Uw hart worde niet ontrust Nieuwe bonnen Een h eugelijke dag Een blijde dag voor Texel was de inkomst van Prinses Juliana en Prins Bernhard Gevarieerd Concert SANA Heropening IJssalon en Cafetaria-bedrijf van de Fa. Swarthof te Den Burg ItERDAG -20 JUNI 1048 file JAARGANG No. 623# EXELSCHE COURANT EESTELIJK LEVEN. Luw hart worde niet ontrust", een 'èrlijk woord, doch hoe moeilijk het in ■actijk te brengen, het in ue daad om te tten. De gebeurtenissen buiten onze mlsgrenzen vervullen ons met vrees. Twee' wereldmachten, Amerika en island staan als tegenstanders vol ver- ttering tegenover elkander. De „koude rlog" wordt aan beide zijden met alle mkbare middelen voortgezet. Velen vragen zich angstig af: wanneer zal de 'ki.ude oorlog" eindigen en de „hete xfrlog" beginnen, de meedogenloze 'm ijd met de wapenen des gewelds? "Palestina „het heilige land" is het to- el van bloedige gevechten tussen Jo- n en Arabieren; de „heilige plaatsen' rden door bommen en zwaar ge- [hutsviiur ernstig beschadigd. Betekent wapenstilstand het einde of....? Tn Indonesië zoekt men tevergeefs ar „de" oplossing, wordt de kloof lus- ii Nederland en de Republiek steeds 'rieder en ondanks de goede wil van ve en. schijnen de onruststokers en avon- uriers toch nog succes te boeken. ■De toestand binnen de grenzen is Mreneens verre van gunstig. Gebrek aan £Óedp wil, onverschilligheid, dom ego- sine en corruptie remmen de weder-op- )0uw en ondermijnen staat en maat- jchappij. De belastingschroef wordt itjeeds vaster aangedraaid en de nijvere nuger wordt genoodzaakt zijn „appel- je voor de dorst" bij de Rijksontvanger e lirengen. I\7erarming allerwegen.... armoede in 3e toekomst. De jeugd verwildert, het godsdienstig leven vervalt, de volks kracht verzwakt. Ziekte, dood en ver der!' bedreigen ons. „Uw hart worde niet ontrust!" jDeze woorden door Jezus tot zijn leer lingen gesproken, gelden ook u. Hoe somber, hoe zwart u de toekomst ook mkiogt inzien, uw hart worde niet ont- irust. „Maar dat is onmogelijk", roept u lit. Het is wel mogelijk; indien 11 aan Rn voorwaarde w ilt en kunt voldoen, zal die onrust wijken en alle vrees verdwij nen „Uw hart worde niet ontrust: ver- louwt op God, vertrouwt ook op mij", plgt Jezus tot zijn leerlingen. Rampen ogen u treffen, pijnen u kwellen, •ienden 11 verlaten, zonder vrede zult nimmer zijn. Uw hart wordt nimmer ontrust: ge- oft in God, vertrouwt op Hem. Er aat niet. gelooft in de woorden vanj politieke leiders, vertrouwt op een ïli euw economisch stelsel, maar gelooft n God, de eeuw ige bron van wijsheid en iefedheid, vertrouwt op Jezus Christus, iiiie ook 11 wil leren, dat de mens niet 9Sk)or zich alleen bestaat, maar dat wij ;.8>or en met elkander moeten leven. ?lalGeloof betekent bevrijding. Het ge- in God en Jezus Christus bevrijdt 'He mens van vrees en angst. Tot allen, i'iie dit lezen: waagt bet met God, di.rft e;ih wilt geloven, opent uw hart voor uw hfiemelse Vader en u zult ontvangen de in de onrust van het leven, u wordt •••schonken de vrede in .Ie onvrede de- ?l wereld. ,e— geldig van 27 Juni t.m. 10 Juli 1948 [tioiikaarten KA, KB, KC 806 >469 algem. is £60 gram waspoeder n!7«i algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen n| gebak rU77 algem. is 750 gr. sniktr, boterham- I strooisel enz., of 1500 gr. jam, stroop >1 enz. of 750 gr. yersnaperingen 1478 algem. is 400 gr. brood (geldig t.ni. a 3 Juli) n479 algem. is 1000 gr. brood (geldig t.m. ij 3 Juli) 465 reserve is 1200 gr. brood (geldig t.m. 3 Juli) 168 reserve is 400 gr. Irrood (geldig t.m. 3 Juli) Bonkaarten KI), KE 806 3p9 algem. is 500 gr. waspoeder 176 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen 51 gebak W7 algem. is 500 gr. suiker, boterham- 1 strooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop 1 enz. of 500 gr. versnaperingen 478 algem. is 400 gr. brood (geldig t.m. 111 3 Juli) jB5 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 3 Juli) %8 reserve is 500 gr. bloem of zelfrjj- 1] zend bakmeel of kindermeel of kin- :l', derbiscuits 'ifahak- en Versiiaperlagenkaarten, enz. ;1V QA, QB. QC 802 -'57, 71 tabak is 2 rants, sigaretten of 1 kerftabak "19 versnaperingen is 200 gv. versnap. of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel 1 enz. of 400 gr. jam stroop, enz. '72 v ersnaperingen is 100 gr. versnap. 'sf of 100 gr. suiker, boterhamstrooisel I enz. of 200 gr. jam, stroop, enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds 'lp Vrijdag 24 .Juni worden gebruikt. ï'Vlet aangewezen zijn en vernietigd kun- Jhën worden de bonnen: 422. 424, 425, 924 1*925 melk. 430, 431, 432, 934. 937, 938 re serve, 439, 939. 945 algemeen. ZON, MAAN EN HOOG WATER. a' [De zon komt 26 Juni op om 4,20, onder ;t>ni 9,05. Maan: 29 Juni L.K., 6 .Juli N.M. K.loog water ter rede van Texel: 26 Juni dU5 en 0,25. 27 Juni 0.50 en 0,55. 2S Juni e.,20 en 1,35. 29 Juni 2.00 en 2,15. 30 Juni 1,40 en 3,05. 1 Juli 3,40 en 4,05. 2 Juli ,45 en 5,15. jjiiiiiiiiiiiiiiiiii!»iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiii^ Een onvergetelijke dag Is 't gisteren geworden. Toen daar ons Prinselijk Paar Over het eiland snorde. 't Was een bezoek in vogelvlucht, Langs Texels vele wegen, Maar ieder dorp afzonderlijk Heeft toch een beurt gekregen. Heel Texel dat was op de been. Langs straten en op stoepen 't Was voor 't eerst, dat 't Prins'lijk Paar Ons eiland kwam ontdekken, En al te gauw naar onze zin Moest het ook weer vertrekken. Maar Texel heeft een stille hoop, Dat op deez' dag, deez' blijde, Eens volgt een officieel bezoek Binnen afzienb're tijden. Doch is 't bezoek dan kort geweest s Stond pien gereed om 't Prins'lijk Paai 't Was niettemin in orde. Een welkom toe te roepen. Wat was de vreugde echt spontaan Hoe voelde in die stonde Een ieder zich met heel zijn hort Aan 't Vorstenhuis verbonden. De jubel was niet van de lucht, Waar ook de stoet passeerde, 't Was een bewijs, hoe Texel ook Oranje eert en eerde. Het is een heugelijke dag Voor oud en jong geworden. Hoe wist men in zon korte tijd De boel nog te versieren, En zag men van haast ieder huis De driekleur vrolijk zwieren. HU1B DE RIJMELAAR. ||||||lllllllllllllllllhlllllllllllllllllll:i|llllillill|||||||||lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll||||||||||||||illlllllllllllllflllllllllllllllllllllll^ Een zomerse dag, wel niet geheel on bewolkt. maar toch zonnig, dit was het beeld van de 24ste Juni 1948, de dag, dat het Prinselijk Paar een bezoek aan Texel zon brengen. l)e veie vlaggen in de zo vertrouwde rood-wit-blauwe kleuren en de talrijke erepoorten, versierd met dennengroen, gaven aan deze dag een bijzonder karak ter, tjat ons deed herinneren aan de eer ste dagen der bevrijding. Het met zon overgoten Texelse landschap gaf aan het geheel een bijzondere en vreedzame be koring, toen wij ons op weg naar de ha ven begaven om getuige te zijn van de blijde inkomste van Prinses Juliana en Prins Bernliard, die met het motorjacht .Piet Hein" om tien over half vier van Terschelling waren vertrokken. Geheel Texel leefde mee. Vanaf de dag, dat bekend was. dat het Prinselijk Paar ons eiland zou bezoe ken is er door de gehele bevolking met dit. heugelijk gebeuren meegeleefd. Het uas het gesprek van de dag. De vader landse driekleur werd wner (e voor schijn gebaald, de middenstand zette zijn beste beentje voor, door