Texelaar benoemd tot Administrateur van de N.V. T.E.S.O. Voor hen die nog in de kampen leven WANNEER MOET IK NAAR HET DISTRIBUTIEKANTOOR? TIJDEN VAN UITREIKING VAN LEVENSMIDDELENKAARTEN. De Cocksdorp le dag 20 Sept. alleen zelfverzorgers dorp en Wijk C. van 9-10 de letters A-B van 10-11 letters C-G. van 11-12.30 letters H-K, van 1-2 letters L-Z. Geen zelfverzorgers dorp van 2-3 de nr. 1-20, van 3-4 nr. 21-40 2e dag 21 Sept. van 9-10 nr. 41-GO van 10-11 nr. 61 en hoger van 11-12 wijk C. Eierland le dag 21 Sept. alleen zelfver zorgers van 130-3 letters A-D van 3-4 letters E-K 2e dag 22 Sept. van 9-10 letters L-R van 10-11 letters S-V van 11-12.30 letters W-Z. Geen zelfverzorgers van 1-2 nr. 1-60 van 2-3 de nr. 61 en hoger. Naar ons werd medegedeeld, is in een Donderdag gehouden vergadering van het college van Commissarissen van de N.V. T.E.S.O., tot Administra teur benoemd, de heer M. C. de'Gorter, thans werkzaam als boekhouder bij de Rotterdamsche Bankvereniging. Er waren bijna 400 sollicitanten. Onze Oranje Courant in het archief van H.M. de Koningin Bij de fam. P. Bruin, wonende We verstraat, Den Burg, is een brief van een familielid uit Den Haag gekomen, waarin geschreven werd, dat de Texel se Courant (de Oranje Courant) van Zaterdag 4 September, een plaatsje ge kregen heeft in het archief van H.M. de Koningin. Genoemd persoon is werkzaam in dienst van het Hof. WAAR GAAN DE BADGASTEN NAAR TOE? De TESO bussen vervoerden dit jaar reeds ruim 350.000 passagiers. De administratie van de Teso verschaf te ons de cijfers betreffende het busver voer op Texel gedurende de eerste 8 maanden van dit jaar. In totaal vervoerden de Teso bussen gedurende deze 8 eerste mnd. van dit j. 355.937 passagiers, verdeeld als volgt: Oudeschild 122.166, De Koog 84.748, Den Hoorn 37.422, Oosterend 38.019. De Cocksdorp 54.690 en aan extra reizen 18.892. Het meest interessant zijn de uitkom sten van de lijnen naar de diverse dor pen, aangezien deze tevens een ant woord geven op de vraag naar welk dorp de meeste badgasten trekken. Wij hebben namelijk vastgesteld het gemiddeld aantal maandelijkse passa giers naar de diverse dorpen, voordat het seizoen een aanvang neemt, en ver krijgen dan de volgende cijfers: De Koog 4 452, Den Hoorn 3.543, Oosterend 4.513 en De Cocksdorp 5. 733. Gedurende de zomermaanden zjjn deze getallen: De Koog 20.829. Den Hoorn 6.560, Oosterend 5.151 en De Cocksdorp 8.675. Wanneer wij eventueel andere facto ren buiten beschouwing laten, dan kun nen we aannemen dat de diverse 'toena men toe te schrijven zijn aan het ver voer der badgasten. Wanneer wij deze totale toename op 109% stellen dan zien wij 71.2pCt. der gasten naar De Koog trekken, 13.2pCt. naar Den Hoorn, 2.8 pOt naar Oosterend en 12.8 pCt naar De Cocksdorp. Cijfers die overigens het algemene vermoeden wel zullen beves tigen. Dat het autobus bedrijf op Texel een seizoenbedrijf is, wordt uitermate gede monstreerd door de totale maand-ver- voercijfers. De eerste 5 maanden schom melt het. totaal aantal vervoerde perso nen maandelijks steeds rond de 30.000, in Juni is dit getal reeds bijna ver dubbeld 54.350, in Juli ruim verdubbeld 67.382 en in Augustus bijna het drie voud 81.870. AANBESTEDING RIOLERINGSWERK DEN BURG. Donderdag j.l. werd ten raadhuize aanbesteed het leggen van 'n hoofdriool met contröleputten langs de Westerweg, de Kogerdwarsstraat, Vo gelenzang en Suikerweg. Door de volgende aannemers werd hiervoor ingeschreven O. Nieuwenhuis, Heilo f 2978.