t Wat biedt de V.V.V. de gasten aan De Noordzee Oud Nieuws ;e Zondag 8 Aug. Toneeluitvoering R.K. Toneeluitvoering „St. Jan". Opvoering „Twaalf dagen tegen Middernacht", in „Casino". Bal na. Woensdag 11 Aug.: Concert van Texels Fanfare, dir A. J. Vonk en het R.K. kerkkoor, dir. H. Zijm, in het Park. Donderdag 12 Aug. Toneeluitvoering van het toneelstuk „Boerenstrijd", door de L.L.S., 's av. 8 uur in „De Oranje boom". Bal na. Vrijdag 13 Aug. Filmvoorstelling „Texel, de Parel der Waddeneilanden", 's av. 8 en 9,45 uur in de Bioscoopzaal. TRAGISCH ONGELUK MET DODELIJKE AFLOOP. Donderdagmiddag ongeveer 5 uur heelt zich op de Kogerweg een tragisch ongeval voorgedaan met dodelijke afloop. Een bus van de Teso, welke op neg was van De Koog naar Oudeschlld moest bij de weg, die naar het hotel „California" leidt, enkele passagiers uitlaten. Bij .net portier stond een meisje, de 7-jarlge W. E. Klein, uit IJselsteln (prov. Utrecht), die doordat de chauffeur remde, waar schijnlijk haar evenwicht verloor, waar door het portier geopend werd en zij uit de bus kwam te vallen, nog voordat de bus stond. Het meisje kreeg een der achterwielen over haar hoofd en was op slag dood. De verslagenheid onder de buspassa giers was groot, na dit tragisch gebeu ren. Het meisje was met haar ouders ge logeerd bij familie In Den Helder. De vader bevond zich ook in de bus, toen bet ongeluk plaats vond. Het stoffelijk overschot werd overge bracht naar het lijkenliulsje te Den Burg. Nader vernemen wij, dat de chauf feur In deze geen schuld (reft. KONIJNEN VER. „KOTEX". HOUDT EEN TENTOONSTELLING. DEN BURG. Op 29, 30 en 31 Aug. zal er weer een nationale konijnententoor. stolling worden gehouden. De Helderse Vereniging „Streven naar Beter", heeft haar medewerking toegezegd en zal ook een flink aantal dieren inzenden, en zo doende met de Texelse konjjnenliefheb- bers kampen. Er zijn een groot aantal prijzen aan deze tentoonstelling ver bonden, t.w. lauwerkransen, medailles en geldprijzen. Ook zal op de tentoonstel ling een aquarium aanwezig zijn met tru- pisohe vissen. De lieren keurmeesters uit Amsterdam zullen geen gemakkelijke taak hebben. De tentoonstelling wordt gehouden in het Gymnastieklokaal aan de Molenstraat. „HET KLEIN TONEEL" MET „PUKKEL EN PUKKEL". Donderdagavond hadden we het ge noegen do opvoering bij te wonen van „Pukkel en Pukkel", een vrolijk toneel spel in 3 bedrijven van Gerard Nielen. In de serie uitvoeringen van de VVV was deze keer nogmaals de beurt aan de Oudeschilders. De zaal van „De Oranjeboom" waar de uitvoering gegeven werd, was geheel be zet toen dhr Oskamp de aanwezigen en in het bijzonder de niet-Texelaars een liartelijk welkom toeriep en hen een ge noeglijke avond toewenste. Dit laatste is het inderdaad geworden, niet alleen dooi de inhoud van het stuk, maar in de eerste plaats door het uitstekende spel. De beide hoofdpersonen de Gebr. Pukkel, waren geheel op elkaar inge steld. Ook de andere spelers(sters) van de belangrijkste rollen Pietje, de zuster van de heren Pukkel, Fientje, het meis je door wiens optreden een radicale om mekeer kwam in de ouderwetse zaak, en Trims de huishoudster, kweten zich heel goed van hun taak. En dan, 0111 vooral niet te vergeten Horstman, de huisvriend, die door middel van een list i-oor de verrassing gezorgd had, dat al les in orde kwam en de oude manufactu renzaak van Jacob en Hendrik Pukkel, werd