1 Carla Dingen die in Augusti s de aandracht vragen. wint de grote prijs van Rome - Een paar weken geleden heb ik in „Landbouwvoorlichting" de aandacht ge vraagd voor de stoppelbewerkingen. Toch is dit niet het enige, wat in Aug. de aandacht verdient. In bedoeld artikel wees ik reeds terloops op het gevaar van een te intensievebewerking van zand grond en de wenselijkheid van het zaaien v m een groenbemestingsgewas. Het on- d,-rwerp wordt misschien wat afgezaagd, maar toch kan ik het niet laten u nog maals te wijzen op liet belang van groen- bemestingsgewassen. M.i. is dit een van de meest urgente kwesties voor onze zandbedrijven. Het staat voor, mij zo langzamerhand vast, dat het met de be drijfsvoering op onze lichtere gronden hopeloos vast loopt wanneer we hier on ze volle aandacht niet aan schenken. Nu weet ik heel goed, dat de zaak niet zo eenvoudig ligt. En ik ben dan ook bereid al uw bezwaren voor de vplle 100 pet, te laten gelden. Ik weet net zo goed als u, dat het zaaien van eon groenbe mestingsgewas het gevaar meebrengt van vervuild land, dat het gewas heel vaak mislukt, dat het heel moeilijk is om na de graanoogst nog weer tijdig een groenbemestingsgewas te zaaien, ook al omdat men nog telkens weer te kampen heeft met een arbeidstekort. Wanneer u dit artikeltje leest is het bijna halt Aug. En u e kunnen wel zeg gen, dat de uiterste datum om nog met succes een groenbemestingsgewas te zaaien al heel dicht bij ligt. De keus is op 't moment maar zeer beperkt meer. Als 't enige gewas dat nog een behoor lijk succes kan geven zou ik de stoppel knollen willen noemen. Op 't ogenblik schat ik de waarde van een groenbemes- ting zo hoog, dat ik zou willen advise ren om stoppelknollen te zaaien tot 20 Aug. Het is mij heel goed bekend, dat we oen lang niet de massa krijgen als van een gewas, dat begin Aug. wordt ge zaaid, maar toch meen ik, dat het zaaien van stoppelknollen als groenbemestings gewas tot 20 Aug. mogelijk en gebo- boden is. Zeker, er bestaat het gevaar, dat bij een ongunstige herfst de massa zeer klein blijft, maar de kosten aan zaaizaad zijn betrekkelijk gering en aan de andere kant mogen we ook zeggen, dat zelfs een zeer kleine massa aan groen materiaal de kosten en moeite ruimsohoots vergoed!. Het lijkt mij goed daarbij nog op en kele dingen te wijzen. M.i. moet (1e grond voor ten groenbemestingsgewas niet al te ondiep worden bewerkt. Het is mij al meerdere malen gebleken, dat dit tot teleurstelling kan leiden. De knollen groeien aanvankelijk voorspoedig, maar stuiten na korte tijd op de vaste grond gaan verkleuren en de groei is er uit. Vooral na een periode van veel regen kan dit het geval zijn. Het lijkt mij gewenst do grond mins- tens 10 cm. los te maken. Indien u nog gelegenheid hebt om stalmest mee te geven, die dan tevens dienen moet voor de volgende oogst, dan is dit zeer ge wenst. Verder wil ik nog eens wijzen op het voordeel van machinaal zaaien. In het algemeen is de aanslag veel beter. Dan MIJNHEER PIMPELMANS Plaatjes en versjes c is het van belang om bij late zaai wat meer zaaizaad te gebruiken. Voor een gewas, dat gezaaid wordt voor groenbe- mesting kunt li de rijenafstand wel op 20 cm. nemen. Een hoeveelheid van 6 fi T kg. zaad per ha. lijkt mij wel nodig in dien u na 15 Aug. zaait. Voor een groen bemestingsgewas neemt men bij voor keur knollen, die behoorlijk loof maken. In het algemeen voldoen hieraan de halflange rassen. En vergeet u dan vooral niet een flin ke stikstofbemesting te geven. In het al gemeen zal dit minstens 60 kg. zuivere stikstof moeten zijn, dus 400 kg. van een stikslofmeststof met 15 pet, stik stof, of 500 kg. van een meststof met 20 pet, stikstof. Doet u dit niet, dan is de kans van slagen uiterst gering. Mis schien is er een enkele, die zegt: Kan ik dan maar beter geen groenbemestings gewas zaaien en de genoemde hoeveel- lioid stikstof geven aan het volgende ge