Raadsvergadering. Een Kerkekwestie te Oosterend. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Texel op Maandag 20 September 1948, des namiddags 2.30 uur ten gemeenteliuize. Texel, 13 September 194S De Burgemeester, Mr. G. D. REHORST. 1. Plechtige afkondiging grondwetsher ziening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stuk ken en mededelingen. 4. Wijziging sala risverordening (Zie ontwerp-besluit). 5. Toekenning gratificatie aan het gem personeel. (Zie ontwerp-besluit). 6. Re geling schadevex-goeding Wed. A. J Bruin. (Zie prae-advies). 7. Aankoop van grond van de Wed. C. Smit-Rab c.s. en aangaan erfpachtsovereenkomst. (Zie prae-advies en ontwerp-besluit). 8. Aan bieding gemeente-begroting voor 1949. 9. Beschikbaarstelling van gelden voor de bouw van 38 woningen. (Principe-be sluit). 10. Deelneming in de N.V. Vlieg veld Texel. 11. Vaststelling 3e supple toire begroting voor 1948. FAILLISSEMENT GEBR. PLATENKAMP De Burgemeester van Texel brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de verificatievergadering in het faillisse ment van de Gebr. Platenkamp te Ber gen op Zoom, zal worden gehouden op Maandag 20 September 1948, te 10.15 u. in het gerechtsgebouw te Breda. Texel, 11 September 1948 De Burgemeester voornoemd Mr. G. D. REHORST. WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? TIJDEN VAN UITREIKING VAN LEVENSMIDDELENKAARTEN. De Koog lc dag 16 Sept.. van 9-10 alleen zelfverzorgers De Koog en wijk K no. A tot D. 10-11 de letters E-K; 11-12 de let ters L-V; 12-1 letters W-Z. Geen zelfverzorgera van 1-2 nr. 1-40; 2-3 nr. 41-80; 3-4 Wijk IC. De Waal le dag, 17 Sept. alleen zelfver zorgers van 9-10 de letters A-G; 10-11 letters H-M; 11-12.30 letters N-Z. Geen zelfverzorgers van 1-2 De Waal van 2-3 Wijk W. BAKFIETS IN DE HAVEN OUDESCHILD. Zaterdag ging er een bakfiets van de hr. B, die niet goed op de rem stond, op drift en reed pardoes in de haven. Een hoeveelheid groenten en fruit alsmede weegschaal met toebe horen ging verloren. Door een beurt schipper werd de bakfiets weer op de wal gehesen. ■Voor de betrokkene een belangrijke schadepost. Burgemeester Rehorst bood Koningin Juliana de gelukwensen aan namens de gemeente Texel. Tijdens een Donderdag j.l. gehou den receptie ten paleize te Am sterdam, waar een 1500 personen aanwezig waren, w.o. de Burge meesters van talrijke gemeenten, heeft Burgemeester Rehorst, Ko ningin Juliana de gelukwensen aangeboden namens de gemeente Texel. Burgemeester Rehorst was ver gezeld van zijn echtgenote. COOP. P.T.V. „TEXEL" Naar de Coop. Pluimveeteelt ver. Texel ons mededeelt zal een nabetaling aan de leden plaals vinden van 16 ct. per 100 geleverde eieren gedurende het gehele le halfjaar 1948. Van het eindresultaat van dit jaar zal het afhangen of nog verdere verreke ningen noodzakelijk zullen zijn. De ge hele netto opbrengst zal de leden weer ten goede komen. 03 EN 04 VAN BRANDSTOFFEN- KAART GELDIG VERKLAARD Met ingang van 15 September worden geldig verklaard, de bonnen 03 en 04 van de brandstoffen kaart F A S06. Elk dezer bonnen geeft recht op het kopen van 3 eenheden vaste brandstof fen. Om de handel tijdig te kunnen be voorraden, is het noodzakelijk, dat de aangewezen bonnen zo spoedig mogelijk in ieder geval vóór 1 October, bij een leverancier worden ingeleverd. TOEZEGGING VAN BEROEP GEDAAN OOSTEREND. Door de Ned. Herv. gemeente is toezegging van beroep ge daan aan candidaat L. de Wit van Rotterdam. MARKTBERICHT medegedeeld door de Coöp. Veeafzetvor. Varkens. De prijzen voor varkens zijn niet lager, beneden de 90 kg. f 2.15 per kg. boven de 90 kg. f 2.12 per kg. De - biggenhandel loopt iets stroever. Gebruiksvee. Iets grotere aanvoer en minder vraag geven een langzame han del met vooral in de mindere soorten lagere prijzen. Schapen. De handel was ongelijk. Enke le markten vlot, andere traag. 