k Jleuh Nieuwe bonnen Een boek in de krijtcirkel Waar is de spontani teit om te feesten? Gouden Echtpaar te De Waal V. INDONESIË ZATERDAG 2# MAART 1948. 61e JAARGANG. No. 6292 TEXELSCHE COURANT GEESTELIJK LEVEN. De „Boekenweek 1948" behoort weer tot het verjeden. Hebben we.haar „ge vierd"? Het zou helemaal niet dwaas zijn wanneer aan de Kerlf gevraagd w erd één Zondag t wijden aan het boek, maar dan niet in, de Boekenweek, omdat deze meestal georganiseerd wordt in de lij- denstijd. Overleg zou echter mogelijk rijn. De Kerk welke openstaat naar en \oor de wereld, heeft hier zeer zeker een taak. Thans dan een „nabetrachting" op de boekenweek. Hier spreekt iemand, die telkens weer met ontsteltenis ontdekt wat de mensen lezen. Er is - ik durf het zeggen de vloek van de leesbiblio theken: overvloeiende van minderwaar dige romans, die de mensen als „boeiend en spannend" meegegeven worden. Er verschijnen, bijna dagelijks romans omdat er .een soort van leeshonger is. Een predikant zei eens tegen mij: „ik lees nooit romans". Dit klinkt hoog, streng, ernstig..! Maar ik vraag mij af, of niet in zijn preken en in zijn ge meentewerk het gemis zal gevo'eld wor den aan kennis van wat er in de wereld leeft, vooral ook, kennis van de mensen. De goede roman brengt ons de ontmoe ting met levend mensen; en de goede romanschrijver is als de kunstenaar, die ons in een portret de ziel van een mens leert ontdekken. De Boekenweek is weer voorbij. Eén week van het jaar wordt de bijzondere aandacht op het boek geves tigd. Natuurlijk heeft de Boekenweek voor hen, die werken in dienst van het lioek, een zakelijke betekenis* Het is te begrijpen, dat uitgevers en boekverko pers er baal van verwachten voor hun zaken. Maar laten wij er oog voor hebben, dal deze mensen ook een bedrijf van geeste lijke waarde kunnen hebben. Wie een boekwinkel binnengaat, heeft kans. en moet ook de wil hebben, iets kostbaars te verkrijgen! Rainer Maria Rilke klaagt er in een zijner gedichten over, dat bij bang is v oor „der mensen woord". Zij spreken /egl hij bet alles zo duidelijk uit: dit heet „bond" en dat beet „huis", bet ,is alles doodgewoon, liet „wonder" is er niet meer, de ver„vvonder"ing ontbreekt, ueigens is meer heilige grond; de men sen vermoorden de dingen. De schrijvers van de boeken, en met ben de uitgevers mi de boekbandelaren, kunnen beschadi gen maar óók het leven dienen en ons gelukkiger, rijker, reiner en wijzer ïna- 'ken. ik ken een bloemist, die in een zijner kassen een bladbegonia heeft met zilver grijze bladeren. Om die plant is met wit krijt een cirkel getekend. Deze begonia heeft een geschiedenis. Het blad van een begonia viel op de grond. Nu zou bet na tuurlijk verloren hebben moeten gaan. Maar dit blad vond een beetje aarde en ging aan de onderkant worteltjes vor men. Het was in een vergeten hoekje en liet plantje kon zich rustig ontwikkelen. Toen beeft de bloemist bet beschermd en ui) de armelijke voedingsbodem groeide een volle, mooie, zilvergrijze plant, die niet v erkocht wordt en door de bloemist als een „geschenk" wordt 'peschouwd. „Deze plant", zegt hij, „kan nooit in geldswaarde worden omgezet. Die is mij dierbaar ik hel) de overtuiging, dat er uitgevers en boekverkopers zijn, die boeken uit geven en verkopen, waarvan zij één exemplaar, in hun gedachten, met een krijtstreep omgeven. Laten wij. lezers, deze boeken opsporen en ons aan de lei ding toevertrouwen van hen, die zich in spannen i-iii waardevolle boeken te ont dekken. Twee dingen heb ik