e r. mW "M- Wm De 1 Mei-viering Voor hen die vielen Ds. M. N. de Wolf deed zijn intrede Danken POENSDAG 5 MEI 1948 «le JAARGANG. No. «21S EXELSCHE COURANT van de Partij v.d. Arbeid, N.V.V. en Nieuwe Koers. ]je i Mei-viering stond dit jaar in het "teken van de leuzen Wereldvrede, Be drijfsorganisatie en Bestaanszekerheid K e oor Socialistische Ordening. In de grote zaal van „De Oranje bom", welke versierd was met vlaggen, ss mnengroen en tulpen, waren deze leti- tn te lezen. Toen de voorz., dhr D. Dapper, het penigswoord uitsprak, waren zeker wel neer dan 400 personen aanwezig, daar lrtelfs het balcon bezet was. Spr. riep de ^lalryke aanwezigen een hartelijk wel- -"«>m toe, in het bijzonder aan de leden Van de pas opgerichte jongerenafd. „de "Nieuwe Koers", waarvan hij hoopte, dat v'lez6 zich zou ontwikkelen tot een grote "[[groep. De voorz. deelde nog mede, dat .Tan de twee niéuwe vlaggen van de Par- zljij v.d. Arbeid en de Texelse bestuur- Vtjersbond, die ook een plaats in de zaal iadden gekregen, de fraaie emblemen Waren aangebracht door dhr Tjonk. De- 'te 1 Mei-viering, aldus dhr Dapper, 'itaat o.a. in het symbool van strijd en M oederschap. Met de wens op een mooie en genoeglijke avond, verklaarde spt\ de '"bijeenkomst voor geopend. sn| Het zangkoor van „de Stem des Volks" o.l.v. dhr de Vries, verleende ook '"deze keer zijn gewaardeerde medewer king door het zingen van diverse strijd- liederen. Begonnen werd met het mooie Morgenrood" en „Aan do strijders", aarvan het laatste te hoog werd inge st. Het koortje, dat niet meer dan een 311 0-tal leden telde, kan nog best wat ver-- terking gebruiken, al werd er overi- 1 ens met geestdrift gezongen. Een aardig nr. van het programma was de samenzang van enkele bekende "Vaderlandse liederen. De gehele zaal zong hierbij mee. )al „Feest en Bezinning". ie'[ Dit was de titel van het Mei-spel, ge- "schreven door Willem v^n Xependaal, een bonte afwisseling van declamatie, zang, schotsen en volksdansen. Voor de 'pauze werd het eerste en daarna het tweede deel opgevoerd, i We kunnen niet anders zeggen, dan dat dit Meispel heel goed tot zijn reciht gekomen is, en met recht van een suc ces gesproken kan worden. Het spel werd ingeleid met declamatie, waarna .'[get koor het lied van „De Vlag" zong. /Hierop kwam de jeugd het toneel op .marcheren met vlaggen en banieren. De clamatie en zang (de socialistenmars) lisselden zich hierbij af. Bij de schets- h< jes, die ook gezongen werden, stelden de ^[medewerkenden de. bekende „Zwarte [pieten" voor. die op de hoeken der stra- en hun unfaire practijken uitoefenden, och door de jeugd weggevaagd wer en. Verder werd „deWaatheid" (C.P. begraven door 'n paar „echte" dood ."bidders". J,, ln liet tweede gedeelte van 't spel za ngen wij weer enkele schetsjes waarin o.a. 'op ontroerende wijze de ooriogsgraren 'werden uitgebeeld en de nabestaanden "Tn rouw gedompeld bijeen kwanten. Het knor zong hierbij zeer indrukwekkend ,xÏAan de strijders" Een mooi gegeven Jyas ook liet toneeltje waar „Blank en ""alruin" (Nederland en Indonesië) elkaar gte hand gaven. De volksdansen van de [■'jongeren, leden van de V.C.J.G., Nieuwe .Koers en N.J.N., die hierop volgden, 11 vormden een waardig slot van dit mooie e.'Mei spel. ast Vanaf deze plaats willen wij de dames en heren (ook de pianist), die hieraan hun medewerking verleenden, gaarne 'n compliment brengen voor hetgeen zij niet deze opvoering gepresteerd hebben. De Mei-rede. De Mei-rede werd uitgesproken door ihr D. Allebrand.i, uit Amsterdam, een ,'spr. van christelijke huize, die begon met te zeggen, dat de nood nog groot is, e"als we over de grenzen kijken. Als