Nieuwe bonnen Twee Schilderijen Een bedrijf waar leven in zit Wat is deze jaren bereikt De A.R. Partij ;'.ijst 3 Jan Schouten Kermisrevue in De Oranjeboom Verzorg' Uw huid! Melkmijmerij Stichting Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw" oganiseert een Texelse bijeenkomst ATERDAG 3 JULI 1948 61e JAARGANG. No. 62S2 EXELSCHE COURANT EESTELIJ K LEVEN. 't Is lang geleden, dat ik ze zag bij 'n fiend van me. Het ene, 'n vrij hoge uur, met daarin een grote, gesloten port 't Is aan het eind van een smal raatje Het avondt. Muur en poort zijn beslopen door stille schemer. Maar •liter die muur rijst op 'n puntgevel en jat is verrukkelijk mooi die vel staat nog in het blijde licht. Daar .'liter en over die muur zie je de avond- Lunel nog vol glans. Maar de volheid bn licht ligt nog op die witte gevel. J't Is alles heel simpel en toch trof het line sterk. En al is het jaren geleden, ik zie het nog dikwijls voor me. Ook nu iveer. Ik sta in de schaduwvergaderende .«raat. Ik kan niet verder. De poort is .ftsloten. De muur is hoog en de sche mering verdonkert zich. .SMaar daarachter: Daar heb ik het iclit gezien. Ik weet het, daar is vreug- le van stille glans. Daar wordt het licht i'ergaard en bewaard. '!?\Vat die schilder heeft willen zeggen? "Ik weet het niet. Daar bekommer ik mij liet over. Dat schilderij zegt mij wat en laar luister ik dikwijls nog naar. s(.Achter de poort daar woont liet iclit. Het licht dat ontroert en verrukt. Vooral als je liet ziet van uit je al don- I eerder wordende levensstraal. 'k Weet niet, schilder, of je 't ooit ge- II veten hebt, maar die poort is open ge- jaan en heeft in donkere levensstraten J ïog licht laten stralen. ||En voor ieder die achter de poort het jrote licht weet en gelooft, verdonkert. Ié levensstraat nooit helemaal, want de Koi't is opengegaan en is nooit meer ge- ïeel gesloten geworden. Daarmee vordt gewacht, Gewacht totdatde laatste i.itrompelaar uit de donkeie straat is unnengewankeld. ''Sliet andere schilderij was ook dood- •dnvoudig. Strak van lijn. 't Is een kerlc- 'wmt. Of eigenlijk nog niet eens. Je ziet >sn grote, dubbele kerkdeur en 'n stuk ''iti'uk opgaande kerkmuur. Ook weer af- illiitend ren stille straat, 'n Vrouwen figuur met Vlaamse muts en kapmantel ifjaat, lichtelijk gebogen, toe op die deu gen van de kerk. Uit het bovenvenster - -ai die deuren schijnt het licht, waar- cnfce die kerk gans is vervuld. Van die alouw zie je alleen maar haar licht ge logen gaan, haar breed omplooide rug j de achterkant van haar muts, meer ie jet. i.lEn dat schilderij pakte me. Zoals ik i ei: 'n kerkingang, 'n stukje verlaten 3(raat. diepe avond en 'n vrouw die re- recht op die deuren toegaat. Van bo- die deuren uit, licht, dat in de straat lijnt. )ie schilder móét gevoeld hebben de rukkende vreugde van op te mogen n naar liet huis Gods. Ilji móét ook lévoeld hebben, dat, waai het overal Mnker wordt, er toch nog licht is waar et Evangelie leeft. De heerlijkheid van des Heren huis ïoet de schilder hebben aangevoeld. Die enzame vrouw, in het groeiende don- er gaat ze naar Gods woning heen, om- at ze van daar weer iets van het licht lag meedragen, straks de donkerheid IS| |k Zou wel willen, dat veel jonge men en die schilderijen en vooral dat twee- e eens zagen. Die vrouw op het schil derij is al oud, maar ze is toch jong ge il 'eest. Zij heeft de weg al afgelegd, die ij, jonge vrienden, nog lopen moet en M.u, nu gaat die oud geworden vrouw stil Y erlangend daar heen waar bij dag en arlit het licht toch schijnt, daarheen, ■aar