Het Volksdans weekend in de Jeugdherberg Haar Koninkrijk Onrnstig, gejaagd if INDONESIË Het aantal deelnemers voor het volks- dansweekend was groter dan in het al gemeen verwacht werd. Op zichzelf was dit 'n verheugend feit, d'ocli 't maakte de taak van de volksdansleider, Oris de Vries, nogal zwaar. In de toekomst zul len we trachten, dit te ondervangen. Het aantal meisjes was onevenredig' met het aantal jongens, hierdoor moes ten Verschillende meisjes als „man" dan sen, wat voor het leren van de dans geen bezwaar was. Het kleine aantal jongens in verhouding met dat der meisjes is veelal te wijten aan de stemming die ei' heerst onder jonge mannen, dat zoveel inhoudt als: „volksdansen is kinderach tig", waarbij ze de plank nogal misslaan. Volgende keer verwachten.we in elk ge val wat meer Texelse jongens. Door de deelnemers is er enthousiast gedanst, hetgeen toe te kennen is aan 't telt. dat (.'ris d' Vries Pfii uitstekend leider bleek, die z'n leerlingen wist le boeien. Het grootste aantal deelnemers was al enigermate bekend met. de grond beginselen van het volksdansen, waar- dooi- Gris direct beginnen kon met en kele eenvoudige dansen. Allen waren vol lof over de prettige wijze, waarop de dan sen onderwezen werden. De stemming was dan ook goed. alhoewel liet met de begeleiding wel eens schortte, ook (fit liopen we de volgende maal lieter voor elkaar te hebben. De volgende morgen werden de des avonds geleerde dansen gerepeteerd e: enkele nieuwe bijgebracht. Na een korte rustpauze hebben we een wandeling ge maakt langs de dijk. Na de middagmaaltijd is er gehand bald en werden weer enige dansen gere peteerd, er zijn altijd mensen, die er niel inee kunnen ophouden, doch onverbidde lijk kwam bet einde en om vier uur was de rust op de Hoge Berg weergekeerd. Voor de initiatiefnemers gaf liet sla gen van dit weekend een zekere voldoe ning. Om het enthousiasme voor de volksdans warm te houden, hopen we, periodiek dergelijke avonden ol' week enden te organiseren. Mededelingen over verdere organisatie komen wel in de Texelse Courant. BOUWVERGUNNINGEN. Zoals bekend hebben B. en .W. in het algemeen al de verzoeken >m bouwver gunningen afgewezen, indien door dc uitvoering van de plannen de woning voorraad niet zou vermeerderen. Deze maatregel werd genomen, om te berei ken, aat de aannemers zich geheel óp de nieuwbouw zouden concentreren en om de beschikbare arbeidskrachten aan te wenden in bet belang van de volkshuis vesting. B. en W. zijn er zich w el degelijk van bewust geweest, dat bet niet mogelijk zou zijn de bovengenoemde gedragslijn in de toekomst te handhaven. Dit is thans wel duidelijk gebleken, aangezien verschillende aannemers van nieuwe huizen niet door konden werken wegens gebrek aan materialen. Indien de betrok kenen naast de nieuwbouw enkele klei nere werken hadden kunnen uitvoeren, zou het euvel zich niet hebben voorge daan. Besprekingen tussen het gem. be stuur en de aannemers hebben tot resul taat gehad, dat de aannemers hebben ge garandeerd, dat- de toegestane nieuw bouw nok inderdaad gereed komt (indien althans voldoende materialen beschik baar zijn). Daartegenover hebben B. en W. de geweigerde bouwvergunningen aan een nieuwe beoordeling onderwor pen en de urgente gevallen alsnog toe- gps"taan. Hopelijk zal op deze wijze een geschikte oplossing van de gevezen moeilijkheden zijn gevonden. REGELING VOOR INLEVERING vaeanticbonnen uit het landbouwraean- tlefonds voor de zomer. In de perioden van Zaterdag 20 t. in. 27 Maart zal er gelegenheid zijn tot het inleveren van vacantiebonneu tot een maxinlaal bedrag van f5. Voorinlevering is deze keer niet nodig, dus uitbetaling gebeurt, bij de inlevering. Zij die ziekencoupons hebben kunnen deze ook inleveren en is niet aan een