Distributienieuws OLIE KOE INLEVEREN BONNEN WINKELIERS Suiker-versnap.: 33, 36 versnkp., 293, 793 algem., B suiker. Koffie: 290 alg., rest, 237 alg. Thee: 291 alg., rest. 239 alg Gehak-gehakbloem: 295, 795 alg. Tabak: 31, 35 tabak Melk: 271, 273 773, B melk, rest. 241, 243, 743, A melk Van bovengenoemde artikelen dienen alle bonnen te worden ingeleverd. Brood: 295, 321, 322, 795. 815, 822 alg., 314, 316, 815 res.. C brood. Coup. X 213, X 236 eil nieuwe bonnen voor brood en voor brood of gebak. Coupure X 213 kan a.s. Dinsdag voor het laatst worden ingeleverd. De broodhonnen, waarop een toewij zing roggemeel wordt gewenst, dienen met een afzonderlijk ontvangstbewijs te worden ingeleverd. Stookseizoen 1947-1948. De bonnen B.V. 76 van de hrandstof- fenkaart l'A 707 en TB 707. de bonnen le tot en met 12e periode van de bon kaarten WA en WB alsmede de rant soenbonnen. brandstoffen één eenheid 1947-1948 zullen met ingang van 18 Apiil 1948 voor het publiek hun geldigheid verliezen. Bovengenoemde bonnen kunnen door de handelaren nog tot en met 30 April worden ingeleverd ter verkrijging van toewijzingen. (Publ. no. 39.) 200 SOLLICITANTEN VOOR BETREKKING ADMINISTRATEUR BIJ DE V.V.V. DEN BURG. Voor de betrekking van administrateur bij de V.V.V „Texel" hebben zieh een 200 sollicitanten aange meld,, w.o. een 10-tal Texelaars. "Er is dus wel animo v oor deze functie. „CASINO" IN ANDERE HANDEN. DEN BURG. Naar wij vernemen is „Casino" hij onderhandse veikoop over gegaan aan dhr W. J. Zijm. in verband met deze overdracht is de zaak de volgende week gesloten. De officiële opening zal plaats vinden op Zondag 25 April a.s. Op een en ander komen wij nog nader lenig. 1 HET PARK UITGEBREID. Het Park te Den Burg is uitgebreid. Het terrein van het voormalige Wees huis en Postkantoor is beplant met hees ters en in het midden een ovaalvormige grasrand. Een en ander werd door het gem. personeel in orde gebracht. Aan sluitende aan het oude Park is thans een fraai geheel verkregen. GESLAAGD VOOR EINDDIPLOMA. Aan de R.K. L.W.S. te Hoorn slaagd- den voor het einddiploma M. Kuip en J. Barhorst. Van de Ie naar de 2e klasse gingen over Th. Hr.ogenbosrh. H. Smit en N. J de Wit. HUURTVER. KOGERWEG, KOGER- STRAAT EN DE KOMENDE JUBILEUMFEESTEN. Woensdag j.l. vergaderden de buurt- ver. Kogerweg-Kogerstraat trr. einde uit de bewoners een buurtcommissie te be noemen. Dhi Toolens had hiertoe be reids zijn werkplaats afgestaan, welke geheel met belangstellenden gevuld was. Ter sprak^ kwam de viering van het ko mende jubileumfeest van H.M. de Konin gin. Er werd een tommissie van 10 per sonen benoemd. Verder werd besloten, wekelijks een contributie te innen van 10 cent, welk bedrag huis aan huis zal worden opgehaald, te beginnen Maandag a.s. Men achtte dit wel noodzakelijk om met de festiviteiten goed voor de dag te komen, want zonder geld gaat dit nu een maal niet. Alzo een goed begin. De gel den zullen bestemd worden vcor straat- versiering en de bewoners van deze straten zijn dan ook voornemens al hun best te doen om een 1e prijs in de wacht te slepen. (Berichten van andere buurtver. zullen wij gaarne plaatsen. Red.) BEVRIJDINGSFEESTEN OOST. Ziehier dan een voorlopige aankondi ging van hetgeen er zoal te feesten zal vallen op 5 Mei a.s. op Oost, De hoofd schotel wordt natuurlijk gevormd door de kinderwedstrijden. De feestcommissie, j zich niet verhelend, dat de financiën minder los