we de oorlogsdreiging, de bewapening en al _de conflicten zien, rijst de vraag bij ons op, of wij daarvoor nu 5 jaar corlog ge- ahad hebben. De oorzaak van al deze be roeringen noemde spr. het wantrouwen '"lussen de landen en ook het wantrou- "jSven in enge kring. Wat kunnen wij hier "Ills kleine natie tegen doen? We moeten ons, aldus spr., openstellen voor interna- e4ionale samenwerking, zoals in de Bene- 'f'lux en met Frankrijk en Engeland. Al kdeen met internationale eenheid en we reldvrede, zal dit mogelijk zijn. Spreker i"Siees op de conflicten in China, Palesti- 1 i.i Ti aGriekenland en de moeilijkheden "'met Rusland en-vroeg zich ar. welke rol 'kdit laat9te land wel speelde. ï.i verband hiermede herinnerde hij aan de gebeur- lifflenissen die zich in Frankrijk hebben voorgedaan met de stakingen en om by de geschiedenis van de laatste maanden j( :e blijven, de zgn. koude revolutie in liiÏTsjecho-SlotVakye, die erger is dan een dfin mjVr i n TOEWIJZINGEN AFHALEN. Horeea-bedrijven dienen hun toewy- ingen voor consumptie af te halen a.s. rydag van 9-12 uur. Tevens dienen dan de aanvraagformu- r'lieren voor keukentoeW'ijzingen te wor- :-! den ingediend voor de -7e en 8c periode. 1 Toewijzingen voor overnachtingen m worden alleen uitgereikt op vertoon van ij. t nachtregister. Dit register dient alvo- rens u toewijzingen ontvangt, door de /j plaatselijke politie te zijn gecontroleerd ie en te worden getekend voor aceoord. (Publ. no. 42). TEXELSE MARKT. Den Burg, 3 Mei 1948. Aangevoerd: 2 koeien f 476-600. 1 paard f 360-375. 16 biggen f 55-80. Voor de levering 23 koeien, 642 kalveren. oorlog en waarbij de democratie is ton onder gegaan. Met dit gevaar voor ogen vieren wij thans het 1 Mei-feest. Spr. stelde verder de vraag, of dit ook in Ne derland zou komen en kwam tot de con clusie, dat men in deze de angst niet als leidraad moet nemen.' We moeten hier iets positiefs tegenpver stellen en spr. achtte het daarbij niet gewenst, de C.P. N: als partij te verbieden, daar het be ter is dat de communisten in het open baar voor tie dag komen dan «lat ze een ondergrondse strijd voeren. We moeten de communisten op een positieve ma nier bestrijden. Ministers en regering. Onze ministers aldus spr. hebben na de bevrijding ouder uiterst moeilijke omstandigheden gewerkt We moeten kunnen zeggen, dat er hier iets gebeurd is, ondanks de fouten die er aan kleven. Er is een democratische uiaclit nodig om iets te bereiken, alsmede strijd tegen de duistere machten. Mensen met christe lijke en humanitaire overtuigingen van naastenliefde hebben elkaar hierbli ge vonden en werken te zamen in de Partij van de Arbeid en het N.V.V. Er zijn niet alleen gevaren van links, maar ook van rechts. Spr. noemde hierbij de oude kerkelijke partijen, die hun over tuiging uitdragen in een enge hokjes geest, waarbij spr. als voorbeeld de In- diëkwestie aanhaalde, en de koloniale re actie de kop weer heeft opgestoken. De ouderdomsvoorziening. Als een van de dingen, die voor de oorlog niet mogelijk waren, noemde spr. de noodwet-ouderdomsvoorziening van minister Drees, waarbij hij nog opmerk te, dat wij nog niet leven in een dem. soe. staat, zodat er nog wel wat te wen sen overblijft. Als een eerste stap voor de toekomst had spr. het nog over de leuze „Econo mische mcdezeggingschap", om een vol ledige bestaanszekerheid te scheppen van de wieg tot het graf. Het karakter van de Mei-viering is geheel anders dan vroeger. Het is nu als het ware het afleggen van 'n soort belijdenis, al is er nog wel iets blijven hangen van de vroegere Meifeesten. Vandaar worden er nog steeds leuzen gesteld. Spr. wekte de aanwezigen op om