Algemene Najaarsvergadering Vereniging van Oud-Leerlingen Texel en Tex. Boys verliezen ondanks overwicht. Verlovings kaartjes Drukkerij Texelse Courant V uM m 13 fM' iyj Do Algemene Najaarsvergadering van bovengenoemde vereniging, die Donder dag 30 September werd gehouden was slechts matig bezocht. In zijn openings woord riep de voorzitter, de heer Joh. Roeper een speciaal woord van welkom toe aan do heer Laan, adviseur der ver eniging en aan de heer van Groningen, als vertegenwoordiger van de Texelse Courant. Spr. herinnert er aan, dat wij leven in een tijd vol spanning en dat vrijwel ie dereen spreekt over het verlangen naar een meer „normale tijd". Spr. vreest evenwel, dat de tijd, die wij „normaal" noemen wel nooit zal komen. Het is on ze taak om in deze tijd vol strijd en ver deeldheid te werken voor het algemeen boerenbelang zonder ons te laten leiden door „hokjesgeest". Hierna wordt het woord gegeven aan de secretaris der vereniging voor het lezen der notulen. Deze worden onveranderd goedgekeurd. Dan volgt de lezing van het jaarverslag, eveneens door de secretaris, de heer C. Witte Dzn. Hieraan ontlenen wij het volgende: Er werden in het afgelopen jaar 6 praat- avonden gehouden. Het gemiddeld aan tal bezoekers was 11. Vorig jaar 5 praat- avonden met 27 bezoekers. Op deze praatavonden werd het woord gevoerd door sprekers uit eigen kring. Eenmaal mochten we op deze praatavonden de hr. J. v.d. Pijl, opzichter van de Dertig Gem. Polders in ons midden hebben, die een zeer interessant praatje hield over Aan leg en Onderhoud van Wegen. Naast de praatavonden hadden we de grotere lezingen, waar sprekers van de vaste wal het woord voerden. Deze avon den werden belegd in combinatie met andere verenigingen. In totaal werden er drie gehouden. Het ledental der vereniging is in het af gelopen jaar gegroeid van 117 tot 139, het aantal donateurs steeg van 167 op 163. Spr. meent, dat het aantal donateurs nog aanmerkelijk kan woeden uitgebreid daar we op ons eiland ongeveer 400 land bouwers hebben. Er werd een cursus gegeven in Kennis van Motoren en Landbouwwerktuigen, de tweejarige Tuinbouwcursus werd dit voorjaar beëindigd. Ook dit jaar werd de Stalwedstriid weer gehouden, alsmede de Lezingwedstrijd. Daarnaast zijn we ook begonnen met een Graslandkeuring. Er werd gevoetbald tegen een elftal uit de Texelse slagers en idem uit Gemeentepersoneel. De ba ten van de laatste wedstrijd waren voor het „Witte Kruis". Bijzondere vermelding verdient het feit, dat door het Bestuur van het Texels Sehapenstamboek het verzoek tot de ver eniging gericht werd om uit de vereni ging een zestal leden aan te wijzen als juryleden voor de Texelse Sehapenfok- dag. Blijkens een mededeling van het Bestuur van het Stamboek hebben deze lpden zich tot volle tevredenheid van hun taak gekweten. Er werd een driedaagse excursie gehou den naar Limburg. Een woord van hul de voor de organisator de heer Laan. Het aantal deelnemers was hoger dan ooit. Zeer ongunstig steekt daarbij af de deel name aan de excursie langs de proefvel den op het eiland. Spr. meent, dat deze excursie een veel groter belangstelling verdient, omdat men op deze excursie ingelicht wordt over allerlei problemen, die van belang zijn voor het bedrijf. Eveneens wordt gememoreerd het feit, dat de heer Jurr. Beumkes als bestuurs lid van de Stichting