- .1. A. Barhorst i' 3950.- Gebr. Bruin f 5837.- Fa. Voigt f 6137.- Fa. Gebr. Koorn f 7200.- en J. F. Dekker f 9753. Begroting f 4000.- VERGADERING DAMCLUB DE COCKSDORP. Nu het wintersei zoen nadert, beginnen de diverse clubs met hun repetities en samenkomsten. De damclubs op Texel zijn steeds actief i geweest en zijn ook voor de komende maanden het voornemens actief de j damsport te beoefenen. De damclub te De Cocksdorp heeft voor a.s. Woens- dagavond een vergadering uitgeschre- 1 ven in hotel De Hoop, waarvoor wij gaarne verwijzen naar de in dit nr. ge- plaatste advertentie. COOP. P.T.V. „TEXEL" Zoals de Coop. Pluimveeteeltver. Texel in een advertentie bekend maakt be staat er gelegenheid de kippen te laten enten tegen diphteritis. Men kan zich hiervoor opgeven ten kantore van de P.T.V., de cphaaldienste alsmede bij de ihr. Swart, Dierenarts. Op het vastgestelde tarief kan geen re- ductie worden verleend, daar men het beter achtte een nabetaling te doen aan de leden voor de ingeleverde eieren. NAT. HERDENKINGSAVOND VAN PLATTELANDSVROUWEN Dinsdag 14 Sept. hield de afd. Texel haar .eerste avond van dit winterseizoen. Meer dan 100 dames waren aanwezig. De voorz. Mevr. E. C. Keyser-Bolier heette allen en speciaal de gasten, die spontaan haar medewerking gaven aan de handtekeningen inzameling voor het huldeblijk van de vrouwen, aan H. M. Koningin Wilhelmina, hartelijk welkom. Hierna volgden: O Heer, die daar. en Wilt heden nu treden, uit Valerius Gedenckklanken, gezongen door Mevr. Kooru-Ruys, Mw. de Lugt, piano, Mej. E. Dijt, cello. Vervolgens gaf voorz. een historische terugblik (zeer mooi weerge geven) over het huis Oranje-Nassau, ge volgd door een schets „Herinneringen". Als „de Herinnering" trad in ouder wets costuum Mevr. Vrijdag op, die af gewisseld dcor toepasselijke liedjes van een koortje (dames Sclirama-Lap, Langeveld-v. Rossum, Zeeman-Keizer, Koorn-Ruys en Bakker-Zuidewind (pia no) de 50 regeringsjaren memoreerde. Na de pauze zongen de, in feestrok aan wezige dames, het „Rokkenlied" en gaf Mevr. Room-Wilkeshuis een zeer gees tig berijmd verslag van het uitstapje van de Bond op 2 Sept. naar de tentoon stelling en het défilé in Den Haag. Weer kwamen Thomasvaer en Pieter nel met hun voordracht van 7 Sept. Mevr. Bakker verving haar man voor treffelijk! Het bonte programma werd besloten met de hulde der 11 provinciën en Oost en West aan de Nederlandse Maagd. (Mej. E. Dijt). Op het toneel zag men ze in hun regionale drachten ver schijnen, nadat de muziek hun provin ciaal lied had gepreludieerd en Mevr. Room een toepasselijk gedicht zegde. Resp. traden op de dames Meindertsma als Friezin, Steenhuis, Groningen, Roe per, Drente, Schrama-Lap, Overijsel, Bruin-Over, Gelderland Dros-Roeper, Limburg, Dros, Brabant, v.d. Pijl Zee land, Ran-Kievit, Utrecht, ten Cate- Klonsterman, Z. Holland, Veldstra, O.- ïndië, Wieringa, W.-Indië, Vrijdag-Key- ser N. Holland. Dit plechtige spel sloot met de declamatie van „Blijf één, mijn vaderland" door de Maagd, en het „Wie Neerlands bloed". Voorz. sloot hierna deze welgeslaagde avond, waarna het „Wilhelmus" lclonk. GESLAAGD. Mej. Fr. Rab en de heer M. Roeper slaagden dezer dagen voor de acte L.O. GIFTEN VOOR HET WITTE KRUIS. Den Burg, .111 f 0,50 (voor auto), JC f 10.-,AP f 7,50, HR f 2-, AD f 1.-, DZ f 2,50, OK f 3.-, WE f 2,50, JW f 0,25. Oosterend, K f 2,50, H f 2,50, R f 2.