1 Slachtvee. Onze oproep om slachtvee te 1 leveren heeft een groot succes gehad. I Onze aanvoer steeg op enkele markten i met meer dan 100°/». TEXELSE MARKT. DEN BURG 1.3 September 1948. Aan- q gevoerd werden, 60 schapen f 45 f S0. i 80 Lammeren f 28 - f 42. 4 Koeien f425 tot f 650. 6 Biggen f45 tot f 65. Voor de i levering 4 n. kalveren. Twee weken geleden plaatsten wij een foto van de nieuwe, destijds door de Geref. Kerk H.V. gestichtte kerk te Oosterend, waarom nu al een paar jaar geprocedeerd wordt. De kwestie waar het hier omgaat, is zowel door de Arrondissementsrecht bank te Alkmaar als voor het Gerechts hof te Amsterdam voor geweest. De Ge ref. kerk v. H.V. werd in deze vertegen woordigd door J. Kooger en J. Mechiel- sen, in hun hoedanigheid van resp. wn. Voorz. en Scriba van de kerkeraad, als eiseres in kort geding tegen G. M. J. Winter, predikant v.h. te Oosterend en thans te Rijk, gem. Haarlemmermeer. Door genoemde rechtbank werd hier over d.d. 1 Mei 1946, de volgende uit spraak gedaan. Rechtdoende Verklaren ons bevoegd kennis te ne men van het gevraagde verbod aan ge daagde tot dienst doen als predikant. Bevelen de gedaagde, totdat hierover door de gewone rechter zal zijn beslist, zich te onthouden van elke inbreuk op het beheerreoht van de kerkeraad over het kerkgebouw van eiseres, zulks op verbeurte van een dwangsom ten be drage van f 100,-, voor elke overtreding van dit bevel; verklaren dit vonnis uit voerbaar bij voorraad; ontzeggen het meergevorderde; compenseren de kosten in dit geding in deze voege, dat iedere partij eigen kosten drage. Deze zaak werd vervolgens In hoger beroep behandeld door het Gerechtshof te Amsterdam, waarbij Ds. Winter als appellant optrad tegen J. Kooger en J. Mechielsen. D.d. 27 Nov. 1916 volgde de uitspraak, die als volgt luidde: Rechtdoende in naam der Koningin Bekrachtigt het vonnis voor zover daarvan beroep is ingesteld, met dien verstande, dat- onder de kerkeraad, be doeld in het door de president gege ven bevel worde verstaan die. waarvan de geïntimeerde Kooger als wn. voorz. en geïntimeerde Mechielsen als scriba deel uitmaakt, en welke naar 's Hofs aanvankelijk oordeel is de wettige Ker keraad de" in dit arrest bedoelde Geref. kerk te Oosterend. Compenseert de kosten in het geding in hoger beroep, dat appellant, buiten z'n eigene, drage een som van f 200.- der kosten van de geïntimeerden. Een nieuw proces werd door Ds. Win ter aanhangig gemaakt en deze zaak kwam nogmaals in Alkmaar voor, n.l. over de vraag, wie hier de wettige ker keraad was. D.d. 27 Februari 1947 werd vonnis gewez.en. Rechtdoende In het incident Verstaat, dat eiseres in bet bodemge schil, incidenteel gedaagde, de Vrije Ge ref. kerk, v.h. H.V. te Oosterend, is een kerkgenootschap in de zin der wet op de kerkgenootschappen van 1853 en dat voor haar in deze procedure voor zoveel nodig optreden J. Kooger en J. Vlaming respect, wn. voorz. en lid van de kerke raad. Wijst iedere verdere vordering van incidenteel (Ds. Winter) af; Veroordeelt gedaagde tot op deze uitspraak begroot op f 160.