voor deze leuzen strijd te voeren eb pro pagandist te zijn, ook voor de weg van de geleide economie. Dit laatste wil niet zeggen, dat spr. er voor is om het par ticulier initiatief uit te schakelen. We hebben volgens dhr Allebrandi tegen woordig de gecontroleerde economie, als gevolg van de oorlog. De medezeggingsschap in de bedrij ven willen wij dit jaar nog trachten te verwezenlijken en de mensen vrijwaren voor gebrek. Dit laatste staat ook in het handvest van de verenigde naties. Meivieringen op Texel. Spr. herinnerde nog aan de Meivierin gen van .vroeger op Texel toen men in het geheim bijeen kwam te Oudeschild. De leden van de oude garde, die op deze bijeenkomst aanwezig waren, weten hier nog wel van mee te praten. Er is dus wel iets ten gunste veranderd. Spr. riep de aanwezigen aan het ein de van zijn rede op, de vlag van de oude garde over te nemen, waarbij hij een beroep deed op de jongeren, zioh aan te sluiten bij de Nieuwe Koers en de strijd voort te zetten. Bij de verkiezingen moet 'n elk hiervoor propagandist zijn. Laat het daarom zo zijn als de regelen van 't bekende soc. lied luiden: Voort, voort dan kameraden. (Applaus). Nadat het zangkoor nog enkele liede ren had gezongen, gevolgd door samen zang. sloot dhr H. Steenhuis als voorz. van de federatie Texel van d* Partij v. d. Arbeid deze Mei-vergadering met een aansporing om bij de a.s. verkiezingen actief te zijn en een beroep op de aan wezige jongeren om als lid toe te treden van de Nieuwe Koers. Nadat staande, de Internationale werd gezongen, was ook aan deze 1 Mei-vie ring een einde gekomen. Z. BEVRIJDINGSFEEST OOST. Wanneer u dit leest, zijn de schoolkin deren van Oostepeiid en Oost, voorafge gaan door het muziekcorps Excelsior, reeds op weg naar tiet. feestterrein. De jeugd vertrekt om half 9 vanaf het Kerkplein te Oosterend. Van 9-12 uur zullen er heel wat zweetdroppels vallen. Er zullen appels gehapt worden uit tei len met water, de meisjes zullen zich al snellend moeten verkleden, kortom er zal genoten worden. Dat ook de inwendi ge mens niet vergeten 'zal worden, spreekt vanzelf. Om half 11 vermeldt het programma: ringrijden op de fiets. In schrijving op het terrein. Dit geldt voor alle spelen van de volwassen personen. Per luidspreker zullen nadere medede lingen verstrekt- worden. Om 2 uur wordt gestart voor de Ronde van Oost, ■over 2 km., waarvoor o.a. een wissel- prijs beschikbaar is gesteld. Daarna vol gen andere wedstrijden zoals: tonruite- ren, was ophangen, koppelwedstrijd, fluitconcertwedstrijd en mastklimmen. Prijsuitreiking na afloop. Des avonds is er Strijd cm de man en de vrouw, een polonaise over liet feestterrein en een sluiting van het feest met massazang. De muziekver. VIOS en Excelsior verlenen de hele dag hun medewerking. Op het feestterrein zullen uitvoerige programma's verkocht worden. De feest commissie zal niet toe kunnen staan, dat motoren op het feestterrein verschijnen. De wisselprijs voor de Ronde van Oost (hardlopen) is bestemd voor de winnaar van deze wedstrijd uit Oosterend of Oost of directe omgeving. Wanneer het weer meewerkt zal er op de Nationale feestdag op Oost voor jong en oud veel te genieten vallen! "V - f'-v.- i-'.. -5-i. ■rbmmv:.