Carla Marshal schrok van zijn eigen woorden wint de grote prijs van Rome Hallo Bandoeng B.B.C. en Bevln presenteerden hem liet „Marshall-Plan"! Als Leonard Miall, de B.P.C.-corres- liondent in Washington, op de 5e Juni 1947 niet plotseling een helder idee had gekregen, er. op de avond van die dag minister Bevin niet toevallig z'n radio had aanstaan, had niemand waarschijn lijk ooit. iets gehoord van het gigantische project, da; nu in de wereld als het Marshall-plan bekend staat. De historie wordt vaak door toeval ge maakt. Zo was het ook hier. Een samen loop van omstandigheden, een gewaagd stukje van een Britse „nieuwsjager", '11 ijl-gesprek over de oceaan, eneen verraste minister Marshall, die plotse ling voor lipt voldongen feit stond van een wereldplan, dat zijn naam droeg. Zijn rede an de 5e Juni voor de Har- vard-Universiteit, eigenlijk als proef ballonnetje bedoeld, klonk binnen pnkele ogenblikken als groot nieuws in het B. B.C.-program. Bevin reageerde snel en nog voor men in Amerika wint wat er. gebeurde, bad Europa he! antwoord klaar. Marshall stond aan z'n woorden vastgenageld. Het milliarden plan was geboren. De „Havard-rode". Het begon al met een toeval. Op 8 Mei bield de Amerikaanse onderminister v. Buitenlandse Zaken Dean Achson een rede te Cleveland in de staat Mississippi. Eigenlijk had president Truman die redp uit zullen spreken, maar door een pijn lijke kwestie over senator Billo, was het beter dat .'e democratische partij zich voorlopig een beetje koest hield in die staat. Daarom vroeg de president aan Acheson of hij voor hem wilde invallen. Het was in deze rede. dat voor liet eerst publiciteit werd gegeven aan de menin gen van de Amerik. regering over de economische problemen in W.-Eurnpa. De pers gaf nauwelijks aandacht aan Acheson's rede. Er werd immers geen oplossing voor het probleem aan de hand gedaan. Het vas alleen een con stateren dat Europa het verder op eigen kracht niet meer kon. Ook de Europse vertegenwoordigers in Washington la zen de berichten hierover met flauwe aandacht. Toen kwam Marshall van de Moskou- conferentie terug 011 nadat Acheson hem op de hoogte had gebracht van de treu rige dollarpositie in Engeland, Frank rijk en Italic, zeide de minister langs z'n neus weg, dat Europa dan maar zelf met een voorstel voor de dag moest komen, met opgave ran wat hel dacht nodig te hebben en wat het onderling voor zich zelf kon doen. Doch waar te voren nooit om hulp was gevraagd, meende Marshall dat het niet op zijn weg lag, zelf hot ini tiatief te nemen. Dit zou immers kun nen worden opgevat alsof Washington Europese lenden voorschreef wat te DE LUCHTREIS VAN Wonderlijke avonturen van de door G. Th. ROTMAN. 83. Opnieuw veihief de Pegasus zich in de lucht en bereikte tegen de avond Rome, de hoofdstad van Italic. Meneer Van Emmen was vol geestdrift. „Daar is de koepel van de St. Pieterskerk!" riep bij uit, „en daar, vlak er bjj, zie je het Vaticaan! De rivier, die hier aan on ze voeten stroomt, is de Tiber". De Pe gasus daalt neer 111 'n veld bij de stad en torn gingen ze op zoek naar een goed hotel. door HEDDA LINDNER 6.) „Je krijgt vanavond onze gast uit den vreemde tot tafeldame, Thüngern", zei Bredecke, toen Thüngern verscheen. Thüngern had de goede manieren, om zijn teleurstelling te laten merken. Hij bad natuurlijk gehoopt, naa3t Lilian aan tafel te zitten. Zij had er net zo lang bij hem op aangedrongen, bij hen te komen dineren tot hij gezwicht was, hoewel hij het uitermate pijnlijk vond de gast te tjn van de man, die hij bedroog voor- ui omdat hij in de grond van zijn hart achting had voor Bredecke. Lilian zag kans, toon zij eon ogenblik met