Texel 1 T.IJ.B.B. 1 Nieuwe bonnen De eerste dagen van b de Meimaand De Herdenking der gevallenen onder veel belangstelling herdacht le Bekerronde Aanvang 2,30 uur. Heropening Bakkerij M. J. Bremer, Oosterend Zomerdienst 1948 JVloeder -7. A TERP AG 8 MEI 1948 tie JAARGANG. No. 6211 TEXELSCHE COURANT EESTELIJK LEVEN. Juist in deze eerste dagen van da Mei- leniuand, waarin wij wederom hen her dacht hebben, die hun leven gaven in dde strijd tegen de overweldiger en waar in wij wederom het blijde feest van onze „bevrijding vierden, zijn wij ons er meer jan ooit van bewust, dat wij tóch bij el- -Jander horen. a| Wij zijn Nederlanders en willen dat Jok blijven. Wij hebben onder de .natiën >aen eigen plaats. Taoh is het zinvol, de .vraag, die boven dit artikel staat, juist ,1111 eens in alle ernst te stellen. Het is immers niet zonder meer vanzelfspre kend, dat wij zijn, wat wij zijn en dat „apk zullen blijven! ,j Wij leven in een tijdperk, waarin alle volkeren opnieuw in de smeltkroes wor den geworpen en het is helemaal niet i!eker, dat ::':j alle deze proef zullen door- .Jftaan. West-Europa ligt tussen Oost en West, twee werelden, ingeklemd, die bei- le trachten het in hun machtsfeer te "trekken, geestelijk en economise)?. Het Klosten zou misschien zelf 't liefst nog iéts verder gaan. 11 Maar ook al zou het West-Europa ge lukken, een betrekkelijke zelfstandigheid "te bewaren, langzaam-aan weer orde op 'Zaken te stellen en tot een zeker even wicht in de nationale en internationale ''verhoudingen te geraken, dan nóg zal 't 'éven van de volkeren in dit geheel veel "fen zijn vroegere beslotenheid verliezen. w Pit geldt voor ons volk ook. De West- uropese Unie is daarvan een teken. 8 ('ij kunnen tussen Amerika en Rusland 01 Heen nog samenlevende bestaan. En t^clit samenleven onderstelt niet alleeii uitwisseling van goederen, maar ook van levensinzichten en levensvormen. Dit "heeft een ontgrenzing tengevolge, waar- "ta liet eigene dreigt te vervloeien en 'waarvan het einde wel eens kon zijn een tolk, dat niet meer weet van zijn oor sprong en van zijn bestemming, h Moeten wij bevreesd zijn dat wij in een wereld, waarin de volkeren zozeer als igians het geval is, van elkander afhan kelijk zijn en waarin wij daarom alleen dn een groter verband als deel van een '"geheel nog zullen kunnen bestaan, tpn- udotte geen eigen leven meer zullen heb- fn? IjDeze vrees is volkomen ongegrond, iaar ons volk juist nu kansen heeft in "ie wereld ris nooit te voren. Het heeft ie dan als het weer leeft uit zijn beste ;radities, d.w.z. als het weer weet heeft aan z'n oorsprong en daarmede ook van rijn bestemming. Het is geboren in een strijd, waarvan de vrijheid God naar ijn Woord te dienen, de belangrijkste izet en de stuwende kracht was. We mogen het verleden niet .idealise- in, maar evenmin mogen wij het ver aten, want God gaat Zijn weg in de esohiedenis en alleen als we daarop •lit geven, is er een dageraad. van 9 tot en toet 23 Mei 1948. Bonkaarten KA, KB, KC 896 ifil melk is liter melk 163 melk is 7 liter melk i6fl vlees is .100 gram vlees 167 vlees is 300 gram vlees 168 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 grain vet !69 boter is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vei 173 reserve is 800 gr. brood (geldig t.ni. 15 Mei) 174 reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 176 reserve is 400 gibrood (geldig t.m. 15 Mei) JI4 aigem. is'1600 gr. brood (geldig t.m. 15 Mei) 180 aigem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli, enz. 188 aigem. is 250 gr. kaas of 312'/t gram korstloze kaas 'Bonkaarten KD, KE 806 163 melk is 12 liter melk -460 vlees is 100 gram