Carla wint de grote prijs van Rome Oud Nieuws Hallo Bandoeng DE ETALAGEWEDSTRIJD DEN BURG. De jury voor de etalage wedstrijd had geen gemakkelijke taak, gezien de vele prachtige met hun fraai tentoongestelde artikelen. Er was bij zonder veel werk van gemaakt. Na veel wikken en wegen werden aan de volgen de deelnemers de prijzen toegekend: t. Bakker Kikkert; 1. Slager Ran; 1. Slager Visser, alle drie 85 p.; 2. Fa. Vlessing, 33'/= p.; 2. Melkhandel Huizin- ga, 33 p.; 3. M. Bakker, electr. artikelen en Fa. Frans Zegel, beiden 32Va punt. 1>E VERSIERING VAN DE WEVER STRAAT WERD OFFICIEEL GEOPEND DEN BURG. Zoals men weet werd de laatste dagen voor de feesten nog beslo ten over te gaan, tot versiering c an de Weverstr. Het is goed geworden, daar ook deze straat mooi voor de dag kwam. Aan dit gebeuren werd nog min of meer een officieel tintje gegeven, daar de voorzitter van de buurtcommissie de hr. v.d. Kooi, een kort openingswoord sprak naar aanleiding der festiviteiten en de oudste inwoonster dezer straat, die hier al 80 jaar woont n.l. Mevr. Kalf-Bruin het lint doorknipte, dat voor deze gelegenheid was gespannen. DEN HOORN. Maandag 6 Sept., de eerste dag c an de jubileum- en kroningsfeesten, was een goede inzet. Het weer bleef droog en 's middags kwam er zelfs een zonnetje te voorschijn, zodat het feest met opge wektheid gevierd kon worden. Het ge hele dorp w:as versierd en er waren tal rijke erepoorten aangebracht alsmede vele versierde gevels, alle even mooi. Het feest begon 's morgens om half 9, toen het fanfarecorps D.E.K. opende met gewijde muziek vanaf de toren. Hierna maakte het korps een muzikale rond gang door het dorp, vooraf gegaan door herauten te paard. Volksspelen voor jong en oud. Voor de aanvang der volksspelen sprak de voorz. van de feestcommissie, dhr A. Smit, enkele w oorden. Spr. hoop te, op mooi weer en bracht een driewerf- hoera uit voor Koningin Juliana. Daarna werden er diverse volksspelen gehouden, waarvan de uitslagen waren: Hindernisrijden met paarden: 1. G. Bakker; 2. J. Dijker; 3. W. .1. Bakker. Zaklopen voor paren, jongens en meis jes 14-1G jaar: 1. P. de Wit en F. Bak ker; 2. W. Bakker, St. Anna en N. Kik kert, 3. K. Kok en F. Dros. Blaasvechten voor heren: 1. D. Witte Dzn.; 2. J. Beumkes; 3. A. Slegh Azn. Popzoeken voor dames: 1. M. Dekker, Haarlem; 2. G. Slegh; 3. A. Lap-Koop man. Hierna volgden de kinderspelen. Voor de kinderen, die geen prijs w onnen, was er een tombola, zodat een ieder met een cadeautje naar huis ging. De tweede dag. De tweede dag van de feesten begon 's morgens om 9 uur met een Allegori sche optocht met versierde wagens en fietsen. Een heraut te paard ging de stoet vooraf en daar achter als deelne- 21. Meneer Pimpelmans klauterde nu weer op de schimmel, die rustig was bli,jven staan. Hij reed naar een genees- middelenhandel en sloeg daar een hele voorraad medicamenten in. Er waren 'n aantal flessen chloroform en ammonrak bij, en met dit gevaarlijke goedje bij zich aanvaardde hij de terugtocht, trots alsof hij liet ruiterstandbeeld voor het paleis in Den Haag was. door HEDDA LINDNER 37.) Die tranen waren weidadig en bevrijdend en weldadig was ook de vriendelijke stem, die zo vaderlijk en beschermend tegen haar sprak. Carla voelde de spanning in haar ziel lang zaam verdwijnen. Ook haar knieën knikten niet meer alleen was ze nog vreselijk moe Ze richtte zich langzaam op en streek met onvaste hand haar haar glad. En