hem alleen was, hem tue te fluiste ren: „Wees een beetje aardig tegen je ta feldame. Ze is een beschermelinge van Ernst. Morgen 0111 vijf uur kom ik bij je". Ze onderbrak zichzelf, want Carla kwam binnen. „Daar is ze. Goeie gena de! Wat een kleren!" Ook Thüngern staarde min of meer verschrikt naar de grille kleurenvlek die in de kamer verschenen was. Oon- chita had gedecreteerd, dat voor deze feestelijke gelegenheid de groene japon zou moeten dienen. Opeens ging Lilian een licht op. „Nu weet ik, v aar ik die vreselijke kleur méér gezien heb", fluis terde ze mot een spotlachje. „Bij Schal ier, toen we jouw overwinning vierden. doen. Daarom besioot hij op 5 Juni te Harvard een proefballonnetje op te wer pen. Als Europa dan wat wilde, moest 't met cijfers voor de dag komen. Hij, Marshall, zou wel „iuisteren" „Groot nieuws". De dag tevoren lagen op hei Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Za ken enige afschriften van de Harvard- rede gereed. Een lid van de Engelse Ambassade was zo gelukkig er een van in handen te krijgen. Hij voelde onmid dellijk dat er iets belangrijks van te ma ken was, rende naar de Ambassade en stelde zijn chefs voor aanstonds, nog \oor Marshal] een woord had gezegd, een telegram met eer. „weest op uw hoe de" naar Londen te zenden. Men trok er echter de schouders over op. Enige minuten later belde de BBC- oorrespondent, Leonard Miall. zo eens toevallig naar de Ambassade. Hü kreeg de man van het afschrift aan de lijn en weinige ogenblikken later bij hem op het bureau. Miall besioot 'hoog spel te spelen. Hy kreeg het afschrift in handen en te legrafeerde 't als „groot nieuws" naar 't BBC-kantoor in Londen. Intussen was de rede uitgesproken en hadden ook an dere Britse correspondenten verslagen er van naar hun hoofdredactie gestuurd. Er werd 111 dp Londense pers echter weinig aandacht aan besteed. Een korte vermelding van de hoofdpunten uit de redevoerigen. dat was alles. Docli de BBC1 schroefde liet nieuws hoog op en toevallig luisterde minister Bevin die avond naar het programma. Wat de Britse Ambassade in Washing ton niet belangrijk genoeg oordeelde om hem tevoren mede te delen, moest hij nu langs deze ',veg vernemen. Marshall schaakmat! Bevin wist, dat bij snel moest hande len. En hij deed dit zó snel, del de eerst volgende dagen het nieuws over het „Marshallplan" in de bladen verscheen als een project, dat spontaan van Europa zelf was uitgegaan. Marshall kon niet meer terug... Als de Engelse premier „de bal niet zo onmiddellijk had opgepakt en er mee was weggelopen", zou het hele plan waarschijnlijk bij een paar korte kran tenberichtjes zijn gebleven en: verge ten. Pas na Bevin's tijdige tegenzet zag men in Amerika, dat er iets te gebeuren stond en zo verschenen toen eerst de uitgebreide en vaak sensationele dag bladartikelen, die het Amerikaanse volk vertrouwd moesten maken met het idee, dat er spoedig zware offers zouden wor den gevraagd om dt nood in Europa te lenigen. Het plan draagt nu de naam van de man, die de eerste woorden misschien onbewust van hetgeen daaruit kon groeien, had gesproken. Nog onlangs zeide minister Bevin niet te weten of het ooit. wel Marshali's be doeling is geweest, dal zijn „Harvard- speech" zulke grote gevolgen zou heb- ben. DE PEGASUS. heer Van Emmen en zijn reisgenoten. Nadruk verboden 84. Nu, Rome is een mooie lad en het bezit tal van oude gebouwen en kunst schatten, maar daar gaven de twee jon gens niet veel om. Ze gingen dan ook weer 's morgens vroeg op reis. Na een uurtje riep Hans uit: „Kijk eens, Pa, wat '11 prachtige watertoren!" „Domkop", antwoordde meneer Van Emmen veront waardigd. „Dat is geen