was. Deze vraag moet ik beslist ontken nend beantwoorden. De stikstof, die u meegeeft aan de knollen komen voor 100 pet. het volgende gewas ten goede en daarnaast hebt u nog het voordeel van een flinke groene massa met al de gun stige gevolgen daarvan op de structuur van de grond. Weet u, dat het op Texel op meerdere plaatsen beslist onmogelijk is een ge zond gewas haver te verbouwen anders dan in een zeer ondiep ondergebrachte groenbemesling van stoppelknollen? Als variant op het bekende opschrift op de verpakking van onze roomboter zou ik voor onze zandbedrijven in het bijzonder deze zinspreuk willen laten gelden: Na tuurlijke mest waaronder ik dan ver sta stalmest en groenbemestingsgewas- sen is niet te vervangen! Tot zover onze stoppelknollen. Dan wil ik er ook nog eens op wijzen, dat er in Augustus nog alle gelegenheid is om grasland in te zaaien. M.i. is de kans van slagen zeker niet geringer dan bij inzaai in het voorjaar. Ook de eerste helft van Sept. durf ik nog wel te noe men als een geschikte tijd voor inzaai van blijvend grasland of kunstweiden. En ik wil dan wel heel in het bijzonder wijzen op de kunstweiden. M.i. moet op onze zandbedrijven een goed deel van het bedrijf geëxploiteerd worden als kunstweide. Dit jaar waren de resultaten met kunstweiden wel zeer gunstig is. Op heel veel percelen zijn tot. nu toe al 2 sneden van een hoogwaardig voeder verkregen. En ook dit seizoen zagen we weer enkele keren, de zeer gunstige werking van een kunstweide op de vruchtbaarheidstoestand van de bouw grond. Om bv. één geval te noemen. Op een bedrijf in het Noorden werd een ge deelte van een perceel enige jaren als kunstweide gebruikt. Dit jaar werd er haver en zomergerst verbouwd op het perceel en wel zodanig, dat zowel haver en gerst voor de helft, op de omge ploegde kunstweide kwamen en voor de rest op het gedeelte, dat doorlopend als bouwland werd gebruikt. Het verschil was enorm groot. Het gewas haver op de kunstweide was gul en volkomen gezond, op de oude bouwgrond sterk aaltjesziek. iAAT PAARDRIJDEN. oor G. TH. ROTMAN. 3. Dus ïeed meneer Pimpelmans de andere dag naar Knuppelhoek en zocht een prachtstuk van 'n schimmel uit. „U zei d'r best plezier van beleven, me neer", zei de paardenkoopman; „hij is can 'n groot paardenspel afkomstig, dus u begrijpt, dat het een prima beest is!" door HïDDA LINDNER r 28.) Carla zat met de afbeeldingen in haar hand en merkte niet, dat de tranen over haar, door Conohita naar monsieur Jean's strenge voorschriften gepoederd gezioht liepen. Daar was het terras en daarachter de bibliotheek niet de gezel lige haard. Bestond er zoiets dat je zoveel verdriet op een plek kon hebben en toch een ononderdrukbaar heimwee naar die plek kon behouden? Stephan had er maar een kort briefje bij geschreven, waarin hij mededeelde, dat hjj Kerstmis hij Redetn zou vieren en dat hij haar een gelukkig feest wens te, Bij Redem? Dus niet in Berlijn? Het v/as het mooiste kerstcadeau, dat hij haar geven kon. Maar de brief behelsde ook een treu rig bericht. Een van de beste fokmerries was gevallen en had tengevolge daarvan een zeer ongelukkige bevalling geliad. De veearts had het paard opgegeven en Stephan had een einde gemaakt aan liet lilden van het dier door een snelle kogel, i „Natuurlijk betaalt de verzekering nu niet uit", schreef hij, „maar ik kon het arme dier niet. langer zien lijden", i Er kwam een warm gevoel in Carta's hart dat was niet de minnaar van Li lian Bredecke, dat was de andere Ste- 4. Met „Bleke Bet", zoals hij de schim mel voortaan noemde, achter zich aan, peddelde meneer Pimpelnians weer Ep- scheutenwaarts. Daar 't hem te lastig werd -het touw de hele tijd vast te hou den, stapte hij af en bond het paard van achteren aan z'n fiets. „Zoveel grappen zal hij wel niet uithalen", dacht liij. plian, de goedhartige, gevoelige man, die liever een grote som gelds kwijtraakte, dan een