overgedragen aan Leo, hun neef en verloofde van Fientje. De overige rollen werden eveneens behoorlijk weergegeven. In dit stuk spelen 10 personen mee, zo dat er enkelen waren die wij nog niet eerder zagen spelen. De bekwame regis seur, dhr Bakker, zal uit deze nieuwe krachten zeker wel een keuze doen voor een volgend stuk. De toneelaankleding en het kapwerk waren heel goed verzorgd. Wat dit laat ste betreft, kwam dit na het spelen van de eerste twee bedrijven, duidelijk tot uiting. Resumerende, was de opvoering er een, die de aanwezigen een avond van ontspanning heeft gegeven, waarvoor zij de WV zeker dankbaar zullen wezen. Na afloop dankte dhr Oskamp „Het Klein Toneel" voor deze mooie avond, een mening, waarbij wij ons ten volle kunnen aansluiten. Z. GESLAAGD VOOR HET MIDDENSTANDSDIPLOMA. Voor liet. middenstandsdiploma slaag de nog Oor Goënga. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetvcr. 3 Augustus 1948. Varkens. De prijzen zijn voor de vol gende week vermoedelijk iets lager dan vorige weken. De verwachting is f2,15 voor varkens beneden 90 kg. schoon en f2,10 voor boven 90 kg. schoon., enig verschil in verband met de plaats van levering is mogelijk. Gebruiksvee. Flinke aanvoer met ho ge prijzen. De grasgroei is oorzaak van de kooplust. Schapen als vorige week. Slachtvee. Geringe aanvoer, wat niet verwondert, daar de vetweiders geen vee voor de roulering aan kunnen kopen, dat nog enige winst belooft bij latere le vering aan het B.V.V. levert belangrijk voedsel voor onze kippen. Gritfabrlcage neemt snel in betekenis toe en is van belang voor export. „Kippcschelpe! Schelpe voor de kippe!" Wie kent niet van ouds deze roep? Wie stond als kind niet bij de venters van schelpen, als ze langs de huizen kwamen met hun schel le roepstem? We hoopten een mooie schelp er tussen uit te vinden en we waren er uren zoet mee om een emmer schelpen na te zoeken. Er is alweer een stukje romantiek ver dwenen. In plaats van de schelpen krijgen de kippen nu kippengrit. Het arti keltje ontleenden wij aan het blad „Economische Voorlichting". Kippengrit bestaat uit kleine stukjes schelp, die als pluimveevoeder gebruikt worden. De kippen hebben om twee re denen aan dit voer behoefte. De zaad- etende vogels zijn niet in staat met hun bek het voer te kauwen en daarom ge bruiken zij hiervoor de maag. Behalve, dat deze van een stevig gespierde wand voorzien is, pikt diet pluimvee nog steen tjes en allerlei scherpe voorwerpen, die in de maag meehelpen ht voedsel fijn te wrijven, en die niet kunnen woeden ge mist. Ook de scherpe stukjes schelpen helpen hiertoe mede. Hierin ligt echter nog niet de belangrijkste betekenis van de kippengrit. Het spreekt vanzelf, dat een kip, wanneer zij aan de leg is, gro te hoeveelheden kalk nodig heeft voor de vorming van de eierschaal en het is dan ook van het grootste belang, dat voor een voldoende kalkvoeding wordt gezorgd. Dit heeft een directe invloed op de in komsten van de pluimveefokker. Door 'n dikke eierschaal immers wordt het ge wicht van de eieren verhoogd en bij het vervoer zal een groot verlies, dat door het breken van eieren soms ontstaat, zich niet gemakkelijk voordoen. Bovcnt- dien behoeft men niet bang te zijn, dat de kippen eieren zonder schaal wind eieren zullen gaan leggen. Kalkgebrek heeft echter ook een gro te invloed op de gezondheid en daarmede op het productievermogen van de kip. De natuur