Zaterdag -f September 1918 '/.al I roonwisseling in bel Kon. Paleis te Amsterdam plaats vinden Oud Nieuws EE V BEROEP OP ONZE ADVERTEERDERS. In verband met de op 8 en 7 Septem ber te houden leestAi en liet vrijaf ge ven aan het personeel, doen wij met deze een beroep op onze adverteerders hun eople voor het WOENSDAGNUMMER VOOR A.S. MAANDAG in te zenden. Redactie en Administratie. DE 68STE VERJAARDAG VAN H.M KONINGIN WILHELMINA. Overal in den lande werd gisteren de fi8ste verjaardag van H.M. Koningin Wilhelmina op grootse en spontane wij ze gevierd. Een zonnige, zomerse dag met veel vlaggen en versieringen, was algemeen het beeld, dal er te zien was. De groot ste drukte concentreerde zich wel in de hoofdstad Amsterdam, waar H.M. 5(1 jaar geleden werd ingehuldigd en waar Zij nu tijdelijk haar intrede heeft ge daan. Op Texel Ook op Texel werd er in verschillende dorpen druk gevlagd, meer dan vorig jaar. Alles wijst er op, dat de Oranje- Comité's en buurtverenigingen druk bezig zijn om de Jubileum- en Kronings feesten op een waardige manier te her denken. TER ATTENTIE VAN WAGEN BESTUURDERS DENK OM DE VERSIERINGEN VAN DE EREPOORTEN. Bfl het aanbrengen van de ver sieringen voor de erepoorten is het al een paar keer voorgekomen, dat de hoog opgeladen vlaswagens hiermede in aanraking kwamen, zodat de met zoveel moeite aange brachte versieringen vernield wer-' den. De bestuurders van deze wa gens worden er bij deze op attent gemaakt, dat de vracht niet hoger mag zijn dan 3,50 m. boven hel rij- vlak. Men dient hiermede goed re kening te houden,, daar bij over treding proces-verbaal zal volgen. DE VVV BLIJFT ACTIEF. VOOR HET VOLGEND JAAR REEDS AANVRAGEN. Hoewel een groot gedeelte van de gas ten vertrokken zijn, blijft de VVV ac tief werkzaam, daar er nog verscheidene gasten op ons eiland vertoeven en als 't mooi weer blijft, zal dit zeker nog wel wat blijven nadruppelen.. Ondanks, dat ca. 75 pet. der bezoekers vertrokken zijn, zitten de hotels nog vol. Met het oog op de feesten rijn velen naar hun haardste den vertrokken, maar toch zullen er, naar we vernemen, tot het eind van Sep tember vacantiegangers op Texel aan wezig zijn. We kunnen hier van een zeer geslaagd seizoen spreken en het mooie is, dat er nu reeds aanvragen lopen voor het ko mende jaar. De VVV blijft actief, schre ven we en zo is, daar er nu reeds plan nen zijn om een nieuwe wandel-, pen sion- en kampeergids uit te geven, niet alleen in het Nederlands maar ook in do Engelse taal. Degene, die op Texel zijn vacantie doorbracht, was doorgaans enthousiast al waren er ook wel eens klachten, doch het ijverige VVV-hestuur en de adm. de den alles om het de gasten zo aange naam mogelijk te maken, gezien ook de vele ontspanningsavonden, die er geor ganiseerd werden. Men deelde nog mede, dat, bij alle be langhebbenden, die pension houden of een kamphuis, hotel of kampeerterrein exploiteren, een onderzoek zal volgen, om te zien of de inrichting aan de eisen voldoet, die er aan gesteld moeten wor den. Daar dit alles is om de naam van Texel hoog te houden, kunnen we de ac tiviteit van de VYV niet anders dan toejuichen. DE FEESTEN OP li EN 7 SEPTEMBER AAN DEN BURG. De laatste dagen begint men een idee te krijgen, wat er in Den Burg alzo ver sierd wordt, We kunnen zeggen „er zit schot in", daar men in verschillende straten druk bezig is. Toch