11 Carla H De Texelse Sportdag Een ideetje De Jongensclub uit Kamperen Goede organisatie, doeh geringe deelname. Zondag j.l. werd onder auspiciën van de VVV eeii| grote sportdag gehouden en hieraan verleende de Sportraad uit Den Helder haar medewerking. Wandeltoch ten, ruitersport en tafeltenniswedstrij- den stonden op het programma. Het grote evenement op wandelge bied: de Vierdaagse, had zo juist in ons land plaats gevonden en dit feit, gevoegd by de factor warmte, waren misschien nel de oorzaken dat zich een betrekke lijk gering aantal 'deelnemers had opge geven. Voor de 25 km. toolit over Texel gaven zich een 70-tal deelnemers op. Er was oen clubje van de ver. „Tempo" uit Kolhorn, het bekende „Weer en Wind" uit Anna-Paulowna en! de ver. „Vis- buurt" en „Geelzwart" beide uit Den Hel der. Slechts enkele Texelaars ontdekten wij bij de aanwezigen. Was aan deze tocht bij de Texelaars niet genoeg be kendheid gegeven? Om half 11) begon de tocht vanuit Uu- desohild, langs de Zeedijk naar de Schans en vervolgens naar Den Burg. Opgewekt werd dit begin ondernomen en de leden van „In weer en wind" liepen met gemak als gingen ze een pondje sui ker halen. De koele zeewind bracht de nodige verfrissing. De weg naar Den Burg bracht hoge temperaturen met zich mee, doolt dit werd weer vergoed door de prachtige natuur die dit stukje landschap deze deelnemers liet zien. Vau Den Burg ging liet naar de Dennen en verder naar De Koog. Om ongeveer 2 uur waren de deelnemers hier aanwe zig. Na een rustpoos werd de terugtocht naar Den Burg aanvaard en ging men optimistisch, de heet gloeiende asfalt weg tegemoet. Ais gloeiende kolen sta pelde de zon zich op de hooiden van de deelnemers. „Waarom laten ze ons des nachts niet lopeni?" zuchtte ecu van de charmantste deelneemsters; voor haar scheen een volle maan meer aantrekke lijkheid te hebben. „Sim-sala-bim, wat is liet warm", riep een ander en een zwaaiende handdoek zette de nodige kracht bij deze woorden. Een oudere deelnemer, (die te veel naar de schapen gekeken liad), huppel de als een jong lammetje tenslotte Den Burg binnen en blaatte „dat er niks au was" (maar inwendig was hij toch blij, dat hij er was). Maar de prachtige panorama's, de wij de zonnige korenvelden, dennenbossen en duingezichten hebben de aandaeht van de deelnemers gedurende de tocht tooli zodanig weten af te leiden, dat de meesten de moed tenslotte niet in de schoenen zenk. Zij allen hebben volge houden, want men doet zoiets toch im mers voor plezier? De organisatie was prima. Grotere plannen zijn thans in de maak, men wil jaarlijks een soort van „tweedaagse" op Texel gaan organiseren. We wachten' maar af. Aan de kortere tocht, die \an 15 km., werd door ongeveer 2S jeugdige perso- nen deelgenomen. Gedurende de pauze VOOR ONZE VROUWEN. Neem onder uw losse swagger of uw topper eens zo'n leuke sjaal met zakken in plaats van het jasje van uw deux-piè- ces: dat is weer eeifc iets anders! Heeft u een extra lange sjaal, bv. 170 5 180 cm., dan is het al heel eenvoudig: u vouwt de uiteinden met een omslagje naar buiten om en stikt ze. vast (onge veer 16 cm. voor de zak en 4 5 5 cm. voor de omslag.) Een ceintuurtje er om, een paar knopen in de kleur van de ceintuur en u bent klaar. Voor model 2 kunt u volstaan met een sjaal van 130 cm. lang eii 20 cm. breed. Voor nr. 3 ook, maar hierbij is 'n boord je van