zorgt nu eenmaal altijd het eerst voor de voortplanting en wanneer een kip niet voldoende kalk naar binnen krijgt zal deze ten behoeve van de vor ming van een eierschaal aan het lichaam zelf worden onttrokken. Ook bij de opfok van kuikens is het van belang, dat de jonge dieren! de kans krijgen een stevig beendergestel en een mooi verendek te vormen. De grondstoffen voor kippengrit wor den op drie wijzen gewonnen het vissen van de schelpen; het zuigen van de schelpen; alval van de oesterteelt. Schelpen vissen. Langs de zeekust over een afstand van omstreeks 120 km. wordt Nederland be- grerisd door een van de mooiste stranden van Europa, en reeds veel schilders hebben de Nederlandse kust op het doek vereeuwigd. Op de voorgrond van zo'n tafereel ziet men dan vaak de karakteri stieke figuur van de schelpenvisser: tot aan de knieën in het water en juist op de uit „de Texelaar" van 4 cn 11 Aug. 1898 De aanvoer ter markt bestond Maan dag uit 138 schapen, 143 lammeren, 2 vet te koeien en 2 rammen. De prijzen, die konden worden besomd, waren voor schapen f 12-1' 17,60; lammeren f 8,50 112; koeien I5-151/! ct. per half kg le vend gewicht en nuchter kalveren f 8 f 10,—. Waal, 1 Aug. Gisteren, na afloop der godsdienstoefening, kwamen daartoe op geroepen door de consulent, dhr Ds. Schroder van Den Burg, de stemgerech tigde leden in de Herv. kerk van Waal en Koog bijeen. Het doel dezer bijeen komst, liet uitbrengen v an een beroep op een predikant, kon echter niet worden berecht, daar het vereiste aantal leden niet tegenwoordig was. Omdat de vrees werd geuit, dat het moeilijk zou zijn een reeds gevestigd predikant bereid te vinden, naar hier te komen, werd het voorstel gedaan en aan genomen om te wachten met het beroe pen tot Sept. In die maand doen enige candidaten tot de H. Dienst hun eindexa men. De Coeksdorp, 2 Aug. Door de hevige regens is het binnenwater in de polder Eicrland aanmerkelijk gestegen, zodat 't hooi op de laagst gelegen hooilanden in het water ligt. Oosterend, 2 Aug. Het treurig vermoe den .dat de blazerschuit TX 61 met hare bemanning een prooi der golven gewor den zou zijn, is maar al te z.eer bewaar heid geworden. Vissers van andere schuiten hebben dit vaartuig in 't Kaap en Molengat zien omslaan en het wrak gezien, dat te Nieuwediep is aangedre ven. De schipper van het vaartuig was de 20-jarige jongeling C'. Kuyper Czn„ alhier, terwijl de verdere bemanning be stond uit M Brouwer IJzn., vap Den Burg, oud 64 jaren en P. .1. Duinker van Oudesöhild, oud 18 jaren. De TX 61 was eigendom van dhr S. Kuyper te Leiden woonachtig. Zo brengt dit ongeluk rouw in een drietal familiën. Naar wij vernemen, werd Woensdag j.l. door onze vroegere plaatsgenoot, de Weleervv. Hl'. Aug. C. Pieper, het eind examen afgelegd en zal Z.Eervv. na Maandag 15 Aug. in de Nieuwe Kathe draal te Haarlem als priester te zijn ge wijd, Maandag 17 Aug. d.a.v., 's morgens half 10 zijn eerste plechtige H. Mis al hier vieren. plaats, waar de golven over de kop slaan, trekt hij een schepnet langs de bodem; op het strand een ouderwetse tweewieli ge kar, bespannen met een paard, dat meestal juist op de waterlijn staat. Zo verzamelt men de grondstoffen voor de fabricage van kippengrit. De moderne tijd heeft behalve het vis sen van schelpen nog een andere metho de gebracht om de schelpen te verzame len en wel door middel van schelpenzui gers: kleine scheepjes, die