Vrijheid en Democratie Nieuwe bonnen Volkspartij voor De mens beeft Het Tweede Kamerlid J. Schilthuis sprak over Middenstandsvraagstukken Doopsgezinde Gemeentedag in de Dennen Stem-Symptomén V Dank aan Assen Een Aalmoezenier sprak over Indonesië Openbare vergadering, 23 Juni a.s. SATERDAG 19 JUNI 1948. 61 JAARGANG. No. 6228 TEXELSCHE COURANT FEESTELIJK LEVEN. Er is een tijd geweest en die ligt nog .liet zo lieel lang achter ons, waarin de jvertuiging algemeen was, dal het met S! ie wereld exeelsjor ging. Al hoger. De beschaving, de cultuur en de we- .enschap zou al grotere vorderingen ma- ;en en dan zou ten leste deze aarde zo ialf en half een paradijs worden. Dat was de tijd van het ongebreidelde optimisme. Vlafc daartegenover stond de lterk met haar prediking dat het er niet heter op zou worden, integendeel, dat liet in de wereld van kwaad tot erger zou gaan, totdat de wereld haar dieptepunt zou be reiken vlak voor de wederkomst van Je zus Christus op de wolken om alle din gen nieuw te maken. Om deze prediking is de Kerk wat ge smaad en bespot. En nu: vergelijk de publieke opinie van vandaag eens met die van slechts enkele jaren terug? U bent liet met me eens, dat de we reld van het hoogste optimisme is te- ruggestort in het diepste pessimisme. En de mens beeft juist het ergst voor datgene waar hij de meeste verwachting van had, zijn wetenschap en techniek. De atoomgeleerden vertellen ons dat een kettingreactie kan plaats hebben, zo ontzettend, dat onze gehele planeet daar bij wordt opgeblazen en in vuur vergaat, En dan w ijzen zij ons op hetgeen in de Bijhei staat: „de elementen zullen bran dende versmelten". Immers in die be woordingen tekent de Heilige Schrift 'I vergaan der wereld. Juist de geleerden achten het niet uit gesloten dat onze generatie de laatste zal zijn op de aardbodem. Zij wijzen ons er op, dat de twee bommen, geworpen op Hirosjima en Nagasaki maar kleine din getjes waren, en het vrij gemakkelijk is ze duizendmaal zwaarder te produceren. Wanneer binnen afzienbare tijd geen afdoende regeling wordt getroffen, dat nooit, meer zulke bommen weden ge bruikt, dan is het met de wereld gedaan, zeggen zii. Schrijf ik dit neer lezer in een zeker genoegen dat de publieke opinie nu al gemeen aanvaardt wat de kerk eeuwen gepredikt Beeft? Allerminst! Want er zou alleen blijdschap voor de kerk zijn wanneer de publieke opinie te vens zag de oorzaak van de wereldellen de. De. wereld zoekt nog haar heil in zelf- redding en zoekt de uitkomst van bene den. Ze zoekt horizontaal heel de wereld af, niettegenstaande alles haar bij de handen afbreekt. Doch nu mag de kerk tegenover liet pessimisme van de wereld prediken haar geioofsoptimisme. En wij roepen u toe, rieht uw zoekend ook verticaal naar boven, van de aarde naar de hemel. Gelooft in God die dwars door alle gebroken idealen heer. de wereld leidt tot liet glorieuze einde. De Kerk bedoelt u altijd weer de rijk dom te laten zien van dit. geioofsopti misme. In dien ooit, dan i3 liet nu wel tijd om met hartelijk begeren te luiste ren naar de boodschap der Kerk. van 20 Juni tot en met 3 Juli 1048 Bonkaarten KA, KB, KC 866 451. melk is (i liter melk 453 melk is 7 liter melk 456 vlees is 100 gram vlees 457 vlees is 300 gram vlees 458, 459 boter is 250 gr. boter of marga rine of 200 gram vet 470 algem. is 1000 gr. brood (geldig t.n- 26 Juni) 471 algem. is 400 gr. brood of l rantsoen vermicelli e.d. 472 algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 473 algem. is 50 gram thee 474 algem. is 2 eieren 475 algem. is 125 gram koffie 403 reserve is 1200 gr. brood (geldig t.m. 26 Juni) 464 reserve is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 466 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 26 Juni) Ronkaarten KI), KE 806 953 melk is 12 liter melk 056, 957 vlees is 100 gram vlees 958 boter is 260 gr. boter of margarine of 200 gram vet 959 boter is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet. 970 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 26 Juni) 071 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. 