Land- en Tuinbouw- onderwijs op Texel werd benoemd. De heer Beumkes is oud-voorzitter en één nog steeds zeer enthousiast lid van onze vereniging. De ruilverkaveling, een onderwerp, dat door onze vereniging het eerst werd aan gesneden is bezig een werkelijkheid te worden. In het afgelopen seizoen werden we meerdere malen over dit onderwerp ingelicht door de heer J. Sehrammijer, die op Texel werkzaam is voor dit doel. De opvoering van het toneelstuk „Boe- renstrijd" is een groot succes geworden. In totaal werd het stuk vijfmaal gespeeld waarvan vier maal op ons eiland voor geheel uitverkochte zalen en eenmaal in Purmerend voor de vereniging van oud leerlingen, aldaar. Op Ouwe Sunterklaas werd door onze vereniging de wisselbeker gewonnen, 'n reuze succes! Deelgenomen werd aan de Landbouw- ■jongerendag te Purmerend. Spr. noemde dit een evenement in het organisatiele ven van de Landbouwjongeren, dat niet te evenaren is. Overigens gaat er van de Provinciale Bond weinig leven uit. Wij op Texel, betreuren dit zeer. In November a.s. hoopt de Landbouw school op Texel haar 20-jarig bestaan te l ieren. Er zal dan door de vereniging 'n revue opgevoerd worden. Wij mochten op Texel diverse excursies van de overkant ontvangen. Door de goede zorgen van de heer Laan zijn al deze excursies goed verlopen. Er past een woord van dank aan de Texelaars, die gastvrij onderdak verleenden aan de deelnemers van deze excursies. De heer Laan wordt dank gebracht voor alles, wat hji in het b.lang der vereni ging heeft gedaan. Hij stond steeds met raad en daad terzijde. Ook aan de heer Van Groningen wordt dank gebracht voor zijn getrouwe weergave van datge nen, wat op vergaderingen en praat avonden naar voren wordt gebracht. De ze steun, middels de Texelse Courant, is voor ons van groot belang. Tenslotte doet spr. een beroep op allen om daadwerkelijk bezig te zijn in het be lang der vereniging. Hiermede baat u niet alleen anderen, maar ook u zelf, want u verrijkt uw kennis en dit schenkt de grootste voldoening. Met een flink applaus toonden de aanwe zigen hun instemming met dit uitvoerige en overzichtelijke jaarverslag. C. v. Gr. (Wordt vervolgd 1 GOED VOORBEELD DOET GOED VOLGEN Tijdens het zeer geanimeerde en uitste kend geslaagde buurtfeest van de buurt vereniging Gravenstraat, Zwaanstraat hetwelk Zaterdag j.l. in Casino werd ge houden, werd op voorstel van de voorz. de heer S. Vlessing, een bedrag van f 25 geschonken aan Texels Fanfare. Deze gift werd door de aanwezige voorz. van Texels Fanfare natuurlijk dankbaar aanvaard. EVANGELIESATIESAMENKOMST DEN BURG. Zoals u in de advertentie kunt lezen wordt er Vrijdagavond a.s. in het Fanfaregebouw een Evangeliesatie- samenkomst gehouden. De spreker voor deze avond is de heer H. Sanders van Den Helder (Maranatha). Een ieder is welkom, aanvang 8. uur. KINDERZANG De kinderzanglessen onder leiding van mevr. Room-Wiilkeshuis worden a.s. Za terdag weer hervat. Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de ad vertentie elders in dit blad. DE AFDELING NOORD-HOLLAND VAN DE NEDERL. WOLFEDERATIE G.A. maakt hiermede bekend dat zij 7 Oct. a.s. v.m. eindigt met de inname van de schapenwol, scheer 1948. De schapen- houders van Texel die geen oproeping hebben ontvangen tot levering der wol kunnen deze nog vóór genoemde datum leveren bij Jac. Bakker Az. Kogerweg, Den Burg, alwaar de wol ontvangen wordt. De uitbetaling heeft nlaats via de Boerenleenbank, terwijl de leveran cier een kaart ontvangt vermeldende het aantal knotten breigarens, welke hij als premie op de wollevering kan ontvangen VESTIGINGSVERGUNNINGEN Aan de heer J. C. Kikkert te De Koog en aan mevr. M. Coevert-Heering te Den Burg werd vergunning verleend door de Minister van Economisohe Za ken voor de uitoefening van een pensi- onbedrijf. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Alkmaar werd aan de heer C. Timmer vergunning verleend tot voortzetting van het brood- banketbak kersbedrijf van zijn vader O. Timmer Jzn., in het perceel Hoekstraat 6 te Oos terend. Aan de heer F. van der Kooi Gz. werd vergunning verleend tot uitoefe ning van het kruideniersbedrijf in het perceel Binnenburg 15 te Den Burg. FOTO VAN DE WEEK. SPORT OP TEXEL. S.V. Texel. Uitslagen van Zondag: Afd. NH BKC 2 - Texel 2 1-1, ZDH 2 Texel niet gespeeld, Texel A - Succes A 3-0, Texel B - Tex. Boys B 9-0. Texel - Randers 1-2. Ondanks een druiligo regen, die het veld on de bal uiterst glad en moeilijk be speelbaar maakten, was er voor de wed strijd Texel - Randers, een grote be langstelling. Onder leiding van scheids rechter de Snaijer, ving deze- wedstrijd met een flink tempo aan en het was T die het spel in handen nam en de R de fensie extra op proef stelde en enige goede scoringskansen ongebruikt liet. Een vliegend schot van Dick had beter lot verdiend, overigens bleken keeper en backs van R van prima kwaliteit te zijn. Ook de bezoekers kwamen meer en meer los en met zeer snelle aanvallen werden onze verdedigers aan de tand gevoeld. Als er een kwartier gespeeld is, breekt de R midvoor door, als hij met de hand de bal meeneemt waardoor on ze achterhoede bleef staan, in de ver wachting dat de scheidsrechter zou flui ten. Deze liet doorspelen en R had de leidingT antwoordde met een se rie gevaarlijke aanvallen en steeds weer werd de bal in de doelmond gebracht, met als gevolg enige corners, maar deze leverden niets op. Toch weet T door II. Witte nog voor de rust gelijk te maken. Zelfs wist deze speler een mooie kans te missen. De R aanvallen op T doel wer den in samenwerking met Lolle afgesla gen. Met gelijk stand 1-1 werd gedraaid. Ook in de tweede helft was T sterker, maar in de voorhoede was men te wei nig actief, de afwachtende houding, liet overbodig stoppen der bal, het pingelen, waren oorzaak dat de B verdedigers- steeds weer konden ingrijpen. De uit vallen van R waren heel gevaarlijk, waartegen vooral de backs dikwijls zeer moeilijk het hoofd konden bieden. Uit een dezer werd de bal goed voor het doel gebraoht en het was 1-2. Tweemaal ach tereen wist Lolle, door zich voor de voe ten te werpen, prachtig te redden. In de voorhoede van T was een wijziging ge komen. Dick speelde nu midvoor en Herman rechtsbinnen, het effect was met daverend. Kees die nu linksbuiten speelde, miste zijn linkerbeen en Dick was niet actief genoeg, hetgeen eveneens van Bert gezegd kan worden. Herman gaf Bert een prachtkans maar door on nodig getreuzel ging deze, en ook de tijd, verloren. Te veel ging hst spel dooi de midden, of links, terwijl de rechtsbui ten te veel werkeloos werd gelaten. Zo verging de tijd en kreeg T haar 1ste nederlaag. Alleen als ons elftal in haar geheel, maai de voorhoede