- Een nieuw proces De Vrije Geref. gemeente ging hier na een nieuw proces aan over de eigen dommen en kwam deze aangelegenheid nogmaals in Alkmaar voor waar de rechtbank 6 Nov. 1947 tot deze conclusie kwam. Rechtdoende Alvorens verder te beslissen: Laat eiseres toe door getuigen te be wijzen, dat aan de bijeenroeping door 'n lid van de kerkeraad der Geref. kerk te Oosterend in H.V., op 31 Maart 1946 van een op 2 April 1946 -te houden gemeen tevergadering een besluit van de kerke raad ten grondslag heeft gelegen. Laat gedaagden toe door getuigen te bewijzen, dat op de vergadering van be lijdende leden der bovengenoemde kerk van 2 April 1946 de Verbreking van het kerkverband dier kerk met de Geref. kerken in Nederland in H.V. niet aan de orde is geweest, Verklaart, dat het hoger beroep van dit vonnis niet dan tegelijk met dat van het eindvonnis zal kunnen worden inge steld. Houdt iedere verdere uitspraak aan. Hiermede was dez.e kwestie nog niet ten einde en werden voor de rechtbank van beide zijde getuigen gevraagd, waarvan 3 zittingen zijn gehouden. 2 September 1948 kwam hierover de vol gende uitspraak. Eiseres is eigenares verklaard van de kerk, pastorie, erf en tuin en gedaagde veroordeeld om binnen een maand de percelen aan eiseres af te leveren en al le andere gedaagden moeten de over schrijving ten hypotheekkantore ge- hengen- en gedogen dwangsom f 500, per dag. Gedaagde werd eveneens veroordeeld tot afgifte van de kerkinventaris, behou dens kerkbijbel, etc. dwangsom f 100,-. Gedaagden zijn veroordeeld in de pro- eskosten ad. f 700,80 Opmerking van de Redactie: Wij werden in de gelegenheid gesteld bovenstaande uitspraken te publiceren, opdat onze lezers kennis kunnen- nemen van wat zich er in deze jaren voor de rechtbank heeft afgespeeld over deze onverkwikkelijke kwestie. Of de tegen partij nog in hoger beroep zal gaan, is ons niet bekend. Hiertoe bestaat nog wel de gelegenheid volgens inlichtingen die wjj hierover inwonnen. Onvoorzichtig vuurtje stoken veroorzaakt menig zware brand. Daarom ook in bos en hei niet roken. Zo verbannen we de brand uit het land. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. De eerste comp. dag heeft zich voor onze Ver. goed ingezet. 5 wedstrijden 4 gewonnen is niet gek. De uitslagen zijn: KNVB 4 kl. A N. Niedorp- Zeevogels 0-4 Randers - LSW 3-0, RK AFC- Wie ringerwaard 4-3, Watervogels- Vrone 4-1, Texel-Schoorl 2-1. Aid. N.H. Res. 2e kl. F Forresters 2 - Alkm. Victr. 6, 2-1, ZAP 2 Texbl 2 1-4, Oudesluis 2 - HRC 5 0-3, Wieringerwaard 2-BKC 2 3-0. 4e kl. J. Texel 3 - Tex. Boys 3 3-2. Adsp. BKC a -Texel a 3-1, Tex. Boys a Texel b 1-2 Over de uitslagen kunnen- we dus te vreden zijn, of we dit ook over het ver toonde spel zijn, is een- ander geval. Bij T 1 was duidelijk merkbaar dat er onvoldoende getraind is. Snel een bal behandelen lijkt een uiterst moeilijk geval en de juiste opstelling kiezen eveneens. Langzamerhand zal dus de juiste spelwijze gevonden moeten wor den. Daarom Texel 1 elke Woensdag te trainen en om 8 uur allemaal present Als we de uitslagen in deze klasse na gaan dan kunnen de nieuwelingen doel punten maken en dat is het bij ons juist. Snelheid zal moeten worden opgevoerd, gepaard aan een prima baleontrole en schotvaardigheid. Ook zal men- meer langs de grond en op de juiste maat dienen door te geven, waarbij de best opgestelde man snel en vaardig moet zijn. Onze achterhoede en halflinie wa ren de tegenpartij volkomen meester. Onder prima leiding van een A'damse scheidsrechter trapt T af met straffe wind en zon tegen en het duurde niet lang of er wei-den voor het S doel enige goede kansen gemist. Gesteund door de wind tracht S door onze verdediging te komen, maar Henk is weer in prima vorm evenals backs en kanthalfs. Toch neemt S de leiding uit een hoge bal, om ons doel, die door Wim even wordt aan raakt en over Lolle heen in het doel be belandt. Ongerust maakte men zich niet, maar toch, even later een heel gevaarlijk moment, vlak voor ons doel, waarbij Gerrit de bal langs de paal wist te wer ken. Ondanks hard