-. De Koog, AW f 15.- (voor anto) Dez f 10 Wed. S 1' 2,50, WB 0,50, PK f 0,50, WB i 2.50 Den Hoorn, BL f 10.-, Eierland, JS f 2,50, PV f 1.-, WV f 3.-, AI, f 3,50, NN f 5.-, JK f 2,50 De Cocksdorp, .IB f 2,50, G f 2,50, B f 2,50, VII nabij He C'dorp f 2,50. Oudeschild, DV f 5,-, B f 2,50, CB 1' 2,50. De Waal, P.P. f 1.-, Waalenburg Z f0,50 Spang, WV f 2,50, JW f 2,50. De Westen NN f 2,50. Rotterdam W f 1,50. AMBTENAREN, DIE BUITEN HUN BOEKJE GINGEN Twee ambtenaren van de Grondmij. hadden bij het meten van een stuk land bij Den Hoorn zware schade aan de nar cissen op dat land aangericht. Hiervoor stonden zij terecht bij de Kantonrechter te Den Helder en wer den ieder veroordeeld tot een boete van f 15.—. SLUITING DER STATEN-GENERAAL De beide kamers der Staten-Generaal zullen hedenmiddag te kwart voor drie bijeenkomen ter sluiting van de zitting. TARIEVEN AARDAPPELROOIEN. De Sociale afd. van de Stichting v.d. Landbouw op Texel maakt bekend: Doordat de Collectieve Arbeidsover eenkomst voor 1948-'49 nog niet ver schenen is, zijn diverse werkgevers en werknemers van mening, dat men thans vrij is om zelf de tarieven te bepalen. Dit is echter onjuist. De oude tarieven zijn nog steeds van kracht Voor aardappelrooien is dit: f 1,30 tot f 1,55 per 100 meter. Indien de aard appelen niet losgereden worden, wordt 10 pCt. meer betaald. Voor het afdek ken der kuilen op het land wordt 10 tot 12 cent per 100 meter meer betaald. De Soc. afd. van de St. voor de Land- bonw doet dan ook een beroep op werkgevers zowel als werknemers om zich aan deze tarieven tc houden. Doen er zich afwijkingen voor (ab normale opbrengst, abnormale grond e.d.) dan kunnen werkgevers zowel als werk nemers aan de Soc. afd. v.d. Stichting v.d. Landbouw een afwijkend tarief aanvragen. EEN LEVENDE DODE De 83-jarige Colijns, wonend tc Evere nabij Brussel, trachtte Don derdag floor verstikking een einde aan het leven te maken. Een ge neesheer stelde vast, dat de dood was ingetreden. Het stoffelijk over schot werd naar het dodcnhulsje overgebracht. Toen de begrafenis ondernemers evenwel tot de kis ting wilden overgaan, bleek de dood gewaande springlevend op z'n kist te zitten. HIJ was zeer honge rig en ging gauw naar huis, waar de familieleden intussen de over- Ujdensaankondiglngen hadden ver stuurd en waar de kransen reeds gereed lagen. Een adres aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer Door de Gem. actie van de Nederl. Vrouwen, werd aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten Ge neraal een adres gericht, inzake het feit, dat er zioh nog duizenden Neder- lande onderdanen door de republiek ge vangen gehouden worden. Dit schrijven luidde als volgt: Hoogedelgestrenge Heer, Namens de gemeenschappelijke actie van Nederlandse vrouwen zij het me ver gund het volgende beleefd onder Uw aandacht te brengen. Het is genoegzaam bekend, dat nog steeds duizenden Nederlanders en Ne derlandse onderdanen, waaronder vrouwen en kinderen, wederrechtelijk door de „Republiek" worden gevangen gehouden en dat het de Ned, Indische Regering tot dusver niet is gelukt langs minnelijke weg hun bevrijding te ver krijgen: Onzerzijds is bij herhaling bij de Ne derlandse regering aangedrongen om een eind aan deze misstand te maken, doch de resultaten zijn tot nu toe in ho ge mate onbevredigend gebleven. Het is daarom, dat wij wederom trachten ter bevoegder plaatse de