ze haar God ontmoeten mag. arlk Weet wel, ónze kerken lokken niet ii>ï uit tot bezoek. Door de week niet. om- eiat er „toch niet gepreekt wmrdt" en het erf zo kaal en zo doods is. Ites Zondags ilt'Ok niet, juist ómdat er gepreekt wordt, dreggen veel jongeren. Mei dat al houdt men zich ver van de erk, van het licht, van de glans, van de reugde. En het wordt donker om ons een. Al donkerder. Daarom vertelde ik veil van die schilderijen, ld Maar Jezus zelf zegt het zo heerlijk "jgelrecht. aan allen, die staan in don- 'sprheid, in verlatenheid, in wanhoop, in «reiend berouw: Ik ben het Licht der Breid; die Mij volgt, zal in de duister- I is niet wandelen, maar zal het licht des "Swens hebben. Zouden we, net als die oud-geworden rouw, ook niet eens opgaan naar Gods ''jliis en daar luisteren. met ons hart! I ''dg del en, kt| '■'"et de gevoerde Indiëpolitiek dezer re- ering? Hoeveel slachtoffers? Hoeveel j ifOSten? gC'Iettegenstaande dit alles toch hoe lan- er hoe groter chaos. 11 vrijheid voor de volken In Indlë: gluur eerst orde en rust. Daarom 111 ZON, MAAN EN HOOG WATER. cm De zon komt 3 Juli op om 4,25- onder ,.,m 9,03. Maan: 6 Juli N.M., 13 Juli E.K. jet-Oog water ter rede van Texel: 3 Juli 00 cn 6,20. 4 Juli 7,00 en 7,26. 5 Juli ,00 en 8,25. 0 Juli 8,55 en 9,20. 7 Juli 50 en 10,15. 8 Juli 10,40 en 11,05 9 Ju- 11,26 en 11,50. Een bedrijf, waar leven in zit, ls de Texel Expres, een onderneming van bo de- en lijndiensten en verder van zgn. wilde vraehtdienstcn. Voorheen becon curreerden al deze ondernemers elkaar afzonderlijk. Thans zijn ze te zamen verenigd in hun economische strijd, daar ook deze vrachtvervoerders begrepen hebben, dat eendracht nog steeds macht maakt. De Texel Expres heeft 25 vrachtwagens in bedrijf. Op de foto hierboven wordt een van de vrachtauto's, geladeu met basaltblok ken, die bestemd zijn voor de nieuw aan te leggen dijk bij De Cocksdorp, gelost. Daarmede poogt men een einde te maken aan de duinafslag. GEEN SPREEKUUR. De Burgemeester houd! a.s. Maandag 5 JULI GEEN spreekuur. BADMEESTER TE DE KOOG. De heer L. v. Heerwaarden, die twee jaar geleden als badmeester te De Koog werkzaam was, is ook vooi dit seizoen weer in dezelfde functie aangesteld. Voor velen zal het een geruststelling zijn dat Louis weer present is. We hopen, dat de zwemmers en baders ook nu weer eerst zijn advies gaan inwinnen, voor zij zich in zee hegeven. voor liet tijdvak van 4 t.m. 17 Juli 1948 Bonnen voor brood, 004, 000 vlees is 100 gram vlees 005 vlees is 300 gram vlees 007-1 brood is 800 gr. brood (geldig t.m. 10 Juli 1948) 008-1 brood is 200 gr. brood (geldig t.m. 10 Juli 1948) Alle bonkaarten 010 algem. is 400 gr. brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. OU algem. is 100 gr. bloem 012 algem. (inmaak) is 500 gr. suiker, hoterhamstrooisel enz., of 1000 gram stroop enz., of 500 gr. versnaperin gen 013 algem. is 250 gr. boter of margarine of 200 gram vet Ronkaarten KA, KB, KC' 80S 010 algem. is 1 ei 017 algem. is 200 gr. kaas of 250 gram korstloze kaas 018 algem. is 250 gr. boter of margari ne of 200 gr. vet 019 algem. is 50 gram cacao 020 algem. 