vlees 367 vlees is 100 gram vlees ii468 boter is 250 gr. boter om margarine d of 200 gram vet 160 boter is 125 gr. boter of margarine eii; of 100 gram vet id73 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. :e 15 Mei) tt!84 aigem. is 400 gr. brood (geldig t.m. elf 15 Mei) a480 aigem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli enz. 388 aigem. is 100 gr. kaas 01 125 gram gi'. korstloze kaas slagkaarten t en met 22 Mei zijn geldig de bonnen- n strook E. EGEN RAUTER DE DOODSTRAF UITGESPROKEN. Het Bijz. Gerechtshof te 's-Gravenha- heeft uitspraak gedaan in het proces gen de Hohere S.Sfc en Polizeiführer ans Albin Ranter. Het hof achtte dief- ja), afpersing, mensenroof, wederreoh- irijjke vrijheidsberoving, doodslag en lord "bewezen. Het oordeelde Rauter arom met eenparigheid van stemmen ;eip deze punten strafbaar en veroordeel- ïelé hem in verband daarmede tot de Bodstraf. JjJ I ZON, MAAN EN HOOG WATER. ni Pe Z0Ü komt 8 Mei op om 4,65; onder -jni 8,18, Maan; 9 Mei N.M.. 16 Mei E.K. .loog water ter rede van Texel: 8 Mei 5 en 9,25. 9 Mei 9.40 en 10,—. 10 Mei lei 11,35 en 13 Mei 0,05 en 0,16. 14 lei 0,46 en 1, Dinsdag 4 Mei, de dug van de herdenking der gevallenen uit de tweede wereldoorlog, is ook op Texel onder veel belangstelling herdacht. We schatten de deelna me aan deze plechtigheid niet min der dan het vorige jaar, al viel ons wel op, dat er In de demonstratie, welke van de Groeneplaats vertrok, minder personen meeliepen dan de vorige keer. Bij het Monument „Voor hen die vleien" aan de Ko- gerweg waren reeds velen aanwe zig, toen men tot de kranslegglng overging, zodat ook nu weer van 'n massale opkomst gesproken kon norden. Onder klokgelui begaven de talrjjke deelnemers zich vanaf da Groeneplaats langs de Binnenburg naar de aigem. be graafplaats aan de Kogerweg, waar een rondgang werd gemaakt langs de graven der gevallenen. Het wak een stille optocht, die al deze graven passeerde, de lange rijen met kruisen der geallieerde strijders, waar van op verscheidene nog de namen ont breken. En verder de graven van de ge vallenen uit deze gemeente. Twee minuten stilte. Nadat liet klokgelui was opgehouden, werd er 2 minuten stilte in acht geno men. Het was stil, zeer stil. alleen de re gen liet zich horen en verder de vogels met hun gezang in het groene lover der bomen. Hierna zong de R.K. zangver. „Con Amore" het „Erve Quomodo Moritur" en het Ned. Horv. kerkkoor een gedeelte uit de Matthaus Passion, nl. gezang 32:5 en 6. Beide nrs. pasten volkomen in het ka der der herdenking. Misschien is het mo gelijk, dat hij een volgende herdenking (3de Klasser) Wie door de smalle straatje van Oos terend loopt met zijn oude pittoreske huizen, mo"t liet wei opvallen, als er in eens een nieuw pand tussen gebouwd wordt. Dit viel ons op, toen wij een be zoek brachten aan de nieuwe zaak van bakker M. J Bremer in de Weststraat. Zoals men zich nog wel herinnert, ver brandde de oude zaak twee jaar geleden met Pasen, waarbij de bewoners hals over kop hun woning moesten verlaten. Met Oct. 1947 werd met de bouw van een nieuwe zaak begonnen 011 het is thans zover, dat vandaag de heropening kan plaatsvinden. De winkel van deze nieuwe zaak is voorzien var. een granieten toonbank en etalages, die -zijn afgescheiden met glas in lood. Verder zijn er houten rekken voor het brood en voorts lampen vail T. L. buisverlichting. Het geheel ziet er netjes, maar eenvoudig uit Ditzelfde kunnen we zeggen van de bakkerij. Dhr Bremer heeft zicli behalve een nieuwe klutsmachine nog een andere oven aan geschaft, De oude machines werden uit du brand gered en konden worden op geknapt. De oven is er een van Engels