watertoren, maar het baptisterium (1) van de beroemde dom van Pisa!" (1) baptisterium doopkapel. Toen zat ze met nóg zo'n kleurportret aan het hoektafeltje. Alle goden van de goede smaak mogen me bijstaan!" En met deze woorden nam ze zijn arm 011 bracht hem naar Carla. Carla had geweten, dat ze vandaag met Thüngern kennis zou maken. Al wat zij in de laatste weken gedaan had, was eigenlijk niel anders geweest dan een zich voorbereiden op dit ogenblik, dat zij zich al lionderde malen in de geest bad voorgesteld. Eu 1111 zij tegenover 'm stond, wist zij van verlegenheid geen woorden te vinden, wist ze eenvoudig niets te zeggui tegen di* man, die hoffe lijk voor haar hoog en een paar woorden zonder zin zei. Het enige wat zij doen kon, was de bos prachtige orchideeën, die ze in de arm had, aan haar gast vrouw te geven. „Voor mij? O wat prachtig!" zei Li lian, bijna hoffelijk. Ze voelde iets als medelijden met de dodelijke verlegen heid van liet meisje en Thüngern's ge zicht was niet bepaald bemoedigend. Maar ze legde even haar hand op haar arm en zei- „We gaan dadelijk aan ta fel. I1 zit aan mijn tafel gele tulpen. Tot straks". Daarna ging ze nieuwe gas ten tegemoet en'Carla bleef met Thün gern alleen, voorzover men te midden van van een groot gezelschap alleen kan zijn. De bedienden duwen de schuifdeuren open en he'. gezelschap wordt aan tafel genodigd. Thüngern biedt Clara z'n arm. Zij kijkt verlegen naar hem op en legt dan aarzelend haar hand op zijn mouw. „Ik hoorde, zoeven een buitenlandse De „Harvard-speech", op die histori sche 5e Juni 1947 uitgesproken, was min of meer een voorstel in het wilde weg, zonder dat daaraan besprekingen met enige Europese regering aan vooraf zijn gegaan. Het werd tot „Marshall-plan" al leen, omdat Bevin het prompt uit het B. B.C.-programma lichtte. En dat hij dat kon doen, danken wij aan de 33-jarige Leonard Miall, die de BBC na een tele- foongesprekje op die stralende lentedag „groot nieuws" doorgaf! FOTO VAN DE WEEK. KINDERPOSTZEGEL-ACTIE OP DE GOEDE WEG! De Kinderpostzegels hebben dit keer bijna een Ion meer opgebracht dan het jaar te voren. In 1946 waren de baten „Voor het Kind" i' 274,656,49, terwijl '47 een bedrag van f .362,360,48 opleverde. Een mooi resultaat. En, waar we toch met cijfers bezig zijn, er werden verkocht: 3,306,990 DOStz. v. 2 et.(+ bijslag 2 et) 1.410,029 postz. v. 4 c t.(+ bijslag '2 ct) 1,610,302 postz. v. 7'/2ct.(+ bijslag 2'/sct) 3,325,204 postz. v. 10 ct.(+ bijslag 5 ct) 1,230,047 postz. v. 20 ct.(+ bijslag 5 ct) In totaal dus bijna 11 millioen zegels. Een enorm aantal? Inderdaad maar wist 11 dat P.T.T. per dag ca. 4 millioen poststukken verwerkt? Bijna 10 pet. werd dus in die maand met Kinderpost zegels gefrankeerd. Laten we proberen in Dec. van dit jaar dat percentage te \erdubbelen: 50,000 Nederlandse kinde ren rekenen op u! RECEPTEN. Raapsteelt.jes. 2 kg. raapstelen, vlugkokende haver mout of aardappelmeel, wat melk, noot muskaat, zout, desgewenst een klontje boter of margarine. De raapstelen schoonmaken (alle wor teltjes verwijderen), snijden en wassen, zeer jonge raapstelen zonder, oude met weinig kokend water en zout opzetten en vlug gaar koken. Als de raapstelen even gekookt heb ben, de groente ontleggen. Kooktijd 15 min. voor jonge, 30 min. voor oude raap stelen. Wat melk toevoegen en vocht en melk binden met bloem of aardappel meel. Zout en nootmuskaat naar sinaak er door roeren. Tn plaats van de raapsteeltjes met een sausje te bereiden, kan men wat vlugko kende havermout meekoken, waardoor het vocht gebonden wordt, Groentesla. 