SAHAPIRIM Nieuwe bonnen Westelijk leven. Ons Schild 9». helpt s/tijd T.E.S.O. vaar^ een goede koers De zo mooi gelegen „Hoge Berg" tussen Oudeschild en Den Burg ZATERDAG 17 APRIL 1948 61e JAARGANG. No. 6210 TEXELSCHE COURANT join (leze tijd, drie jaren na het einde 78ii de tweede wereldoorlog men (preekt alweer over wereldoorlog num- fij nor drie is het militairisme een der sterkste machten en bedriegen de teke- 15 ven niet, dan zal het heil der mensheid -Sn wat vooreen heil!) in de komende ja ren worden gezocht in het versterken van de kracht der wapenen en de niacli- §11 van het geweld. Paiilns, een gevangene te Rome, be- ■hrijtt in zijn brief aan de Gemeente te ,1'eze in „militairistische geest" een wa- enrusting. Doch niet als een strijder in et leger der wereldse overheden maar ls een goed krijgsknecht van Jezus liristus en niet de wapenen des ge- elds maar de wapenen des geestes. Uit liet venster van zijn gevangenis on Paiilus de Romeinse soldaten zien xerreren en zic'n oefenen in de wapcn- andel handel. Hij bemerkte, dat aan de apenrusting het schild niet mocht ont- reken. Het schild was het onmisbare fweerwapen tegen brandende nijlen, en veilige bescherming tegen de aan- allen der vijanden. In de 20e eeuw biedt een s'child eclildr einig bescherming en wij hebben in de lorlogsjaren geleerd: in tijden van ge- aar moeten wij dekking zoeken. En ge- aren bedreigen ons, niet alleen in oor- ogstijd; iedere dag, ieder uur zijn we Toor vijanden omringd en hebben we aeseherming nodig. Wat is onze bescherming, onze dek- ng. ons schild? liet is zoals Panlus schrijft: „hetsehiid jer geloofs". Ons geloof moet ons he rkennen tegen de gevaarlijke pijlen,-die an alle kanten op ons worden afge floten. Uit 't kamp der godloochenaars n onverschilligen schiat men met pij len van spot en ongeloof; uit. het leger der- oppervlakkigen en genotzoekers ichtmen pijlen van verleiding en ver zoeking op ons. In het openbaar worden we bedreigd, in liet verborgene loeren de vijanden. Wie zonder bescherming door liet leven gaat, wordt vroeg of laat het slachtoffer van de boze machten de zer wereld. Daarom, ouderen en jonge ren, gebruikt het schild des geloofs te gen alle pijlen, welke op u worden afge schoten. Of anders gezegd: houdt in ge loof vast aan God, en Zijn Woord, dat ons leert ons af te wenden van alles, wat in Zijn ogen slecht is en ons vermaant, liet hart te openen voor Zijn Geest van efde, waarheid en gerechtigheid. Hebt ..ij geen wapenrusting, weet ge niet hoe liet schild en zwaard te gebruiken? In lods wapenhuis, dat iedere Zondag voor ill en openstaat, wordt u gratis een wa pen i erstrekt, wordt u zonder enige kos ten in de wapenhandel onderwezen. En wapenen, welke God u schenk!, 't schild dies geloofs en liet. zwaard des geestes zullen sterker blijken te zijn, dan lucht- torpedo's, vliegende schijven en atoom- hommen. Doet dan aan de gehele wapen- usting Gods en strijdt moedig mede; liet tegen mensen maar tegen liet sleoli- le en boze in de mensen en in de wereld. In de Militia Ohristi is plaats voor rijwilligers. ook voor u! Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn FILMNIEUWS. „OBSESSIE". Terwijl de „Blitz-krieg" boven f.onden woedde, zat Alfrech Hitchcock rustig in een schuilkelder en las een boek. Dit boek was de roman „The House of Dr. Kdwardes" van Francis Beeding. Dit was het begin van Hitchcock's meester werk .Obsessie". De hoofdpersoon, een zekere J. B. (vertolkt door Gregory Peck), is een jongeman, die aan geheu genstoornis lijdt en zich uit zijn vroeger leven niets meer weet te herinneren. Er z;jn diverse aanwijzingen, waaruit men zou kunnen concluderen, dat hij een moord zou hebben gepleegd. J. B.. die