iiëfas ons hart niet brandende in ons? Pinkster-weekend van de Doopsgezinde Jongerenbond op Texel Nieuwe bonnen Welkom Thuis Hoe Texel in 1813 van de Fransen bevrijd werd 1* e 5b o ia ii e la is i d ItERDAG 22 MEI 1948. 61e JAARGANG. No. 6226 EXELSCHE COURANT 'J ESTELIJK LEVEN. Luc. 24:32. •Iet woord „Emmaüsgangers" geniet zekere bekendheid dank zij de ilderende activiteit van Han v. Mee- en. Ge meeaten onzer hebben liet, in tijd van liet geruchtmakende proces en van Meegeren, waarbij de Em- usgangers in het centrum stonden, de mond gehad. Deze Emmaüsgangers zijn twee man- die op de dag, waarop bekend was volden, dat het graf, waarin Ohris- was neergelegd, leeg was, op weg .en van Jeruzalem naar Emmaus, ïs i dorp in de buurt van deze stad. Het iprek ging over niets anders dan al- wat gedurende de laatste dagen was irgevallen. Plotstling kwam iemand hen lopen, die vroeg, waarom zij het druk met elkander hadden. Hun ge- liten lieten verwondering blijken, oo|n ze hem vroegen of hij dan de eni- vreemdeling in Jeruzalem was, luj. mA toonde niet te weten, wat daar in die jen gebeurd was. Toen hij verder (j 'drong, vertelden zij hem alles, wat j, :i bezig hield. ni 3n nadat zij hun hele verhaal gedaan iden, begon die vreemde te spreken. ging terug in liet verleden en deed n zien, dat alles zo had moeten zijn, de weg van de Christus in deze we el geen andere had kunnen zijn. iet dorp, waarheen zij op w eg waren, spoedig bereikt' en de onbekende wil ntieid nemen om zijn weg alleen te volgen. Maar dat mag niet: bet is le- de avond, hij doet beter, daar bij n te blijven. in dan komt het moment, waarop zij tseling weten wie daar bij hen is: t isj het ogenblik, waarop Hij liet aod neemt, de zegen uitspreekt, het nj eekt en het hun toereikt. Maar dan is i tegelijk weg: hij verdwijnt uit hun ddeu. Zjj zeggen dan tot elkaar: was hart niet brandende in ons, terwijl oi j onderweg tot ons sprak en ons de pint ten opende? Iloe kan het, dat we m niet eerder herkenden, hoe konden zo onopmerkzaam zijn? Hoe is het 'gelijk, dat wij al die tijd Hem naast s hadden, zonder dat wij wisten, dat j liet was, terwijl wij dat eigenlijk dden moeten bemerken? Men ontmoet wei eens mensen, die lgen over het feit, dat zo weinig ge- ndeld wordt in Christelijks geest, dat weinig wordt geleefd en gedaan in ereenstemming met dat, wat Christus n ons verlangt. Zij beschuldigen zieh- If en anderen or van, dat zij, wanneer met Christus zouden worden gecon- mteerd. Hem niet zouden durven aan- ken. Men kan deze laatste opmerking ge- ikkelijk maken: een confrontatie met iristus, zoals de Emmaüsgangers be- fden, vindt, zo menen wij, niet zo uw plaats. Men hoeft met 't pijnlijke wneut van de ogen voor Hem neer- lan niet te rekenen. Zo zijn, al of niet wust, onze gedachten. Maar hoe dikwijls zullen wij niet zijn de Emmaüsgangers, hoe dikwijls zul- w'ij niet Christus ontmoeten, zonder t wij Hem kennen? Wij staan tegen- er Hem, zonder dat wij weten, dat wij m zien en dat Hij ons ziet Hij is als ware incognito aanwezig. Wellicht zijn wij meer keren Em- uisgangers dan wij denken. Op veler- wijzen kan Christus met ons gaan, allerlei plaatsen kan Hij zich bij ons egen, zijn incognito is niet steeds het- lfde. Dat onze harten brandende zijn! OOSTEREND. De heer F. J. Schiuit, voor enige jaren lofd der schooi te Oosterend, verzocht s opname van het volgende: „Aan mijn oud-lcerlingcn. Van 28 Juni t.m. 3 Juli kamperen wij Bt de 5e en 6e klas bij Zijm in de Wes- We willen natuurlijk graag zoveel "'logelijk van strand, bos en duin genie- n, maar als men met kleine kinderen impeert, gaat er heel veel tijd verio- met aardappelen en groenten lioonmaken en met koken. Daarom ek ik voor vier middagen enkele meis- oud-leerlingen of anderen, die voor ze troep van plm. 45 kinderen deze rweitjes willen opknappen (natuurlijk jen behoorlijke betaling!) 