het maken van mooie etalages, bier en daar werd een uitgestelde schoonmaakbeurt van 'n vertrek gauw in orde gemaakt, kortom, bef. was aan alles te zien, dat Donderdag en Vrijdag voor Texel belangrijke dagen zonden worden. Aan de haven te Oudescliild. Reeds voor 7 uur waren velen aan de haven te Oudescliild aanwezig om ge inige le zijn van de aankomst van de Prinses-Regentes en Prins Bernhard Dit was gdfed gezien, daar de „Piel Hein" weldra gesignaleerd werd. -"S'L- x-, V - T. .,7$ Het motorjacht „Plet Hein", plm. 31 meter lang, heeft een diepgang van 1,75 m. en kan een snelheid ontwikkelen van 20 a 22 km. per uur. Om ongeveer 7 uur kwam het plm 31 in. lange en fraaie motorjacht, met de Prinselijke standaard in top, de haven mond binnenstomen. De Prinses en Prins bevonden zich ,op dat ogenblik aan dek en begaven zich vervolgens door de kajuit naar de uitgang, om zich van boord te begeven. Hierbij werden ze luide toegejuicht dooi het aanwezige publiek. Prinses Juliana, die gekleed was in een parelgrijs complet en de Prins in een blauw colbertcosluum, groe ien hartelijk en met een spontaan hand- gezwaai terug. Het Prinselijk Paar werd vergezeld door de Luit ter zee F. Stein- metz. De ontvangst. Nadat de „Piet Hein" aan de westzijde der 'haven gemeerd lag en de loopplank uitgelegd, begaven de hoge gasten zich van boord, waarbij zij werden ontvangen door de Commissaris van de Koningin in de provincie Noordholland, Dr. J. K. Baron de Vos van Steemvijk, die voor deze gelegenheid speciaal naar hier ge komen was, en Burgemeester Rehorst. De Prinses en de Prins stapten na een korte kennismaking in de gereedstaande grijze auto van de Commissaris der Ko ningin. daarbij vergezeld door de Burge meester. waarop men met een niet te vlug tempo, naar Den Burg reed. Tij dens de route stonden overal belangstel lenden langs de weg geschaard. De Rijkspolitie, onder leiding van de opper wachtmeester Smit, voor deze gebeurte nis extra versterkt met manschappen v an de overkant, vv.o. enkele leden van de verkeersbrigadc uit Alkmaar, had overal voor een goede afzetting en es corte gezorgd, zowel aan dt haven te Oudeschild als in Den Burg. Onder de aanwezige politie was ook de Districts commandant der Rijkspolitie, kapitein Mr. P. J. v.d. Steur uit Alkmaar. De zanghulde in het Park. In tegenwoordigheid van vele honder den, werd in het mooie oude Park een grootse zanghulde gebracht aan het Prinselijk Paar. Onder ,1e blijde tonen van Texels Fanfare wachtten een 1300 Texelse schoolkinderen, ailen getooid met rood-wit-blauwe vlaggetjes, het gro te moment af, da( de Prinses en de Prins het Park zouden binnentreden. Toen dan eindelijk dit ogenblik was aangebroken, ging er een luid gejuich en hoera op. Het Prinselijk Paar begaf zich vervolgens naar de tnuzieknis, die voor dit gebeuren prachtig met bloemen en vlaggen versierd was. Hier werden hunne Kon. Hoogheden voorgesteld aan Mw. Rehorst, de echgenote van de bur gemeester. De samenzang van de schoolkinderen werd geleid door dhr de Vries, hoofd der school te Zuid-Eierland. Gezongen werden achtereenvolgens coupletten van het Wilhelmus, Wij wil len Holland houwen en Waar de blanke top der duinen, hetgeen door de hoge bezoekers ten zeerste gewaardeerd werd. Hierna werd de Prinses een bloemrui ker aangeboden door de meisjes Willy Duinker en Guurtje van Swinderen, bei- geen een ontroerend ogenblik was. Nadal ook dhr de Vries nog was voor gesteld aan de Hoge gasten, begaf het Prinselijk Paar zich door liet lommer rijke Park en de geïllumineerde ere poort, langs liet postkantoor en over de Groeneplaats naar het met dennen groen versierde gemeentehuis. Ook hier was voor een goede afzet ting gezorgd, maar tocli zo, dat de massa belangstellenden, alle gelegenheid had den het Prinselijk Paar te begroeten. Wij willen hierbij nog vermelden, dat de verkenners van de St. Jeroen- groep Texel de politie assisteerden hij de afzetting, zowel in liet Park ais Dij het gemeentehuis. Ten gemeentchulze. Ten gem. huize werden de Prinses-Re gentes en Prins Bernhard voorgesteld aan het College van B. en W„ de gem.