andere stof gebruikt. U kunt natuurlijk ook :1e zakken van dezelfde stof of van andere stof opstik ken. Dan bent u helemaal vrij in de vorm er van, zodat u er een heel persoonlijk cachet aan kunt geven. Probeer liet maar eens. ELLA BEZEM ER, MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN. 1. Het was in de dagen van Augustus. Het was warm in Epscheuten, en het huis van mijnheer Pimpelmans, de vee arts, lag te braden in de zonneschijn. De thee stond op liet lichtje, de koeien hadden het veel te warm om ziek te zijn en dus zat mijnheer Pimpelmans rustig zijn krantje te lezen. 2. Plotseling sprong hij op en zei: „Vrouw, je weet, ik wil al zo lang een paard kopen. Wat denk je er van, als ik morgen naar de paardenmarkt te iKnuppelhock ga? ik heb vroeger als veearts onder dienst ook paard moeten rijden en/ dat ben ik vast nog niet ver leerd". wint de grote prijs van Rome door HEDDA LINDNER 27.) Hij betrapte zich er op, dat hij met Widu gesprekken voerde, terwijl hij over de boswegen reed, die hij zo vaak samen met Carla gereden was. „Neen, 't. was niet fijn van haar, er zo maar van door te gaan. Adieu, je ziet me wel weer eens terug", zei hij verwijtend, half tot zichzelf, half tot de gespitste paarden- oron. Maar dan kwam, als een steek, hel zelfverwijt. Wat was Carla hem eigen lijk verschuldigd? Had hij ooit iets ge daan om haar zich thuis te doen voelen op Isemhof? Haar, de vreemde, die van verre was gekomen en niemand had, die haar nastond, behalve een Indiaanse ka menier? Neen zei hij eerlijk tot zich zelf, ze was hem niets schuldig, niets. 'Zij had méér gegeven dan hij. Zij had zich aangepast aan zijn leven, dat toch vreemd voor haar moest zijn, met een welwillendheid, die dat bedacht hij nu voor het eerst iets ontroerends hadden: Li^ nu was zij weg en hij moest blij zijn nat ze weg was en het lag zeker aan het nare weer, dat hij niét blij was. Ont stemd reed hij naar huis terug. Op zijn schrijftafel lag de post. Boven* >p een brief uit Frankrijk. Hij sohrok. Dat was zeker het einde. Hij nam de brief op en ging in een fauteuil zitten. Hotel St. Jacques. Champs Elysées, stond op de enveloppe. Ellendig depri merend was dat grauwe Novemberweer! Hij scheurde de brief open en las. Carla schreef, dat zij good was over gekomen en in Hotel St. Jacques haar intrek had genomen. En ze had een vraag aan hem. Bij het plotseling ver trek had ze haar idjcostuum vergeten in le pakken. Steplian wist zelf, hoe on aangenaam het was, op eenmaal nieuwe rijlaarzen en rijbroek te gebruiken in plaats van de oude, waaraan je gewend was. Wilde hij er niet voor zorgen, dat alles ingepakt en verzonden werd? Daarna kwamen nog een paar vragen over de paarden en dan een hartelijke groet aan heel Isemhof. Verder niets. Steplian las de korte brief tweemaal, legde hem op de schrijftafel, steunde zijn lioqfd in zijn handen en verzonk in na denken. Over een afscheid geen woord, evenmin over terugkeer. Maar.... ze was ook maar pas weg. Wat aardig vroeg ze naar de paarden. Zij had haar hart dus niet van Isernhof afgetrokken. - Isernhof niet vergeten in het drukke, le vendige Parijs. Hij moest haar dadelijk antwoorden. Snel nam hij een schrijf blok en pen en begon zijn brief. Het leek wel of de grauwe dag wat opklaarde. Zou d" zon nog doorbreken? Van woudloopster tot chique dame is een moeilijke weg. Pm die te begaan moet je