maximum gebonden. Wanneer deze directe inwisseling goed slaagt, zal ook voor de periode ooi- Pinksteren eenzelfde regeling gelden. Dit zal geschieden in de periode van S t.m. 15 Mei tot een bedrag van f15, Loopl het deze keer niet vlot, dan zal de looninlevering moeten geschieden in de periode van 24 April t.m. 1 Mei. Voor de vacanlieweek zullen alle bon nen moeten worden ingeleverd, die tot HO April 194S geldig zijn en wel in rle pe riode 12 t.m. 19 Juni en de uitbetaling zal geschieden van 24 t.m. 31 Juli. Het gaaf dan om alle resterende bonnen, dus zal voerinlevering moeten plaats inden. Er wordt op aangedrongen bij betrok kenen 0111 zich aan bovengenoemde re geling te houden, dit kan niet aïuters dan bevorderlijk zijn voor een regelma tig verloop van inlevering 11 uitbeta ling. Zie verder de adv. J. WESTDORP. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Passie-Zondag. MiSsen in Den Burg en Oosterend 0111 7,30 en 10 11., in Den Hoorn alleen 0111 10 uur. BieohtgeL van 7-7,30 u. Communie onder alle Mis sen en om 7 en 9 uur. O111 7 11. Lijdens meditatie. Deze week: Missen 0111 7 en 8 u. Communie vóór en onder alle Missen, Dinsdag en Vrijdag ook 0111 6,30 uur Maandag ook een Mis om 9 uur. Dins dag: O111 8 u. gez. Requiem voor alle overledenen der Doodceel. Woensdag. lok in Den Hoorn om 8 u. een Mis. Hall 8 Jnzeflof. 8 uur jongenscongr. Don derdag: Ook in Oosterend 0111 8 uur een II. Mis. Geen meisjescongr. Vrijdag: II. Jozef-feest-, 8 11. gez. Mis. In Den Hoorn 0111 7,45 gez. Mis. Geen bieefitgel, voor seboolk. Half 8 Jozef-lof. Zaterdag: Van 4-8 uur bif.ohtgel. op hele uren. 0 uur rozenkrans. DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de lieer Van Emnien en zijn reisgenoten. door G. Til. ROTMAN. Nadruk verboden •,4a. rang: Nauwelijks had hij het ge zegd, of er kwant.een ontzaglijke ko kosnoot op z'n hoofd vallen, zodat aan z'n verlangen op de meest onverwachte wijze voldaan werd. „Au! Au!" riep me neer Van EmmeYi, die met armen en la nen tegelijk spartelde.Maar drom mels, wat gebeurde er nu! De heuvel be gon plotseling te bewegen. ,,'n Aard beving!' rien meneer Van Emnien, doodsbleek. „Neen, drijfzand! Help! Help! We zakken er in!" FEUILLETON. naar het Engels van IDA BOYD 51.) Er kwam een dag, waarop haar angslen alle banden verbraken en haar bijne tot een wanhoopsdaad brachten. Fred was naar kantoor en Wanda was alleen thuis. De butler bracht een naam kaartje binnen van iemand, die haar on bekend was doch ze was onmiddellijk op haar qui vive. Mr. Dawson kwam binnen, wihit ze wilde direct cóntact niet hem hebben als hij iels met Gaunt Square le maken had. Ze wilde dan, wat liet ook kosten mocht, zorgen, dat bij uil Fred's buurt bleet. Mr. Dawson was een levendig, klein mannetje, - welwillend en spraakzaam. Hij bracht zijn hoed mee 111 dc kamer en legde die onder zijn stoel. Hij begon met een opmerking over liet .veer en over de gezellige "kamer en zei vervolgens, dat ïiij het voorrecht had, een belangrijke rechtskundige firma te vertegenwoordi gen, die een... zeer rijke cliënt, had.. Hij iiet dit even inwerken. Wanda meende te begrijpen. „Ik hoop, dat liij eerlijk aan zijn rijk dom gekomen is", mompelde ze. De ogen vah 1111. Dawson tintelden. „Onze cliënt is' een hoogstaand man. im'S. Builingliam. I11 elk opzicht. Zijn on geluk is, dat hij een vrouw heeft, wier karakter niet e Bepaald hoogstaand zou kunnen worden genoemd. Hij lieefi reden te geloven, dat zij zich in een e 44. Maar zc zakten er niet in. Inte gendeel, ze gingen de hoogte in. De „heuvel" was niets anders dan een.... olifant, die vreedzaam in liet zand lag tc slapen en die itu door de lievige bewe gingen van meneer Van Emnien wreed gewekt was. En daar ging hij er in volle i aart vandoor, meneer