loen kwamen zakdoek en poederkwastje aan de beurt om de sporen der tranen uit te wissen. Zó - nu was ze weer min of meer toonbaar. Ze keek Bredecke dankbaar aan. „Nu gaat het weer ik l)en anders niet gauw in tranen, hoor." „Neen, je bent een dapper kind dat weet ik. Maar als je zoiets gedaan hebt als jij nu hebt gedaan, dan is liet heus geen wonder als je zenuwen je een ogenblik in de steek laten." „En waar is uw vrouw?" vroeg Carla na ee:i korte aarzeling. Bredecke werd verlegen. „Mijn vrouw is zo even naar het hotel teruggegaan. De zon en don al die mensen dat werd haar te veel. Maar ze zendt na tuurlijk ook haar hartelijke groeten en gelukwensen," voegde hij er haastig aan toe. mers, 2 politieagenten uit Den Hoorn eveneens te paard. Er waren heel mooie dingen bij zoals de Gouden Koets, de Piet Hein, Mooi Texel viert feest, het Kroningsfeest 1898-1948, de Kleuterklas voorstellende, om de Koninklijke haard, de landbouw leeft mee met Oranje, Hul de aan Wilhelmina en Juliana, de 11 provinciën, Kaboutertjes en nog een prachtige wagen van de landbouw en 'n Indonesisch paar. Er was bijzonder veel werk van gemaakt. Bravo Den Hoornl De prijzen voor de grotere groèpen werden toegewezen aan: 1. Landbouw; 2. Landbouw; 3 Gouden koets. Versier de wagens: 1.C P. Drijver; 2. N. J. Kik kert; 3. \Y. Duinker. Versierde wagentjes en fietsen; 1. Naar liet Kroningsfeest; 2. Kaboutertjes 3. Onsehuid. De Volksspelen De uitslagen van de andere volksspe len waren: Hiuderniswedstrijd voor he ren, 1. G. v. Borstellen, 2. F. Witte, de Westen; 3 1 Boon. Ringsteken voor pa ren; 1. P Zijm en Joop Bakker, 2. Jae. Huisman en Corrie Groen; 3. H. Zijm en X. Zijm-Witte Om 4 uur 's middags werden er diver se kinderspelen gehouden, waarvoor eveneens veel belangstelling bestond. 'S avonds om half acht de Strijd om de man en de vrouw. 1 I Wit; 2. A. Pooi; 3. L. Commandeur;en 1. P. Kok; 2. G. Kikkert en 3. Jb. Bakker, Amalia. Uitslag gevelversiering 1 J. D. Troost 2. M. Goënga; 3 H Bakker. We willen ons verslag niet besluiten zonder de feestcommissie een woord van hulde te brengen, voor al hetgeen zij met deze feesten tot stand hebben ge bracht en niet te vergeten het fanfare corps D.E K., dat steeds klaar stond. Vermelden wij nog, dat burgemeester en Mevr. Rehorst blijken van belang stelling gaven door een bezoek aan Den Hoorn te brengen tijdens de feesten. Ook van de andere dorpen waren ve len naar Den Hoorn gegaan om 'n kijk je te nemen. De bewoners van buiten wijk H, wo nende aan het Loodsrnansduin (bunker dorp) leefden ook met de feestvreugde mee. 's Avonds werd hier een mooi oran- jelicht aangestoken, dat in de verre om trek te zien was Den Hoorn en wijk H hebben getoond dat zij feest kunnen vieren, daar er van de versiering en verlichting zeer veel werk gemaakt was. Tot slot, speelde D.E.K. het volkslied, waarbij de aanwezigen meezongen en dankte de voorzitter, de hr. A. Smit, al len voor hun medewerking tot liet wel slagen van deze twee feestdagen. BOUW VAN 13 WONINGWET WONINGEN GOEDGEKEURD. Bij het gem. bestuur is bericht van goedkeuring ingekomen voor de bouw van 13 woningwetwoningen in deze ge meente, waarvan 4 te bouwen in Eier- land en De Cocksdorp, 4 in Oosterend, 4 in Oudescliild en 1 aan Den Hoorn. Men hoopt dat de bouw van deze wo ningen binnen een halfjaar voltooid zal zijn. 22 22. Tot er opeens een nieuwe catastro phe opdaagde. Er klapte een band van een auto, die voorbijkwam. De