750 gr. koude gekookte aardappelen, een paar lepels slasaus, wat azijn, zout en peper, 1 preitje of bosje bieslook, wat fijngehakte rauwe groente (kervel, pe terselie, geraspte selderijknol), gekook te stukjes wortel 01 bloemkool, iets aro ma. De aardappelen in plakjes snijden, ze vermengen met de slasaus en de rau we en gekookte groenten. Peper, zout en azijn en iets aroma naar smaak toevoe gen. naam zegt hij tegen haar, „maar ik mag zeker aannemen dal u Duits spreekt?" „Ja", zegt Carla. Dat is alles. Zij komen in de eetzaal! Daar zijn vijf tafels gedekt. Elke tafel heeft een ande re kleur, die met de in de ontvang-salon uitgegeven kaarten overeenstemt. De gasten weten zodoende onmiddellijk aan welke tafel zij hun plaats moeten vinden. Thüngern weet al, dat hij aan dezelfde tafel zit als Lilian en stevent np de gele tulpen af. De bedienden beginnen te serveren en de conversatie begint op gang te komen, eerst langzaam en gedempt en dan gaan deweg luider en levendiger. Carla ziet niets van de kritische blik, waarmee haar tafelheer haai even opneemt. Het is ook niet haar schuld, dat haar onge lukkige groene japon op pijnlftke wijze vloekt met deze gele tafel. De man naast baar zegt een paar woorden en glimlacht. Zij verstaat niet wat hij zegt. Ze ziet slechts de tanden glinsteren in bet bruine gezicht en slikt van zenuwachtigheid. Dat kan zó niet voortgaan. Wat zulien de mensen van haar denken? Wat hij van haar denkt? Na een ko misch wanhopige blik naar Lilian, die met een nauw merkbaar schouderopha len wordt beantwoord, neemt hij het me nu en verdiept zich in de culinaire ver rassingen, die hem nog wachten. Na het hors d'oeuvre hoort hij plotse ling een schuchtere stem naast zich die zegt: „Ik heb u in de Reithalle zien rij den. U had met dat prachtige paard zelfs PRIJSVERHOGING GESTERILISEERDE MELK. Met ingang van 17 Mei j.l. is de prijs van gesteriliseerde melk en de daaruit bereide melkproducten in verband met de gestegen verwerkingskosten van ge steriliseerde melk verhoogd met 2 cent per liter. Het prijsverschil tussen ge pasteuriseerde- en gesteriliseerde fles- senmelk, dat tot dusver 1 ct. por liter be droeg, zal dus voortaan 3 ct. per liter be dragen. INGEZONDEN. DE UITVOERINGEN VAN I)E V.V.V. „TEXEL. Mijnheer de redacteur. Met grote verbazing hebben we ken nis genomen van het bericht, in de krant van Zaterdag j.l., waarin werd beweerd, dat „Het, Masker" zich teruggetrokken had omreden de Ver. van L.L.S. ook door de V.V.V. was uitgenodigd. Wij zouden u, redactie de goede raad wil len geven in het vervolg eerst eens bij de betrokken instanties zelf te gaan in formeren, in plaats van op het gerucht af te gaan. Ons was til. in het geheel niets bekend, van het geval met de L.L. S. De reden, waarom Het Masker deze zomer niet voor dc V.V.V. uitkomt, is een geheel andere, welke daar niets mee te maken heeft. Om veel narigheden en geschrijf te voorkomen en een zuivere berichtgeving, kunnen wij u, geachte re dactie liet bovenstaande aanbevelen. Met dank voor de plaatsing, Bestuur Toneelver. „Het Masker". Het bericht, dat „Het Masker" zicli te rugtrok, hadden wij uit goede bron ver nomen, zodat er o.i. alle aanleiding toe was, het bericht tc plaatsen. Waarom „Het Masker" zich teruggetrokken heeft is ons nu niet duidelijker geworden. Redactie. DE STEM VAN NIWIN-TEXEL. Iedere Texelaar zorgt, dat ook voor onze jongens overzee, het waarlijk leest zal zijn op het Gou den Jubilé! Beste vrienden. De vorige week heeft ons Comité het nodig geoordeeld, om hier op het eiland weer eens wat van zich te laten horen. Sinds de bazar in Nov. hebben we prac- tisch de bevolking niet lastig gevallen; en juist door het schitterende resultaat van de bazar is dat mogelijk geweest. Want