fabrikaat en deze werd o.a. gebruikt bij de invasie der geallieerden 111 Frankrijk. Het is een lieetwateroven van Zweeds plaatijzer, welke gestookt wordt me't bri ketten. Het practische van deze oven is, dat liij .is uitgerust met een aparte stookgelegenheid met watertank, naast de bakkerij, wat dus ruimte heeft uitge wonnen bij de bouw van liet pand. Deze oven kan naar dhr Bremer ons mede deelde, in 1 a 2 uur op temperatuur gebracht worden. Boven de bakkerij bevindt zich de zol der, een ruime opslagplaats voor het' te verwerken meel. Verder zagen wij een mooie werkbank, vervaardigd van hout graniet. Een en ander ziet er keurig uit. het geen we ook kunnen zeggen van de wo ning. De vaklieden, die hieraan hun ar beid gaven, hebben alle eer van hun werk. Aapnemer was dhr D. Trap, die zelf het metselwerk verzorgde, Gebr. Timmer, schilderwerk, J. Oele, loodgie- lerswerk, techn. Bureau J. Agter, de electr. aanleg, terw ijl J. Dros de lampen aanbracht. Vanzelfsprekend was dhr Bremer blij met zijn nieuwe aanwinst, waarmede wij hom vanaf deze plaats van harte feliciteren. Gedurende de 2 jaren, dat dhr Bre mer niet zelf kon bakken in eigen be drijf, deed hij dit bij zijn collega, dhr P. Dros, met wien hij al die tijd op een zeer prettige wijze heeft samengewerkt. Hier hielp de ene collega de andere op een voorbeeldige wijze. Oosterend- is hiermede dus ft eer een nieuwe zaak rijker geworden en we wensen de heer Bremer dan ook verder veel succes toe in zijn bedrijf. Z. ook Texels Fanfarecorps zijn medewer king verleent. De kranslegglng. Vervolgens werd er overgegaan tot dej kranslegging. Achtereenvolgens, werden er kransen aan de voet van het monu4 ment neergelegd. Door burgemeester Rehorst namens het gem. bestuur, daar na een krans van het comité 6 April, het Oranjecomité, Texels Fanfare en verder door de nabestaanden dei» gevallenen van Texel. De plechtigheid, die niet lam ger dan een kwartier duurde, liet niet na een diepe indruk te maken op de vele toeschouwers. Onze mening is, dat Texel ook nu weer op een waardige wijze de gevallenen uit de tweede wereldoorlog heeft herdacht, waarbij we nog willen opmerken, dat van alle openbare gebou wen en kerken^ alsmede van vele parti culiere woningen de vlag halfstok hing. Z. HERDENKING DER GEVALLENEN. OUDESCHILD. Daar de lucht er ta melijk dreigend uitzag, heeft de herden king der gevallenen in de Herv. kerk plaatsgevonden, en niet op het school plein, zoals aanvankelijk in de bedoeling lag. Onder klokgelui begaven de be langstellenden zich naar de kerk en toen om 8 uur het luiden ophield, was de kerk tof. in alle hoeken bezet. Na 'n plechtige stilte van 2 minuten, zong liet R.K. kerkkoor „Ave Maria" en „Salve Regina", gevolgd door liet Herv. kerkkoor met gezang 79. De zangers van de Partij v.d. Arbeid besloten met „Aan de Strijders". Daar er niet gesproken werd, was hiermede deze korte plechtige bijeen komst beëindigd. De nieuwe zomerdienst, welke morgen ingaat, vertoont zoals vanzelfspre kend elke zomerdienst enkele belang rijke verbeteringen. We kunnen de vinterdienst gelukkig weer enkele maanden Veilig opbergen (gelijk de Teso zelf deed, wart geduren de enkele weken was in het publicatie kastje op de Groeneplaats de oude dienstregeling reeds' door de nieuwe vervangen). Uit A'dam vertrekken weer enkele stoomtreinen, die rechtstreeks naar Den Helder gaan, het zijn de lijnen g, j en k. Omgekeerd als men gebruik maakt van de lijnen n en u en op Zaterdag s, bereikt men zonder overstappen A'dam. Een vroege verbinding evenwel vanuit A'dam of Haarlem (ca. 6 u.) met Texel, zal ook dit jaar nog niet mogelijk zijn, eerst om half 12 zal men vanuit deze