ernstig nadenken en studeren. in De Koog wei-den door de „Wadden- ruiters" demonstraties gegeven! welke zeker bij de aanwezigen In de smaak zijn gevallen. De club ruiters uit Juli- anadorp liet wegens omstandigheden verstek gaan. Des morgens elf uur begonnen in het „Casino" de wedstrijden tafeltennis. Een vijftal grote speelborden waren opge steld. Dit was werkelijk een ideale om geving voor deze sport. De warme tem peraturen konden liier zoveel mogelijk geweerd worden en bovendien! kon hier in elke vorm de nodige koelte onmiddel lijk „geserveerd" worden. De belang stelling van de zijde van het publiek viel ons enigszins tegen. Jammer, want ongetwijfeld waren voor deze mooie sport deze wedstrijden een geschikte propaganda. Met aandaeht werden de capriolen van de spelers gevolgd, totdat zij de fa tale 21 strafpunten behaalden. De jury, welke zitting op het toneel had, kreeg het niet gemakkelijk. De le prijs heren verwierf de oud- kamp'oeii Keyser uit Den Helder. Ook de eerste prijs bij de dames kwam in Den Helder terecht, nl. imv. Sinjewel. Deze tafeltenniswedstrijdou vormden wel liet best geslaagde onderdeel van de ze sportdag. INGEKOMEN PERSONEN. Theodoras J. Wlillemse v. Noordwijker- hout, Gooweg 34 n. Weststr. 10, O'end. Johannes M. Lampers v. Ned. Indië naar C 82. Trijntje Bonne en kind v. Egmon.d a. Zee, Julianastr. 1 n. Nieuwste. 43. VERTROKKEN PERSONEN. Carolus Le Heux v. De Waai 78 naar A'dam, Rigelstr. 47hs. Care! W. Dasse- laar v. Wilhelminalaan 92 n. Bussum, Pr. Mauritslaan 44. Jansje C. Dekker v. Kogerweg 11 n. IJmuiden, Bakkerstr. 13. Theodoras M. Lankveld v. C 117 n. Boe kei, Bov. buis C 121. DE FESTIVITEITEN TE DEN HOORN. Vrijdagavond j.l. kwam de feestcom missie voor de feesten op 5 en 6 Sept. te Den Hoorn in vergadering bijeen in de tuin Van „Loodsmanwelvaren". Voor zitter A. Smit kon een 20-tal personen verwelkomen,, doch had gaarne de op komst groter gezien. Het trouwe be stuurslid, dhr W. T. Bakker werd hierna herdacht, hij was een harde werker en de feestcommissie lijdt hierdoor een groot verlies. Dhr C. Kok kwam hulde toe voor zijn keurige notulen en jaarver slagen. Het aanwezige kasgeld bedroeg f 9,91, dus een aanvulling zal spoedig ur gent worden wil men met de feesten op 5 en 0 Sept behoorlijk voor de dag ko men. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren W. Duinker en S. Hin her kozen. Hierna werd besloten bij de dorpsgeno ten eri bij de bewoners van wijk II met lijsten te gaan colporteren, opdat ver schillende cadeaux aangeseiiaft kunnen worden, welke als prijzen bij de a.s. feesten zullen kunnen dienen. Verder zijn bedragen nodig om het dorp te ver sieren en ei zullen ook enkele prijzen zijn voor de beste gevelversiering. A.s. Vrijdagavond zal er wederom ver gaderd worden. Laat dan de belangstel ling nog veel groter zijn. Den Hoorn zal bij de a.s. Kronings feesten van onze Prinses toch behoor lijk voor de dag moeten komen; dat is zij aan haar reputatie verplicht! Na i!o rondvraag vond om kwart over tien de sluiting plaats. AAN DE INWONERS VAN WIJK II. DEN HOORN. Vrijdag j.l. werd een al gemene vergadering gehouden door de feestcommissie. In deze vergadering werd o.m. het voorstel gedaan een alle gorische optocht te houden in dezelfde geest als destijds bij het 25-jarig jubile um van onze Koningin. Velen uwer zullen zich deze schitte rende optocht nog wel herinneren. Indien u hiermede sympathiseert, komt dan Vrijdag 6 Aug. a.s. 8 uur ter vergadering ,in Loodsmanwelvaren. Blijft niet thuis. Speciaal de ouderen, die destijds deze optocht hebben meegemaakt, worden dringend verzocht aanwezig te zijn. Hun aanwijzingen kunnen van groot belang zijn. Werkt dus allen mee om de a. s. jubileumfeesten te. doen slagen. De Feestcommissie. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 27 t.m. 31 Juli 1948: 1369 kg bot; 339 kg garnalen; 603 kg kaan; 14 kg kabeljauw; 502 kg horsma kreel; 33 kg makreel; 24 kg rog; 1026 kg schar; 11817 kg schol; 362 kg pieterman; 1529 kg poon; 940 kg tarbot; 2873 kg tong; 203 kg wijting; 85 kg kruikels. BELANGRIJKE AANWINST VOOR DE NED. JEUGDHERBERG CENTRALE. De Ned. Jeugdherberg Centrale kon digt de opening aan van enkele nieuwe jeugdherbei gen. In Eist in de prov. Utrecht werd de voormalige „Kaderschool Eist" van liet Ned. leger ingericht als jeugdherberg. Deze gebouwen bieden plaats aan 500 gasten, zodat vacantiegangers, die elders geen plaats meer konden vinden, een goede kans maken om hier nog onderdak te komen. Het is toegestaan om in deze jeugdherberg langer dan één nacht te verblijven; desgewenst kan men er een week logeren. Gelegen aan de voet van de Amerongse Berg is de jeugdherberg een prachtig uitgangspunt voor wande lingen over de Utrechtse heuvelrug. De tweede aanwinst van de NJHO is een jeugdherberg te Tienraay, die ge vestigd is in een Zweeds barakkenkamp, dat oorspronkelijk een andere bestem ming zou hebben gekregen. Ook hier kan een groot aantal trekkers onderdak vinden, terwijl de ligging tussen Venlo en Venray de mogelijkheid opent voor mooie uitstapjes. Ten slotte werd een kleine jeugdher berg gevestigd in het Gemeenschapshuis te Delfzijl. Al deze nieuwe jeugdherbergen wor den voorlopig alleen gedurende de zo mermaanden geëxploiteerd. GREPEN UIT 'T RADIOPROGRAMMA Hoorspelen: Wo. 21,10 De wijze Kater (II) Do. 21,Do eerste auto (II) Klassieke muziek: iWo. 9,30 Ulazoenof, Prokofjel (I) Wo. 20,15 Feike Asma, orgel (I) Wo. 20,20 Mozart concert (II) Do. 23,15 Derde symph., Tsjaikofski (I) Vr. 15,20 Maurice Ravel concert (II) Vr. 20,20 Kunhaus niet Jo Vincent (D Vr. 23,15 Sheherazade, R. Korsakof (II) Za. 23,20 Sibelius concert (I) Populair genre: Wo. 12,38 Oor Steyn speelt LI) Do. 21,35 Lys Gauty zingt (II) Vr. 12,Joop Walvis, orgel (II) Diversen: Do. 16,Louis Zimmerman 70 jaar (II) Do. 16,30 Portugees programma (II) Olvmplade nieuws: Wo. 7,20 (II)12,30 (I); 15,(II); 17,45 (II); 19,- (II); 22,30 (II) Do. 7,20 (II); 12,30 (I); 16,10 (I); 17,45 (I); 20,— 'II); 22,30 (II) Vr. 7,20 (II); 12,30 (II)16,55 (I); 17,45 (I); 22,30 (I) TWEE ZONDAGEN AUTORIJDEN BIJ JUBILEUMFEESTEN. Ter gelegenheid van de komende fees telijkheden zal liet Zondagsverbod voor automobilisten voor 2 Zondagen worden opgeschort. Welke beide Zondagen dit zullen zijn, zal nog nader worden bekend gemaakt. DEN BURG. Zaterdagmorgen 24 Juli, vertrok de Jongensclub van de C.J.M.V. om 5 uur van de Groeneplaats met be stemming het tentenkamp „Balckum". In de beste stemming en met mooi weer kwamen we daar om plm. 0,30 uur aan. Oom Roel en Tante Lies stonden reeds op ons te wachten en de thee, die reeds klaar was, smaakte prima. Hierna wer den er inkopen! gedaan en het kamp be keken. 