werken, heeft S tot de rust de leiding. Daarna is T overwe gend sterker en volgt de ene aanval op de andere schoten vliegen precies naast, over en zefs tegen de paal, of er is een been of lichaam dat redding brengt, terwijl de S keeper ongenaak baar lijkt en schier onhoudbare ballen uit z'n doel werkt. Als Dick, die wel heel goed bewaakt wordt, zich vrij speelt en een hard schot lost, kan de keeper de bal niet vast krijgen, de terugspringen de bal wordt door Henk in het doel ge plaatst. Nu volgt er 'n spannende strijd om de overwinning, maar reeds hebben we ons verzoend met een gelijkspel en gaan een aantal bezoekers al weg, toch neemt T de leiding uit.een schot van H., waar de keeper overheen dook. Er is ge wonnen en blijkbaar hadden we deze keer het pechduiveltje niet tegen ons. Texel 2 zorgde voor de grootste ver rassing door met een aantal Invallers 'n zo overtuigende overwinning op ZAP 2 te bewerken. Henk Bakker opende de score, ruststand 1-1. Voor de wind spe lend, werd de stand tot 4-1 opgevoerd. Dat zal voor jullie een fijne voldoe ning zijn. Lui, nu trainen. Hopen we maar dat de twee Pieten spoedig geen last meer van hun blessure's zullen heb ben. Gisteren zijn Piet Keijser en Akke v. Halen getrouwd, we wensen hun langs deze weg, veel geluk en voorspoed toe en nog lang trouw aan onze S.V. Texel. Texel 3 won op het kantje af van Tex. Boys 3. De bloem onzer ver. leek tame lijk verdord. Wie zo wil voetballen kan beter zijn sohoenen aan de wilgen hang en. Adsp. A verloor met 1-3 van BKC a. Onze jongens waren te traag en dus trainen om het tempo op te kunnen voe ren. Texel B won met 2-1 van Tex. Boys A. Dit was niet gemakelijk, hé jongens. Maar het volhouden heeft geholpen. Dit is een goed begin Texel B. Voor terreinwerkzaamheden op a.s. Zaterdagmidag zfjn aangewezen: B. Jul- lens. Van Boven en Piet Eeiman. Ieder op zijn beurt, dan blijft de zaak prima in orde. Texelse Boys. Na een lange rust zijn we weer aan de competitie begonnen. Het 1ste elftal speelde een thuiswedstrijd tegen Wiron DE WONINGNOOD IS NOG STEEDS GROOT! Een van de grootste prob'emen in het naoorlogse Nederland is zeker wel de woningnood. Kan het Nederlandse volk met trots wijzen op -hetgeen op velerlei terrein gepresteerd is na 3 jaren van heropbouw, waardoor vaak het vooroor logse niveau werd bereikt, het tempo van de woningbouw is bij lange na niet hoog genoeg om de enorme behoefte aan woonruimte te bevredigen. Dit blijkt o.a. uit de honderden aanvragen, van parti culieren, gericht aan de Ned. Spoorwe gen, waarin gevraagd wordt naar de mo gelijkheid om in het bezit te geraken van spoorwegrijtuigen, met het doel de ze als woonruimte in te richten. Helaas moeten de N.S. op al deze verzoeken af wijzend beschikken. Er is een beperkt aantal rijtuigen beschikbaar geweest, doch bij toewijzing hiervan kwam van zelfsprekend allereerst 't personeel der N.S. in aanmerking en zelfs van deze categorie moesten velen teleurgesteld worden. EEN DUIDELIJK BEELD VAN ALGEHELE VERARMING. Het jaarverslag oevr 1947, dat door de Ned. Middenstandsbank is gepubliceerd, geeft een duidelijk beeld van de algehe le verarming, die over ons land is ge komen. Het bedrag der aan de bank toe vertrouwde gelden liep terug van 183 millioen tot 71 millioen gulden; van laatstgenoemd bedrag is het grootste deel geblokkeerd geld. 1. De Boys speelde eerst met een harde wind in de rug en was zodoende het meest in ds aanval. Toch was het Wiron die de score, opende door een misver stand in de achterhoede. Pas tegen 't einde van de eerste helft was het de linksbinnen die de stand gelijk maakte. Na de rust zagen we mooie en snelle aanvallen van de tegenpartij, maar dooi de sterke wind die bleef, kwam er liet eerste halfuur geen- verandering in de stand. Hierna brak de rechtsbinnen van Wiron door en met een harde schuiver was de stand 2-1 voor Wiron. De Boys zetten nu alles op alles en ca. 5 min. 