weerloos dier te zien lijden. En het moest niet gemakkelijk voor hem zijn geweest, dat geld op te geven. Zij had genoeg van de koopmansgeest van haar vader meegekregen, om gedurende de drie maanden, dat ze op Isernhof had doorgebracht, te bemerken, dat daar alles financieel niet zo gunstig was als een oppervlakkig toeschouwer wel zou menen. Het leven werd daar natuurlijk nog altijd in grote stijl geleid, maar ge reed geld scheen er met de dag minder le zijn. De oude Nieineijer liep vaak met een zorgelijk gezicht rond, de voorgeno men uitbreiding der fokkerij had niét plaats gehad en de bouw 'van een paar nieuwe stallen evenmin. Weliswaar brachten de jonge paarden van Isernhof prachtige prijzen op en gaf Stephan voor zichzelf niet veel geld uit, maar de las ten werden steeds drukkender en er wa ren zoveel dingen, waarvoor ook belas tingen betaald moesten worden en die onderhoud eisten, zonder dat zij. iets in brachten. De pachters van Waldrode en Freshof waren in de oogstmaanden tweemaal op liet huis geweest 0111 met Stephan te spreken en na zulk een on derhoud was Stephan stil en in gedach ten geweest. Dat had Carla wel opge merkt, maar liet paste in haar' program ma, om te doen of zij het niet merkte. Stephan had een paar weken na hun hu welijk, er eens op gezinspeeld, dat de rentmeester opdracht had, haar alle be dragen, die zij nodig mocht hebben, uit te betalen en daarop had ze gezegd, geen Ook in het gewas zomergerst was het verschil duidelijk merkbaar. De zomer gerst op de oude bouwgrond was in Mei sterk aangetast door veenkoloniale ziek te (mangaangebrek), op bel andere deel was daar niets van te merken. In Aug. kunt u met een goede kans op slagen 'n kunstweide inzaaien. Hoewel de eisen van liet te gebruiken zaaizaad bij een kunstweide uiteraard iets lager kunnen liggen dan bij inzaai voor een blijvende weide, moet u dit toch ook weer niet te gemakkelijk ne men. Ook voor een 2- of 3-jarige kunst weide is bei van groot belang wat u zaait Op grond i an recente ervaringen zijn ivij geneigd om ook voor deze kunstwei- den een vrij groot percentage grassen van liet weidetype aan te bevelen. In de Rassenlijst worden enkele uitmuntende weidetypen van Engels Kaygras ge noemd. En kijkt u dan alstublieft niet op de paar guldens, die het zaad van de weidetypen meer kost dan van zaad, waar u verder niets van af weet dan dat het Engels Raygras is. Ik geef u de ver zekering, dat u het meer betaalde dub bel en dwars terugbetaald krijgt. Ten slotte wil ik nog één ding noemen: dat ook in Aug. met succes kan gebeu- ren: bet. geven van een kalkbemesting op de percelen, die dat nodig hebben. Wanneer door grondonderzoek vast is komen te staan, dat een kalkbemesting nodig is, dan is daar de maand Aug. wel zeer geschikt voor. Het onderbrengen van kalkmeslstoffen met de stoppelbe werkingen biedt grute voordelen. In liet algemeen is de grond om deze tijd be hoorlijk droog. En dit is een zeer gun stige omstandigheid voor het strooien van kalk. Aan kalkmestetoffen stellen we de eis, dat ze voldoende fijn zijn. Van de fijnheid kunnen we alleen profiteren als we de kalk strooien bij droog weer en op een oroge grond. Bovendien geeft het strooien van kalkmeslstoffen in de nazomer een goede leans, dat u reeds 't volgend seizopn van deze bemesting pro fiteert, iets wat nog zeer te bezien staat, wanneer u de kalk in de winter of liet voorjaar geeft. En m.i. is kalk nog steeds één van de meest belangrijke meststoffen. Ook in liet afgelopen sei zoen zagen we weer heel wat afwijkin gen, die uitsluitend het. gevolg waren van een ie lage pH, of anders gezegd van een gebrek aan kalk. Ook hier geldt dat voorkomen beter is dan genezen! C. v. Gr. DE CHR. MUZIEKVERENIGING VAN WARNS GAF EEN CONCERT OP HET EILAND TEXEL. Men sclirijlt ons hierover nog het vol gende: Texel zit midden in zijn seizoen. Dit betekent, dat dagelijks een menig te van