boorden we, dat er enkele straten niet versierd wor den. Hoe zit dat nu, is er dan niemand, die zijn schouders er onder zet? Ook hebben we kunnen lezen, dat een buurt 'het voor de versiering opgehaalde geld beschikbaar stelt ten bate van de kankerbestrijding. Hoe mooi dit ook is, lijkt het ons toe, dat zulks niet de bedoe ling is geweest van de buurtbewoners. Ook hier lijkt het er op, dat men niet weet te beginnen en er zich op deze ma nier met een .Jantje van Leiden wil af maken. Mannen, sla de handen in een en toont, dat jelui niet achter wilt blijven. Het kan, dat weten we van vroeger. Voor de volksfeesten heeft het Oran je Comité een terrein gekozen aan de Emmalaan, om het publiek alles zo veel mogelijk te laten zien. De Groeneplaats leent zich hier niet zo goed voor. Opgave tot deelname aan de Allegori sche optocht en ringrljdcrij dient zo spoedig mogelijk to geschieden. Alle an dere opgaven op de feestdag zelf. Het Oranje Comité heeft alles in het werk gesteld om de feesten in Den Burg goed te doen slagen. Stelt hen daarom niet teleur en werkt allen mede. Programma's zijn, zo lang de voorraad strekt, verkrijgbaar in die zaken, waar een ex. voor de ramen hangt. CORRESPONDENTIE. J.O.R. te Den Burg. Ook ons is deze zaak ter ore gekomen, doch daar de Mid denstandsverenigingen hiermede op de hoogte zijn, lijkt het ons beter, dat zij deze aangelegenheid hij het gemeentebe stuur aanhangig maken. Redactie. Op Zaterdag 4 September te 11,30 uur zal op het Koninklijk Paleis te Amster dam H.M. de Koningin, in 't bijzijn van H.H. K.K. H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard, afstand doen van de kroon. De enige aanwezigen bij deze plech tigheid zullen zijn de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal, de ministers, de vice-president van de Raad van State, de leiders en leden van de deputaties uit Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen, de Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, de burgemeester van Amsterdam en de directeur van het Ka binet der Koningin, die de acte van af stand mede zullen ondertekenen. Klokslag 12 uur verschijnen Koningin Juliana en H.K.H. Prinses Wilhelmina met de Prins der Nederlanden op het balkon van het Paleis, waar Prinses Wilhelmina en Koningin Juliana enige woorden zullen spreken. uit de „Texelaar" van 25 en 28 Aug. 1898 Door niej. R. Roeper, onderwijzeres aan de o.l. school alhier, werd gisteren met gunstig gevolg examen afgelegd te 's-Gravenhage voor de acte Frans L.O. Uit goede bron vernemen wjj, dat Zaterdagmorgen 11 uur met de redding boot, die aan De Koog is gestationneerd, de gewone oefeningen zullen worden ge- houd. n, terwijl dan tevens het vuurpijl toestel zal worden beproefd. De Koog, 22 Aug. De feestcom missie alhier is, met bet oog op de fees ten aan Den Burg op 1 en 2 Sept. a.s., op haar vroeger genomen uesluit terug gekomen en heeft, nu bepaald, dat het schoolfeest zal plaats vinden op Zater dag 3 Sept. e.k. Oudeschild, 24 Aug. Op de Noord zee werd verleden week door schipper K. een hem \reemde vogel gevangen, die zeer vermoeid aan boord kwam. De vogel werd in levende staat aangebracht en door ceu deskundige herkend als een jonge steenarend. Gisteren werd te Oudeschild een vergadering gehouden met de meisjes, die aan de te houden optocht wensen deel te nemen, ter bespreking van het costuum en