er zich van bewust is. dat zijn geheugen hem in de steek heeft gelaten, zwicht voor de schijn, die tegen liem is en ge looft tenslotte dat hij werkelijk schuldig is. De oplossing van deze tragedie vol trekt zieh nu langs geheel nieuwe we gen. Een vrouwelijke, psychiater, Dr. Üostance Peterson (Ingrid Bergman), die op .T. B. verliefd is geworden spant al haar krachten in, om langs psycho-ana- lytiselie weg zijn onschuld te bewijzen. Na vele. mislukkingen slaagt zij hierin. Met de uiteindelijke vaststelling van J. B.'s identiteit komt dan tev.ens de ware schuldige aan liet licht. Het geheel is een adembenemende ge schiedenis, waan Hitchcock op meester lijke wijze in geslaagd is. WERKKLEDING. Personen, die volgens hun beroep in aanmerking komen voor werkkleding em na 36 September 1947 hiervoor nog geen lion hebben ontvangen, kunnen deze nog aanvragen in het tijdvak van 16—30 April a.s. Stamkaarjen medenomen. Ingevulde formulieren met stamkaar ten aanbieden aan het loket, daan hierop direct wordt uitgereikt. (Publ. no. 38). ZON, MAAN EN HOOG WATER. Dc zon komt 17 April op om 5,38^011- der om 7,42. Maan: 3 April V.M., I Mei L.K. Hoog water ter rede van Texel: 17 April 2,25 en 2,50. 18 April 3,50 en 4,25 10 April 5,30 en 6,05. 20 April 6,55 en 7,25. 21 April 8.en 8,25. 22 April 8,45 en 0,10. 23 April 9.30 en 9,55. De TESO-vergadering. Met grote belangstelling heb ik in de „Tesselaar" lie.t verslag van de TESO- vergatjpring gelezen, waar „Kap. Lap", die zo lang aan het roer heeft, gestaan, afscheid nam en waar Gerard Bakker tot commissaris werd gekozen. Zo is het in de'wereld: een komen en gaan.' Nog herinner ik mij Kap. Lap met minder grijze haren 't is een goede kwart eeuw geleden en ik weet heel goed, dat Gerard Bakker er toen nog niet van droomde, dat hjj eei)3 commis saris van Teso worden zou. Maar de lia- rpn van de oude zeeman zijn nu eenmaal grijs geworden en Gerard Bakker wérd commissaris. Wij hebben dit te aanvaar den en wij weten, dat liet goed is. En zijn er al Texelaars, die liever enn andere commissaris wilden, zij weten, dat al thans een jongere werd uitverkoren, die zeker van de be3te voornemens is be zit ld. Het spijt me, dat ik niet in de gelegen heid was de zo drukke vergadering bij te wonen: ik had ze nog wel eens willen zien. al de Texelaars, die zo opkomen voor hun bootdienst, waarvan allen over tuigd zijn, dat hjj zoveel heter is, dan weike bootdienst ook. De vele vrienden met wie ik in jeugdige overmoed zo dik wijls de degen heb gekruist, do'waarlijk belangstellenden voor hun geboorte grond, voor Tev '1. dat alle modernitei ten ten spijt toch maar hun Texel blijft. De nieuwe tijd. Enkele jaren geleden is een alleraar digst boekje over Terschelling versche nen. dat tot titel heeft „Wanneer een eiland zich vernieuwt". Het schetst Ter schelling en zijn bevolking nij dc aan vang dezer eeuw. Als men dit boekje uit gelezen heeft, weet men het: zó werd liet geïsoleerde eiland uit zijn eigen gedapli- lenwereldje losgerukt, zó onderging het naar .het vredige Den Hoorn, dan lig ik op de dijk bij Weegeswaal te luiste ren naar liet roepen van de grutto's, dan bewonder ik in Spang de orchidee, die schuil ging tussen het gras. Dan loop ik binnen bij een boer, die ik al jaren ken, of ik drink een kopje thee aan de Kleine Sluis bij de Doggers. En zo in het voorjaar, denk ik aan de lammeren, die dartelen op het hoge land en 's avonds zie ik de lichtjes in de afgelegen boerderijen, -die even zovele kraamkamers zijn. Juist als grote-stads- mens, die de werkelijke waarden van Texel weet te loven meer dan velen, die dit zullen lezen zij gaan te dikwijls op en zelfs onder in de zorgen van alle dag zij zien niet meer