Van Emnien en Piet meevoerend, terwijl de slapende Hans in liet zand viel. Ik behoef je niet te zeggen, dat de arme jongen grote ogen opzette! zeer compromitterende situatie ge werkt heeft, U zou mij onmiddellijk ge heel begrepen, als ik namen en plaatsen noemde. Hij zou bereid zijn, zijn hu]p zijn zeer machtige hulp te geven aan ieder, die hem kan aantonen en ver zekeren, dat zijn vrouw niét. één van de dames was, betrokken bij die compromitterende affaire. U moei be grijpen. dat liii niet tevreden is met baar verklaring alleen". „En draagt iii.j dit aan u op?" vroeg Wanda. „Aan mijn. firma, inrs. Builingliam, aan mijn firma. „Nu", zei Wanda „dat zou ik niet doem Ais ik tc maken had met zo'11 firma, zou ik liet niet zeer prettig vinden, dat zij 'legen vreemden sprak over mijn ver houding tot mijn man". j\Ir. Dawson kuchte achter zijn hand on hernam: „Het is een zaak, waarbij veel op liet spel staat. Wij moeten over zulke klei-' nigheden heenstappen als het gaat om 't levensgeluk van onze cliënten. E11 011 ze cliënt is er van overtuigd, inrs. Bul- linghain, dat u hem de verlangde zeker heid kunt geven U wilt hem toeii zeker niet teleurstellen?" „Zoekt hij informaties om van zijn rouw te kunnen scheiden?" vroeg Wan da en dacht: O, hemel! Een nieuwe com plicatie! „Bent u een particulier de tective?" „Niet particulier, mevrouw. Mijn be roep is, in zekere zin, officieel. Laat mij 11 zeggen, mi's. Builingliam, dat het ons HET TEXELS SCHAPENSTAMBOEK IN NOORD-HOLLAND, Het Texels Schapenstamboek in N.- Holland hield onder leiding van haar voorz., W. v.d. Oord, uit Barsingerhorn, le Alkmaar een druk bezochte alg. ver gadering. Bij de opening werd liet verscheiden herdacht van het bestuurslid R. L. Wai- boeix Hierna gaf spr. een terugblik ovei 1947. Door de droogte waren de schapen soms „te veel" op de bedrijven en de prijzen bleven dan ook te laag. Dp ten toonstellingen zijn goed geslaagd. Ier- wijl liet succes te Don Haag groot was niet de ingezonden collectie van N.-Hoil. Export van stamboekschapen heeft, zij liet in beperkte mate plaats gevonden. Jammer was 't, dat men wederom maat regelen had genomen tegen het verhan delen van schapen, gelukkig is dat sinds enkele dagen weer vrij. Er werd medegedeeld, dat de fokdag te Texel is bepaald op 6 Sept 011 de L.T. T. „de" Prov. Seliapenfokdag le Alk maar op 22 Sept, a.s. Hel C.H. Schapen fokkerij is een Ver. geworden, waarvan Prof. de Jong te Wageningen voorzitter en Ir. II. Verschuyl te Den Haag tot sect is benoemd. Door de secretaris C. Roeper uit Alk maar werd vervolgens het jaarverslag over 1947 uitgebracht, hetwelk onder dankzegging door de vergadering werd vastgesteld. Hieruit stippen wjj aan: 'dat onder volledige controle staar, ruim 8501! ooien en bijna 600 rammen. Het aantal ooien met een bekende afstamming be draagt 9.3.8 pet. Per fokker worden gein. 15 ooien aangehouden (Texel 36 en vas teland 12). 548 fokkers hebben hun die ren onder controle. .Bij cle voorjaars inspectie werden 6652 lammeren inge schreven, w.o. 219G ramlammeren. Gemiddeld, per ooi werden geboren 1.78 en grootgebracht 1,49 lam, op Texel zijn deze cijfers resp. 1,72 en 1,36. I11 1947 werden er 3736 wolvachten gekeurd, liet gem. gewicht bleef gelijk, op Texel steeg het gem. gewicht mei ongeveer 'li kg., terwijl dit op liet vaste land van N.-H. met ongeveer 1/5 kg. daalde. Export van fokschapen heeft plaats gevonden naar België, Frankrijk en Z.