tevens 0111 de feestliederen te bestuderen. Dit laatste vooral gelukte best. 50 meisjes gaven zich bereids voor de optocht aan, terwijl er denkelijk 150 mannelijke personen aan deel zullen ne men. Texel, 27 Aug, Tal van personen bevonden zich Donderdagmiddag aan 't einde van de Weverstraat om de stoet te zien opstellen en vertrekken, die zich naar de aanlegplaats der boot zou bege ven, teneinde de nieuwe burgemeester, de Edelaohtb. heer De Joncheere en diens echtgenote af te halen. Was aan Den Burg een grote drukte hij het ver trek, bij aankomst te Oud-schild bleek bet maar al te zeer, dat men ook aldaar gaarne blijk wilde geven van grote be langstelling. Bijna van elke woning woei de vader landse driekleur met of zonder oranje wimpel, terwijl op de haven behalve de ze, ook nog de Texelse vlag lustig wap perde. Het fanfarecorps had zich op het einde van liet hoofd geplaatst en liet zich onmiddellijk bij liet binnenkomen der boot horen, ais welkom van het ge- eerde echtpaar bij de aankomst op Texel. Nadat eindelijk de boot was vast gelegd en het echtpaar voet aan wal had gezet, werd aan mevrouw de Joncheere, door 'n dochtertje van dhr J. J. Witte, een keurig bouquet overhandigd, sa mengesteld uit bloemen van Texelse bo dem. Nadat door dhr Dikkers hierop 't echtpaar een hartelijk welkom was toe geroepen en deze hiervoor zijn dank had betuigd, werd de terugtocht aanvaard. Het programma voor de feesten werd als volgt samengesteld: Donderdag: 's morgens 9 uur Bazuin geschal van de toren der Herv. kerk; 10 u. zingen der cantate in de tuin van Ho tel Texel. Na afloop muziek op de Groe neplaats. 12 uur optocht. Deze zal wor den opgesteld op het. ,3oltje" aan het einde der Weverstraat. Verder muziek op liet. marktplein en 's avonds verlich ting. Vrijdag: 's morgens muziek, daar na oplocht met de schoolkinderen en schoolfeest, op de Groeneplaats; 's av. optocht bij fakkellicht. Het programma zal worden uitgegeven en tegen beta ling van 10 et. verkrijgbaar worden ge steld. De Cocksdorp. 26 Aug. Thans is besloten het volksfeest, (w.o. harddrave rij) te doen plaats hebben in de namid dag van Woensdag 31 Aug. en het schoolfeest op de daarop volgende dag. GROEP ENGELANDVAARDERS DOOR H.M. DE KONINGIN OP HET LOO ONTVANGEN. Een groep Engelandvaarders, ten ge tale van 250 man is door H.M. de Konin gin op paleis het Loo ontvangen. De voorz. van de club van Engeland vaarders. pater A. F. M. Monschen bood H.M. een plaquette aan, waarop aan de voorzijde een afbeelding van de Konin gin in Londen te zien is. Pater Monschen zinspeelde in een toespraak op het komende afscheid van H.M. In haar antwoord gaf de Koningin echter te kennen, dat van een afscheid ten aanzien van de illegaliteit geen spra ke kan zijn. VOOR ONZE VROUWEN. o Ar 9 is SCHOENTJES VOOR BABY. Als een nieuwe wereldburger zijn komst bekend maakt, zet hij tegelijker tijd al zijn vrouwelijke familieleden aan liet werk om hem met een passend ca deautje te verwelkomen. Oma breidt een truitje, tante haakt 'n mutsje en wat maakt u? Zo'n schattig paar miniatuur-stappers? U heeft nog wel een mooi lapje stof voor de buiten kant en een stuk-je flanel of zijde voor de voering., en een patroontje vindt, u hier. Voor het kraagpantoffeltje ge bruikt u hot zo, zonder ingetekende lijn tjes; voor een hoog schoentje zonder omgeslagen kapje neemt u het stippel- lijntje