1 t Haar Koninkrijk EEN BAZAR TE ZUID-F,IEREAND. Tc Zuid-Eierland en ook aan De Coeksdorp bloeit het verenigingsleven en hiermede bedoelen wij de organisatie op Ned. Herv. grondslag. Bij de opening van de nieuwe kapel, het kleine kerkje in Zuid-Eierland, heb ben we hierop reeds gewezen en nu ko men wij er nogeens op terug naar aan leiding van de bazar, welke daar georga niseerd werd voor de opbouw van het kerkelijk leven. Tijdens de opening van deze bazar spraken wij niet de presidente, mw. Kok- v. Bergen, die ons mededeelde, dat de baten van deze fancy-fair bestemd zijn voor Zuid-Eierland, doch dat De Coeks dorp hier eendrachtig aan heeft meege holpen. Een volgende keer is dan het ba tig saldo voor De Coeksdorp bestemd, want ook daar valt nog»heeI wat op te houwen. Om ongeveer half drie werd de bazar officieel door mw. Kok-v. Bergen ge opend. (Ds. Dekker was verhinderd aan wezig te zijn). De presidente hoopte op aller medewerking, opdat het resultaat een succes mocht zijn voor de opbouw van de Kerk. Er was veel te koop. Er was veel te koop op deze bazar, wat geen wonder was, daar de dames reeds met Sept. begonnen waren met het maken van diverse kledingstukken en handwerken, welke nu netjes lagen uit gestald om te worden verkocht en dan nog wel tegen een mindere puntenvvaar- de dan in "de winkel, zodat het niet te erwonderen was, dat er van de zijde der vrouwen grote belangstelling voor getoond werd. Verder waren er verschil lende artikelen cadeau gedaan, die voor het rad van avontuur bestemd waren. Voorts werden er standplaatsen inge nomen met attracties, zoals balgooien en raden naar de naam van een pop, ver- 1 oop van loten, enz. Dhr C. Lagerveld had voor een aardige stand gezorgd, vaar mooie artikelen*te koop waren, zo- c'at men Het wel aanlokkelijk had ge naakt 0111 iets te kopen. De winst hiervan had dhr Lagerveld afgestaan voor de bazar, wat zeker een sympathieke geste genoemd kon worden. Het zaaltje (kerkgebouw) ,vaar de ba zar gehouden werd, maakte een gezelli ge indruk daar op de tafels ruikers tul pen neergezet waren. Onze indruk was, dat het resultaat van deze bazar wel eens mee zou kunnen vallen, gezien de eerste toeloop van belangstellenden. Meerdere bijzonderheden hierover vol gen nog. Z. In aansluiting op bovenstaande laten wij hier de uitslagen volgen van de di verse attracties: Middagprijzen Ballero: 1. Br. v.9. Lin de; 2. A. Buis-v. Hoek; 3. P. Plas. Sjoel bak: 1. F. Kikkert; 2. C. Oosterhof; 3. H. de Ridder Gzn. Avondprj|zen: Ballero: 1. B. v.d. Wer- ve; 2. Jac. Zeegers; 3. J. Lagerveld. Sjoelbak: 1. F. Kikkert; 2. H. Zuidema; 3. F Kikkert; 4. H. v. Zijp. De naam van de pop werd niet gera den en deze werd bij opbod verkocht voor f 9,Het aantal erwten, dat in een fles zat, bedroeg 1898. Gewonnen na loting door mw. P. Eelman. Er werden nog enkele kledingstukken verloot, welke gewonnen werden op de nrs. 32 (kleedje); 39 (truitje); 197 (kleed je); 41 (ontbijtlaken)124 (kleedje); 7,3 (fles eau de cologne); 45 (bedsprei); 15 (theemuts); 87 (fles eau de cologne). 