- secr., de raadsleden, de lieren .1. C. Vis ser, voorz. van liet Burgerlijk Armbe stuur, W. II. Lap, voorz. van de V.V.V., J. J. v. d. Vlies, dir. N.V. leso, G. .1. B. Mulder, pres-comni. N.V. Teso en verder nog aan enkele personen, die zich in de illegaliteit verdienstelijk hebben ge maakt, t.w. mw. Ebbinge Wttbben, Jb. Knol, Engelandvaarder en J. Westdorp, leider der L.O. Prinses Juliana onderhield zich Ptiigc ogenblikken met laatstgenoemden, waar bij haar Kon. floogheid zeer geïnteres seerd luisterde naar hetgeen dhr West- dorp o.a. mededeelde over de Russen oorlog en de voor Texel zo bewogen Aprildagen van 1945. Na een verversing gebruikt te hebben, was aan de plechtigheid van Donderdag avond een einde gekomen en begaven de Prinses en de Prins zich per auto naar de haven, om het verdere gedeelte van de avond en de nacht door te brengen aan hoord van de „Piet Hein". Zo was aan deze, voor Texel zo be langrijke dag, een pinde gekomen, een dag, die zeker nog lang bij de Texe laars in herinnering zal blijven. Z Zie voor het verslag van de rondrit over Texel elders in dit nr. Red. NIEUWE TEXTIELPUNTEN. Het C.D.K. deelt mede, dat wederom 25 punten van de textielkaart VA 804 worden geldig verklaard. Ook thans wordt erop gewezen, dat van deze 25 punten er 5 als extra beschikbaarstelling zijn te beschouwen. Met ingang van 1 Juli 1948 worden geldig de bonnen gemerkt textiel K 5 punten, textiel K reserve ter waarde van 10 punten, textiel L l punt, textiel M 1 punt. De bonnen gemerkt L 5 punten M 5 punten reserve L en reserve M zijn derhalve voorlopig niet aangewezen voor de verkoop van textielgoedcren. Toen Woensdag j.l. de eerste klanken van Mozart's „Ave Verum" in ons anders zo rustige park klonken, vat een flinke schare toehoorders aanwezig. Het weer was zeer aantrekkelijk, misschien nog iets te frisse temperatuur. Het Herv. Kerkkoor opende dit gevarieerd avond concert dat onder auspiciën van de VW plaats vond. De tenoren vielen dit keer door hun zuiverheid op anders meestal de zwakste plek in de meeste koren bij de sopranen waren evenwel' enkele te schelle stemmen. Ons park is wel een ide de omgeving voor dergelijke uitvoeringen, liet geluid bleef tussen de statige bomen, die deze natuurlijke concertzaal omzoomden, han gen, hoog boven het talrijk aanwezige publiek. De belangstelling was dan ook dermate groot dat de programma's spoe dig uitverkocht waren. „De Wondere Zanger", liet nr. dat misschien iels uit de toon Dij de overige nrs. viel, genoot evenwel de mooiste reproductie. Na het nr. ,,'s Avonds", dat op uitstekende wij ze de avondslemming in liet park weer gaf, kwam bet instrumentale gedeelte aan de beurt. De mandolineclub zal ongetwijfeld de meeste harten veroverd hebben, en dan leggen wij speciaal de nadruk op de weergave van Ivanoviei's aloude „Do- nauwellen". Het aardige jingle Bells viel een herhaling ten deel., mede door- de kranige prestaties van de jeugdige Ada Visser. Hierna kwamen de accordeons voor de dag en werd door een accordeon-ensem ble een afwisselend programma ten ge hore gebracht. Het is niet mogelijk al de solisten, die op de voorgrond traden, met name te noemen; we plaatsen daarom slechts Geertje Ellen, Johnj Pietprse en Klaas Geus op de voorgrond. Aardig was liet bespelen van Gerrit Keijser op mondharmonica en accordeon tegelijk. Wij geloven, dat, gezien de opkomst en de aandacht, waarmede geluisterd werd. de Texelse bevolking, alsmede de aan wezige badgasten deze VVV-attractie gewaardeerd hebben. Tenslotte, toen het park reeds gedeeltelijk leeg gestroomd was, bood genoemde organisatie de lei der van de diverse ensembles, dhr J. Vis ser. een welverdiende bloemenhulde aan. UITGAVE v.h Fa. LANGEVELD DE ROOIJ Boekhandel - Drukken] en Bibl. Den Burg Texel Fostbus 11 l'elefoonnr. 