schim mel, die dacht, dat er een kanon afge schoten werd, en die vroeger in 't circus geleerd had, om dan net te doen alsof hij getroffen was, liet zich pardoes lang uit op de grond vallen. Meneer Pimpel- mans viel bovenop de voorbijgangers en de flessen v logen door de lucht. „Dank u", zei Carla en ze dacht: ar me man, goed liegen kun je niet. En ze vervolgde: „Als u alleen bent, meneer Bredecke, ik ben het helaas óók, wilt li dan niet wat bij mij blijven? Ik voel me zo veriaten onder al die vreem de mensen". Ze keek hem met een lieve glimlach aan. Nu was Bredecke een goed en ener giek zakenman, maar niet iemand, die gemakkelijk de gunst der vrouwen verwierf. Zijn vrouw was met hem ge trouwd omdat hij geld had en de vrou wen die overigens vriendelijk tegen hem waren, was het altijd om het een of an der te doen, hetzij voor zichzelf, hetzij voor hun mannen of andere bescherme lingen En dat er nu een vrouw was, die niets, hoegenaamd van hem ver langde dan zijn vriendelijkheid en aan wezigheid - dat bracht hem bijna in de war. De sympathie, die hij altijd voor Oarla gevoeld had, werd op dat ogenblik tot een oprechte en diepe vriendschap. Zijn gezicht was nu bleek van aandoe ning en hij nam zwijgend Carla's hand in de zijne en drukte die. Toen Stephan wakker kerd was hij he lemaal niet verbaasd, Mario Fabiani naast zijn bed te zien zitten, want zij hadden afgesproken, dat Fabiani hem zou komen afhalen als het tijd was om te gaan. Hij voelde zich heerlijk verfrist en uitgerust als had hij vele uren lang geslapen; dat middel, dat de oude prof- HET ZOMERKAMP TE IJMUIDEN-OOST van de R.K. Verkennersgroep „St. Jeroen". Het hoogtepunt in het verkennersle ven, het zomerkamp, is dit jaar wel een bijzonder groot succes geworden. Het weer, de plaats, omgeving en niet in het minst de echte verkennersgeest werkten daartoe mede. Door de welwillende medewerking van de eigenaar van een 300 ha. groot land goed, bestaande uit bos en duinen, kon- dpn wij Zaterdag 14 Aug. onze tenten opslaan in een ideale omgeving. De plek, die wij daartoe uitkozen, was gelegen aan de rand van het bos met voor ons een uitgestrekt begroeid duinterrein, af gewisseld met kleine bosjes eikenbomen en struiken. Hout in onbeperkte mate aanwezig. De toestand stak hier wei zeer gunstig af bij die wij hier op Texel kennen. Geen kampeervergunningen, geen legesgelden. geen stookverbod in duinen en bossen. Direct na aankomst van de bijna 70 km. lange fietstocht werden de tenten opgeslagen en de keukens in orde ge bracht. De keuken werd keurig al'ge- heind, de tafelvuren opgetrokken, de af val- en afgietput gegraven, het pannen, lepels- en bordenrek gepioneerd, de ta fels waarop gegeten moest worden even eens gepionierd, 't Maria-hoekje in orde gebracht en toen werd hst kamp ge opend na tevoren door de Aalmoezenier te zijn ingezegend. Wij zouden graag een volledig ver slag geven van al hetgeen wij genoten hebben, doch dan zou de krant te klein zijn. Wij willen dus volstaan met enige grepen. Viermaal konden wij de H Mis bijwo nen in onze eigen kapeltent. Na het ver trek van de Aalmoezenier werd iedere morgen de II. Mis bijgewoond in de kerk van de Pators Capucjjnen te IJmuiden- Oost, Iedere avond hielden wij kamp vuur, waaronder Oubaas Gerritsma in gedeelten de spannende verkennersro man „Een heldhaftige padvinderspa trouille" voorlas onder genot van een mok chocolade, koffie of melk, er werd een naehtspei