jullie in Indiè weten wel, dat we sinds Nov. eel voor jullie hebben kun nen doen. Daarvan getuigen de brieven, die we steeds nog in groten getale ont vangen. Wat er besloten is up de laatste vergadering willen we hier niet verder voor het voetlicht brengen. Dat heeft voor jullie in Indië toch op het ogen blik geen betekenis. Laten we zeggen: nog méér kunnen doen dan u gedaan hebt. Er was bij de laatste sprong nog wel een handbreed tussen de achterhand en de stang". Hij kijkt naar verrast aan. „Hebt u verstand van paarden?!" Zij lacht en opeens is haar verlegen heid verdwenen. De gedachte dat iemand haar, die thuis alom bekend is 0111 baai- uitstekend» ruiterkivaliteiten, vraagt of zij verstand van paarden neeft, amu seert haar zó. dat ze bijna proest. Thün gern neemt haar onderzoekend en ietwat verbaasd op. Ze is eigenlijk helemaal niet lelijk, denkt z» bij zichzelf. Ze heeft mooie en intelligente ogen. Ze moest wat meer zorg aan haar haren besteden. Dat gladachterover gekamde haar staat haar afschuwelijk, denkt hij verder. Vrouwenhaar moet springend en geu rig zijn. Zijn ogen gaan naar de prach tige blonde haren van Lilian. .Goudlelie' mompelt hij, want Carla spreekt juist over liet paard. Als het diner ten einde loopt, zegt Thüngern tegen zichzelf, dat deze Car la Mae Catrick weliswaar niet veel vrou welijke bekoorlijkheid bezit, maar toch een sympathiek meisje is, waarmee je over paarden prettig en opwekkend kunt spreken. Lilian Bredeceke- houdt haar belofte, zich het lot van Carla aan te trekken en ze doet dat werkelijk met een zekere zelf opoffering. Bijna om de andere dag stopt de auto voor het hotel 0111 het meisje af te halen, hetzij voor een dans-thce, het zij voor een bezoek of om naar de schouwburg te gaan of naar een con- over enkele maanden hopen we jullie daarvan hst zichtbaar resultaat te laten; zien. Alles bjj elkaar weet je dus ei genlijk nog niets, maar dat is ook de bedoeling. Rest ons nog de goede ontvangst me de te delen van de brieven an huzaar Verseput, sold. J Bonnet, sold Jac. Boo gaard, sold. A. C. Ilin, korpl. C. J. Rejj, sold. W. Bakker en sold. A. Troost. Tot over 14 dagen. SECR. Wat ledeT Texelaar doen kan voor het Feest overzee, zie daarvoor Woensdag het voorstel van 't Nlwln-Comlté! Van Grenadier C. v.d. Kerkhof ont ving het Niwin-eomité het volgende schrijven: Grissee, 20 Maart 1948. L. S. Langs deze weg dank ik liet Niwin- y Comité en al de inwoners van de ge meente Texel voor het door mjj de 18e Maart ontvangen pakje, inhoudende een knijpkat, en ik hoop er nog lang plezier van te mogen hebben. Wij zitten tegenover elkaar in een paar geïmproviseerde bamboestoelen, gemaakt in een kleine kampong niet ver v van onze buitenpost. Een nachtvlinder doet vergeefse aanvallen op ons oliepit je met het resultaat, dat grote roetwol ken omhoog stijgen, die je Ie volgende morgen in je haar vindt. Buiten voor onze post hoor .,e de krekels en muskie ten, die daar hun tropisch concert ten gehore brengen. Verder ademt alles hier de rust, die je alleen vindt in 'u tropische nacht. Dan dwalen je gedaenten naar Holland, waar je zoveel hebt achtergela ten en je sJuit je ogen. De 28e Mei '47 ben ik niet mijn vriend Ellen met liet m.s. „Kota Inten" naai de tropen vertrokken. Sindsdien zijn er bijna 10 maanden verstreken. I11 die tijd hebben we heel wat meegemaakt, be leefd en gezien. Mooie dingen maar ook minder mooie dingen. Die beschrijving zal ik 11 besparen. Van Indië zelf heb ben wij nog niet zoveel ge2ien, alhoewel wjj nog een groot voordeel hebben ge had gehad boven de andere Gies. Onze cie. heeft o.a. de actie op Madoera mee gemaakt. Madoera is een fantastisch