zitten dan enige jaren gele- i den, heeft gemeend, vooral de kinderen dit bevrijdingsfeest niet te mogen ont- houden. Ze hoopt, daartoe in staat ge- steld door de bijdragen van de bewoners j van Oosterend en Oost, dat dit gedeelte vnn het feest in alle opzichten mag sla gen. Wil men de jeugd royaal en zonder onderscheid kunnen tracteren, dan is echter een flinke opbrengst van de col- 1 lecte noodzakelijk. Het. zou niet de eer ste keer zijn, dat het optimisme van de feestcommissie in 't gelijk gesteld werd. Voor mooi weer kan men niet zorgen i voor de rest wel! Het middagprogramma omvat allerlei spelen voor dames, heren en paren, waaroves nadere mededelingen nog vol gen. Vermeld dient slechts de hardloop Ronde van Oost over ongeveer 2 km. Voor deze krachtmeting te voet zullen j de deelnemers zich toch moeten oefenen. I Bijzonderheden over inschrijving volgen I nog. De „klimmers" onder ons zullen hun krachten kiinnen beproeven in de gladde paal. Met uw bedachtzame gift er. de. .reeds toegezegde medewerking der muziek verenigingen, zal dit volksfeest bij uit- nemendheid zeker slagen. Ondanks de 1 te strijden „Strijd om de man en de vrouw", zo typisch voor deze heem strijdt u niet te lang met u zelf, maar teken op de lijsten die u aangeboden zul len worden. Een maximum is niet ge steld en u kunt er een maximale kinder- en feestvreugde mee bereiken. De feestcommissie. OUDERAVOND O.L. SCHOOL NAM AFSCHEID VAN JUFFROUW KRAAI. OUDESCHTLD. Woensdagavond hebben de ouders van de leerlingen der o.l.s. afscheid genomen van de onderwij zeres, mej. A. Kraai, die wegens haar hu welijk het onderwijs gaat verlaten. Ook burgemeester Rehorst was tegenwoor dig. Dhr J. S. Dros, voorz. van de ouder commissie heette burgemeester Rehorst welkom, alsmede dhr Akkerman van De Koog, die enige films zou draaien. Hier na deed mr. Rakker enige mededelingen, o.a. dat er 'n onderwijzer beschikbaar was in de vacature van juffrouw Kraai 'en voorts over het schoolreisje. Een reis van enige dagen zoals op een \nrige ou deravond was gevraagd, kan dit jaar nog niet doorgaan. Op initiatief van de Spoorwegen, zal de reis dit .laar naar Rotterdam gaan, waar o.a. de Maastun nel bezichtigd en een boottochtje op de, Maas gpmaakt zal worden. Daarna rertoonde dhr Akkerman een film over Giethoorn en een over de gro te karekiet. Met aandacht wei-den de verrichtingen van dit. aardige vogeltje gevolgd. In de pauze werd chocola geschonken en op koekjes getracteerd door mej. Kraai. Hierna volgde liet officiële afscheid. Dhr Dros dankte juffrouw Kraai na- mpns de ouders voor het vele werk. dat ze voor de jeugd had verricht en voor 't goede onderwijs Hij hood haar het boek ..De Leverde Natuur" van Dr. Thijsse aan. Vervolgens kwam meester Bakker aan het. woord als ouder en als collega. U had er slag van om met de kideren om te gaan en ze hielden dan ook van u. Het was een goede klas en het is jammer, dat u het, onderwijs gaat. verlaten. U wacht thans echter een nieuwe taak en als u het huishonden evengoed doet als het werk op school, zal bet best gaan. Burgemeester Rehorst dankte namens het gemeentebestuur. Dp naam Kraai had on Texel een goede klank en u bert er in geslaagd die goede naam te hand haven en ter aan te doen. Juffrouw Kraai dankte vervolgens met enkele woorden, waaroo aan deze Ouderavond een einde was gekomen. LELIJK AANGEKOMEN. OUDESCHILD. Toen dhr K. Z. eer. dezer dagen op de fiets