in het bijzonder, een tempo als in de eerste 26 min. cedurende de gehele wedstrijd weet vol te houden, zullen onnodige nederlagen achterwege blijven. De rechtsbinnenplaats was ook nu weer zwak bezet, een probleem waai de elftalcom. alleen uit kan komen als het verbod van ouders om in het 1ste elftal te spelen, wordt opgeheven. Texel 2 deed het toch weer heel goed door tegen BKC 2, dat enige overwin ningen op haar naam heeft, in eigen huis gelijk (1-1) te spelen, terwijl ze zioli zelfs de luxe veroorloofde een strafschop te missen. 5.1 >H 2 - Texel 3 werd afgelast. Adsp. A Succes A 3-0, dit was nog lang niet in orde jongens, veel sneller en meer doorzetten, maar eerst trachten het spel te begrijpen, maar daar wordt aan gewerkt. Adsp. B won met 9-0 van Tex. Boys B. Toch kwamen de Boys er beter in, en dat buitenspel lopen was wel fout, nu eens zien wat jullie er Zaterdag van ma ken tegen De Coeksdorp A. Training als gewoonlijk. Zondag a.s. Texel 2 - Oudesluis 2, Texel 3 - Oosterend '2. Texel A vrij. Zaterdag Texel B - De Coeksdorp B. Texelse Boys. Het 1ste ging met 2 invallers op bezoek naar Call.oog. Direct gaan onze jongens in de fijne motregen tot de aanval over en het doel der thuisclub komt herhaal delijk in gevaar. Als C door weet te bre ken belandt de bal via het been van een onzer spelers tergend langzaam in het net 1-0. Tijdens het verdere verloop van de eerste helft zijn de Boys het meest in de aanval, maar wat er ook ge probeerd wordt, de gelijkmaker kwam r.iet. In deze serie aanvallen was vrouwe Fortuna lang niet met ons. De rust ging dan ook in met een 1-0 aohterstand. Na de thee doen de Boys er nog een schepje op, maar een klein misverstand in de achterhoede der Boys ontstaat en de stand is 2-0. Hiermede had O zijn kruit verschoten want de Boys zijn niet meer voor het doel der thuisclub van daan te slaan. Een vrije schop door de spil genomen belandt via de handen van de keeper in het net. De stand is nu, met nog 10 min. te spelen, 2-1. Door de Boys wordt er hard gewerkt om de gelijkmaker te scoren, maar we derom was liet geluk niet met hen. In de stand komt geen verandering meer zodat we zonder punten, maar in gbede stemming naar huis terug keren. Het 2de elftal heeft z"n eerste wedstrijd gewonnen en wel met 1-0 van ZDH 1. Dit is een keurige prestatie jongens. Jammer dat in deze wedstrijd de gemoe deren een weinig verhit waren. Dit is toch in hel geheel geen reclame voor de sport als zodanig. Als de scheidsrech ter v olgens enkele spelers eens een ver keerde beslissing neemt, mag dit tooh niet op de spelers van de tegenpartij ge wroken worden? Dit komt de onderlinge verstandhouding zeker niet ten goede. Boys 3 moest in De Koog een kleine ne derlaag incasseren van het 2de elftal uit De Koog, er w erd met 2-1 verloren. Was dit. wel nodig geweest? Adsp. A wonnen Zaterdagmiddag, on danks hun sterkere meerderheid maar met 3-2 van de Koog adsp. Adsp. B moest op bezoek bij Texel B en verloor met 9-0. Dit was wel te voorzien maar jullie hebt je kranig gehouden jongens, v ooral na de rust. De eerste maandelijkse clubavond is j.l. Donderdagavond -.gehouden. De opkomst was buitengewoon goed. Er waren ruim 30 personen aanwezig en de verschillen de onderwerpen werden op sportieve wijze besproken en uiteengezet. Het critisch verslag van de voorzitter over de laatste