nog op mijn hart. Ten eerste: lees liever één boek rus tig en' goed, dan tien vluchtig en opper vlakkig. Spoor het waardevolle boek op, waaromheen ook gij een krijtstreep kunt trekken. Ik wil probéren juist die hoeken voor u te ontdekken lil de tweede plaats: richt zo uw dag in. desnoods alleen uw Zondag, dat gij tijd hebt voor een boek Het lezen van dc krant en van weekbladen is ook nodig, maar om echt „op de hoogte" te komen hebt ge een hoek nodig, dat u uitheft ho ven het alledaagse Men kan te moe zijn om te lezen, maar lezen kan ook van moeheid bevrijden BEWAAR DE LIJST VAN UITREI KING LEVENSMIDDELENKAARTEN. WIJ vestigen er de aandacht van onze lezers op. dat de publicatie „Uitreiking levensmiddelenkaarten, enz., welke in dit ur. is aïgedrukt. slechts- éénmaal wordt geplaatst.. Belanghebbenden raden wij daarom aan, dez.e publicatie uit te knippen en goed te bewaren, opdal ge later niet voor teleurstellingen komt te staan. „EXCELSIOR" BRACHT J. TRAP EEN SERENADE. OOSTEREND. Aan dhr .1 Trap, die Dinsdag j.l. zijn 99ste verjaardag her dacht, werd 's avonds door het fanfare corps „Excelsior" nog een serenade ge bracht, welke geste "door de jarige en zijn familie zeer op prijs werd gesteld. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 20 Maart op om 0,41on der om 6,54. Maan: 25 Maart V.M., 2 April L.K. Hoog water ter rede van Texel: 20 Maart 3,40 en 4,15. 21 Maaii 5.20 en 6,05. 22 Maart 7,10 en 7,35. 23 Maart 8,20 en 8,45. 24 Maart 9,15 en 9,35. 25 Maait 10,— en. 10,20. 26 Maart 10,46 en 11,05. OOSTEREND. Vrijdagavond was -ei een algeni. vergadering bijeengeroepen door de fcestöomm. van Oost en Ooster end. Er waren vrij veel bezoekers, maar helaas bijna geen Oostexenders. Nadat de voorz. enigemededelingen gedaan had omtrent dr te honden feesten in dit jaar, (deze plannen hebben reeds al eens in .de Texelaar gestaan), deelde de voorz. mede, dat de comm. wenste af te.treden en er werd besloten tot stemming over te gaan. Waarf in wilde de reeds bestaan de comm. aftreden? Vooral het bestuur was te zwaar belast met particuliere za ken. zodat zij geen kans zagen zich.ge- heel aan dit werk te geven. Enkele leden bedankten daar zij zipli te oud voelden, en de overige waren na de oorlog door de nog bestaande comm. verzocht om mede zitting te nemen. Zij zijn dus niet door .de bevolking zelf gekozen en dat is toch wel zeer gewenst. Oost had Woensdag tevoren reeds'een vergadering gehouden, waarin zij .haai eigen commissieleden koos. De bedoeling ijs dat de heide comm. tot cén santen- smelten. De uitslag van de stemming was: .de heren J. Visman, Jb. Breraan, Fielniieh, B. Druif en .In. Daalder Pzn. De comm. van Ookt was als volgt samen gesteld: de heien H. Sleigsira, O. Betse- ma. Jn. Klippel, P. Rozendaal en A. Ka lis. Na de stemming rezen er nog enkele bezwaren tzij had niet eerlijker kunnen gaan) alsof deze niet eerlijk verlopen was, aangezien er nu geen katholieken zitting hebben Maar de bestaande com- missie kun toch ook niet helpen, dat de vergadering zo stemde. Zeer waarschijn lijk zal voor de goede verstandhouding nog aan de r.k. verzocht worden om als nog mede zitting te nemen. (Dit laatste lijkt ons voor een goede samenwerking wel gewenst. Red.) Na deze stemming sloot de voorz. de vergadering. Wat hield de Oosterenders toch tegen om deze vergadering te bezoeken? De nieuwe leden werden nu gekozen door minstens 80 pet. bewoners N an Oost. Waarom was u niet gekomen? U gaat toch ook niet naar De Cocksdorp om al daar een comm. voor