omdat ze te veel en te lang gezien hebben juist als grote stadsmens, geloof ik liet oiland anders Ie zien dan vele lezers. Ik sta er onbe- vangener tegenover. En ik gevoel wat Texel voor de velen betekent, die er wel iedere dag zijn, maar bovenal voor de tienduizenden, die het leerden waarde ren in een paar weken vacantie, waar lijk een verkwikking in hun alledaags bestaan En dan vraag ik mij af en nu kom ik waar ik wilde zijn. dan vraag.ik mij af, of die tienduizenden het zo zullen appre ciëren als het boottochtje naar Texel met enkele minuten wordt bekort, als zij over een rechte polderweg wat eerder ill Den Burg zijn! Voorstanders van de verbinding met liet Horntje. reeds eerder heb ik u ge vraagd, of niet èn voor u zelf t-n voor inv nageslacht 'n taak is weggelegd. Of gij, Texelaars, niet een plicht hebt na te komen: te hoeden uw mooie eiland voor scheiinende banden, als e,en kleinood te bewaren, datgene, wat gij erfde van uw vaderen. Dat, wat met geen geld te betalen is: stilte, rust en schoonheid. (ie invloed van het zich steeds meer ont wikkelende verkeer, van benzinemotor en eleotriciteit. Zo werd de bevolking van typische eilander, iets meer Neder lander. Het isolement van Texel is in'de- zplfde tijd opgeheven. De stichting van Teso betekende in feite de mogelijkheid om meer dan voorheen, deei te nemen aan het leven des lands. De Texelaars zijn door Teso wat meer Nederlanders geworden. Het zou onjuist zijn om l'eso uitslui tend de eer te geven van het ontzaglijk toegenomen vreemdelingenverkeer. Ook Vlieland, dat tot vcor kort een vrij mise rabele verbinding had, ook andere afge legen. plaatsen met slechte communica tiemiddelen, werden door „vreemdelin gen" overstroomd. Men kan hoogstens zeggen, dat Teso het vreemdelingenbe- zoek in de hand gewerkt heeft, dat wel licht een deel van do stroom verpozing- zoekenden door de onderneming naar Texel werd geleid. De oorzaken van liet sterk toegenomen vreemdelingenverkeer liggen elders. Er was een tijd, dat een Leidse hoog leraar een bezoek aan de Draclienfeis iets bijzonders vond en de man of vrouw, (lie hun vacantie gingen doorbrengen „ergens op een eiland", waren min of meer rariteiten. Alleen de welgestelde» gingen met vacantie. de sociale ontwik keling, die een reeks van voorrechten tot gemeengoed maakte, was in wezen de oorzaak van het „met vacantie gaan". En de belangstelling, gewekt voor de natuur door mannen als Thijsse c.s., een belangstelling, die ook een gezonde re actie was op een te ver doorgevoerd ma terialisme, ieidde er toe dat de stadsbe woners niet naar een andere stad, maar bv. naar de eilanden gingen om"zich te ontspannen. De stad spreekt. Waarom ik dit alles schrijf? Laat ik het u, lezers, uit liet hart van Amsterdam, van mijn kamer, gelegen aan een der lioofdverkeerswegen van de stad, eens mogen zeggen. Tk schrijf dit alles, omdat ik mij een Amsterdammer gevoel, een grotestadsmens, die houdt van het leven in de metropool, die er aan deelneemt en die het ondergaat. Maar ik gevoel mij, waarschijnlijk door de vele jaren, die jk op Texel doorbracht, door. de talloze herinneringen, die ik er heb, met liet ei land verbonden. En in de moeilijkheden van liet werk, onder liet rumoer van dc si raat, dat nooit schijnt te verstommen, kan ik plotseling aan Texel denken. Dan wandel ik in gedachten over de Hoge Berg. door het Bosje, dan klauter ik over een tuinwal, dan ga ik te voet, op de fiets of te paard langs de Westerweg Overweeg rijpelijk. Het is niet uit kortzichtige behoud zucht, dat ik fulmineer legen liet slech ten van tuimvallen, tegen liet«aauplem- pen van walen, tegen het onnodig ver harden van kronkelende landweggetjes, legen de ontluistering van