972 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram korstloze kaas 974 algem. is 2 eieren 963 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 26 Juni) Bonkaarten ZA, ZB, ZO, ZD, ZE, MD. MF. MG. MH. 807 (bij/, arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn alle bonnen van strook .1. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 18 Juni 1948 worden gebruikt met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 21 Ju ni a.s. mag worden gekocht. ZON, MAAN EN HOOG WATER. Do zon komt 19 Juni op om 4,18; onder om 0,04 Maan 21 Jifni V.M. 29 Juni L.K. Hoog water ter rede van Texel; 19 Juni 7,50 en 8,10. 20 Juni 8,35 en 9.00. 21 Ju ni 9,20 en 0,50. 22 Juni 10,05 en 10,30. 23 Juni 10,40 en 11,05. 24 Juni 11,15 en 11,40 25 Juni 11,50 en Het was deze keer geen grote politie ke vergadering, waar het lid van do Tweede Kamer, dhr J. Schilthuis sprak op uitnodiging van de Partij v.d. Arbeid. Voor deze vergadering, welke Woens dagavond in „De Oranjeboom" werd ge houden, waren een 30-tal middenstan ders bijeengekomen, om te horen, wat deze spr., die zelf 35 jaar koopman was, had te vertellen over de vele vraagstuk ken, die direct de middenstand raken. Na opening door de voorz. van de fe deratie Texel, dill- H. Steenhuis. ver kreeg dhr Schilthuis liet woord, die d" hedendaagse moeilijkheden van de mid denstand hesprak en het standpunt noemde, dat de P. v.d. Arh. in deze in nam. Het gezegde, dat. de P. v ,d. Arh. de bedrijven wil socialiseren en aan de ge meenschap brengen en de middenstand dan verdringen, is volkomen onjuist. Spr. haalde hierbij een gedeelte aan int het beginselprogramma, waarin staat dat de middenstand zijn plaats moet blij ven behouden in het huidige bestel. In het verkiezingsprogramma 1946 kwam een punt voor, waarin gezegd werd, het kleinbedrijf te handhaven en gezond te maken. Bij de begroting van econ. zaken heeft spr. over diverse middenstandszaken ge sproken en daarbjj betoogd, dat er geen goede middenslaiidspplitiek wordt ge voerd. In dit verband had sp. de onvol doende mogelijkheden genoemd van de kruideniersbedrijveii, die met de huidi ge prijzen geen redelijk bestaan hebben. Spr. dacht wel, dat liet mogelijk was om de inkoopsprijzen in deze branche te verlagen. Ondanks pogingen bij het Dir. v.d. prijzen is dit nog steeds niet ge beurd, zodat het zaak is liierup door te blijven hameren. Uit algemene overwe gingen is de P. v.d. Ari>. er voor, dat de middenstand een redelijk bestaan toe komt. De geleide economie. Vervolgens had spr. het over de gelei de economie, waarmede de P. v.d. Arb. wordt bestreden, alsof zij to veel over heidsbemoeiing voorstaat, te veel ambte naren in dienst wil houden, enz. Spr. verdedigde de geleide economie, daar men als gevolg van de oorlog nog steeds te worstelen heeft met een schaarste aan goederen, zoals oliën, vetten, tarwe, enz. i leze goederen worden daardoor interna tionaal toegewezen en verder speelt hierbij liet. geldgebrek een rol, waarbij spr. de Marshallhulp noemde. Dit alles moet zo goed mogelijk gebruikt worden, om het economisch leven op gang te krijgen. De prijsregeling. Hiervoor is prijsregeling en toezicht nodig, dus ook ambtenaren, maar vol strekt niet meer dan hoog nodig is. Als voorbeeld, dat de regering er naar streeft, het ambtenarencorps te vermin deren zei spr., dat einde 1945 gedacht werd, dat er een belangrijke verbetering zou komen met verschillende levensmid