steun te zoeken voor ons streven om de regering hier in Indië te bewegen tot krachtiger maat regelen, waar overleg en nogmaals over leg weinig hebben uitgewerkt. Tot goed begrip der zaak moge ik hier de feiten in chronologische volgorde releveren. Op 5 Maart 1947 deelde de Minister v. Overzeese Gebiedsdelen ter zitting van de 1ste Kamer der Staten-Generaal me de en herhaalde dit in een blief aan ons, dat de evacuatie van de geïnterneerden volgens het evacuatieschema, binnen 2Ve maand voltooid zou kunnen zijn. Op 16 Mei deelde de chef van het ka binet van de Minister, in opdracht van de Minister, ons. schriftelijk mede, dat het aantal geïnterneerden dat zich op 1 Mei nog in gevangenschap bevond ca. 1800 bedroeg, die nog in de loop van Mei bevrijd zouden kunnen zijn. Op 20 Juli, deelde de. Min. President voor de radio mede, dat, „nog duizenden mensen gevangen zitten". Tijdens een audiëntie op 9 Aug. d.a.v. aan vertegenwoordigsters van de vrouw enactie verleend, deelde Minister Beel mede. dat dit grote aantal in hoofdzaak Indo-Europeanen en Indonesiërs betrof en dat de regering als voorw aarde voor verdere onderhandelingen, uitdrukkelijk gesteld had, dat eerst de gijzelaars naar het bezette gebied afgevoerd zouden worden. Op 16 Februari 1948 deelde Minister Beel ons schriftelijk mede: „Inderdaad zijn in de laatste tiid weer enige berichten bekend geworden waar uit hliikt, dat nog steeds personen in kampen of andere wijzen worden vast gehouden. U kunt ervan verzekerd ziin, dat de Nederlandse en de Ned. Tndische regering alles doen om hieraan op de kortst mogelijke termijn een eind te ma ken. Verwacht ma? worden, dat nu het bestand van kracht is, een -heroep op de volle medewerking van de republiek niet tevergeefs zal zijn. Op 18 Juni bevestigde Minister Jonk man ons schriftelijk, hetgeen hij ons reeds tijdens een audiëntie on 16 April had medegedeeld en herhaald in een zitting van de 1ste Kamer op 27 April d.o.v. n.l. het volgende: 1, Dat met medewerking van de re publiek. tot medio 1947 biina alle gedu rende de Japanse bezetting geïnterneer den. in de desbetreffende Japanse ad ministratie geregistreerde personen, ruim 39999 in getal naar het onder (li- reet, Nederlands staand gebied werden over gebracht 2. Dat naast deze geregistreerde ge ïnterneerden zich echter, naar uit ver schillende gegevens bekend werd, bin nen het gebied, waarover de republiek geacht wordt het gezag uit te oefenen, nog andere, tegen hun wil aldaar aan gehouden personen bevonden, Neder landers, Oost-Indonesiërs, Chinezen, merendeels iln kampen bijeengebracht. De republiek bleek niet bereid aan hun evacuatie de vereiste medewerking te willen verlenen. Een gedeelte van deze personen werd bevrijd bjj de bezetting van het gebied, waarop zij zich bevon den, door Nederlandse troepen. (2899 Europeanen er 6399 Oost-Indonesiërs). Op 5 Maart 1947 sprak Minister Jonk man in de 1ste Kamer niet over deze door de republiek gevangen gehouden personen, doch nit. een schrijven van 18 Juni j.l. aan ons, blijkt dat de regering in ieder geval vóór de politionele actie op de hoogte wras van het feit, dat de republiek weigerde deze personen in vrijheid te stellen. Zijne Excellentie schreef ons o.m. het volgende: „Het spreekt vanzelf, dat sinds het beëindigen v.d. met, de politionele actie verband houdende vijandelijkheden, van Nederlands^ zijde opnieuw de pogingen tot bevrijding en evacuatie van