's Avonds was er een heel druk be zoek op de bazar. Vooral de attracties trokken veel belangstelling, zodat we wel geloven, dat deze bazar in alle op zichten geslaagd is. u VO OR IICH TIN CS BUR EAU VAN DEHVOEOIMSSRAAP RECEPTEN. Visgehakt: 400 gr. gekookte, gestoofde of gebak ken visresten, 2 gekookte aardappelen of 3 sneden brood, melk of water, (fijnge sneden peterselie), boter, margarine of olie. zout en peper, bloem of paneer meel. De fijngehakte aardappelen of het ge weekte en daarna fijngemaakte brood ver mengen met de visresten en de peter selie. Het geheel met peper en zout op smaak afmaken en zoveel vocht toevoe- eng, als nodig is om een samenhangende massa" te verkrijgen. Hiervan koekjes of kleine balletjes maken en deze door pa neermeel of bloem wentelen. De koekjes of balletjes in een koekenpan, waarin margarine of olie is heetgemaakt, snel aan alle kanten bruin bakken. Spinazie ((bereidingswijze I); 2 kg. spinazie, bloem, zout. De spinazie uitzoeken, wassen en vlug gaar koken zonder water en met zout. Kooktijd 5 5 10 min. De groente afgieten (het vocht voor de soep bewaren), klein snijden, hakken of malen, wat bloem er door roeren en door even verwarmen de bloem gaar laten worden. Desgewenst, voordat de groente opgediend wordt, er een klontje boter of margarine door roe ren. Spinazie (bereidingswijze II): l'/a kg. jspinazie, 25 gr. maizena, aard appelmeel of beschuitkruim, zout, De spinazie uitzoeken, wassen en rauw snijden, opzetten zonder water en gaarkoken. Kooktijd 5 a 10 min. Het vocht binden met de aangemengde mai zena of het aardappelmeel of wat be schuitkruimels toevoegen. Naar verkie zing, voordat de groente opgediend wordt, er een klontje boter of margarine door roeren. DE LUCHTREIS VAN DE PEGASUS. Wonderlijke avonturen van de beer Van Emmen en zijn reisgenoten. door G. Th. RÖTMAN. Nadruk verboden -'C1 Sir7 71. De Arabier stelde zich nu voor als „Ali-ben-Kali" en in de loop van het gesprek, dat nu volgde, vertelde hij, dat ze zich in de oude Romeinse stad Tim- gad bevonden. Overigens was de heer Ali-ben-Kali zeer vereerd te vernemen, dat meneer Van Enimen zo'n groot uit vinder was. „Dan bent u zeker erg rijk?" vroeg hij. „Reken maar!" antwoordde Van Emmen; „daar is Rotschildt nog maar 'n kindje bij!" 72. In werkelijkheid bezat meneer Van Emmen niet meer dan vijftig gulden. Maar hij was een beetje blufferig van aard en herhaalde: „Milliarden, mijn heer, milliarden!" „Wat blief?" riep de Arabier uit, en hij deed een pas naar voren.... Maar daarbij trapte hij per abuis op Herr Untermeiers gitaar, die om z'n voet schoof en daar als een pan toffel bleef zitten. INGEZONDEN. Den Burg, Texel, 27 April 1948. HET CRTTISCHE VERSLAG VAN DE TONEELWEDSTRIJD. Naar aanleiding vain liet ingezonden stukje over de toneelwedstrijd, willen wij gaarne het volgende onder de aandacht uwer lezers brengen. Op aandrang der deelnemende vereni gingen is er besloten, voor dat de uit slag van de wedstrijd bekend was, (de wedstrijd was zelfs nog volop aan de gang), dat het critische verslag der jury niet in de krant gepubliceerd zou wor den. Ook de lieren juryleden waren er beslist op tegen, dat het verslag in de krant zou komen, daar dit verslag uit sluitend voor de verenigingen -gemaakt is, die daardoor het peil der uitvoerin gen kunnen verbeteren, door de gemaak te fouten te 'herstellen en bij herhaling te voorkomen. Dit is wel heel anders dan uw redac teur gewenst, en gewild had, temeer daar hij, zonder dat hij van de juryleden of van ons enige toezegging had gekregen, in de krant publiceerde, dat het bedoel de verslag in de krant zou komen. Wij zijn het met