wedstrijd viel in heel goede aarde bij de spelers en een ieder werd eens op vriendschappelijke wijze in het zonnetje gezet, Deze avond was zeer leerzaam en we wachten dan ook met spanning op de volgende clubavond. H.S. S.V.C. De Coeksdorp. Dat. de afgelopen Zondag voor alle drie elftallen een zwaar progranuna te wach ten stond, is nu zeker het geval geweest. Zaterdag speelde de Adsp. aan Den Hoorn tegen ZDH A en hoekte hun eer ste nederlaag, Z zegevierde met 3-1. Ja jongens in het Zuiden van Texel wo nen grote jongens. Daar zijn jullie nog te klein voor. Maar .volhouden dan komt het wel goed. - Het 2de stelde wel zeer teleur door met 11-1 van Oosterend 2 te verliezen, on danks dat Piet in topvorm was. Ten slotte was het het eerste elftal dat de punten op Oosterend 1 behaalde. Langzaam aan neemt S het spel in han den en de O verdediging moet na een kwartier alle zeilen bijzetten om de S aanval te doorstaan. Dan opeens staat Luciën, die zich keurig opgesteld had, tussen de backs, Ale geeft snel af. Maai de doelverdediging is iets vlugger bij de bal dan onze midvoor en zo gaat deze kans verloren. Later weer een benauwd moment voor het S doel. Net buiten het strafschop gebied wordt een overtreding begaan en O krijgt een vrije schop. Deze wordt, keihard door Kalis genomen maai de keeper tikt deze tegen de deklat en zo gaat deze kans voor O verloren. De rust breekt dan aan met blanco stand. Na de rust is -het O die het eerste kwar tier de toon aangeeft. Maar de verdedi ging is 'nu safer in zijn optreden dan voor de rust. Bijna heeft O de leiding ge nomen als de bal even aangeraakt wordt door Ronunert, maar de keeper weet met moeite de bal nog net over de lat te stompen. Dan komt even daarna het grote moment van deze wedstrijd. De beide binnenspelers Dick en Ale dirige ren steeds maar weer de ballen in het strafschop gebied. Een hiervan belandt bij Luciën. De hele verdediging zit hem op zijn huid, maar ondanks dat, lost de ze een schot dat onhoudbaar in het net vliegt, 1-0 vcor S. Door dit doelpunt wordt O tot de aanval gelokt en dit was bijna noodlottig gewor den. Nogeenmaal gaat S ten aanval en dan fluit de scheidsrechter, die uitste kend leidde, het einde. S heeft de punten behaald in een uiterst sportieve wed strijd. Door beide elftallen is de volle 90 min. gewerkt voor de overwinning, die door S tenslotte werd behaald, mede door de geestdriftige aanmoedigingen van de dames afd. Voor Zondag SVC 1 uit tegen ZDH. Het 2de thuis tegen Tex. Boys. De edsp. A uit tegen Texel B. Denken de -heren vanavond om de trai- S.V. De Zwaluw Nog steeds is het 1ste elftal zonder over winning. Zondag werd met 1-0 van Tex. Boys 2 verloren. De adsp. doen het betel en gaan gewoon door met winnen, nu met 3-1 van De Coeksdorp A. Het 2de werd afgelast, Voor Zondag is het pro granuna: ZDH 1 - De Coeksdorp 1 aan vang 2 vang 2,30 uur. De Koog 2 - ZDH 2 aanvang 2 uur. Tex. Boys B - ZDH A aanvang 4 uur. En nu Zondag eens alle punten in Den Hoorn houden! OPBRENGST GELDEN NATIONAAL HULDEBLIJK De Burgemeester van Texel dankt hier bij de diverse comité's en allen, die zich beijverd hebben tot het inzamelen van gelden ten behoeve van de aanbieding van een Nationaal Huldeblijk aan Hare Majesteit Koningin Wilhelmina bij ge legenheid van haar 60 jarig regerings jubileum. Zoals bekend, wordt dit Nati onaal