de tegen hun wil aangehouden personen werden hervat, waarbij kon worden gebruik ge maakt van het. intermediar van de Com missie van Goede Diensten". Wji zijn nog steeds in afwachting van de resultaten der bovengenoemde po gingen. Minister Jonkman heeft op 27 April j.l. in de 1ste Kamer medegedeeld, dat de gemeenschappelijke actie van Neder landse vrouwen hem gegevens had toe gezegd, die misschien aan de Ned.Tndi sche regering niet bekend waren. Dit heeft ons uitermate verbaasd, aan gezien onze gegevens aan officiële rap porten ziin ontleend, die uiteraard zo wel aan de Nederlandse als aan de Ned. Indische regering bekend behoren te zijn. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Het programma voor deze week luidt: Texel I-Watervogels, Texel 2 vrij, De Cocksdorp 2-Texel 3, Texel A - Alkm. Boys A, hedenmiddag (Zaterdag) Texel B - De Cocksdorp B. Texel 1 ontvangt dus Watervogels, hetgeen voor ons altijd een lastige op gaaf betekent en stellig zal er veel meer van onze spelers gevergd worden. Vori ge Zondag is wel komen vast te staan dat er aan ons spel nog wel het een en ander mankeert. Maar met de opvatting als van het „tweede" vorige Zondag, n.l. dat ze een flinke nederlaag tegemoet zouden gaan, maar met de gedachte we zullen er alles opzetten, kwamen ze met een flinke overwinning thuis. Zo ver wachten we dat T 1 Zondag met de vaste wil in het veld gaat, om een zo goed mogelijk resultaat te bewerken. Zorgt voor een goede geest in de ploeg, geeft elkaar heti vaste vertrouwen en geeft u voor de volle honderd procent, tot de laatste minuut en blijft sportief. Texel 2 mag toekijken. Vermoedelijk om 12 uur speelt adsp. A tegen Alkm. Boys A. Dat zal een zware opgaaf worden, maar jongens je plaats houden, tegenpartij goed afdekken en voooral snel, zeer snel doorgeven en vrijlopen. Schieten waar mogelijk, maar nooit stilstaan en altijd spelen en vooruit zien. Uitslagen vorige Zondag in deze afd. BKO a Texel a 3-1, HRC a Helder a 5-9 Texel 3 gaat op bezoek naar De Cocksdorp 2, aanvang 2.39 uur. Vertrek 1.39 uur vanaf hotel De Graaf. Zorgt nu voor een betere wedstrijd, vorige week was het 'elijk mis. Vanmiddag om 3 uur Texel B De Cocks dorp a. Nu de tanden op elkaar jongens en aanpakken. Het gaat om de punten Zo heeft het kantoor „displaced per sons" te Batavia, althans een nog be staande afdeling daarvan, April 1948 medegedeeld, dat „nog 15999 Europea nen en Indo-Europeanen door de repu bliek gevangen worden gehouden". De gemeenschappelijke actie van Ne derlandse vrouwen werden ook medede lingen gedaan uit rapporten omtrent feiten over gedwongen concubinaat. Het eersre bericht, dienaangaande kre gen wij op het Ministerie van Overzeese Gebiedsdelen, alwaar ons een rapport ter inzage werd gegeven, uitgebracht door kapitein van de Wall Bake, alge meen secretaris van het Nederlandse Werkcomité van de subcommissie Eva cuatie der Nederlandse geïnterneerden. Hij verklaart daarin: „Het is de Ne derlands-Indische regering bekend dat in verscheidene plaatsen, niet name in Tasikmalaja, Nederlandse vrouwen (en kinderen) zich bevinden, die in ge dwongen concubinaat met Indonesiërs leven, en om die reden niet voor evacu atie worden vrijgelaten. Dit concrete voorbeeld is hoogstwaarschijnlijk nog maar het begin van een reeks van der gelijke feiten, terwijl eveneens met ze kerheid kan worden aangenomen, dat op republikeins gebied nog vele perso nen, zich