gehouden, dat op het ein de door een stortbui letterlijk en figuur lijk in het water viel, wij maakten een excursie naar de Amsterdamse Droog dok Maatschappij en stonden verbaasd over de enorme technische mogelijkhe den op het gebied van de scheepsbouw, wij bezochten de ruïne van Brederode en de „St. Bavo'l, de kathedraal van het bis dom Haarlem, wij zwommen in zee, waarbij het- ons opviel, hoeveel mooier Texels stranden zijn met z'n prachtig wit zand, wij brachten een bezoek aan de sluizen te IJmuiden en zagen de enor me fabrieken en installaties der Hoog ovens te Velsen, wij maakten driemaal een dankbaar gebruik van het vlakbij gelegen zwembad „De Herenduinen", wij knokten zesmaal op houtvuur ons avondmaal, dat minstens net zo goed, zo niet beter was dan thuis, wij kregen de ouders op bezoek en gedroegen ons als volleerde gastheren, wij onderwierpen ons allen aan de noodzakelijke kamp- het onze broeders-verkenners zo aange naam mogelijk te maken en al deze din gen werkten mede om het zomerkamp te IJmuiden-Oost tot een onvergetelijk kamp te maken. Technisch stond het kamp eveneens op 'n zeer behoorlijk peil, 't koken nam niet meer dan twee uur in beslag inclu sief het afwassen en pannenschuren. De aanmerkingen bij de dagelijkse grondi ge inspectie van tenten, keukens en kampterrein waren van geen betekenis, het silentium na het sein voor de nacht rust werd goed nageleefd, de ochtend gymnastiek enthousiast meegedaan. Nog een merkwaardige uitzondering moeten wij u vertellen. Wij hielden nog geld over, zelfs zoveel, dat we van het over gebleven geld j.l. Vrijdag met de bellen wagen van Teso Amsterdam een bezoek brachten >m de schitterende versierin gen en illuminatie te bekijken. Thans gaan we liet winterseizoen te gemoet en komt de tijd aan, dat we hard aan da slag gaan om onze techni sche vaardigheid te vergroten. Laat ie der daarbij naar gelang zijner capacitei ten z'n beste beentje voorzetten. Ons de vies is immers „Weest Paraat" en daar voor moeten we kennis en vaardigheid opdoen om anderen te kunnen helpen. fessor hem ingespoten had, moest wel iets bijzonder goeds zijn. Hij ging overeind zitten. Waarachtig, de duizeligheid was ook weg. Voorzich tig bewoog hij zijn armen. Dat ging ook zonder moeilijkheid. Hij keek Fabiani lachend aan. „Het zal best gaan", zei hij. „ik sta op en ga aan de slag. Maar waarom kijk je me zo raar aan, Fabiani? En wat heb je daar in je hand?" Fabiani wikkelde het vloeipapier af van het pakje, dat hij in de hand had. „Dit stuurt je vrouw je, Stephan. Een juweel van een vrouw", voegde hij er aan toe. Stephan keek zonder begrijpen naar het gouden lint, dat Fabiani op de de ken had gelegd. „Mijn vrouw zendt mij dit lint? Wat betekent dat, Fa biani? Ik ik begrijp het niet. De kleine graaf ging recht overeind zitten. „Dat betekent", zei hij ernstig, „dat dat wij vandaag niet meer de vijfde Maart hebben, maar al de zesde. Het is negen uur 's morgens". Stephan streek met zijn hand over zijn voorhoofd. „Wat zeg je?" Droom ik dan nog of is mijn bovenkamer werke lijk niet in orde?" „Geen van beide". Fabiani sprak kalm en zakelijk, „alleen heb je eergis teren tegen professor Mariatti gezegd, dat je gisteren op de voornaamste dag van het concours in ieder geval wou meerijden, wat er ook gebeurde. uit de „Texelaar" van 4 Sept. 1898. Den Burg. „Ons feest is uitstekend geslaagd", hoorden wij gisteren meerma len zeggen en ook wij zijn het volkomen met