'v. het eind was het de rechtsbuiten die een corner van links prachtig inkopte en de stand weer gelijk maakte, doch ech ter onder protest van Wiron. Alle twee de elftallen streden nu hard voor het winnende doelpunt wat echter uitbleef. Scheidsrechter Rijk leidde uitstekend. Boys 3 ging op bezoek naar Texel 3. Dit was een aardige wedstrijd, met in de eerste helft Texel overwegend in de aanval, waardoor de stand met de rust 3-0 was voor Texel 3. Na de rust hadden de Boys het windvoordeel en de achter stand werd tot 3-2 ingelopen, waarmee het einde kwam. De adsp. A kregen Texel B op bezoek en verloren met 2-1. Dit was toch heus niet nodig geweest, maar ais er een spe ler bij is die zich niet voor de volle 100% geeft en maar een beetje over de ballen heen schiet, is er voor de andere ook geen aardigheid aan. Dit zal ook niet meer gebeuren hoor jongens. Vergadering. Zaterdagavond 8 uur is er een ledenvergadering in hotel De Zwaan Verwacht wordt dat ieder lid op deze vergadering aanwezig zal zijn. Programma voor Zondag a.s. Petten 1Tex. Boys 1. Tex. Boys 2 De Cocksdorp 1, Tex. Boys 3ZDH 2, ZDH a Tex. Boys a. H.S. O.V.V.-nleuws. De comp. is door onze elftallen goed begonnen. Dat kwam zeker door de nieuwe shirts. Zaterdagmiddag opende de Adsp. de comp. Na een gelijk opgaan de wedstrijd tegen ZDH a werden de punten gedeeld 1-1. Het 1ste speelde thuis tegen ZDH. Er stond een stevige wind en Z verkoos eerst het wind voor deel. Toch is O direct in de aanval en uit een corner opende Rinus de score 1-0. Terwijl Jan er even later met een prachtige kopbal 2-0 van maakte. O is steeds in de aanval en nog voor de rust brengt Boet de stand op 4-0. Na de rust doet O het eerst kalm aan waarvan Z gebruik maakt om de achter stand te verkleinen tot 4-2. O pakt de zaken nu weer beter aan en wederom is het Boet die door 2 goede goals er 6-2 van maakt. Met deze stand kwam het einde van deze goed gespeelde wedstrijd Het 2e deed het ook zeer goed en klopte ZDH 2 met 3-0. W S.V.G. De Cocksdorp. Zondag de eerste comp. dag heeft SVC dat met 3 elftallen begon, 4 van de 6 punten bemachtigd. De adsp. w' in een pittige wedstrijd met 5-2. tweede stak eveneens goed van w klopte De Koog 2 in eigen huis m Waar moet dat heen mannen? Ma; eerste heeft het lelijk laten zitten, vorige week i.d. bekerwedstrijd mtjeri gewonnen, nu kreeg S een 6-1 ijedec laag te siikken. Dat kan toch wel Zondag a.s. Tex. Boys 2 - SVC 1 Texel B - SVC A en SVC 2 Texel fcost Aanvangsuren nader in de couran ig g Zaterdag. Hie een S.V. „De Zwalu^tie Eindelijk na een lange onderbr verschijnt het Zwaluw nieuws wei de zelfde golflengte. De comp. is A VEI Gav in d' el't. idin erel' it in 1 s. I line érg; wisseling. begonnen en zoals altijd niet erg d itior rend. De adsp. gingen Zaterdagm oj.v. Theo naar Oosterend 0111 de aan te binden tegen OVV a. De ging met blanke stand in,'maar n rust nam O de leiding doch Piet de zorgde met een hard schot voor döV°t° ïykinaker. Kort voor het eind kreir id een penalty te nemen wegens handiet 1 bal werd goed genomen maar net liter, de verkeerde kant van de paal. Fr'eld, Zaterdag op bezoek naar StormvolOod; dat belooft wat te worden. Donder»1'!) avond worden alle adsp. van 12 jaa/orij ouder, ook de jongens dia vorige ite 0 adsp. waren in school verwacht vool bespreking van de reis, dus nier*., ontbreekt, om 7.30 uur. tVe Het 1ste elftal begon slecht in Oor end, door met 