bevinden als gevangenen van ongeregeld^ benden. Fik verzoek van Nederlandse zijde om de plaatsen waar deze mensen verblijven te bezoeken, werd van republikeinse zijde geweigerd. Het behoeft geen betoog, dat dergelijke hemeltergende toestanden in een geor dende samenleving, waaron de repu bliek aanspraak maakt, onduldbaar ziin" Tot zover kapitein van de Wall Bake In December 1947 werd in een ranport melding gemaakt van het feit, dat in Oost-Java de T.R.T weer een aantal In dische meisjes had meegevoerd. Wij ontvingen voorts vele brieven dienaangaande, o.a. van een Ambonnees sergeant-majoor van het K.N.I.L., die schrijft: ..Dat ook onze echtgenoten en kinderen in de handen van de republiek een onterend leven moeten leiden en dat wij U schrijven, opdat ook U op de hoogte van deze wantoestanden zult ko men en in de hoop dat uw werk zal hel pen een einde te maken aan deze walge lijke toestandpn." Deze aangelegenheden zijn in de Sta ten-Generaal meermalen aan de orde ge komen; aan toezeggingen van de minis ter heeft het niet ontbroken, doch ook deze steun heeft tot nu toe weinig mo gen baten. Wij hebben ons nog gevleid met de hoop, dat krachtens het op 17 Jan. 1948 op de „Renville" gesloten Bestand de ten aanzien van de geïnterneerden en verplaatste personen getroffen maatre gelen, vruchtdragend zouden zijn, doch ook deze hoop blijkt ijdel. Het is geble ven bij de instelling van commissies die niet verder zijn gekomen dan tot het for muleren van een regeling (39 April '48) welke ten grondslag zou strekken1 aan de maatregelen tot in vrijheidstelling van gevangen gehouden personen. Welke waarborgen ziin verder gege ven, nu aan liet Nederlandse Rode Kruis de toegang tot de republiek geweigerd wordt, dat de doorgelaten geneesmidde len etc. van de internationale Rode Kruis mede' ten goede komen aan deze gevangenen? De gemeenschappeijke Actie van Ne derlandse Vrouwen smeekt U daarom nogmaals al Uw invloed aan te wenden om de regering te brengen tot 'n krach tiger bonding en de onmiddellijke in- vrijheidsstelling der gevangenen te ver langen en bijaldien aan deze wens geen gevolg wordt gegeven, met alle ten dien ste staande middelen hun bevrijding te bewerkstelligen. Met de meeste hoogachting, namens de gemeenschappelijke Actie van Nederlandse Vrouwen w.g. W. van 't Rood-Gerth van Wijk. secretaresse. Verdelgt de Coloradokever! Dat blijft steeds van kracht In de zomerde herfst, bij dag en bij nacht. hoor! Adsp. volgende week wordt op ge wone tijden getraind, nu onder leiding van W. van Zcijlen. Denken we om de terrein werkzaamhe den! S.V.C. De Cocksdorp. Morgen een vol programma. Het le speelt uit tegen de Boys 2. Een ieder zal zijn aandeel moeten geven, willen we tegen het pittige Boys elftal behoorlijk partij geven. Snel afgeven is wel het voornaamste, om alle spelers te betrek ken in het spel. En vooral tijdens de wedstrijd mondje dicht. Ook al neemt de scheidsrechter eens een verkeerde beslissing. Aanvang 2.39 uur Vertrek bus 1.39 uur. Supporters kunnen mee zolang er plaats is, kosten f 9.59 retour, liet 2e speelt thuis om 2,39 uur tegen Texel 3. Of Texel zich zo gewillig bij de hoorn zal laten nemen als De Koog. dat is te betwijfelen. Dus als één man in het veld en allemaal, van de eerste tot de laatste met de volle 199%. De adsp. spelen uit tegen Texel B. De aanvangstijd is nog niet bekend. Dus dan krijgen jullie pers. bericht. Elftallen met degene die terreindienst hebben in het kastje. Texelse Boys. Zondag a.s. spelen er 2 elftallen n.l. het le uit tegen Petten 1. Ook dit is voor ons een geheel nieuwe ploeg, dus is oppassen gewenst. We vertrekken met de boot van 11.45 uur. De bus gaat om 11.25 uur v.d. Groeneplaats. Het 2de speelt thuis tegen De C'dorp 1Aanvang 2.30 uur. De elftallen zijn in het kastje bekend gemaakt. Ledenvergadering. Denken alle leden hedenavond om de vergade ring, welke gehouden wordt in Hotel De Zwaan, aanvang 8 uur. H.S. O.V.V.