-Afrika, terwijl naar fokkers in di verse provincies woonachtig, hoogwaar dige fokdieren zijn verkocht. I11 liet. verslag werd verder voor de gewaardeerde medewerking bij de ge houden tentoonstellingen van de diverse organisaties en1 gem. besturen dank ge bracht, in liet- bijzonder Alkmaar en Texel. De rekening 1947, de begroting 1948, werden op voorstel van de fin. commissie bij monde van dhr M. Spaan goedge keurd. I11 de plaats van de aftredende bestuursleden en 111 de vacature werden de heren F. R. Keijser tc Texel, A. Groot te Oosterblokker en Jb. Re.vne te Bar singerhorn gekozen, terwijl tot leden van de fin. comm. rekening 1948, begro ting 1949, de heren J. Stapel Szn„ Sijbe- karspel, P. C. Hin, Texel, W. Koelemay, Beemster en als plaatsvervanger G. Oortwijn, Purmèr, bij acclamatie werden aangewezen. Bij de rondvraag kwam iiet niet in schrijven van '/a-jarige ooien en een rammenkfciiring voor de dektijd ter spra ke. Bovendien werd medewerking ge vraagd voor het verkrijgen van gege vens over de melkproductie van ons Texelse schaap. Ir. Haverhals uit Ber gen gaf een voortreffelijke uiteenzetting over doel -werkwijze van de Ned. Wol federatie welke met aandacht werd ge volgd. De voorz. dankte voor deze uil- eenzetting, waarna sluiting volgde. CR. RECEPTEN VOOR DE PAASDAGEN Elcrschotel. 4 hardgekookte eieren, Vr 1. bouillon (van 1 bouillonblokje en */s liter water, waarin peterselie en selderij zijn afge trokken), 3 eetlepels tomatenpuree, 45 gr. (5 eetlepels) bloem, scheutje melk, wat boter, margarine, peper, zout, peter selie of sterkers. De hardgekookte eieren doormidden snijden en bet geel bestrooien met pe per en zout. De halve eieren op een schotel plaatsen. De bouillon (zeven) aan de kook brengen, binden inet de aange maakte bloem en de tomatenpuree, de boter of margarine, de melk en zo nodig wat peper en zout toevoegen. De saus over cn om'.dt- eieren gieten en de scho ld versieren met wat fijngehakte peter selie of een rand sterkers. OP 1 APRIL WEER 26 TEXTIEL PUNTEN. Wanneer herwaardering en enkele bonvrije artikelen? (V1111 onze Haagse correspondent.) Van welingelichte ziide vernemen "Ivy thans, dat er op het einde v an_dezt maand wederom een aantal textielpunten geldig zal worden verklaard. Hoe groo* dit aantal zal zijn maakt momenteel on derwerp van Bespreking uit. Vermoede lijk zullen het ér 20 zijn, waarop met in gang van 1 April gekocht kan worden. Het hele schema van de textieldistri butie 'hangt overigens nog enigszins in dé lucht i.v.m. het Marshall-plan. Voor lopig moeten we op ieder gebied de grootst mogelijke zuinigheid betrachten. Indien de dollar-injectie evenwel in d- loop van de maand April effectief zc.i worden, waarop men in brede kringen begint tc rekenen, kan de distributie- van textielpunten nader worden gerp geld. Ook de op handen zijnde herwaar dering der textielpunten hangt hiermede samen evenals de plannen 0111 enkele textielproducten in de vrije handel tc brengen. Wat liet laatste betreft verne men wij nog, dat liet vul. zgn. kleine pro ducten zal betreffen, waarvoor men ook thans slechts enkele punten behoeft tr geven en waarvan de productie bevredi gend is. Wanneer bet tijdstip zal zijn aange broken, dat enkele textielproducten in de vrije handel zullen worden gebracht en wanneer de herwaardering der punten zal geschieden (vermoedelijk gelijktijdig) is nog niet bekend. Mijnhardt's Zenuwtabletcen sterken en kalmeren Uw zenuwen. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetvcr. 9 Maart 194S. Varkens: gemakkelijk te plaatsen; big gen zeer duur. Bonnen: Veei vraag—uit de Oostelijke en Noordelijke provinciën. Onze- notering is 10 et. per kg., niet in begrepen onze provisie. Gebniiksvee: grote aanvoer; duur, maar luie handel. Onder het hoofd: „Zonder Tropen geen Europa", schreef ik in de „dprech- te Haarlemse Courant" van i936 een paar artikels, waarin ik de aandacht vestigde op liet feil, dat liet materiële leven hier onmogelijk is zonder toevoer van tropische producten. Denken wij aan de olie, de vetten, de zaden, de vruchten, enz., die het voedsel vormen voor de mens, liet krachtvoer voor onze koeien, varkens, kippen, die ons boter, vlees, eieren, enz.