reed, brak plot seling de voorvork. De berijder viel voorover op de weg met het gevolg, dat hij zijn neusbeen brak. (Historisch). Een koe die petroleum geelt, Mij dunkt, dat is een leit, Dat wereldkundig moet gemaakt, In d' allerkortste tijd. Amerika had wonderen Te kust steeds en te keur. Maar nu heelt Texel, welk een vreugd, Toch ook eens een primeur. Ik weet niet welke boer het is. Maar 'k raad hem vriend'lijk aan. Met dit uitzonderlijke dier Voorzichtig om te gaan. Zon wandelende olietank (Met VIER kranen nog wel). Die moet beslist een aanwinst zijn Voor B.P.M. of Shell. De vraag ;s nu, hoe of het beest Daar zélf op reageert. En deez' productieomschak'ling Wel heel, keel erg waardeert. En dan vraag ik me óók nog af, (Te pas of te onpas). Of soms de gever van dat vocht Zélf in de olie was. HUIB DE RIJMELAAR. (Nadruk verboden). TONEELVER. „HERLEVING" Ol* TOURNEE NAAR VLIELAND. DE COCKSDORP. Zondag 9 Mei hoopt de toneelver. „Herleving" een bezoek aan Vlieland te brengen, 's Avonds zal daar een uitvoering worden gegeven in de bioscoopzaal van dhr D. Bruin met het bekende Noorse stuk „Marjatta". Zij, die deze tocht voor familiebezoek of an derszins willen meemaken, gelieven zich v roegtijdig op te geven. Vertrek 's mor gens 9 Mei om 8 uur van De Cocksdorp. Maandag aankomst te De Cocksdorp ca. 10,30 uur van. De overtocht geschiedt met de Texel 53 van Gebr. Boon. TERSCHELLING EN VLIELAND BLIJVEN BIJ FRIESLAND INGE DEELD. Eindelijk dan is de beslissing geko men ten opzichte van de provinciale in deling der Wadden-eilanden Vlieland en Terschelling. Men zal zich herinneren, dat Terschelling aandrong om weer tot N.-Holland terug te keren, terwijl Vlie land zich ten gunste van Friesland had uitgesproken. Thans bericht de Minister van Binnenl. Zaken, dat geen herzie ning van de bestaande provinciale inde ling verwacht kan worden. Vlieland en Terschelling blijven dus bij de provincie Friesland behoren. 23 APRIL CENTRALE STIEREN KEURING IN ALKMAAR. 23 April a.s. zal. te Alkmaar in de Bei- gerhout de Centrale Stierenkeuring plaats vinden. Dit is een der belangrijk ste gebeurtenissen v.d. Noordhollandse rundveefokkers. De Centrale keuring is het sluitstuk van de plaatselijke voorkeuringen, wel ke kortelings zijn beëindigd en ongeveer 4 weken in beslag hebben genomen. Op deze plaatselijke keuringen zijn dit jaar 1006 stieren beoordeeld, waarvan in het Ned. Rundvee Stamboek (NRS) zijn in geschreven 155 1-jarigen en 112 2-jari- gen; in het N.H. register 407. Voor inzending, naar de Centrale keu ring zijn 127 stieren aangewezen, t.w. 73 1-j., 31 2-j„ 15 3-j. en 8 ouderen. Dit zijn van elke ieeftiidsgroep de beste exempla ren. INGEZONDEN. In de Tex. Courant van 1.1. Woensdag wordt gevraagd wat de reden zou zijn, dat de kath. kerk te Den Burg Zondag de vlag niet had uitgestoken. De reden is, dat een kerkgebouw, be stemd voor godsdienstoefeningen val alie katholieken, verschilt van een particulie re woning. Eén organisatie in het grote, uitgebreide katholieke organisatie-leven, viert haar 10-jarig bestaan en de leider van deze organisatie heeft de originele gedachte opgeworpen om dbor te vlag gen, dit 10-jarig bestaan te vieïen, en iedere particulier is vrij om aan deze gedachte al dan niet gehoor te geven. Om geen precedent te scheppen, leek 't mij beter dat het kerkgebouw 'er niet op inging, want met evenveel recht kan de voorz. of leider van elke andere organi satie, welke haar 5-jarig of 16-jarig be staan viert, ook deze oproep doen. Daar om laat ik het kerkgebouw alleen vlag gen bij algemene nationale, plaatselijke of parochiële gelegenheden. 