voorzien zijn van een sterke zuiginstallatie. Is op zee een schelpenbank ontdekt, dan wordt 'n buis tot vlak op de bodem naar beneden gelaten en met een krachtige water stroom worden de schelpen opgezogen. De derde manier om grondstoffen voor kippengrit te winnen, vindt toepassing in de provincie Zeeland. Deze provincie heeft uitgestrekte gebieden, waar de zee zeer ondiep is en niet zelden hebben zioh op deze gedeelten bloeiende dorpen bevonden, die door een overstroming zijn weggevaagd. In deze ondiepe ge deelten worden de beroemde Zeeuwse oesters geteeld. Wanneer de oesters wor den verzameld om over de gehele we reld te worden verzonden, blijft een groot aantal schelpen over, waarvan de bewoner is gestorven en deze oester schelpen voor de gritfabricage worden gebruikt. Fabricage van kippengrit. In een gritfabrielc worden de schelpen na eerst schoon te zijn gespoeld, op een Jacobsladder geschept. Deze voert de schelpen naar een ronddraaiende schuin staande trommel, waardoorheen een stroom hete lucht wordt gevoerd. De schelpen worden in de trommel met be hulp van schoppen door elkaar gewor pen en komen aan de andere kant droog te voorschijn. Hierna wordeu de schel pen door middel van een wals gemalen en vervolgens gezeefd, terwijl men te vens, door zeven van verschillende maatwjjdten te gebruiken, ook fijne grit kan maken, dat voor kuikens ge schikt is. Ten slotte wordt de grit verpakt xn papieren of jute zakken met een ge wicht van 50 kg. Op iiet eerste gezicht lijkt- de gritfa bricage een weinig ingewikkeld procé dé. Om echler ten goed en gelijkmatig product te vervaardigen, zodat men bij levering van grote partijen een goede kwaliteit kan garanderen, is vakkennis en ervaring nodig. Het is nog niet zo heel lang geleden, dat in de pluimveehouderij de gedroog de grit een onbekend product was. Te genwoordig weet iedere kippenhouder, dat kalk bij de pluimveevoeding een on misbaar onderdeel is en dat de beste en meest gemakkelijke voederwijze is: het gebruik van gedroogde en gemalen schelpen. I)e Nederlandse gritindustrie expor teert op liet ogenblik aanzienlijke hoe veelheden en er zijn reeds zeer veel Fin se, Zweedse en Belgische kippen, die grit krijgen, afkomstig uit Nederland. INGEKOMEN PERSONEN. Bein Steltman en echtg. v. Alkmaar, Spoorstr. 25 n. Nieuwst. 7. Maria M. Reintjes v. Den Haag, v. Dijckstr. 59 n. Oudesöhild 244. Willem A. Visser en echtg. v. Baarn, Spoorstr. 2 n. De Koog 48. Andreas Homma en gez. v. Zaandam Veoringstr. 25 n. B 53. Elisabeth M. Wit te v. Bergen, Loudelsweg 20 n. E 120. Anna C. Smit v. Bergen, Loudelsweg 20 n. Molenstraat 35. RADIO-CAUSERIEEN OVER DE WELZIJNSVERZORGING DER MILITAIREN. De wnd. directeur van het Centraal Bureau Niwin, dr. W. H. F. van Opstal, die tijdelijk in Indië vertoeft, zal weke lijks op Zondag een radiopraatje houden over onderwerpen, de welzijnsverzorging der militairen overzee betreffende. Deze uitzendingen plaatsvinden via „de Stem van de Niwin" om 19,30 over Hilversum I DE BETEKENIS VAN HET VREEMDELINGENVERKEER. Wat Vreemdelingenverkeer voor een plaats betekenen kan, bleek de vorige week Vrijdag te Alkmaar, toen o.m. een groepje Denen de kaasstad had bezocht. De héren hadden de kaas geproefd, de stad bekeken en ook een bezoek aan meer plaatsen in N.-Holland gebracht. Teruggekeerd in Alkmaar werden de zakken omgekeerd en er bleek nog f 1500 aan restant geld over te zijn. De heren stapten een paar winkels binnen op zoek naar souvenirs en lieten de laatste cent in de stad aohter. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Onder bijzonder gunstig weer werd Woensdagavond ten aanschouwe van 'n grote menigte een prachtig sportpro gramma afgewerkt. Voorafgegaan door Texels Fanfare kwamen de Zwitserse en Groninger handbaliers plus de gehele Gymn. Ver. Texel in mooie optocht naar ons sport terrein, waar direct een aanvang werd gemaakt met de meisjes- en jongens- oefeningen, die bij het publiek een grote mate van instemming vonden. Jammer was het, dat de handballers tijdens deze demonstratie voor een der doelen aan het oefenen gingen, iets wat wij van der gelijke sportmensen niet verwacht had den. Na dit eerste optreden der gymn., volgde de eerste helft der handbalwed strijd, iets nieuws voor Texel, en we hebben kunnen zien, dat dit spel, wat de regels betreft, veel overeenkomst heeft met voetbal. Het vangen, snel vrijlopen en weer doorgeven naar de speler in de beste positie is ook hier noodzakelijk. Er zat grote vaart in het spel en uiterst snel ging de bal van doel tot doel en spoedig had Quick uit Groningen suc ces uit een vrije worp. Langzameerhand komen de Zwitsers in hun spel en we ten gelijk te maken en liet blijft tot het einde een snelle vlotte wedstrijd met de Zw. iets sterker, die dan ook wonnen, dank zij de betere doelverdediger. Met 6-3 voor Zw. kwam het einde. In de pauze kregen we een serie springnummers van de heren gymn., paardspringen met springplank, die er mochten zijn. Tot slot de prachtige oefe ning der gymn. dames „Mooi Holland", wat een prachtig sluitstuk mag heten. FILMNIEUW8. „WATERLOO BRIDGE" Deze Metro-Goldwyn-Mayer film her innert ons nog eens aan de laatste we reldoorlog. Colonel Roy Cronin is ongeveer 48 jaar en nog knap van uiterlijk. In 1949 rijdt hij door liet verduisterde Londen, op weg naar Waterloo Station om naar Frankrijk te vertrekken. Hij is nooit ge trouwd. Terwijl hij het station nadert, laat hij de auto stoppen. Daar staat hij, in gedachten verloren, terugziende op de vervaagde herinneringen. Tussen zijn duim en vinger draait hij een klein sie raad rond. Het is een dierbare schakel met het verleden. In 1917 was Roy Cro nin 25 jaar; hij was toen kapitein van een van Engelands beste regimenten. Terwijl hij Waterloo Bridge oversteekt, klinkt het signaal voor luchtalarm. Een troep meisjes achter hem rent naar de naastbijzijnde schuilplaats, Waterloo- station. Een van de meisjes verliest haar portefeuille. Roy hielp haar en bracht haar daarna naar de schuilplaats. Ze is knap en slank en heet Myra. Zij trouwen, doch onmiddellijk vertrekt Roy naar het front. Kort daarna leest Myra Roy's naam op de dodenlijst. Dit blijkt later niet het geval te zijn. In Myra's leven is echter een radicale verandering gekomen. Als Roy terug komt, realiseert ze zioh, dat, wanneer haar leven bekend wordt, zij zijn leven zou vernietigen. Ze gaat naar Londen om een uiteindelijke beslissing te vinden. Terwijl ze op de Waterloo-Bridge wan delt, loopt ze wanhopig regelrecht de w eg op, waar de legertrucks voortsnellen en wordt gedood. P.I.T.NIEUWS. Het was een blijde dag voor veel Texelse gezinnen, die hun zoon of vader weer uit Indonesië mochten terugont vangen, na een afwezigheid van meer dan twee jaar. „Och, ze zijn niet veel veranderd", moesten we telkens weer horen. We ho