- leveren. Naast voed sel produceren de tropen rubber voor auto- en fietsbanden, specerijen, koffie, thee, cacao, tabak, stoffen, die ons het leven veraangenamen, wellicht zelfs no dig zijn. voor ons bestaan! Hoe hebben w ij al die vele producten gemist in de oorlogsjaren en nóg ontbreken er vele. „Onder de tropische landen, die voor de wereld van zulk een grote betekenis DE STEM VAN NIWIN TEXEL. Vandaag weer een ogenblik jullie aan dacht voor Nivvin. Wereldschokkend is liet. ook 1111 niet, wat we te vertellen heb ben, maar we willen alleen weer een be wijs geven, dat 't ons ernst is met onze leus: „Wij leven mee met onze jongens overzee." AI enkele malen konden we schrijven, dat er ook reeds Texelaars uit Indonesië naar hier zijn teruggekeerd en gedemobiliseerd. Als we zo hier cn daar 011s oor (e luisteren legden, bestaat cr kans, dat er dit jaar nog vrij veel zul len volgen, 't Is daarom, dat we hier met voldoening melding maken van berich ten, uit de kranten van enkele dagen ge leden, waarin te lezen stond dat de So- 1 iale Dienst van het Dep. v. Oorlog 1111 zo actief aan liet werk is 0111 le zorgen, dal (le gedemobiliseerden zo spoedig mo gelijk weer hun plaats in de burger maatschappij zullen terugvinden. Zo le zen w e, dat van dr 493 Zeeuwen van liet bataljon 2 14 R.l. in een week tjjds 375 man w ml afgewerkt en dat 80 pet. daar van al een plaats gekregen iieeft en werkt. Het grootste gedeelte daarvan 13 terug bij zijn vroegere werkgever. De jongens werden teruggenomen, alsof ze nooit waren w eg geweest. Nu we liet toch over de Zeeuwen heb ben, wc hebben ook een uitvoerig ver slag gelezen over hun thuiskomst Dat is 111e een feest geweest. Overal vlaggen en 's avonds verlichting. De verslaggever bad nog een onderhoud met zo'11 ver brande V.W.-er, die zeer dankbaar was voor de belangstelling en het meeleven tijdens z'11 lange afwezigheid^ uit liet vaderland. Speciaal vermelden we hier zijn gezegde: „Als er hier nog eens een propaganda-avond van de Nivvin komt cn ze kunnen mij" gebruiken, laat ze ine dan maar een seintje geven, want dan kom ik!" Zo'11 spontaan woordje doel deugd! Tot slot nog enkele persoonlijke be richten. Ook op deze plaats roepen w e een hartelijk welkom toe aqn sold. H. Koopman, die verleden week hier is te ruggekeerd. Wie kan ons inlichtingen verschaffen omtrent de verblijfplaats van sold. C. Lenike? Enige tijd geleden werd ons medegedeeld, dat hij per „Gro te Beer" naar huis terugkeerde; doelf dit. schijnt in het geheel niet bet geval te zijn geweest. Jongens, voor dit keer weer genoeg. Houd je goed en tot wyderselirijvcns! (Zonder Tropen geen Europa.) zijn, treedt de Indonesische archipel met zjjn ruim 70 ïtiillioen bewoners op dc voorgrond. Moge de herinnering aan de ontberingen in de vreselijke oorlogsja ren de gedachtenis aan Indië niet zijn sympathieke bevolking levendig houden, laten wij steeds bedenken, lioev qel Ne derland dankt aan land en volk. En niet uitsluitend 111 materieel opzicht! Het bovenstaande schreef ik in 1936, 10 jaar gelee!:..:, niet vermoedend, dat er (oen al een oorlog dreigde, welke, die van 1014-1918 in lievigheid en vreselijkheid en vooral in zijn gevolgen verre heeft overtroffen. Illustratie: Kop van de kokospalm met zijn inden, de vruchten, die het vel le veren voor de bereiding (in margarine, zeep en glycerine, waaraan thans wat dr eerste twee betreft, zulk een grote be hoefte bestaat. Tekening: J. G.'SINIA. Dr. H. F. TILLEMA. bekend is, dat u één van de dames is, (lie geregeld bezoeken brachten aan een zeker luüs op Gaunt Square.... Neen, neen, ontkent u het alsjeblieft niet. Uw verschijning, als ik het