't Is best mogelijk, dat anderen hier anders over oordelen, maar .gedachtig 't motto v.d. Bond zonder Naam. „Bemoei je niet met .anderman's zaken", probeer ik dit streven van de Bond, waar ik per soonlijk ook zeer veel bewondering voor heb, na te" komen. Dm dit laatste speet 't. mij, dat de pas torie Zondag niet kon .vlaggen, omdat de vlaggenstok on een van de laatste storm dagen middendoor is gebroken en nog steeds bij de timmerman ter reparatie ligt HonenRik is biermede de bezorgdheid van T Boogaard voor 't. goed 1 voorbeeld van de Kerk weggenomen Pastoor .T. GUSSENHOVEN.. Naschrift Wij ontvingen over deze zaak,nog een ingezonden stuk, waarin het dr redactie kwalijk werd genomen het ingezonden stukje van dhr Boogaard te hebben op genomen. Daar het schrijven netjes ge steld was. hebben we gemeend net wèl te moeten plaatsen, evenals liet o.i. afdoen de antwoord van Pastoor Gussenhoveh. dat voor zichzelf spreekt. We sluiten hiermede dan ook de discussie. Redact:. DF. STICHTING VAN DE LAND BOUW IN NIEUWE BANEN. In een drukbezochte vergadering in Hotel Boontjes te Schagen werden de nieuwe districtsbesturen tDisiricts-Or gaan-Besturen) voor de districten Scha gen, Texel, Koegras, Anna-Paulowna, Wieriiigernieer, Zijpe en Harenkarspel geïnstalleerd na een rede van de heer Brinkman, voorz. van de Prov. Stich ting. Speciaal heette lnj de Voeds-elcommis- saris, dhr De Veer welkom, met wie steeds op prettige wijze is samenge werkt De Stichting heeft bij de bedrijfsge- noten' niet altijd die waardering en me dewerking ondervonden, die voor een goed functionneren noodzakelijk was. Daar waren verschillende oorzaken voor, de hechte samenwerking ontbrak, er warén'fin. moeilijkheden, die Provin ciaals en streeksgewijze zwaarder wogen dan landelijk. Er bleef voor het Provin ciale werk soms niets over. Landelijk heeft de Stichting echter door haar ad viezen grote invloed uitgeoefend op de economische politiek der regering. In de organisatievorm komt nu een grondige wijziging. De L.C.O. wordt opgeheven en in de plaats daarvan ko men nu de D.O.B., tvelke optreden als adviseurs van de Bureauhouders en van de Voedselcommissarissen. Naast het distributiebureau van goe deren is deze taak uitermate belangrijk. Op deze wijze moeien de bcdrijfsgeno- ten doordrongen worden van de belang rijkheid van de'Stichting. De D.B.O. zullen o.a. geraadpleegd worden over het onttrekken van cul tuurgrond aan de gemeenschap hij de aanleg van vliegvelden, wegen, kanalen, uitbreidingsplannen, enz. Deze werk zullen nu echter 32 D.O.B. geïnstalleerd moeten worden. Met deze woorden installeerde de voor zitter de D.O.B. De Prov. Voedselcommissaris, dhr Joh. de Veer. hoopte, dat hij met de nieuwe organen even prettig zal kun nen samenwerken als met de oude L.C.O. De Prov. Secretaris, dhr Bergmans, deed enkele mededelingen over de fi nanciën, die in de toekomst gesaneerd zullen, worden. De secretarissen der D.O.B. krijgen" geen salaris maar ontvangen evenals de leden een presentiegeld per vergade ring. Uit dit presentiegeld zullen ook dr reiskosten moeten worden bestreden. Uit de vergadering werd opgemerkt, dat spe ciaal voor de arbeiders die loonverlet hebben, deze regeling onvoldoende is. De PBH kunnen niet