vacantieangers, touristen, grote re, of kleinere gezelschappen ons eiland overstromen om te geniete,van al dat vele cn goede, dat Texel aan zijn be zoekers te genieten geeft. En, al schrij ven we dit als rasecht Texelaar, we ge ven de mening van nietreilandbewoners, als we zeggen: Hetgeen Texel geeft, is de moeite waard. Het is echter dit maal niet de bedoe ling Texel in het middelpunt te plaat- 1 sen, al is ons chauvinisme, we willen dil eerlijk bekennen, wel van die aard, dat j liet ons ongemerkt uil de pen loopt, Nee, I ditmaal willen we het hebben over de I Muziekver. „Harmonie" van Warns, die een trip naar ons eiland maakte en deze uitgaansdag niet alleen ten eigen genoe- gen heeft aangewend doch ons ook van haar kunnen en kwaliteiten heeft doen profiteren. Deze ver. heeft ons nl. vergast op een concert in de Muzieknis van ons Park te Den Burg. En hoewel wij door de goede zorgen van de VVV Texel de laatste tijd wat muziek betreft, zeer zeker in alle opzichten verwend worden, was dit een zeer goed concert, dat de toets der cri- tiek en vergelijking ten volle kon door staan. De directeur, dhr Dokkum, keilt de knepen van liet vak, zoals ingewijden zeggen. Hij heeft een indrukwekkende directie; hij haalt uit zijn mensen wat er werkelijk in zit, hjj verstaat de kunst de spelers als liet ware op de instrumenten te laten zingen. Het programma gaf 15 nrs. aan, waar- geld nodig te hebben, daar zij voldoende kapitaal bezat om voor eigen behoeften te zorgen. Stephan had een paar maal geknikt'en was nooit, meer op de zaak teruggekomen, had die volkomen ver geten. En nu heeft hij zorgen en liet zou een kleinigheid voor haar zijn, die zorgen van hem weg te nemen. Maar neen! Carla houdt met koppige verbetenheid vast aan het idee, dat haar man niets weten mag van haar rijkdom en nu minder dan ooit. Zij kent de macht van het geld en zij wil hem als vrouw ver overen of van hem afzien. En daarom schrijft ze een brief vol deelneming over de dood van de arme merrie en weet niet dat die brief veel warmer van toon is dan de voorgaande. Stephan was op de terugweg van Ber lijn. Zijn samenzijn met Lilian was dit maal zeer onharmonisch geweest. Zij had hem heftige verwijten gedaan. Hij kwam bijna niet, meer naar Berlijn, had ze ge zegd. Het was schandelijk, zoals hij haar verwaarloosde. En helemaal onge grond waren die verwijten niet geweest. Zijn bezoeken aan de hoofdstad waren inderdaad in de laatste tijd zeldzamer en zeldzamer geworden. En nu terwijl hij voorzichtig over de landweg reed, die glad was van de bevroren sneeuw dacht hij over dit alles na en vroeg hij zich af, waarom hij inderdaad de laatste tijd minder naar haar toeging, ja eigen lijk voorwendsels zocht, om weg te blij ven en waarom haar verontwaardiging hem ditmaal zo koud had gelaten, dat hij niet eens de moeite had genomen zich bij geopend en gesloten werd met een koraal. De korpsen, die hier meestal spelen, geven weinig koraalmuziek en toch is het prachtig en gaat er iets van uit als een koraal goed gespeeld wordt, het geefl. ook do niet-ohristen, de niet-gelo- vige iets mee van de grootheid en liefde van de Schepper aller dingen. Verder een 6-tal marsen. Uiteraard oldoet de ene mars meer dan de andere, de mars „With Sword and Lance", gaf ons de meeste voldoening. De overige stukken, zoals 0.111. „Judex (Mors et Vita)" van Gounod, do operet te „Selectie uit de Vogelkoopman" van Zeiler en de zware ouverture „La Forza del Destino" van Verdi (arr. Ivessels), ze werden alle goed vertolkt. Soms hadden we de indruk alsof een groot kerkorglFl meespeelde. De laatstgenoemde ouverture is het verplichte nr. van het binnen enkele dagen te houden concours te Oosterend. Wij wensen „Harmonie" van harte een le prijs aldaar. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op de burgemeester van Texel, Mr. G. I). Rehorst, de voorz. van de VW dhr W. H. Lap en diverse dirigenten en be stuursleden van muziekver. op Texel. Zowel de burgemeester als de voorz. van de VVV brachten persoonlijk hun dank over aan de directeur Dokkum en spraken de wens uit het korps een vol gend jaar weer op Texel te mogen zien en horen. Wij voegen onze wensen daar gaarne bij. Wij hopen dat Warns als vaeantie- uitstapje (daarbij geholpen en gelaafd door oude Friese banden, de familie Bouwsma en Meindertsma, die thans deel uitmaken van onze gemeenschap) '11 prettige dag heeft gehad, waaraan zij met genoegen terugdenken. Onzerzijds zouden we het- zo willen stellen: Als Texel aan Wafnp heeft kun nen geven, wat Warns ons heeft ge bracht, welnu, dan zijn beider wensen ten volle vervuld. Het was juist lü jaar geleden, dat Warns ook op Texel concerteerde. I11 '38 schreven we, (lat wij hoopten, dat Warns zijn ver. zou blijven zien als een gave van God on in Zijn Geest zou willen voortwerken. Wij weten verder niets van het korps van Warns, dan hetgeen wij hier gezien cn gehoord hebben en dat was goed. We kennen alleen de voorz, dhr S. J. IJbe- 111a van nabij. Als alle leden van het korps van dit gehalte zijn, welnu, dan hierbij onze felicitatie. Wel weten we, dat ook de muziek or is ter ere Gods. Dat ook uw ver., zoals het praedieaat „christelijk" voor uw naam reeds aangeeft, zich in Zijn dienst wil stellen. Laten we elkander er steeds weer aan herinneren, dat wij, die de eu vele moed hebben ons als christelijk aan te dienen, staan 111 Koninklijke dienst, d. w.z. dat In al ons werken en handelen, ook in het geven van zang en muziek, uitkomt, dat dit een dienen is van de Allerhoogste en onze naaste. We bedoelen dit niet in dien zin van „alleen christelijke stukken", zeker niet, maar dat ge ook als muziekver., met ver werping van alle schijn, opschik of fran je, u geroepen weet door God, Hem te loven en 'e prijzen 111 uw muziek en Zijn grootheid en goedertierenheid wilt door geven aan uw naaste, dn ars door en over alle vermeende muren en grenzen heen. God geve, dat het zo moge zijn. Er zij dankbaarheid in uw harten, voor het voorrecht, Hem ook op deze wijze te mogen dienen. d. W.-B. Texel, 29 Juli 1948. DE WERELD HELPT HET KIND. Nooit oorlog meer.... De wereld jv acht en sprak liet direct. 11a 1945 I uit, de UNO kwam tot stand, de Ver-I enigde Naties, een organisatie, bedoeld! 0111 conflicten, ontstaan tussen de leden.I 111 der minne te schikken. I En al gaat het niet zoals velen wensten I en wensen, toch geschieden er dingen,! die wijzen op een algehele samenwer-l king, die van zulk een onschatbare waar-I de voor de mensheid is. Men west het: 111 de door de oorlog I zwaar geteisterde, verarmde en uitge-l putte wereld, lijden de kinderen het 1 meest. Er is geen voedsel genoeg en erl is een tekort aan kleding en brandstol',! 20 millioen kinderen worden door hon-l gersnood bedreigd. I Doch nu heeft de UNO ingegrepen. I Er is een grootscheepse actie op touw gezet en over gans de wereid werd aan iedereen verzocht de opbrengst van één dag aan de noodlijdende kinderen te schenken. Eén dag van uw loon, salaris, de opbrengst van uw land schenk die ene dag aan de jeugd, dan kunt u alle andere dagen van het jaar voor uzelf re serveren. Het verblijdende is, dal deze oproep I uit alle landen van de wereld beant-1 woord werd. Onnoemelijk velen werken I er aan mee. Ook in ons land betuigden I 1 velen reeds hun instemming. Grote be-1 drijven, belangrijke instellingen verzoch-1 ten reeds nadere inlichtingen. Men stond 1 onmiddellijk gereed iets voor deze we-1 reld-jeugd te doen. Nooit is het voorge-1 komen, dat de gehele wereld de handen I ineen sloeg 0111 eensgezind het hoofd te I bieden aan een dreigend lot. Het kind I kwam, vroeg en. het gelukte! Is dit I geen belangrijk verschijnsel? Wijst hel li er niet op, dat in onze schijnbaar zo ont- I redderde en voor haar ankers losgesla- gen wereld eenheid en samenwerking I toch mogelijk zijn? Onze