zeggen mag, is niet iets, dat men gemakkelijk vergeet". Wanda luisterde 111 angst. Zij bleef zwijgen. Mr. Dawson vervolgde: „Als u onze cliënt rle positieve verze kering geeft zó, dat hij weet waaraan bij toe is, bij wijze van spreken dat zijn vrouw niet een van de habituéës in Gaunt Square was Iets in de uitdrukking van liet gezicht van de man irok haar aandacht. Hjj was niet zo zeker van zichzelf als hij het wil de doen voorkomen! „Ik begrijp werkelijk niet, waarover 11 spreekt", zei ze. „Insinueert u, dat ik tot de misdadigersklasse behoor?" Mr. Dawson* sloeg zijn ogen neer en voelde onder zijn stoel naar zijn lioe-d. Daarna als was hij gerustgesteld, dat zijn hoofddeksel niet verdwenen was leuijde hij achterover en vouwde zijn handen. „Wat een lelijk woord, mis. Builing liam! Niet misdadig. Laten we zeggen: vlot, vrij, joie de vivre.... dat is toch niet misdadig. Maar.... liet is gevaar lijk. Moeilijk te rechtvaardigen, mis schien. Lijkt vaak zo anders dan iiet in .werkelijkheid is. Maar onze cliënt, mrs. Bullinghain, is bereid, als 11 hem ge nist kunt stellen' al zijn invloed aan te wenden, 0111 11 e volkomen veilig te stellen „Ik begrijp er niet veel van", zei Wanda. „Over wie spreekt u-tocli eigen lijk?" „Hebt ti wel eens horen spreken over Sir Jones Robinson?" vroeg mr. Dawson fluisterend. „O, ja. Is liet zijn vrouw misschien, waarover u spreekt?" „Weineen. ik hoop, dat ik niels ge zegd heli, 0111 die indruk te geven. Maar Sir Jones Robinson stelt veel belang in de zaak. Hij zou graag de waarheid e en een heleboel mensen zouden blij zijn, iemand van de invloed cn de positie van Sir Jones van dienst te zijn". Zij keken elkander strak aan. Was liet een dreigement? dacht Wanda. Het leek er erg op. „Heeft hij 11 gestuurd?" vroeg ze. Waarom is bij zelf niel gekomen? vraagt ti hem dat maar eens." Mr. Dawson begreep, dat liij verslagen was. Hij greep zijn hoed, bekeek die een ogenblik ernstig en wenste mrs. Bul- linghani glimlachend een goede dag, Wanda bleef een kwartier lang 111 ge dachten verzonken - in zeer vreemde en beangstigende gedachten, l'oen (jtond ze op en liep naar de telefoon en terwij! ze Lenda verzocht zo gauw mogelijk l>ü haar te komen, deed mr. Dawson, op het zelfde ogenblik verslag aan (le „firma". Dat verslag' bestond slechts uit een paar woorden: „Mis! Ze was te slim." Lenda luisterde nijdig naar Wanda's verhaal, maar toen ze aan Sir Jones Ro binson kwam, ging haar mond open van verbazing. „Bedoel je", vroeg ze, „dat liii je wilde laten geloven, dat die rijke cliënt Sir Jo nes was?" „Ik heb geen flauwe notie van wal hij mij w ilde laten geloven. Het is mogelijk, dat h;j van de politie kwam en dat ze proberen wilden, te weten te komen, wat het is, daf Arthur niet vertellen wil". „Was lady Jones een van de vrouwen die bij Rodowsky kwamen?" „Bij mijn weten niet. Maar als Ilij het vermoedt, en een dergelijke maatregel w ilde nemen, dan zou liii met Jack ge sproken hebben, niet waar?" „Maar Jack is hij hem geweest, zoals ik je gezegd heb. En als nu zijn vrouw er bij betrokken is! Lieve hemel, wat een geschiedenis! Ik vraag 111e af, wat hij dan wel gedacht moei hebben en wat Jack tegen hem gezegd heeft!" Lenda sprak er later niet Jack over en die schrok cr van. Wat eenl blunder had bij begaan met naar Sir Jones toe te gaan, als'dions mouw er bij betrokken was! Het zweet brak hem uit. Als dit be zoek van Dawson het gevolg was ge weest van zijn verzoek om hulp aan Sir Jones dan bad hij meer kwaad dan goed gesticht. „Ik noemde hem Wanda's naam!" zei liij wanhopig. Had je zoiets kunnen voorzien? Ik moet met Scarlett spreken". „O - maar misschien heeft Wanda gelijk en is het alleen maar de politie", zei Lenda. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4