uw redacteur eens, dat zjj, die voor het voetlicht durven ko men, ook de criiiek behoren te aanvaar den. Wjj hadden dan ook gaarne van uw redacteur een critisch verslag in de Tex. Crt. verwa rht. Dit is bij geen enkele uitvoering, gesebiedt, wel werd steeds verwezen naar liet komende verslag dei- jury. Wij hebben hieruit geconcludeerd, dat uw redacteur met zijn verslagen der uitvoeringen niet voor de dag durfde ko men en dat hij deze mooie gelegenheid om zijn kijk op toneelgebied en zijn cri- tielc op onze prestaties te publiceren heeft laten voorbij gaan. Zou dit met recht redactie op zijn breedst genoemd kunnen worden????? De Comm. .Toneelwedstrijd 1947-'48. Naschrift. Het ingezonden stuk van de commis sie der Toneelwedstrijden noopt ons tot een verweer, daar hier een geheel ver keerde voórstelling van zaken wordt ge geven. Er wordt geschreven, dat men er tegen was, dat het critische verslag ge publiceerd zou worden, doch daarover heeft geen der commissieleden tijdens de wedstrijd met ons gesproken, hoewel wij zelf als adviserend lid zitting in de commissie hadden. Zelfs na de wedstrijd heeft de secr. der commissie „verzuimd" ons voor de te houden commissieverga deringen uit te nodigen en dit kunnen wij niet anders zien dan Texel op zijn smalst, omdat men vreesde, dat het rap port in de krant zou komen. M.i. had de commissie er beter ronduit over kunnen spreken, daar het nu zo is, dat de redac tie' del- „Texelse Crt." blijkbaar alleen goed was 0111 reclanfe voor de wedstrijd te maken en er verder angstvallig buiten werd gehouden. Dat wij zelf een critisch verslag gaven, lag niet op onze weg, daar wij hiermede in de rechten der jury zouden treden. Hadden we dit verloop kunnen vermoe den, dan hadden we zeker na de wed strijden een meer critisch versla'g gege ven. Het verheugde ons dan ook, dat wij een ingezonden stuk kregen van 'n paar trouwe bezoeksters van de wedstrijd. Het is ons verder bekend, dat er ook onder de leden van enkele ver. geen be zwaar was om het rapport gedeeltelijk bekend te maken en in een brief, die wij van een .der juryleden ontvingen, schreef deze ons persoonlijk, er niets tegen te hebben, dat het verslag gepubliceerd werd. We geloven niet, dat dit iéts met de redactie op zijn breedst te maken heeft, maar dat de meerderheid van de commis sieleden zich nu juist niet van hun bes te zijde heeft laten zien. Redactie Texelse Courant. DS. R. J. DE STOPPELAAR OVERLEDEN. Dezer dagen is in de ouderdom van 74 jaar te Enschedé overleden de bekende Ds. R. J. d$ Stoppelaar, em.-predikant der Doopsgez. genmente te Warga (Fr.). Ds. Stoppelaar was een kenner en min naar van de natuur. Totaal verschenen van zijn hand 15 werken, waardoor hij veel naam maakte en alom bekendheid verwierf. FEUILLETON naar het Engels van IDA BOYD 85.) „Hij zei, dat hij hem wilde spre ken", vertelde ze, „en ik zei, ga je gang. Dn een dag later kwam hij mij terugha len". „Arthur Manners is een 'echte preux chevalier", zei Ellie Swayns met een hemelse blik. „Hij heeft de hemel aan je verdiend, Wanda. Wat heeft je man aan Horlick geantwoord?" „Hij heeft zijn brief verscheurd en hem de snippers teruggestuurd". „En", vervolgde ze, „hij heeft mij beloofd nooit meer een woord over de zaak te zeggen. En dat moeten jullie óók doen, snap je. Geen woord meer. Vergeten!" Wanda was weer geheel de