- Dit staat te lezen op 't Monument aan de Kogerweg, waar Dinsdagavond onder grote belangstelling de Kranslegging plaats vond, nadat eerst een rond gang was gemaakt langs de graven der gevallenen van de tweede wereld- uorlog. IN DE GEREF. KERK TE OOSTEREND EN DEN BURG. Zo Is dan uog hij die plant iets, noch hU die nat maakt, maar God die de wasdom geeft.... Nadat de gemeente Oosterend twee jaren en Den Burg een jaar zonder pre dikant is geweest, mochten zij zich Zon dag in het leit verheugen, dat haar nieu we predikant Ds. M. N. de Wolf, uit Krommenie in de morgendienst werd be vestigd en in de middagdienst zijn in trede deed. De bevestiging vond 's mor gens plaats door Ds. Hartkamp van Den Helder, die in de» algelopen 2 jaar con sulent van deze gemeente was. Terwijl de orgelklanken jubelend door liet kerkgebouw ruisen, stroomt de kerk vol, hoewel er nooit of weinig geklaagd behoeft te worden over het kerk bezoek. Wo zien tussen de genodigden o.a. burgemeester Rehorst en wethouder de Waard, de kerkeraad van v.h. H.V. een kerkeraadslid van Krommenie, van welke gemeente Ds. de Wolf 14 dagen geleden afscheid nam en Ds. Winter en dhr v.d. Vis, als afgev. van de Ned. Her vormde kerk alhier. De predikatie van Ds. de Wolf luidde als volgt: Het is vanzelfsprekend, det de span ning in de gemeente en bij uw dienaar groot is. Bij u is de gedachte, wat zal de nieuwe predikant brengen en bij mij: hoe zal de nieuwe gemeente, waar ik thans Herder en Iceraar van mag zijn, mij ontvangen. Zoals reeds uit de tekst is gebleken, waren de verhoudingen in de tijd dat Paulus predikte ook niet erg rooskleurig. Hoewel er in de tijd van Paulus nog geen scheuring was, bleek er toch wel grote verdeeldheid te zijn. Maar Paulus zet het alles in liet licht van God. Ten slotte komt het hierop neer, hoe is de verhouding tussen God en de gemeente. Zie niet op naar uw predikant, maar eerwacht het van God, want naar de dienaar opzien geeft on enigheid of zelfs nog erger: scheuring. Paulus zegt immers „de ambtsdrager is niets, maar God die de wasdom geeft". Dat is ook de enige uitweg voor de luis teraar. Als we te veel naar de ambtsdra ger zien, komt God en Hij breekt ons werk in stukken. Als we meer op God hadden gebouwd, waren er heel wal moeilijkheden voorkomen. Val nu ech ter niet van ambtsverkrachting in ambts onderschatting, want dan verwerpt men nog God. Tegen heiden worden we ern stig gewaarschuwd. God is de enige ambtsbron en dan is ook' de ambtsver vulling binnen het bereik van de ge meente gebracht. Uw dienstknecht be geert tot God te gaan, die zijn bron is. Dan zal hét gaan, daar waar hij ook het evangelie mag prediken. Hij beschaamt niet. Gemeente begeef u naar God voor uw Herder en leraar. Gelooft zij God. die Zijn werk is begonnen maar het ook zal voleindigen. Na de preek laat Ds. zingen Ps. 121:1, Sla de ogen naar 't gebergte heen. Daarna richt Ds. de Wolf zioh resp. tot burgemeester Rehorst, de Broeders van de kerkeraad, de gemeente, Ds. Hart kamp en Ds. Winter en ten slotte tot de afgevaardigde van Krommenie. De ge reformeerden mogen vele gebreken heb ben, een ding hebben zij gemeen en dat is, dat zij altijd nog een zwak voor de wettelijke overheid hebben. Mr. de bur gemeester, n kimt er van overtuigd zijn, dat wij blijven bidden voor de overheid en ook voor die van ons eiland. Broe ders van de kerkeraad, u weet hoeveel moeite liet mij heeft gekost, mij los te maken van m'n vorige gemeente „Krom- menie"God heeft het alzo gewild en wij aanbidden daarin zijn wijs bestel. Moge we tot een goede en de juiste samenwer king komen die God van ons vraagt en dat wij ins'rumenten zijn van God. Gemeente: Ik ben tot u gekomen in opdracht van de Allerhoogste. Laat ons bidden, dat we dat beiden mogen vast houden, dan zal er een band tussen u en mij komen, een wederzijds vertrouwen, en zien we de struikelingen over het hoofd. Dan de verstandhouding tussen de jongelui. Ik kom op voet van gelijk heid tussen jullie en laten we elkander tot steun zijn. Jullie jeugdleven is uiter mate moeilijk in deze tijd, maar ik wijs je op het licht van