200 gr. rijst (vuorinlevering) 021 algem. is 250 gr. zachte zeep en 250 gram soda (5 027 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 10 Juli) B 028, C 030 reserve is 500 gr. boter of margarine of 400 gr. vet C 029 reserve is 400 gr. brood (geldig t.m. 10 Juli) Bonkaarten KD, KE 8118 031 algem. is 1 ei 032 algem. is 100 gr. kaas of 125 gram 'korstloze kaas 033 algem. is 125 gr. boter of margarine of 100 gram vet 034 algem. is 100 gr. cacao 035 algem. is 200 gr. rijst (voorinleve ring) 03(1 algem. is 500 gr. zachte zeep en 500 gram soda 1) 037 reserve is 800 gr. brood (geldig t.m. 10 Juli) E 039 reserve is 500 gram bloem Tabak, en versnaperingenkaarten enz. QA, QB, QC 808 75 versnap. is 200 gr. versnaperingen of 200 gr. suiker, boterhamstrooisel enz. of 400 gr. jam, stroop enz. 78 versnap. is 100 gr. versnaperingen of 100 gr. suiker, hoterhamstroooise! enz. of 200 gr jam, stroop enz. Res. E Tabak is 50 gr. scheerzeep of 100 gr. scheercrême of 400 gr. snel- scheercrême Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH 808 (bl.jz. arbeid, a.s. moeders en zieken) Geldig zijn de bonnen van strook K Deze bonnen zijn 14 dagen geldig. Op Donderdag 8 Juli zullen brood bonnen worden aangewezen op de vol gende wijze: Op de A-kaaren 2000 gr., op de B kaarten 2800 gr., op de C-kaarten 2200 gr., op de D-kaarten 800 gr en op de E-kaarten 000 gr. Per 14 dagen ont vangt dus de A-groep 3600 gr., de B- groep 6000 gr., de C'-groep 4400 gr., de D-groep 2000 gr. en de E-groep 800 gr. De bonnen 020 en 035 alg. voor 200 gr. rijst moeten uiterlijk op Zaterdag 10 Juli hij de detaillist van wie men gewoon was dit artikel te betrekken, worden in geleverd. Zij, die met vacantie zijn, doen er goed aan de bonnen op 7 Juli, wan neer zij in hun woonplaats vertoeven in verband met de stemming, in te leveren. De bonnen Res. E Tabak voor scheer zeep enz. blijft, tot nader aankondiging geldig. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 2 Juli 1948 worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 5 Juli mag worden gekocht. Nibereo eu Indra als oude beken den. Een gedeeltelijk bezette „Oranjeboom" was Dinsdag j 1. getuige van een ker misrevue. Het was een afwisselend, misschien iets te overdadig programma (het 2e gedeelte begon eerst om half 121) Onder de medewerkenden bevonden zich een aantal artisten van grote bekend heid: Nibereo, Indra en Siem Nieuwcn- huis. Nibereo hebben wij vorig jaar ook op Texel aan liet werk gezien. Hierna vond liet internationaal gooehelconeours te Parijs plaats eii onze landgenoot ging met de eerste prijs strijken. Sindsdien staat Nibereo in de goochelwereld in liet middelpunt der belangstelling. Voor de prijswinnaars van concoursen is meest al de commerciële weg in de kunstwe reld vrijgemaakt. We hebben dit weer bij het onlangs beëindigde muziekcon cours te Scheveniugen gezien. Veelal geeft de prijsbepaling aanleiding tot veel discussie. Doch dit kan zeker niet gezegd worden van. het in Parijs ge houden gooehelconeours. Wie de 21-ja- rige Nibereo aandachtig gadeslaat, zal lot de conclusie komen, dat bier inder daad iemand met een buitengewoon ta lent aan het werk is. Zijn eigenlijke goo chelwerk gaat voortdurend samen niet prachtige demonstratie in vingervlug heid en geven aldus uitmuntende staal tjes van showmanipulaties. Ook de mu zikale illustratie sluit steeds prachtig op zijn arbeid aan. Zijn bescheiden wijze van optreden maakt, dat deze artist al tijd een sympathieke indruk achterlaat. Over Imlra kunnen we kort zijn, her haalde malen is deze artis; \an naam ook op Texel, reeds opgetreden en veel nieuwe gezichtspunten geeft zijn optre den niet. Siem Nieuwenhuis heeft een hele staat van dienst achter de rug en behoort tot de veteranen van Neerland's artistenwereld. Zijn verschillende scènes verwekten nog steeds menige vrolijke reactie. De drie accordeonnisten die in het programma het muzikale gedeelte verzorgden, droegen de naam van „The tlnee fellows" (een