oude, mooier en zelfzuchtiger dan ooit. Tevre den in de hernieuwde veiligheid van haar voorspoed en weelde, vergat ze spoedig de narigheden, die ze doorleefd had. Dat Fred nu, in de reactie op zijn lievige angsten en wanhoop, zich haar onmiskenbare leugens en draaierijen be gon te 'herinneren en daardoor gereser veerder en oplettender werd en minder geneigd, genoegen te nemen met een •vluchtige verklaring van haar doen en- laten liet haar volkomen koud. Freds reactie op de gemoedstoestand waarin hij met Arthur gesproken had, was even hevig als die gemoedstoestand zelf. Hij haatte de herinnering aan dat geëmotionneerde gesprek, waarbij hij al le zelfbeheersing verloren had en zijn ziel had blootgelegd voor een onbekende een.... bedelaareen veroordeel de. Hij haatte dc gedachte, del hij zijn zielsrust dankte aan Arthur Manners. Zijn dankbaarheid smolt weg ais sneeuw voor de zon en liet enkel verbitteripg over. Hij vermeed Linda meer dan ooit en koesterde zich in de glans van zijn jonge vaderschap. De herfst kwam en Lenda's zoontje werd verblijd met de belofte dat hij een zusje zou krijgen Wanda vond haar zooir veel interessanter dan zij vermoed had en maakte aanmerkingen op de ver pleegster, die liet kind beter behandel de dan zijzelf ooit zou hebben gekund. Eén ding stak haar, dat was het feit, dat de baby duidelijk op de oude mrs. Bul- lingham leek en dat die dame daar zeer blij mee was. Het tweede Jaar van Arthur's straftijd liep ten einde. Linda's hart zong in haar lpirst. Twee jaren voorbij! Het volgende jaar zou zij de sneeuwklokjes en narcissen voor de laatste*maal zien komen zonder hem. Zij zou nooit dc dag vergeten, waarop zij met Lenda en de baby op het terras van Flyte zat en aan Arthurs komend uur dacht. Het was een zachte, wazige herfstdag met ehrysantengeur in de lucht. Aan de rand van het grasveld stak een nieuwsgierig konijntje zijn kop uit de varens. De berken haddon al geel lo- vet. De baby, op Lenda's schoot, maakte zachte geluidjes. Ze schrikte op uit haar dromen door de telefoon in de kamer achter haar. Ze hoorde Loutje's stem. HOOFDSTUK XVI. Ze was in Cretton Streets. „Mr. Bullingham had liet gedaan ge kregen", zei Lout je. Tegen haar hadden ze er geen oord over gezegd 0111 geen verwachtingen te wekken, die misschien teleurgesteld zouden worden. Maar hij had alles gedaan wat hij maar kon om het vonnis verkort te krijgen en daar er ook nooit een klacht over Arthur ge weest was in de gevangenis, had lijj het eindelijk klaargespeeld. Fred in e£ii nieuw licht! Fred, die de laatste tijd zelfs nog minder vriendelijk gekeken had dan vroeger! Dat had hij voor lien gedaan en Liiula had er niets van vermoed! En zij mocht Artie niet zien. zei Lou- tje gewichtig, vóór hij zich gewassen en geschoren en netjes aangekleed had. Dat zou ergens anders gebeuren en dan zou hij hier bij haar kómen, ir. hun oude zolderkamer. Zij moest hier maar blijven wachten en Loutje zou hem bij haar brengen en dan zouden ze er een avond je van maken. Net als in vroeger tijd. Ja en Artie zou niet vrijkomen ge lijk met de andere lui, die ontslagen wer den. Hij zou 's middags alleen vrijkomen en Loutje zou hem opwachten met een auto alles kits. Zij glimlachte. Het was als zonneglans op een bedauwde bloem. En Artie zou hier blijven bij Loutje tot de dag van de bruiloft. Die zou gauw