land en dorp. Ik doe liet alleen, omdat ik weet, dat ei- grotere, hogere waarden zijn dan een snellere bootverbinding met Den Hel der, dan een boot, die de reis niet en kele minuten bekort. Waarom die haast? Gelooft, ge werkelijk, dat ge er gelukki ger door zuil zijn? Het zou onverstandig zijn om u niet in de hoogste mate deelachtig te laten worden de voordelen, die het moderne v erkeer te Lieden heeft. Men doet zaken en liet zal wel eens gebeuren, dat een snellere verbinding materiele winst be tekent. Waarde lezers, als een vertegen woordiger van de stadsmensen, van de honderdduizenden, die naar Texel kwa men, alleen maar uit liefde voor uw ei land, als «"li minnaar van alles wat uw eiland in zo mime mate te bieden heeft, ik zeg u, dat zij allende tocht over de Texelstroom verkiezen hoven een ver binding met liet Horntje. Be'geeft u eens onder de vreemdelingen op liet, dek van de „Dr. Wagemaker". Allen staan zij aan bakboord en genieten van de prach tige tocht langs het eiland naar Oude schild. Dezvreemdelingen, die zieh el- k8 dag moeten haasten, hebhen die dag op de iioot juist geen haast, Wilt gij hen deze vreugde ontnemen?- Zij zullen er u niet.dJhkbaar voor zijn. maar zij zullen met split in hun stem slechts constate ren. dat „v in Texel ook al (1p aardigheid bpgint. af ,'e gaan". Uiteindelijk zal de keuze tussen een vaart, op het Horntje of Oudeschild door velen bepaald worden door het uuttig- heidsmotief Het grootste belang zal ten slotte de doorslag geven. Texelaars, dit is niet liet belang van de enkelingen, die er in hun Ogen zaak de voordelen van zullen trekken. Het, grootste belang zal voorlopig 't vreemdelingenverkeer blij ven, dat zo'n grote bron van welvaart voor velen uwer geworden is. Dit belang zult gij schaden met de verknoeiing van liet landsriiap ziet naar Wieringen met een bootverbinding naar het Horn tje, die slechts schijnbaar een voordeel is. Laat u tocli niet meeslepen door leu zen als ..de moderne tijd vraagt, een be tere verbinding. Natuurlijk, mag Texel niet achterblijven. Bouwt een boot, waai de auto's gemakkelijker op en af kunnen gaan, begin maar met liet verbreden van de ijzeren balken om aan boord te komen en zorgt, dat de koffie van de hofmees ter zo goed mogelijk is. En als de boot PROPAGANDA-VERGADERING BAND NEDERLAND-INDIE. De afd. Texel van de Band Nederland- Indië liield Woensdagavond een propa- ganda-vergadering in Eben Haëzer, waar als spr. optrad Luit.-kolonel Statius Muiier van het K.N.I.L., namens'de Le ger Voorlichtingsdienst. Spr. vertelde verschillende bijzonder heden over het mooie Indië, waarbij ook de liumor niet ontbrak. Als een der belangrijkste dingen wat onze soldaten aangaat, zei spr.. dat het uitreiken van de brieven aldaar, de* ge beurtenis van de dag is. In dit. verband gaf spr. de raad om veel te schrijven naar de militairen, maar dan in opwek kende zin. geen jeremiades. Stuur aar dige foto's over het leven van alle dagen en schrijf ever gewone dingen en wek hen op om eens terug te schrijven. De geestelijke verzorging. Vol lof was spr. over de geestelijke verzorging van de veldpredikers (zowel predikanten als aalmoezeniers). Het vorig jaar was er 'n groot tekort aan predikanten, doch dank zij het initiatief van Ds. Koningsberger zijn :r 35 predi kanten bereid gevonden naar Indonesië te gaan, odat hierin gelukkig is voor zien. De demobilisatie. Wat de demobilisatie betreft zei spr., dat het in de bedoeling ligt, dat alle O.V. W.ers, die cl enige jaren in Indië zijn, nog dit jaar terugkomen. Als de jonge mannen terugkomen, moeten ze weer gauw aan liet werk, waarbij spr. een be roep deed op de particuliere werkgevers om deze mannen te helpen. Het is een grove