1100 tenten waren er en ruim GOOO kampeerders, dus er was heel wat te zien. De piepers voor het middagmaal wa ren vlug gejast; als 7 Texelse jongens daar liet mes inzetten, is 20 kg. zo klaar. Het middagmaal, dat door de vrouw van de leider, mw, Breet, was gekookt, smaakte bijzonder en was zo verdwe nen. Nadat de corvee, Jaap, Teun en Harry de spullen hadden afgewassen, trokken we naar -het strand, waar we op Texelse manier aan het voetballen zijn geweest. De middag was al weer gauw om, dus 3maakte het brood weer best. De avondwandeling was naar de „Apenbomen" en Avie was wel de groot ste aap, want die wist er raad mee; de hoogste boom was niet te hoog voor hem. Na de dagsluiting gingen de jongens op 't stro. Maar vau slapen kwam het eerste uur nog niet veel, totdat de stem van Oom Roel, die ook in onze tent sliep, een eind aan liet gebabbel maakte door zijn waarschuwende stem te laten horen. „Rust". Zondagmorgen. Daar onze wekker een klein beetje voor was, waren we vroeg op. Het was nog maar net U uur toen we ons stonden te wassen. Na de brood maaltijd gingen we op stap naar de kerk. Om lialf 10 hoorden de ben oners van Castricum de bel van liet. zeer oude kerkje luiden. Op liet middagprogram stond een toolit naar de vijver en van daaruit een speurtocht naar de tent. Het was weer een praohtmiddag al was liet spoor wel eens een beetje duister, 's Avonds gin gen we weer naar liet strand. Maandagmorgen vertrokken Harry, Kees en Ar al vroeg om het spoor uit te zetten, want we wilden een tocht maken voor de hele dag en liet werd ook een liele dag, want het eindpunt van de speurders was Egmond aan Zee.. Daar hebben we 's middags de watertoren beklommen. De laatste nacht brak aan. De leider zou een spookverhaal vertellen en dat werd gedaan, de jongens en Oom Roel lagen rustig op liet stro. Na een half uur, Klaas lag al rustig te slapen, kwam op eens „de Spook'hond" uit de doodkist. Klaas sohrok zo, dat hij overeind vloog onder hard gelach der overige jongens. Oom Roel was ook weer uitgesnurkt. De laatste dag. Alles werd weer start klaar gemaakt om te vertrekken. Maar eerst moesten de 7 Arabieren nog op de foto voor de tent. Na een hartelijk af scheid van Oom Roel en Tante Lies, ver trokken we weer naar Texel. EEN MOLEN EN DE PROPELLER VAN EEN DOUGLAS O 6. Wij weten nu allen vat een Douglas C 6 is. De KLM heeft, een aantal van deze trotse vogels in haar volière. Kort geleden werden zij door Prins Bernhard gedoopt mét de namen van leden van het Vorstelijk Huis. Onze folograaf kiekte de propeller van de „Prins Bernhard". Toen ging hij de polder in om een plaatje te maken, want inderdaad, of liet nu schroefbladen of molenwieken zijn, men kan liet nauwelijks meer ondersclieieden. Carla bestudeert deze oer-oude en altijd nieuwe kunst met de ijver van een sum ma cum laude-student. En haar inspan ning heeft veel succes, want ze wordt ondersteund niet alleen door een sterke wil, maar ook door de aanleg, die de na tuur elk vrouwelijk vezen heeft meege geven. Maud ziet met verbazing, hoe Carla niet alleen uiterlijk, neen, ook in wezen, verandert. 