plaats hebben stil en onopv ailend. met Loutje als getuige. Linda glimlachte weer. Ze dacht aan Loutje als getuige en hoe hij tegen mr. Rellace zou zeggen: R.K. ONTWIKKELINGSCLUB GAF EEN MQOIE AVOND BIJ SLUITING VAN HET SEIZOEN. DEN BURG. De R.K. Ontwikkelings- cfub hield Woensdagavond haar laatste avond in dit seizoen. Het is eeü mooie avond geworden en de thuisblijvers heb ben o.i. ongelijk gehad, daar het gebode- ne op een hoog peil stond. Voor deze sa menkomst had het bestuur de medewer king verkregen van de declamatrice mej. L. Diepenbrock, ook bekend door haar optreden voor de K.R.O. De verzen die mej. Diepenbrock bijna alle uit het hoofd voordroeg, bestonden hoofdzake lijk uit wat wij kimneu noemen verzets poëzie. Ze begon met „Wilhelmus van Nassouwe" en „Aan hen die vielen". Daarna declameerde zij „Het Stockske van Joan van Oldertbarnevetd" van Joost v.d. Vondel, dat op ontroerende wijze werd voorgedragen. Verder „Der vrou wen moed" v. Henr. Roland Holst, een herinnering aan de bange oorlogsjaren, „Fita voluntas tua" (berusting), „Aan onze Nederlandse Bisschoppen" (een hulde aan Aartsbisschop, thans Kardi- aal de Jong, e.a.), voor hun houding tij dens de bezetting, „Het Rozenkransken" gedicht uit de 17e eeuw, „Food for Hol land", ter herinnering aan dc voedsel- droppings, „Onze vlag" en „Postduiven in oorlogstijd". Dit laatste voldeed ons ook bijzonder goed. „Con Amore". De R.K. Zangver. „Con Amore" ver leende haar medewerking, wat -het ge heel tot een.kunstzinnige avond maakte. Het koor was 'goed op dreef en zong .zuiver en op toon achtereenvolgens „Ec- ce Quomodo Moritur". „Ave Maria", „Je- su dulsis memoria", „Vertrouwen" en „In Nederland". Na de pauze trad het koor nogmaals op en zong „Zondagmorgen", „Wieil Neeriands Bloed" en tot slot het Volks lied. dat staande werd aangehoord. We geloven wel, dat directeur en leden te vreden kunnen zijn, daar er met animo w erd gezongen. Mej. Diepenbrock declameerde nog enige verzen, waarvan ook enkele door haar zelf gemaakt, Zij droeg voor „Hol land", „Oranjezonnetje", „De onder grondse", „Mijn eigen lieve land", „Bou wers aan een nieuwe wereld" v. Alex Steiger (bijzonder mooi) en „Wij danken U, o Heer". Er klonk een luid applaus op, toen mej. Diepenbrock haar laatste vers had gedeclameerd. De declamatrice heeft ons wel voldaan. Zij beschikt niet over een sterke stem, maar haar wijze van voor dragen en uitspraak is heel goed-te noe men, zodat wij wel geloven, dat het be- stuur'van de R.K. Ontwikkelingsclub 'n goede keus had gedaan om haar uit te nodigen. Vele mensen houden niet van decla meren, doch men moet het meer ge hoord hebben, om cr meer van te genie ten. De heer Merx, die de avond opende, sloot met enkele woorden van dank aan mej. Diepenbrock en de zangver. voor hun optreden en een tot weerziens met hét komende seizoen. Z. DOOPSGEZIND KERKKOOR OPGERICHT. Naar ons werd medegedeeld is er op oris eiland een Doopsgezind kerkkoor opgericht met aanvankelijk 35 leden. De heer F. Kassenaar zal de leiding van net koor op zich nemen, terwijl in het bestuur werden gekozen Ds. en mw. van Veen en mw. .1. v.d. Vlies-Koopman. De repetities zullen worden gehouden in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. -Het ligt in de bedoeling om als koor mede te werken aan de Erediensten. We herinneren er aan, dat er voor en kele jaren al een koor bestond, doch dat dit wegens vertrek van de toenmalige di rigent werd opgeheven. NIEUW FEUILLETON. We delen onze abouné's mede, dat wij volgende week beginnen met het plaat sen van een nieuw feuilleton, getiteld „CARLA WINT DE GROTE PRIJS VAN ROME". Redactie Texelse Crt. HALLO BANDOENG. 