ondankbaarheid tegenover deze jongelui, als we in onze plicht te kort schieten. Tenslotte wees spr. nog op een belangrijk ding en wel de veranderde geestesgesteldheid van deze soldaten. Velen zijn ais jongens weggegaan, maar zullen als mannen thuiskomen Men doet goed hiermede rekening te houden en ze niet, lastig te vallen met allerlei pietlut tigheden. Hierna werden enige mooie films ver toond. o.a. van liet optreden van de Ma rinebrigade tijdens de politionele actie en van het prachtige Rode Kruiswerk, waarbij veej hulp aan de Inlandse be volking werd verleend. Het mooiste was wel de schitterende kleurenfilm. Jammer vonden we het, dat het filmapparaat, niet geschikt was om geluid voort, te bren gen, daar de films hiervoor wel waren opgenomen. Mevr. Abma. die ook het openings woord sprak, sloot de bijeenkomst met een woord van dank aan de snreker voor zjjn interessante uiteenzetting. Z. EEN FILM VAN DE GYM-REVUE. Door Dr. Renout was 'n filmpje opgeno men van de revue, welke ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der G.V. Texel werd gegeven. Deze film is Woensdag avond voor de leden afgedraaid op liet toneel van „De Oranjeboom". Vanzelf sprekend was hiervoor veel belangstel ling. We geloven, dat de bezoekers niet teleurgesteld zijn, daar het. een aardige film is. Er werden nog een paar andere films bij vertoond. dan een Ferryboat moet zijn, maak de haven van Oudeschild, die in de loop der geschiedenis al enige malen is verkleind, voor de afwisseling maar weer eens gro ter. Het zal altijd goedkoper uitkomen dan een haven met bijkomende werken aan het Horntje, dan de schade, die gij u bezorgen zult door de belangstellende vreemdelingen een van de beste gaven van uw eiland, de vaart over de Texel stroom, te ontnemen. Weest op uw hoede. Oudeschild is liet jongste der dorpen op het oude Texel. Het ontstond met de opkomst der Compagnieën in de aan vang der 17e eeuw. Het groeide en groei de, totdat er voor veel geld geen huis meer verkrijgbaar was. Toen ontstond Nieuweschild. Maar met het Noordlioi- lands Kanaal, met de verplaatsing der loodsdiensten, schrompelde het dorp in een. Waar eens welvaart was, kwam vale armoede. Ik hoop dit alles nog eens uit- loerig te mogen beschrijven. Huizen werden geslecht en liet inwonertal liep terug tot minder dan de helft. Maar ziet, met de nieuwe eeuw, de 20e, trad eerst langzaam, met de ontwikkeling van het vreemdelingenverkeer, sneller het her stel in. 't Schil werd het typische distri butiekantoor van het eiland en liet wa ren Oudescliilders, die door allerlei werkzaamheden daarvan de voordelen trokken. Oudeschilders, zijt gij voorstan ders van een haven aan het Horntje, van een Ferry-boat, die zo'n haast heeft? Zijt gij zó tegem uw eigen' belang? Het streven om een kortere bootver binding te maken heeft het wordt mf| duidelijker naarmate ik er meer over denk vele nadelen en geringe voorde len. Texelaars, laat u niet beïnvloeden door zgn. „etsen des tljds". Durf „neen" te /.eggen. En ter bewaring van de zeer Idiëlo sehat, die u en mij zo lief Is en uit welbegrepen, doodgewone materiële overwegingen. De jonge commissaris van Teso, nog onwennig in de kring der ouderen, enthousiast en vol dadendrang, zij deze brief in het bijzonder opgedragen. Door een iets-oudere, die eens wat. hard van stapel liep. Door eert, die geleerd heeft „neen" te zeggen, ook als anderen te ge makkelijk „ja" hebben geknikt. Geachte redactie, gaarne dankend voor uw welwillendheid, J. A. VAN DER VLIS. UÏTGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p half j Verantw. Redacteur: J ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg INRICHTINGEN, welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel brengen ter openbare kennis dat ter gemeentesecretarie ter in zage ligt een verzoek met bijlagen van S. Langeveld, Schildereind 90 te Den Burg, Texel, om Vergunning tot het in richten van een ijssalon, waarin zullen worden aangebracht een ijsmachine en een compressor met. respectievelijk twee electromotoren van l'/r en 1 pk., in het perceel Stenenplaats, kadastraal bekend in sectie K., no. 1266. Op Zaterdag, de le Mei 1948, des mid- middags te 12 uren, zal ten Raadimize der gemeente gelegenheid bestaan om bezwaren tegen dit verzoek in te bren gen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen vóór liet bovengemelde tijdstip op de Secretarie der Gemeente kennis ne men van de ter zake ingekomen schrif turen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet op de bovenbe- paalde dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen teneinde hunne bezwa ren mondeling toe te lichten. Texri, 17 April 1948. Burgem. en Wethouders voornoomd, Mr. G. D. REHORST, Burgemeester. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. van 18 April tot en met 1 Mei 1948 Bonkaarten KA, KB, KC 804 323 algeni. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 24 April) 324 algein. is 200 gr. brood of 400 gram roggebrood (geldig t.m. 24 April) 325 algeni. is 400 gr. brood of 1 r. gebak 326 algeni. is 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel 327 algeni. is 750 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperingen 32S algeni. is 1 ei 329 algeni. is 375 gr. zachte zeep on 125 gram soda 315 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 24 April) 318 reserve is 400 gr brood (geldig t.m. 24 April) Bonkaarten KD, KE 804 823 algeni. is 400 gr. brood (geldig t.m. 24 April) 824 algem. i.s 200 gr. brood of 400 gram roggebrood (geldig t.m. 24 ApriD 825 algeni. is 400 gr. brood of t r. gebak 826 algeni. is 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kindermeel of' kinder- biscuits 827 algeni. is 750 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 1500 gr. jam, stroop enz. of 760 gr. versnaperingen 828 algeni. is 1 ei 829 algeni. is 750 gr. zachte zeep en 260 gram soda 81.3 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 24 April) 818 reserve is 600 gr. bloem of zelfrij- zend bakmeel of kindennee! of kin derbiscuits Tabak- en Versnapertngenkaarten, enz. QA, QB. QC 802 37, 38, 41 tabak is 2 rants, sigaretten of kerftabak. 39 versnaperingen is 200 gr. versnape ringen of 200 gr. suiker, boterham- strooisel enz. of 400 gr. jam, stroop, enz. 42 versnaperingen is 100 gr. versnape ringen of 100 gr. suiker, tioterhain- slrooisel enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 April 1948 werden ge bruikt, Niel-aangewezen zijn en vernietigd kunnen worden de bonnen 272, 274, 774 en 775 melk, 280. 281, 282, 287, 784, 786 en 787 reserve, 790 en 791 algemeen. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Oos- lerend om 7,30 en 10 u„ in Den Hoorn om 10 uur. Bieebtgel. van 7-7,30 u. Com munie ender alle Missen en om 7 en 9 uur. Uitstelling v.h. Ailerh. van na de Hoogmis tot 1 uur en van 4-0 uur. Om 7 u. plechtig lol met- preek ter vie ling v.h. Besflrermfeest v.d. H. Jozel. Maandag: Missen om 7, 8 en 9 uur. Half 8 rozenkrans. Dinsdag: 8 u. gez. Re quiem voor de Doodceel. Om 8 uur een Mis in Don Hoorn. Half 8 rozenkrans. Woensdag: Missen om 8, 9 en 10 uur. Half 8 Jozeflof. 8 u. jongenscongr. Don derdag: Geen Mis in Oosterend. Om 9,30 uur gez. huwelijksmis. 7 u. meisjescongr. Vrijdag: half 7 Mis v.d. Verkenners. Middags 3,30 u. biechtgel. v. schoolkin deren. Zaterdag: van 4-8 u. biechtgel. op hele uren. 0 u. rozenkrans.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1