1-Iaar ietwat stugge jongensachtigheid maakt meer en meer plaats voor vrouwelijke charme, die niet vrij is van coquetterie en die de nieuwe dai'Ia allerliefst staat. En dat vindt Maud niet alleen, die haar als haar eigen kunstwerk met een zekere auteurs-trots bij haar Parijse vrienden introduceert, dat merken voor al de mannen, met wie Carla in aanra king komt. Het geeft haar een heel aparte ge waarwording, dat geïnteresseerde kijken van mannenogen, als ze een schouwburg of een restaurant binnenkomt dan een scherper observeren en haar vervolgens met een uitdrukking van bewondering en welgevallen nakijken. Zo lets is haar tot nog toe volkomen onbekend geweest. En ze maakt indruk, daar is geen twijfel aan. In haar wezen ligt iets exotisch en de schrandere monsieur Jean heeft haar zé behandeld, dat dèt nog meer op de voorgrond is gekomen. Het duurt niet lang of zij is een der bekendst» en interessantste vrouwen van het Parijse seizoen. En onder de in vloed van genoegens en afwisseling, vleierij en flirt, is het haar soms, of haar huwelijk wordt tot een wazige her innering. Zou die verbintenis nog ooit tot een écht huwelijk kunnen worden? Zij heeft ogenblikken, waarin ze met een gevoel van plotseling ontwaken tot zich zelf zegt: „Het is waanzin, dat ik er nog aan denk. De wereld is groot en ik heb de gouden sleutel, die alle deuren opent. Waarom zou ik mij aan die man blijven vastklampen?" En dan is ze voor enkele uren vast, besloten, liet hele plan op te gevert, echtscheiding te eisen en de nieu we Carla een amusant en zorgeloos le- te geven, zoals Mand en haar vrienden leiden. Wat is er dan toch voor buitenge woons dat zij zichzelf om hem kweit? Een knappe, slanke, blonde man, be minnelijk en ridderlijk en bij al zijn openhartigheid toch van een reserve, die hem in staat stelt, altijd zichzelf te blij ven. Wel is waar was in de laatste weken deze gereserveerdheid, dat koele zich zelf blijven zichtbaar afgenomen. - Carla vermoedt helemaal niet, dat zij in die laatste weken haar man innerlijk veel nader is gekomen dan ooit een an der vrouw vóór haar. Zij weet alleen maar, dat alles op de goede weg was tot Lilian versoheen. En voor Lilian die vromv, het veld ruimen? Nooit! En zo gaan dagen en weken voorbij en het wordt Kerstmis voor er iets gebeurd is, hetzij dan ten goede of ten kwade. Carla beleeft altijd nog van zulke uren, waarin zij aan alles een eind wil maken aan haar ongelukkige huwelijksepisode vergeten. En op zulke ogenblikken staat ze open voor alle dwaze voorstellen en plannen van haar nioht. Ze gaat mee naar dancings cabarets of elegante nacht- café's. Ze laat zich het hof maken en vaak gelukt liet haar zioli een tijdlang wijs te maken, dat zij zich tevreden en gelukkig voelt. Maar dan ziet ze opeens iemand, wiens houding of kleren haar aan Steplian herinneren of ze lioort op straat in 't voorbijgaan een paar Duitse woorden en dan voelt ze haar hart. kloppen en liet bloed naar haar hoofd stijgen. En daarmee begint het weer van. vo ren af aan. De laatste weken hadden zij en Ste plian elkaar merkwaardigerwijze gere geld geschreven. Het was een tamelijk onpersoonlijke briefwisseling, want het ging hoofdzakelijk over de Isernhof en de paarden, maar daarover schreef hij zeer uitvoerig. Er gebeurde niet veel, wat hij haar niet besohreef in zijn brie ven en - het sprak toch vanzelf, dat zij even uitvoerig antwoordde. Alleen over datgene, wat hun beiden het meeste aanging over hun toekomstige ver houding tot eikander schreef zij, als bij afspraak, geen woord. Met Kerstmis kwam er een pakje: een foto van Goud lelie en Widu en een mooie ets van Isernhof. (Wordt vervolgd.)

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4