De Cocksdorp te benoemen? Of is het a.s. regeringsjubi leum van onze geëerbiedigde Vorstin van zo weinig belang, dat daarvoor niet gefeest behoeft te worden? Oosterend, dat toch een heel goede naam heeft in 't feestvieren en in de volksmond het meest Koningsgezinde dorp genoemd Avordt, laat er toch verandering komen. Vanwaar die onverschillige houding? Er wordt van u verwacht, dat ge ondanks uw af wachten genoeg geestdrift bezit om een grote spontaniteit aan de dag te leggen voor de a.s. feesten. BLOEMEN VOOR DE JUBILEUMFEESTEN. DEN BURG: Voor de a.s. jubileum feesten beeft Turkenburg een pakket bloemzaden samengesteld in de kleuren rood-wtt-blauw en dubbel oranje. In elk pakket is een prijsvraag toegevoegd, waar schitterende prijzen mee te verdie- ncn zijn. De pi ijs is slechts 85 cl. per pakket. Opgave vóór 27 Maart bij de agent C. P. Moejen. Zie adv. in dit nr! UITREIKING van levensmiddelenkaarten 8(16, Toeslagkaarten MD 806-7 voor a.s. en jonge moeders. Brandstoffen- kaai ten TA 806, Schoenen bonnen. Op onderstaande data worden boven genoemde kaarten uitgereikt. Aan hen, wier stamkaart eindigt op 7 en nog in liet bezit van inlegvelbon 612, aan kinderen, geboren in de jaren 1982 tot en met 1945 of wel in de maanden Ja nuari of Februari 1947 en nog in het be zit van inlegvelbon 604 en aan kinderen geboren in de maanden Januari, Febru ari en Maai t van dc jaren 1932 tot en met 1946, alsmede aan kinderen, geboren in de maanden Maart, April en Mei 1947 en nog in het bezit van inlegvelbon 606, wordt een schoenenbon uitgereikt. Meebrengen: stamkaarten van alle ge zinsleden, inwisselingsbon links boven aan levensmiddelenkaart 804, inlegvel voor a.s. en jonge moeders, ingevuld en getekend aanvraagformulier MD 323-17 met restant brandstoffenkaart TA 707, waarvan bon-,,Reserve 2". Te Oudeschiid in „Ons Eigen Gebouw" Je dag Maandag 22 Maart 1948; 2e dag Dinsdag 23 Maart 1948. Te Den Hoorn in „Ons Huis" Je dag Dinsdag 23 Maart 1948; 2e dag Woensdag 24 Maart 1948. Tc De Koog in café Hillcnius: op Donderdag 25 Maart 1948. Te De Cocksdorp in de o.I. school: Ie dag Dinsdag 30 Maart 1948; 2e dag Woensdag 31 Maart Ï94S. Te Elerland in 'dc o.I. school te Zuid- Eierland: 1e dag Woensdag 31 Maart 1948; 2e dag Donderdag 1 April 1948. Te Oosterend In de, o.I. school: 1e dag Vrijdag 2 April 1948; 2e dag Maandag 5 April 1948; 3e dag Dinsdag 6 April 1948. Te De Waal in de kerkekamer van de D.G. kerk: op Woensdag 7 April 1948. Te Den Burg op 't Distributiekantoor 1e dag Donderdag 8 April 1948; 2e dag Vrijdag 9 April 1948; 3e dag Maandag 12 April 1948; 4e dag Dinsdag 13 April 1948; 5e dag Woensdag 14 April 1948; 6e dag Donderdag 15 April 1948; 7e dag Vrijdag 16 April 1948. - (Publ. no. 31). Even buiten De Waal aan de Polder dijk no. 23, herdacht het echtpaar Hen drik Koopman en Grietje Seiser Donder dag zijn 50-jarig huwelijksfeest te mid den van hun kindoren en kleinkinderen. Door oorlogsomstandigheden hadden Koopman en zijn vrouw hun huis in het dorp aan een der zoons afgestaan en wo nen ze nu al t en jaar of vier in bij hun dochter, die getrouwd is niet G. Burger. In dit kleine knusse huisje met zijn wit gepleisterde muren, vanwaar men 'n mooi vergezicht heeft over de polder Waalenlnirg me#op de achtergrond de duinenreeks, hebben we enige tijd met deze nog zo levenslustige mensen ge sproken. N Koopman is 23 April 1871 geboren in Den Hoorn en zijn vrouw 3 Mei van het zelfde jaar te De Waal. Ze zijn dus bijna 77 jaar. De bruidegom heeft tot zijn 