pen dat dit waar mag zijn, dat ze nog niet veranderd zijn, en dat ze daarom nog niet ontgroeid zijn aan hun oude omgeving. Want dat zal liet moeilijkste zijn om je weer aan te passen aan het oude, na meer dan 2 jaar in een heel andere sfeer te hebben geleefd. We zullen echter wel tot de conclusie zijn gekomen, dat dat andere niet steeds het betere is geweest. Waar we ook heen gaan, al gaan we ook naar het einde dei- zee, zoals een psalm het zegt, overal hebben we dezelfde moeilijkheden, niet omdat de omstandigheden beroerd zijn, maar omdat we overal onszelf meenemen. Daartegenover staat, dat gelukkig ook overal God's hand ons wii geleiden. Laat dat vooral jullie geweldige troost zijn, die nu nog in Indonesië vertoeven God is ook daar dezelfde God en Va der van Jezus Christus. Ook daar wil Hij bij ons zijn, waar we ons ook bevinden. Lees daar psalm 139 maar op na; dat vind ik persoonlijk een van de mooiste psalmen uit de hele Bijbel. God wil over al met ons zijn. Dat is het Evangelie. Tenslotte nog dit: B. Koningsveld en G. Westdorp, beide een stevige hand druk van ons hier op Texel, en nog vele jaren met de wetenschap van psalm 139. De „jarigheid" betekent veel voor een Texelaar, zoveel, dat de Kerk er wel eens om wordt vergeten; bedenk dan nu in Indonesië, dat de mooiste „jarig beid", de jarigheid-met-God is. Allen verder hartelijk gegroet. REEDS VIJF FILMJEEPS GEADOP TEERD VOOR DE NIWIN. De mogelijkheid tot adoptie van de zgn. filmjeeps, die de Niwin ten getale van 10 heeft aaangekocht om als rijden de bioscopen geheel zelfstandig voor stellingen te geven bij de Nederlandse militairen op de buitenposten, is buiten gewoon goed ontvangen. Niet alleen heb ben de Nederlanders op Curacao en in Denemarken bereids een jeep geadop teerd, maar thans hebben reeds de Ne derlandse firma's Kwatta in Breda, Van Nelle in Rotterdam en Prudenta ii Amersfoort ieder een filmjeep geadop tperd. De Niwin zal de jeeps voorzien van filmprogramma's (hoofdfilm plus Nederlands en Wereldnieuws.1 jnd Hot ecl P ger 42 5 <oi as Dij cos Na afloop werd een gezellige avond „Casino" gehouden, waar alle deelt mers en medewerkers aanwezig war en geheel belangeloos werd mede( werkt door de „Hawaiians" uit D Helder. Door de heer C. Mets werd een o] nings- en begroetingswoord gesprok en wel speciaal voor de Zwitserse Groninger gasten. Ook de voorz. i Quick bracht zijn dankbaarheid over roemde de medewerking der VVV dhr Mets. Nadat de Hawaiians met groot succ een vijftal nrs ten gehore hadden bracht, kwamen de dames van de gy met Zuid-Afrikaanse liedjes, gevol| door Hawaiian zang, dat veel succ oogstte. Dan volgen de Zwitsers tractoren ons op enige jodelliedjes, ditmaal „echt" waren. De leider dez club dankte allen, die hun verblijf Texel en in Nederland zo prettig mog lijk gemaakt hadden en besloot met wens, dat deze sportverbroedering breder banen geleid, mede mocht dragen om de oorlog uit te bannen. Er werd gezellig gedanst en natuu Hjk ontbrak de Strijd 0111 de man niet, voor men het wrist, was het tijd om sliuten waarbij zeer velen, maar zeker Zwitserse en Groningers een blijvenc herinnering zullen bewaren aan hl verblijf op Texel. Deze week Dinsdagavond speelden adsp. en jun.adsp. comb, tegen ploegi van Westerkwartier. De uitslagen war 0-0. Door het slechte weer van die d: werd het programma iets verlaat, mai de 2e, belangrijkste wedstrijd werd g heel gespeeld en onze jongens liebbe kunnen zien, dat er nog heel veel leren viel. Wel was de T. comb, sterker, maar het technisch beter sp van W„ waarin de kleine zwarte sp een prachtpartij vertolkte, bood de oi zen weinig kans, terwijl de prima ke per prachtig werk deed. Denkelijk zijn deze zomerwedstrijde die ons zo'n mooie gelegenheid biede ons spel en spelers te toetsen, weer acl jve ter de rug en gaan we ons gereed mi ïlle ken voor de a.s. comp., die op 12 Sep aanvangt. Het programma voor Texel 1 is: N.