plaatsen op Texels bodem kunnen staan. De eventueel op Texel werkende „im port" zal dus nog" steeds, wanneer ze Maandagmorgen op reis gaat, eerst des middags op hun werk kunnen komen. Toelichting. De beperkte dienstregeling der N. S. vermeldt onder tabel 106 (niet meer de laatste tabel, aangezien de verbinding met Vlieland en Terschelling hierna nog volgt), weliswaar 11 verbindingen tussen Texel en liet vaste land, doch hierbij zijn enkele diensten, welke alleen gedurende het „seizoen", dat is de periode van 12 Juni tot 12 Sept., gevaren worden. De letters vóór de diverse lijden ge ven de aansluitingen in de diverse plaat sen weer, terwijl de letters achter de tij den de volgende betekenis hebben: W alleen op werkdagen, Z alleen op Zon dagen, Za alleen op Zaterdag, S alleen gedurende liet seizoen, SZa betekent al- een in het seteoen op Zaterdagen, S-Za betekent alleen in liet seizoen behalve op Zaterdagen, Z,SW betekent alle Zonda gen en in lui seizoen op werkdagen. Naar Texel. Vertrek boot naar Texel: a6,30W; 1>8,30Z; cl0,30; dll,30SW; el3,—; f14,30 SW-Za; glö.lOSZa; hl6,30\V; il6,40SZ; jl9,10Z,SW; kl9,40W. Vertrek van Alkmaar: a6,15W; b7,20; <•9,14 ell,14 fl'8,14; gl4,—Za; hl5,14; jl7,14Z; jl7,40Wkl8,27W. Vertrek van A'dam: c8,13; el0,13; f12,13; gl3,08Za; hl4,13; jl6.13; kl7,~W; k-17,32W. Vertrek van Haarlem: c8,elO, f 12,lil4,jl6,kl6,57. Vertrek van Utrecht: "6,45; e8,47; f10,47; gll,47; hl3,09; jl4,47; kl6,09. Vertrek van Arnhem: e7,36; f9,36; gl(l,36; hll.36; jl3,36; kl4,58W. Vertrek van Den Haag: c7,13W; e9,13; fit,13; hl3,13W; jl5,13W; kl6,13. Vertrek uil Rotterdam: c6,44W; e8,44; ft0,44; li 12,44W; jl4,44W; kl5,44. De grote verbetering is hier weer de boot van 16,30. die in de plaats komt van de boot van 16,welke op geen trein aansloot. Het halve uur dat de boot nu later vertrekt, staat gelijk met 2 uur winst met de diverse aansluitingen, een belangrijke vooruitgang voor de avond bladen. Van Texel: Vertrek \an Texel: m5,20W; n6,20Z; p7,46W; q9,30Z; r9,45S\V; al 1,50; tl3,— SW; ul4,30W; v!5,40S-Za; xl6,50SZa; yl7,50. Vertrek trein Den Helder: m6,10W; n7,44; p9,ll; qll.ll; ril,11; sl3,08; tl5.ll Za; ul6,08; vl7,10; .vl9,U. Aankomst Alkmaar: m7,02W; n8,33 plO,ql2,sl3,69; tl6—Za; ul6,67; vl8,02; y20, Moeder naar wiér helde mijn verlangen Sinds mijn kinderjaren heelt geschreid. Ach, hoe suil gij mij zo straks ontvan gen Na de lange scheidingstijd Zult gij me aanstonds als uw kind -begroeten, Als 'k ontwaken zal uit mijne dood? Zal ik nederknielen mogen voor uw voeten. Met mijn hootd op uwe schoot? Maar wat dan? Wat zult ge tot mi] zeggen, Bij het ver gegons van de engelen schaar, Als ge uw joncje, blanke hand zult Op dit oude grijze haar? (Uit:]ac g E. van der Waals Gebro ken kleuren). DE BESTRIJDING VAN DE VELDMUIS. Uit verschillende delen van ons land worden meldingen gemaakt van een toe nemend optreden van veldmuizen ont vangen. Weliswaar is er thans nog geen sprake van massale schade, maar de waargenomen aantallen tonen aan, dat de kans op ernstige plagen dit jaar ze ker bestaat, vooral wanneer liet weer droog en warm blijft. De veldmuis (Microtus arvalis Pali), een kortstaartige muis met stompe kop en kleine eren, leeft in het veld in meest al oppervlakkige gangenstelsels met tal rijke kleine toegangsgaten. Zij kan zicli op gezette tijden, de zgn. „muizen-jaren" dermate vermeerderen, dat catastropha- le vernielingen van gras- en hooiland, langbouwgewassen en vruchtbomen het gevolg zijn, In Nederland traden derge lijke plagen het laatst op in 1943 en '44. De verdelging van de veldmuis kan gesciiieden met zgn. muizentarwe, gif korrels, die hij voorkeur rechtstreeks in de