Huldeblijk aangewend ten behoeve van de kankerbestrijding. In totaal werden op Texel 3482 insignes vekocht. Aan gelden kwam binnen een bedrag van f 1813.41. Aan vrijwillige giften werd dus ontvangen f 72,41. Hieronder volgt een specificatie van de wijken en dorpen afzonderlijk. Den Burg, verkocht 1639 stuks, op brengst f 882,10, waaronder de op brengst van een collecte gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Den Burg groot f 39,92. De Coeksdorp, verkocht 265 stuks op brengst f 138,10. Den Hoorn, verkocht 434 stuks, op brengst f 217,56. De Koog, verkocht 493 stuks, opbrengst f 246,50. Midden-Eieriand, verkocht 47 stuks, op brengst f 23,50. Oosterend, verkocht 280 stuks, opbrengst f 141,43. Oudeschild, verkocht 156 stuks, op brengst f 80,22, De Waal, verkocht 95 stuks, opbrengst f 47,50. Zuid-Eierland, verkocht 73 stuks, op brengst f 36,50. Texel, 4 October 1948. De Burgemeester Mr. G. D. REHORST PREDIKBEURTEN NED. HERV. GEMEENTE. Den Burg. Vrijdagavond 8 uur Jonge Kerk, in de kerkekamer. PADDESTOELEN TENTOONSTELLING DE KOOG. Voor de vele bezoekers, was de tentoonstelling, welke Zondag j.l. ge houden werd in de O.L.S. te De Koog, een verrassing. Bij het binnentreden ro ken wij dadelijk al de heerlijke geur van de gebraden champignons, die in. de „keuken" bereid werden. Het pleit voor het vertrouwen in de deskundigheid dat elke belangstellende een proefje nam. Op lange banken waren de „Bloemen van de Herfst" op een bed van mos, ten toongesteld. Een fleurig en aantrekkelijk geheel. Duidelijk en instructief waren de aangebrachte tekeningen voor de kleu rige Herfstboeken, die door de leerlin gen waren gemaakt. Aardige tekenin gen, versjes, beschrijvingen en een bon te keur van opgeplakte herfsbladeren. Groot was de belangstelling voor de „sparescoop'een vernuftig instrument waar de sporen van de paddestoel zicht baar gemaakt werden.Wist u, dat zo'n paddestoel in een etmaal zo'n slordige 750 millioen sporen (zaadjes) uitzendt? In De Koog weten ze het wel! De inte resse is gewekt voor de fraaie vormen en kleuren waarmee de paddestoel in de tijd, dat de natuur haar pracht gaat ver liezen, de bossen en weiden van Texel bedekt. En menigeen ziet nu in een paddestoel nog iets anders, dan alleen maar zo'n „vergiftig en door de wurmen aangevreten ding". Wij hebben ontvangen een mooie collectie LAND- EN TUINBOUWCURSUSSEN Onder verwijzing naar een advertentie elders in dit Wad berichten wij u dat de cursus Boekhouden en Economie begint op Woensdag 6 October (hoofd de heer C. P. Laan), de cursus Motorkennis be gint Donderdag 7 October (hoofd de heer B. Paagman en de cursus Veeverlos- kunde begint Maandag 11 October (hoofd de heer W. Swart). De algemene landbouwcursus en de al gemene tuinbouwcursus gaan wegens te geringe belangstelling niet door. Voor de cursussen die wel door gaan kunnen zieh tot de aanvangs data nog deelnemers opgeven bij het hoofd van de Landbouwschool en de cursusleiders O. P. Laan HERSENGYMNASTIEK 1. Wat betekent D.E.K.? 2. Waar bevinden zich de technische installaties van Radio Seheveningen? 3. Hoe groot schat u het percentage van de gevonden voorwerpen in de trein hetgeen weer aan de oorspronkelijke ei genaren teruggegeven kan worden? 4. Waar wordt ons bankpapier ge drukt? 