delen zoals met de akkerbouwproducten. Toen werden reeds 1400 ambtenaren ont slagen. Naarmate er meer artikelen vrij van distributie komen, kan liet aantal ambtenaren verminderd worden, met ge volg dat er de laatse jaren enkele dui zenden ambtenaren ontslagen zijn. Nogmaals terugkomende op de ge leide economie, was dhr Schilthuis van mening, dat liet volstrekt noodzakelijk is, dat wij niet meer krijgen de toestand zoals deze zich heeft voorgedaan in do crisisjaren 1930-1931. Toen was er een grote goederenvoorraad, maar er waren geen kopers, met als gevolg werkloos heid. Middenstanders en arbeiders had den liet toen zeer moeilijk. Er was be hoefte genoeg, doch er was gpen koop kracht. Om dit. t? voorkomen, moet er iets gebeuren en dit ligt op de weg van de overheid. Als een voorbeeld voor de midden stand om geleide economie toe te passen noemde spr. de Unilever, Philips con cern e.a. bedrijven, die zelf regelend op treden bij inkoop van grondstoffen e.d. De Middenstand dient zelf maatrege len te nemen om zo economisch mogelijk te werken. Met een beroep op de vrijheid wordt de geleide economie bestreden, o.a. door de V.V.D., welke partij in een vertrou welijke handleiding mededeelde, dat er uitsluitend op het gevoel der kiezers ge werkt moest worden. Laat men voorzich tig zijn met deze vrijheid, zei spr. Wat heeft die vrijheid gedaan, aldus spr., om u voor de oorlog uit de moei lijkheden te. halen. De omstandigheden zijn de laatste 30 jaai' radicaal veran derd. Minister Lieftlnck. Er wordt gezegd, dat het fin. beleid van Min. Lieftinck mislukt is «-n dat er thans meer bankpapier in omloop zon zijn. Dit is niet waar, daar er vogr de geldsanering 5,6 milliard aan bank papier in omloop was en nu maar 2,9 milliard. Spr. besloot in eerste Instantie zijn rede, door te zeggen, dat de P. v.d. Arbeid streelt naar een gezond midden stands- en kleinbedrijf, in het belang van de gehele gemeenschap. Vragen die gesteld werden. Dat er belangstelling was voor de uit eenzetting van dhr Schilthuis, kwam wel tot uiting bij de diverse vragen, welke gesteld werden. Er werd gevraagd naar het inkopen van goederen door de rege ring, liet standpunt tegenover de coöpe ratie en verder natuurlijk over de prijs- beheersing. De spr. antwoordde, dat er een tijd ge weest is, dat de regering het noodzake lijk achtte zelf inkopen te doen. Dit was o.a. het geval toen de regering nog in Engeland zetelde en kort na vie bevrij ding. Er is toen "voor 560 miilioen dol lars aan goederen gekocht, wat slechts een gering percentage was van alle goe deren, die in die tijd zijn aangekocht. Spr. is van mening, dat het verkeerd is, dat de regering inkopen doet, In sommi ge gevallen wordt er echter uitsluitend aan de regering verkocht, wat dus niet te vermijden is, maar na de E.igelandpe- riode is de regering er practisch mee opgehouden. De P. v.d. Arbeid staat niet in contact ■met de coöperaties. Er is wel een com missie gevormd voor de detailhandel, waarin ook vertegenwoordigers van de i oop. zitten. Uit cijfers bleek, dat 85 pet. der gebruiksartikelen door de midden standers verkocht worden en door de an dere groepen slechts 15 pet., waarvan door de coop. 4 pet., waarbij spr. tot de conclusie kwam dat de middenstand zijn laak dus blijkbaar beter vervult dan de coop, en de grootwinkelbedrijven. Ten opzichte var, de vervangingswaarde dei- goederen in verband met de tijd van v.d. oorlog, zei spr. dat Ned. straatanngewor- den is en dat wij wat de vermogenshef- fing betreft, die hij zeer progressief noemde, allen een stuk van ons bezit moeten afstaan voor het algemeen be lang. De moeilijkheden die de midden standers met de prijsbeheersing hebben, wilde spr. gaarne persoonlijk behande len. Wat deze aangelegenheid aangaat, zei