hen eens, die zulks beweerden. Al les was naar men vertrouwde, goed voorbereid De feestcommissie had Woensdagavond nog een vergadering gehouden, teneinde te onderzoeken of er sonts ongewild nog iets was vergeten, dus van die zijde bestond er geen vrees of het zou wel goed gaan, doch... het weer! Zou dat ons niet in de steek laten? Wanneer het regende, kon de optocht niet doorgaan. Gelukkig werd het weer langzamerhand mooier, zodat toen ein delijk 's morgens om 9 uur de muziek zich van de torentrans liet horen, de vrees van velen, dat het slecht weer zou zijn, geheel was verdwenen. Van heinde en verre stroomde men naar ons dorp, om op tijd op de Groenr- plaats aanwezig te zijn, waar om 10 uur de koninginne-eantate zou worden uit gevoerd. Geen wonder, dat zich op het bepaalde uur een grote menigte voor Hotel Texel bevond ten einde te genie ten van de zang. Alles was uitstekend ingestudeerd en de commissie, die zich met dat deel van het programma had be last, verdient alle lof voor de vele moei te, die zij zich getroost hebben. Na afloop der uitvoering waren we in de gelegenheid eens een rondgang door het dorp te maken, ter bezichtiging van de verschillende versieringen. Bijna al le buurten hadden zich beijverd om hun buurt zo sierlijk mogelijk te maken, er was als 't ware een wedstrijd tussen de verschillende buurten ontstaan over de vraag, welke straat wel hét fraaist zou zijn uitgedost, tijdens de inhuldigings feesten, terwijl bovendien enkele par ticulieren hun eigen woning extra hadden versierd en vlaggentooi het ge heel voltooide Omstreeks 12 uur kwam de optocht van 't Oudesehild, die zich, nadat hij door enige ruiters was ingehaald en was verwelkomd, aansloot hi] die van Den Burg, welke hierop zijn tocht door het dorp aanving, onmiddellijk gevolgd door die van Oudesehild. Aan alle groe pen nas de meeste zorg besteed en een woord van lof voor de verschillende commissies dier groepen in het alge meen en de ontwerpers van het plan van dfe optocht is zeker niet misplaatst. De optocht van Oudesehild stelde voor de komst van koning Willem I hier te lande, benevens de aanvaarding der re gering door H.M. Koningin Wilhelmi na en bedoelde een hulde door Neder land en de Koloniën gebracht aan het huis van Oranje-Nassau. De stoet vorm de een waarlijk schone aanblik en werd door allen met het meeste genoegen ge zien en bewonderd. Volgens het programma zou eerst om 8 uur des avonds door het fanfarecorps tijdens de verlichting der Groeneplaats, een concert worden gegeven. De tijd ruimte tussen het eindigen van de op tocht en S uur bleek echter wel wat lang, zodat gelukkig ook voor die tijd de heerlijke tonen van ons geacht korps zich deden horen. De verlichting van de Groeneplaats zowel als die van de verschillende stra ten wekte veler bewondering. De ere poort aan 't einde der Weverstraat ge raakte in brand en leverde toen een prachtig schouwspel op. Muziektent en raadhuis waren zeker naar veler oor deel wel het mooist verlicht. Klokke 10 was het concert en de ver lichting der Groeneplaats afgelopen en werd het feest verder rog enige uren voortgezet in de verschillende dansloka- len, die alle voor die gelegenheid ver sierd waren. Gisteren werd bekend geióaakt, dat heden om 2 uur ons dorp zou worden bezocht door de optocht van Den Hoorn, terwijl wij thans vernemen, dat dit niet zou doorgaan. Als de Coloradokever Ongestoord zijn gang kan gaan, Zal hij in de grond verdwijnen