hoogewoning, 103 p., fles Z.O.S. (na overspelen met S. J. Zijm); 4e prijs S. J. Zijm, 102 p„ slachthaan. Dagbrijzen bestaande uit een worst, werden gewonnen door: 14 Febr. P Bruin; 15 Febr. E. Breeuwer; 16 Febr. C. Boon; 17 Febr. E. Breeuwer; 18 Febr. S. J. Zijm; 19 Febr. A. J. v.d. Slikke; 20 Febr. is er niet gespeeld; 21 Febr. W. v Sambeek en 22 Febr. dezelfde. Er werd zoal.s gewoonlijk gespeeld in „De Oranjeboom". Een en ander had een vlot en gezellig verloop. --. Sa?-' BBESgjj /-COMMISSI! VOOR'-DE PROPAtiAN QA '-■'VAN HET \rPFRl-\NPSCHI liOi K Dit jaar \indt de boekenweek plaats van 26 Febr. t.m. 6 Maart. Als geschenk wordt dit jaar aan lien, die voor een be drag van tenminste f 3,50 tegen contante betaling' boeken kopen, de novelle „Oc- roeg" vei'3trekt. Dit is een bijzonder gaaf en mooi verhaal van de ontwikke ling der verhouding tussen een Hol landse en Inlandse jongen in Indië. De ze novelle is het resultaat van een letter kundige prijsvraag en het publiek moet weer raden wie de schrijver is. Ook de jeugd, en speciaal de scholie ren van 16 tot 18 jaar, worden thans ir. de boekenpropaganda betrokken. Een heel hijzonder boekje „Logarithmen en Rozen" van Anne H- Mulder, wordt uit sluitend gedurende de boekenweek (zo lang de voorraad strekt) tegen een be drag van slechts f 0,30 per ex. verstrekt. Bovendien wordt aan kinderen van 12 tot 15 jaar. die tijdens de Boekenweek de boekhandel bezoeken een kruiswoord- puzzle verspreid. Een groot aantal prospecti zijn gedu rende de Boekenweek te bekomen. Wij noemen de folders betr. de serie Jeugd boeken van de „De Sleutel", de nieuwe Arbo reeks, de prachtige reportage var. het gebeuren in Indië: „Soldaat over zee" en de „Batavia Sacra" reeks van de Kath. Uitgeverij „Het Spectrum". De keus van boeken dit jaar is zeer groot, de voorraden van elk boek even wel beperkt. Wij geven hier slechts een kleine greep uit de grote voorraad. A. M. de Jong: Merflntje Gijzen's jeugd f 13,50 Ole Juul: De Rode Aarde 13,90 Willy Petition: Onder de oppervlakte f4,20 Tom Hanlin: Eenmaal in ieder mensen leven f 3,90 Godfried Bomans: Sprookjes f 6,90 idem: Kopstukken f 5,90 idem: Bill Clifford f8.90 Tolstoy: Iwan de verschrikkelijke f7,90 Joh. Allen: Het schuilt in ons allen f 5,90 Caro: Ik en mezelf f4,00 Anne de Vries: Ratje f 2,25 Sirolf: De schuldenaar f 4,90 H. P. v.d. Aardweg: Johanna f 3,90 Fritz Reuter: Mijn leertijd op het. land f7,90 Age Scheffer: Nachtboot naar Londen f4,90 Joe .Conrad: Overwinning 15,50 Moorehead: Afrika Triologie f 6,50 Lode Zielens: De dag v. morgen f 4,90 idem: Nu begint hét leven f 4,90 Dinsmore: Paardendokter f5,90 Nordhoff: Met bestemming Marseille f 3,25 E. A. Peo: Fantastische vertellingen f 1,90 Coen Bot: Van schipbreukeling tot red der f 3,90 Godijn: Een rijk stort ineen f3,90 Wcisenborn: Dokter in de Gran Chaco f2,90 MikhailoiRusland's glorie f 4,50 Standaardwerken: Landbouw f 17,50 Tn de Amsterd. Jordaan f 8,50 Handboek der moderne bijenteelt f 17,50 Godsdienst: Prof. Dr. G v. d. Leeuw De godsdien sten der wereld f 25, Maurits Uyldert: De reis v. Tobin 14,61; Dr. H. Faber: Gedachten over de kerk in het vrijz. Christendom f 5,75 Anton v. Duinkerken: Waarom ik zn denkf 8,90 Prof. Dr. Banning: Geloofsstrijd f 2,90 Het eeuwige leven, bijbels dagboek f 6,90 J. J. Buskes: Avondboek f 5,90 Romano Guardini: De Heer f 12,50 Mag. Dr. P Polman: Godsdienst in de Gouden Eeuw f 3,90 J. Franeino: Gesch. van de orde der Kruisheren f 2.90. SPORT OP TEXEL. Tcx. Boys. Van het volledige programma vi Zondag j.l. is onverwachts niets gekm-. men. Koning Winter stal: een spaak het wiel. Zodoende valt er weinig te ve melden. Laten we hopen, dat we h Zondag a.s. wel kunnen afwerken, da zijn wt een heel eind op streek met competitie. Zorg dan ook, dat we in ta< blijven door te trainen. De voorbereidir gen voor de Boys-avond zijn vorige wee begonnen, dus daar zit alweer scliot en dat moet ook, want de Vasten draa al weer en Pasen is het voor we het wc