'k Ben be- euwd of er veel brieven komen. Met hartelijke groeten aan alle beken- n ook van mijn vrouw en dochters. F. J. Sehmit, ilhelminaiaan tb, Helmond (N.Br.) OPRICHTING RIJWIELCLUB. DEN BURG. Door omstandigheden m de oprichtingsvergadering van de te lichten Rijwielclub, Dinsdagavond en doorgang vinden. Daar gebleken dat er wel belangstelling voor be lt, heeft liet voorlopig bestuur beslo- n alsnog opnieuw een vergadering uit schrijven, welke gehouden zal worden Donderdag 26 Mei a.s., 's avonds 8 ir in Hotel „De Graaf". Zie verder ad- irtentie in ons blad van a.s. Woens- g. ZON, MAAN EN HOOG WATER. De zon komt 22 Mei op om 4,34; onder 8,39. Maan: 23 Mei V.M., 30 Mei L.K. oog water ter rede van Texel: 22 Mei )0 en 9,25. 23 Mei 9,45 en 10,10. 24 Mei 25 en 10,50. 25 Mei 11,01 en 11,30. 26 ei 11,35 en .27 Mei 0,05 en 0,15. 28 ei 0,40 en 0,45. Vol Verwachting klopte liet hart van menig D.J.B.er, hoe het weer met de Pinksterdagen zou zijn en menige zucht van verlichting werd geslaakt, toen liet zonnetje doorkwam op Zaterdagmiddag. Het was dan ook een indrukwekkend ge zicht de trotse „Wagemaker" vol met mensen de haven te zien binnenlopen en bovendien voor de Texelse D.J.B.ers een feestelijke aanblik 0111 net bovendek geheel gevuld te zien met hun gasten. Plm. 180 D.J.B.-ers uit liet hele land, zij zouden immers gedurende de Pink sterdagen de gasten van de Texelaars zijn. Nadat de „Wagemaker" gemeerd lag en de plank werd uitgelegd, was de fier wapperende D.J.Ii.-vlfig al spoedig het middelpunt en na Je bagage op een wa gen geladen te hebben, vertrok men lo nende naar de J.-ugdlierberg via het weggetje van Brakenstein. In de Jeugdherberg werden de deel namekosten voldaan waarna men geza menlijk ging eten. Hier zouden ongeveer 100 mensen logeren, terwijl de overigen waren ondergebracht bij diverse leden van de Doopsgez. gemeente. Om acht uur ging men naar de kerk ui Den Burg waar een herdenkings avond was georganiseerd ter gelegen heid van liet 25-jarig jubileum van de Doopsgez. Jongerenkring van Den Burg en waar ei.kele leden het lekenspel op voerden: ,Wie zijn leven zal willen ver liezen". Do kerk zag er feestelijk uit met de vele bloemen die de jubilerende kring had ontvangen en het geheel werd nog feestelijk gemaakt toen zij zieli vulde met zoveel jonge mensen. De volgende dag gingen allen 's mor gens naar de kerk, waar Ds. van Veen ons de betekenis van de Pinksterge dachte uiteenzette. Om half 2 werd een rondrit gemaakt met 8 platte wagens en paarden. De rit ging langs de Jeugdher berg via het Russenkerkhof door de Henluier naar de Dennen, waar natuur lijk ook de Fonteinsnol werd beklom men. 's Avonds kwamen allen weer bij een in de kerk waar Dr. Vis een lezing hield, getiteld: „Wat is de Doopsgezinde bijdrage in de tegenwoordige wereld?" Het programma van de 2e Pinkster dag begon met een rondrit langs Cali fornia naar De Koog en vandaar door de Nederlanden een wandeling naar de Slufter. Bij v. d. Werf werd koffie ge dronken en vertrok men weer door Eier- land en Waalenburg naar de kerk in Den Burg, waar met een enkel woord en gebed deze fijne dagen van ernst en vrolijkheid werden besloten. Allen gingen daarna met de wagens naar Oudeschild, waar de Texelaars de gasten uitgeleide deden. Met een lied en een tot ziens werd afscheid genomen. Allen zullen met een dankbaar gevoel en voldoening aan deze Pinksterdagen terugdenken. van 23 Mei tot en met 5 Juni. Bonkaarten KA, KB, KC 806 362 melk is 'li liter melk, reeds aange wezen, geldig t.m. 22 Mei 391 melk is 6 liter melk 393 melk is 7 liter n.elk 396 vlees is 160 gram vlees 397 vlees is 300 gram vlees 398, .399 boter is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 412 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 414 algem. is 20(1 gr. brood (geldig t.m. 29 Mei) 416 algem. is 1600 gr. brood (geldig t.m. 29 Mei) 417 algem. is 50 gram thee 418 algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 419 algem. is 125 gram koffm 403 reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 404 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m 29 Mei) 406 resrve is 400 gr. brood (geldig t.m. 29 Mei) Bonkaarten KD, KE 806 893 melk is 12 liter melk 896. 