11 Postgiro 65'i Bankrekening. Kotterd Bankvei en Coop. Boerenleenbank. Verschijnt Woensdags en Zaterdags Puslauonnemenien 12,25 p. hall j Veiantw. Redacteur: J. ZEEMAN, Emmaiaan SZ, tel 157 Den Burg r ILMNIEUWS. BLANCHE FURY. Ecu onbevredigende Uetde van een oeeldschone vrouw en telle haat vormen de hoogtepunten in deze liim. Er was maar éen man, die het hart \an Blancne bury veroverde. Biancüe Fury is zeer ziek. Als de dok ter haar onder narcose brengt, gaan Blanche's gedachten terug naar liet be gin van liaar vreemde, hartstochtelijke levensgeschiedenis. Zij is weer Blancne Fuller, een jonge vrouw van goede af komst, docli zonder vermogen. Op zeke re daft krijgt ze een brief van haar oom, Simon FYiry, de eigenaar van Clare Hall. Simon's zoon, Laurence is weduwnaar en Blanche wordt verzocht ais gouvernante van zijn dochtertje Lavinia, naar Clare Halt te komen. Zij ontmoet daar een man, die zeer veel lijkt op het portret, dat lu de salon hangt. Zij veronderstelt dat hij Laurence F'ury is, maar zijn naam ie Philip Thorn, de rentmeester van het landgoed. Voor Philip Thorn betekent 'lare Hall de gehele wereld en hij werkt dag en nacht om het landgoed in goede orde te houden. Hij probeert aan te to nen, dat hij de ware eigenaar is van Gla re Hall. Blanche brengt een nieuwe sfeer op liet landgoed. Het slot is, dat Lavinia bij een ongeluk gedood wordt, Blanche's ziekte komt voort uit de moei lijke bevalling als zjj een zoon, een echte l'ury en een wettige erfgenaam ter we reld brengt. Als zij haar zoon heeft ge zien, sluit zij haar ogen voor eeuwig. Hoofdpijn Kiespijn Zenuwpijn he./pt altijd KATHOLIEKE KERKDIENST. Zondag: Viering v.h. Patroonsfeest H. Joannes de Doper. H.H. Missen in Den Burg en Den Hoorn om 7,30 en 10 uur, in Oosterend om 10 uur. Bjechtgel. van 7 -7,30 u. Communie onder alle Missen en om 7 en 9 uur. Plechtig lof met preek om 7 uur. Deze week: Missen om 7 en 8 uur Communie vóór en onder de Missen, Dinsdag en Vrijdag ook om iialf 7. Maandag: ook 'n H. Mis om 9 u. Woens dag: In Den Hoorn een H. Mis om 7,80 u. Geen lof en geen congr. Donderdag: 3.30 n. biechtgel. v. schoolkinderen en van 7-8 u. voor volwassenen. Geen con gregatie. Vrijdag: le Vrijdag van de i maand. 8 u. gez Mis. Half 8 H. Hartlof. I In Oosterend om 7,45 u. H. Mis. Zater dag: van 5-7 uur (niet 9 uur) biechtgel. 6 uur rozenkrans. Het is (Dans weer de tijd, dat vele vreemdelingen ons eiland bezoeken, om er hun vacantie dom te brengen. De pensions en hotels krijgen het druk, vooral nu de maand Juli niet ver meer af is. in dil verband willen wy een categorie ingezetenen noemen, die ook terdege be lang beeft bij liet vreemdelingenverkeer, nl. de middenstand. In vele midden standszaken bestaat de omzet voor een belangrijk deel uil de inkomsten, ver kregen in liet zomerseizoen. Enkele za ken,-die de laatste tijd opnieuw heropen den ol uitbreidden hebben we reeds ge noemd. Deze keer willen we een zaak noemen, die het wel vnl. van liet vreemdelingen verkeer hebben moet, nl. 