2-f Den Burg" Texel April 1948. Geachte vrienden, sportvriend! maar vooral leden van de Tex. Boys Indië. We hebben het genoegen nanu het thuisfront weer eens met jullie mogen praten, via -onze trouwe „Te: laar". We hopen, dat jullie allen in de conditie de courant zult ontvan en „verslinden". Vanzelfsprekend volgt hier een kle beschouwing en een sportpraatje a: gaande onze voetbalclub, Allereerst z: we nieuwsgierig, hoe jullie het mak: Voor zover ons bekend, is alles in ori Nu, jongens, als dat zo is. houdt dit dj zo, opdat jullie, als je tijd er op zit, wc] als gezonde Texelaars "en voetballers rug zult keren naar al wat je hier ii] en goed is. Dat we jullie met z'n zessj als spejers missen, dat voel je wel met klompen. Toch hebben we ons in de coi petitie weten te handhaven in de afd. lateu we eerlijk bekennen, daar is v gevochten. Viel er kort na jullie vertrfej een inzinking waar te nemen, nu gaja] liet gelukkig weer anders oiu. Wat voi'H( balprestaties en clubgeest betreft, '■zaï gaat «-eer best. Als jullie 'het verslag g>jj lezen zult hebben in de Tex. Crt.. v;^e, 7 April j.l„ over de Bonte Boy-sav-oa^ dan snap je wel, dat 't een zonnige d£a was voor de ver. Daarna meldden zi y reeds 4 nieuwe leden aan en we vJt, wachten er nog meer. En' dat we julK in Indië niet vergeten hebben op <w'a Boysavond, bewijzen o:a. de volgende :,t' gels wel uit een lied, dat als laatste ijj, werd gezongen. Hier volgen ze: „Wat misten we die Lemke, lange Sb Henk en Aat van Heer 'bij de w,'ki Ze spelen nu in Tndië, dat schrijven ze elke keer.tr, kk spelen daar ook Daarom nu met z'n allen voor ons |je „Indiaanse stel''.ft En dan zong de hele zaal 't refrein: „Hup, jongens, hup' Laat je club niet in z'n hempie staan Enz. enz. Laat dit aantonen, dat er een hech band tussen ons en jullie bestaat, al r je ook ver weg. Beste sportvrienden, IW1 ten we hopen, dat deze hechte band ju®,, lie mag helpen leiden op 't goede, red' te pad. En dat dit pad binnen afzienbai tijd weer voert naar alles wat je di baar en lief is op het mooie eilandje a^c de Noordzee. K Verder alle bekenden, sportvriend^ en leden vooral de hartelijke groeten f, lot kijk hoor! Namens Kath. Thuisfront, de voorz. v. d. Texelse Boys. P.I.T.NIEUWS. Beste vrienden. We hebben Pasen weer achter de rul Als we het maar niet letterlijk achter <Sj rug hebben, want dat kan niet. Pasr~ kan en mag r.ooit verleden tijd worden' Pasen is het feest van het heden. En hï is geen wonder, dat we op de eerste dat der week, dat is de Zondag, telker weer ter kerk gaan, omdat eigenlijk el Zondag een Opstandingsdag en Paasdag is. Pasen is het hoge feest der Kerk ej daarom voor elke Christen. En het zei ons eens en voorgoed, dat we een leve: de Heiland hebben, die elke dag ons tei zijde staat. Als we ons elke dag ma: weer eens realiseerden, dat het Pasen ii dan zouden we heel wat sterker staan iu' de verleidingen en zou ons leven- heï wat blijder zijn dan het vaak is'. Straks, volgende «eek. herdenken v\f weer onze bevrijding uit de macht