als bovenkant en voor het band schoentje volgt u de andere ingetekende lijn. Het bovenstuk knippen we aanéén. U legt de voering en de bovenstof met de goede kant op elkaar en stikt de ran den dicht, behalve de onderrand. U draait de goede kant naar huiten en naait met, fijne overhandse steekjes de voorkanten aan elkaar, van het hoge. schoentje alleen de neus (plm. 4 cm.). De zooltjes van voering en bovenstof rijgt u met de verkeerde kant op elkaar, U rijgt het bovenstuk en de neus even in gehouden erop met de naad naar buiten, en boordt dan liet zooltje met baislint of schuine reepjes stof om. U kunt ook aan het bovenstuk bij voering en stof apart het voornaadje dichtstikken en openstrijken en dan 2 laagjes samen omboorden of met 'n fes- tonneersteekje aan elkaar zetten. Wilt u het schoentje met borduurwerk versie ren, dan doet u dat voor u er de voe ring tegen naait. We sluiten de pantoffeltjes met lint jes of knoopjes en lusjes. Misschien heeft u nog een aardig doosje om liet cadeau in te pakken en tl bent gereed voor de eerste audiëntie van Zijne (of Hare) Majesteit de Baby! HERDERLIJKE BRIEF VAN R.K. EPISCOPAAT over regeringsjubileum, troonsafstand en inhuldiging. Ter gelegenheid van het regeringsju bileum, de troonsafstand van Koningin. Wilhelmina en de troonsbestijging van Prinses Juliana, heeft het episcopaat van de R.K. Kerk in Nederland Zondag een brief doen voorlezen, waarin liet hulde en dank brengt aan Koningin Wilhelmina voor wat zij gedurende de 50 jaren van Haar regering en in het bijzonder gedurende de oorlogsjaren voor Haar Volk heeft gedaan. in alle kerken zal op 6 September de votiefmis van de Heilige Geest, naar aanleiding van de inhuldiging worden gezongen. GRATIE AAN GEVANGENEN. Naar aanleiding van het 50-jarig re geringsjubileum van Koningin Wilhel mina en van de troonsbestijging van Prinsps Juliana, heeft het de Prinses- Regentes behaagd, om aan allen, die tot vrijheidsstraf zijn veroordeeld gratie te verlenen van een vierde gedeelte van hun straf, met dien verstande, dat dit gedeelte niet minder zal bedragen dan een maand en niet meer dan een jaar, TWEEDE DUITSE REPUBLIEK WORDT VANDAAG GEBOREN. Woensdag 1 Sept. zal de tweede Duit se republiek geboren worden. Op deze dag precies 9 jaar nadat Adolf Hitler de oorlog begon, waardoor tenslotte het Derde Rijk verwoest zou worden, zal do Assemblee bijeenkomen, die de constitu tionele fundamenten moet leggen voor de nieuwe West-Duitse republiek. De eerste Duitse republiek begon haar le ven in het. Weimar van Goethe en Schil ler. De tweede zal beginnen in Bonn aan de Rijn, de geboorteplaats van Ludwig van Beethoven. De tweede republiek zal geen souvereine rechten hebben. Haar basis is nog steeds onvoorwaardelijke overgave. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Texel 1 behaalde in haar wedstrijd te- „Freno" (Fianeker), een gemakkelijke overwinning en F. mag van geluk spre ken. dat de score niet hoger opgevoerd werd. Bij F. was te weinig verband aan wezig en de tegenpartij was haar te sterk. Er werd evenwel sportief partij gegeven. Bij T. werd er goed aangepakt, waar bij de bezetting der lialflime weer pri ma was. Gomert gaf keer op keer zijn voorhoede goede kansen. Dick had er zin in en vormde met Bert een sterke vleugel. Kees deed zijn best, reageerde snel, maar moet zich goed opstellen. Voor de