74é jaar gewérkt in 't boerenbedrijf bij ver schillende boeren, waarvan net langst bij wijlen Jb. Bakker, Bargen (14 jaar) en 9 jaar bij wijlen Keijser nabij De Waal. Bij eerstgenoemde heb ik veel geleerd, aldus'vertelde Koopman ons. Koopman deelde verder nog mede, dat hij-50 jaar geleden 1' 6, per week verdiende, zon der enige emolumenten, zoals vrije melk, enz Dat was in die tijd geen gewoonte. De huishuur bedroeg 75 et. per week. In Jatere jaren was '1 loon f9 p. week mei vrij wonen. In zijn jeugd moest Koopman al gauw iets verdienen. Zo ging hij op 8-jarige leeftijd met de rietdekker Klaa- sen mee naar 't Noorden oni Je molen al daar van nieuw riet te voorzien. Hierbij verdiende hij 7 stuivers per dag. Met de leerplicht nam de overheid hel in die tijd dus niet zo nauw. Thans profiteren zij, zoals zovele?! van «te ouderdomsvoorzie ning van minister Drees. De bruid nas voor haar trouwen in dienstbetrekking, o.a. bij de toenmalige ontv anger Fischer aan Den Burg. Het echtpaar, dat ecu uitstekende ge zondheid geniét, heeft 4 kinderen (de zoon Arie is als gevolg van een noodlot tig ongeval 4 maanden geleden om bet leven gekomen) en 8 kleinkinderen. Hoe wel dit ongeval zijn stempel drukt op de feestvreugde, l ebben ze toch gemeend, deze dag te moeten herdenken. Er is veel gebeurd, alleen al in de laat ste 25* jaar. Beiden hadden toen 9 broers en zusters en nu ieder nog maar 1 broer resp. 83 en 72 jaar, die vanzelfsprekend ook op bet feest verwacht werden. Zo hebben deze oude mensen Donder dag een mooie dag meegemaakt te mid den der kinderen en kleinkinderen. Bij de vele gelukwensen voegen wij de onze gaarne aan toe met de wens, dat bet gouden echtpaar ook eenmaal hun dia manten huwelijksfeest, mag heieven. Z. van 21 Maart t-.ni. 3 April 1948. Bonkaarten KA, KB, KC 804 259 algém. is plm. 250 gr. huishoudzeep of 180 gr. toiletzeep 260 algem. is 100 gr. bloem of zelfr. bak meel of kindermeel 261 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak 262 algem. is 1600 gr. brood ("geldig t.m. 27 Maart a.s.) 203 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m. 27 Maart a.s.) 264 algem. is 4 eieren 265 algem is 750 gr. suiker, boterham strooisel enz., of 1500 gr. jam, stroop enz., of 750 gr. versnaperingen 254 reserve is S00 gr. brood (geldig t.m. 27 Maart a.s.) 258 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 27 Maart a.s.) 270 algem. is 500 gram sinaasappelen (voor-inlevering) Bonkaarten KD, KE 804 759 algem. is plm. 450 gr. huishoudzeep of 360 gram toiletzeep 760 algeni. is 100 gr. bloem of zelfr. bak meel of kindermeel of kinderbiscuits 761 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen 'gebak 762 algeni. is 400 gr. brood (geldig t.m 27 Maart a.s.) 763 algeni. is 200 gr. brood (geldig t.m. 27 Maart a.s.) 764 algem. is 4 eieren 765 algem. is 500 gr. suiker, boterham strooisel enz., of 1000 gr. jam, stroop enz., of 500 gr. versnaperingen 755 reserv e is 400 gr. brood (geldig t.m. 27 Maart a.s.) 758 reserve is 500 gr. bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits 770 algem. is 1 kg. sinaasappelen (voor inlevering) Tabak- en versnaperingtnkaarten enz QA, QB, QC 802 25, 26, 29 tabak is 2 rantsoenen sigaret ten of kerftabak 27 versnaperingen is 200 gr. versnap., of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gr. jam, stroop, enz. 30 versnaperingen is 100 gr. versnap. of 100 gr. suiker, boterhamstrooisei, enz., of 200 gr. jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vri,j(lag 19 Maart 1948 worden ge bruikt. De bonnen 270 en 770 algem. (si naasappelen). welke op de bonkaarten voorkomen boven a.d. kaart, moeten ui terlijk op 27 Maart bij een handelaar in groente en-of fruit worden ingeleverd. Niet aangewezen en vernietigd -kunnen worden: de bonnen 212, 214, 215. 