der leden was even wel een girl en geen l'ellow). Zij speel den op bevredigende wijze, wat licht effecten was hun optreden ten goede ge komen. Peter Siers was de conferencier van de avond. Siers kan enkele typen, zoals een dokter cn een rechter goed uit beelden, doch zijn optreden is veelal een schaduw van Lou Bandy. En het zich zo dicht begeven bij grote artisten is altijd gevaarlijk. Tegen zonnebrand, stuklopen, doorzitten, smetten en ter verbetering der huid Purol. Hoera, hoera, nu schijnt de zon, De melk is dan loch van de bon. De oude tijd is weergekeerd, We zijn thans uitgerantsoeneerd, Wat zijn we in de wolken, Er wordt niet meer gemolken Aan ons rantsoentje vloeibaar vet. Er is voldoende, wat een pret, De jeugd kan nu weer drinken gaan En onze mannen, vrouwen, Hoeven niet meer te sjouwen, Met busjes naar de boerderij, We nemen nu weer vrij en blij, Zoveel als we maar wensen. Al is 't voor honderd mensen. Doch nu de bon heeft afqedaan, Wij niet meer naar de boer toe gaan, Maq wel een woord van dank qebracht Aan Texels veehouders geslacht, Dat in de tijd, die is voorbij. Steeds klaar stond voor de burgerij En haar in alles zo spontaan Met volle melk heelt bijgestaan. Zo zijn we dan weer met elkaar Een stapje verder, lezersschaar En komen wij tenslotte wel Bij Neerland ALGEHEEL HERSTEL. HUIB DE RIJMELAAR. ABONNEMENTSGELD TWEEDE HALFJAAR 1948. Wjj verzoeken onze abonné's, speciaal die van buiten Texel, het abonnements geld f 2,25 over het 2e halfjaar 1948 voor 15 Juli a.Rj op onze gito 652 te wil len overschrijven. Na die datum wordt, met incassokosten verhoogd, over dit bedrag beschikt. In elke krant buiten Texel bevindt zich thans een girobiljet. Heeft u zelf geen giro, dan verzoeken wjj u hiervan gebruik te willen maken. •Vanzelfsprekend kunnen zij die reeds aan hun verplichtingen voldaan hebben, het biljet vernietigen; het betreft in zo'n geval geen administratieve fout van ons, want in elke krant, zonder uitzondering, wordt machinaal een biljet gevoegd. De Administratie. HERDENKINGSZEGE] »S BIJ HET 50-JARIG REGERINGSJUBILEUM. Naar aanleiding van het 50-jarig rege ringsjubileum van II. M. de Koningin, zullen van 31 Augustus t.m. 30 Sept. a,s. herdenkingspostzegels in de waarden r an 10 en 20 cent verkrijgbaar worden gesteld. Zij blijven tot ultimo 1949 voor frankering geldig. Voorts zal in verband met de troon- wisseling de beeltenis van H.M. de Ko ningin Wilheimina op de in omloop zijn de of nieuw uit te geven gewone zegels van vijf et. en hoger, worde'i vervangen door die van bet nieuwe staatshoofd. Bij de troon wisseling zullen zegels van 10 en 20 cent met de beeltenis van de nieu we vorstin gereed zijn. De overige waarden zullen t.z.t. zo spoedig mogelijk verschijnen. Zowel de herdenkingszegels als de nieuwe zegels in de gewone uitgifte zul len worden vervaardigd m,ar ontwerpen van S. L. Harz. POSTDUIVENSPORT De vlucht, welke Zondag 13 Juni ge houden is van Pont St. Maxcnee had door slechte weersgesteldheid een traag verloop. Van deze wedstrijd was de uitslag: H. C. Prins 1, 5; II. Nieboer 2; A. Poel 3; R, I. Boom 4. Op 20 Juni zou gevlogen worden van Orleans, maar ook al door het slechte weer zijn de vogels die dag niet gelost. Dit gebeurde toen 's Maandags, maar door onze ver. was besloten deze vlucht Ie laten vervallen. Zondag 20 Juni werd gevlogen van St. Quintin, afstand 373 km. Dc. duiven wei den gelost om 7,20 u. De eerste duif be reikte haar hok om 12 u. 58 min. 21 sec. en maakte een snelheid van 1103,1 m. per minuut. De uitslag was II. C. Prins t, 2, 3; H. Nieboer 4. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Cha (eauvroux, afstand plm. 750 km. De dui ven gaan vanaf Schiphol per vliegtuig daarheen. Dit scheelt een dag mand voor de vogels, wat natuurlijk een voordeel is. We wensen de duiven een goede reis terug en onze sportvrienden veel succes. Het bestuur van de Stichting Tentoon stelling „De Ned. Vrouw" 1898-1948" or ganiseert 2 Sept. een feestelijke bijeen komst op liet Binnenhof te Den Haag. De ere-voorzi tster, Prinses-Regentes Juliana zal zo mogelijk hierbij aanwezig zijn. De bijeenkomst, die om 2 uur des middags begint, zal opgeluisterd worden door koorzang én volksdans, voorafge gaan dooi een défilé, waaraan vrouwen in klederdracht of feestrok kunnen deel nemen. Kosten van deelneming zijn 25 ct. per persoon, enlree vrij. De entree prijzen voor toeschouwers bedragen f 1,50 en f 1,Laten vele Texelse vrou wen aan het défilié deelnemen om deze feestviering door haar aanwezigheid luister bij te zetten. Na afloop der fees lelijkheden 0111 circa 3 uur 30 is er ruim schoots tijd om de tentoonstelling te be zoeken. Opgave voor deelname en ver dere inlichtingen te hekomen bij het be stuur van de Plattelandsvrouwen vóór 10 Juli. Gelijktijdig met de tentoonstelling verschijnt het boek „Vrouwen van Ne derland 1898 lot 1948". De vrouw tijdens de regering van Koningin Wilheimina. De redactieraad (die duor het hoofdbe stuur der Tentoonstelling is aangewe zen) beslaat uit: Dr. F. T. Diener-Lindc- boom, Mr. L. H. Gallois, Mr. A. v. d Goes van Naters-van der Plaats en Ir. A. van Sehaik, terwijl de samenstelling berust bij Dra. M. G. Schenk. Mw. Ele anor Roosevelt verrijkte dit boek met woord van hulde aan dc Koningin. De prijs van deze jubileumuitgave bedraagt gebonden in buckramband f8,75. Een gedeelte der opbrengst komt ten goede aan de Stichting „De Ned. Vrouw 1898 —1948". Dit echt vrouwenhoek van blij vende waarde zal voor talloze vrouwen een openbaring zjjn en haar tevens aan sporen, om bij voortduring haar krach ten te wijden aan de opbouw van ons ge teisterd volksleven. Intekenlijsten liggen bij de boekhandelaren ei^hii het bestuur der Plattelandsvrouwen. De tekening voor het Album, dat aan H. M. de Koningin zal worden aangebo den, werd vervaardigd door de heer To ny de Haas. 1872 handtekeningen werden verza meld, die f681,50 opbrachten. LIJST VAN KIEZERS DIE EEN GEMACHTIGDE AANWEZEN De burgemeester van Texel maakt be kend, dat ter secretarie der gemeente \oor een ieder ter inzage is nederge- legd een lijst, vermeldende de kiezers, die voor de stemming ter verkiezing van de Tweede Kamer der Stalen Generaal een gemachtigde hebben aangewezen, met aantekening, daarop van de gemach tigden. Texel, 18 Juni 1948. De Burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. DIENSTPLICHT. Aanvraag om bestemming tot buiten gewoon dienstplichtige lichting 1949. De burgemeester van Texel maakt het volgende bekend. Het is mogelijk een deel van de inge schrevenen i'oor de dienstplicht van de lichting 1949 in verband met de mindere mate van geschiktheid voor de taak, wel ke hun op grond van het gehouden on derzoek In het leger zou moeten worden toegewezen, in gewone tijden buiten op roeping ie laten, door hen te bestem men tot buitengewoon dienstplichtige. Bij de aanwijzing van bovenbedoelde ingeschrevenen die voor bestemming tot buitengewoon dienstplichtige in aanmer king kunnen komen, is de omstandigheid dat reeds twee broeders dienen of ge diend hebben, van invloed. Dit wil dus niet zeggen, dat iedere ingeschrevene