Om in 't voorjaar te verschijnen. Laat ons dit toch goed verstaan! Maar die rit zou vrijwel zeker je dood zijn geweest en het was dus de plicht van je geneesheer je die waanzin on mogelijk te maken. En daarom heb je gisteren een injectie gekregen, die, God zij dank, haar werk gedaan heeft, want slaap was het allernodigste voor je her sens. Maar nu heeft je vrouw om Goudlelie's reis naar Rome niet ver geefs te doen zijn in het concours in jouw plaats meegereden En nu was het uit met Fabiani's zakelijkheid en hij barstte uit: „God in de hemel, Ste phan, als je dat had gezien hoe je vrouw reed. Niemand dacht vooraf dat zij een kans bad, maar ze heeft het gele verd zonder één enkele fout en drie seconden sneller dan Principessa o, het was fantastisch! Onbeschrijfelijk!" Stephan zat hem met open mond aan te staren. Eindelijk zei hij: „Wat zeg je? Mijn vrouw mijn vrouw heeft Goudlelie gereden in het concours?" „Ja en ze heeft de grote prijs van Rome gewonnen en hier zendt ze je het gouden lint als morgengroet". „En waar waar is ze nu?" „Ze slaapt nog. Ze heeft gisteravond nog op 't grote feest moeten verschij nen en daar is het zeer laat geworden ja en dan alles wat ze heeft door gemaakt de laatste twee dagen. Haar kamenier zegt, dat de Duitse meneer haar een slaapmiddel heeft gebracht en dat heeft goed geholpen, want ze slaapt nóg. Ik kom net van het hotel." Er werd geklopt en de professor T.E.S O. VERVOERDE DIT SEIZOEN'] 5009 PERSONEN MEER DAN IN 194! Nu de vervoerscijfers van Teso lie-s kend zijn, kunnen we mededelen, dat ei dit seizoen meer personen vervoerd wer den dan gedurende dezelfde periode it 1947. Reeds eerder gaven wij hiervan 't overzicht, zodat we ons nu zullen beper ken tot de maanden Juli en Augustus toen respectievelijk 47.0005 en 75.972 personen liet- Marsdiep overstaken. Het vorige jaar was dit 41.000 en 77.000. Augustus 1948 laat dus een kleine achteruitgang van 1000 personen zien die gezien het minder gunstige veer en de voorbereidingen voor de feesten, niet slecht is te noemen en bovendien wordt dit ruimschoots vergoed door het meer dere vervoer van 6000 personen in Juli Het seizoen 1947 liep ten gevolge vatt het prachtige weer tot half September. Dit zal nu zeker niet liet geval zijn, al zullen er, als het mooie weer lilijft aan houden, nog wel enige gasten komen Hoe het ook zij, we kunnen dus wel zeggen, dal Texel deze zomer nog meer in trek was dan het vorige jaar. Dit is hoopvol voor de toekomst-, daar er bij 'n flinke propaganda r an de V.V.V. in de ze zeker neg veel te bereiken is. Het artikeltje in dit nr. van de V.V.V. geeft; duidelijk aan, welke wegen er in deze nog kunnen worden ingeslagen. VISAFSLAG OUDESCHILD. Aangevoerd van 30 Aug. tot 4 Sept. 417 kg Bot, 885 kg Garnalen, 102 kg kaan, 10 kg. Kabeljauw, 120 kg. Hors makreel, 615 kg. Schar, 15336 kg. Schol, 103 kg. Paling, 8 kg. Pieterman, 171 kg. Poon, 226 kg Tarbot, 1302 kg. Tong, 11S kg. Wijting, 377 kg Kreukels, 7 kg Zalm, Kreeft 1 stuks. DE STEM VAN NIWIN TEXEL. Na enkele weken onderbreking is thans onelei getekende weer eens aan de beurt om te trachten opnieuw iels tot uiting te brengen van de warme en op rechte sympathie die er op Texel bestaal voor onze mannen in Indië. „Waar het hart vol van is, daar loopt de mond van over"; jullie begrijpt, dat we eigenlijk in deze dagen over één ding alleen maai met elkander hier spreken, de grote na tionale gebeurtenis van de abdicatie