ten. Indien er Zondag niet wordt ge voetbald, houdt de penningmeester na d Hoogmis zitting voor de ontvangst vai de contributie. NL Ft rze Bij n n, rgi De rd Vc ar Pi D li nd IJSBAAN ,DE GEUL" GEOPEND. DEN HOORN. Vele schaatsliefhebber (sters) die dachten dat hun jchaatsei deze winter w el in het vet konden blij ven, hebben deze onverwachts voor di dag gehaald nu de vorst heeft doorgezc en de sloten in een ijsvlakte veranderde Zo is ook de ijsbaan van „De Geul" on der Den Hoorn voor het publiek open gesteld. Het teken, dat de v)ag werd ge hesen w as liet sein, dat de schaatsen kon den worden ondergebonden. Zondag er reeds een druk gebruik tan gemaakttc Jammer, dat het weer (harde wind) nietpn meewerkte Het ijs is op enkele plaatsci zeer hobbelig, maar overigens zeer goed. Nu Den Burg geen ijsbaan heeft, zullen vele van deze plaats zich zeker ook naar Den Hoorn hegeven om hun hart op te halen Bij aanhoudende vorst zullen ei verschillende wedstrijden georganiseerd worden. DAMMEN. UITSLAGEN EILANDCOMPETITIE 4e RONDE Oosterend IDen Koog I 9-11. Totaal uitslag 16-16. OKK III—OKK II 6-14. De Cocksdorp IDen Hoorn I 4-16 5e ronde: De Cocksdorp I-OKK II 119. Totaa uitslag 12-14. Den Hoorn IOosterend I 11-9. Totaal uitslag 11-21. De Koog I—OKK III 4-16. Totaal uit- sla" 8-20. 6e ronde: OKK IIOosterend 1 6-14. Totaal uit slag 11-19. OKK IIIDe Cocksdorp I 11-9. Den Hoorn I—De Koog I 12-8. Totaal uitslag 18-12. 7e ronde: Oosterend 1Det'ocksdorp 1 12-8. Totaal uitslag 21-13. De Koog I—OKK II 10-1U. Den Hoorn IOKK III 12-8. Totaal uit slag 18-12. 8ste ronde": OKK IIIOosterend I 5-15. Totaal uit slag 11-17. OKK II—Den Hoorn 1 13-7. Totaal uit slag 17-15. De Cocksdorp IDe Koog I 7-13. 9e ronde: Den Hoorn I -De Cocksdorp 1 13-7. taal uitslag 13-13.. OKK II--OKK III 13-7. De Kong IOosterend I Den Hoorn I is kampioen van Texelse damcompetitie geworden. Door dit kampioenschap is Den Hoorn definitief in liet bezit van de wisselprijs gekomen, waarmede wij ze van harte fe liciteren. En hieruit is wel gebleken, dat ze onbetwist de sterkste is, hoewel Oos terend I en OKK II het ze wel eens las tig gemaakt hebben. En dat zal ook nog wel blijken uit de ontmoeting Oosterend- Den Hoorn, dit nog moet plaats hebben. De stand is op het ogenblik als volgt: (uitslag De Koog-Oosterend is nog niet bekend) Den Hoorn I OKK II Oosterend 1 De Koog I OKK III Tn- de 16 109- 71 11 100 80 10 96 64 6 70 90 6 77 103 2 66 114 De Cocksdorp I 9 OKK I kwam Zaterdag om haar eerste promotiewedstrijd te spelen, niet verder dan Oudesohild, omreden ze een boot- dienst lieten vervallen. Werd in dit ge val wel voldoende aandacht aan het rei zend publiek geschonken? DE HOORNDER DAMCLUB KAMPIOEN. DEN HOORN. Vrijdag speelde de Hoornder damclub tegen De Cocksdorp in „Loodsmanswelvarcn". Met de mooie uitslag :an 13-7 heeft Den Hoorn bewe zen, dat ze het kampioenschap waardig is. We feliciteren d'e heren van harte! Dp club komt hierdoor in het bezit van een fraai medaille. De uitslag was als volgt: Den Hoorn De Cocksdorp: S. Lap 2 G. ten Brug 0 D. Lap 0 P. de Blooi9 2 I. Boon 1 Jac. v. Heenvaarden t S. Zijm O G. Boon 2 C. Lap 2 M. P. Reuvers 0 G. Wilner 0 P. Buisman 2 G. Jonker 2 W. Stolk 0 W. Schuil 2 M. Boon 0 Jb. de Jager 2 A, Boon 0 P. V. d. Gaag 2 J. Barhorst 0 Totaal 137. BRIDGE-DRIVE IN HOTEL „DE ZWAAN". Aan 7 tafels werd gespeeld met 28 deelnemers. Er werd vlot en met veel animo gespeeld en plm. hal! 1 was de laatste ronde ten einde. Toen de uitslag bekend werd gemaakt, bleek, dat aan de O.W.-zijde de eerste prijswinnaars waren, de heren K. Mant- je en Joh. D. Bakker met 18 punten; 2e aan deze zijde waren de lieren Dros en Koningsveld. Aan de N.Z.-zijde waren eerste de he ren J. Bruin en Ten C'ate met 18'/? punt. terwijl 2e waren de heren M. Bos en O. .1. Mantje. De spelleider was M. A. Idemu. In April wordt nogmaals een drive g.- liouden en rekenen w ij op een grotere deelname aan deze mooie sport.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2