spr., dat de grote zaken en bedrij ven niet gespaard w orden, zoals wel eens beweerd wordt. Ten gevolge van de ge uite critiek over de lagere ambtenaren bij de prijsbeheersing, zei spr., dat er geen razzia's meer gehouden -worden. Het is zo, dat als de schaarste verdwijnt, de prijsvoorschriften worden losgelaten. Het streven van de regering is gezamen lijk in Benelux verhand ie komen tot een opheffing van de Overheidsdistributie en de prijsbeheersing. Dit is ook de me ning van <le P. v.d. Arbeid. F.i* werd ver der nog gesproken over de sanering der middenstandsbedrijvcn, dat volgens spr. ook liet hpste zelf opgelost lean worden door de middenstanders. De voorz. sloot hierbij de vergadering met een woord van dank aan de opge- komenen en de spreker. AI.S WA SF ABRIKANT ERKEND. DEN BURG. Aan onze plaatsgenoot, dhr D. G. Toolens, is met. ingang van 27 April 1948 door het Ministerie van Economische Zaken de Bedrijfsvergun- ning verleend tot het gaan vervaardigen van waspmducten. Dit betekent de er kenning als wasfabrikant. Zondag j.l. werd onder begunstiging van bijzonder mooi weer, door de Doops gezinde gemeente de jaarlijkse gemeen tedag gehouden. Deze soort bijeenkomst is in ons land gebruikelijk geworden binnen de kerkelijke groepering, om de gemeentelijke band te versterken. De impuls daartoe is uitgegaan van de El- speetse vereniging, die ook begonnen is met de oprichting van de D. G. Broeder- schapshuizen in Elspeet, Bilthovön Schoorl en Steenwijkerw old. Deze hui zen en vooral dat van Elspeet, zijn ge combineerde conferentie- en vacantie- hnizen. In de jaren voor de oorlog ving men daar gezinnen van werklozen op en in het algemeen mensen, die rust en geestelijke steun nodig hadden. In onze dagen vinden vermoeide huisvrouwen, buitenlandse vluchtelingen e.a. groepen daar een plaats om. zich geestelijk te herstellen. In Den Burg. 's Morgens ging de predikant voor in de goed bezochte dienst, die voor de eerste maal werd gesteund door het on langs opgerichte kerkkoor o.l.v. de or ganist, dhr F. Kassenaar. Het koor zong vierstemmig psalm 138 en aan het slot in beurtzang met de gemeente, gezang 217 eenstemmig. Het was een belangrij ke gebeurtenis, nadat de gemeente en kele jaren geen koor meer had bezeten, vooral omdat liet eerste optreden een groot succes werd en de gemeente mee genomen werd in een zingen vol over gave. De tekst van de preek was bet be kende woord uit Handelingen 19: „Maar gij, wie zi.it. gij?" Na de kerkdienst werden de gasten, w.o. ongeveer 30 uit Den Helder waren opgekomen, bij de leden in Den Burg ondergebracht voor de maaltijd en om 2 uur togen de 120 deelnemers in 3 bussen naar de Dennen. De spr. was hier Dr. de Vries Reilingh, de voorman uit de Volkshogeschoolbeweging, tevens lid van de D.G. Broederschap. Na gemeen schappelijke zang en een openingswoord door «Ds. v. Veen, behandelde spr. het onderwerp „de stad en het platteland en de geestelijke opbouw van het platte land", een zeer interessant onderwerp. Om ongeveer 5 uur ging men, na een kopje thee en een koekje en de nabespre king, weer naar huis, per boot en per bus. Plet was een goed geslaagde dag, die nog lang in herinnering zal blijven. De stembusstrijd is weer ontbrand, De veldslaq is ontketend. Geen mens meer in ons vaderland, Die daarvan is onwetend. Want overal, in dorp en stad. Langs pleinen, grachten, straten, Breek je (figuurlijk dan) je nek Over de candidaten. Op schutting, muur en aanplakbord. Achter diverse ramen, Zie je een bonte mengeling Van allerhande namen. 