-nlenws. Hedenmiddag 3 uur spelen de adsp. uit tegen De Koog A. jullie gaan per fiets. Vertrek 1.45 uur. Denk er aan op tijd jongens. Het le speelt uit tegen De Koog. Vertrek om 1.15 uur. Het 2e speelt thuis tegen De Koog 2 ^Aanvang 2.30 uur. Doe je best lui. W. POSTDUIVENSPORT De wedstrijd van Vilvoorden, afstand 240 km. had een zeer snel verloop. De duiven werden gelost 's morgens om 7.30 uur, met WZW wind. De eerste duif werd geconstateerd door de heer H^ Nieboer, om 10.35.25 uur. Deze duif vloog met een gemiddelde snel heid van 1327,2 meter per minuut. De laatst prijswinnende duif was thuis om 10.44.3 uur, deze had nog 'n snelheid van 1268,2 m. per min. De uitslag was: H. Nieboer 1-2-8-11, J. Tjonk 3, H. C. Prins 4-5-6-10, A. Poel 7-9. Morgen. Zondag 19 Sept. wordt gevlogen vanaf Mons, afstand 296 K.M. Veel succes vrienden. PREDIKBEURTEN. NEÜ. IIERV. GEMEENTE. Den Burg 19 uur Ds. v. Reijendam in Eben Haózer. De Cocksdorp 10 u. Ds. Dekker Den Hoorn 10 uur Ds. van Boven Aanvang repetitie kerkkoor a.s. Maandagavond 8 uur in de kerk. De Koog, 10 uur Ds. Janse. Bediening H. Avondmaal De Waal, 3 uur Ds. Janse Bediening II. Avondmaal 11.30 uur Hervatting Zondagsschool Oosterend, 10 uur Ds. Winter," v. Rijk en 2.30 uur Ds. van Boven. Oudeschild 's avonds 7.D0 uur Ds. Dekker- Bediening H. Avondmaal Dinsdagavond 8 uur Samenkomst voor catechisanten, hun ouders en de ouders van de Zondagssohoolleerlingen. Onderwerp „Hoort het erbij?" inleider de hr. Termaat GEREF. KERK. Den Burg, Parkstraat 36 10 uur Ds. Sap van Den Haag n.m. 3 uur dezelfde. Oosterend 10 uur Ds, de Bruin van Driebergen n.m. 3 uur dezelfde GEREF. KERK v.h. H.V. Oosterend 10,30 uur Dienst GEREF. KERK (onderh. art. 31 K.O.) v.m. 8,30 en n.m. 7,39 in de D.G. kerk Ds. de Vries van Zuidhorn, Bed. H.A. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Oosterend 10.30 uur Ds. J. v Brakel Extra collecte. Den Burg 7.30 uur. Ds. v. Brakel van Baarn Donderdagavond 8 uur, Zusterkring. ZONDAGSDIENST DEN BURG Dr. Schalkwijk BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL over de periode van 10 tot 16 Sep. 1943 Geboren. Dirk, zv Dirk Trap en Wil- lemina Maria Druif. Douwe, zv Maar ten Dijker en Janneke Oldenburg. Adri- ana M, dv Adriaan Bakker en Johanna C'. Buisman. Douwe zv Enne Medema en Cornelia van den Berg. Cornelia G. dv Frederik Huisman en Hendrika Zoete lief. Hendrik C„ zv Bernardus Gieze en Maatje van Leeuwen. Maria G. dv Pie- ter van der Slikke en Cornelia C. Koorn. Johanna, dv Gijsbertus C. Kikkert en Hendrika Wlerther. Ondertrouwd. Jacob Keijzer en Antje Kikkert. Cornelis J. Hin en Barbera Witte. Jan Dekker en Antje Hoogerhei- de. Pierre A. Vervoort en Martha T. Mooijen Getrouwd. Klaas J. S. Knol en Jentje Bremken. I'ieter Keijser en Akke van Halen. Overleden: Geen. Gevonden voorwerpen. 1 Kinderporte- monnaie, 1 houten hooivork.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2