714, en 715 melk, 229, 221, 222, 725 en 727 reser ve, 210 en 710 algemeen. 't Is feest, 't is feest, 't is lentefeest, Je ziet het alleiweqen. In dorp en veld, in stad en land. Lanqs paden en lanqs waterkant, In bos en hei, in duin en strand Kom je de lente teqen. 't Is feest, 't i$ feest, 't is lentefeest, De knoppen aan de bomen. De lamm'ren sprinqend in het rond, De sneeuwklok en de crocus bont. Ja, overal natuur verkondt- De lente is qeicomen. 'i Is feest, 't is feest, 't is lentefeest. Dat ziet men aan de huizen, Waar ied're kamer wordt qelucht, Waar heerst een onqewoon qerucht, Haast alles ruikt naar zeepsoplucht En waar stolzuiqers suizen. 't Is teest, 't js leest, 't is lentefeest. Op, mensen, snelt naar buiten. Geniet vern licht en lucht en zon, (Het eniqe noq zonder bon) Ziet, .hoe de lente overv/on En hoort de voqels fluiten. HU IB DE RIJMEL A AH. UITGAVE v h Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr 11 Postgiro 652 Bankiekening. Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j Verantw. 'Redacteur: J. ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg FILM NIEUWS. „ZIGEUNERBLOED". De J. Arthur Rank film „Zigeuner bloed" brengt ons terug naar het begin der 19e eeuw in Engeland. Iïet rijke En geland met zijn grote landgoederen en voorname edellieden, maar ook van de veroordeelden, bekrompen g. dachten en ongeletterde boeren en arbeiders. De ca mera neemt ons mee naar en dorpje in de buurt van Londen, vvaPr een aantal dorpelingen een meisje volgt met de be doeling, haar in» liet water te werpen en dusdanig toe te lakeien, dal zij niet meer in hot dorpje zal durven terugkeren. Barney Iiatton redt het meisje, dat een zigeunerinnetje blijkt te zijn en vraagt zijn moeder haar als werkster in dienst te nemen. Zoals bij „zigeunerv rouwen" veel voor komt, bezit Jassy de gave, om gebeurte nissen wbar te nemen, welke op het zelfde ogenblik ergcus anders plaats vinden. Om dit alles spant zich een ro mantisch gegeven samen dat zo eindigt, dat Jassy aan Barney de eigendomspa pieren van het landgoed Mordelaine overhandigt, dat Barney's vader eens verspeelde. Samen gaan zij hierna een nieuw leven tegemoet. OPENBARE VERGADERING van de Raad der gemeente Texel, op Dinsdag 23 Maart 1948, des na middags 2,30 uur ten gemeente- huize. Texel. 16 Maart 1948. De Burgemeester, REHORST. 1. Beëdiging raadslid. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken en mededelin gen-. 4.-\ aststelling kampeer verordening. 5. Wijziging der Algem. Politieveror dening. 6. Wijziging leges-verordening. 7. Instelling van een sociale dienst. 8. Herziening salaris-verordening, vaststelling crplaatsingskostenbeshiit :-i i vaststelling kindertoelage-verorde ning. 9. Benoeming bestuurslid landhouw- huishoudschool. Aanbevolen worden: 1. mw. F. de Wijn -Jonker, Den Burg; 2. mw. J. Beumkes- de Radder, Den Hoorn. 10. Benoeming bestuursleden Stichting lagere landbouwschool. 11. Overdracht in onderhoud van een gedeelte van de Duinweg nabij De Cocksdorp en annulering van de over eenkomst met de polder Eierland inzake bydrage voor het onderhoud van de straatweg te De Cocksdorp door de ge meente. 12. Machtiging tot het voeren van rechtsgedingen in verband met de uit voering van de Woonruimtewet 1947. 