als secretaris van de Districtscommissie optreden. De heer Biesheuvel, seer. v.d. Soc. Commissie, deelde mede. dat nu in alle districten soriale commissies moeten worden inge steld. Evenredigheid. Tn de commissie moeten arbeiders en werkgevers gelijkelijk worden benoemd, terwijl tevens rekening zïil moeten wor den gehouden met de zes bij de Stichting betrokken instanties. De sociale commis sies adviseren over alle aangelegenhe den die op arbeidersproblemen of con flicten betrekking hebben. Wat betreft de oogstcolonnes, deze zullen worden aangewezen ir. overleg met het Bureau Oostvoorziening eil de G ewestelijk Arbeidsbureaux. Getracht zal worden de moeilijkheden die er vorig jaar geweest zijn. te voorko men, waartoe de Soc. Commissies sterk toe zullen kunnen bijdragen. Nadat verschillende vragen waren he handeld dankte dhr Addens de Voedsel commissaris, „vadertje De Veer", zoals hij hem noemde, voor de prehige wijze waarop de oude organisaties met hem hadden mogen samenwerken, waarna de vergadering werd gesloten. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Hoewel voor voetballiefhebbend Ne derland Zondag de meeste belangstelling uitgaat naar Holland-België in R'dam, is voor ons toch de hoofdschotel Helder 1- Texel 1. Mochten we de vorige keer een 'goed figuur slaan in Den Helder en het. jammer was, dat de scheidsrechter de wedstrijd staakte, nu moéten we er op rekenen, dat II. alles zal inspannen om zich te rehabilteren. Dus T„ een nieu we gelegenheid om te proberen wat we "kunnen. Het tempo van j.l. Zondag zal» nodig >ijn. dus geen last meer van planken koorts en spelen voor wat ge waard zijt. De goede geest vooral bewaren en pro beren de aanvaller! effectiever te behan delen. Snel doorgeven, goed vrijlopen. dus positiekiezen en vooral snel en door tastend handelen. Er zullen zeker een flink aantal supporters u vergezellen. Vertrek autobus 7,15 uur. Aanvang wed strijd 10 uur. Om 1 uur gaan we weer terug om dan te luisteren naar het ra dio-verslag. Veteranen De Texel Veteranen zullen niet deelnemen aan de Veteranendag Ie Wormerveer, door gebrek aan belang stelling. De adsp. speelden j.l. Zondag. On danks de vele aanvallen wisten ze het niet verder dan een gelijk spel 1-1 te brengen, werkelijk een te poter resul taat. Oter de training kunnen we, wat Woensdagavond betreft, tevreden zijn en wensen alleen dat we deze belangstel ling blijven behouden. Donderdagavond kan beter. Willen we tot nog 2 comp. elftallen komen, dan moet de opkomst groter worden. Op je post, lui! Bij de adsp. ontbraken' ditmaal nog enkele jongens uit De Koog en Eieriand. Kom jongens, regelmatig trainen, daar moeten we het van hebben. Denk er om, nu beginnen we liet nieuwe A-riftal voor te bereiden. Tex. Boys. Het programma voor Zondag a.s. is nog niet bekend. Vermoedelijk zullen we wel vrij zijn vanwege de wedstrijd Ne- derland-België. Loop v oor de goede gang van zaken even langs liet kastje, daar wordt bekend gemaakt of wij nog moeten spelen. Jaarvergadering. Deze wordt op Don derdag 22 April a.s. 'gehguden in „De- Zwaan". Ieder lid-wordt Verzocht op deze vergadering aanwezig te zijn. H.S. O.V.V.