jullie Verlosser. Dan richt spr. zich tot Ds. Hartkamp, de bevestigende predikant. Ik dank u, dat u zoveel werk in deze gemeente ge daan hebt. Dit stel ik zeer op prijs. U heeft mij gewezen en bemoédigd. Ds. Hartkamp, die tevens als afgev. van de Classis Alkmaar is gekomen, mogen we tot een gbede samenwerking komen, ook in de Classis. Tot Ds. Winter: U bent voor mij geen onbekende. Ik bon blij, u hier te ont moeten en mogen we dat tijdje, dat u hier nog bent, tot die juiste verhouding komen, die God van ons vraagt en ik wens u in uw werk Gods beste zegen toe. Ds. de Wolf zegt verder, zeer verblijd te zijn, dat er ook een klein plekje Krom menie in de kerk aanwezig is. Ds. de Wolf zegt nogmaals, hoe moeilijk hij zich van Krommenie heeft los kun nen maken. Als ik daaraan denk. ben ik eerder geneigd te schreien dan te la chen. God schenko Zijn zegen aan u en brengt u vooral de groeten van ons over. •De eerste, uit de gemeente, die Ds. de Wolf toesprak, was ouderling v. d. Brink. Dat wij u hartelijk welkom toe roepen, behoeft geen breed betoog. Er is in de gemeente grote vreugde en dankbaarheid jegens God, dal u hier ge; komen bent. Uw roeping was niet ge makkelijk. U vindt ook hier mensen met vele gebreken, met een objectief én een subjectief geloofsleven. Gemeente, op u rust de taak inv herder en leraar op te dragen aan de troon Gods, tot glorie van Zijn heerlijke naam. Burgemeester Rehorst heette de nieu we predikant van harte welkom in de gemeente Texel. U krijgt hier ongetwy feld een zware taak. Oostereud is, als ik een voorbeeld van hout gebruiken mag hard hout. maar met vele kwasten er in. Zo zijn de Oostt-rcnders. De geest die er in de Oosterenders heerst is moeilijk, niaar zij zijn te bereiken. Er ligt hier een heerlijke taak voor u open en ik wens u Gods beste zegen toe. De afgevaardigde van Krommenie zei: Er gaat op dit moment veel in ons hart om. Men betreurde dat u wegging. Het is moeilijk afscheid te nemen, toch wen sen wij u van harte Gods zegen toe in dit gedeelte van Zijn w-ijngaard. Daarna zingt de gemeente staande: Ps. 121:4: Ds. Hartkamp: Na de ontroerende woorden van Krommenie, zij het mij vergunt u een welkom toe te roepen. Er is vandaag een band gelegd tussen u en mij. Wij nemen u gaarne op in de Clas- cis Alkmaar. Inzonderheid draag ik de lammeren dezer gemeente aan u op. Ds. Winter: U komt hier in een dorp met veelvuldige geestelijke schakerin gen, moge uw komst nog moer tot min der partyschap leiden en ik benoem u hierby levens als lid van Texels Theo logen Convent. Ds. de Wolf dankte allen hartehjk, die hebben medegewerkt voor de pretti ge ontvangst hem hier bereid, waarna hij nog liet zingen Ps. 89:8 en voorging in gebed. Te Den Burg. 's Avonds had te DenBurg de intrede van Ds. de Wolf plaats in de Doopsgez kerk,welke \oor deze gelegenheid wel willend was afgestaan. Onder de vele aanwezigen waren ook afgevaardigden van de Doopsgez. gemeente en de Ned. Herv. kerk. Ds. de Wolf hield dezelfde predikatie als 's morgeus te Oosterend. In aansluiting hierop zei de nieuwe pre dikant, dat Den Burg nu nog een een- béid vormde met de gemeente te Ooster end, doch dat de plannen om hier een zelfstandige kerkelijke gemeente te vor men. in een vergevorderd stadium wa ren gekomen. Hoe lang ik nog uw her der zal zijn, aldus sprak Ds. de Wolf, weet ik nog niet, maar vooreerst nog wel. Spr. verklaarde, wat het werk in Den Burg betreft, zyn volle medewer king te zullen geven, o.a. door nader kennis te inaken met de lidmatén. cate- UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Blbl. Den Burg Texel Postbus II Telefoonnr. 