897 vlees is 100 gram vlees 898 boter is 250 gr boter of margarine of 200 gram vet 899 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 912 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 914 algem. is 200 gr. brood (geldig t.m 29 Mei) 916 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 29 Mei) 918 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 903 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 29 Mei) Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, ME, MG, MH 806 (bljz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook F Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 21 Mei 1948 worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk. waarop eerst op Maandag 24 Mei a.s. mag worden gekocht. Een ranlson vermicelli e.d. bedraagt 300 gr. vermicelli, macaroni, spaghetti, noedels, mie, tarwegriesmeel en met tar- wegriesmecl samengestelde puddingpoe der of 400 gram vermicellisoep (d.i. dro ge soep. waarvan tenminste 76 pet. uit vermicelli bestaat of de vevmicellivorm heeft. CIRCUS VAN BEVER KOMT IN DEN HELDER. Na lange jaren van afwezigheid komt het Ned. circus van Bever van 26 t.m. 30 Mei a.s. naar Den Helder, een serie voorstellingen geven. Het tentencom plex en stallen zullen op het terrein aan de Lorentzstraat worden opgebouwd. De hoofdtsnt heeft een uitbreiding on dergaan en kan 2500 personen bergen. Een nieuwe aanwinst van paarden zijn de 6 prachtige Perzische bonte volbloe den, welke door mw. van Bever in dres suur zijn genomen en die edele ras paarden in de manege zal voorstellen. De bekende familie Karolv, de beste jockeyrijders van het continent brengen u dit seizoen hun topprestaties. Het in ternationale Artistenprogramma laat u zien, kracht on schoonheid, acrobatiek, koorddansers, charmante gratieuze tra pézenummers, wereldvermaarde paar- dendressuur en niet te vergeten de on ontbeerlijke clownerie, circus van Bever Nederland's grootste attractie in 1948. Men zal zieli aan het eind der voor stelling verwonderd afvragen: „Is de avond nu al om", niet denkende, dat men meer dan 3 uur van het boeiende circusprogramma heeft zitten genieten. DE BRAND IN HET PALEIS NOORDEINDE. De lievig uitslaande brand in het pa leis van H. M. de Koningin aan het Noordeinde te Den Haag, welke Dins dag woedde, heeft bijna een 3Chade aan gericht van 3 ton. DEN BURG. Zoals we reeds mede deelden, stond op de passagierslijst van de „Johan v. Oldebarnevelt" vermeld, de heer C. Snoek, Kogerstr. 55, die on geveer twee jaar ir. Indië heeft doorge bracht. Snoek is reeds li jaar beroepsmilitair en was in 1940 bij de Marinevliegdieusl op de Mok ingedeeld. In 1946 ging Snoek, evenals vele anderen, naar In dië, waar bij in Soerabaja werkzaam was als sergeant-vliegtuigmaker. Schokkende gebeurtenissen had hij niet meegemaakt. 