mooi eiland. Veel bergterrein met daarin banjak (veel wilde zwijnen, waar we dan ook verscheidene keren jacht op hebben gemaakt. En ik kan u wel vertellen, dat een zwjjnenboutje niet te versmaden is. Verder hebben wjj volop genoten van de praelitige natuur, die liet eiland Ma doera biedt. Maar deze vreugde was maar van korte duur. Na een verblijf van 2 maanden keerden w ij terug naar onze oude sector Grissee (bij Soerabaja). Er x alt hier 11a de wapenstilstand wei nig meer te beleven. In onze sector is de rust weergekeerd en het leven gaat zijn oude gangetje. Wat de natuur betreft, zitten wjj hier rondom in de tambaks (visvijvers). Bloemen zijn hier zeldzaam. De bomengroei is op zo'n enkele palm boom 11a gelijk aan de Hollandse. De geest onder de jongens is goed. Er wordt wel eens gekankerd, maar daar voor ben je tenslotte soldaat. En het houdt je on de been. Meestal wordt er geklaagd over het eten (wat inderdaad niet al te best is> en dan de piraatjes niet te vergeten. Maar tot nog toe heeft dit gezonde gekanker geen resultaten afgeworpen en dan niet te vergelen de dagelijkse gesprekken „wanneer varen we thuis???" De optimisten hebben nog een kleine hoop, dat dit nog eind 19IS zal zijn, maar de pessimisten denken er anders over. Eimi 1949, 1950 eind 1960 (lach en vergeet!!!!), maar niemand weet het ze ker te zeggen, ze raden maar wat. Laten we hopen, dat het niet meer zo lang zal duren. Ik zeg altijd tegen mijn vriend Ellen, als we eerst de Lange Jan maar weer zien en de haven lan Oudeschild weer binnenlopen 'als er tenminste nog geen veerpont is), dan schieten we op. En zo is het. En met de woorden -van Paul Kruger, alles zal regkom, en hopende tot een spoedig wederzien, eindig ik met de meeste hoogachting. Grenadier C. v. d. Kerkhof, ((Garde-regiment) in. 26,01,07,012 4-4 Reg. Grenadiers, 2e divisie, 4e Inf. Brigade Veldpo3tkantonr Soerabaja. P.S. Ontvangt n .allen do hartelijke groeten van ons. eert. En als de lente aanbreekt en de da gen warm worden, zijn ze vaak op de Wannsee en brengen soms de hele dag op Lilian's luxueuze motorboot door. Herhaaldelijk, vooral in het week-end, is ook Bredecke er bij. Hij en Carla schie ten goed met elkaar op. Zij voelt al spoedig oprechte sympathie voor de ou dere man, die weliswaar wat gesloten en in zichzelf gekeerd is, maar daarbij on miskenbaar intelligent en energiek en in het diepst van z;jn wezen gevoelig en zachtmoedig. Zo snelbn de weken voorbij. Carla denkt er niet meer aan, Berlijn te ver laten: maar evenmin doet zo eon poging om handelend in de loop der gebeurte nissen in te grijpen. Wat ze kón doen, heeft ze gedaan en nu wacht ze rustig de dingen, die komen gaan, af. De in het oog springende vriendschap die Lilian baar bewijst, vindt geen weer klank in haar. Ze beeft wel een oprechte bewondering voor haar schoonheid en is dankbaar voor zoveel vriendelijkheid, maar ze voelt te sterk het verschil in haar beide.- karakters om dieper contact te zoeken. Ze gaat gedwee oy. alle voor stellen in, maakt geduldig alles mee maar de mensen, die zij in groten getale leert kennen, blijven haar in de grond onver schillig. Allen behalve een: Thüngern. De macht, waarmee het wezen van die man haar aantrekt, en waaraan ze het nog steeds niet waagt een naam te ge ven, wordt met de dag sterker en dwin gender. (Wordt vervolgd.) EEN LENTEBEELD UIT PARIJS. De parken zijn weer met lichtgroen omzoomd en de perken gevuld met kleur en fleur en hiertussen de vleugels van het Louvre is natuurlijk alweer een schilder present, wiens manipulaties met het palet door belangstellenden w orden gadegeslagen

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4