't Is K.V.P. P. v. d. A. A. R. en Joost mag weten, Hoe die partijen, klem en groot Dan verder mogen heten. Kortom, er is ook dit jaar weer Een uitgebreide keuze. En er is zeker geen gebrek Aan zeer, zeer schone leuzen. Als al die leuzen met elkaar Nu nog eens daden worden, Dan komt het met ons vaderland Toch zéker wel in orde. HU1B DE RIJMELAAR. BRI DG E-WEDSTRIJ D. Zondag 13 Juni is de R.K. Bridge club uit Den Burg op bezoek geweest bij de R. K Bridgeclub in Den Helder om te proberen een revanche le nemen op de verloren wedstrijd alhier. Het is niet mogen gelukken om van Den Helder le winnen. Er werd in Hotel BeUevue gespeeld met 2 x 10 paren, het viertallensysteem onder leiding van dhr Bouma, dit systeem brengt de juiste elubsterkte naar voren. Den Helder won met 321 tegen Den Burg met 236 match punten. De lauwertak, welke door de Helderse club beschikbaar was gesteld, bleel' dus in Den Helder. Het was een zeer spor tieve en gezellige wedstrijd en wij ho pen onze Helderse vrienden nog eens op Texel te zien «en nogmaals met hen om de eer te bridgen. I- UITGAVE v h. Fa LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukkerij en Bibl Den Burg Texel Postbus 11 Telefoonnr. 11 Postgiro 652 Bankrekening: Rotterd. Bankver en Coöp. Eoerenleenbank Verschijnt Woensdags en Zaterdags Postabonnementen f 2,25 p. half j Verantw. Redacteur J. ZEEMAN. Emmalaan 92, tel 157 Den Burg Zoals men weet, werd een groot deel van de manlijke bevolking In het na- Jaar van 1944 door de Duisters naar As sen gedeporteerd met al de ellende, die hieraan verbonden was. We behoeven dit niet nader te herhalen. Het was voorjaar 1945, toen de man nen terugkeerden. Er zijn In die tijd vriendschapsbanden aangeknoopt, die tot vandaag de dag nog steeds onder houden norden. Naast de beroerdigheid, was er reden tot dankbaarheid ten opziehte van de be volking van Assen. In verband hierme de heeft zich een plaatselijk comité ge vormd, dat zich ten doel heeft gesteld om aan de gemeente Assen een rustbank aan te bieden als 'n herinnering aan het vele goede, dat de Texelse mannen ln die periode hebben ondervonden vun de As senaren. Nu wordt over de plannen, geldinza meling enz. a.s. Zaterdagavond een ver gadering gehouden In Hotel De Zwaan, o.l.v. de heer U. K. Graaf. Met deze wordt een beroep gedaan aan degene, die destijds naar Assen ge deporteerd werden, deze vergadering te bezoeken, ook de zgn. stuatsgevaarlljken worden dan verwacht. Izttst van zennwen f Mijnhardt's Zen uw tablet een helpen U er overheen. Katholiek Thuisfront bezorgde eeik prachtige avond. De ontzaglijke afstand, waarop wij hier van onze soldaten in Indië leven, werd Dinsdagavond j.l. nog maar heel klein, toen in Hotel „De Zwaan" Kapi tein-Aalmoezenier P. H. -\. Cools sprak over Indië en hoe onze jongens het er maken. Nadat de voorz. van lCath. Thuisfront dhr Jac. v. Heerwaarden, allen een har telijk welkom had toegeroepen, kreeg de aalmoezenier het woord, en meer dan een uur lang wist deze stoere en.tege lijk fijnbegaafde militair zijn toehoor ders van begin tot eind te botien. Hoe de jongens zich gedragen. Vooral voor de ouders moet liet een geruststelling en voldoening geweest zijn te horen, dal onze soldaten in Indië zich in het algemeen keurig gedragen en ook hun godsdienstplichten met ijver nakomen. Spr. hetreurdj het, dat men de ouders wel eens nodeloos ongerust heeft gema.akt. Inderdaad zijn er wel eens minder passende dingen gebeurd, doch dat was dan slechts zeer plaatselijk. En om te laten zien, dal dit niet alleen zijn persoonlijke mening is, haalde hij een gedeelte aan uit een rapport, dat alle 130 aalmoezeniers in Indië maandelijks moe ten uitbrengen: minder dan „tevreden" noteerde niemand velen zelfs „/eer tevre den" en meerderen „uitstekend". De aal moezenier roemde in dit verband de goe de samenwerking die er is met do plaat selijke legerleidingen, die niet alleen in ruime mate gelegenheid geven voor het houden van godsdienstoefeningen, maar ook stevig