van Kon, Wilhelmina en de inhuldiging van Kon. Juliana. En het zou dan ook alles zins redelijk zijn, wanneer ook dit praat je geheel in het teken daarvan zou staan Doch we zullen het vandaag even over iets anders moeten hebben, we moeten vandaag even zakelijk zijn. Toch in het kort dit, Mannen, onze gelukwensen voor jullie met de nieuwe Koningin. Leest voor jezelf nog eens goed die tintelende woorden na, die Zij heeft ge sproken in de Nieuwe Kerk, onmiddel lijk voor de eedaflegging. Leest over haar bereidwilligheid en vastbesloten heid om heel haar persoon in te zetten voor de zware taak, die Zij thans op zich heeft genomen en volgt haar na, op jouw plaats en in jouw omstandigheden! Weest moedig in het volbrengen van jouw ook niet gemakkelijke taak. Deze jonge edele Vrouw heeft jullie, jonge kerels, veel te zeggen! En nu dan de kwestie. Dit, na we ver nomen hebben, zal er in Octóber een nieuwe regeling komen voor liet- verzen den van luchtpost, welke de voordelen daarvan zijn, is ons nog niet bekend, maar we hebben er in ieder geval al '11 groot nadeel van gezien, nl. dat het dan niet meer mogelijk zal zijn om de krant per post- toe te sturen, met gevolg dat jullie de Texelaar pas enige tijd la ter zult ontvangen. Alleen postbladen niet. zwaarder dan 5 gram zullen blijk baar nog verzonden kunnen worden. In die richting zullen we dus een oplossing moeten zoeken om jullie op korte ter mijn met het voornaamste nieuws van Texel op de hoogte te houden. Natuur lijk zullen we de krant ook zelf blijven sturen, maar we zouden eerst het voor naamste nieuws, in het kort, kunnen sturen, gestencild op een postblad. Nu onze vraag, willen jullie ons eens even opgeven naar welk nieuws uit de Texe laar jullie het meest nieuwsgierig zijn, dan kunnen we daar rekening mee hou den met het eventueel samenstellen van onze „bulletins". Begrepen? Schrijft dan vandaag nog! En nu, houdt jullie goed en tot de volgende keer! Secretaris. kwam binnen. Hij wreef zich een beetje verlegen in de handen. „Zoo, professor!" zei Stephan bitter," ,u hebt me een mooie poets gebakken". De geneesheer haalde zijn schouders op. „Ik wilde eerst helemaal niet, graaf Fabiani kan het getuigen. Maar n zei, dat u in ieder geval wilde meerijden en ik kon u toch niet vastbinden. Alleen een list kon nog helpen. Want er zou ze ker een ongeluk gebeurd zijn," vervolg de hij ernstig. „Alles welbeschouwd leek mij het morfinespuitje tocli liet minste van twee kwaden". Maar Stephan had nóg een argument: „Waarom hebben jullie mij dan niet eerlijk gezegd, dat Carla wilde rijden?" „Zou je dat hebben toegestaan?" vroeg Fabiani. „Je wist toch wat deze rit be tekende bovenal voor een vrouw". „Daar "neb je gelijk in", antwoordde Stephan met een zucht. ,,Ik zou het nooit goed gevonden hebben het niet mogen goedvinden. Jullie allen hebt het goed bedoeld. Ik dank jullie". Ais hij weer alleen is, doet hij zijn ogen dicht en tracht de toestand te over zien. Voorlopig zijn de zorgen var Isernhof weggenomen. Nu betalen d< Engelsen elke prijs voor de hengsten Een paard van eigen fok, dat de grotf prijs van Rome haalt! Als dat de oudt Krafft eens had mogen beleven! En die prijs was gewonnen door de vrouw - de vrouw, dieNu had ze hem voor de tweede maal uit de moeilijkheden ge holpen! (Wordt vervolgd.) MIJNHEER PIMPELMANS GAAT PAARDRIJDEN. Plaatjes en versjes door G. TH. ROTMAN.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 4