24 April was Snoek uit Indië vertrokken en hij kwam Dinsdag avond in IJmuiden aan en 's nachts in Amsterdam. Woensdag om 12 uur vond de debar- katie plaats en liet was zodoende moge lijk, dat hij 's avonds om ongeveer half li thuis kwam, aan de Kogerstraat, waar hem een blijde thuiskomst wachtte. Eni ge vrienden hadden een kleine erepoort gemaakt, geflankeerd door de vader landse driekleur. We troffen Snoek 's avonds thuis aan, gezeten midden tussen zijn familie. Hij heeft 4 weken verlof en gaat dan weer hl dienst. Waarheen is nog niet bekend Bij de vele felicitaties van zijn behou den thuiskomst, voegen wjj gaarne de onze. met de wens, dat hij deze verloftijd gezellig mag doorbrengen te midden der zijnen. Z. door Ad. Blok v.d. Velde. III. Een gewapende groep van ongeveer tachtig vissers en boeren uit Oosterend en Niemvesehild, trok korte tijd later naar Oudeschild. Hier kregen ze ver sterking en gezamenlijk ging men naar de Schans. Die had een talrijke bezet ting onder bevel van een Frans officier en was met kanonnen bewapend. De mannen eisten overgave van de sterkte. De sergeant Willem Laurens, die al lang naar 'n gelegenheid 0111 uit het Franse leger weg te lopen, had gezocht, kwam met nog 27 Hollanders aan de bui tenpoort. Onder het geroep van „Oranje boven" schoten zjj hun geweien in de luoht af en vóór de verdere bezetting het had kunnen verhinderen, waren zij bui len liet, fort. Daar werden ze hartelijk door de Texelaars verwelkomd. Van de inlichtingen, die zij konden geven, werd dankbaar gebruik gemaakt öij liet ge zamenlijk overleg, wat nu verder te doen. Een directe aanval, zoals eigenlijk het plan was, raadde Lourens sterk af, beter was liet eerst naar Den Burg te gaan en daar zoveel mogelijit mannen bij elkaar te trommelen. De volgende dag kon men dan weer verder zien. Dat. klonk ver standig en zo werd dan ook besloten. Bijna de hele troep trok nu naar Den Burg, waar men tot laat in de avond de weerbare mannen aanzegde, de volgende dag naar de Hoge Berg te komen. De meesten hadden er wel oren naar, mee te helpen de bezetters te verdrijven. Veel later dan. gewoon ging men naar bed, opgewonden en vol spanning als men was wat de dag van morgen wel brengen zou. De vrijheid, voorgoed, aat. werd vu rig gehoopt. IV. De volgende morgen was het 'n druk te van belang aan de Hoge Berg. Het nieuws, dat een aanval zou worden on dernomen op de laatste Fransen, die nog op het eiland waren, iiad zioh snel ver spreid. Het grootste deel der weerbare mannen was vanuit alle plaatsen bijeen, samen een achthonderd man. Het was er een geroezemoes als op de markt van Maandagmorgen. Een heel klein deel was met geweren of ouderwetse snaphanen gewapend, de meesten hadden hooivor ken, dorsvlegels of wat voor gereed schappen nog meer konden dienen om er op los te timmeren. Dat wilden de mees ten wel, vooral onder de jongeren, maar de bezadigde elementen wisten de ande- BETERE SAMENSTELLING VAN CONSUMPTIE-IJS. Met ingang van 15 Mei zal in con sumptie- ijs in plaats van magere gestan daardiseerde melk worden verwerkt. Dit betekent een belangrijke verbetering in de kwaliteit van het ijs. VESTIGINGSVERGUNNINGEN. Aan J. v.d. Kooi werd door de K.v.K. te Alkmaar vergunning verleend tot voortzetting van het kruideniersbedrijf van de fa. Wed. G. v.d. Kooi, in het per ceel Dorpsstraat 35 te De Gocksdorp. Aan G. Kikkert te Den Hoorn en A. C. Bakker-Bakker te Den Burg werd door de Min. v. Econ. Zaken vergunning verleend tot het vestigen van een nen- sionbedrijf. FILMNIEUWS. AVONTUUR AAN DE AMAZONE. Deze keer een J. Arthur Rank film, getiteld „Avontuur aan de Amazone", met in de hoofdrollen Sabu en Bibi Fer- reira. Door middel van verklaringen van ge tuigen vernemen we de levensloop van Manoel (Sabu), een jonge Arekuna In diaan, die terecht staat wegens moord. De eerste getuige is Harrigan. Deze vertelde, hoe hij als helper van een goudzoeker, Mr. Jones, de gewonde Ma noel gevonden had. De tweede getuige, kolonel Porpino, vertelde, dat hij Ma noel op aandringen van Mr. Jones, bij zich in huis genomen had om hem een goede opvoeding te bezorgen. Toen Ma noel aan Porpino niet de plaats wilde vertellen, waar goud gevonden werd, werd hij door de kolonel