rust vulde Niek te weinig aan, maar in de 2e helft werd dit al veel be ter, terwijl Henk ook heel behoorlijk partij gaf en met Niek meer een vleugel ging vormen, in de 2e helft werd dit al beter. Er wordt met een behoorlijk tempo GEEN SCHOOLGELDHEFFING over het cursusjaar 1944-1945 van hoger en Middelbaar onderwijs. De moeilijkheden, die zich bij het vaststellen van de gegevens voor de re geling van schoolgelden over het cur susjaar 1944-1945 hebben voorgedaan, waren van die aard, dat na onderling overleg dooi de regering is besloten '11 wetsontwerp in te dienen volgens het welk, voor zover het de openbare scho len voor voorbereidend hoger en middel- haar onderwijs betreft, over dit cursus jaar geen schoolgeld zal worden gehe ven. Voor do overeenkomstige gemeente lijke en bijzondere scholen opent art. 2 de mogelijkheid om de schade te ver goeden, die door de desbetreffende ge meenten en schoolbesturen is geleden, doordat zij ovar 1941-1945, wegens bet ontbreken van de nodige gegevens, in de onmogelijkheid verkeerden school geld te heffen. Het is de bedoeling, dal daarbji geen voordeel wordt behaaid, noch nadeel geleden. Voor de bereke ning van de schadeloosstelling zal wor den uitgegaan van liet gemiddelde dei- schoolgelden, die over 1938-1939, 1939- 1940 en 1940-1941 per leerling der be trokken school zijn betaald, WAT DE NIWIN IN 2 JAAR TIJD NAAR IN DIE ZOND. Op de laatste dag van de bloementen toonstelling „Bloemen in Beig en Bos" te Apeldoorn kwamen Niwin-comité's uit Utrecht, Gelderland en Overijssel bij een. Ir. F. F. van Rhijn, dir. van het Centraal Bureau van de Niwin, deed verslag van zijn recente reis naar de tropen, waar hij met eigen ogen had aanschouwd hoe groot de vreugde en ook de morele steun is, die de jongens ginds door middel van het Niwin-werk ontvangen. De Niwin verzond in haar 2-jarig bestaan niet minder dan 400,000 kilo lectuur, 1058 films, 473 uur populai re radioprogramma's, 346,710 kg. Kerst pakketten, 200,000 jubileumpakketten, 263 artistén, 32 cantinewagens, 1050 ra diotoestellen 31 hospitaalradio-instaila- ties, 50,000 grammofoonplaten, 2025 mondharmonica's, 18 piano's en vleu gels en nog vele andere zaken naar In- dië. BOEKBESPREKING. „KLERK EN BEUL". In Sept. a.s. verschijnt een boek van Kersten: „Klerk en Beul". De inteken prijs bedraagt f 5,90. Wij geven hierbij het fragment „Wat Hitler van Nederland hoopte" weer: Had ik van Zweden de opdracht ge kregen, mijn best te doen voor de vrijla ting van alle Seandinaviërs, de vroege re Nederlandse gezant in Stockholm, ba ron van Nagell, die ik nog uit mijn Haagse tüa kende, was natuurlijk in het bijzonder geïnteresseerd bij de hulp aan de Nederlandse gevangenen. Ook voor de hulp aan Franse en Belgische onder danen kwam baron van Nagell energiek op. Wij hebben een desbetreffende actie tezamen uitvoerig besproken en nauw keurig overlegd. Baron van Nagell luis terde ook dikwijls mee aan een tweede hoorn, wanneer ik uit Stockholm tele foongesprekken met Duitse instanties voerde in het kader van mijn actie voor de gevangenen. Op zijn instigatie geluk te het mij dan in bet kader van de boven beschreven onderhandelingen met Himmler ook duizend Nederlandse vrou wen vrij le krflgen, welk aantal overi gens door Dr. Brandt volgens speciale afspraak nog belangrijk verhoogd werd. De pogingen om de Nederlanders vrij te krijgen