van wie twee broeders dienen of ge diend hebben, voor bestemming tot bui tengewoon dienstplichtige in aanmer king komt. Degeen, die een aanvraag in dient, moet er derhalve rekening mede houden, dat hij toch als gewoon dienst plichtige kan worden opgeroepen. Van hen, die reeds zijn ingelijfd, ol een oproeping ter inlijving hebben ont vangen, kan geen aanvraag in behande ling worden genomen, omdut te hunnen aanzien vanzelfsprekend bij het gehou den onderzoek voor de hun toegedachte taak in liet leger geen mindermate van geschiktheid is gebleken. Om te kunnen mededingen naar be stemming tot buitengewoon dienstplich tige moet de ingeschrevene ten minste twee broeders hebben of gehad hebben, die dienen of gediend hebben bij de land macht, bij de zeemacht of bij de over zeese strijdmacht. In een van deze ge vallen wordt geacht te verkeren de broe der, die vóór 31 October 19-18: a. ten minste 30 dagen in werkelijke dienst is geweest; b. tengevolge van een na 31 December 1946 verleend uitstel van eerste oefening nog niet of nog geen 30 dagen in werkelijke dienst ls ge weest; c. in het genot van militair pen sioen is gesteld; d. gedurende zijn ver blijf in werkelijke dienst is overleden. ónder broeders worden verstaan wet tige broeders en wettige halfbroeders. Als werkelijke dienst wordt ook be schouwd de dienst van hem, die op grond van gewetensbezwaren is te werk 'gesteld bij een bnrgerlflke tak van staatsdienst. Door of vanwege de ingeschrevene moet de aanvraag als bovenbedoeld, vóór 1 Augustus 1948 worden gedaan bij de burgemeester van de gemeente, voor welke lui voor de dienstplicht is Inge schreven. Ontstaat de reden voor de aan vraag na .31 Juli 1948, dan >"ordt de aan vraag gedaan binnen 14 dagen na het staan van de reden. Aanvraagformulieren zijn ter secre tarie verkrijgbaar. Texel, 24 Juni 1948. De burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST. STEMMING voor de verkiezing van do leden van do Tweede Kamer der Staien-Generaa). De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 7 Ju li 1948, van des morgens aciit uur tot des namiddags vijf uur, zal geschieden de stemming ter verkiezing vnn de leden van dp Tweede Kamer der Staten-Oene- raai. Herinnerd wordt aan dc verplichting, opgelegd hy artikel 72, 2e lid, der kies wet, dat ieder, die volgens de kiezers lijst bevoegd is tot de keuze mede te werken, zicli binnen do voor de stem ming bepaalde tijd ter uitoefening van zijn kiesrecht moet aanmelden hij het stembureau van het voor hem op de kie zerslijst aangewezen stemdistrict. De kiezer, die aan deze verplichting niet voldoet, wordt, tenzij van een geldi ge reden van verhindering blijkt, ge straft met een geldboete van ten hoog ste vijf gulden. Indien tijdons het plegen van de over Ireding nog geen twee .iaren zijn verlo pen sedert een vroegere veroordeling van de schuldige wegens gelijke over treding onherroepelijk is geworden, wordt geldboete van ten hoogste vijftien gulden opgelegd. Tevens wordt de aandacht gevestigd op; Artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan ene krachtens wettelijk voorschrift uitge schreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste EEN JAAR. Artikel 160n der kieswet, luidende: Hji die bij ene verkiezing als gemachtig de stemt voor een-persoon, wetende dat deze overleden is, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een maand of geldhoete van ten hoogste duizend gul den. Texel, 20 Juni 1948. De burgemeester voornoemd, Mr. G. D. REHORST.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 1