6-2 van OVV te verlie001 De wedstrijd werd in de beste verl|ve ding gespeeld. Ook het 2e elftal mï°? in OVV 2 z'n meerdere erkennen, 1 danks dat ze hevig, in het offensief ren. Voor Zondag is er geen wedsl fy voor ons, in verhand met de spor; rfs in. Zondag 4 Sept. hadden we een lee trouwbaarheidsrit over Texel, waar. door 14 van onze leden werd deelgc oil men. De rit was uitgezet door oïn Sportcomm. ,de hr. H. Kooger, en jive aangeduid door pijltjes gemaakt dlnai Herman, die zijn vrije tijd voor fnc beeft opgeofferd, om ons weer jm mooie rit en een gezellige middag te zorgen. Er werd gestart om 2 uur de Groeneplaats, door C. P. Moojen, een trouwe medewerker van onze c. Er werd gereden in 2 klassen n.l.| Sport en Teerklassse waarvan de si beid in de Sportklasse 42 km. en in Toerklasse 36 km. per uur was. pek Winners waren in de Toerklasse I i A. Dros Bz., 2. L. Bakker, 3. W. DuinAn in de Sportklasse, 1. A. Zielman, 2.1— Mets, 3. H. Venema. Het was jammer dat er niet mlr|< deelnemers waren, want het was 4. prachtige rit. fhi We hebben een 40 leden maar hetzj- 1 bijna altijd dezelfde die hun goede clw. geest naar voren brengen. Laten v?" hopen van een volgende keer beter. ftc MOTORCLUB TEXEL iv.ii VOOR ONZE VROUWEN. EEN ZOMERJAPONNETJE. Wij geven u deze keer het patroon voor een gekleed japonnetje, dat u naar verkiezing met een hoge of lage hals en een korte of driekwart mouw kunt maken. De ruimte wordt van voren samenge houden door een ceintuur, die door een schuifzoompje loopt en op de rug ge strikt wordt. U heeft bij een bovenwijdte van 92 cm. nodig 3 m. stof van 90 cm. breed. De roklengte moet u even naar eigen smaak controleren. Neemt u ten lage hals dan kan het gedeelte boven het stippelljjntje verval len. In het sehouderpasje geven de stip peltjes aan, waar de hals van liet voor pand dan moet aansluiten. Voor het opstikken van het sohouder- pas rimpelen we het aangegeven ge deelte van het voorpand in, verdelen de rimpeltjes gelijkmatig en stikken ze dan nog een keer of vier door. De stiklijn- tjes maakt li ongeveer '/s cm. van elkaar. We verbinden de voorzijbaan met de voorbaan en de even ingehouden onder kant van het voorpand. In de taille stikken we vlak langs de kant een reepje stof op voor de schuif- zoom, waardoor we latei- de 3 cm. brede en 2 m. lange ceintuur halen, waarbij de voorbaan op de gewenste breedte in- gerimpeld wordt. We hechten dan de ceintuur even aan de japon, zodat het geplooide gedeelte goed op zijn plaats blijft. Tegen de achterkant van de rugpandjes zetten we schuine repen stof ter afwerking en brengen over de gehele lengte knoopsluiting aan. We verbinden de rugpanden met de achterbaan van de rok waarvan de bo venkant door figuur- naadjes is ingenomen en sluiten de schouder- en zijnaden. Rug-schouders iets inhouden. De korte mouw is in het patroon van de driekwartmouw getekend. De kop wordt door bijschuinertjes met elk 2 cm. stofverbruik en 5 cm. tussenruimte ingenomen en met de naad l'/i cm. vóór de zijnaad ingezet. Bij de driekwartmouw handelt u net eender. Bij liet sluiten van de mouw-naad worut deze, waar aangegeven, even ingehouden. De onderkant wordt met schuin genomen repen stof afgewerkt. Ook voor a.s. moeders is dit een geschikt modelletje, daar't zeer gemakkelijk wijder te maken is door de sehuifzoom wat minder in te rimpelen. Wilt u zien hoe het er in tweeërlei stof uitziet? Neem dan een kleurpotlood en geef de mouwen, de schouderpasjes en de zijbanen van de rok een tintje. Ziet u, dat dit ook niet gek staat? ELLA BEZEMER. B.W.: 92 c.M. JV 0.9 9 'O MOUW VOORPAND g. J0 32 *9 1 1/8 il

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2