optreden om hot moreel te versterken. Tedere katholieke soldaat kan jaar lijks 4 dagen extra \erlof krijgen voor Jiet volgen van een retraite. De kerken en kerkjes zijn vol en vele jonens heb ben bv de Goede Weekpleohtigheden meegemaakt, iets wat ze misschien hier in Holland niet hadden gedaan, zgn. om dat ze geen tijd daarvoor zouden heb ben, zoals de aalmoezenier zei. Wat wij nu hebben te doen. Sprekend over het werk van bet „thuisfront", zeide de aalmoezenier, dat dit niet alleen maar een landelijk en plaatselijk comité is, maar dat alle ka tholieken tezamen het thuisfront moe ten vormen. Allereerst door te bidden voor de jongens en niet te vergeten ooi hun aalmoezeniers; ook de kinderen moeten dit doen. En vervolgens, door zo veel mogelijk direct contact met de jon gens te onderhouden. Het schrijven van brieven is een van de meest geëigende 'middelen daartoe. De jongens zijn wild op de post; als de post komt is het tel kens weer feest in Indië. Dalen vooral de verloofden van de .jongens veel en veel schreven, hartelijk maai stijlvol. „Een brief van bet meisje doet sorhs tien maal zoveel als het werk van de aalmoezenier". Verder veel fototjes uit het gewone leven, krantenknipsels met sportverslagen opsturen, een goede mop vertellen enz. „Schrijft veel brieven en briefjes, dan zullen de jpngens ook veel blijven schrijven; schrijven voorkomt verveling; en zegt men „verveling", dan zegt men „kampong", waar de inlandse meisjes wonen, die dikwijls al te vrien delijk tegenover de jongens zijn". Zijn de Jongens graag in Indië? De aalmoezenier ging nog in op de vraag, of de jongens in het algemeen graag in Indië zijn. Meestal wordt deze vraag ontkennend beantwoord. En daar zijn ook redenen voor. Eerstens, ze heb ben hun vrouw of meisje in Holland Het is bovendien in de meeste plaatsen zeer heet. Ook is het eten niet altijd even smakelijk, terwijl men juist bij warm weer graag aileen smakelijk toe bereide spijzen eet. En tenslotte is ook de doelloosheid, gevolg van de politieke ontwikkeling, oorzaak, dat de jongens weer graag naar Holland terugkeren. Toch moet men het niet voorstellen, alsof ze het leven in Indië ondragelijk vinden; want ze genieten ook van de schoonheid van Indië en beseffen, dat ze iets zien, wat ze anders wellicht nooit hadden gezien. Wat moeten wij straks doen? Tot slot sprak de aalmoezenier nog over de demobilisering. Vooral raadde hij de ouders aan zich eens goed In te denken, wat het verschil is tassen het leven hij moeder thuis en in het leger, en dan nog wel in Indië. „Niet hoos wor den als hij eens wat as op de vloer morst of een woord gebruikt, dat misschien wat ruw is. Geeft de jongens wat de^ ruimte, en dan zullen ze zich vanzelf weer aanpassen aan het gewone leven in de burgermaats( happij". Met de wens en de verwachting dat de jongens door hun dienst voor het vader land ook betere strijders voor Gods Ko ninkrijk zullen zijn, eindigde de aalmoe zenier zijn prachtige inleiding. Geen wonder dan ook, dat de voorz., na de vragen, die door de aanwezigen nog gesteld weiden, in zijn slotwoord o.m. Zijn spijl uitte, dat er maar zo wei nig ouders op deze avond waren. Wel licht is dit ook gekomen, doordat er te weinig bekendheid aan was gegeven, dat deze avond zou worden gehouden, daar slechts enkele dagen tevoren de ei genlijke datum was vastgesteld Maar de aalmoezenier komt over enkele maanden nog eens terug en we hopen, dat er dan een even. groot aantal aanwezigen zal zijn als op de filmavond, die Katholiek Thuisfront enkele maanden gcieden ge geven heeft. Het was een buitengewoon mooie avond. 's avonds 8 uur in Hotel Texel Spreker: G. Ritmeester, Burgemeester van Den Helder Onderwerp: ,,'n Antwoord"

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1