de£ tyrannic. Weten jullie wat in 1945 to op één van de Waddeneilanden is gi beurd? Duitsland had (officieel!) geciV pituleerd. De B.S. ging verkeerde Nffi derlanders gevangen nemen. De Duia sers gaven bevel ze weer Vrij te latei. En de B.S. deed het! Is het ook niet z met ons leven? Jezus heeft op de PaasL dag zonde en dood overwonnen (officl eel, door de' hoogste instantie). En doem wij niet vaak, alsof zij nog de marlij hadden? Mannen, houd je taai. Kees de Jager en S. Abma: nog vaL harte gefeliciteerd met hun verjaardag: en we hopen, dat ze het volgende jaar dl „jarigheid" weer op vaderlandse bodei* o mogen vieren. Tot de \olgende keer. „Aangenaam met u kennis te maken". Na de thee zo was hun plannetje zou er een publieke receptie zijn in Cret ton Street. Daar zouden ze spelen net als in vroeger dagen maar o! zou niet met de pet orden rondgegaan. Alles gratis voor niks. Mrs. MacGrjgh zou er ook wel zijn. Wat was dat? Voetstappen? Ze had nu al lang alleen gezeten en geluisterd. Eindelijk kwamen ze. Zij kwamen evenals die andere vre selijke voetstappen waren gekomen langzaam en niet helemaal zeker in de duisternis van de trap. Zij wilde naar de deur gaan, maar ging plotseling op het bed zitten. Haar knieën wilden niet meer. Een snik kwam op in haar keel. Die andere voetstappen, op die vrese lijke avond, klinkend als de tred van het Noodlot de kille herinnering er aan verlamde haar. Deze voetstappen brach ten haarwat zouden ze brengen? Zij keerde haar rug naar de deur. Zij kon er niet naar kijken wachten tot ze zon opengaan zoals toen. Als het Arthur eens niet wasals er eens iets gebeurd was. en dit was iemand, die haar de tijding kwam bren gen!.... Waarom waren het de voet stappen van maar één mens?. Loutje zou toch meekomen?.O, hemel, waar om Het hekje sloeg-dicht. De deur ging open. Ze durfde niet kijken. „Linda!" Het was de stem. die zij liefhad, on vast, maar onveranderd, onuitsprekelijk teder. Er was geen twijfel meer. Zij wal haar koninkrijk binnengegaan. „Wat zegt Wanda wel, na ailes wat et gebeurd is?" vroeg Arthur, teer. hij haaf, terugbracht naar Trevor Square na dt thee en do ovatie in Cretton Street. (Wat een tocht «as dat! Boven op eeijt grote bus, hand in hand zittend als twel) kinderen en in het vooruitzicht strakf verwelkomd te worden door mr.-.. en i-ujj Rellace.... Ondanks alles vvat.de toe-L komst voor haar in petto had aan blijjj heid en vrede, wist Linda, dat zij nooi!r gelukkiger zou zijn dan op dit ogenblikje Wat een tocht!) I Arthurs vraag brak de betovering, diet over haar lag. f „O, ja, Arthur dat heb ik helemaal vergeten. Ik heb een boodschap voor jet van Wanda!" In het donker kon bt haar glimlach niet zien, maar hij hoordl die in hair stem. „Zij zegt, dat Fred haar belcofd hcefl nooit meer een woord te zeggen over d® hele geschiedenis en nu vraagt ze jouT dat ook te willen beloven". Arthur barstte in lac-hep uit de eeif ste hartelijke lach, na al die tijd van ell lende. „Die heeft lef zoals Loutje zoig zeggen", riep hij. „Het lijkt waaraohtifl wel of ik haar iets verplicht ben! En verdikkie, dat ben ik. Ja, da; ben ik. Z(J heeft ons eigenlijk de beste dienst bei wezen, die iemand ons bewijzen kon -I is 't «aar of niet?" „Ze is de goede fee geweest, Linda. l En ze lachten beiden. EINDE.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4