hadden een zeer dramatisch verloop. Ik was op dit punt bijzonder hardnekkig terwijl Himmler waar het Nederlanders gold juist bijzonder stroef was. Ik stelde hem eerst voor, dat hij 'n groep van 5000 Nederlanders zou vrijla ten. Himmler sprong kwaad op en zei, dat daarvan onder geen enkele omstan digheid sprake kon zijn. Voor hem kwa men de Nederlanders ais verraders on middellijk na de Joden. Om de achter grond hiervan duideliik te maken, moet ik het volgende vertellen. Himmler had in 1040 in de veronderstelling geleefd en die ook zoals hij mü vertelde met Hitier besproken, dat de Nederlan ders een bewust Germaans volk was. Na de bezetting zou het niet moeilijk vallen de Nederlanders pro-Duits te maken, daar liet volk dan zelf zag, dat ze door de Engelsen in de steek waren gelaten. Als de propaganda handig werd opge zet, duurde het misschien een half jaar, maar dan stond Nederland even stevig aan de kant van Duitsland als nn Beieren of Mecklenburg. Dan kon hij voor de Waffen-SS in Nederland een leger van ongeveer 600,000 man werven, samenge steld uit het beste mensenmateriaal. Na een grondige opleiding zouden ze een zeer welkome versterking voor zijn élite troep in het Oosten vormen. Ook uit Vlaanderen verwachtte Himmler op de ze wijze 300.000 man te kunnen krijgen. begonnen en spoedig zien we Diol door de verdediging gaan, zijn voorze wordt niet benut, maar de weggewerkti bal wordt weer naar voren geplaatst Dick zwenkt naar binnen en met eci formidabel schot geeft hij de prim: spelende F-keeper geen schijn van kans De tegenaanvallen zijn veelal te door zichtig en Henk, Wim en Gerrit, dit goed opgesteld zijn, laten zicli moeilijk passeren. Uit een vrije schop door Gom genomen en geplaatst naar Nic. Eel. man, werd goed door deze speler op de borst opgevangen en langs de keepei geplaatst: 2-0. Wel kregen de Freno's 'li prachtkans tegen te scoren, maar ze schoten hoog over het doel. De vele T.- aanvallen hieven tot rust zonder resul taat. Uit een mooie pass breekt Kees door, maar met alleen de keeper vooi zich schoot hij naast. Meermalen was Henk te vroeg naar binnen gekomen, waardoor enkele kansen verloren - gin gen. Met 2-0 voorsprong ging de rust in. Ook in de 2e helft was Texel hei meest aan bod en ware de F-keeper en -achterhoede niet in zulk een goede vorm geweest, t' zou er lelijk voor hen hebben uitgezien. Toch weel Fr. de ach terstand te verkleinen als Henk en Lol- le elkaar niet begrijpen. Wel trachtten de gasten liet tempo op te voeren maat het lukte hen niet. Na goed opbrengen der voorhoede breekt Bert door en voor de derde maal moet de keeper vissen. Als Dick geheel naar rechts is gekomen, geeft hij een trekbal naar Henk Witte, die foutloos scoort en er 41 van maakt. Vermeldt verdiend het harde schot van Niek tegen de paal, de inge schoten teruggesprongen bal werd goed gestopt. Met 4-1 kwam liet einde van deze sportieve strijd, goed geleid door Wim van Zeijlen. Texel 2, dat weer een saaie wedstrijd gespeeld moet hebben, won met 4-3 van De Koog, hetgeen volgens onze opvat ting een pluim betekent voor de bezoe kers. Zaterdagmiddag speelde een adsp. B- elttal tegen De Koog adsp. A, Uitslag nog niet bekend. Denken we om de training, lui? He denavond en morgen. Adsp. als gewoon en allemaal present, vooral de jongens, die 'n kans willen maken, voor adsp. A of B. A.s. Zondag