11 Postgiro 662 Bankrekening: Rotterd Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg ONTEIGENING VAN BOUWGROND.' De Burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat door het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw is overgegaan tot ont eigening ten name van de gemeente Texel, ten behoeve van het bouwplan 1948 van enige percelen en perceelsge deelten bouwgrond, gelegen in de ge meente Texel, en wel te Oudeschild, Den Burg, Den Hoorn en Oosterend, voor welke onteigening op 26 Februari 1948 en 11 Maart 1948, door vertegenwoordi gers van gemeld Collége ten raadhulse is zitting gehouden. De op deze onteige ning betrekking hebbende stukken lig gen van heden af, gedurende twee we ken op de secretarie dezer gemeente kosteloos ter inzage. Texel, 1 Mei 1948. De Burgemeester van Texel Mr. G. D. REHORST. De Meimaand is opnieuw in 'I land en door ons goede vaderland gaan wéér herinneringen aan honger, tyrannie, geweld, verminkten, doden, ongeteld en duizend droeve dingen.' Maar boven al dit donk're ui! gaat jubelend het blij geluld. „De vrijheid is herkregen/ Wij willen ned'rig, één van zin, weer kweken ware broedermin, gaan zó de toekomst tegen 1" En staan er in ons lieve land veel pessimisten aan de kant, die immer leed verklanken. Wij zien de schaduw van een wolk wel kruipen over land en volk, maar willen hédendanken! KOEIEN AANGEKOCHT VOOR ITALIË EN WALCHEREN. Door de fa. Keesom werden in ds maand April 60 koeien aangekocht tn opdracht t an de Fa. Halwerda en Post- ma. Het zijn dragende beesten welke be stemd zyn voor de export naar Italië. In opdracht van Landbouwherstel werden voor dezelfde firma verder nog 40 koelen gekocht voor Walcheren. Al dit vee Is afkomstig van tbc-vrye bdryven. RADIOLUISTERWEDSTRIJD VOOR DE STICHTING 1940-1945 OP 5 MEI Ten bate van de Stichting 1940-1946 zal in het nationale programma op Mei a.s. om 21,00 uur over Hilversum I om 22,00 uur over Hilversum n en tevens over de regionale zenders een radioluisterwedsti-yd, getiteld Geluiden uit de bezettingstijd worden uitgezonden. Er zyn 20,000 pryzen aan verbonden, w.o.: een Bruyiizeel-keuken, een slaap kamerameublement een fiets, een for nuis, een luxe naaibox, een strykijzer. Een Nederlander, woonachtig tn Buenos Aires, die zijn belde Jon gens In het verzet verloren heeft, zond aan de Stichting een gift. twee honderd duizend gulden. chisatie, jeugdwerk, enz., teneinde ztoh zodoende meer te bekwamen in de zen ding van de Zender, de Koning der Kerk, 't. enige fundament, waarop men kan bouwen. De ouderling, dhr P. ter Steege sprak enige woorden namens kerkeraad en gemeente en riep Ds. de Wolf van harte een welkom toe als her der en leraar. Naar dit moment, zei spr„ hebben wy verlangend uitgekeken in die tyd, toen er hier geen predikant was. In zo'n periode zyn immers onze zielen zwakker en de ouderen stiefmoederlijk bedeeld door de ambtsdragers. We héb ben nu weer nieuwe moed en hopen In u gevonden te hebben, de man, door God hier geplaatst. Wij bidden voor u en met tt voor uitbreiding van Gods Ko- ninkryk op dit eiland. De gemeentele den vroeg spr. de nieuwe predikant ln liefde te ontvangen. Oordeel niet te seherp en wees open en eertyk in trw ooi-deel. De predikant werd hierop toegezon gen Ps. 134:1 en 3. Ds. de Wolf dankte daarna de afge vaardigden voor hun aanwezigheid en hoopte op een nadere kennismaking. Spr. dankte ook voor het gebruik van 1 kerkgebouw der Doopsgez.geni6ente en verder de organist voor zijn bereidwil ligheid deze dienst te begeleiden, waar mede aan deze belangryke dag voor d» Geref. gemeenten te Oosterend en Den Burg een einde was gekomen.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1