naar een rub- bertapperskamp In de binnenlanden ge zonden. Wie in liet kamp belandde, kwam er niet moer levend uit. Manoel ontmoet daar Terese (Bibi Ferreira), 'n Indiaans meisje, dal naar het kamp ge stuurd was, om als huishoudster van Danbos, de gehate despoot van het kamp, te fungeren. Na het uitbreken van een besmettelij ke ziekte in liet kamp vluchten Manoel en Terese. Zij trouwen en besluiten in de grote stad te gaan wonen. Hier komen de moeilijkheden. Manoel wordt geheel on wetend lid i au een geheime fascistische beweging. Hij komt in de gevangenis terecht en daarna begaat hij een moord Hij voelt nu wraak te hebben genomen voor al het kwaad, dat hij onder de be schaving geleden heeft, Heet einde speelt zioli af in de rechts zaal te Belem. Manoel wordt vrijgespro ken en begint met Terese een nieuw le ven aan de mond van de Amazone. Deze film brengt ons midden in de sfeer van net tropische Brazilië. KANSELBOODSCHAP. Naar wij vernemen zal a.s. Zondag in alle Hervormde kerken ook op Texel een kanselboodschap van de Synode der N. H. Kerk werden voorgelezen over het communisme. ren er tenslotte toe te krijgen, eerst het gemeentebestuur van liet plan, de Schans te veroveren, in kennis te stellen en om zijn medewerking te vragen. Het gemeentebestuur had helemaal geen bezwaar, de leiding op zich te ne men, want juist was van de overkant het bericht gekomen, dat de Prins van Oran je in Amsterdam tot souverein vorst was uitgeroepen, zodat de onderneming wel niet al te veel risico meer met zich mee zou brengen. Er werden een paar gemachtigden uitgevaardigd om met de commandant over overgave te onderhan delen. Op die manier kreeg de zaak met een een officieel tintje, want tot nu toe was liet eigenlijk een oproer van burgers geweest. Het bericht over de Prins bracht de mannen in vrolijke stemming en moedig de de strijdlust nog wat aan. Ieder was vast van plan om, als de onderhandelin gen mochten mislukken, het fort met ge- iveeld te veroveren. Belegering zou geen zin hebben, want er was in de Schans een zo grote voedselvoorraad, dat het maanden kon duren, eer de bezetting honger zou krijgen. De hele troep trok nu naai de Schans, waar de beide afgevaardigden zich aan de post meldden en werden binnengela ten. De commandant van liet fort voerde aan, dat de Texelaars niet de minste kans hadden, de Schans te veroveren. De overgebleven bezetting was betrouw baar, goed bewapend en bij een aanval zou er vooral veel Texels bloed vloeien. Aan de andere kant zag hij wel in, dat de rol der Fransen op het eiland was uitgespeeld. Ook hij had bericht over het uitroepen van de Prins van Oranje tot souverein vorst ontvangen. Nog hield admiraal Verheull in Den Helder stand, maar dit was uiteraard nog maar een kwestie van tijd. Er viel dus met de officier wel te pra ten en het duurde dan ook niet zo heel lang, of er kwam een overeenkomst tot stand. Een afdeling met geweren bewapende schutters zóu de kleine poort bezetten. De vreemde bezetting zou de. volgende dag met krijgseer uittrekken. Schepen zouden gereed gehouden worden om de soldaten naar Den Helder te vervoeren. De wachtende buiten begonnen intus sen al ongeduldig te worden. Toen zjj eindelijk liet gesloten verdrag van de onderhandelaars hoorden, werd dit met vreugdegejuich goedgekeurd. Behalve de met geweren gewapende Texelaars, die de kleine poort bleven bezetten, ging ie der in een feestelijke stemming naar huis. Slot volgt. UITGAVE v.h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibi. Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp Eoerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f2,25 p. half j Verantw. Redacteur: J ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg KOSTELOZE VACCINATIE TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat gele genheid wordt gegeven tot kosteloze in enting en herinenting tegen pokken voor kinderen in de navolgende plaat sen: Zuid-Elcriand op Woensdag 26 Mei a.s. te 14 uur in de o.l. school; Midden-Eierland cp Woensdag 26 Mei a.s. te 15 uur in de o.l. school; De Cocksdorp op Woensdag 26 Mei a.s. te 16 uur eveneens in de o.l. sohool; Oosterend op Donderdag 27 Mei a.s. te 9,30 uur in de dokterswoning; De Koog op Woensdag 2 Juni a.s. te 4 uur n.iii. in de o.l. school; Den Hoorn op Donderdag 3 Juni a.s. te 12 uur in de o.l. school; Oudeschild op Donderdag 3 Juni a.s. te 4 uur n.rn. in de c.l. schooi; De Waal op Vrijdag 4 Juni a.s. te 3,.30 uur n.m. in de o.l. school; Den Burg op Zaterdag 5 Juni a.s. te 8 uur n.m. in de o.l. school. Teneinde abuizen bij het opnemen van namen te voorkomen, dienen trouwboek jes, waarin de namen van de betreffen de kinderen zijn opgenomen, ie worden medegebracht. Onder de aandacht wordt gebracht, dat kinderen voor het bereiken van de leeftijd van een Jaar ingeënt dienen te zijn. Bij deze inenting zal echter ook gele genheid bestaan om kinderen, hoewel reeds ouder dan één jaar, die tot op he den nog niet werden ingeënt, te laten inenten. De kinderen, die bij de vorige gele genheid ingeënt zijn en nog niet voor de controle zijn verschenen, worden aange raden alsnog te verschijnen, teneinde hiervoor de vaccinebewijzen in ont vangst te nemen. Texel, 19 Mei 1948. Burgem. en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, REHORST. P. BEEMSTERBOER, Secretaris. GEEN VUILNISHOPEN BIJ ERVEN EN WOONHUIZEN. De Burgemeester van Texel vestigt er de aandacht op, dat het ingevolge arti kel 139 der Algemene Politieverordening verboden is mestvaalten, mestverzame- lingen, vuilnishopen, asbelten of derge lijke te hebben binnen de afstand van 5 meter van woonhuizen en op minder dan 1 meter afstand van belendende erven. Bovendien is het in het tijdvak van 16 Mei tot 1 October verboden verzamelin gen van dergelijke stoffen te hebben bin nen de bebouwde kommen tenzij in geslo ten hokken, welke de daarin aanwezige stoffen niet doorlaten. Op de naleving van de genoemde be palingen zal controle woruen uitge oefend. Texel, 15 Mei 1948. De Burgemeester van Texel Mr. G. D. REHORST. REIN IGINGSDIEST. De directeur van Gemeentewerken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat tot nader order te Oudeschild en te Oosterend in plaats van Woensdags avonds Donderdagsavonds de privaat- tonnen zullen worden opgehaald. Texel, 20 Mei 1948. De Directeur voornoemd, J. TIESSEN. vrij van allerlei onzuiverheden furol doer wonderen Doos 30 ct. BOUWVERGUNNINGEN. Aan de navolgende personen werd, behoudens goedkeuring van de Weder opbouw een bouwvergunning verleend: J. Buis, Weverstraaat tot het bouwen van een woonhuis .a.d. Kogerweg; W. Douma, Everstekoog tot het bouwen van een woonhuis te De Koog; Coop. Aank. Ver. „Texel" tot het verbouwen van een graanmagazijn met ketel- en transfor- matorhuis aan de Waalderstraat; Gebrs. Hoogerheide tot het verbouwen van een garage tot schoenniakerswerkplaats aan de Kogerstraat en H. J. Collcu te Oude schild tot het bouwen van een woonhuis aan de Schilderweg. KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag; Missen in Den Burg 7,30, 8,45 en 10 uur; in Oosterend om 7,30 en 10 u„ in Den Hoorn om 10 u. Lof om 7 uur- Deze week: Missen om 7 en 8 uur. Half 8 Meimaandoefeniog. Maandag: ook om 9 uur H. Mis. Dinsdag: 8 u. gez. Re quiem voor de Doodeeel. Woensdag: geen H. Mis in Den Hoorn. 9,30 u. hu welijksmis. 8 u. jor.gemannencongrega- tie. Donderdag: 7,45 u. II. Mis in Ooster end, 8 u. joiigedamescongr. Vrijdag: 3,30 u. biechtge'.. v.d. schoolkinderen. Zater dag: 5-9 biechtgelegenheid.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1