Texel 1-Helder 2. Texelse Boys. Zondag j.l. was liet vanwege aanbid- dingsfeest een gehele rustdag voor alle elftallen. Nog ruim een week scheidt ons van Je comp. Zoals ieder wel weet, is er op het terrein nog het een en an der op te knappen. Diverse personen zijn hier al druk mee bezig geweest. Daarom verzoeken wij al de leden die Zaterdagmiddag vrij zijn, even naar het veld te fietsen opdat zij daar een hand je kunnen helpen, want vele handen ma ken licht werk. Zondag a.s. wordt op liet OVV-terrein de halve- en demifinale gespeeld voor de wisselbeker. Boys 2 doe je best. H.S. S.V.O. De Cocksdorp. Zo is het bezoek, dat de VV „Freno" aan ons dorp bracht, weer voorbij. En 0111 kort te zijn, het is reusachtig ge slaagd. Mede door het uitstekende weer en vooral door de spontane houding on zer gasten. Na aankomst werd allereerst kennis gemaakt met de pleegouders. En spoedig teek 't, of de jongens van Freno hier al weken waren, echt die prettige verhouding Onder elkaar. Des avonds werd er gezellig gedanst in iiotel „de Nieuwe Aanleg". Voor dit begon, werden onze gasten verwelkomd namens het bestuur bij monde van de voorz., waarna een van de leiders dank te voor de genoten ontvangst. Ook in de zaal waren de jongens goed thuis en al spoedig stond een der sp»lers naast de muziek op de planken. Het was dhr C. de Jong, begeleid door dhr A. Bakker, die ons liet genieten van zijn stem. Ik wil hierover nog vermelden, dat deze jongen meerdere malen voor de radio zingt en wel voor de KRO onder de naam van: de Gelukzoekers. Dus voor degenen, die hem nog eens willen horen, een kleine tip. Maar ook de anderen lieten zich op dit, gebied niet onbetuigd. Al met al een avond, die veel te vlug om was. Zondagmorgen werd een rijtoer met '11 Teso-bus gemaakt over Texel. De chauf feur dhr Ran, was dit heel goed toever trouwd. Op vlotte en prettige wijze ver telde hij tijdens de rit diverse bijzonder heden van de mooie natuur en de bewo ners. Om half een arriveerden we weer op De Cocksdorp. Na het middageten begon de strijd tussen onze gasten en Texel 1. Deze werd door laatstgenoemde gewonnen met 4-1. De wedstrijd werd vooral spor tief gespeeld, wat als propagandawed- strijd zeker geslaagd is. T. was technisch beter, gaf vlotter af en plaatste de ballen steeds goed op de vleugels en had hier door na 10 min. al een 2-0 voorsprong. Freno's voorhoede hield de bal te lang in bezit. Steeds korte tikjes van man op man, maar waar geen doelpunten van komen. De beste spelers bij Freno von den we de keeper, spil en r.-binnen. Bij T. aanvoerder Neijens en Langeveld. Scheidsrechter van Zejjlen leidde de wedstrijd correct. Na afloop werd aan beide ver. door de heer Boon dank gebracht voor hetgeen ze deze middag hadden gepresteerd. Het waren een paar mooie dagen. Hier is maar een leus voor: Tot weerziens, Freno en Texel. En nu voor a.3. Zondag. Dan speelt het le de demifinale aan Oosterend tegen De Koog 1. Bij voldoende deelname rijdt de bus. Men geve zich zo spoedig moge lijk op hij de secr. Ook zal nog ge tracht worden een adsp. elftal een oe fenwedstrijd te laten spelen. Waar schijnlijk wordt Zaterdagavond de wed strijd gespeeld om de SVC-medaille. Zie hiervoor Zaterdag. Ten slotte brengt het bestuur zijn dank aan de pleegouders voor het gulle onderbrengen van de gasten.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2