kroon-prinses J is in Nederland ere-voorzitster en 011 middellijk kreeg zij de volledige mede werking van (le overheid en tal van par liculiere organisaties. Wie niet in staat is het loon van één dag af te staan, kan) ook helpen door over te werken en del extra-verdienste aan het U.N.A.Cb comité in Nederland te zenden. Hei adres is: Stadlioudersiaan 146, Den Haag en het gironummer 9600. DE JEUGDHERBERG „PANORAMA" De Jeugdherberg „Panorama" krijgt ook deze zomer veel gastei). Zo werden per 1 Juli reeds 1000 overnaehtinen meer geboekt dan het vorige jaar. in Mei en Juni kwamen reeds de eerste bezoekers, w.o. verscheidene scholen. I11 deze tijd is de jeugherberg iedere dag vol. Er is slaapgelegenheid voor 8t personen. Voor een onverwachte trekker is er bij uitzondering plaats. De meesten spieken dan ook vooruit af, wannneer ze komen. Behalve uit eigen land, komen er jongelui uit. België, Frankrijk, Zweden en Zwitserland. weer met haar te verzoenen vóór hij naar huis terugging. Neen, het was de laatste weken niet zo tussen hen geweest als anders. De laatste weken? De laatste maanden eigenlijk sedert Carla.... Hjj drukte zijn lippen op elkaar en de lijnen om zijn mond werden dieper. Dat «as het. Daar lag het punt, waarom deze hele geschiedenis draaide. Dat huwelijk. De manier waarop het. gesloten was - onwaardig! Het was misselijke slapheid van hem geweest, dat hij zich tot zoiets had laten verleiden. Al mocht Lilian ook herhaaldelijk zeggen, dat het een goede onderneming geweest was een erg fatsoenlijke onderneming was het niet geweest. En. was Lilian wel de vrouw die zulk een daad waard was? Voor liet eerst vond hij de moed zichzelf op die vraag antwoord te geven. Neen, Lilian was geen edele ziel, voor wie je alles kon over hebben, zelfs een.laagheid. Li lian was eigenlijk niet anders dan een egoïste, die alleen aan haar eigen be lang daoht en mensen en dingen zonder gewetensbezwaren gebruikte, ja ook hem. En hij had gedacht, dat zij hem liefhad! Plotseling lachte hij spot tend. Als zij hem werkelijk lief 'had ge had zou ze zich voor hem hebben vrij gemaakt. Maar zij wilde haar rijke man behouden en haar minnaar niet op geven. Een dwaas een blinde dwaas was hij geweest. Deze gedachten waren niet nieuw voor hem. alleen had hjj nog nooit de moed gehad, ze ten einde te denken want dat einde was een bankroet, 't Bankroet van alles wat hij sedert zijn jeugd voor deze vrouw gevoeld had, van het gevoel, dat hij vele jaren lang voor zijn grande passion had gehouden. Tot - ja, tot hij begon méér te verlangen dan alleen de bevrediging van zijn zinnen, tot hij ook bij haar de geestelijke vriendschap, de wederzijdse steun trachtte te vinden, die hij bij Carla zo sterk gevoeld had. Daar in «'as Lilian volkomen te kort gescho ten. zó volkomen, dat al haar bekoorlijk heden niet tegen dit tekort konden op wegen. Carla had liet bitterste ogenblik van haar leven 111 een nuchtere tram doorge maakt Stephan kwam op de koude verlaten landweg tot liet bittere inzicht, dat. hij het eerste grote gevoel zijns le vens verkwist had aan een hartelóze en zielloze egoïste. I11 deze stemming kwam hij op Isern hof terug en vond daar Carta's warme brief. E11 zo gebeurde liet. dat nog die zelfde avond een antwoord naar Parijs ging, dat ten gevolge had, dat Carla, on dank/! alle argumenten en wanhoopsge baren van Maud, een dans-thee afzegde en, onder voorwending van hoofdpijn, zich een paai uur op haar kamer opsloot. Want in die brief stond, dat Goudlelie' zeker in begin van Maart in Rome zou uitkomen legen zeer sterke mededin gers, waaronder ook weer de Belgische kapitein Pumoulin zou zijn, en dat Goudlelie zeker méér kans op succes zou hebben als haar vriendin (zo noemde Carla zich immers?) aanwezig zou zijn. Hij had duidelijk aan Goudlelie ge merkt, dat die daarvan overtuigd was. (Wordt vervolgd).

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4