13. Beschikbaarstelling gelden voor do School v. Chr. Volksonderwijs te Den Burg. 14. Verlening van voorschotten aan bij zondere scholen. 15. Behandeling bezwaarschriften te gen plaatselijke belastingen. 16. Verhuren van de gemeentelijke po- litiewoning te De Koog aan G. P. van Jen Berg. 17. Aanwijzing geneeskundige, belast met de kosteloze vaccinatie. 18. Verlening bijdrage in de kosten dev Stichting kweekschool v. onderwijzers (essen) in N.-TI. Noorderkwartier. 19. Annulering van de overeenkomst niet Rijkswaterstaat ter zake van de uit voering van werken te Oudeschiid. RHEUMATISCHE PIJNEN Sanapirin tabletten (Mijnhardt) tas ten het kwaad bij de wortel aan Koker a 25 tabletten 40 ct. In wel voorziene Apoth en Drogisterijen. In vakkringen stelt men levendig be lang in de plannen ons gehele onder wijssysteem aan te passen aan nieuwe inzichten. Maar ook onder de personen, die bulten hel eigenlijke onderwijs staan, zijn er, die hebben leren inzien, dat ver andering in verschillende leervakken no dig is. Zo wordt er op het ene wel eens te veel de aandacht geves tigd, op het an dere te weinig. Een econoom merkt o.a. op, dat er aan de litc- rair-economische inrichtingen van onderwijs veel te weinig aandacht wordt geschon ken aan kennis der natuur, aan plant- en dier kunde of, zoals men het thans noemt: „biolo gie", een voor studenten in de economie zo ui- -terste belangrijk vak. De mens mag zich niet buiten de natuur plaat sen, wat niet ste delingen maar ril te zeer het geval is! Bossen, me- ren. heide, velden, enz. hebben alle hun betekenis, o.a. in klimatologische en bio logische zin. En niet alleen in materieel opzicht, hoe buitengewoon belangrijk dit ook is! Ook de aestlietische betekenis is zeer groot. Men denke ook aan de zo no dige ontspanning, aan sport, zwemmen, zeilen, wandelen. En aan het genot, dat het bespieden var. het leven van vogels, vlinders, insecten, enz., het fotograferen de natuurminnaar verschaft. „Of de stu denten in de economie der Hogeschool te Rotterdam de schade in him studie zul len inhalen, staal te bezien". Veel meer dan hier is de Europeaan in Tekening: J. G. SIN IA. BEVOLKING EN NATUUR. de tropen ingesteld op het buitenleven Vóór velen is een tuin bij huis een vor stelijk bezit. Goede wegwijzers in de vorm van fraai geïllustreerde werken zijn in elke Indische boekhandel ver krijgbaar. Vooral de dames-echtgenoten leggen er zich gaarne op toe een bloe- Kop van een neushoorn, liet merkwaardige „voorwereldlij ke' dier, dal op Java op heel enkele exemplaren na geheel is uitgeroeid. Zijn horen is in de ogen van Chinezen zeer waar devol. 7a beschouw en hein als een kostelijke medicijn waai mee verloren lichaamskracht wordt herwonnen. En niet al leen de horen, maai" ook de nagels, de huid, zelfs de uit werpselen van hel dier worden tot medicijnen verwerlft, men tuin naar eigen inzicht inte richten. I"n het tuinieren biedt vooral in de „bin nenlanden" kostelijke ontspanning! „Wij", zeggen de propagandisten voor de zo dringend nodige natuurherkenning „willen de mensen de ogen doen open gaan voor liet schoons, dat zich vaak on geweten in hun onmiddellijke nabijheid bevindt en hun dit leren zien. En wij hopen daarmee tevens natuurbescher mers te kweken. Want natuurwaarde- ring wekt automatisch de begeerte om de natuurschatten, die de Indische archi pel in zo ruime niqrte bezit, voor het na geslacht te bewaren. Dr. H. F. TILLEMA.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1