-nieuws. Het 1e heeft Zondag in een l'ors ge speelde wedstrijd de zege aan Succes 2 moeten laten. Voor de rust zagen we een aantrekkelijke strijd met O.' door wind- voordeel iets in de meerderheid. Na 16 min. maakte S. uit een mislukte uittrap 6-1. O. zette enige goede aanvallen op, maar doelpunten hieven uit, tot na een half uur spelen, Rinus met een hard schot gelijk maakte, GREPEN UIT 'T RADIOPROGRAMMA Hoorspelen: Zo. 20,45 De zee heeft genomen (ID Zo. 21,45 Johann August Suter (I) Populair genre: Za. 11,A.B.C. cabaret (l) Za. 15,15 Ramblers (D Za. 22,30 Jan Corduwener (I) Za. 23,15 „La Traviata" (II) Zo. 15.45 Skymaster (I) Ma. 23,15 Orkest Paul Whitemann (TL Di. 20,15 Henriette Davids (I) Klassieke muziek: Za. 10.15 o.a. 8e symph.. Beethoven (II) Za. 17,15 Bach, Mozart (I) Ma. 20,15 8e symph., Beethoven (11) Ma. 21,46 9e symph.. Beethoven (I) Diversen Zo. 14,30 Voetbal: Ned.-België (II) Zo. 17,50 Voetbal: Ned.-België (I) Ma 11,20 Off. ontvangst Mw. E. Roose- velt (I) TEX EI, AARTJES. Contant f 0.60 Onder adres te bevr (niet eerdei dan 11 uur in boekh.) of ander nr. f 0,10 meer. Deurwaarder Prins houdt Maandags van 11-2 zitting in Hotel Texel (verkopingen rechtzaken incasso) Petroleum wordt bezorgd over geheel Texel door C. Ellen, Nieuwstraat, Den-Burg Te k. grote mah. tafel. (olieblad), mah. theetafel A. Mosk, Burgzicht. Te k. nog een klein par tijtje rode star poters, m. 30-35. Anti Barhorst Ger- ritsland. Tc k. 1 geit, pas gelamd. R. Huisman, Schoonoordvveg. Te k, 15 bak eigenh. poters m. spruit. W. Keesoin. Te k. wit sat. trouwjapon m, sleepje, m. 42, f 40, z. punten. Adres bur. van dit blad. Verhuisd van Julianastr. 16 naar Gra- venstr. 28. W. Rijk Wzn. Te k. een brik en 20 meter plaat. C. Kalis, Ju lianastr., Den Burg. Te k. weinig gedragen zomermantel, 40-42. voor alleen punten. Adres bur, T.C. Te k. p'm. 460 kg „Wilpo"-poters, klasse A. .1. Roeper, „Flevo". Te k. 2 trekzagen en eer paar werkschoenen,m. 44 E. v.d. Molen. Ongeren 198, De Waal. Verlo gen in Den Burg beige wollen sjaal. Gaarne te rug. W. v.d. Molen, On geren, De Watfl. Te k zware biggen. M. Bak ker, De Waal 38. In ruil aangeb. gew. schuif tafel m. massief blad, z. g.a.n.. voor een grotere. .1. v. d. Berg, Wcster- Na de rust viel S. met de wind mee, steeds aan t r. O. moest zich tot verdedi gen Jiepalen. Uit een misverstand ver grootte S. de voorsprong, dé S-linksbin- nen bracht met een hart schot de stand op 1-3. In le laatste minuut kreeg O. nog een kans. Klaas schoot tegen de lat, de terugspringende bal werd door Wim in geschoten, maar sprong via een been iiaast liet doel en deze kans was verke ken en O. nitgekruisd. Morgen speelt het 2e thuis legen T. 3. Wanneer deze wedstrijd niet doorgaat, spelen 2 O-eomb. tegen elkaai. Elftallen in het kastje. Aanvang half 3. W. S.V. „De Zwaluw". Nu liet seizoen 1947-'48 weer ten einde is, gaan we ons voorbereiden op het nieuwe seizoen. De dagen lengen weer, dus kan er weer op het veld getraind worden en mannen, daar moet het van komen. Zaterdagavond om 6 uur voor de adsp., om 7 uur voor de overige ledcu. Zondagmiddag speelt het Ned. elftal weer tegen België, dus allen voor het toestel en om 5 uur speelt liet 1e thuis tegen De Koog 1; het 2e speelt om 5 uur in De Koog tegen De Koog 2. Zie bet kastje voor de opstelling. Ons lid K. Boon Czn. heeft ons eiland verlaten en i.s zeevaarder gewerden. Het ga je goed. Klaas. PREDIKBEURTEN. DOKTERSDTENST DEN BURG. Zondag 18 April: Dokter Elias. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 9 tot en met 15 April 19-18. Geboren: Arie zv Adriaan van Hoorn en Engeltje Koopman. Machtrid A. dv Petrus A. H. Schneiders en Adelia A. A Commandeur. Ingrid M. dv Frits v. Zeu len eu Catharina A. M. Bekkenutte. Aaf- ,ie M. en Catharina C. dv Arien Mosk en Maria Dijt. Ondertrouwd: ITuberlus M. Moonen cn_ Annetje Witte. Getrouwd: Albertus Kiewiet en Geert je v.d. Wulp. Jurrien Bcumkes en Doetje M. Schijf!. Anthonius O. v.d. Gaag en Maartje Vlaming. S. ,T. C. Vonk en Hille- gonda Westdorp. Overleden: Frouwtje Langeveld, 66 j„ eehtg. van Jan Bakker. Sybe d. Zee, 3 jaar. Gevonden: 1 hrillenkoker, 1 paar br. sokken, 1 sigarettenkoker, 1 portemon- naie. D. BROEKMAN en M. BROEKMAN-Quartel zeggen ook namens hun Ouders, hartelijk dank voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Eieriand, April 1948. Mede namens wederzijdse Ouders, onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. W. VLAS A VLAS-Tuindcr Oudeschild 218, Texel. Voor de vele blijken van belangstelling op 26 Maart betoond bij gelegenheid van ons 30-jarig jubileum, zeggen wij hierbij hartelijk dank. L. VERMEULEN D VERMEULEN Texel, April 1948. Hiermede betuigen wij onze opre'chte dank voor het medeleven, ondervon den bij de ziekte en het overlijden van mijn geliefde Man en onze zorgzame Vaddr, J. DF. JONG, Inzonderheid onze dank aan hel verplegend perso neel van het St. Lidwina- Ziekenhuis, Dr. Boswijk voor zijn hulp. Ds.v.Reijen- dam voor zijn troostwoor den tot ons gesproken, Dragers en Kleedoplegsters voor de laatste eer de overledene bewezen. Namens de familie, A. de Jong-Glas Den Burg, April 1948. Zondag 18 April 1948. NED. ilERV. GEMEENTE. Den Burg 10 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haëzer. De Cocksdorp 16 uur Ds. Dekker, 's avonds half 8 Jeugddienst. Onderwerp: „Brandende Harten" Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Koog n m. 3 uur Ds. Winter De Waal n m. 3 uur Ds. v. Reijendam Oosterend 16 uur Ds. Winter Oudeschild 10 uur de Heer Termaat GEREF. KERK. Oosterend 10 u. Ds. Wvnia van Koihorn Bed. H.A. 4,30 uur dezelfde Bed. en dankz. H.A. Den Burg 10 uur Leesdienst Voorher. H.A. 11.111. 2,30 nuf Ds. Wynia Woensdag 21 April, 11.111. 3 uur hmve- lijkshevestiging te Oosteiend door Ds. Hartkamp. Den Helder GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10,30 oor Dienst GEREF. KERK (ondorh. art. 31 K.O.) Oosterend 10,30 en 19.30 uur in de Doopsgez. Kerk Ds. W. v.d. Lingen van Alkmaar DOOPSGEZ. GEMEENTE. De Waal 10,30 11. Ds. van Veen H. Avondmaal Den Burg 's av. half 8 Ds. van Veen Donderdagavond 8 uur Zusterk'ring in de kerk. niient P. 155. Te k. kinderledikantje 130x70. f35. Adres bur. v.d. blad. Te huur plm. 800 m2. terrein te De Koog. Van Meurs. Koningstr. 95, Den Helder. Tel. 2283. Te k. een i.g.st.;.. donker bl. v. Delft's kinderw., nieuwe kap. M. J. Bre mer. Weststr., Oosterend. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van Aafje Maria en Catharina Cornelia Dochters van M. MOSK-Dijt A MOSK Den Burg, 13 April 1948. In plaats van kaarten. Wim Zijm en Cathrien Riteco hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk; waarvan de inzegening zal plaats vinden op Dinsdag, 11 Mei v.m. 9,30 uur in de Paro chiekerk van de H. Joan nes de Doper te Den Burg, Texel,waarnaeen plechtige H. Mis zal worden opge dragen 0111 Gods zege over hun huwelijk af te smeken Den Burg, Molenstraat 27. Den Helder, v. Galenstraat 51. Toekomstig adres: Zwaan- straat 5, Den Burg, Texel. Receptie: op de trouwdag van 4-6 .uur in Casino, Zwaanstraat.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2