6. Van welk getal is de helft gelijk aan het quadraat? (In onze editie vSn Zaterdag de oplos singen en nieuwe vragen). TEXELSE MARKT. DEN BURG. Aangevoerd 4 October '48. 45 Schapen f 45.- tot f 70.-. 30 Lammeren f 35.- tot f 50.-. 24 Rammen f 55.- tot f 120.-. 18 Graskalveren f 240.- tot f 280 9 Pinken f 280.- tot f 380.-. Voor de levering 14 koeien. SCHAPENHOEVEN MOETEN VLIEG VELD HARDEN Met een snelheid van gemiddeld nog geen 10 km per dag, trekt de laatste Veluwse scheper, de 79-jarige Van Dijk uit Eerbeek, met zijn kudde van onge veer 100 schapen nu reeds enkele weken door Gelderland en Overijsel, op weg naar het vliegveld Twente. De kudde zal daar in dienst worden gesteld van het moderne verkeer. Beter dan een wals kunnen nl. de schapenhoeven zorgen voor de verharding van de vlakte van h?t vliegveld. Bovendien is deze metho de erg goedkoop, daar de schapen en ook de scheper voor hun werk slechts de kost voor het eten vragen. 120.606 NIWIN-KERSTPAKETTEN NAAR INDIE Met het ss. Johan van Oldenbameveldt, dat 25 September naar Indië vertrok! heeft de NI WIN 120.000 Kerstpakketten voor de soldaten overzee verscheept. Bovendien heeft de NIWIN m. d. schip 588 damborden, 150 dozijn mondorgels,. 450 camera's en een grote hoeveelheid materiaal voor de welzijnsverzorging der militairen in de hospitalen, naar Indië verzonden. EEN VLIEGENDE MOTORFIETS Een Amerikaan, natuurlijk een inwo ner van de States, heeft een „hoppicop- ter" geconstrueerd, een eenpersoons-he- iicoptère, waarmede de vermoeide mens een snelheid van 90 mijl per uur kan halen en een hoogte van 4000 meter kan bereiken. De heer Pentecast heeft zijn „eenzitter", waarin men geducht kan uitwaaien, gedemonstreerd, daarbij op stijgend en dalend van een vliegveld dat twee bij vijf meter groot was. Na de vliegende auto een dito motor fiets of wel „lioppicopter". Nog lacht U bij de idee daarin omhoog te stijgen. Tja, wie van gezelligheid houdt zal het allicht niet proberen zich op deze wiize te amuseren, want één alleen is maar verdrietig. Maar zij die de eenzaamheid minnen, voor hen is de „hoppicopter" een uitkomst. GYMNASTIEK VERBOND BESTAAT TACHTIG JAAR Onderscheiding voor de heer Mets. Ter gelegenheid van het 80-jarig be staan van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond werden verscheidene onder scheidingen, vooral voor de Turnkring Hollands Noorderkwartier, uitgereikt. Zo mocht cok de heer C. Mets (alsmede de heer de Jong van Anna Paulowna) het genoegen smaken een diploma van verdienste in ontvangst te nemen. Ver schillende jubilea, waaronder die van de gymnastiekver. „Texel" werden ter vergadering gememoreerd. De buiten gewone bondsvergadering vindt op 9 en 10 October a.s. plaats te Utrecht. O.V.V-nleuws. In een spannende en faire wedstrijd heeft het le met 1-0 van SVC verloren. O was het meest in de aanval, maar voor de voorhoede bleek de juiste opstelling nog niet gevonden, ze zag ook deze keer geen kans om te doelpunten. Een tien tal min. voor het einde werd een S uit val O noodlottig, de S midvoor scoorde met een mooie omhaal, onhoudbaar voor de keeper, het- enige doelpunt. Het 2e herstelde zich van de nederlaag van vorige week en versloeg SVC 2 met 11-1, Het ging weer best lui. Volgende week hetzelfde proberen tegen Texel 3. Namens bestuur en leden worden Jacob en Dit, hartelijk gefeliciteerd met de ge boorte van hun zoon. W.

Texelsche Courant | 1948 | | pagina 2