't consumptle- ijsbedrijt' „De IJsbreker" van de fa. P. Swarthof. De heer Swarthof, die wat de verkoop van consumptie-ijs betreft, bekend staat om 't uitstekende produet, dat hij steeds verkocht heeft en nog dagelijks ver koopt, zal in het nieuwe pand, Wever straat 23 Maandagmorgen om 11 uur. een naar de eisen des tijds ingerichte üs- salon annex cafetariabedrijf openen. Hoewel de vaklieden nog met. man en macht aan het. werk waren, hebben we toch genieend, vooraf een bezoek te moe ten brengen aan deze nieuwe zaak, die wel een unicum voor Texel genoemd kan worden en waarschijnlijk ook voor een groot deel van Noordholland. De entree van dubbele deuren in dit royaal gebouwde pand is links, waar een kassa gemaakt is. Hier kunt ge betaien, waarna tegen afgifte van een bonnetje ijs of een warme lntp verstrekt wordt. In twee originele ijsberc-idmaehines, wordt een zeer hygiënisch product ge maakt, in verschillende smaken vervaar digd uit eerste klas grondstoffen. Tn het midden van deze fraaie zaak zijn zgn. kleine hapjes verkrijgbaar, zo als croquetten, gebak en verder koffie, thee en limonade, zoals dil ook in de gro te stadscafetaria's gebruikelijk is. Al deze artikelen zijn netjes en zindelijk tentoongesteld onder glas. Dit is nog maar een begin, daar er in liet rechter gedeelte nog 'n soda-fountain (conserva tor) komt, waaruit alle soorten ijsdran- ken verkocht zullen worden. De wanden en vloer van het interieur zijn betegeld met tegels in de bruine, ge le en groene kleuren, terwijl de verlich ting indirect verzorgd is door Oorna luxlampen. Het geheel maakt een keuri ge indruk. Kleine luikjes staan in on middellijke verbinding met de achter de zaak gebouwde keukeu. Hierin staat een grote ketel, waar de eerste ijsbereidlng ui plaats vindt en verder dt oven voor de warme hapjes. Hier zagen we tevens twee grote en twee kleinere frigidalres (compressoren), die zorgen voor de koe ling van de ijsbereidmachines om het smakelijke product op de gewenste koele temperatuur te bereiden en le bewaren. De verlichting in de keukon bestaat uit T. L. buisverlichting. Zo is hier do bouw van een wei zeer modern bedrijf tot stand gekomen ,al is liet nog maar ten dele gereed, daar de afd. grossierderij later geopend zal wor den. Voor d'ltr Swarthof was er in de le plaats alles aan gelegen om voor de ker mis niet. zijn ijssalon en cafetaria gereed le komen, hetgeen hem na veel inspan ning en met medewerking van arehlteot, aannemer en vaklieden gelukt is. In liet achtergedeelte van het pand be- vindt zich hot magazijn, waarin de wa fels en andere ingrediënten zijn opgesla gen en verder de conservators, waarin liet ijs bewaard wordt, dat bestemd is voor de ijswagens, die nvei geheel Texel uitrijden. Ooi; hieraan heeft dhr Swart hof zijn aandacht besteed. Het kantoor is eveneens in het achtergebouw aange bracht. Het gehele gebouw zal van cen trale verwarming voorzien worden. Boven komt de woning, waarvoor de entree reehls gemuakt is, evenals de in gang naar de keuken, grossierderij en pakhuis. Het gehele werk staat, ander architec tuur van dhr P. Groenliart te Alphen a. d. Rijn, die teclin. adviseur is van de on dervakgroep v. eonsumptie-ijsberelders. waar ook dhr Swarthof Dij is aangeslo ten. Aannemer is dhr Jac. Drijver te Oosterend, die zelf het timmer- en met selwerk uitvoerde. De overige werk zaamheden werden verricht door: fa. Z. Graaf, schilderwerk; J. Agter, loodgie ter en ciectricien; fa v. Heerwaarden, centr. verwarming en Lutterman, tegel werk. Een compliment aan allen voor hetgeen ze gepresteerd hebben, is zeker op zijn plaats. Tenslotte willen wij dhr Swarthof fe liciteren met zijn prachtige nieuwe zaak en wij wensen hem daarbij veel succes toe. Z;

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1