holen moeten worden gebracht. Het best kan dit geschieden door uit een fles met nauwe hals in. elk hol een aantal korrels (5-10) uit te strooien. Desnoods kan ook gewerkt warden met zgn. voer plaatsen, door op regelmatige afstanden draineerbuizen neer te leggen, die met stro zijn afgedekt en waarin telkens een 50-tal korrels zijn uitgestrooid. Deze wij ze geeft echter minder resultaat en moet dan ook slechts in noodgevallen worden toegepast, bv. wanneer de stand van het gewas van die aard is, dat men de akker niet wil betreden. Als gifkorrels verdie nen voor dit doel vooral aanbeveling de' goedwerkzame en levens goedkope Le- pitkorreis en Victum-korrels. De ervaring heeft geleerd, dat be langhebbenden meestal te laat tot be strijding overgaan, wat vooral met be trekking tot de veldmuis ongewenst is. Tijdige bestrijding biedt nl. de volgende voordelen: le. Het aantal muiztyi is gearing, dus di' schade is dan beperkt, terwijl er met minder korrels volstaan kan worden. In het voorjaar kan men volstaan met 1 kg. of minder per ha., terwijl in de zomer 2-3 kg nodig zijn. 2c. Het gewas is nog laag. Hierdoor zijn de gaten gemakke lijk te zien, wat veel tijdsbesparing geeft. Later in het jaar wordt de verdel ging gecompliceerder of soms zelfs - tot de oogst onmogelijk. 3e. De belang hebbenden hebben in het voorjaar méér Hjd beschikbaar. In verband met de grote belangen, die aan een tijdig optreden tegen de veld muis verbonden zijn, is de medewerking van alle betrokkenen gewenst. Bij mas saal optreden van de veldmuis in een groot aaneengesloten gebied, zal de Plantenzioktenkundige Dienst bij tij dige kennisgeving van dit ontreden de organisatie van de bestrijding in sa menwerking met de betrokkenen, ver zorgen. Aankomst A'dam: m7,68; n9.15; pl0,68; ql2,58; rl'2,68; s14,58; tl6,58; ul7,38W; vl8,68; ,v20,58. AankQmst Haarlem: m7,37W; nl0,16; pil,16; ql3,16; rl3,16; sl5,16; tl7,16; 1118,16-, V18.49W; y21,16. Aankomst Utrecht: m9,07; nl0,07; pl2,07; q 13,43; rl3,43; s16,07; 118,07; 1118,43; v20,G7; y22,07. Aankomst Arnhem: ml0,18; nil,18; P13.18; ql6,18; rl5,18W; sl7,l8; 119,18; U19.58; V21.18; y23,18. Aankomst Den Haag: m8,31; nil,01; pil,47; q 14,31rl4,31; sl6,01W; tl8,01; ul9,01; V19.31; y22,01. Annkomst Rotterdam: m9,nil,30; pl2,30; ql5,115,—S16.30W; tl8,30; ul9,30; v20,y22,30. De oehteudboot van 5,20\V geeft nu eeu aanmerkelijk betere aansluiting, vóór 8 uur is men reeds te A'dam. Ook de boot van 12,welke thans om 11,60 vertrekt, geeft een snellere aansluiting. De laatste boot vertrekt 20 min. later van Texeliedoch dit is van geen nadelige invloed op de diverse aanslutmgen. NACO-dlensten. Vanuil Den Helder vertrekken Naco- bussen naar Alkmaar om 6,40W, 7,40, 8,60 en vervolgens elk uur, de laatste bus om 21,50. De reisduur naar Alk maar is 5 kwartier evenals naar Haar lem. Vanuit Haarlem vertrekken de bus sen 20 min. voor de hele uren, vanuit Alkmaar 10 min. over het uur. De aansluiting van de boot op Naco- bussen naar Friesland zijn over het al gemeen niet ideaal. De gunstigste gele genheden zijn lijn n, men is dan om 10 uur in Leeuwarden of Herenveen en met lijn u om 18,uur. Spoordiensten alsmede Naco-dienst- reglingen kunt u In onze boekhandel be komen. UITGAVE v.h. Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 852 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen t 2,25 p. half j. Veraritw Redacteur: J. ZEEMAN, Emmalaan 92, tel 157 Den Burg KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend, dat de op 2 April 1948 vastgestelde kiezerslijst, zoals deze thans luidt, tot 1 April van het volgende jaar van kracht blijft, behoudens de wijzigin gen daarin tengevolge van rechterlijke uitspraken, welke wijziging der lijst be velen, aan le brengen. De kiezerslijst blijft voor een ieder op de secretarie der gemeente Ier Inzage nedergelegd en in afschrift tegen beta ling voor een ieder verkrijgbaar. Texel, 8 Mei 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. De Secretaris, P. BEEMSTERBOER. AFNEMEN VAN RIJPROEVEN OP TEXEL. De Burgemeester der gemeente Texel maakt bekend, dat de Commissie van Toezicht op het Centraal Bureau voor de Afgifte van Bewijsstukken van Rijvaar digheid heeft besloten, de in de gemeen te Texel wconachtige candidaten gedu rende de maanden Mei t.m. September in de gelegenheid te stellen te Den Burg liet rijvaardigheidsexamen af te leggen. Het examen zal worden afgenomen door één der te Den Helder gevestigde adviseurs van het Centraal Bureau. De examens zuilen telkens op één dag per maand plaatsvinden. In de overige maanden van het jaar zullen candidaten zicli derhalve voor het examen naar Den Helder moeten bege ven, dan wel het examen kunnen uit stellen tot de genoemde periode. De candidaten moeten de navolgende leeftijd hebben bereikt: voor een rijbewijs A (motorrijtuig met meer dan twee wielen) 18 jaar; voor een rijbewijs B (motorlweewlelers met een snelheid van meer dan 80 km) 18 jaar; voor een rijbewijs AT (tractor e.d.) 18 jaar; voor een rijbewijs C (motortweewle- lers met een snelheid van hoogsteni 10 km. per uur) 16 jaar. Formulieren en tnadere inlichtingen inzake de terkrijging van een bewijs stuk van rijvaardigheid zijn ten gemeen tehuize verkrijgbaar. Texel, 3 Mei 1948 De Burgemeester van Texel. Mr. G. D. REHORST. ONTEIGENING VAN BOUWGROND. Burgemeester en Wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat het College van Algemene Commissarissen voor de Wederopbouw voornemens Is, ten behoeve van het herbouwplan, over te gaan tot onteigening van enige per celen grond, ten name van de gemeente Texel, gelegen te Den Burg. Door vertegenwoordigers van ge noemd College, zal op Woensdag 10 Mei 1948 van 13 tot 14,30 uur ten gemeente huize te Den Burg een zitting worden gehouden, waarin door belanghebben den eventuele bezwaren tegen deze ont eigening naar voren kunnen worden ge bracht. Daarenboven kunnen bezwaren schrif telijk worden ingediend bij gemeld Col lege (bureau onteigening en toewijzing) Frans Halsplein no. 4 te Haarlem, tot uiterlijk twee dagen vóór deze zitting. De kaarten en lijsten, waarop deze percelen zijn aangeduid liggen van he den af tot de dag der zitting voor een ieder kosteloos op de secretarie dezer gemeente ter inzage. Texel. 5 Mei 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, REHORST. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Hte gewone spreekuur van de Burge meester kan a-s. Maandagmorgen niet plaats hebben. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur; in Oosterend om 10 uur. Biechtgel. van 7-7,30 u. Oom- munie onder alle Missen en om 7 en 9 u. Om 7 u. Meimaandlof. Deze week: Mis sen om 7 en 8 uur. Communie vóór en onder de Missen; Dinsdag en Vrijdag ook om half 7. Iedere avond om 7,30 uur Meimaandoeiening. Maandag: 9 u. gez. Mis bij een gouden huwelijksfeest. Dins dag: 9,30 u. gez. huwelijksmis. Woens dag; In Den Hoorn H. Mis om 8 u. 9 uur gez. Mis bij een 46-jarig huwelijk. 10 uur gez. huwelijksmis. 8 u. jongemannenoon- gregatie. Donderdag: In Oosterend om 8 u. een H. Mis. 8 u. jongedamescongrega tie. Vrijdag 3,30 u. bieohtgel. v. school kinderen. Van 7-9 u. biechtgel. in de bij kerken. Zaterdag; Onthoudingsdag. Van 6-9 u. biechtgel. op hele uren Half 8 Mei maandoefening. Eerste Pinksterdag geen bijkerken.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1