-Niedorp-Zeevogels; Randers-LSV ;ie '26; RKAFC-W.-waard; Watervogels Vrone; Schoorl-Texel. 19 Sept.: Texel-W-vogels. 26 Sept.: RKAFC-Texel. 3 Oct.: Texel-Randers 1 Oct.: N.-Niedorp-Texel 17 Oct.: Texel-Berdos 24 Oct.: Zeevogels-Texel 7 Nov. Texel-LSVV '26 14 Nov.: W.-waard-Texel 21 Nov.: Texel-Vrone 28 Nov.: Texel 1 vrij. Zaterdagmiddag alles en allen die me de kwast kunnen werken, naar sportterrein: de omheiningplaatjes mo< ten geverfd worden plus nog enkele dere afdelingen. Niemand mag zioh hiel van terugtrekken. Aanvang half drie S.V.O. De Coeksdorp Hedenavond half 8 wordt de eerst ronde gespeeld 0111 de SVC-medaille, SVC tegen OVV. Een ieder zorge voor op tijd present te zijn. De wed strijd duun 2x30 min. Morgen SVC 1 tegen Oud-SVC. belangstelling zal het dan wel niet out breken voor het tegenwoordige SVC. He is de kans 0111 te laten zien, dat de ou de garde er werkelijk niet meer aan t pas komt. Bij dit elftal speelde het oud lid Jo Lampers mee, die na 12 jaar in d Oost te zijn geweest er naar hunkert weer met zijn oude spelers, tegen he vernieuwde S. te spelen. De wedstriji vangt aan om 2,30 uur. Mocht het Zon dagmiddag te warm zijn, dan wordt d wedstrijd 's avonds gespeeld om 7,30 uui Dit wordt dan nog nader bekend ge maakt. PREDIKBEURTEN. Zondag 8 Augustus 1948. NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg 10 u. In liet Gymn. lokaal a.d Molenstraat: Ds. E. Broekema te Waardenburg De Coeksdorp 10 u. Ds. Dekker. Bed. H. Doop. Collecte Kerkeraads H kas. Zuid-Eierland 7,30 u. de Weleerw. Heei Eelderink. Coll. Iverkeraadskas Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven De Koog 11 u. Ds. Janse 19,30 Ds. Dekker (Jeugddienst) De Waal 9,30 uur Ds. Janse Oosterend 10 u. Ds. J. J. Buskes 's av. 7,30 u. Ds. van Boven Oudeschild half 3 de Heer Termaat GEREF. KERK. Oosterend 10 uur Ds. M. N de Wolf n.m. 3 uur dezelfde Den Burg, geen opgave ontvangen. GEREF. KERK v.li. H.V. Oosterend 10,30 uur Dienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) Oosterend in tie D.G. kerk 10,30 en 19,30 u. Ds. J. Meyer. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Den Burg 10 u.Ds. G. M. A. Daalder t Haarlem. Ru Mc WIJ Te n Ji f. DOKTERSDIENST DEN BURG. Zondag 8 Aug Dokter Schalkwijk. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 30 Juli t.m. 5 Augustus 1948. Geboren: Aagje L. dv Hendrik v. dj Brink en Maatje A. v. Leeuwen. Pieter zv Sinion Daalder en Willeinke Jonker. Ondertrouwd: Klaas J. S. Knol ei Jent je Bremken. Getrouwd: Jan Kikkert en Aaltjej Koopman, Johan A. Bal-horst en Catha- rina H. Jansen. Lieve Schouten en Neel-\ tje Roeper. Anne A. van den Hoven end Geertje T. v.d. Vis. Overleden: Willem Bakker, 70 jaar. echtgen. v. Cornelia Maas. Gevonden: 1 br. colbertjasje, 1 pop, 3 bankbiljetten, 1 bril, 1 combinatietan getje, 1 gouden ringetje, 1 gr. trui.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2